Jdi na obsah Jdi na menu
 


 29.12.2009

A máme po svátcích. Přežili jsme v klidu. Brigitce je mnohem lépe, jenže zase onemocněl Medulínek. Je to pořád dokola a nemůžeme se toho nějak zbavit. Brigitce zřejmě pomohly i injekce Zylexisu. Musím s Medulínkem na injekci taky. Jsou sice hodně drahé, ale nedá se nic dělat. Koťata jsou podzimní a ta marodí hodně. Hlavně že to ustojí a neumírají. Však Medulínek měl namále.

Je krásné pozorovat, jak i tak malá koťata mají úplně jiné povahy a rostou z nich úplně jiné osobnosti. Šárynka, to je vůdkyně a učitelka. Vymýšlí lumpačiny a ostatní to od ní přebírají. Nejlepší je ukrást mi korálky a ty potom házet na zem. Krásně cinkají a dají se vzít do packy a přenášet a taky do pusinky a potom je zase někde jinde vypouštět. Roste z ní samostatná kočička, pečlivě ošetřující ostatní prcky a dbající na jejich výchovu. Brigitka je malý čertík. Ryhlá a učenlivá, chová se jako dospělá, plná energie a je hodně zvídavá.  Okamžitě každou lumpárničku okouká a hned zkouší. Tabletky vyplivuje, protože ona ví přeci líp než já, co je dobré. Je to kočička, která si Vás rychle získá stejně jako Šárynka. Medulínek, to je něco jiného. Je naprosto oddaný člověku a plně mu důvěřuje. Když dostáva tabletky, otevře pusinku jako ptáček a s důvěrou je sní. Stejně tak s kapkami do nosu. Bez protestu se nechá otočit na záda a nakapat si do  nosu, což kočky obyčejně nesnášejí. Je závislý na člověku jako dítě. Když mě nevidí, nebo odejdu, je hned za dveřmi a spustí křik jako malé dítě. Pohybuje se pomaleji a rozvažněji a také pomaleji okoukává lumpárny. Některé se ještě nenaučil, přesto, že je stejně strarý jako Brigitka. Bude z něj klidný a rozvážný kocourek milující svého páníčka. Když ho vezmete do ruky, hned přede jako motorek.  A tak je to s nimi jako s dětmi. Z každého  roste jiný tvoreček a snad se budou mít v jejich kočičím životě co nejlíp.

Obrazek

.

 

Mikeška a Medulínek

 

 

 

Obrazek

 

 

 

Medulínek

 

 

 

 

ObrazekObrazekBrigitka a Medulínek

 

 

 

 

 

 

 Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

_____________________________________________________

23.12.2009

Brigitka byla v pondělí opět u doktora. Změnil jí antibiotika a vypadá už mnohem líp. Vrátilo se skotačení a lupmačinky a to je moc dobře. Je to takově malé hubené kotě, ale odvahu má velikou. U doktora v čekárně se neboji ani velkého psa a syčí na něj jako tygřice. Je to chytrá a nebojácná kočička. a marodil znovu začal i Medulínek a tak má antibiotika taky. Piplat tato koťata je skutečně náročné. Podzimní koťata, nevíc brzy odstavená od matky, bohužel na piplání náročná jsou, s tím se musí počítat.

_________________________________________________________

21.12.2009

Připadá mi, že poslední dny plynou nějak rychleji, podle toho, jak málo toho za den stihnu. Ráno je kolotoč kolem krmení, rychle všem nejlépe najednou. Přeci jen to trvá, než nakrájím tolik masa a potom těm, co jsou výhradně konzervoví a pak ještě nachystat na správnou teplotu venkovním. Následuje úklid po noci, čištění záchodů, podávání léků a dopoledne uteče, ani nevím vlastně jak. Odpoledne je to podobné a je skoro večer. Ráda bych psala víc, ale někdy to nestihnu a někdy jsem zase tak unavená, že psaní nejde. 

