Jdi na obsah Jdi na menu
 


Květen 2012

 

 

31.5.2012

Chtěla bych poděkovat dárcům, kteří nás v těchto dnech podpořili v naší nelehké finanční situaci. Moc děkuji a velmi si toho vážím.

Dnes jsem dostala od 10ti leté dívenky tuto krásnou básničku. Udělala mi v těchto smutných dnech velkou radost. Je v ní spousta citu a porozumění.

Příběh
Byla jednou kočka
jmenovala se Vločka
A ty její očka
byli jako záře
A ty její tváře
Byla prostě kus
já kocour mám vkus
Miluji ty kočky
se zářivými očky
Miluju tu kočku
Milovanou Vločku
A ta moje kočka
milovaná Vločka
Brzy zemřela :(
mně tu nechala
A já teď truchlím
nad jejím zaniknutím
Byla můj svět
vzpomínám, že její úsměv byl jak rozkvetlý květ
Květ ze sadu ze stromů
jdi dál a příjdeš k mému domu
Tam já na Vločku vzpomínat budu
v srdci jejím snad stále přebudu

Olinek dnes odmítá infuze. Zkoušíme to během dne alespoň po chvilkách.Skoro celý den spinkal na zahradě na lehátku. Je mi z toho moc moc smutno.

Po cestě do domečku jsem asi před měsícem potkala kočičku, která měla dost velké bříško. Na kastraci bylo zjevně pozdě. Dala jsem jí kapsičku, kterou hned snědla. Čekávala na mě potom každý večer,  aby se najedla. Vždycky měla velkou chuť k jídlu. Potom jsem ji asi 3 týdny neviděla, až dnes. Kočička už bříško nemá, ale nemá ani ocucané cecíky. Nějakým způsobem o koťátka musela přijít. Je smutná a vypadá nemocně. Kýchá, je celá urousaná a vůbec nejedla. Měla jsem moc dobrou konzervičku, ale ani ji neochutnala. Kočičce je třeba pomoct. Problém je v tom, že ona chodí až večer, kolem 19 hodiny a to už nikdo neordinuje. Potřebuje nutně antibiotika. Zítra musím vše domluvit, vzít večer auto a kočičce sehnat léčbu. Po uzdravení bych ji chtěla nechat vykastrovat. Zřejmě někomu patří, možná budou problémy, ale jde mi o kočičku ne o lidi, kteří ji nechají v takovém stavu bez léčby a bez pomoci a zřejmě i její koťátka. Smutné, moc smutné.

Kočičí rodinka pokračuje díky dárcům v léčbě a bylo zakoupeno kvalitní krmení. Srdečně děkujeme za pomoc, neboť jen díky  Vaší pomoci se koťátka léčí a mají co papat.  Koťátka jsou stále slaboučká  s velmi oslabenou imunitou. Dvě už jsou zdravotně mnohem lepší, ale chlapeček s holčičkou stále bojují. Jejich očka stále nejsou vyléčené a mají nadále rýmu. Koťátka by potřebovala Kolostrum na zvýšení imunity. Je však poměrně drahé, proto opět prosím, pokud můžete a chcete koťátkům ještě pomoci, pomozte jakoukoli částkou na zakoupení tohoto léku. Srdečně za koťátka děkuji.

dscn4416.jpg

 

 

 

 

 

 

 

dscn4481.jpg

 

 

 

 

 

 

 

dscn4434.jpg

 

 

 

 

 

 

 

dscn4447.jpg

 

 

 

 

 

 

 

dscn4450.jpg

 

 

 

 

 

 

 

dscn4407.jpg

 

 

 

 

 

 

 

dscn4395.jpg

 

 

 

 

 

 

dscn4398.jpg

 

 

 

 

 

 

 

dscn4380.jpg

 

 

 

 

 

 

30.5.2012

Dnes jen krátké info. Nemám moc času, nic nestihám a začíná se projevovat ponocování při kapačkách. Jsem unavená, ale to je vedlejší, důležitý je boj o Olinka. Krevní hodnoty ledvin Olinka poklesly na polovinu. Přesto jsou však stále pětinásobkem normálu. Dále podáváme infuze, antibiotika a podpůrné prostředky a hlavně doufáme.

img_0481.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Děkuji slečně Slávince za balík s granulkami a výbornými kapsičkami.

img_0479.jpg

 

 

 

 

 

 

 

img_0485.jpg

 

 

 

 

 

 

 

img_0488.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

img_0490.jpg

 

 

 

 

 

 

 

