Jdi na obsah Jdi na menu

 

 

29.6.2010

Mimísek byl ráno naprosto v pořádku. Skákal jako blecha a měl velkou chuť k jídlu. Už vůbec nezvracel. Takže to viróza naštěstí nebyla, jen mu něco nesedlo. Tak jsem byla ráda. Dělá se z něj teď takový nohatý kluk.

U doktora jsem byla se Žabičkou a Brigitkou. Žabička špatně jí a Brigitka má zánět močového měchýře. Obě dostaly antibiotika. Brigitku jsem musela zavřít - chytáme moč. Nadšená z toho rozhodně není, ale nedá se nic dělat Až se vyčůrá, zase ji pustím za ostatními.

Ostatní byli na zahradě, ale jsou nějak unaveni z toho vedra, tak jako i já. A to je úterý a mě čeká zpracování masa na celý týden.

28.6.2010

Mimísek onemocněl. Začal pozdě večer zvracet. Během chvilky zvracel dvakrát a nechce jíst. Mám o něj strach. Je moc maličký a nevím, jak virózu zvládne. Ach jo. Snad zítra dopoledne bude mít náš doktor mezi operacemi chvíli čas, aby se na něj podíval. Jinak je ordinace až odpoledne. Tak malé koťě se hrozně rychle dehydratuje. Držte mu palce, ať to broučínek zvládne.

28.6.2010

Dnes jsem s Danečkem  byla u našeho pana doktora. Prosahal mu bříško a shledal žaludek naprosto v pořádku. Takže žádná spolknutá myška. Říkal, že u gastritidy může být žaludek na pohmat tvrdý a potom to může vypadat na cizí těleso. Každopádně jsem ráda, že je Daneček v pořádku.

Mikeška dostává injekce antibiotik a vypadá konečně trochu lépe. Jerry také dostává léky. Má stejné onemocnění v tlamičce jako Mikeška. Mimísek je hodný, pěkně jí, i když mlíčko musíme pořád krmit. Ale kdo by rád nenakrmil takového zlatého broučka.

Ostatní byli zase celý den na zahradě. Matýsek si stále opaluje bílé bříško a ono ne a ne se opálit.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28.6.2010

Mimísek

Obrazek

 

 

 

malý kočičí chlapeček, úplně malé a bezbranné miminko, které poprvé uvidělo venkovní svět. Narodil se divoké kočičce, která se svým bráškou přežila, když utekla ve chvíli, kdy hodní lidé redukovali počet kočiček žijících v blízkosti jejich bytovky.  Maminku a dva sourozence chytili a  někam odvezli. Dvě koťátka se zachránila útěkem. Koťátka dospěla a jedno je Mimískovou maminkou. Kočička divoká a plachá, poznamenaná lidskou krutostí, sobeckostí a zlobou si byla dobře vědoma nebezpečí, které jejím dětem hrozí.  Porodila několik koťátek, avšak vyvedla jen jedno. Osud ostatních koťátek si lze jen domýšlet. Mimíska vyvedla z úkrytu, protože pro něj neměla mléko. Sama je slabá a hubená. Vyvedení kotěte bylo velice riskantní, ale nemohla jinak, než ho dovést k místu, kde každé ráno dostává sama jídlo, pokud by nemělo zemřít hladem. Kotě Mimísek neměl vůbec lehký start do života. Měl tu smůlu, že se narodil v místě s „lidmi“, pro které kočky znamenají „škodnou“, která se musí hubit a nejlépe hned. Jeho matka koťata sice přenášela na různé úkryty snažila se je  před těmito lidmi chránit ale bohužel i tak dokázala zachránit jen jedno – Mimíska. A když ztratila mléko, musela Mimíska vyvést. Naštěstí ho uviděli lidé, kteří takovou nenávist ke kočkám nechovají a kontaktovali mě. Mimísek byl maličký čtyřtýdenní chlapeček, který se snažil následovat svoji kočičí mámu.  A tak se malý Mimísek dostal mně i se svojí mámou, která podstoupila kastraci. Musela být vrácena do své lokality, neboť nedokázala snášet velký stres z blízkosti člověka. Přeci jen má zkušenosti s lidmi velmi zlé. Mimísek sice přišel o svoji kočičí mámu, ale získal spoustu jiných kočičích kamarádů a hlavně  už nikdo neohrožuje jeho život. Může si spokojeně hrát, může klidně odpočívat a spinkat v pelíšku a může růst, aby z něj byl krásný velký kocourek, který už dávno zapomněl na lidskou nenávist.

Mimísek je nádherné, miloučké koťátko. Je jako sluneční paprsek, který pronikne do pokoje a osvítí ho.

 

 

 

 

 

27.6.2010

Danečkovi je už dobře. Hraje si a je veselý. Zítra ho vezmu ještě k ašemu panu doktorovi, aby mu prosahal bříško, jestli tam taky něco ucítí.

Mimísek už začal sám jíst konzervičku. Mlíčko chce ale ze stříkačky. Je to malý lumpíček, ale neskutečně milý.

Adámek se taky spravuje. Krásně jí a hezky tloustne. Už más skoro 4 kg. Ven nechce jít ani náhodou. Je spokojený když leží na plyšové podložce a pozoruje dění v domě. Zřejmě už si venkovního života užil dost a nebylo to nnic příjemného. Doma se cítí bezpečně. Čeká ho ještě druhá operace - vyndání spojovacích materiálů z čelisti.

Žabička polehává a taky zvracela. Snad to brzy přejde a nedostane to už nikdo další.

Ostatní si užívají zahrady. Je jim tam dobře. Mají dostatek prostoru, stromů k lezení i keřů, ksam se schovávají a kde pospávají.