Dnes jsem musela s brigitkou zase k doktorovi, protože se stále nelepší. Je to moje černo-kouřová nudlička. Doktor změnil ATB a tak doufam, že už jí bude konečně líp. Potřebuje si hrát a dovádět a ne trpět nemocí. Dostala i dve injekce Zylexisu, ale zřejmě nezabraly. To člověku na optimizmu taky zrovna nepřidá. Koťata sice dělají příšerný nepořádek a "zlobí", ale je to pořád lepší, než když marodí a nehrají si.

V pátek jsme se oět velmi potěšily, protože nám přišel "Ježíšek" od paní Milušky Ostradické. Kočičky dostaly mimo jiné zase krásný polštář se zvířátky. Hned se ho ujala Brigitka a začala ho náležitě pacičkami šlapat. Potom si lehla. Stal se jejím oblíbeným polštářem a spinká jen na něm.

Srdečně paní Milušce Ostradické za všechno děkujeme i za krásné dózičky do charitativního obchůdku.

Obrazek 

 

 

Vždycky jsme zvědaví

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

A takhle ám to chutnalo, děkujeme !

 

 

Obrazek

_________________________________________________________

19.12.2009

Dnes to jsou dva roky, co odešla moje kočička Světluška za duhový most. Kdo jste ji znali, vzpomeňte na ni. Byla to vyjímečná kočička a navždy po ní zůstalo prázné místo. Odešla  příliš  brzy. Právě Světluška propůjčila našemu sdružení svoji tvář i svoji nádhernou kočičí duši.  

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Srdečně děkuji všem, kteří dnes vzpoměli na Světlušku. Těm, kteří ji znali, i těm, kteří ji neznali. a přesto na ni pomysleli.

 ________________________________________________________________________

18.12.2009

Dnes ráno, když jsem byla krmit venkovní Sasanku, běžel se mnou po zahradě Caesar. Krásný černý kocourek, trochu plašan. Plašan na jakékoliv zákroky např. očkování, odblešování a jakékoliv strkání do přepravky, jinak milý kocourek. Běžel po zahradě a proháněl se sněhem a bylo vidět, jakou má radost. Potom se zastavil a přikrčil se ve sněhu. Šibalsky se se na mě díval krásný černý, ale úplně pocukrovaný  kocourek. Byl to překrásný pohled a moc mě potěšil. Byl najezený a tak se mohl radovat i z desetistupňového mrazu a hromady sněhu. Nedalo mi ale nepomyslet na všechna ta koťatka, která zůstala venku a pro keré tento mráz byl jistě smrtící. Ano, je pár bláznivých lidí, kteří si z domu udělají zvěřinec jen proto, aby jim pomohli. Kdyby však každý člověk k sobě uchýlil alespoň jednoho bezdomovečka, bylo by mnohem líp.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento týden jsme dostali také dárky. za které srdečně děkujeme.

Paní Nikola Berčíková nám poslala plný balík krmiva. Kočičky si moc pochutnaly. Navíc nám poslala krásné ozdobné nalepovací kočičky, kterými jsme si vyzdobili, co se jen dalo.

Kočičky udělaly pečlivou vstupní prohlíídku a pak začaly hodovat.

Obrazek

 

 

 Co to je ?

 

 

 

 

 

 Obrazek

 

 

 Ale je to dobré !

 

 

 

 

 

 

 

Srdečně děkujeme paní Nikole Berčíkové

 

Moc nás taky potěšily dárky pro náš charitativní obchůdek http://prokocicky.webnode.cz/  od slečny Romany a hračky pro kočičky. Dostali jsme krásné figurky pro štěstí - závěsné kočičky a panenky. Tak pokud nějakou takovou potřebujete, budeme rádi, když si ji u nás objednáte. Figurky jsou každá originál, neexistují dvě stejné.

Obrazek 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Srdečně děkujeme slečně Romaně

Velmi také děkuji paní Miladě Bungové, která nám poslala finanční příspěvek na tak potřebné kastrace venkovních kočiček. Prosím, pomozte mi sehnat finance na tyto kastrace. Společně tak zmenšíme množství koťátek, která se rodí jen proto, aby trpěla a umírala.