29.5.2012

Olinek byl dnes opět na kontrole. Nebyla jsem si vůbec jistá, s jakou pojedeme domů a po cestě mi tekly slzy. Mám obavy, že léčba nezabírá. Při jeho hodnotách to je možné. Přesto pokračujeme v infuzích a zítra ráno se udělá kontrolní vyšetření krve, aby se poznalo, v jakém stavu ledviny po infuzích jsou. Je to velmi vyčerpávající, protože si neumím říct, že buď léčba zabere, nebo se nechá uspat. Moc snadno se to napíše, snadno řekne, ale  moc bolí přetrhnout pouto, které mě s ním spojuje. Je to mladý kocourek, který by ještě mohl žít. S důvěrou se mi dívá do očí a já mu bohužel neumím víc pomoct. Ještě nejsem vůbec vyrovnaná s odchodem Míšenky a jaksi nenacházím síly na překonání dalšího odchodu. Je to všechno moc smutné.

Madlenka je se mnou, leží vedle mě a cítí můj smutek. Tulí se olizuje mi ruce. Jsem ráda, že přes to, že je dost náročné se starat o takto postiženou kočičku, že ji mám. Holčička moje je u nás už rok. Vidím a vím, že vše, co se musí denně dělat proto, aby si mohla pobýt na zahradě a  vyvalovat se na sluníčku, pochutnat si na masíčku, či se přitulit, mělo nejen smysl, ale je to i dar, který mi denně dává svojí přítomností, přítulností, oddaností a vděčností. Ona ví a vím to i já.  

 

28.5.2012

Olinek je stále na infuzích. Byli jsme dnes na kontrole a ledviny se zmenšily. Klinicky ale není vidět žádný pokrok. Pži zítřejší kontrole se udělá kontrolní vyšetření krve. Snažíme se bojovat, ale naděje je moc malá, ale stále je. Objednala jsem pro Olinka další léky za 1,5 tisíce. Pan doktor je během dne sežene a odpoledne už nasadíme. Narůstají další poměrně vysoké částky. Květnová faktura bude opravdu vysoká. Je v ní poměrně drahá léčba a ostatní přípravky pro Lindičku, ošetření, ůéčení a kastrace venkovních, léčba Míšenky, Olinka a další a další. Muselo se dělat tento měsíc hodně vyšetření krve, což fakturu hodně zvyšuje. Musím se s tím nějak poprat. 

V následujících dnech by mělo dojít nemocným koťátkům kvalitní objednané krmivo. Děkuji všem, kdo jste koťátkům jakkoli pomohli.

Madlenka si šmejdí po zahradě, starý Maxíček si hoví u mě na klíně. Ríša samozřejmě někde běhá.

Milánkovi velmi chybí Míšenka. Milánek je totiž závisláček. Míša mu poskytoval pocit bezpečí, který on stále potřebuje, neboť byl v minulosti týraný a na jeho psychice to zanechalo trvalé stopy. Mišínek , jako malinké kotě, byl velmi starostlivě opečováván kocourkem Čičánkem a po jeho smrti po něm dlouho tesknil. Také Olinek Milánkovi poskytoval péči a pocit bezpečí.  

p1010788.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1050008.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Olinek dostal v noci a dopoledne infuzi. Trošičku se zlešil. Při kontrole jsem se však dozvěděla, že má dle krve, opravdu těžké renální selhání. Hodnoty jsou smrtelné. Nikdy se však nevzdáváme bez boje, ani já, ani náš pan doktor. Olinek dostal, podpůrné prostředky na ledviny a zahájili jsme intenzivní infuze. Je to finančně i časově velmi náročné. Mnoho hodin sedíme na kapeme. Už nestihám naprosto nic, krom péče o kočičky, o nemocné a péči o Madlenku.

S Míšou jsem byla včera v Hradci Králové na klinice. Byl připravený k operaci. Bohužel se po odebrání a vyšetření vzorku zjistily sarkomy. Jak na tělíčku, tak na jazyku. Nebylo mu pomoci. Z narkózy jsme ho už nenachali probrat, ale v klidu nechali odejít. Míšenka mi moc chybí. Byl součástí mého života. Nebyla to "obyčejná kočka", byl to kamarád, se kterým jsme se společně klepali strachy na přejezdu hranic, dobře dojeli domů a prožili společných 13 krásných let, kdy mě těšil svojí milou povahou a kdy mi poskytoval radost, při hlazení jeho nádherného modrého kožíšku.Zbyla jen věčná vzpomínka na mého modrého chlapečka.

