Jdi na obsah Jdi na menu

 

Takového andílka strážného dostal Jiříček. Snad ho ochrání.

.3.2010

 16.3.2010

Jiříčka čeká zítra těžká a riskantní operace. Pokud se podaří, bude mu mnohem lépe. Pokud ne, bude konec. Držte nám, prosím, moc a maoc palce a tlapičky, budeme to moc potřebovat

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 15.3.2010 

  

Vrátili jsme se s Jiříčkem z Hradce Králové z veterinární kliniky. Jiříček byl celou cestu moc hodný a jen se na mě díval těma svýma velkýma očima, kam to jedeme a co tam asi budeme dělat.

 

Z výsledků vyšetření mám v hlavě zmatek. Na RTG a sonu břicha a hrudníku se zjistilo, že Jiříček má přerušenou bránici a střeva, která mají být v bříšku jsou vlastně v hrudníku a utlačují tak srdce a plíce. Řešením by byla operace, která však je riskantní, protože se neví, jak by Jiříček zvládl anestezii a hlavně, zda by ji vůbec zvládl. Na druhé straně, pokud by se operace podařila, Jiříček by byl zdravý kocourek. Na operaci by měl jít ve středu. Pokud se nebude operovat, hrozí mu  zřejmě brzy smrt, protože opravdu je vidět, že chřadne a že mu není moc dobře.

 

 

Je to opravdu těžké a dost se bojím. Nevím, jak se rozhodnout. S něčím takovým jsem vůbec nepočítala a na takové rozhodnutí jsem nebyla připravená. Čekala jsem spíš přesnější diagnózu a změnu léků.

 

 

Je nelehké mít v rukou rozhodnutí o něčím životě, rozhodnout o někom, kdo je navíc úplně bezbranný a oddaný jako Jiříček.

 

Poraďte, co si o tom myslíte a co byste dělali na mém místě.

 

11.3.2010 

 

 

Přišlo krásné psaní od Macíčka a udělalo mi velkou radost.

 

Dobrý den,
Macík je v naprosté pohodě, hlídá si barák, ven se chodí provětrat, žere celý den a s naším Maxem se snáší velice dobře, už si kluci zvykli. Je hrozně milý, spí s námi v posteli - teda, střídají se a předou tak, že nás budí. Prostě je náramně spokojený a dává to všem najevo, vůbec se nebojí,
vítá všechny návštěvy, má rád děti a když se něco děje. Opravdu je spokojenost sama.

 

 

 

 

 8.3.2010

Tak nám zase začíná nový týden a bohužel i nová zima. To nemáme vůbec radost, hlavně kočičky ne. Zase se musely stáhnout dovnitř a zahradu mají znovu zachumelenou. Jen za poledního slkuníčka se vyhřívají. Letos se jara asi tak brzy nedočkáme. A tak znovu kočičky dělají doma nepořádek. Všechno lítá a hlavně košíky z oken. Opravdu by se jim vyplatila jedna uklizečka, protože udržet naše obydlí alespoň relativně uklizené je nemožný úkol pro jednoho člověka.

JIříček stále není lepší a je hodně unavený. I když dnes není tolik promodralý. Příští týden v pondělí jedeme do Hradce Králové na klniku na vyšetření. Snad se najde léčba, která by mu pomohla a bylo mu zase dobře. Mám z toho ale obavy, protože každá manipulace s stres jsou  pro jeho srdce životně nebezpečné. I ta daleká cesta bude zátěž. Ale nic jiného se nedá dělat. Ještě se domluvím s naším doktorem o nějaké sedaci. Vyšeření bude stát kolem 2,5 tisíce, ale hlavně, aby pomohlo. Tak mu držte palce.

 

Obrazek

 

 

 

 

Jiříček

 

 

 

 

 

 

 

 

Jinak mi dělá radost Puntička, která konečně začala lépe jíst. Je to snad nejcitlivější kočička, kterou mám. Stačí, když jí někdo třeba jen nakoukne do misky, nechá jídlo a uteče. Musím ji krmit odděleně a ještě dávat pozor, aby se kolem ní nikdo moc nemotal. Někdy to s nimi je opravdu složité.

Obrazek

 

 

 

Puntička

 

 

 

 

 

 

 

 

Dozvěděla jsem se taky o kočičce, která žije na nádraží v Chornici. Bohužel jí nikdo nedal vykastrovat a ona čeká koťátka. Na kastraci je pozdě. A tak jsem přemýšlela, co sní. Ale bude se muset počkat, až odchová koťata a potom ji nechám kastrovat.

