Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

20.5.2010

Tak máme za sebou první noc doma. Lukášek vše snáší dobře. Jen já jsem se bála, aby ho v noci netlačil límec nebo se mu nesvékl pruban. Večer jsem mu několikrát vše upravila, ale přesto jsem se na něj v noci chodila dívat. Je chudák celý oblečený. Špatně se mu v tom chodí a navíc bez nožky. Musíme to nějak zvládnout a za týden se zbaví alepospoň límce, ten ho asi zatěžuje nejvíc. Večer jsem mu ho na chvíli sundala. Zdá se, že by ránu nelízal, vůbec si jí nevšímal, ale přesto mám strach a límec mu nechám. Přeci jen je rána veiká a nesmí se do ní dostat nečistoty. Včera odpoledne se asi přejedl. Měl velé bříško a večeře už ho ani nezajímala. Po té hladovce se ani nedivím.

z Danečka se vyklubal pěkný rarach. Jeho časem je noc. To shodí, co se jen shodit dá. Pravidelně vyhrabe hlínu z květináčů, často rozsype  granule, stáhne deky z křesel a gauče, shodí ovladače, ztratí mi brýle a prostě zlobí a shodí na zem myš.. Takže ráno musím vždycky uklízet a hledat poztrácené věci. Zdravotně je na tom už dobře a roste z něj krásný kocourek běloušek.

.

Obrazek

 

 Puntička našla adoptivní maminku, která jí bude pravidelně podporovat a tak nám velmi pomáhat.

 

 

V posledních dnech jsem se setkala s tolika dobrými lidmi, kteří nám pomáhají. Jsem až dojata, jak velmi nám pomáhají.

VŠEM VELKÉ SRDEČNÉ DÍKY.

Kdybych na to zůstala sama jen s Lukáškem, nemohla bych to zvládnout. a tak jsem moc ráda, že jsem ani na chvíli neváhala a "šlado toho", i když bylo jasné, že to nebude snadné. Ale s pomocí dobrých lidiček, kteří nám pomohli to zvládáme a věřím, že Lukášek bude za krátký čas šťastný kocourek, který si na potulný život bez domova už ani nevzpomene a zapomene i smutné chvíle, kdy ležel na rohožce obchodu a lidé ho překračovali.

19.5.2010

Ještě jedna bezva zprávička. Baruška našla domov. Začátkem příštího týdne jede do Prahy k jedné slečně. Mám velkou radost, že Baruška bude mít skutečný domov a péči hodného člověka. Druhá ATB zabírají. V pátek jdeme na kontrolu, dostane Zylexis a než odjede, dostane druhý.

Za nalezení domova pro Barušku vděčím paní z klubu Zvíře v nouzi na Fler. Namalovala pro ni tento nádherný portrét. Výtěžek z prodeje věnuje na Lukáška.

Kotě Baruška z o.s. Světluška

19.5.2010

Lukášek už je doma. Chlapec je tak trpělivý a hodný. A měl hlad, velký hlad. Snědl kapsičku, dvě misky syrového masa, zapil smetánkou a teď odpočívá. Má chudák tolik dojmů, že ani ještě neusnul. Pořád se mazlí a přede. Je moc vděčný. Je navlečený do prubanu a límce a ani nepotestuje, všechno snáší trpělivě. Nevím, proč tak hodný kocourek zůstal bezdomovcem. Zná mě teprve několi dnů a už si ke mě vytvořil úzký vztah.

Obrazek

 

 

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

O Lukáškovi z Velkých Losin  – povídání druhé

milí přátelé, moc  Vám  děkuji, že mi pomáháte. I já se moc snažím. Dnes už jsem po operaci. Nožičku mi sice museli amputovat, ale pro tak šikovného kocourka, jako jsem já, nebude velký problém se naučit běhat po třech. Operaci  jsem  zvládl dobře, jak jsem slíbil. Jsem moc statečný a hodný kočičí  kluk.. Dnes ještě polehávám a odpočívám, ale zítra pojedu domů. Jsem moc rád, že mám konečně domov a že mám i přátele, kterým na mě záleží  a kteří mi pomohli, abych zase šťastně žil a mohl si užívat všech kočičích radostí a to přesto, že jsem byl jen obyčejný kočičí bezdomovec.  Už se těším na syrové masíčko a na ty dobré granulky, které jsem dostával.