Léčba Míši stála téměř 5 tisíc, splácíme plyn za druhé depozitum a čeká nás v příštích dnech vysoká faktura za léčbu v tomto měsíci. Za poslední peníze jsem objednala krmivo. Jsme naprosto bez financí a plni dluhů. Mám velké obavy a nevím, jak vše zvládneme. Prosím, pokud nám můžete a chcete alespoň trošičku pomoct, pomozte prosím. Tento měsíc je to opravdu strašné. Jsem smutná z Míši, z Olinka, ze zřejmě bezvýchodné situace. Nechtěla jsem původně vše takto psát, ale tyto stránky jsou i o mých pocitech a starostech a velmi si uvědomuji, že sama tuto situaci nedokážu zvládnout.

 

25.5.2012

Olinek byl dnes také na vyšetření. Odebrala se krev a byla zavedena kanyla. Myslím, že se potvrdí moje obava o jeho ledviny. Jsou zvětšené. Budeme dávat intenzivně infuze a doufat, že se ledviny přeci jen rozběhnou. |Kocoureček má jen 4,5 roku.

p1020589.jpg

 

 

 

 

 

 

25.5.2012

Dnes odešel za svojí Micinkou za Duhový most náš Míšenka. Milý a krásný kocoureček. Rozloučil se se zahradou, druhý den s domem, kde žil. V jeho hlase byl v posledních dnech smutek. Oba jsme cítili, že se blíží neodvratný konec.

Míšenko, celý život jsi žil se mnou, nikoho dalšího jsi do svého života nepustil, nikomu jsi nedůvěřoval. Víš dobře, že tam za Duhovým mostem už nic nebolí a netrápí a že jsem Tě nemohla nechat trpět a plakat. Buď tam zase s Micinkou, tak jak jste byli zde. Měli jste stejnou povahu, stejnou nemoc. Jsem ráda, že jsi svůj život prožil a nepoznal nikdy hlad, zimu, byl jsi vždy milován. Nikdy nezapomenu.

 

1-cs-ba10a5eefbce8361a4cd8191429e80d8.ip_90.177.38.140-2-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Příběh Míšenky ZDE

24.5.2012

Moc děkuji všem, kdo myslí na naše koťátka, která potřebují Vaši pomoc. Dnes bylo objednáno krmivo pro koťátka. Jsem dojata Vaší pomocí.  Ráda bych zveřejnila i jména dárců, ale nevím, zda by s tím všichni souhlasili a zda by to bylo vhodné. Každopádně všem co nejsrdečněji děkuji. Všech darů si velmi moc vážíme. Koťátečka od Vás, dárců, dostala novou šanci na život. To je to nejcennější. Srdečně děkuji i za případnou další pomoc, aby koťátka mohla dorůst a odejít do nových domovů. Potřebujeme nakoupit přípravky pro zvýšení imunity jak pro koťátka, tak pro maminky. Herpes se často vrací v několika vlnách a tomu by bylo moc dobré zabránit. Děkuji, že jste s námi.

Napapaná a zaléčená koťátka odpočívají a nabírají síly.

dscn4364.jpg

 

 

 

 

 

 

dscn4361.jpg

 

 

 

 

 

 

dscn4356.jpg

 

 

 

 

 

 

dscn4331.jpg

 

 

 

 

 

 

 

24.5.2012

Míša dostal injekci proti bolesti. Zítra by měl v inhalační narkóze podstoupit odebrání vzorku a jeho vyhodnocení. Dost se bojím, právě té narkózy. V noci mu bylo hůř, po injekcích je to opět lepší. Pokud budou výsledky špatné, neneneách ho trápit, ale nechám ho odejít za jeho milovanou Micinkou, která na něj jistě čeká. Ale musím věřit, že výsledky dopadnou dobře a Míša bude zase zdravý.

Deniskovi přišly výsledky ze Sevaronu. Zjistilo Clostridium, E-colli a škrkavky, přesto, že byl před 3 týdny odčerven. Odčervení jsme tedy dnes zopakovali a byl nasazen Stomorgyl. Byla přidaná i pasta na okyselení moči.

Další trápení je s Olinkem. Nemá chuť k jídlu, zhubnul a připadá mi na selhávání ledvin. Pokusím se zítra stihnout termín, který byl původně pro Snížečka na kastraci, k odebrání krve. Snad to nějak zkloubím a dostanu se zavčas do Hradce s Míšou.

