Jdi na obsah Jdi na menu
 


25.2.2010 

Dnes ráno Mcíček odjel opět zpět do depozita v Brně. Večer se dobýval oknem ven, viděl z okna na zahradu a tak chtěl strašně ven. Ozvali se manželé z Liberce, měli by o Macíčka zájem. Bude bydlet v krásné chalupě v Jizerských Horách na samotě u lesa. Když bude opravdu nejhorší zima, bydlí jeho noví páníčci ve velkém bytě se zimní zahradou v Liberci. Jednoho kocourka už mají a tak zkušenosti s kočkami mají taky. Myslím, že tam se bude Macíček mít opravdu dobře. Však si taky zaslouží krásný a láskyplný domov po tom všem, čím si chudák musel projít.

Obrazek

 

 

 

 

Macíčkův nový domov

 

 

 

 

 

Kočičky jsou po kastraci a jsou úplně v pořádku. Fakt jsem ráda, že máme tak dobrého doktora. Kočičky už odpoledne, sotva se probraly, krásně chodily, měly zájem i o jídlo a večer už skákaly po okně, jako kdyby na žádné kastraci ani nebyly. Když si někdy čtu, jak kočičky po kastraci u jiných doktorů ještě druhý den polehávají, nemají chuť k jídlu, jak je bolí bříško a musí brát léky proti bolesti  nebo dokonce za nějaký čas po kastraci zemřou, po tom, co si vytrpí peklo, nestačím se divit a je mi těch kočiček opravdu moc líto.  

24.2.2010

Macíček je smutný a téměř skoro nic nejí. V noci snědl jen několik granulek, víc nic nechce. A tak přemýšlím, co s ním. Bojí se u mě koček, všude je cítí a je z nich ve stresu. V depozitu stále být nemůže a nový domov stále není a mám obavu, zda vůbec bude. Některé kočičky mají prostě smůlu, přesto, že jsou krásné. Každý by chtěl malé kotě, nejlépe co nejmenší. Nerozumím tomu, vždyť každé kotě vyroste v dospělou kočku. Macíček byl taky zvyklý být venku a asi mu volný pohyb chybí. Potřeboval by domov s výběhem na zahradu. jenže není. Kdybych ho nechala u sebe a pustila ven, mám obavu, jestli by někam neutekl, protože se koček opravdu straní a nechce být v jejich společnosti.

Dnes musí jet k veterináři Vendulka. Bolí jí nožička a kulhá na nic. Nevím, co se jí mohlo stát, snad to nic vážného nebude.

Šárynka a Mili už ani neví, že byly na kastraci. Jsou úplně v pořádku. Zítra jdou na kastraci další dvě venkovky. Mili se krásně spravila. Přibrala i kožíšek má lepší. Chodí ven na zahradu a je spokojená. Doma si hraje s koťaty. Pomali budeme plánovat její očkování.

Mikeška dobrala před 14 dny ATB a tlamička ji zase začíná bolet. Není to léčitelné, ale myslela jsem, že se jí uleví na delší dobu. Musíme se poradit s doktorem.

A tak je mi z toho všeho nějak smutno. Možná bojuji s větrnými mlýny. Jednu paní se mi taky nepodařilo přemluvit ke kastraci její kočičky, přesto, že kočku mámu i další dva sourozence přejelo auto, protože hladoví sháněli jídlo.

 

 

22.2.2010

Stále hledám domov pro Macíčka. Dnes opět dorazil z depozita do Svitav ke mě na několik dní. Je smutný, už si v depozitu zvykl a zřejmě ho považoval za svůj domov. Je stulený na gauči a nic nejí. Teď vidím, jak toho sama mnoho nezvládnu. Nedá se pomáhat, pokud nejsou zájemci o kočičky. Nedaří se umisťovat, přesto, že denně se věnuji inzerci kočiček. Tak krásný stříbřitý kocourek a nikdo ho nechce. Jsme přeplněni. Ani virtuální adopci se nedaří.

Jiříček se stále nelepší. Je znavený, promodralý a nemá mnoho zájmu o okolní dění. Ostatní včera běhali po zahradě a vyhřívali se na sluníčku, přesto, že je všude ještě velké množství sněhu. Už zřejmě cítí blížící se jaro. 

Ve čtvrtek máme další kastrace. Na kastraci jdou dvě kočičky z Lánů.

Mili už začala chodit ven na zahradu. Je to šikovná kočička.

Mám prosbu, dotaz. Uměl by pro nás někdo vytvořit pohyblivý banner?

 

 

17.2.2010

Kočičky nějak zlobí. Jaro nepřichází, nemůžou ven a tak nervozita mezi nimi pomali narůstá. Baví se, jak umí. V noci strhli záclonu, shodili květináč a já to po nich nestihám uklízet. Hlavně ti mladší neví, co s energií.