 

26.6.2010

Ráno jsem vyrazila na vetrinu k našemu panu doktorovi. Jenže tam cedulka zavřeno. Nechtěla jsem nic odkládat na pondělí, je to dlouho a tak jsem se rozjela do Pardubic na veterinární kliniku. Na Lukáškovi doktor celkem nic neshledal tak dostal jen Smectu. Ale Danečkovi něco nahmatal v bříšku a má podezření na cizí těleso. Udělal se RTG a sono, ale úplně průkazné to nebylo. Fakt je, že Danečkovo bříško citlivé je. Dnes ale nezvracel a průjem taky ještě dnes nebyl. Tak nevím. Zítra máme dojet na kontrolu. Takže víkend je ve znamení cestování. Kocourci z té cesty vůbec  nadšeni nebyli. Jestli se podezření ukáže opodstatněné, čekala by Danečka operace, která by stála kolem 5 tisíc. A to je samozřejmě problém. Ještě splácíme operaci Adámka a chtěla jsem časem nechat vyšetřit Mikešku v Brně. To bych musela odložit. Nějak se nám to komplikuje.

Mimísek roste a hraje si a lumpačí a vůbec dělá všechno, co spávné kotě dělat má. Má mnoho práce. Pořád se snaží přeprat mi ruku. Už je to docela velký prcek. Přesto chce být stále krmen stříkačkou. Konzervičku jen olízne, o pořádném jídle nemůže být řeč. Má rád mlíčko. Už váží 700 g. a je to moje rozmazlené mimínko. Je s ním nějaká práce, to je jasné, ale zase na druhé straně přináší tolik radosti a krásy, co člověk prožije jen s malým koťátkem, které svýma rukama utváří a které  mu vlastně roste v ruce. Není snad nic něžnějšího, než malé kočičí miminko. Fantasticky to člověka obohacuje, nabíjí novými silami, uklidňuje a současně povzbuzuje k další práci,  obzvláště, když vidí, jak to malé chlupaté tělíčko roste, jak nabírá rozoumek, jak si začíná hrát, jak začíná "bojovat" s rukou  a plyšovými myškami a jak z něj roste malá šelmička. Každý by měl tyto  krásné pocity prožívat a vychutnávat si je. Ten, kdo tento malý zázrak nepozná, o mnohé se ochuzuje. 

 

25.6.2010

Daneček je nemocný. Má průjem a zvrací. Lukášek má taky průjem. Bohužel jsou v místnostech s Mimískem. Jiné místo není. Zítra ráno jdeme hned k doktorovi. Daneček navíc vůbec nejí. Bojím se o Mimíska, aby to nechytil. Nevím, kde k tomu Daneček přišel. Snad to nepostihne více kočiček. Mikešce se zhoršilo onemocnění tlamičky. Dostala antibiotika a pan doktor navrhnul biopsii v Brně. Stojí prý několik tisíc. Nevím ještě kolik přesně. Každopádně je situace hodně komplikovaná. Držte nám palce, ať to brzy přejde a Mimísek to přečká bez nemoci. Je malý, má necelých 700 g. Nevím, jak by to zvládl.

22.6.2010

Dnešní den proběhl celkem v klidu. Jen já jsem hodně unavená a tak jsem se snažila trochu odpočívat.Mimísek je malý lumpík. Nechce jíst sám, chce být pořád krmen stříkačkou a mlíčkem. Konzerva ho moc nezajímá, Pribináček jen trochu olízl.. Začíná se choivat jako dospělý kocourek. Vyběhl k velkým kočkám do kočičího pokoje a vyzkoušel tam všechny košíky, do kterých dokázal vylézt. Potom si našel msku s ranulkami a zkoušel jíst malé granule. Je to šikovný kluk a pěkně roste. Už má 600 . Přibral za 12 dní 260 g.

Obrazek

 

 

 

 Mimísek

 

 

 

 

 

 

Lukášek už asi úplně zapoměl, že byl venkovní kocourek. Spává v posteli, jako kdyby tam spával vždycky. Je škoda, že nožička nešla zachránit. Je to krásný velký kocour.

 

 

Daneček už má dnes průjem lepší. Stačila hladovka jen o granulích.

 

 

Adámek ráno neměl moc chuť k jídlu, ale teplotu nemá. Odpoledne už krásně jedl. Budu ho muset taky vzít ven, na vzduch , na sluníčko. Zatím byl venu jen když jedeme k veterináři.

Obrazek

 

 

 

 Adámek

 

 

 

 

 

 

Mimísek musí být v noci stále v kleci kvůli Danečkovi. Ve dne je uhlídám, aby Daneček moc neubližoval Mimískovi, ale v noci musí být Mimísek v bezpečí.

Obrazek

 

 

 

  Mimísek

 

 

 

 

 

 

 

 

21.6.2010

Tak včera měl Daneček svůj den. V jednom kole hodil a kousal Mimíska Mimísek řval jako divý a nemohl ani spát, Daneček ho prostě nenechal. Tak jsem ho dala k ostatním kočkám a zavřela dveře, aby měl Mimísek chvíli klid. Daneček byl spokojený. V kočičím pokoji vyzkoušel všechny pelíšky a nakonec se uložil ve velkém šplhadle. A já měla radost, jak jsem to krásně vyřešila. Myslela jsem, že Daneček průlezem procházet ještě neumí, protože ho vlastně ani nikdy neviděl. Jenže když jsem pro něj  večer šla, Daneček nikde. Bylo jasné, že je někde na zahradě, že se mu podařilo buď průlezem prolézt, nebo ho někdo, když byl Daneček v tunelu, vystrčil, když chtěl projít. Každopádně byl pryč a mě popadla panika. Venku to nezná, je to truhlík a navíc hluchý. A tak jsem hledala. Volat ho je zbytečné, tak jsem musela prošmejdit celou zahradu. Jenže když se kočka schová, nemá nikdo šanci ji najít. Nakonec jsem ho v 1 hodinu v noci našla. Seděl schovaný pod keřem. Naštěstí se nechal hezky chytit. MOžná se poučil, dnes Mimíska tolik netrápil. Ono mu taky není moc dobře. Ráno měl průjem a dost pospává. Teplotu naštěstí nemá. Dostal Probican a dietu - jen granule. Tak snad se to brzy zažehná. Mám velký strach o Mimíska. Je ještě mo malinký, aby zvládl nějaké virózy nebo průjem. A zase jsem u toho, potřebovala bych karanténu. Obývák a kuchyň, který k tomuto účelu teď používám, není dobré řešení. Jsou tam vlastně všichni marodi po operacích i kotě. A taky Daneček, aby nechodil ven, protože by byl venku s svojí hluchotou velmi ohrožený.