23.5.2012

Míša se dnes velmi zhoršil. Jeho nemoc bude zřejma neléčitelná. Cítím, že je zle, zřejmě nejhůř. Teď večer se se mnou loučil, jasně jsem to cítila. On ví. Kéž bych se mýlila.

Můj Míša, malinké koťátko, staré asi 10 dní, cestovalo 1200 km pod mým tričkem, propašovala jsem ho i s Linduškou přes dvoje hranice.  Celý jeho kočičí život žil se mnou. Kocoureček milý, ale plachý. Nikdy si nenechal dát prášek,  hrdý a nezkrotný chlapeček. Teď je naprosto oddaný. Moc si přeji, aby se ještě přeci jen dalo něco dělat a vyléčil se. Jeho milovaná černá Micinka zemřela před třemi roky na nádor v mozku na místě, které se nedalo operovat. Moc se bojím, aby jeho osud nebyl stejný.

p1010849.jpg 

 

 

 

 

 

23.5.2012

Omlouvám se všem za nezodpověděné maily. V poslední době je dost případů, kdy bojujeme s nemocí, denně jsme i několikrát na veterině a snažíme se pomáhat venkovním. Mnoho času trávím venku s Madlenkou a nedostanu se tak často na PC. Ale na všechny, co mi píšete a podporujete, moc myslím a vážím si toho.  Madlenka potřebuje být venku, mít podněty, aby se cítila dobře i psychicky.  Nevím, jak bude její život dlouhý. Potřebuje poznat, že nejsou jen lidi, co ubližují, ale i ostatní, co ji milují a snaží se, aby byla šťastná. Moc bych uvítala, kdyby se našel někdo, kdo by mohl alespoň dvě hodiny odpoledne s Madlenkou pobýt venku na zahradě. Já to víckrát než 2x denně nezvládnu.  Mám dvě depozita, jsem na vše sama. Nic nechci zanedbat ani podcenit, kočičky by to samozřejmě vycítily.Občas je to opravdu náročné. Ale věřím, že bude zase líp.

23.5.2012

Veliké díky všem milým a soucitným lidem, kteří pomohli finančně nemocné kočičí rodince. Byly nakoupeny léky, mastičky i kapky do nosánků i očiček, prostředky proti Herpes a vitamíny pro všechny. Bude i na krmivo a na další případné léky. Všem moc děkujeme, nebylo by v silách studentky ufinancovat stravu a léčbu 6 kočiček. Díky Vám všem, kdo jste vyslyšeli naši prosbu o pomoc. Díky Vám dostala koťátka kvalitní léčbu a nepříjdou o zrak. Nejhůře je na tom kotěcí chlapeček, ale věříme, že se očka zachrání a bude vidět. Srdečně děkuji i za případnou další pomoc, než se koťátka osamostatní a budou moci hledat nové domovy.

dscn4316.jpg

 

 

 

 

 

 

Chlapeček

21.5.2012

Dnes byl na kontrole Míša. Útvar na jazyku sice zesvětlal, ale nezmenšil se. Bude se muset odebrat vzorek. Zítra jde Míša na odběr krve v rámci vyšetření před narkózou a v pátek by podstoupil odebrání vzorku v inhalační narkóze. Držte mu palce, je to už starý kocourek, takový dědeček.

Madlenka mě každý den pusinkuje. Je to úžasné, hjaký vzah si ke mě vytvořila. Byli jsem dnes na zahradě. Připravovala jsem tam nové prkno, po kterém by se Madlenka mohla vyšplhat do postele. Na stolek u okna se dostane po starém žehlícím prkně, ale na postel jsme neměli nic. Madlenka mě doprovázela na zahradě na každém kroku a sledovala, co dělám. Prkno se muselo důkladně umýt a potom jsem ho nechala vysušit. Večer jsem ho obalila povlaky a Madlenka už po něm už může lézt do postele, kde má kukaň, ve které spinká. Trávím na domečku stále víc času s kočičkami. Madlenka pozřebuje pobyt venku na zahradě. Je mi mezi nimi moc dobře. Jsou na rozdíl od většiny lidí upřimné, vděčné a velmi citlivé. Cítí moje smutky i moji radost, tak jako já cítím jejich myšlenky a pocity. Není potřeba slov, stačí je vnímat srdcem, aby si s nimi člověk porozuměl.

img_0359.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Srdečně děkuji všem, kteří už pomohli, nebo se chystají kočičí rodince jakkoli pomoci. Jste zlatí, milí přátelé a mám velkou radost, že se koťátka můžou dál léčit. Držte jim i palce. Moc děkuji.