Macíček se nám ozval z depozita. Je spokojený. Zřejmě si vzpoměl na časy, kdy spával v posteli a tak se dožaduje taky. Je to hodný kocourek, takový pozorovací typ. Rád pozoruje, co lidé přes den dělají. Taky začal pěkně jíst. To nám ještě při jeho velkém vzrůstu  ztloustne a bude vypadat skutečně jako tygr. Jen se mi stále ještě nikdo neozval, kdo by si ho vzal a dal mu trvalý domov. Tak hodný a krásný kocourek by si ho zasloužil.

Mikeška dobrala antibiotika na nárůstky, kkteré má v tlamičce a opravdu se jí ulevilo. Bohužel je to neléčitelné, tak se jí uleví jen na nějaký čas.

Jiříček se stále nějak nelepší. Je hodně unavený.

Mili se mezi ostatní kočky krásně začlenila. Mám pocit, že je tu snad odjaživa. Dokonce si i hraje s koťaty. Pěkně přibrala a je z ní krásná kočka. Nejraději šmejdí po půdě.

Šárynka je malý ďáblík. Má tolik energie, až se divím, kde ji stále bere. Brigitka taky zlobí, pořád strhává záclonu.

Tento týden je takový poklid, ale už příští týden budu pokračovat v kastracích.

Dostala jsem včera mail od paní Kořínkové. Napsala krásnou a hlavě pravdivou úvahu.

Úvaha- jakou hodnotu má stokoruna?

 

Dnes jsem si přečetla na Webu kočky Adélky,krásný článek o Césarovi.Jemný kocourek,který doplácí na lidskou nevděčnost..ach jo.Ale zároveň jsem si uvědomila,že měl štěstí-dostal další šanci na krásný život.Protože existují útulky,protože existují mezi námi lidé,kteří mají sílu,mají touhu..mají něco víc než my!Tyhle křivdy napravovat!Mají můj obdiv.

 

Co však nemají,je tolik finančních prostředků,kolik by potřebovali.

 

A tak jsem se zamyslela,co s tím můžu udělat?Třeba napsat tuto prostou úvahu:

 

Jakou hodnotu má pro vás stokoruna?Pro někoho je to měsíční poplatek za televizi,pro ty mladší třeba jedna řasenka.Nebo by to také mohl být oběd ve slušnější restauraci,nebo 4 levnější konzervy pro kočky?

 

Nebo!Nechci tady vyjmenovávat co se dá za 100 Kč českých pořídit.Chtěla bych dát téhle stokoruně jinou hodnotu.

 

Ano, půjdu a dám trvalý příkaz na svůj účet, aby tato stokoruna odcházela měsíčně na účet některého z útulků ! Bože, stydím se, že je to tak málo...., ale nemusí být !

 

 

Může se z té stokoruny,stát -moře stokorun,které pomůžou! Těm,kteří se snaží napravit,co lidé způsobují....

 

Jedna stokoruna měsíčně!Dokážete se bez ní obejít?Dokážete ji postrádat?

 

Co za ni získáte?Třeba vědomí,že jste ji dali mnohem větší hodnotu,než tento stát!

 

Dáte ji hodnotu jistoty,pro ty co ji můžou proměnit za krmivo,za léky,za budování dalších prostor,za lepší život kočiček,které neměly to štěstí,že potkaly nás.Dáte ji hodnotu lepšího života těch,kteří nemají nic-jen  svou touhu žít!

 

Píšu to s nadějí a vírou,že nezůstanu osamocená se svou nepatrnou stokorunou.Že vás bude víc,co budou chtít dát právě te své stokuruně,hodnotu pomoci!Protože s vámi může tato stokoruna,získat hodnotu tisíců,s kterými bude moct útulek počítat!Každý měsíc !!Snad díky tomu bude moct vzít další zvířátko,které to potřebuje.Potřebuje možná stokrát víc než my....naši stokorunu.

 

 

Fany Kořínková

 

 

 

 

 

 

 

12.2.2010

Včera Macíček odjel do dočasného depozita. jsem ráda, že už není bezdomovcem, že je v teple a v klidu. Včera jsem se dozvěděla, že na něj na sídlišti pejskaři štvali psy. S jedním musel chudák prý bojovat a psa poškrábal. Je to strašné, když se namísto pomoci ještě musel bránit psům. K jeho krabici, kde bydlel, vedla spousta psích stop.

Macíček je opravdu velký kocour. Do přepravky, kterou si slečna pro něj přivezla se téměř nevešel a musel si do ní lehnout, protože je tak velký, že se do ní nepostavil. Vypadá na křížence kočky bengálské. Jeho vzrůst je skutečně abnormálně velký.