Obrazek

 

 

 

 

Daneček překrásný

 

 

 

 

 

 

 

 

Mimísek je zvláštní koťátko. Je velmi bystrý a chytrý. Už umí vylézt na křeslo a z něj na okno a lehne si a spí ve velkém košíku jako dospělé kočičky. Když zajdu za dveře, sedí za nimi a volá, co mu hlásek stačí.  A nemůžu všechno svádět jen na Danečka. On mu Mimísek taky nedá pokoj a provokuje ho k honičkám a hrám. A když ho Daneček dopadne a chytí, tak ječí. Je to taky malý neposeda a pokušitel. Až povyroste, tak se snad nepoměr jejich síly trochu sníží.

 

Obrazek

 

 

 

 

Mimísek

 

 

 

 

 

 

Adámek byl dnes na kontrole. Už má i vysazená antibiotika. Jen doufám, že to není moc brzy a nevrátí se teploty. Za poslední dny zase přibral a už má 3,8 kg a blíží se váze normálního kocourka.  Adámek si dnes dokonce začal hrát. To je moc dobře.

Obrazek

 

 

 

 

Mimísek si prohlíží velkou nohu Adámka

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Včera i dnes mi volali lidé a chtěli dovézt koťata. Bohužel už to není možné. Není ani místo, kam je dát a ani více rukou, aby byla zajištěna kvalitní péče o všechna zvířata. O financích nemluvě. Ještě jsem nesplatila Adámkovu operaci. Čeká nás očkování a další kastrace. A jíst kvalitně taky chtějí a musí  všichni. Těžko se odmítá, snad našli místo jinde, ale jsme přeplněni a já sama toho víc nezvládnu. Nechci jen pořád naříkat, ale situace není vůbec snadná, právě naopak.

 

 

20.6.2010

Včera také přišel pozdrav od Barušky z Prahy a krásná fotečka. Baruška je opečovávaná kočička a má se moc dobře.

Obrazek

 

 

 

 

Baruška v novém domově

 

 

 

 

 

 

 

 

19.6.2010

Včera odjela po kastraci  divoká kočička - maminka Mimíska. Byla moc ráda, když se vrátila do svého bydliště. Vyrazila z přepravky a zmizela. Ráno se vrátila a byla na jídle na svém obvyklém méstě, kde se krmí. Hodně se najedla a bylo vidět, že už stres pominul a kočička se uklidnila. Mimísek osiřel. Pořád chodí za mnou. Spát chce jen u mě na klíně. Je to broučínek. Už chodí na velký záchodek a ochutnává konzervičku. Mlíčko chce ale krmit stříkačkou. Vypije 15 ml a někdy i víc. Na noc musí být v kleci, protože Daneček ho neustále loví a kouše, nedá mu chvíli pokoj.Jenže Daneček nemá žádný cit. Kotě má klec má velikou, tak mu tam je dobře. Ráno seděl a koukal jako opička.

Obrazek

 

 

 

Mimísek a Daneček

 

 

 

 

 

 

 

Adámek stále polehává. Chuť k jídlu ale má, což je moc dobře. Teplota trochu poklesla, ale dostal předevčírem Tolfedine. Taky mu dávám Wobenzym a mám pocit, že mu zabírá. Je to kocourek velmi slabý po tom všem hladovění a bolesti, co musel prožít. Bude se hojit zřejmě déle. Je to velmi trpělivý kocourek. Všechno snáší s takovým klidem a pokorou.

Obrazek

 

 

 

Adámek

 

 

Obrazek

 

 

Daneček pokušitel

 

 

 

 

 

 

Ostatní kočičky jsou převážnou většinu dne venku a je jim tam moc dobře.

 Obrazek

 

 

 

Mili

 

 

 

Obrazek

 

 

 

Jerry a Pupíček

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

Pacička

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

Vendulka

 

 

 

 

 

 

 

 

17.6.2010

Dnes jde na kontrolu a injekci antibiotik Adámek. Včera odpoledne byl bez teploty, tak snad už to bude dobré. Odpoledne musí kočička z Moravské Třebové na vyndání stehů po kastraci. Divoká kočička - matka Mimíska už nemá mlíčko. Mimísek musí být stále krmen. Pokud bude rána klidná a nic se nebude dít, mohla by zítra večer odjet domů. Však už toho má v kleci chudinka dost. Mimísek je samostatný a kočička nekojí a vůbec si ho nikak nevšímá. Jen ho trpí vedle sebe.

Adámek s Lukáškem jsou kamarádi. Lukášek je vůbec velmi přátelský kocourek a takto včera večer usínali pěkně pospolu.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16.6.2010

Dnes nám také došel balík od paní Marty Unzeitigové., tak jsme měli radost. Adámek dostal spoustu dobrých konzerviček a finanční dar na jeho operaci. Koťata dostala stan a hračky. Adámek už ochutnal a prý - móóóc dobré. Stan hned vyzkoušel Daneček a prý je taky bezva. Samozřejmě se Daneček hned vrhnul i na myšky, protože myšky on přímo miluje. Černou myšku celou oslintal.  

Za všechno MOC DĚKUJEME.