20.5.2012

Míša se mi nelíbí, zítra jdeme na kontrolu. Mám obavy, aby to nebylo zhoubné útvary. když ho pohladím, přede. Při jídle mu tečou krvavé sliny.

Denisek odmítá dietu, jí jen  kotěcí granulky.

Další fotky kočičí rodinky, o které jsem včera psala.

behem-lecby.jpg

 

 

 

 

 

 

dscn4201.jpg

 

 

 

 

 

 

19.5.2012

Dvě kočičky se čtyřmi nemocnými koťátky zachránila studentka, která si je vzala domů a stará se o ně, léčí je. Koťátka jsou však hodně nemocná, potřebují léky, výživné pasty,  probiotika, kotěcí mlíčko, granulky, přípravky na zvýšení imunity. Maminy kvalitní a výživné krmení a po čase kastraci. Studentka je velmi obětavá, denně s koťátky chodí k veterináři na ošetření. Potřebuje ale nutně  pomoc, protože sama nemá žádný příjem. Moc prosím, pomozte. Uvítáme granulky, konzervy, vitamínové a výživné pasty, pelíšek a také  jakýkoli finanční příspěvek, aby mohla zaplatit veterináři. Moc za ni a koťátka prosím. Sama to nemůže zvládnout. Pokud můžete a chcete koťátkům pomoct, můžete zasílat krmivo a ostatní pomoc na adresu Světlušky a finanční pomoc také na účet Světlušky. Vše bude přesměrováno na pomoc těmto kotíkům. Pomůže i sebemenší částka.  Uveďte,  prosím, variabilní symbol 444. O vývoji celé záchranné akce budu průběžně informovat. Za jakoukoli pomoc nemocným koťátkům předem srdečně děkujeme. 

dscn4178.jpg 

 

 

 

 

 

dscn4181.jpg

 

 

 

 

 

 

dscn4182.jpg

 

 

 

 

 

 

dscn4184.jpg

 

 

 

 

 

 

19.5.2012

A těmto dvěma strávníkům taky na domečku chutná.

img_0478.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

19.5.2012

Snížeček je objednán na pátek na kastraci. Snad to chlapec zvládne dobře. Nejhorší bývá cesta k doktorovi, protože kočička neví, kam jede a proč tam jede a bojí se. Nedá se ale nic dělat, kastrace být musí.

Denisek stále nemá chuť k jídlu. Už to trvá dva měsíce. Je hubený a několikrát denně je přemlouvám a nutím, aby něco pojedl. Dnes ho opět převážím, zda váhu drží. Koncem měsíce jdeme na kontolní odběr krve. Snad léčba zabrala.

Zlobivý krásný černobílý kocourek ze zahrádek je po kastraci v pořádku. Teď jen aby se postupně zklidnil a přestal bít ostatní.

Na domečku nám přibyl další kocourek. Vypadá, že už je starší. Nechá se pohladit a je milý. S Ríšou na sebe vždy výhružně křičí. Bude muset také na kastraci. Ta bude ale složitější, protože se bude muset otevřít i bříško a najít druhé varle. Poraďte mi pro něj jméno.

img_0474.jpg

 

 

 

 

 

img_0473.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Madlenka je moc milá a pořád po mě loudí nějaké dobrůtky. Stále se dívá, zda nemám v ruce něco pro ni na mls.  Miluje bonbonky i tyčinky pro kočičky a vůbec všechny kočičí pochoutky. Pokud někomu třeba zbyly a Vaše kočička je nechce, Madlenka by je uvítala.

Jolanka se Žofinkou jsou nerozlučná dvojka. Žofinka bez Jolanky nedokáže být. Když ji náhodou zmizí do jiného pokoje, spustí nářek tím svým něžným hlásečkem. Jolanka jde rychle za ní. Dnes si spolu hrály jako dvě malá koťata. Jsou to zlatíčka. Sníži s nimi partu moc nedrží, spíš by se zajímal o nevěsty, ale to už ho dlouho trápit nebude.

Míša se mi moc nelíbí. Má takový jiný výraz v obličeji a také ho má mírně oteklý. V pondělí jdeme na kontrolu, jak zareagovaly útvary na antibiotika.

