Jdi na obsah Jdi na menu
 


Leden

5.2.2012

Dnes nás opustila milá kamarádka Kačenka. Podlehla chronickému selhání ledvin, se kterým úspěsně bojovala přes rok.  V posledních dnech se její stav bohužel zhoršil natolik, že se nepodařilo funkci ledvin obnovit ani pomocí léků a infuzí.  

11-cs-b250f5e329c2c21fdfb8fc03741d0560-1-.jpg

 

 

Kačenko moje, holčičko kočičí, smutno je tu bez tebe. Každé ráno jsi se mnou krájela maso, pomáhala jsi. Nosila jsi mi myšky, každou jsi hlasitě ohlásila. Odpočívej, ať už tě nic nebolí a na nebeské louce prožeň všechny myšky, jednou mi je dáš.

 

 

 

 

 

 

 

 

4.2.2012

Madlence byla dnes vyšetřena moč. Výsledky dopadly dobře, moč je v pořádku. Kastraci jsme s panem doktorem po dohodě přesunuli na čtvrtek.

Kačenka se nelepší. Nejpozději v poondělí se musíme vydat na tu nejsmutnější cestu, která vede za Velkou kočkou.

 

p1000643.jpg

 

 

 

 

Další fotky ZDE

 

 

Ennynka se zatím drží, ale bříško se opět zvětšuje. Brzy půjde za Kačenkou.

 p1110312.jpg

 

 

Další fotky ZDE

 

 

 

Srdečně děkuji všem milým lidičkám, kteří zareagovali na moji prosbu a pomohli našim kočičkám finančním darem. Dnes jsem mohla objednat krmivo. Moc děkuji za Vaši pomoc. Velmi si toho vážím.

Díky i Vám, kteří mi pomáháte překonat toto velmi smutné a náročné období, kdy nás opouštějí dvě milované holčičky Kačenka s Ennynkou. Vím, že v tomto boji jsem bezmocná, ale díky Vám vím, že v něm  nejsem sama, že jste s námi.

3.2.2012

Ennynka statečně bojuje, bohužel nemůže vyhrát, i když se tak moc snaží.

Kačenka se dnes opět zhoršila. V nejbližších dnech mě čeká moc smutná poslední cesta k veterináři. Holčičky moje, neumím jim jinak pomoct.  

Ríša je velmi hravý a veselý. ATB zabrala a zánět žlázky je na ústupu. Po přeléčení půjde na kastraci.

Madlenka měla včera večer v moči krev. Byla okamžitě nasazena ATB. Úterní termín kastrace zřejmě využiju pro Nefritka a Madlenka bude muset počkat.

Jolanka je po kastraci v pořádku. Má chuť k jídlu a skáče po škrabadle.

Na domečku jsem musela zvýšit teplotu, aby Madlenka měla tepleji. Přesto, že se topí na 21,5 stupně, je to zřejmě málo.

 Náklady narůstají. Druhé depozitum nás moc vyčerpává finančně a  je nad naše finanční možnosti vše utáhnout. Zřejmě to nebyl ten nejlepší nápad. Jiný jsem bohužel neměla. Dostali jsme se do velkých finančních problémů.  Došlo nám stelivo, nemáme na objednání krmiva a dlužíme za veterinu a to hodně. Brzy nám odstřihnou internet i telefon pro neuhrazené faktury. Nevím, co bude dál. Všechno dochází i moje síly. Potřebujeme moc Vaši pomoc a prosím za kočičky o jakoukoli částku, abychom toto kritické období dokázali nějak překlenout a jít dál.   

2.2.2012

Kačenka je stále na infuzích. Její stav vypadal beznadějně. Pan doktor ale změnil antibiotika a Kačenka se zlepšila. Zítra jí vyndám kanylu ze žíly, protože už je tam týden. Uvidíme, zda zlepšení vydrží. Kačenka jí sama i výraz v obličeji je mnohem lepší. Velké naděje s tak špatnými hodnotami levdin si nedělám, ale i kdyby jen o několik týdnů byl Kačenčin život delší bez bolesti, byl by to úspěch.

Ennynka pobývá celý den venku. Snaží se užít si poslední dny, to poznám. Vzorek tekutiny z bříška je pozitivní, Ennynka má FIP. Je to víc než smutné a bolestné, když zvířátko odchází před očima a člověka to neskutečně vyčerpává. Tak ráda bych jí pomohla, ale není naděje.