 

 

A Mimísek měl dnes velký den. Začal sám jíst konzervičku a taky si úplně sám našel velký kočičí záchod pro velké kočky a pěkně se vyčůral. Bude to šikový kluk. Sám si vyleze i na gauč Je to malý šplavec. Už má půl kila a opravdu hezky roste. Jednou se mi s ním bude těžce loučit. Taky rád sedí na klíně.

 

 

Bedříšek, který byl umístěný brzy z jara až do Jizerskách hor posílá zase fotečky. Je krásný a má se moc dobře.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16.6.2010

 

 

O Lukáškovi z Velkých Losin - průběžné hlášení

 

Tak se zase po čase hlásím s novinkami. Jsem už „starý mazák“. Chodím ven  na zahradu  i zpět do domu  kočičími dvířky, prošmejdil jsem celou zahradu a taky obešel dům, kde teď bydlím. Někdy si lehnu na schody a hlídám.  Už nemám ani límec a tak se mi moc ulevilo.  Přes den už můžu na zahradu sám a panička se na mě chodí jen dívat. Nemá teď tolik času, protože nám přibyl Adámek, který je po operaci tlamičky a dostal teploty a taky máme nového prcka a ten  se musí každou chvíli krmit a jeho divokou mámu, která byla na kastraci. Já jsem hodný kocourek a na zahradě nezlobím. Když panička přijde a zavolá, hned za ní běžím. Mám ji moc rád a tak se snažím. Říká mi :“ Ty můj pejsku kočičí.“  Pomohla mi, když mi bylo zle a  a teď mi dává pořád to dobré masíčko. Však už jsem pěkně přibral a vážím 5 kg. To je něco jiného než být venkovní a bezprizorní kocourek, který dostane najíst jen občas a ještě musí lovit myšky, aby se uživil. Štípou ho blechy a v ouškách rejdí roztoči. Teď mám pravidelné krmení, teplý a měkký pelíšek a nemusím se nikde krčit venku a schovávat před deštěm. Taky nemám blešky a ouška mám už zdravá a nesvědí.

Jsem teď kocourek, který má své jméno, má svůj domov, kde ho mají rádi a pečují o něj a taky  svoji paničku. Někdy si k ní vyskočím na klín, zavřu oči a jsem šťastný a spokojený. A tak to přeci má být.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16.6.2010

Ladynka a její příběh vyhrál květnové kolo soutěže Můj hrdina. Ladynka postoupila do zářiového finále. Její příběh vyšel  v časopise Naše kočky a v časopise Katka.

Divoká kočička nechce jíst. Jen si lízla mléka a snědla pár kousků masa. ale dnes ráno jsem viděla, že dává Mimískovi napít. Snad ještě nějaké mlíčko má. Mimísek už je pěkný drak. Běhá, skáče a když se mu cokoli nelíbí, tak vrčí a prská. Asi to bude malý vzteklounek.

Daneček stále zlobí. Už sice ne v noci, ale přes den. Jakmile jde okolo nějaká kočka, dostane od něj facku. Troufá si i na velkého Lukáška. Bohužel mu to žádná nevrátí a tak si troufá. Daneček je malý raplík a už mu to asi zůstane. Adámek se ho bojí a schovává se za lednicí.

Dnes je Adámek konečně bez teploty a ráno snědl 3 misky masa. Vypadá mnohem lépe. Udělala jsem mu do celého límce díry, aby lépe větral. Mám dojem, že se mu rána v těch teplech přeci jen v plastovém límci pařila. Taky jsem mu uvařila protizánětlivé bylinky a omýváme tlamičku.

 

15.6.2010

Dnes byla na kkastraci divoká kočička - Mimískova matka. Zvládli jsme to dobře, kočička byla hodná. Teď mi ale připadá nějaká smutná. Možná si myslela, že už jede domů a když se vzbudila opět zavřená je možná zklamaná. Zase přestala jíst. Divoké kočky jsou kapitala sama pro sebe a nemůžou být zavřené. Trpí.                                                                     

Mimísek si hraje s Danečkem. Daneček je stále kotětem, i když už je velký.

Obrazek

 

 

 Daneček s Mimískem

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 Mimísek

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adámkovi bylo dopoledne lépe, pěkně jedl, ale odpoledne zae vyskočila teplota. Jsem z toho nešťastná a je mi ho moc líto. Snad bude zítra líp. 

Obrazek 

 

 

 Adámek

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Lukášek je strašně umazlený kocourek. Je to opravdu velký mazlík a chodí za mnou jako pejsek. Poslouchá na slovo. Kam jdu, jde i Lukášek. Je to hodně zvláštní chování u kocourka a navíc kocourka, který byl venkovní a bezprizorní. Je to miláček.

 

 

14.6.2010

Adámkovi je trochu líp. Večer pojedl a teď spí.  Chudáček si už tolik vytrpěl a nemá stále klid. Je mi ho moc líto. antibiotika, která dostal přidaná jsou trojkombinací antibiotik a tak věřím, že zaberou a ráno by to snad už mohlo být znát.

Mimísek si dnes začal hrát. Nejdříve s prstem, snažil se kousat a potom začal skákat po gauči jako malá bleška. Začíná s ním být legrace, ale bude co hlídat. Běloušek Daneček ho neustále pozoruje. To je kluk, který by si taky pořád hrál. A tak až Mimíseek povyroste budou jistě skvělí kamarádi.

Je potřeba trochu veselého, v poslední době na mě dost doléhá utrpení zvířat, která trpí vinou člověka. Vinou nezodpovědného, sobeckého člověka.