Srdečně děkujeme.

 

_________________________________________________________

Zřejmě to bude Vánoceni a adventním časem, co člověka nutí tak nějak přemýšlet o životě a nad smyslem toho, co děla, čemu obětovat téměř vše, včetně kariéry pracovní, proč a za jakou cenu to vlastně dělá. Moje myšlenky se stále nějak vracejí do stejného období roku loňského. Byl to pro mě rok víc než příšerný, ale také rok, kdy jsem měla jedinečnou možnost poznat, kdo je kdo. Už v létě loňského roku jsem onemocněla. Naložila jsem si víc, než jsem byla schopná unést. První varovné signály těla jsem jen přehlížela a tak se tělo i duše naštvaly a začaly stávkovat. Nechci zde popisovat, jak strašně mi bylo, protože ne každý to pochopí, o čemž jsem se mohla přesvědčit víc než dobře právě loni. Co bylo horší a co mě stále tak nějak v koutku duše trápí, je to, že někteří, o kterých jsem si myslela, že jsou přátelé se ode mě odvrátili. Zůstala mi jen zvířata, o které jsem se nemohla starat a hlavně manžel. Ten zůstal na více než půl roku doma z práce a převzal na sebe celou tíhu života s tolika kočičkami. Sice taky moc nechápal, jak se člověk plný energie může na tak dlouhou dobu jednoduše složit, ale trpělivě zastával vše a byl nám velkou oporou. Péči o celý kočičinec zvládl skvěle. A tak vracím k Vánocům loňským, které pro mě nebyly moc pěkné a jsem ráda, že už jsou ty letošní, přesto, že nemáme ani cukroví, ani vygruntováno, ale jsem o zkušenost bohatší. Jsem bohatší také o nové přátele, o všechny příznivce mých kočiček, kteří sledují, jak se jim žije, jak se uzdravují ze svých nemocí a jsem Vám za to moc a moc vděčná.   

 ________________________________________________________________________

16.12.2009

Vánoce se nám přibližují snad stále rychleji, ačkoli to u nás doma nijak zvlášť nevnímáme ani já, ani kočičky. Ty stále nejvíc zajímá plná miska a jaké je venku počasí, zda ještě nějakou honičku po zahradě uskuteční, nebo ji budou muset odložit na jaro. A přesto, že Vánoce nevnímáme asi tak, jako většina jiných lidí, jedno velké přání se přeci jen rýsuje. Hned začátkem ledna chystám větší kastrační akci venkovních kočiček. Bude to pro ně ten nejcennější dárek a budou se z něj těšit po celý svůj živoz nejen ony, ale hlavně nepřibyde venku množství koťátek, která už před svým narozením jsou předurčena k tomu, aby buď zemřela hned, nebo po té, co si venku protrpí mnoho zlého. Přesto, že snad není nic krásnějšího než malé něžné koťátko a jeho krásné hry. Tato koťátka mají už předem vepsaný zcela opačný a krutý osud na tomto světě. Mým velkým přáním je tomuto v co největší míře zamezit a dát kočičkám dárek  v podobě kastrace. Kočiček, které žijí venku a připadají v úvahu je kolem deseti a to představuje částku kolem šesti tisíc. A tak prosíme Ježíška a všechny milovníky zvířat o malý finanční příspěvek na tento dárek. Máme na to jen leden, potom už kočičky začínají mrouskat. Prosím tímto svšechny své příznivce, pomozte mi uskutečnit tuto akci a tak snížit množství koťátek, která nikdo nebude chtít a která by nikdy nepoznala teplý domov a plnou misku. Všem srdečně děkuji.

Šárynce je trochu lépe. Nová antobiotika snad konečně zabírají. Jenže zase onemocněla Brigitka, která už byla zdravá a měla jít v pátek na revakcinaci. Takže očkovat se nebude a zřejmě nám propadne  očkování první. Ach jo, kdy už ty nemoci konečně skončí. Potřebuji mít do ledna doma bezinfekční prostředí, aby venkovní kočičky po kastraci nebyly ohroženy. Držte nám, prosím, pacičky i palečky. Moc Vám děkujeme. 