Jolanka byla dnes na kastraci. Zákrok zvládla dobře. Přčed cestou dostala sedativa, aby se nestresovala. Po probuzení se najedla.

30.1.2012

Ennynce byla dnes odsáta voda z bříška. Celkem 850 ml. Ennynka byla jako vždy hodná a milá, naprosto bezproblémová. Zda to k něčemu bude teprve uvidíme. Hlavní problém nespoočívá v tekutině, ale v zánětu bříška, který je původcem této tekutiny.

Výsledky krve Kačenky jsou katastrofální. Hodnoty kreatininu a urei jsou víc než zoufalé. Bohužel i hodnoty bílkovin, globulinu a bílých krvinek jsou zarážející, protože ukazují také na FIP. Je pravděpodobné, že Kačenka prodělává suchou formu a následkem toho selhaly ledviny. Loučím se s mojí Kačenečkou. Prožila jsem s ní část života. Byla tokamarádka, co mi nosila své úlovky, asistovala při krájení masa. Bude mi moc chybět.

Nevidím už naději, nevidím budoucnost. To, co se k nám dostalo je strašné. Už mi to nepřipadá jako "běžná" FIP. Musí se jednat o jiný, agresivní druh. Děsím se toho, co bude dál. Myslela jsem, že letošní rok bude lepší, že už je snad všechno zlé za námi. Bohužel opak je pravdou. Tato nemoc nám zřejmě vezme všechno. Životy, energii i smysl celé mé práce. Zřejmě každý ví, jak moc bolí ztráta jedné koočičky a jak dlouho se člověk učí s tou ztrátou žít. Ale když umírají stále, je to k neunesení.

28.1.2012

Kačenka se velmi zhoršila. Přestala jíst i pít. Byla nasazena ATb a infuze. Obávám se, že už je v terminálním stádiu renálního selhání a zbývá již jen několik dní. Vtlamičce už má praskající vředy. V pondělí budou výsledky krve. Kačenka je moc hodná kočička, která se  mnou žije již 12 let. Je to kočenka drobná a vždy byla velmi hbitá. Kačenka neumí chodit pomali, je jak malá raketka. Je to kočička z mých úplně prvních kočiček. Její trápení mě moc bolí.

Ennynka moc nejí. Chodí ale ven a je moc statečná. Odchody mladých a jinak zdravých kočiček mě ničí. 

Ríša s Miluškou dnes dostali  čipy.

27.1.2012

Ennynka má teplotu. To je špatné.

27.1.2012

Připadá mi, že Ennynka má velké bříško. Jinak ale jí, hraje si a běhá po venku. Na pohmat bolestivé není. Snad to nebude nic vážného, ale strach a úzkost mám.Držte Ennynce palce, ať není nemocná. Už opravdu nechci a nemůžu.

Kačenka se celkově zhoršila. Je to kočička s chronickým renálním selháním a už rok je na Fortekoru. Pohubla a hůř jí. Kačenka má 12 let. Včera jsem nechala vyšetřit moč a vyšetření nedopadlo dobře. Ledviny propouští do moče rozpadlé červené krvinky a moč je řídká. Ledviny řádně nezahuštují. V pondělí půjde Kačenka na krev a dnes jí vyzvednu nové RC granulky na ledviny s vyšším obsahem bílkovin. Kačenka je největší naše myšilovka.

Madlenka pomali přestává mrouskat, ale dva kocouři neustále obléhají dvorek. Jeden kocourek ji milý, nechá se hladit a nepere se. Druhý je však rváč a dnes napadl Ríšu. Kocourka jsem vyhnala a Ríšu odnesla dovnitř. Madlenka ho očichala a olízala. Potom vedle sebe usnuli na gauči. Musela jsem uzavřít přístup do domku, aby sem kocouři nemohli. Ríša s Miluškou se také nedostanou ven. Bude jim muset stačit dvorek a půda, když se budou chtít vyvětrat. Venku je stejně zima, tak ať jsou raději v teple.

Dnes by měl dojít elektronický průlez. Tak bude moct být Madlenka v kuchyni s ostatními. Jen bych ještě potřebovala sehnat nějaký starší koberec, aby byla Madlenka na teplém, když sleze z gauče. Kdyby někomu náhodou takový překážel, ozvěte se. Moc by nám to pomohlo.Zatím dám na zem deky a plyše.

