Jdi na obsah Jdi na menu
 


A K T U Á L N Ě

16.5.2020

Bambi už náklonnost k domácím pracem opustila Teď preferuje práce na zahradě:-)

Před rokem

Bambi je pilná pradlenka. Práce je jí navíc koníčkem. Dnes vyprala dvě pračky. Prací cykly má pod kontrolou a vždycky, když se blíží vypouštění, zavčas vyskočí, aby si nesmáčela želvovinový kožíšek. Dostala se k nám jako týdenní sirotek. Ostatních kočiček se spíš straní, ale ke "svým" lidem je velmi milá.

Na obrázku může být: cat a indoor

 

 

15.5.2020

Dnes má svátek Žofinka.

Na obrázku může být: cat a indoor

 

13.5.2020

Na veterině byli Lojzík a Angelika. Dědeček Lojzík potřeboval ošetřit drápky, které ho zlobí a zkontrolovat oči, Angelika má HCM a autoimunitní ošetření tlamičky, pro které ji čas od času trápí zoubky. Narkóza je pro ni hodně riziková, tak budeme ještě zákrok konzultovat, abychom Angi neohrozili na životě. Dostala Atb na zaléčení zubů. Oba byli stateční a hodní.

Na obrázku může být: kočkaNa obrázku může být: kočka

Mollynka, jedna z týraných kočiček na Boskovicku, se v novém domově velmi rychle zadaptovala, starousedlíci proti nové člence týmu nic nenamítali a tak si Mollynka může hrát a být šťastná kočička. Děkujeme!

Na obrázku může být: sedící lidé

Alešek-portrét

Na obrázku může být: cat , plant , grass , outdoor a nature

 

11.5.2020

Moureček k nám dlouho chodil na jídlo, typický plašan, postupně si ale k nám našel cestu. Netrápí ho už ani virózy, ani hormony a je z něho mazel a opravdový gaučák.

Na obrázku může být: people sitting a catNa obrázku může být: kočka

Na obrázku může být: cat a indoor

 

9.5.2020

Slepice ve větvích, když je čas na spaní, musíme je každý večer setřást jako zralé hrušky.

Na obrázku může být: 1 person, venku

Bartík v ráji. Umstit černého starsiho kocourka je štěstí, ale umístit ho do domova k člověku, který má pro kočičky obrovské a láskyplné srdce, je zázrak. Starý Bartík nepoznal v životě nic hezkého. Hlad, zima a boj o holé přežití ho provázely každým dnem. O krásném životě a plném bříšku už ani nesnil. Přesto našel svuj láskyplný domov plný porozumění.
Srdečně děkuji paní Jaroslavě Vajdove za domov pro Bartika.
Děkuji také velmi za dary, které jsme od ní dostali. Krásná škrabadla, pelíšky, přepravku, krmivo, lampu a další věci a také za finanční dar.
Velmi si toho vážíme a jsme za Bartika šťastní.
......."A potom mi skočí na klín a pritiskne hlavičku." ....

Na obrázku může být: cat a indoorNa obrázku může být: uvnitř

 

8.5.2020

Péťa přirostl paní dočaskářce k srdci a tak našel trvalý domov. Z vyhublého nešťastníka vyhozeného na pole je sametový krasavec. Děkujeme!

Na obrázku může být: kočka

Do domova odjel dnes Bárt z kauzy týraných kočiček na Boskovicku. Radost máme o to větší, že Bártík je kočičí senior, který v životě nepoznal nic hezkého. K stáru našel opravdový domov, kde bude chtěný a milovaný. Děkujeme!

Na obrázku může být: kočka

5.5.2020

Pozdrav z nového domova posílá vděčná, milá, nenáročná Mollynka, z kauzy týraných kočiček na Boskovicku.

Na obrázku může být: cat a indoor

1.5.2020

Do domova dnes odjela Mollynka z kauzy týraných kočiček na Boskovicku. Přejeme hodně zdraví a radosti!