 

14.6.2010

Adámek s Lukáškem byli dnes na kontrole. Lukášek je v pořádku a přibral 600 g. Adámek dnes dostal teplotu a odpoledne nejedl. Musel dostat přidaná antibiotika. Je vidět, že mu není dobře. Jen polehává a jak ztratil chuť k jídlu, je to u něj víc než divné, protože on jedl pořád. Přibral za 6 dní 600 g a už vypadá líp. Je mi ho líto, asi ho to zase bolí. Hlavně aby antibiotika zabrala. Bojím se, aby mu pooerační rána nezačala hnisat a nenastaly komplikace.

Mimísek taky přibývá. Včera měl 460 g. Kočka máma o něj nejeví sebemenší zájem. Je to vlastně sirotek.

Dnes ho pan doktor taky prohlédl, když jsem byla  na očkování s Jerrym. Bohužel Jerrymu našel pan doktor v tlamičce stejné nárustky jako má Mikeška. Je to neléčitelné. Krásný velký kocourek, ale tato nemoc je zákeřná. Kočičky nemůžou pořádně jít, hubnou a na výrůstcích se jen daří druhotným infekcím. Už mi na tuto nemoc umřely dvě kočičky. Takže dnes žádné dobré zprávy, jsem z toho nešťastná.

Daneček je po očkování taky nnějaký znavený. Pořád polehává. Počká do zítra a bude muset taky k doktorovi.

Zítra jde na kastraci plachá kočička. Jsem zvědavá, jestli to s ní zvládnu bez prokouslé ruky.

V pátek přišel Adámkovi velký balík od paní Ivetky Valáškové ze Znojma. Bylo v něm spousta kvalitních a dobrých granulek a konzerv a taky finanční dar na Adámkovu operaci. To měl Adámek radost a my ostatní taky. Moc děkujeme. 

12.6.2010

Brigitka je po kastraci naprosto v pořádku. Už včera večer běhala venku po zahradě a nebýt pokastrační rány, nikdo by neřekl, že je kastrovaná. Měla jsem o ni trochu strach, přeci jen je to droboučká kočička a byla často nemocná.

Obrazek

 

 

Brigitka se na sluníčku krásně leskne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Malé koťátko přibralo od čtvrtku do pátku 60 g. Dnes jsem ještě nevážila. Vážím po krmení kolem půlnoci. Kočka máma lépe jí a byla taky na záchodě. O koťátko ale zájem pořád nemá. V úterý jde na kastraci a po zotavení půjde nazpět. Drobečka musím dál piplat stříkačkou. Je to škoda, ale co se dá dělat.

Obrazek

 

 

 

 

Malý klučík ještě nemá jméno, je to Mimísek a jméno

 

 

 

 

 

 

 

Lukášek byl dnes opět na zahradě. Ležel ve stínu jako skoro všichni. Už jsou z těch veder taky znavení. V domě máme 23 stupňů, ale raději jsou přeci jen venku.

 Obrazek

 

 

 

Lukášek na zahradě

 

 

 

I Adámek mi dnes připadal unavený. Svoji chuť k jídlu má pořád. Stále si hlídá misku a jakmile s naplní, hned všechno sešupe. Už krásně nabral a je to na něm i vidět. V pondělí jde i s Lukáškem na kontrolu. Tak jsem zvědavá, jak se budou kluci doktorovi líbit.

Daneček byl včera na prvním očkování. Pan doktor mu důkladně poslechl plíce a po těžkém zápalu plic už není ani památka. Byl dnes unavenější a dokonce ani nekousal jako obvykle, když se na něj položí ruka.

Obrazek

 

 

 

Daneček už je pořádný kus kocourka

 

 

 

 

 

 

 

Nádherný kocourek mi vyrostl z Medulínka. Je opravdu překrásný a má zvláštní hodně hustý kožíšek. Je to miláček.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A jak se teď mám

Kamarádi, je to opravdu paráda. Operaci už mám za sebou. Byl jsem na klinice dva dny. Páni doktoři mi dali injekci a já po ní usnul Když jsem se vzbudil, neměl jsem už tlamičku nakřivo a ani špičáky mě nepíchaly do patra. Mám ji  pěkně srovnanou a ještě čelist přichycenou šrubkem. Byl to po měsíci bolesti krásný pocit. Sice jsem měl strach, kde to jsem a kde je ta panička, která mi přád dává to dobré jídlo, které mi moc chutná, i když je mixované. Druhý den si pro mě přijela a jeli jsme domů, tam kde je to velké množství kočiček a taky kocourek Lukášek, který už je mazák a prohání se po třech nohách venku po zahradě a někdy leží na schodech a hlídá. Já mám ale jen jednu starost a to mít stále plné bříško. Lidičky, kdybyste věděli, jak strašný jsem měl hlad. Teď se z toho hladovění nemůžu dojíst. Jím všechno, co dostanu. Syrové maso, namočené granulky, mixované kuře s vývarem, mačkanou konzervu, prostě všechno. První den, když jsem se vrátil z kliniky, jsem se teda přejedl. To musím přiznat. Bříško jsem měl jako balón. Potom jsem jen seděl a čekal, kdy mi splaskne. Ale kdo by se nenajedl, když jsem ještě dostal před operací hladovku, že ? A tak se ani nezajímám, kam to všichni chodí. Jsem spokojený doma. Ležím a hlídám misky. Jakmile se naplní, všechno zbaštím.  V pondělí jedu na kontrolu k panu doktorovi a tak se tam prý zvážím, kolik jsem přibral.

Řeknu Vám, byl to ale týden. Nejdříve jsem málem přišel o život, potom klinika, operace, ale za to teď se mám opravdu dobře. Panička mi říkala, že zpátky k lidem, kteří mě přivezli a chtěli nechat uspat se už nevrátím. A tak jsem rád, protože by mmi určitě nedávali vařené kuře, které mám tak rád.

Mějte se taky fajn, děkuji všem, kteří mi přispěli na operaci a jestli můžete, pošlete mi nějakou baštu nebo korunku, ať můžeme splatit dluh za operaci.