Rubínek je neskutečný zlobílek. Umí přelézt plot a sedí v přední zahrádce pod vrbičkou. Když vidí, že přijíždím, vyběhne a sedne si přímo před auto. Můžu na něj troubit, cokoli, ale on sedí a já nemůžu zaparkovat. Musím vylézt z auta, odnést ho a potom teprve můžu zaparkovat. Je to lumpík a ví moc dobře, že si ze mě může klidně dělat legraci. Mě se ale jeho legrace moc nelíbí. Chystala sjem se vybudování elektrického ohradníku, aby kočičky definitivně nemohly ven ze zahrady. Jedná se hlavně o několik zlobílků, co plot umí přelézt. Bohužel nás docela složila faktura za plyn za domeček - 22 tisíc. Musím to nějak ušetřit, ale zatím nevím jak. dvě depozita jsou na energie opravdu finančně náročná. Madlenečka ale teplo a svůj klidný prostor potřebuje.

Linduška - Italka nám pořád tloustne. Je to sestra Míši. Celý den se povaluje v postelích a i o jídlo si volá, abych jí ho tam přinesla. Ví, že jí ho vždy donesu. Jen někdy jdu v době krmení do ložnice a zapomenu hned vzít její porci, to se hned velmi hlasitě hlásí. Granulky jsou k dispozici samozřejmě celý den, ale ráno a odpoledne chce maso a jatýrka. Miláček je to. Kulatý a tlusťoučký.

 p1020520.jpg

 

 

 

 

 

 

 

kopie---p1050706.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Ríša je fajn kocourek. Každý večer sedí venku na stříšce plynoměru, odkud má pěkný výhled a čeká na mě.

387344_328109340552348_100000598553355_1228170_1295962091_n-1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17.5.2012

Tento měsíc plánuji kastraci Snížečka. Už nám chlapeček dospívá.

Dnes byl na kastraci venkovní kocourek ze zahrádek, který se neustále pral s druhým kocourkem, který tam také žije a je venkovní. Ten musel pro četné škrábance a abscesy také k panu doktorovi. Byl ošetřen a dostal Convenii. 

Pro tyto dva kocourky hledám domov. Jeden kocourek je krásný rezatý a druhý černý s bílými ponožkami a náprsenkou. Jsou to milí a skromní kocourci.

Na vyšetření musel dnes jet i Míša. Tekly mu nestále z jedné strany pusinky sliny. Pan doktor zjistil že Míša má na spodní straně jazyka velikou červenou bouli. Pro přesné vyšetření by bylo třeba odebrat vzorek. To by se muselo v anestézii, ale v jeho věku je to určité riziko. Dostal depotní antibiotika a  v pondělí jdeme na kontrolu, aby se zjistilo, jak se boule vyvíjí. Začíná se mi to nelíbit, je to druhá boule na hlavičce během krátké doby. Může to ale být i štípnutí od včely, což by bylo tak nejlepší.

img_0471.jpg

 

 

 

Žofinka

 

 

 

 

 

14.5.2012

Kocourek Trhač přišel na domeček na jídlo. Najedl se a spořádaně odešel. Nikoho si nevšímal, nikoho nenapadal. Kastrace mu pomohla.

Lindička si nemůže zvyknout na ostatní kočičky. Je postižená a bojí se jich, což je pochopitelné.  Je ve stresu, moc nejí a tak se dokrmuje stříkačkou. Je to kočička s vážně narušenou psychikou i fyzickým postižením. Lindička není v takové kondici, aby bylo možno dlouho čekat. Neměla by jít s váhou dolů, mohlo by to znamenat návrat do jejího původního stavu. Hledám pro Lindičku to nejlepší řešení, byť to může být pochopeno jinak, nebo nepochopeno vůbec. 

Denisek dostal novou dietu pro rozpouštění močového písku.  Za týden uděláme kontrolu moči a prohlídku kýly. Váhově je na tom stále stejně. Je dobře, že váhu drží, ale lepší by bylo, kdyby přibíral.   

13.5.2012

 

Poznámka k videu: Madlenka se běžně samozřejmě nepohybuje venku po betoně, jen po trávě, ale než jsem nachystala foťák, přemístila se na beton. Nikdo se nemusí bát, že by si rozedřela kolínka, byla tam jen několik sekund.

12.5.2012

Lindička v novém domově

555450_262206810543917_100002638008677_491069_1332862336_n-1-.jpg

 

 

 

 

 

 

12.5.2012

Denisek byl včera na sonu a zjistil se písek v močovém měchýři. Musí být na dietě, aby se písek rozpustil. Potěšilo mě ale, že už druhý týden si drží váhu.

img_0442.jpg

 

 

 

 

 

 

img_0441.jpg

 

 

 

 

 

 

Madlenka byla včera venku a ležela na sluníčku. Přišel Ríša, a jak on to dělá, skočil na ni a kousal ji pod krkem. Madlenka si od Ríši nechá líbit všechno. Jen natáhla hlavičku a držela, potom ho olízala. Madlenka, jak se snaží pohybovat po trávě, začíná zapojovat do pohybu zadní nožky tak, že leze po kolínkách a netáhne bříško tak moc po zemi.