Díky za  to, že jste a že mi pomáháte.   Jsem sice statečný kocourek, ale sám bych si pomoci nedokázal a můj život by už vlastně nebyl.

18.5.2010

Lukášek už má po operaci. Nožička se sice musela amputovat, ale všechno jinak dopadlo dobře, Lukášek to zvládl. Je to šikovný kluk a zaslouží si klidný a spokojený život. Jsem moc ráda a spadl mi obrovský kámen ze srdce. Měla jsem o něj velký strach. Je to ale kocourek bojovník a jen tak se nevzdá. Zítra odpoledne jede domů. Už se na něj těším a něco dobrého mu připravím k jídlu.

Děkuji všem, kteří při nás stáli a těm, kteří nám pomohli sehnat penízky na jeho operaci. Jsem moc ráda, že jsou na světě lidé, kteří dokázají nevinným tvorům pohámat. Lukášek byl před časem neznámý venkovní kocourek bez domova. Dnes ho zná spousta lidí, kteří na něj mysleli a drželi mu palce. DĚKUJEME.

 

18.5.2010

Právě mi volali z kliniky, Lukášek je právě na operaci, ale noha nejde spravit. Kromě dvojité zlomeniny má i tříštivou zlomeninu právě toho ulomeného kusu kosti, takže ji není za co uchytit. Nožička se musí amputovat. Hlavně, aby to ale dobře dopadlo Však on se naučí běhat i po třech. U teď už vlastně po třech nožkách chodil.

 Děkuji všem, co na nás myslí a drží Lukáškovi palce a také velmi děkuji těm, kteří na jeho operaci přispěli. 

18.5.2010 

V tomto napjatém  období mi  udělaly velkou radost fotečky umístěné Ťapinky, které mi včera přišly. Ťapinka je sestra Jiříčka, který už tu se mnou bohužel není. Ťapinka je nádherná a moc dobře.

Obrazek

 

 

 

 

 

  

Obrazek

 

 

 

 

 

 

17.5.2010

Dnes se mi konečně podařilo chytit nového kocourka Mourka, který má už delší dobu pokousanou nohu. Má to nasvědomí černý kocour bojovník..Však už má po kastraci a bojové choutky ho pomali opouští, protože jsem ho u nás na zahradě už delší dobu neviděla. Zřejmě se víc drží doma. Moureček je drobný kocourek. Přistěhoval se ke mě před třemi týdny a je ještě pořád dost vyhublý. Navíc mu nožička hnisala a nedal se chytit, aby byl ošetřen. Až dnes. Doktor mu nožičku otevřel, vyčistil a potřel speciálním roztokem na rychlou obnovu tkáně.ˇDostal i depotní antibiotika.  Moureček celou cestu k doktorovi naříkal. Zřejmě měl obavy, aby nepřišel o domov s pravidelným krmením. A tak byl moc šťastný, když jsme se vrátili.

Starosti o Lukáška mě docela vyčerpávají. Nějak se nedokážu povznést a hodně intenzivně strach a obavy o kocourka prožívám.

Nový venkovní kocourek Ferda chodí na krmení přesně jako hodinky. Úderem osmé se vždycky objeví a potom mě vždycky kousek vyprovodí. Je to hodný kluk a už trochu přibral. Musím udělat fotky.

 

 

17.5.2010

Operace Lukáškovy nožičky se přeci jen z časových možností kliniky odsouvá na zítra odpoledne. Nejsem z toho vůbec nadšená, protože Lukášek stráví o den déle v kleci na klinice, ale zase chápu, že jsem s ním přišla v pátek odpoledne a na pondělí už nějaké zákroky objednané byly. Chudák měl hladovku, na klinice mu sice dali najíst, ale  bude mít hladovku znovu.  A on tak rád papá. Je mu to vzácné. Moc na něj myslím a jsem z toho už pořádně nervózní. Mám volat zítra po 17. hodině. Musíme vydržet a držet palce.

 

17.5.2010

Lukášek dnes ráno odjel na kliniku. Chlapec statečný, mám o něj strach, aby operaci zvládl. Bude komplikovaná a bude trvat asi 3 hodiny. Držte mu palce, aby to dobře dopadlo. Lukášku, bojuj a vyhraj.