 

25.1.2012

Sasanku jsem dnes večer odnesla do pokoje, kde bývá, když venku mrzne. Vůbec neprotestovala a jak jsem ji dala na postel, hned předla a potom se pustila do granulek. Milá kočička a hodná. Jsem ráda, že zavření snáší dobře. Sasanka byla v minulosti málem utýraná k smrti. Od té doby se v domě bojí a žije jen na zahradě. V pokojíku, kde je teď byla i tenkrát a pamatuje si to. Pobývala tam i loni v zimě, když byla zima velká. Ráno vždycky šla ven.

Ríša dostal nový tunel. To bylo radosti. Hrál si v něm a prolézal. Jak málo stačí kočičkám k radosti.

Madlenka a Jolanka stále mrouskají. Jolanka tedy opravdu důkladně. Plazí se jako cvičený voják. Kastraci plánuji hned po kastraci Madlenky.

Dnes jsem byla u svého odborného lékaře mimo Svitavy a cestu jsem využila i k návštěvě dvou umístěných kocourků. Dovezla jsem jim dobré granulky. Chlapci jsou v pořádku.

 

24.1.2012

Výsledky krve Madlenky jsou v naprostém pořádku. Všechny hodnoty jsou moc dobré. Dokonce se snížila hladina urei a kreatininu, který byl v létě zvýšený, na skvělé hodnoty. Poslední vyšetření se dělalo na Mostecké veterině. Madlenka dostává denně  Ipakitine. Na příští týden na čtvrtek je objednaná na kastraci.

 

 

24.1.2012

Začala nová aukce, která je věnována získání prostředků na kastrace kočiček.. Průběžně budu doplňovat další věci. Děkuji všem, kteří se aukce zúčastní a podpoří tak náš kastrační program. 

DO AUKCE VSTUPTE ZDE   

23.1.2012

V sobotu jsme měli velmi milou návštěvu. Přijela paní Ivanka Studierová. Přivezla velký kufr plný krásných věcí do aukce a kočičkám deky. Moc děkujeme za významnou pomoc našemu depozitu a našim kočičkám.

V minulém týdnu přišel také balíček s krásnými věcmi do aukce od paní Milady Pokludové. Mopc děkujeme za krásnou pomoc.

V neděli také přijeli manželé, jejichž jméno bohužel ani neznám. Přijeli za našimi kočičkami a dovezli jim granulky a konzervičky. Dostali jsme i pěkný košík do aukce. Děkujeme za pomoc kopčičkám.

Jolanka začala také mrouskat. Však už je počítáno s kastrací na začátek února. Jolly se jí snaží utěšit a dělá jí společníka.

Strarý Maxíček získal svoji adoptivní "maminku". Stala se jí paní Maruška Hýnarová, která má v adopci i Pacičku. Srdečně děkujeme paní Marušce za její pomoc. Velmi si její pomoci vážíme.

 

22.1.2012

Madlenka dnes začala znovu mrouskat. Byla objednaná na středu na kastraci, ale musíme termín zrušit. Zítra jdeme s Madlenkou na odběr krve, aby se udělala biochemie a krevní obraz.

Příští měsíc máme v plánu více kastrací. Měl by jít Ríša, Jolanka, Madlenka, Denisek a Nefritek.

Nadále se potýkáme se složitou finanční situací. Podařilo se nám zaplatit zálohu na plyn na domečku na tři měsíce. dlužíme ale za veterinu za prosinec.

Začala nová aukce, která bude použita na úhradu kastrací a dluhu za veterinu za prosinec. Aukce probíhá na Facebooku a postupně bude doplněna na we pro ty, kteří nemají na FB přístup. Prosím, zapojte se do aukce a pomozte nám. Moc děkuji. Aukci najdete ZDE.

20.1.2012

Dvě krásné želvovinové kočičky jsou ve vážném ohrožení. Majitelka se jich chce necitelně  zbavit. Začaly jí překážet. Podala inzerát,  ve kterém pravou skutečnost zastírá. Na kočičkách jí nezáleží. Nevadí jí, že kočičky staré 10  11 let zažijí velký stres a šok, když ztratí svůj domov, kde žily od malička. Dokonce je neváhá nechat utratit, pokud se nenajde zájemce. Proto hledáme pro tyto krásné kočičky laskavého a trpělivého člověka, který by se jich ujal a měl je opravdu rád.  