_________________________________________________________________________ 

14.12.2009

Byla jsem se Šárynkou u doktora. Doktor potvrdil rezistenci a změnil ATB. Večer už Šárynka jedla. Jsem ráda, snad se bude vše ubírat dobrým směrem a Šárynka se uzdraví.

Brigitka vymyslela nnovou hru - rozsypat misku s granulemi a ty potom nahánět po zemi. Je to fajn zábava, protože se musí zapojit i panička. Medulínek vše pozoruje a učí se rychle.

Prohánět Šárynku teď Brigitka nemůže a tak zapojila do honiček Kamínka. To už je přeci jen velký kluk a tak si zpočátku hrát a honit se nechtěl. Brzy ale pochopil, že pohyb je zdravý a tak se Brigitkou  honí a dovádí společně i s Medulínkem.

Čičulka je v pořádku a zuby jí zřejmě nechybí. Krájím jí maso na malé kousky a ona pěkně jí. Konečně jí tlamička nebolí. Žije ale opět na půdě, což mě docela mrzí, protože je tam zima.

Stejně tak Sasanka, kočička zachráněná z lačnovské klece těsně před smrtí. Sasanka viděla a zažila v kleci hodně špatného. Proto má z uzavřených prostor panický strach a žije jen na zahradě, na volném prostranství, odkud může utéct. Má tam polystyrénovou boudičku vystlanou termem. Sasanka zřejmě už nikdy nevejde do žádného domu. Je mě jí taky líto a nejraději bych zimu přeskočila, aby bylo zase jaro a nemusela trpět zimou kvůli zlým a bezcitným lidem. Naštěstí je mladá a pěkně jí, takže je pěkně obalená tukem. Hlavně, aby moc nemrzlo, aby se v boudičce zahřála.

_________________________________________________________________________ 

14.12.2009

Moje radost asi byla předčasná. Šárynka skutečně v pátek vypadala líp, v sobotu ještě líp, jenže v neděli se její stav zase zhoršil. Je hodně zahleněná a jen leží. Vůbec se mi to nelíbí. Nevím, co to věští, jen doufám, že ne nic horšího. Možná je to tím, že Šárynka původně pochází z kravína a tam jsou kočky přikrmovány kravským mlékem, které obsahuje silná antibiotika. Tím se kočky stavají na antibiotika nižších řad rezistentní. Podobné zkušenosti máme i kočkami z teletníku, které musely dostávat ATB vyšších generací, aby vůbec běžné virózy přežily. Takže za chvíli půjdeme znovu k doktorovi. Myslím, že tentokrát asi ATB změnit musíme. Tak nám držte palce a tlapičky. Vůbec si nedovedu představit, že by se Šárynka neměla uzdravit. Vždyť je to ještě vlastně takové trochu odrostlé kotě a čekají na ni ještě všechny myšky, motýli, které musí prohnat a chytit  a hlavně letní sluníčko a dovádění na zahradě s Brigitkou a Medulínkem.

Šárynka v létě

Obrazek

_________________________________________________________________________ 

11.12.2009

Šárynka byla dnes dopoledne u doktora na kontrole. V noci se ještě dávila a znovu z toho zvracela. K ránu mi ale připadala lepší. Dávení přešlo v kýchání a přestala se konečně třást. Antibiotika tedy zůstala stejná a snad pomali zabírají. Jsem moc ráda, že je jí trochu líp. Dokonce i papala, z čehož jsem měla radost největší. Medulínek taky bere ATB, ale je to opravdu šikovný kluk a velký bojovník, je mu už dobře. Dokonce ani nekýchá a Brigitkou zlobí, jak jen to nejlíp umí. Poslední věc, kterou zničili je počítačová myš. Rozpadla se na čtyři díly. Ještě že je doma syn a myš zase spravil a slepil. Jsou to dva malí dráčcci. Šárynka se teď ani jejich her nezůčastňuje, což jinak dělá moc ráda. Je to taková kočičí dáma jeětě v pubertě a tak malým předvádí, jak se nejlíp lumpačí. Naučila je, jak se skáče na odpadkový koš, z něj potom na sporák a potom hezky na linku. Naposledy, když předcvičovala skoky z koše přes sporák, skočila do hrnce s omáčkou. Je  to fakt torpédo, ale musí byt zdravá. Teď je chudinka vyčerpaná a jen zvolna popochází, pokud neleží. Omáčku jsme snědli, Šárynka má čisté nožky.