Obrazek

U mě byl jeden den, ale měl panický strach z koček., které samozřejmě všude cítil, i když byl v karanténě. V depozitu je sám a je mnohem klidnější. Spí na stole na dece u radiátoru a užívá si klidu a tepla. Jen ještě nový a trvalý domov mu chybí.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

10.2.2010

 

 

Dnes se Macík chystá na dlouhou cestu do Brna do dočasného depozita. Škoda, že se ve Svitavách nenašel jediný člověk, který by ho k sobě přichýlil. Je to hodný kocourek a vytrpěl si už opravdu hodně. Bude v teplém pelíšku a bude mít dostatek jídla. A to je moc dobře. Snad se pro něj najde domov trvalý. 

A já jsem zase nemocná. a to je u této práce, když jste na všechno sami, nejhorší. Práce kolem zvířat se udělat musí, nakoupit pro ně taky a vyjít ven krmit venkovní taky. Lehnout si nepřipadá v úvahu a tak se nemoc jen prodlužuje, když se vlastně přechází. Snad to nebude trvat dlouho. Mám objednané další kastrace a potřebuji být zdravá.

Znovu prosím, nemá někdo někoho známého, komu chybí kocourek a mohl si Macíka natrvalo vzít?.   

 

 

9.2.2010 

Stále hledám trvalý domov pro stříbřitého kocourka, který je vyhozený na sídlišti. Je to nádherný kocourek, úplný tygr svojí velikostí. Je vidět, že se míval dobře. Má velmi krásnou barvu i kresbu. Zadala jsem množství inzerátů, ale zatím se neozval jediný člověk, který by mu domov nabídl. V současné době jednám o jeho depozitování. Ozvala se jedna studentka, terá však musí příští týden odcestovat, tak by kocourka musel někdo hlídat. Stále doufám, že se pro něj najde trvalý domov. V mém depozitu už není bohužel místo, karanténu mám pro avizovanou venkovní kočičku, kterou chce někdo otrávit. Žije v zahrádkářské kolonii, takže taky domov nemá a navíc jí jde o život. Její kotě, se kterým venku žila, už někdo otrávil. Kočička zůstala sama. Příští týden jde na kastraci a potom pro ni také budu hledat nový domov.

Prosím, poptejte se svých známých,  zda někdo nemůže dát domov kocourkovi Macíkovi. a do budoucna černobílé kočičce. Byli by oba moc vděčni. Pokud Macík domov nenajde a odjede do depozita, budu pro něj potřebovat krmivo. Prosím, pokud můžete, pomozte Macíkovi materiálně, abych ho mohla vybavit na cestu. Finanční situace je teď víc než špatná. Ještě jsem nezaplatila ani fakturu za kastraci venkovních kočiček za leden. Jenže odkládat jsem to nechtěla a ani nemohla. Žádala jsem MÚ Svitavy o příspěvek na kastraci venkovních kočiček a trochu s tím i poočitala. Bohužel, zatím mi nepřišla ani odpověď. Jsem odkázaná jen na dary hodných a soucitných lidí. Děkuji všem. Pomůže jakákoli částka. I jedna jediná konzerva je řešení pro nějaký čas pro nějaké zvíře.Děkuji všem.

 

7.2.2010

Dnes odjela kočička, která byla na kastraci. Zákrok proběhl dobře a kočička už večer jedla a užívala si tepla. Další dny u mě byla úplně v pohodě. Jen se bála koček, není na ně zvyklá. Když byla v místnosti sama, hrála si  a byla spokojená. Je venkovní, tak jí to bylo vzácné. Sice je krmená, má přístřešek, ale teplo domu poznala až u mě. Nechtělo se jí ani z přepravky. Rve mi to srdce, když je musím vracet ven, ale nemůžu si všechny nechat a kastrovat se musí. Zůstala mi Mili. Ta byla ve špatném výživovém stavu. Zadala jsem několik inzerátů na vyhozeného kocourka Macka, ale nikdo s neozval. To mě mrzí, protože je to krásný a urostlý kocourek. Nemá nic, než jednu krabici pod balkónem a při tom by mu stačilo malé teplé místečko u někoho doma a jedna miska s jídlem. Nikdo se zatím nenašel.

Obrazek

 

 

 Po kastraci

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.2.2010

Ve čtvrtek jsem byla v nedaleké vesnici pro  kočičku, která byla v pátek na kastraci. Je to sice kočička venkovní, ale zvykla si hodně rychle. Kastraci zvládla dobře a už večer jedla a jedla. Vypila i misku smetánky. Chodí krásně na záchodek a v noci si i hrála, protože úplně rozcupovala houbičku na nádobí. Ráno už čekala na jídlo. Je to také moc milá kočička.