 

 

 4.3.2010

 

 

Včera jsem měla velkou radost, klub "Zvíře v nouzi " z Fleru mi vytvořil banner. Zvláště děkuji paní "LejdyTerr", která ho pro naše o.s. vytvořila. Věřím, že pomocí banneru se návštěvnost stránek zvýší. Pokud někdo můžete, umístěte ho na stránky.

 

 Světluška

 

<a href="https://prokocky.estranky.cz"><img src="http://img171.imageshack.us/img171/2788/bannermw.gif" border="0" alt="Světluška" /></a>

 

Jsem moc ráda, že stále jsou hodní lidé, kteří jsou ochotni pomoci a pomáhají. Dodá to člověku nové síly k další práci pro zvířata.

 

Pupíček byl dnes na odstranění zubního kamene. Zvládl to celkem dobře, některé zuby musely být vytrženy. Je to kocourek, který byl v minulosti týraný a nesnáší uzavřený prostor, proto je s ním každá cesta v přepravce složitější. Zřejmě si něco vybavuje, dostane velký strach až mu zčervená čumáček i ouška. Je mi ho moc líto, ale nedalo se nic dělat, tlamička se ošetřit musela. Teď už je v pohodě, jen po mě pokukuje, jestli ho zae nechci strčit do přepravky.

 

Obrazek

 

 

 

 

Pupíček

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Příští týden je objednaný na odstranění zubního kamene Jerry. Je to stejný případ, pochází ze stejného místa a má stejný strach jako Pupíček, nesnáší uzavřený prostor. Ani po letech kocourci na zlé časy  nezapoměli.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jerry

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3.2010

Tak Macík už je od pondělí v novém domově v překrásném prostředí Jizerských hor na chalupě u lesa. Tak trochu mu to závidím, ten klid, samotu, lesy, ale taky mu to hodně přeju. O tom se mu klukovi ani nezdálo, když se opuštěný a zklamaný potuloval po sídlišti a lidi kolem něj jen chodili a nikdo mu nepomohl. Ještě štěstí, že se kamarádka přestěhovala a musela začít chodit domů právě kolem bloku, kde Macíček přebýval v papírové krabici i v těch nejhorších mrazech. Slečna, která Macíčka depozitovala ho tam navštívila a napsala  následující:

..... mají pěknou chaloupku, s různými schovkami, škrabadly a odpočívadly po celem domě pro kočky, i x misek s granulemi a talířky s tvarohem a tak, takže by si měl zvyknout. Je tam klid, jezdí tam  jen místní......

A já jsem s novými majiteli včera mluvila a říkali, že Macíček krásně jí, z toho jsem měla největší strach, že je společenský a s jejich kocourkem se seznamují. Samozřejmě, že si musí všechno vypovědět syčením. Ale neperou se a určitě si na sebe zvyknou. Až se Macíček zabydlí, bude moct chodit i ven na zahradu. Divili se, jak je Macíček veliký a urostlý a to skutečně je.

A tak zase jeden smutný příběh s dobrým konce, tak by to mělo být. Z takových čerpám energii pro další práci.

Chtěla bych zde také poděkovat paní Haně Smolkové za krásné dárky do charitativního obchůdku, které nám poslala a taky klubu "Zvíře v nouzi" na Fléru za nabídku vytvoření banneru zdarma  pro Světlušku. Moc děkujeme a už se na banner těšíme.

Jinak vše plyne v poklidu. Takové běžné starosti, které se dají zvládnout. Kočičky s ubývajícím sněhem začínají běhat po zahradě a je vidět, jak ožívají, jak jim výběh chyběl. Prohání se a vybijí tak nahromaděnou energii.

Zítra jde Pupíček na odstranění zubního kamene, takže bere dopředu ATB, aby uvolněné bakterie neměly šanci se usadit na ledvinách a napáchat tam škody, po něm půjde na to stejné Jerry. Puntička začala více jíst, to je moc dobře. Jen Jiříček je stále v nedobré kondici. Srdíčko slábne. Musím s ním zajet na kliniku na echokardiografii. Ještě ani nevím, kolik takové vyšetření stojí, musím to zjistit.