Není k dispozici žádný popis fotky.Na obrázku může být: venku

TEREZKA-MALÁ VELKÁ BOJOVNICE, MOKRÁ FIP-KONEC LÉČBY 1.5.2020
Terezka dnes ukončila léčbu, je za námi poslední z 84 injekcí. Teď nás čeká post-treatment, kdy budeme Terezku jen kontrolovat. Urazily jsme společně obrovský kus cesty. Bojujte za svoje kočičky, jste jejich hlasem. Nelitujte svých rozhodnutí, protože jediný člověk, s kým musíte vyjít, jste vy sami. Z celého srdce děkuji všem, kdo byli s námi, drželi Terezce palce a jakkoli nám pomáhali. Speciální poděkování patří adminům skupiny FIP Warriors CZ/SK. A Janičce Zerzánové, která mě naučila vidět naději tam, kde žádná není.
Za Světlušku Svitavy-Bohdana Mokrá

Na obrázku může být: 1 person, cat a indoor

25.1.2020

VEŘEJNÁ SBÍRKA č.ú. 2901437890/2010
Co napsat...Někdy je realita horší než noční můra. Když vidíte odrostlé kotě, které se z hladu snaží sníst igelit, chce se Vám brečet a hodně sprostě nadávat. Kočičky jsou nucené žít v nepředstavitelné špíně a smradu, k jídlu dostávají jen krmné těstoviny, brambory a pečivo rozmočené ve vodě, v lepším případě v mléku. Šest odrostlých koťat má privilegium, že může do místnosti, kde se jako v jediné topí. Na noc jsou zavírány do přepravky s novinami, močí a kálejí pod sebe, prostrkují packy přes mřížku. Dvanáct dospělých tráví život na dvoře (pokud se to tak dá nazvat), v zimních mrazech na betoně, nemají se kde schovat. Kočičky na různých místech rodí, pokud se "TO" podaří najít ještě malé, tak "se to zlikviduje". Ty "naše" měly štěstí (nebo smůlu?) že je maminka přivedla už větší. Na místo jsme dodali velké množství granulí, objednali jsme také vlhké krmivo. S obrovským nasazením se nám podařilo sehnat dvě dočasky, kam koťata odvezeme. Rádi bychom pomohli také dospělým, ať mohou žít život, jaký si zaslouží. Sami to nezvládneme. Prosíme, pomozte nám! Budeme vděční za dietní a kvalitní krmení, granulky, vitamínové a probiotické pasty. Každý nabídnutý domov znamená záchranu jedné kočičí duše. Moc šancí na tomto místě nemají. Zároveň VYHLAŠUJEME VEŘEJNOU SBÍRKU NA POMOC TĚMTO KOČIČKÁM. Žádná pomoc není malá. Děkujeme, že nás v tom nenecháte. Vaše Světluška Svitavy

Není k dispozici žádný popis fotky.Na obrázku může být: venku

Na obrázku může být: kočkaNení k dispozici žádný popis fotky.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidíNa obrázku může být: kočka

LÍLA a LOLA
Malé nemocné holčičky vyhozené na penzionu v Moravských Budêjovicích. Koťátka ve věku asi 4-5 měsíců jsou tak vyhladovělé a podvyživené že mají váhu 900 a 600 g. K tomu maji virózou, takže by venku neměly šanci. Kostřičky potažené zimním koziskem. Ten, kdo je vyhodil, určitě dobře věděl, že příroda si poradí a kočky se o sebe postarají samy. Kočičky přichýlila paní nálezkyně a my je vzali pod svá křídla. Dostaly ATB, kapky do očí a dietu. Jsou velmi milé a vděčné. Moc prosíme o pomoc pro tyto holcicky. Pomůžeme jim společně? Jakakoli částka je velkou pomoci. Za jakoukoli částku pro Lílu a Lolu budeme velmi rádi, č.ú. 2500480046/2010. Do poznámky, prosím, uveďte Dvě kotatka. Uvítáme také gastro dietu, kvalitní krmení, vitamínové a probioticke pasty pro děvčátka. Srdečně děkujeme!

Na obrázku může být: kočka

 

22.1.2020

Boleček
Možná si pamatujete kočičího kluka, co se plazil v noci na silnici s rozbitou tlamičkou a pochroumanýma nožkama. Užívá si všech radostí, co mu kočičí život může nabídnout. Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat. Stojí to za to.

67740582_3168273413245806_2823325665745436672_o.jpg73238908_3427911117282033_4595340274841944064_n.jpg

 

 

 

 

 

5.

 

Na obrázku může být: text

20.1.2020

Severní pól je dobyt!
Tobík a třínohý Karlík- ( před 1,5 rokem amputována nožka s nádorem)

Na obrázku může být: snow , cat , eyeglasses , outdoor a natureNa obrázku může být: snow a outdoor

19.1.2020

Fanynka - 15 let.