Dnes jsem zjistila, že mám i jednu vodní kočičku. Když jsem šla večer ze zahrady, kde krmím venkovní kočičky, viděla jsem Mášenku, jak stojí v kaluži na dvoře a cáká se tam. Procházela louží, zvedala různě pacičky a bylo vidět, že jí to dělá radost. Kočičky mě vždycky mají čím překvapit.

Obrazek

 

 

Mášenka

_________________________________________________________

10.12.2009

Poslední dny nepřinesly mnoho dobrého. Brigitka sice dnes dobrala léky a je v pořádku, ale chytil to i Medulínek. Taky užívá ATB. Jenže to dostala i Šárynka, která je sice očkovaná, ale průběh nemoci je u ní hodně špatný. Každý den jezdíme na injekce a dnešní noc se celou třásla, nemohla ani spinkat. Mám o ni strach a je mi jí moc líto. Stále se dáví, až z toho zvrací. Je to takový rarášek a teď jen leží s třese se. Dnes se její stav taky nezlepšil a mám pocit, jestli jí vůbec antibiotika zabírají a jestli se nebudou muset změnit. Zítra jdeme na kontrolu hned dopoledne. Kdyby alespoň v noci mohla spát a nedávila se a netřásla se. Koťata tu virózu zvádla  tedy podstatně líp než Šárynka, která už má 8 měsíců. Je to ale drobná kočička, která si jako malé kotě užila pravé peklo, protože byla hračkou pro psa. Byla malinká a tak se nedokázala bránit. Byla téměř bez srsti a jen kostřička potažená kůží. Několik dní jen spala, když se dostala ke mě. Ten pes ji nenechal ani vyspat. To všechno se na její tělíčko mělo vliv. Snad bude mít dost síly se s virózou vypořádat. Je to milá želvička, tak jí, prosím, držte palce a packy.

_________________________________________________________________________

 

7.12.2009

Dnes ráno jsem dostala krásný mail od Nikolky a jeho paničky. Po špatné zkušenosti s umístěním Medulínka jsem  začala pomali propadat myšlenkám, že to všechno snažení je marné, že není komu umisťovat, že nejsou lidé, kteří by ocenili všechnu tu námahu a starosti, než vypipláte nemocné nalezené kotě a zachází s ním potom jako s neživou bytostí. Ale ty kočičí děti člověku vrůstají před očima a na rukách a ať chce nebo ne, tak je miluje a jen s hodně těžkým srdcem se snimi loučí a dává je vlastně úplně cizím lidem. Když se stane to, co sre stalo Medulínkovi, Vaše důvěra v lidi klesne do záporných hodnot. A cesta ven? Jaksi není. Žádný člověk si nemůže všechna zvířata nechat, i kdyby chtěl. A tomto chmurném období přišel pozdrav od Nikolky, nádherného kotěte, který odjel v létě do nového domova dvěstě km. daleko.Je z něj nádherný kocourek a má se dobře. Asi tak nějak by to mělo být a jsem za to moc vděčná.

 

Obrazek.

 

 

 

Nikolka

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 Brigitka dobírá antibiotika a je je téměř v pořádku. Jsem ráda, protože ji čeká revakcinace a nerada bych prošvihla termín. Onemocněl ale zase Medulínek a tak teď zase užívá antibiotika on. Je to s nimi opravdu jako s dětmi a někdy možná i horší. Medulínek s Brigitkou vytvořili silnou dvojku. Hrají si spolu, lumpačí spolu a když jsou unaveni, lehnou si spolu a spinkají. Jsou to malí kočičí bobečči a je radost se na ně dívat.