Obrazek

Děkuji, Adámek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.6.2010

Tento týden je docela strašný. Ani jsem se nedostalam pořádně ke psaní, abych Vás informovala.

Venkovní kočička po kastraci dnes odjela. Byla moc milá a mazlivá. Stehy si netrhala a byla úplně v pořádku. Už se zavřená nudila. Po návratu zpět si lehla a vyhřívala se na sluníčku.Asi jí chybělo.

Obrazek

 

 

 

 

Venkovní kočička po kastraci

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adámek jedl nepřetržitě téměř dva dny. Má takovou radost, že zase může jíst, že si nacpal bříško jako balón. Všechno jídlo se mu musí mixovat, musí mít všechno měkké. Taky mu chutná syrové maso. Jemu vůbec chutá všechno. Je tak šťastný, že se zase může pořádně najíst, až mi ho je líto.

Obrazek

 

Adámek po operaci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lukášek chce stále ven.  A tak za ním běhám a běhám, protože je to opičák a leze mi ven ze zahrady. Je to prostě venkovní kocourek a nemůžu ho zavřít jen v bytě. Venku je spokojený. Často obejde zahradu a lehne si na vstupní schody a tam leží jako pes a hlídá. Je to nesmírně oddaný a věrný kocourek. Když na něj zavolám, hned příjde a taky na mě mňouká. Kdo říká, že kočky jsou nevěrné a nevděčné, tak se nikdy k žádné nepřiblížil. Jen mi dělá starost, že Lukášek, jak poskakuje po jedné zadní nožce, často se převáží a spadne. Snad chůzi ještě zdokonalí.

Včera jsem musela dovézt avizované malé kotě. Hrozila mu od místních "lidí" smrt. Koťátko je malé, váží jen 340 g. Večer jsem odchytila jeho mámu. Jenže kočička je divoká a je ve velkém stresu. Svoje kotě naprosto ignoruje, takže krmím uměle každé tři hodiny. Mám o něj docela strach. Rychlý přechod na jinou stravu a navíc mnoho potencionálních infekcí. Kočička bude muset urychleně na kastraci a musí zpět. Velmi zavřená trpí. Kotě se k ní tiskne, ale ji nezajímá. Navíc na jakýkoli pohyb ruky v kleci reaguje ostrými výpady s drápy. Několik šrámů už jsem utržila. Divokou kočičku skutečně nelze držet zavřenou déle, než je nezbytné. Je to pro ni nebezpečné. Jí jen v noci a na záchodě ještě ani nebyla. Je mi jí moc líto a koťátko přišlo o mlíčko.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do toho všeho byla dnes objednaná na kastraci Brigitka Naštěstí zvládla kastraci dobře a už si zase cucá svoji pacičku, což je její velmi oblíbená činnost. A musíme mazlit a hladit. Přeci jen to pro ni byl dnes náročný den.

Obrazek

 

 

 

 

 Brigitka po kastraci

 

 

 

 

 

 

 

A tak nestihám nic jiného, než pečovat a hlídat. Snad budou příští dny klidnější. Toto tempo je docela šílené. 

 

 

9.6.2010

Adámka jsem dnes přivezla z kliniky. Celé odpoledne jedl a jedl. Je šťastný, že je doma a má dostatek jídla. Na noc musím všechno jídlo schovat, bylo mu mu zle. Lukášek chce pořád ven a tak za ním pořád běhám. Musím ho hlídat. Venkovní kočička byla dnes na kastraci. Pan doktor při kastraci objevil počínající zánět dělohy. Kdyby se kočička neodchytila a nekastrovala, stálo by ji to život. Měla  velké štěstí. Chtěla jsem udělat fotky, ale jsem příšerně unavená, tak až zítra. Je toho teď strašně moc a Lukášek je úvazek na celý den. Jsem ale  ráda, že se všechno zatím vyvíjí dobře.

8.6.2010

Adámek už má po operaci a dopadla dobře. čelist má přichycenou šroubkem. Jsem moc ráda, že to máme za sebou. Zítra za ním odpoledne pojedu a dovezu mu mixované kuře.

Zítra jde na kastraci venkovní kočička a v pátek Brigitka. Tak to snad holkám taky dobře dopadne.

Koťátka venkovní divoké kočičky se ozývají z kůlny známé. Budu se snažit o odchyt do klece a koťátka po ochočení umístit. Tak kdyby někomu chyběl kočičí kamarád, ozvěte se.

 

8.6.2010

Adámek je na operaci. Chuďátko měl hladovku a snášel ji moc špatně. Stále za mnou běhal a žadonil jídlo. Dokonce by pil i kávu. Nemohl pochopit, když už se konečně dostal k jídlu, že mu nic nedám.  Tak jsem strašně napnutá, aby to dobře dopadlo. Čelist se musí znovu bohužel znovu zlomit a sdrátovat. Je mi ho strašně líto. Už si jednou vytrpěl tolik bolesti a teď znovu. Ale jinak mu pomoct nelze. Až se vrátí domů, všechno mu vynahradím. Dostane ta nejkrásnější kuřátka. Jen aby to už bylo za ním.

7.6.2010

Dnes byl Adámek u doktora.a zítra odpoledne jde na operaci. Krevní hodnoty jsou v pořádku, tak snad to všechno dobře dopadne. Držte nám palce. Mám obavy, aby to Adámek zvládl. Přeci jen je chudáček slabý. Ale tlamička je nakřivo sa nemůže ji zavřít. Naučil se s tím ale jíst a za dva dny u mě přibral 200 g. Moc mu přeji, aby se operace povedla a aby mu bylo už jen dobře. Vytrpěl si hodně zlého, dlouho hladověl tak si  zaslouží klidný život s dostatkem potravy.