20.1.2012

Madlenka je objednaná na středu na kastraci. V pondělí jde na krev. Zejména činost ledvin je potřeba vyšetřit. Madlenka je spokojená kočička a má chuť k jídlu. Taky nám přibrala, což by tedy neměla. Madlenka v poslední době bývá moc ráda v kuchyni s Ríšenkou a Miluškou. Stále jsem přemýšlela, jak to vyřešit, aby s nimi mohla být a neutekla ven na chodbu a potom na dvorek průlezem. Už je to vymyšlené. Průlez se vymění za průlez elektronický, který se odemkne jen kočičce, která bude mít čip. Čip dostame Miluška s Ríšou. Jakmile budou peníze, zrealizujeme to.

Žofince byly dnes vyndány stehy po kastraci. Rána je naprosto srostlá a klidná.  Pachy z veteriny ze Žofinky vyprchaly a Snížeček je naprosto v klidu a Žofinky si nevšímá. Znovu si spolu hrají jako dříve. Snížeček může spát zase v ložnici.

Dárkyně nádherných šperků z drahých kamenů, které jste měli možnost vidět a zakoupit v naší 1. zimní aukci  paní Karolínka Májová nám nabídla další pomoc pro kočičky.  Nakupující v jejím obchůdku www.kamenyprozdravi.cz po zadání hesla "Světluška" dostanou 10% slevu na nákup a dalších 10 % z prodeje půjde na pomoc našim kočičkám. Velmi si pomoci paní Karolínky Májové vážím moc jí za vše děkuji. I do další plánované auce darovala nádherné výrobky z drahých kamenů. Moc děkuji za všechny kočičky Světlušky.        

 

17.1.2012

Velmi děkuji všem, kdo zareagovali na naši prosbu a finančně nám pomohli. Sešly se penízky a můžu už zaplatit čtvrtletní zálohu na plyn na domečku ve výši 9 000.  Madlenka a ostatní obyvatelé domku budou mít teplo! je to důležité hlavně pro MAdlenku, která svoje bříško má neusále na zemi.  Moc Vám, milí přátelé kočiček Světlušky, děkuji a nesmírně si Vaší pomocic vážím. Zbývá nám ještě 16 tis. za veterinu. Z aukce je výtěžek přes 5 tis., tak to snad s Vaší pomocí zvládneme.

16.1.2012

Žofinka si už vyndala 2 stehy. Ale rána je krásně zatažená. Je to moc milá kočička. Taky Jolanka je zlatíčko. Ráno si spolu hrály. Jolanka se Žofinky vždy jen tak  jemně dotkla pacičkou a čekala na Žofinčin výpad. Bylo to kouzelné.

Snížeček už se uklidňuje. Pachy vyprchávají a tak se vše vrací do normálu. Dnes už si spolu zase hráli jako dříve.

Včera skončila letošní první aukce. Srdečně děkuji všem, kteří se zúčastnili a tak pomohli našim kočičkám a vůbec celému depozitu překlenout finančně velmi náročné období, kterým procházíme. Děkuji také paní Ivance Studierové za darované věci do aukce a také paní Karolíně Májové za nádherné šperky a zdrahých kamenů. Do další aukce přislíbila další své krásné výrobky.

Včera odjel do nového domova zrzeček František. Bude bydlet v bytě a bude jedinou kočičkou. Přeji mu hezký a dlouhý život v novém domově.

Musím napsat o Ríšovi a Milušce. Jsou to fantastické kočičky. Ríša je tak milý a mazlivý chlapec, že mě stále udivuje. Cítím z něj tolik lásky, vděčnosti a oddanosti, že to člověka dojímá. Natahuje pacinky a dívá se oddaně do očí. Stejně tak Miluška. Něžná kočička a moc vděčná. Jsou v domečku spokojeni. Dopoledne vaříme, uklízíme a pereme, navečer si hrajeme, chováme se a mazlíme. Oba pěkně papají a mám z nich radost.   