 

 

Děkuji milým lidičkám z Klubu "Zvíře v nouzi" za prodejní akci svých výrobků ve prospěch Lukáška. Pokud chcete Lukáškovi pomoct a udělat současně sobě nebo svým známým radost krásným dárečkem, můžete zde http://www.fler.cz/flerbox?fid=32324

 

 

Daneček se hodně zlepšil a pěkně zlobí. Dnes jsme nespali od 4 od rána. Stále  něco shazoval z obývací stěny a dělal neskutečný rachot. Asi jsem večer špatně uklidila. Dnes musím uklidit líp, abych se vyspala. Zítra nás s Lukáškem ráno čeká čeká cesta na kliniku.

Ostatní jsou v celkem v pohodě. V tomto počasí pospávají, na zahradě je mokro. Jerry má úžasnou chuť k jídku, po té, co má opravené zoubky.

 

16.5.2010

Dnes jsem byla za Baruškou a dostala antibiotika. Nosánek je určitě průchodnější, ale celkově mi připadá smutná a unavená. Snad se to zlepší. Ozvala se dnes jedna slečna, že by si Barušku vzala. Ještě si to promyslí a ozve se. Tak držte Barušce palce, ať najde svůj domov.

 

Lukášek má hladovku a připravujeme se na zítřejší operaci. Snad to všechno dobře dopadne, držte nám palce, vbudeme to moc potřebovat.

 

 

 

 Předchozí květnové události - zde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lukášek

(Radka, 19. 5. 2010 21:58)

Milý Lukášku, moc jsem Ti držela palce, jsi tak úžasný kocourek. Ať už Tě nikdy nic zlého nepotká, u paní Jany se budeš mít skvěle a budeš tam mít spoustu kočičích kamarádů a kamarádek.

Lukášek

(Jana, 19. 5. 2010 12:44)

Ahoj, Jaruško,
moc Ti děkujeme i Amálce. Amálku si pamatuju a znám její hrdinský příběh. Je dobře, že je celá její rodinka u Tebe a má se konečně dobře. Však měla těžký život a jako Lukášek.
Pohlaˇˇd ode mě všechny kočičky a přeju hodně zdraví a štěstí.

Lukášek

(Jarka z Orlové, 19. 5. 2010 11:39)

Ahoj Lukášku,
taky Ti moc držíme palce a pacičky. Hlavně Amálka, která díky lidským zrůdám má stejně jako Ty jen 3 nožičky. Dlouhou dobu žila opuštěná venku, od kolene dolů měla holou kost. V té době porodila koťátka, kterým o třech nohách v tlamičce nosila jídlo. Pak mi o ni řekla jedna paní, Amálku jsem odchytila, nožičku jí celou amputovali. Amálka stačila týden po operaci opět porodit koťátka, ze kterých i přes svůj handicap vychovala 4 nádherné kocourky - teď žije celá jejich rodinka i s dalšími kočičkami u nás v Orlové. Ty se teď u Jany budeš mít taky dobře, moc si to zasloužíš.

Lukášek

(Jana, 18. 5. 2010 19:09)

Jo, jo, Romanko, dostane tolik, že se bude kutálet. Byl statečný, tak si už zaslouží jen aby se měl dobře a to se mít bude, o to se postarám.

Lukášek

(Romana, 18. 5. 2010 18:04)

Hurá hurá hurá, Lukášku bojovníčku, teď budeš hodně rozmazlovaný kocourek a papat dostaneš, až budeš jako koule. :-)

Lukášek

(Jana, 17. 5. 2010 12:32)

Děkuji Vám, Jitko. Snad bude zase dobře.

Lukášek

(Jitka, 17. 5. 2010 12:30)

Doufám, že vše dobře dopadne a Lukášek bude v pořádku. Zasloužil by si to on i Vy, za to jak obětavě se o kočičky staráte.

Lukášek

(Jana, 17. 5. 2010 12:14)

Děkuji, taky jsem dnes strašně nervózní. Ještě se přesně neví, jestli ho budou operovat dnes odpoledne nebo až zítra ráno. Už aby to bylo za námi. Děkuji všem za podoru.

Lukášek

(Romana, 17. 5. 2010 12:05)

Myslím na něho od rána, držím palce, modlím se a mantruju, broučku vyhraj tenhle těžký zápas, pak už se budeš mít jen dobře.