Obrazek

 

 

 

 

Adámek

 

 

 

 

 

 

 

6.6.2010

Adámek se snaží jíst. Je zvláštní, že jí granulky. Konzervu nechce. Je hodný a milý, na kkaždého mňauká a zdraví ho. Zítra jdeme k veterináři, tak uvidím, co řekne. Jak má posunutou čelist, jeden špičák mu naráží do pattra. Proto má pořád otevřenou tlamičku. Napil se taky smetánky. Sice mu to vytíkalo zpátky, pil dlouho, ale nakonec vypil misku. Je snaživý a je vidět, že to rozhodně nevzdává. Když si pomyslím, že už mohl být mrtvý. Je to strašné. Některé údaje mi ale vůbec nesedí. Kocourek byl předán s tím, že je naprosto divoký. Při tom opak je pravda. Je zvyklý na člověkaa i na bytové podmínky. Rád sedí na okně a kočičí záchod pooužívá úplně suverénně. Prý také nejí a také to není pravda. Snaží se a jí i pije. Tak nevím, jaká jeho minulost vlastně byla. Ale každopádně neměl nikoho, kdo by mu pomohl, když mu bbylo nejhůř a byl na to sám. Jediné pomoci, které se dočkal, bylo odvezení na veterinu na uspání. Je zvláštní, že někteří lidé dokážou tak snadno a trychle rozhodnout o něčí smrti.

Lukášek je dnes skoro celý den na zahradě. Moc se mu tam líbí. Vyvaluje se v trávě a užívá si sluníčka. Včera měl Lukášek velký den. Konečně se zbavil límce. Ránu si důkladně olízal a už si jí nevšímá.

 

Obrazek

 

 

 

 

 

Lukášek venku

 

 

Obrazek

 

 

 

Lukášek na vozíku na zahradě

 

 

 

Obrazek

 

 

 

Mili

 

 

 

 

 

 

 

 

Taky Puntička si užívá sluníčka. Je to taková dáma a chodí ven, jen když je opravdu hezky. Ostatní jsou také na zahradě a taky si užívají krásného počasí.

Obrazek

 

 

 

 

Lukášek, Matýsek a Mařenka

 

 

 

Obrazek

 

 

 

Mařenka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.6.2010

Jak jsem přežil

Budu se jmenovat Adámek a budu žít. Jak jednoduše to zní a jak složitá je cesta k tomuto jednoduchému konstatování. Jsem ještě velmi mladý kocourek, nemám ještě ani rok, ale vytrpět jsem si musel opravdu moc. Srazilo mě auto a já se s bolavou hlavou a tlamičkou zalezl schovat. Věřil jsem, že to přejde, že bude dobře. Nebylo tomu tak. Nemohl jsem jíst a nemohl jsem  ani pít. Ležel jsem a tiše jsem naříkal.  Jedni lidé mi sice dali nějaké granulky, ale moje tlamička byla velmi bolavá a jíst mi nešlo, ani přes ten ukrutný hlad, který byl stále větší. Ulovit myšku jsem taky nedokázal a já pomalu chřadnul a síly mi ubývaly. A tak bylo rozhodnuto, že moje trápení se po měsíci skončí. Vycítil jsem něco nedobrého a měl z toho velký strach. Proto jsem se nechtěl nechat chytit a bránil jsem se z mých posledních sil.  Byl jsem ale chycen, strčen do tašky a jeli jsme na poslední cestu, ze které už není návratu. Moje poslední naděje na život zmizela. Seděl jsem v tašce, do které mě dali a zoufale naříkal. Křičel jsem, že ještě dokážu bojovat, že chci žít a budu se hodně snažit. Jenže nikdo mi nerozuměl. Dojeli jsme k veterináři, který měl můj život ukončit. Ale Velká kočka rozhodla jinak a zařídila vše tak, jak  to dokáže jen ona. Když jsme dojeli k veterináři, bylo zavřeno a před ordinací stálo auto a u něj stála moje nová panička.  Ti lidé ji oslovili a začali o mně mluvit. Když se dozvěděla, že mě chtějí nechat uspat, vytáhla mě z tašky, dala do přepravky a strčila ji do auta. A tak jsem s ní odjel a byl zachráněn. Dojeli jsme do domku s mnoha kočičkami.  Dostal jsem dobrou polévku z kuřete a do ní rozmíchanou konzervu. Bylo to tak  dobré, že jsem vypil čtyři misky. Najedl jsem se a spokojeně jsem předl. Cítil jsem, že už je dobře, že nebezpečí pominulo a  tak jsem se uklidnil. Nejsem vůbec divoký, jak o mně říkali. Jsem hodný a vděčný kocourek a umím chodit i na záchodek a taky pěkně ležet na gauči. Po neděli prý pojedeme zase k veterináři. Tentokrát ale proto, aby mi pomohl a vyléčil moji bolavou tlamičku. Možná mě budou i operovat, jestli to ještě nebude srostlé. A tak Vás prosím o pomoc. Moje panička  mi pomáhá, jenže je na to sama a kočiček je moc. Proto Vás prosím, můžete-li, pomozte nám jakoukoli částkou. Moc Vám předem děkuji.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adámek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.6.2010