 

15.1.2012

Žofinka je po kastraci v pořádku. Dnes dobírá antibiotika. Dostává Calopet, Probican a vitamínovou pastu pro lepší kondici.  Jen Snížeček je od té doby divný. Stále Žofinku a kouše ji. Musím je hlídat a oddělovat. Snad ho to brzy přejde. Žofinka se ho už bojí.

Madlenka umí chvíli stát na všech čtyřech nožkách. Když ji postavím, vyvážím, tak chvíli postojí. Mrouskat už přestala. Ve čtvrtek půjde k panu doktorovi a nechám udělat biochemii a zkontrolovat fukci hlavně ledvin. Pokud bude vše v pořádku, půjde další týden na kastraci. Společně s ní půjde i Rišik. Už je dospělý a mohl by se prát s cizími kocourky, kteří chodí na dvorek. Také by se mohl začít toulat.

img_0012.jpg

 

 

 

Ríša

 

 

img_0009.jpg

 

 

 

Miluška

 

 

 

 

img_0006.jpg

 

 

 

 

Madlenka

 

 

 

img_0027.jpg

 

 

 

Žofinka

 

 

 

img_0036.jpg

 

 

 

Snížeček

 

 

 

img_0026.jpg

 

 

 

Jollíček

 

 

 

Děkuji srdečně paní Renatce Vojtové za darovaný foťák. Náš už je rozbitý. konečně zase můžu dělat nové fotečky.

12.1.2012

Žofinka je dnes po kastraci. Zvládla ji dobře. Jen Snížeček cítí neznámé pachy a stále na ni útočí a kouše ji. Aby toho nebylo málo, začala si Žofinka vykusovat stehy. Dala jsem jí límec, jenže s ním docela jančí. Běhá a snaží se ho sundat. Snížeček na útočší ještě víc, když má límec.  Potřebuji odejít do domečku za Madlenkou a také bych ji potřebovala hlídat. V jednom člověku je to špatné. Někdy jsou prostě potřeba dva. Nevím, jak to mám udělat..

11.1.2012

Srdečně děkuji paní Terezce Felklové za všci do aukce, které nám poslala.

Příští týden už by měly být nějaké fotečky. Paní Renatka Vojtová nám pošle foťák. Tak budu hodně fotografovat.

Zítra jde na kastraci Žofinka. Držte jí palce, ať vše zvládne bez problémů.

9.1.2012

Leden letošního roku je ve znamení poměrně velkých finančních problémů. Musím zaplatit dluh na veterině,  přišlo uhradit plyn na domečku a došla nám zásoba steliva. Tento týden navíc potřebuji sehnat peníze na dvě kastrace pro paní, která před časem měla u sebe Madlenku. Její kočičky se snažím podporovat, neboť paní skutečně peníze nemá a kočičky by strádaly. Průběžně se snažím pomáhat i s umisťováním. Jeden kocourek se již umístil Je však třeba situaci u ní hlídat a kastrovat dorostlé kočičky. Jsou dvě. k tomu všemu je třeba nakoupit krmivo. Problém představuje kolem 30 tisíc, které je třeba alespoň částečně zaplatit, abychom mohli fungovat dál a aby měla Madlenka s ostatními kočičkami na domečku teplo. Prosím všechny milé lidičky, pokud můžete a chcete pomoct, pomozte  jakoukoli částkou, nebo se zapojte do naší aukce. Kočičky koncem loňského  roku hodně marodily, faktura je za veterinu dost vysoká.

Madlenka stále mrouská a nejraději by se dostala na dvorek. Naučila se prolézat průlezem jako zdravá.

Dnes jsem se dozvěděla od jednoho švýcarského veterináře velmi zajímavou informaci o ochrnutých kočičkách. Takto ochrnuté kočičky nesmí ven kvůli nebezpečí kladoucích much. Měl případ, kdy lidé v dobré víře takovou kočičku měli venku ve voliérce. Mouchy jí nakladly na zadeček larvy a vylíhnutí červi se dostali až do břišní dutiny. Kočička zemřela. Necítí mouchu na ochrnuté části. Plánovala jsem pro Madlenku také voliéru. Bohužel se stavět nebude a Madlenka půjde ven jen se mnou na lavičku na klín.

Snížeček, moje malé princátko se každou noc chodí ke mě mazlit. Vzbudí mě, přede a stká mi hlavičku do ruky. Musí se pomazlit a potom jde zase spinkat. Také velmi rád na mě odněku skočí. Je už docela těžký, ale odpouštím mu taková každodenní probuzení.