Lindička je v novém domově, ale zatím nechce papat. její povaha a psychika je po tom všem, co prožila hodně zmatená. Musíme doufat, že Lindička pochopí, že to s ní myslíme dobře.

 

10.5.2012

Lindička dnes odjela do nového domova. Má moc hodnou paničku a kočičí kamarády, na které si snad také zvykne. Je toho na ni za poslední měsíc přeci jenom dost a její psychika je velmi narušená. Dostala dnes ještě Zylexis, aby lépe zvládla stres ze změny prostředí. Držte jí všichni palce, ať se její dušička co nejdříve uzdraví a zapomene na vše zlé, co musela prožít.

Denisek půjde zítra na sono močového měchýře. Má velmi zásaditou moč, tak aby se zjistilo, zda nemá písek.

Madlenka je hodně venku a moc se jí tam líbí.Je to miláček, který pusinkuje, jen si ho přiblížíte k sobě.

9.5.2012

Lindička byla dnes na kontrolním odběru krve. Bílé krvinky po léčbě ATB klesly na normální hodnotu. I ostatní hodnoty se zlepšily. Tak snad bude všechno v pořádku. Zítra Lindička odpoledne odjíždí do svého nového domova. Přeju jí šťasný a dlouhý kočičí život u paní Jitušky. Bude se mi s ní těžko loučit, sleduji každý její i sebemenší pokrok a zvykly jsme si na sebe. Ale je to tak dobře. Lindička bude mít domov a to je hlavní.

img_0436.jpg

 

 

 

 

 

 

img_0435.jpg

 

 

 

 

 

 

img_0434.jpg

 

 

 

 

 

 

 

img_0433.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Deniskovi byla dnes vyšetřena moč, která je hodně zásaditá. Dostal dietu na okyselení moči.

 

8.5.2012

Lindička vypadá celkem dobře. Hodně odpočívá v pelíšku. Dnes ji paní v dočasce chtěla vzít do obýváku, ale Lindička se hned vrátila zpět do koupelny. Má tam klid a hlavně jídlo a pelíšek. to je to hlavní, co potřebuje a ona to ví. Zítra jdeme na kontrolní odběr krve, držte Lindičce palce, aby byly výsledky v pořádku. Antibiotika dobírá Lindička zítra.

Puntička už je také mnohem lepší. Nosánek prokapáváme. Její zdeformované oční kanálky jí občas zlobí více. už začala pěkně jíst.

Denisek stále pokračuje v léčbě. dnes hezky jedl a venku proháněl ostatní kočičky. Celý den jsem se snažila chytit jeho moč. Po několikahodinovém pronásledování Deniska na zahradě, protože doma se vyčůrat nehodlal, jsem večer moč konečně odchytila.

Madlenka je venku moc ráda a nikdy nechce zpět do domečku. Velmi bych uvítala, kdyby se našel někdop, kdo by s Madlenkou občas poseděl na zahradě, aby mohla být venku déle. Sama tam být nemůže a já tolik času nemám, i když se snažím s ní být venku co nejdéle.

Dvě depozita se ukazují jako nezvládnutelná finančně. Přišla nám faktura za plyn na domečku na 22 tisíc. k tomu mám fakturu za veta na 11 tisíc. Jak tuto situaci budu řešit, opravdu nevím. Je to prostě nad naše síly a možnosti.

4.5.2012

Dnes jsem byl u pana doktora s Míšou, protože se mu udělala na hlavičce tvrdá boule. Pan doktor zkonstatoval, že boule je jen v podkoží a měla by sama prasknout a obsah vytéct. Pokud by se tak nestalo, byla by možnost bouli vyoperovat.

Na vyšetření byla i Puntička, protože ji opět trápí její zdeformované nosní kanálky a přestala jíst. Puntička dostala antibiotika.

Na konzultaci a prohlídce kýly byl i Denisek. Pan doktor doporučil nejprve ukončit kůru vitmínem B12,  a železem, potom udělat kontrolní krevní vyšetření a teprve potom operovat. Deniska jsem převážila a jeho váha byla dnes stejnái jako v pondělí. Dostává také přírodní prostředky Cytovet, Regavet a Probiovet. Musíme věřit, že to pomůže a Denisek přestane hubnout.