Dnes jsem byla u veterináře s Vendulkou. Ráno divně polykala a pan doktor zjistil zarudnutí v krčku. Dostala antbiotika a bude zase dobře. Když jsem venku v autě čekala na manžela, který jel se mnou, přišli jedni manželé a naříkající taškou. Vezli kocourka, kterého před měsícem srazilo auto a má zlomenou čelist. Vezli ho na uspání, aby se netrápil. Prý měsíc už tak pobíhal a protože nemohl pořádně jíst ani pít, je úplně vyhublý a dehydratovaný. Už ztratil téměř posledn síly a tak se jim podařilo kocourka chytit. A tak kocourek Adámek se z tašky ppřestěhoval do přepravky a odjel se mnou. Pán měl doškrábané ruce do krve, prý je kocourek divoký. Proto jsem ho dala raději do klece. Strašně naříkal ,ale jen do té doby, než dostal kaši z kuřecího vývaru smíchanou s konzervičkou a rehydratačním roztokem. Vypil chudáček čtyři misky a přestal plakat. Dokonce přede a chce hladit. Vím jistě, že to zvířátko vědělo, že mu jde o život a také ví, že teď už je v bezpečí.  Jenže v dobu, kdy lidé kocourka přivezli, pan doktor už měl zavřeno. Takže vyrazíme do Lanškrouna. Jen mám strach, aby se čelist ještě dala operovat, protože zranění je staré. Mám taky obavy o ledviny, aby nebyly dlouhou dehydratací poškozeny. Ale to všechno ukáže vyšetření. Zase jsem v situaci, kdy musím prosit o pomoc. Všechny finanční dary byly  vyčerpány na záchranu Lukáška. Společnými silami se podařilo Lukáška zachránit. Věřím, že i Adámek nezůstane bez pomoci hodných a láskyplných lidiček, kteří pomůžou. Budeme vděčni za každou pomoc, za jakoukoli částku, která pomůže Adámkovi.  

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.6.2010

Lukášek byl včera na kontrole. Paní doktorce se jeho stav moc líbil, rána se krásně hojí. Jen límec mu ještě nějaký čas zůstane, protože Lukášek je blízal a nedá ráně pokoj. Vyndala mu i stehy a za dva týdny půjdeme znovu na kontrolu.

Máme taky nového kocourka Dina. Dineček k nám přišel sám. Prostě se tu objevil Prolezl průlezem, možná byl na něj zvyklý a lehl si do kočičího pokoje na křeslo.  Je velmi nemocný, zubožený a znavený, 3,4 kg. Hned jsem s ním jela k veterináři a zjisti se zápal plic. Dostal depotní antibiotika a k tomu tabletky. Jenže je docela problém je do něj dostat. Léky odmítá, plive a kouše. Navíc Dineček strašně smrdí. Potřeboval by vykoupat, ale to nepřipadá při jeho stavu vůbec v úvahu. Byl by to krásný kocourek, ale je opravdu v žalostném stavu. Srst je řídká a matná a velké bříško bylo začervené. Snad se jeho zdravotní stav zlepší a Dineček bude krásný kocourek..  

Obrazek

 

 

Nemocný Dineček

 

 

 

 

 

 

 

 

A další dvě nádherná koťátka, která hledají domov. Dva krásní kluci.

Obrazek

 

 

 

Felix - bílokrémový krasaveček

 

 

 

 

 

Obrazek            

 

 

 

 

 

Obrazek                         Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miki - krásně tmavý moureček    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koťátka budou k odběru začátkem července. Nemáte někdo zájem?

1.6.2010

Dnes přišly opravdu krásné fotečky od Macíčka - Bedříška - zde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Romana - Zlatíčka,

12. 6. 2010 19:28

bojujte, držte se, zase bude líp, jinak to není možné.

Hana, České Budějovice - 11.6.2010

11. 6. 2010 22:20

Dobrý večer,to Vám věřim,že toho máte hodně a obdivuju,že to takle zvládáte!,ale zas to stojí za to,že Lukášek a Adámek jsou už z nejhoršího venku a jsou v pořádku a u Vás štastný!! Každý den čtu nové info a jsem ráda,že vše s klukama takle dobře dopadlo. Přeju hodně síly a velké díky za všechny kočičky.

Jitka - Adámek

9. 6. 2010 14:17

Tak to jsem moc ráda, že to vypadá na dobrý konec. Moc Vám to oběma přeji a už netrpělivě čekám na další zprávy.

Hana, České Budějovice - Adámek

8. 6. 2010 22:27

Ježiš to jsem ráda,to jsem si oddychla,Adámek je šikovnej klučík a pan doktor taky! Tak to už půjdu klidnější spát:o) Jsem ráda,že jsou ještě takový lidi jako Vy co pomáháte!

Radka - Adámek

8. 6. 2010 21:39

Jsem moc ráda, že to takto Adámek zvládnul, kuřátko si moc zaslouží, ať je mu brzy dobře stejně jako naší milované Barušce, která tu teď lítá a cupuje svou bílou myšku na hraní

Jana - Adámek

8. 6. 2010 21:39

Hani, děkuji Vám. Je to pravda,je to nevinné zvířátko. Naštěstí to dopadlo dobře. Už je po operaci a ta se zdařila.

Romana - Hurááááá

8. 6. 2010 21:36

Adámku, drž se, aby sis mohl spapat ještě moc moc kuřat.

Hana, České Budějovice - Adámek

8. 6. 2010 21:08

Myslim na Adámka a přeju mu hodně síly,aby to dobře dopadlo,musí to dobře dopadnout je to nevinné zvířátko..je mi ho strašně líto

Jana - Děkuji

7. 6. 2010 23:18

všem, co myslíte na Adámka a držíte mu palce, aby to zvládl a aby to dobře dopadlo. Nějak se o ně bojím od doby, kdy zemžel při operaci Jiříček. Ty operace mi vůbec nedělají dobře.

Lída Polička - Adámek

7. 6. 2010 21:49

Všichni z Poličky ti držíme palečky a packy jseš statečný kluk,určitě to dobře dopadne!

Eva - Adámek

7. 6. 2010 21:11

Budu na něj myslet a držet palce

Radka - Adámek

7. 6. 2010 21:04

držím Adámkovi palce

Radka - koťátka

3. 6. 2010 19:03

Krásná koťátka, ať brzy najdou svůj nový domoc a milující pánečky a paničky :-)

Miila - Dino

3. 6. 2010 12:01

Teda Jani,kocourek měl navigaci či mapu od Velké kočky? Jsi jeho záchrana,držím palce...
A kotíci jsou nádherní...:)