Také jsem mluvila s "majiteli" Mili. Koičku mi nechali. Krmili ji mlékem a rohlíkem, večer granule. Mili je moc spokojená avůbec nevypadá, že by se jí po bývalém domově nějak stýskalo. Naučila se jíst i syrové maso. Už taky trochu přibrala. Teď se musí zotavit, přibrat, potom naočkovat a pak jí budu hledat nový domov.

Mluvila jsem s naším panem doktorem o Jiříčkovi. Má sice zvýšené léky na srdíčko, ale jeho stav se nezlepšil. Musíme do Hradce Králové na kliniku na echokardiografii.. V období kastrací je to problematické z finančního hlediska. Nemám ještě zaplacené lednové kastrace, stále se nedostává peněz. Dlaší kastrace mám v plánu a teď k tomu Jiříček. Nějak mi to finačně přerůstá přes hlavu.

Na sídlišti se pohybuje opuštěný kocourek. Je nádherný a velký. Může vážit kolem 6 kg., možná i víc. Zemřela mu panička a tak skončil jako bezdomovec. Někdo mu dal pod balkón krabici a v ní teď bydlí. Chodím ho krmit. Je milý a přítulný. Už jsem ho dala do nabídky a do inzerce, jenže nikdo se zatím neozval. Potřebuje domov, teplo a jídlo. Tolik lidí na sídlišti projde, ale nikdo si ho nevzal. a je to takový krasavec. Dala jsem mu jméno Macek, protože to macek opravdu je a navíc stříbřitý. Nechcete ho?

Obrazek

 

 

Macek čeká na teplý domeček, zatím bydlí v krabici pod balkónem

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamínek dobral ATB a daří  se mu lépe, i když to pořád ještě není ten kocourek, který to býval. Uvidíme, jak se bude vyvíjet jeho stav bez ATB. Pokud by bylo potřeba, dostal by ještě ATB jiná. Občas ho zlobí i průjem.

 

1.2.2010

Dnes odpoledne odjely dvě holky po kastraci domů. Jsou ve svém prostředí a to je dobře. Na želvičku čekalo její kotě, kterému už bylo smutno.

Mili je ještě u mě. Hoví si v teplém  pelíšku a je víc než spokojená. Na kočičkách, které dnes odjely, bylo vidět, že chtějí zpět, že jsou v cizím prostředí. Ale Mili je moc ráda, že se dobře nají a pospí v teple.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Prostredky

(AAAA, 13. 2. 2010 13:39)

Není zač. Snad Vám všechno dobře dopadne. Ještě není ani schválený rozpočet města, snad to ještě více nezdrží požadované prostředky.

Hodně štěstí

(Romana, 12. 2. 2010 20:11)

Macíkovi, je nádherný a statečný, děkuji všem, kteří se o něj starají nebo mu přispívají.

Prostředky

(¨Jana, 12. 2. 2010 14:06)

Nevím, kdo mi to sice napsal, ale děkuji Vám za informaci.

Prostredky

(AAAA, 12. 2. 2010 8:54)

Žádost na prostředky z MěÚ se musí projednat v ekologické komisi města. Prosím, vydržte. Komise je příští týden ve středu, potom Vám přijde odpověď.

Macík

(Jana, 10. 2. 2010 22:13)

Evi, moc Vám děkuji za Macíka. Už je v teple a spí.

Macík

(Eva, 10. 2. 2010 16:30)

Jani,přeju Vám brzké uzdravení.Macíkovi zítra pošlu nějaké korunky,když mu jinak pomoct nemůžu.Mějte se,pozdravujte všechny Vaše kožíšky.

Macik

(Jana, 8. 2. 2010 18:02)

Poslala jsem Vam mail

Macík

(Eva, 8. 2. 2010 17:44)

Dočasně bych Macíka mohla ubytovat,jsem ze Svitav,mám doma 2 kočky.......evamaj@email.cz

Macík

(Romana, 8. 2. 2010 16:26)

Prosím, kdo bydlíte blíž než já (Ostrava), vemte si Macíka aspoň dočasně, než se mu inzercí najde domov. Spát venku v krabici v takových mrazech je příšerné.

Boris

(Eva, 3. 2. 2010 22:44)

Jani, na Boriska mi psali jen na stránkách, ne na mail....:( Je mu ale podobná...

Mili

(Jana, 3. 2. 2010 11:04)

Premyslim, snad neco vymyslim. Uz bych asi mela i zajemce pro Mili.

Mili

(Míla, 3. 2. 2010 10:54)

A nedá se něco vymyslet, aby se nemusela vracet?:)