Obrazek 

 _________________________________________________________________________

6.12.2009

Poklidná upršená neděle. Kočičky podřimují a vůbec jim nevadí všudypřítomný nepořádek, na kterém mají samožřejmě největší podíl samy. A já nezvládám uklízet, protože chřipka se rozhodla, že mě tak rychle neopustí a sil je nějak stále méně.

Čičkulku jsem včera vzala z koupelny mezi ostatní kočky. Rozhlédla se po chodbě a pak šla do pokoje k ostatním kočkám. Já měla radost, že bude v pokoji v teple. Ani mě nenapadlo, že by Čickulka uměla prolézt průlezem pro kočky. Nikdy průlezem neprošla a nikdy ani nebyla uvnitř v domě. Znovu se potvrdilo, jak jsou kočky chytré a jak výborně se orientují. Čičkulka se skutečně zorientovala velmi rychle. Okamžitě našla průlez, prolezla  a byla venku. Můj sen o tom, jak tráví zimu s námi doma v teple se hodně ryhle rozplynul. Je to prostě kočička, která žila celý svůj život na půdě a ve stodole svobodně a podle svého a asi to nemíní změnit. Mě nezbývá nic jiného, než to prostě respektovat. Tak jsem jí vystlala novou krabici termem, aby se měla kam schovat. Musím uznat, že je to moc hodná kočička. Zavření v koupelně snášela tak vzorně, že jsem si naivně myslela, že jí tam snad i v teple líbí. Kočičí záchod používala s úplnou samozřejmostí, jako kdyby ho používala celé roky. Prostě vzorná milá kočička.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Brigitce už je lépe, i když pořád to není dobré. S Medulínkem vytvořili malou likvidační skupinku. Zaměřili se hlavně na likvidaci kytek a časopisů. Padlo i  několik talířů se dnes Brigitce podařilo rozbít i odpadkový koš. Vyskočila na sporák a spadla i s hrncem na koš. Než ty děti vyrostou, ještě toho hodně zničí, ale to k tomu patří.

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Musím také jednou zmínit Barušku. Nádhernou, hodnou a skromnou kočičku, kdysi vyhozenou na nádraží. Někomu jistě patřila, protože je i kastrovaná. Celý den prospí na svém místě na mrazáku na staré noční košili. Občas  se probudí, sezobne pár granulek, zapije Tatrou a spí dál. Až večer vstane, znovu pojí  a jde ven, kde je celou noc. Ráno příjde a vše se opakuje. Je to kočička, která je naučená jíst jen granulky a pospávat jen na jednom místě. Ještě to někomu nestačilo, tak ji prostě vyhodil. Barunka je ukázkou skromnosti a poslušnosti.

Obrazek 

Obrazek_________________________________________________________

4.12.2009

Je sice prosinec a asi v každé normální domácnosti se všechno chystá na Vánoce. Peče se cukroví, shání se dárky, uklízí se. To platí o většině tzv. normálních  domácností, nikoli o domácnosti se čtyřiceti zvířaty doma plus asi 20 venku na různých místech. Krom zvířat není prostor na nic jiného a když člověk onemocní, tak je rád, že to vůbec přežije, protože ani s chřipkou a teplotou si lehnout a zapomenout na všechno prostě nemůže. A tak mě ten shon a rozruch kolem Vánoc tak nějak míjí. Největší starostí jistě nebudou naleštěná okna, ani dostatek voňavého cukroví, ani dárků. Bude to dostatek zmraženého masa pro kočičky, aby stačilo přes celé svátky, kdy bude masna zavřená a největší starostí bude zavřená veterina. K letošním Vánocům bych si přála, aby bylo dostatek jídla nejen pro zvířata, která mám doma, ale pro všechny, kteří nemají to štěstí a nemají nikoho, kdo by se postaral o jejich hladové bříško či nemocné tělíčko. Přála bych si, aby se v lidech něco s Vánocemi pohnulo i v jejich myslích a probudil se v nich soucit se zvířaty. Přála bych si, aby si u štědrého vánočního stolu vzpoměli na všechna trpící zvířata a aby se v každém člověku rozhořela malá jiskřička soucitu a pomoci. Sám člověk mnoho nedokáže, ale když pomohou i ostatní, máme větší šanci pomoct všem těm, kteří na naši pomoc čekají.