 

7.1.2012

Pomali začínám doplňovat věci z aukce na web. Všechny srdečně zvu a děkuji za případný nákup a podporu našich kočiček.

AUKCE ZDE:

Průběžně budu doplňovat další věcičky.

Pupíšek má nově adoptivní "maminku". Je jí paní Mada Vojtová. Srdečně za Pupíčka děkuji.

6.1.2012

Madlenka dnes začala mrouskat. Musíme přehodit původní dveře, aby se za ní nevloupal nějaký kočičí nápadník.. Myslela jsem, že ani mrouskat nebude, když je ochrnutá. Pokud by se mrouskání opakovalo, musela by na kastraci.

 

6.1.2012

Dnes jsem koupila nové dveře a průlez k Madlence, aby za ní mohli Ríša s Miluškou. Ríšu si Madlenka velmi oblíbila. Čistí mu kožíšek a vždy se s ním přátelsky vítá. Udělalo se i prkno, aby Madlenka mohla překonávat schod na chodbě směrem nahoru. Naučila se to hned.

Miluška každý den vyžaduje hraní s udičkou s provázkem. Je to nejhravější kočička na domku.

Příští týden ve čtvrtek jde na kastraci po poradě s panem doktorem Žofinka. Denisek už je ve věku, kdy byl schopný něco prosvést a na kastraci je ještě mladý. Žofinka má 7 měsíců. Snad vše zvládne bez problémů. Je to můj drobeček.

Kočičky jsou doma. Venku moc nepobydou, ale bláta nosí ze zahrady hodně.

4.1.2012

Srdečně děkuji našim přátelům za pomoc a přízeň v loňském roce.

Stříbrňáček musel se zouky znovu. Po vytržení horního špičáku se začal spodní špičák zapichovat do rtu. Někdy se to stává. Vše zvládl dobře.

Eliška má stále očičko červené. Nesnáší kapání do oka a jak mě vidí, že na ni jdu, uteče.

Jolanku jsem včera ostříhala. Její zimní srst se těžko udržuje, když se nechce česat. Prokoukla a vypadá jako kotě. Samozřejmě se to neobešlo bez jemného kousání, vrčení a vzdorování.

Madlenka se vždy nemůže dočkat, až ji pustím z pokoje a "běží" za Miluškou a Ríšou. S Ríšou se vždy přivítají otíráním hlaviček. V následujících dnech koupím další průlez, aby mohla Miluška s Ríšou za ní.

Připravila jsem novou 1. zimní aukci. Její výtěžek chci použít na uhrazení dluhu za veterinární péči. Stačit to sice nebude, dluh je velký, ale každá částka moc pomůže. Krásné věci darovala paní Ivanka Studierová a paní Karolína Májová, která vyrábí věcičky z drahých kamenů. Aukci najdete na FB zde.

Připravuji knížečku o našich kočičkách a příbězích. Hledám levnou tiskárnu pro tento účel.

Adoptivní rodiče má nově i Zrzek. Děkujeme manželům Kubešovým.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Co takhle homeopatie?

(Madla, 27. 1. 2012 16:08)

Zkusila jste někdy na problémy kočiček, které tu vypisujete kromě klasických léků homeopatii? Např. dr. Fesyka nebo Boiron? Mám kočky a pravidelně je odčervuji homeopatii, také na ledviny je dost věcí, většina těchto nemocí u koček může být z parazitů. Příznaky, které jsou zde popisovány nasvědčují tomu, že zvířata mají v sobě hodně parazitů nejrůznějšího druhu. Je dobré si o tom něco prostudovat.

Re: Co takhle homeopatie?

(Jana, 6. 2. 2012 18:55)

Kočičky jsou pravdidelně odčervovány. Jaké příznaky máte na mysli?

Enynka

(Zdena D., 2. 2. 2012 19:04)

Paní Jano je mi moc líto, že u vás v útulku stále straší nemoc FIP.
Určitě je to velmi bolestivé vidět jak umírají další zvířátka na stále stejnou nemoc.
Chápu, že nechcete přijímat další kočičky z obavy, aby se nenakazily.
Přeji vám hodně sil do dalších dní...a aby vás potkávalo už jen vše dobré.