Obrazek

 

 

 

Kočičí sněm ve třech

 

 

 

 

 

 

 

V neděli také odjela kočička po kastraci, která u mě byla od čtvrtku od kastrace. Byla moc ráda, protože ze zavření nebyla vůbec nadšená. Je to kočička venkovní a plachá a taky už starší.

 

1.3.2010 

Dnes jsem dostala krásné fotky od Zrzečka z nového domova. Zrzek je až ve Švýcarsku a má se opravdu skvěle. Byl to toulavý nemocný kocourek, kerý se loni přitoulal ke mě na zahradu. Vyléčil se, vykastroval a našel nový domov . Je z něj krasavec a nového domova si opravdu užívá.

Obrazek 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To byla krásná zpráva.

Ale bohužel jsou další, keré nejsou vůbec pěkné. Dozvěděla jsem se, že ve vedlejší vesnici žije na statku stará, asi osmdesátiletá paní, která má velké množství koček.. Tyto kočky živoří na statku, neustále se množí a pobíhají po vesnici. Většina koťat uhyne hladem nebo nemocí. Paní si s nimi zřejmě hlavu neláme a nechává vše včetně obživy na přírodě. Jedna známá jí občas donese pro kočky nějaké jídlo, jenže koček je kolem dvaceti, možná i víc a tak je tu velký problém. Moc ráda bych s tím něco udělala, je mi těch zvířat líto, ale obávám se, že na to sama nestačím. Kočky už budou v této době zřejmě březí a navíc nejsou ani finance na kastrace. Zaplatila jsem necelou polovinu lednové faktury za kastrace a další dluh dělat nelze, pokud nezaplatím leden. a to už na mě čeká faktura únorová. Ach jo, ty penize člověka skutečně brzdí. Samotný provoz domácího depozita je také finančně náročný a když se k tomu přidá nějaká další akce, je docela problém. Snad mi doktor s placením ještě počká. Do akce statek se zkusím pustit, ale určitě musím počkat, zda se podaří sehnat nějaké peníze. Bude to náročné i z důvodu velké nemocnosti koťat, která se tam opakovaně množí. Nedovedu odhadnout, kolik jich bude. Kdyby polovina byly kočky a měly po 4 koťatech,  40 koťat, z toho polovina nemocných a kastrace matek.......To musím ještě hodně zvážit, zda bych to zvládla, vážně se obávám, že sama ne. Zajdu se tam příležitostně podívat a uvidím.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Fany - Jiříček

17. 3. 2010 10:33

Moc,moc držím palečky a posílám víru,že operace dopadne dobře!

Jana - Jiříček

16. 3. 2010 21:19

Děkuji moc za podporu, opravdu moc děkui. Jak dojedu z kliniky, hned napisu sem na stranky, jak to dopadlo. Myslim, ze dojedu az odpoledne.

Monika - Jiříček

16. 3. 2010 21:14

Paní Jano, ráda bych Vás podpořila alespoň slovně, jsem si stoprocentně jistá, že jste se rozhodla správně. Vždyť bez operace je jasné, že by tady už Jiříček dlouho nebyl, takto mu dáváte šanci na život. Moc mu na zítřek držím palce a budu na vás oba myslet. Až bude jasnější, jak operace dopadla, dejte mi prosím vědět.

Jana - Jiříček

16. 3. 2010 20:32

Nejsem si vůbec jistá, jestli dělám dobře. Mám velký strach. Jiříček není v dobré formě. Připadá mi, že se dnes ještě zhoršil. Mám pocit, že na takové rozhodování prostě nemám ani sílu ani právo.

Nico - Jiříček

16. 3. 2010 19:57

Paní Jano, udělala jste správné rozhodnutí! Jiříček by bez operace trpěl. Takhle,pokud by nedejbože operaci nepřežil, zemře ve spánku... Strašně mu držím palečky, chlapečkovi. Dejte, prosím, hned vědět, co se děje a jak je na tom. Jiříčku, drž se a žij!!

Nico - Mací

12. 3. 2010 18:25

Macíček si to zasloužil.... tak krásně to dopadlo, úplná báseň.

Jana - poděkování

3. 3. 2010 22:42

Mili,
moc Vám děkuji za Vaši pomoc, velmi si toho vážím, že pomáháte kočičkám, které to potřebují. Děkuji moc.

Míla - přání

3. 3. 2010 11:28

Macíčkovi i Zrzečkovi přeju moc hodné páníčky a pohodu:).Jani,tenhle týden jsem na tom trochu líp,tak Vám už něco pošlu:).Moc zdravím