 

___________________________________________________________________________ 

3.12.2009

Brigitka, přesto, že má změněná antibiotika se nelepší. Je hodně zahleněná a kýchá. Doktor říkal tak do čtyř dnů by měly nastat změny k lepšímu. antibiotika dostala taky chronicky nemocná kočička Mikeška, protože začala kýchat taky. Kamínek dobírá na zánět dásní.

Obrazek

 

 

Kamínek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čičkulka je stále v koupelně pod radiátorem. Otevřela jsem jí dveře, ale ona se nějak ven nehrne. Začínám si myslet, že si tepla považuje a ven se jí zřejmě ani nechce. Nenutím ji. Jen bych byla ráda, kdyby nebyla pořád jen koupelně a šla alespoň do chodby. Tak uvidíme, co přinese čas.

Včera dostaly kočičky dárek. Došla nám poukázka na korunky. Moc za ni děkujeme paní Janě N. Hodně  nám to pomohlo, protože faktura u veterináře za listopad byla hodně vysoká. Platila se léčba i venkovních kočiček, kastrace venkovních kočiček a to dost celkovou výši zvedlo. Ještě jednou moc děkuji.                                                     

Obrazek

Medulínek  

 

 

 

 

 

 

 Obrazek

Kamínek

 

 

 

_________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

1.12.2009

Náročné období, chybí síly a práce je stále hodně. Včera jsem se nezastavila za celý den. ráno jsme byly s Čičulkou na trhání zubů. Měla ne všechny moc špatné a tak doktor musel vytrhnout úplně všechny. Nezbyl jediný. Čičulka ještě dostala infuzi a tak jsem celý den seděla s Čičulkou na klíně a kapala. Dostala do ní i proteiny a glukózu. Jak v posledních dnech nemohla jíst, byla zesláblá. Dnes jsem s ní byla na kontrole. Je to v podstatě plachá kočička, která s lidmi dobré zkušenosti nemá a tak je u ní všechno mnohem těžší a složitější. Z doktora a vlastně všech lidí má velký strach. Nějakou malou důvěru chová jen ke mě. Stále je schovaná ve své skrýši v koupelně pod radiátorem. Dnes dostala injekci depotních antibiotik a trak už by zavřená být nemusela. Je mě jí ale líto ji pustit znovu na půdu, protože je tam zima a ona je přeci jen stará kočička. Zřejmě ji zítra zkusím vypustit jen z koupelny mezi ostatní kočky. S těmi se zná ze zahrady. Moc bych si přála, aby se z ní stala kočička, která si konečně bude užívat teplíčka domova a nebyla jen na půdě. Uvidím, jestli se mi její nedůvěru podaří úplně zlomit.

U doktrora byla znovu i malá Brigitka, protože se začala zhoršovat a hodně jí teče z nosánku. Pan doktor změnil ATB a tak se její očkování ještě posunuje, což pro Medulínka znamená delší pobyt v karanténě.  Brouček malý, je mu tam smutno.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Zima 2009

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Světluška

(Romana, 19. 12. 2009 21:58)

Neznala jsem ji, ale myslím na ni. A na všechny ostatní kočičí hrdiny a hrdinky. Čisté duše.

Na všechny kočičky a paničku

(Romana, 18. 12. 2009 17:50)

myslím, posílám pozitivní vlnky a přeju jen nejlepší.
Všechny kočičky jsou překrásné.

Šárinka

(Míla, 11. 12. 2009 11:17)

Držím drobečkovi moc,moc palečky, ať to zvládne...

třeba to někdy využije

(Jarka, 6. 12. 2009 20:46)

třeba se někdy v noci, když bude velká zima, přijde ohřát. Když ví, jak se průlez používá a že má cestu ven otevřenou.