Lindička se také stále lepší. Už je z ní pěkná kočička, žádná troska jako před necelými dvěma týdny. Má už 2,2 kg. Ve čtvrtek jdeme na kontrolní odběr a vyšetření krve. Potom by měla odjet do svého budoucího nového domova, kde bude mít kočičí kamarády i výběh na zahradu. Paní se na ni už těší.

Madlenka by nejraději byla pořád venku. Moc se jí na zahradě líbí. Jedna moc hodná paní Madlence nabídla ušít obleček, aby si neodírala bříško po zemi a aby měla také krytý zadeček kvůli mouchám, protože je necitlivý. Dokonce by chtěla na obleček připevnit kolečka.

Potřebovala by ale sehnat určité věci. Zde je její prosba. Pookud můžete někdo pomoct, budeme moc rádi.

 

 

 

4.5.2012

Jedna velmi hodná paní ušije Madlence obleček a navíc ho chce opatřit kolečky. Potřebuje ale nějaké věci.

Zde je její prosba:

drahé kočkomilky, mám velkou prosbu, potřebuji nutně 8 koleček od autíček, větších, kdyby někdo měl i starší stavebnici od merkura, kde jsou destičky s profilem do ,,U,, a jsou u toho i kolečka, bylo by to úplně nejlepší, kolečka potřebují s tyčkou (nápravkou), je to moc důležité, je to pro dvě ochrnuté kočičky - pro kočičí depozitum, budu jim tvořit obleček a napadlo mě udělat ho s kolečky, bylo by to lepší než bez nich, moc moc prosím o pomoc

 

1.5.2012

Lindička mi dnes udělala radost. Vypadá opět mnohem lépe. Výraz v obličeji je jiný, není tak ztrápený. Přišla sama za mnou, otírala se o nohy a něco povídala. Po jídle se krásně a důkladně začala čistit. Jen aby se to takto vyvíjelo i dál. Lindička dostala pelíšek od paní Kamily ze Svitav. Moc se líbí a hned si do něj vlezla. Do kukaně chodit nechce. Ta je uzavřená a zřejmě jí něco připomíná.

Zítra by měl jít na kastraci venkovní rezatý kocourek. Snad se to podaří. Je venkovní a není zvyklý v bytě, kde musí strávit noc.

Denisek vypadá stále stejně. Zřejmě je to na dělší dobu. Nevíme, z čeho anemie vznikla. Snad léčba zabere. Moc bych si to přála.

Děkujeme za balík od paní Verunky. Madlenka dostala spoustu látkových podložek.

I Míša dostal od své "adoptivní" maminky balík s pelíške, granulkami a kapsičkami. Moc děkujeme, Míša si pochutnal.

Madlenka je moc ráda venku. Prolézá před domem po chodníku. Jenže leze po bříšku a mohla by si ho odřít. Chtěla jsem jí koupit obleček pro kočičky, jenže tam je právě část bříška odkrytá. Má-li někdo nápad jak zhotovit obleček pro Madlenku, který by jí chránil bříško, budu moc vděčná. Velmi bych i uvítala, pokud by někdo šikovný takový obleček dokázal vyrobit. Látku nebo vlnu bych mohla dodat. 

 

 

Drahé kočkomilky, mám velkou prosbu, potřebuji nutně 8 koleček od autíček, větších, kdyby někdo měl i starší stavebnici od merkura, kde jsou destičky s profilem do ,,U,, a jsou u toho i kolečka, bylo by to úplně nejlepší, kolečka potřebují s tyčkou (nápravkou), je to moc důležité, je to pro dvě ochrnuté kočičky - pro kočičí depozitum, budu jim tvořit obleček a napadlo mě udělat ho s kolečky, bylo by to lepší než bez nich, moc moc prosím o pomoc.

 

 

26.5.2012

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Svetlusko draha,

(.., 2. 6. 2012 6:29)

ty jsi Andel mezi lidmi,co pomaha nemym a bezbrannym.Casto ti posilam sve Andely,aby ti pomohli..

dik za kocicky

(radka staudte, 28. 5. 2012 19:03)

mila pani jano,
za vsechny kockomily dekuji za vasi obetavou praci. klobouk dolu. bankovnim prevodem posilam pomoc na zaplaceni vysokych kvetnovych uctu. vsem kocickam preji at se uzdravi a najdou domov, kde budou milovane a spokojene.
radka staudte