Nalezená na smetišti zamotaná v koberci.
Užvívá léky na vadu srdce.
Na obrázku může být: kočka
Terezku čeká první očkování, ale kontrolní koprologie prokázala přítomnost kokcidií (cryptosporidium). Očkování tedy musí počkat. Terezka aktuálně dobírá ATB a úspěšně atakuje váhu 1900g. Na fotce s velkým bráchou Xeníčkem v novém domově.

Na obrázku může být: kočka

16.1.2020

Janíček dočaskový začal čurat mimo záchod, jasný signál pro vyšetření moči. Kocourek má struvity, aktuálně je na ATB, dieta je samozřejmostí. Přestože je Janíček krásný a milý kocourek, neozval se jediný zájemce. Je nám to moc líto. Přispět kocourkovi na dietu a veterinu je možné na č.ú. 2500480046/2010, kocourka je také možné si virtuálně adoptovat a přispívat tak měsíčně libovolnou částkou na jeho potřeby. Děkujeme!

Na obrázku může být: 1 person, kočka

Janíček dočaskový začal čurat mimo záchod, jasný signál pro vyšetření moči. Kocourek má struvity, aktuálně je na ATB, dieta je samozřejmostí. Přestože je Janíček krásný a milý kocourek, neozval se jediný zájemce. Je nám to moc líto. Přispět kocourkovi na dietu a veterinu je možné na č.ú. 2500480046/2010, kocourka je také možné si virtuálně adoptovat a přispívat tak měsíčně libovolnou částkou na jeho potřeby. Děkujeme!

Nabídka chovných kohoutků. Líhnutí loni u nás v cervnu.

Na obrázku může být: ptákNa obrázku může být: venku

15.1.2020

Kdo nás sledujete, určitě znáte "naše" trojčata Sárinku, Zuzanku a Goliáška,koťátka z krabice, kteří našli společně domov u Radky a Michala. Radka je psavá a tak světlo světa spatřila knížka Hotel u devíti koček, jejíž autorkou je Radka, máma od "našich trojčat". Kočičího čtení není nikdy dost, věříme, že knížka udělá radost všem kočkomilům. Radce moc blahopřejeme a těšíme se na další její knížky, příště třeba právě o světluškových trojčatech
https://www.facebook.com/dedenikcz/posts/3411627388908648

Není k dispozici žádný popis fotky.

14.1.2020

Snížek včera večer prodělal ošklivý epi záchvat. Pan doktor upravil kocourkovi dávkování jeho léků. Měli jsme velký strach, aby to nemocné srdíčko vydrželo. Dnes Snížek odpočíval, baštil a vypadá v pořádku.,

Na obrázku může být: kočka

12.1.2020

Srdečně děkujeme Zverimexu Sirius OC Atrium za uspořádání materiální sbírky a stejně srdečně bychom rádi poděkovali všem, kteří do sbírky přispěli a pomohli tak opuštěným kočičkám. Katka s Pavlem nám přivezli suché i vlhké krmivo, nechybělo stelivo, dostali jsme třeba také kukaňku, hračky pro kočičky, vitamínové a maltózové pasty, pamlsky, dřevitou vlnu pro venkovky....Něco už naši chlupatí strávníci stačili sníst. A říkali, že to bylo dobrý! Moc děkujeme a přejeme šťastný rok 2020 všem zúčastněným.
P.S. Některé fotky se nám podařilo máznout, tak se omlouváme.

Na obrázku může být: 2 people , including Kačí Micínková, people smiling , people standing a outdoorNení k dispozici žádný popis fotky.

Není k dispozici žádný popis fotky.Na obrázku může být: uvnitř

Na obrázku může být: drink a indoorNa obrázku může být: food a indoor

Není k dispozici žádný popis fotky.Není k dispozici žádný popis fotky.

9.1.2020

Terezka

Na obrázku může být: kočka

5.1.2020

Žužlání, je to co máme společné....žužlání, žužlanie
Davídek a Pavlík

Na obrázku může být: uvnitř
4.1.2020                                                                                                                   Novoroční pozdrav z domova posílá Fabiánek. Dávno už není malé uplakané miminko, co volalo mámu. Užívá si spokojený život s kočičími parťáky v Brně. Srdečně děkujeme! Na obrázku může být: cat a indoor

1.1.2020

Svoje první Vánoce v životě i v domově prožily také "naše" trojčata-Sárinka, Zuzanka a Goliášek. Nezahálely, přiložily packu k dílu a aktivně pomáhaly s vánoční výzdobou:-),Na obrázku může být: food a indoorNa obrázku může být: uvnitř


 

 
,
 
 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář