Jdi na obsah Jdi na menu
 


Říjen

2. 10. 2012

 

 

 Prosba o pomoc - Madlenka, Maxíček a Laděnka spotřebují docela dost plíneček - podložek cca 50x50 cm. Maxík i Laděnka chodí na záchod jen na plínečky. Maxíček je starý a necítí se dobře, Laděnka je nemocná, na záchodek bude zřejmě chodit, až jí bude lépe.

Pokud můžete a chcete těmto kočičkám poslat plínečky, budeme velmi rádi. Je to pro nás velká pomoc a předem srdečně děkujeme.

 

31.10.2012

0000000000000000000000*-----------  Tak toto Vám, přátelé Světlušky, napsala Žofinka.

A zde je dopisek od Mikinka - původně Kevinka

Kevinek posílá do Světlušky pozdrav a vzkazuje:

 

Mám se dobře, lítám po bytě i po zahradě, hodně mě zajímají sýkorky

a už jsem si ulovil svojí první myšku k nedělnímu obědu.

Celou jsem jí snědl, ale žluč ne, to já vím že ta se nejí.

Páníčkové měli strach,že mě bude bolet bříško, ale dopadlo to dobře.

Já jsem kocour lovec. A co přímo miluji je voda, Když se na zahradě zalévalo

běhám pod hadicí a chytám vodu. To mě moc baví. Jak začne téct voda do dřezu

hned skočím na kuchyňskou linku a vodu chytám. Zrovna tak i když je voda ve vaně.

Chodím po okraji vany a packou vodu chytám. Někdy mi i uklouznou nohy, když se na

hraně vany otáčím, ale to mě vůbec nevadí. Hned vyskočím a mám mokré jenom zadní nožičky.

Nevadí mi to a jdu znovu na vanu.

Taky tu mají páníčkové ještě jednu kočičku Micinku je jí 5 let. Chtěla se o mě starat, ale já jsem

na ní dva dny hrozně prskal. Pak mi přinesla ukázat myš a já jsem si řekl,že je vlastně

hodná a už na ní neprskám. A ona prská na mě, protože jak jde okolo skáču jí na záda a to dělám dodnes

Nedám jí pokoj a nedám i když dostanu vyhubováno.

Micinka běží k oknu a chce ven, ale panička jí dá vedle do pokoje, aby měla ode mne klid na spaní.

Na noc chodí ven a já spím v obýváku a když je mi v noci smutno jdu spát k páníčkům do postele.

Takže vidíte , že se mám dobře. Pozdravuji paní Janu, ta mi našla nový domov a vezla mě autem hodně daleko a moc jsem se bál. A pozdrav posílám i paní u které jsem se narodil. A posílám i fotky ať taky vidíte jak rostu.

Mám 2 kg. A takový jsem byl malinkatý prcek.

Taky přejeme všem kočičkám ve Světlušce, aby se měli moc dobře .

Zase dám osobě někdy vědět.

Mějte se hezky Kevinek- Mikoušek a moje panička

 

 

 O Barunce a Radečkovi

Byl jednou jeden malý kocourek a kočička. Oba byli nešťastní, protože neměli nikoho, kdo by je měl rád a ani nikoho, kdo by jim dal najíst, neměli pelíšek, neměli nic než holé a smutné životy. Společně sdíleli těžké časy, kdy je bolela bříška hlady a kdy je trápili paraziti. V ouškách je neskutečně svědilo.

Kočička navíc trpěla zdeformovanými nožkami a nemohla ani utíkat. Její bratříček ale stál vždy při ní a chránil ji.

jednou tu kočička nebyla. Kdosi přijel, strčil ji do auta a odjel. Kocourečkovi nastaly smutné časy. Zůstal sám a měl o svoji sestřičku velký strach. Bylo mu moc moc smutno. Čekal, že se snad zase vrátí, aby mohli být opět spolu. Čekal a vyhlížel auto, které jeho sestřičku odvezlo. A najednou se objevilo. Sestřička tam ale nebyla, právě naopak, to auto si vzalo i kocourka. Kocourek nechápal, co se děje, kam jede a měl obrovský strach, že už svoji kočičku nikdy neuvidí. Jeli dlouho. Na konci té cesty čekalo kocourka stejné překvapení, jako jeho sestřičku před krátkým časem a navíc ho tam čekala i jeho sestřička, která tam dostala i krásné jméno - Barunka. Kocourek, kterému jsme začali říkat Radeček, nechápal nic a byl velmi zmatený. Ale uviděl jídlo, jaké nikdy předtím neviděl . Rychle se nacpal, co se do něj vešlo. Jistě se mu vše jen zdá a za chvíli jídlo už nebude, bude jenom velký hlad, jako dosud. A tak se cpal a cpal. Unavený jídlem a cestou se uložil a usnul. To ještě netušil, že to není sen, ale skutečnost. Netušil, že páníčkové, které viděl, proměnili jeho i jeho sestřičky život v něco báječného a nikdy nepoznaného. Najednou bylo všeho dost. Bylo dost dobrého jídla, takže ho bříško přestalo bolet, uviděl poprvé v životě hračky , nebyla mu zima, mohl ležet v měkkém pelíšku a na posteli. Největší štěstí prožíval, když přišli páníčkové a jejich ruka kocourka pohladila. Byl to nádherný a dosud nepoznaný pocit, kterého se nemůže dosyta nabažit a stále ho u páníčků vyhledává. Kocourek Radeček měl toho všeho nového a krásného úplně zamotanou hlavičku. Jakmile se ale vzpamatoval ze všech dojmů, byl nesmírně šťastný. Byl opět se svojí sestřičkou Barunkou. Když poznal, že jídla je stále dostatek a nemusí se cpát k prasknutí , začal si všeho toho nádherného užívat plnými doušky. Vyzkoušel všechna škrabadla, všechny hračky a pelíšky a mohl se konečně pustil s Barunkou do bezstarostných her, které ke kotěcímu životu patří. Barunka a Radeček jsou přešťastná koťátka, která se skutečně ocitla v pohádce a žijí pohádkový život.

Děkuji lidem, kteří mají v sobě tolik lásky, že dokážou dělat zázraky, které stávají opravdu jen pohádkách.

O Barunce a Radečkovi napsali:

…….. Je to zlatíčko a už si nás chytl drápkem za srdce. Navíc Barunka je s ním šťastná, hraje si s ním a i tím si trénuje tlapičku. Dokonce chtěl Barunku chránit před neznámou hračkou (rukavice s bambulkami). Trochu se jí oba báli a bylo vidět, že chce Barunku před ní chránit, lehl si mezi hračku a Barunku, aby jí chránil vlastním tělem před tou zvláštní, neznámou a možná nebezpečnou věcí. Jeho reakce nás překvapila, ale bylo to dojemné. A mazel je to neuvěřitelný, pořád by se tulil a mazlil. Často si otírá hlavičku o můj obličej. A Barunka si s ním moc ráda hraje, jsou skvělá dvojka…….

 

 

 

29.10.2012

Sárinka měla v pátek odjet do nového domova. Měla odjet do skvělého domova k velmi hodné paničce. Jenže se ukázalo, že Sárinka má panický strach z ostatních kočiček. Jakmile uviděla kočičky z domečku, spustila hysterický křik. Takovou reakci jsem ještě u kočičky neviděla. Nebylo to jen klasické syčení, vrčení a zastrašování, ale byl to křik plný hrůzy. U paní jsou také kočičky a také pejsci. Zvážila jsem celou situaci a rozhodla se Sárinku ještě ponechat a pozorovat její reakce, zda se v domečku ve styku s ostatními zmírní. Je to velmi milá a hodná kočetka. Vzorně chodí na záchůdek a je na ní vidět, že je vděčná a spokojená. Hledám pro ni domov, kde by byla jedinou kočičkou, aby nebyla zbytečně vystavována stresu.

s6300186.jpg

 

 

 

 

 

 

Minulý týden mi dveřmi utekl Safírek. Byl venku odpoledne a když se navečer vrátil,  ocásek mu jen visel a nedokáže ho ovládat. Byli jsme u pana doktora na RTG. Bohužel se jedná o zlomeninu v místě, kde se ocásek napojuje na páteř. Nervová ovládací centra byla minuta jen těsně.Takto je ochrnutý jen ocásek a nohy a vylučování zůstalo nepoškozeno. Safírek byl i následující celý den v šoku. Nevím, co se stalo, ale pan doktor určil jako příčinu silný úder. Jezdili jsme na injekce proti bolesti a otoku. Teď už je Safírkovi lépe, ale ocásek stále neovládá. Ukáže čas, zda je přerušena i mícha a zda bude třeba amputace ocásku. Následkem šoku a stresu začal Safírek pokýchávat a dnes mu vyskočila teplota. Za chvíli odjíždíme k panu doktorovi. Safírkovi musel ublížit zlý člověk. Bohužel těmi jsme obklopeni. Nerozumím jim, ale věřím, že každému se zlo páchané na nevinných zvířatech mnohonásobně vrátí.

s6300145.jpg

 

 

 

 

 

 

Nový domov má nastálo už i Radeček, koťánek ze stejného místa jako Barunka. Má se naprosto skvěle. První dny jen jedl a jedl, stále se přecpával. Dostatek jídla ve svém životě viděl poprvé. S Barunkou jsou sourozenci a jsou spolu moc šťastní. Díky lidičkám, kteří se jich ujali an proměnili jejich život v ráj, věřím, že je na tomto světě i dobro a láska. Jsou ale velmi vzácné a musíme si jich vážit stejně jako lidí, kteří ho v sobě nosí a rozdávají trpícím. Další fotečky ZDE

b-r5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Puntička byla dnes u pana doktora, protože má zánět v oušku. Deformovaný nosní kanálek stále zlobí a tentokrát se zánět dostal až do ouška. Kapeme ouško i nosánek.

Safírek po prodělaném stresu a šoku začal kýchat a dostal teplotu. Pan doktor konstatoval počínající zánět průdušek a tak je Safírek na ATB.

Děkuji srdečně slečně Lence Vavruškové za balík pro kočičky Světlušky a druhý pro 8 koťátek. Je to významná pomoc. V současné době je koťátek hodně, která potřebuji zajistit krmení.

Děkuji také panu Zdeňku Loritzovi, který má ve virtuální adopci Patrička, za balík s krmením a hračkami. patriček měl radost, moc děkujeme. 

s6300135.jpg 

 

 

 

 

 

25.10.2012

Sárinka - asi 5 měsíční kotě. Nádherná krémová kočička. Vyhodili ji před 3 týdny z auta a odjeli. Jedna paní to viděla a celou dobu ji venku krmila. Jenže tento víken se stěhuje a kočička by zůstala napospas. Sárinku jsem dnes ráno odchytila a odvezla do domečku. Zatím je v pokojíku Minky a Maxíka.

 

 

 

 

24.10.2012

Tato koťátka potřebují nutně pomoc

5 koťátek se narodilo na jaře u chalupáře. Bohužel kočičku nenechal kastrovat a ani koťátkům nesháněl zavčas domovy.  Za týden bude chalupu zavírat. Zazimuje ji, koťátka dá ven před chalupu, kde budou bez přístřešku i bez jídla, a do jara odjede. Co by koťátka čekalo, je zřejmé. Proto nutně sháním domovy, nebo alespoň dočasnou péči, než najdou domov. Bohužel je na to celé jen necelý týden. Pomozte, prosím,kdo můžete. Jsou černí, mourovaní a krásný mramorek.

 

525047_403555599717615_652453035_n-1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

553530_403549993051509_354032242_n-1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

644661_403549623051546_1102107214_n-1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

23.10.2012

Poslední dny byly poměrně náročné. Práce bylo až nadhlavu, takže nebyl ani čas všěe hned zapisovat na web.

8 koťátek s dočasné péči je v pořádku. I nejmenší Želví, která vážila jen slabých 300 g. přibývá na váze a prospívá. Nemocná očka se daří léčit. Potřebovali bychom ale pomoct s krmivem a mléčkem pro koťátka. Spořádají toho opravdu hodně a budeme vděčni za jakoukoli pomoc ve formě krmiva, pelíšku, hraček, či finančního příspěvku. Velmi bychom také uvítali první zájemce o koťátka, až budou připraveni k odchodu do nových domovů.

Včera odjela do nového domova Jůlinka, poslední z ústeckých koťátek. Má velmi hezký domov, kde už kočičky mají a jeo ně skvěle postaráno. Jsem moc ráda, že v poslední době potkávám tak skvělé lidičky, kteří poskytují potředbným koťátkům krásné a láskyplné domovy.

sam_0420.jpg

 

 

 

 

 

 

Dnes odjíždí do nového domova také Otíček. Bude jediným kocourkem v rodině a bude bydlet v domku na samotě s bezpečným výběhem. Otíček není zvyklý na další kočičky a potřebuje výběh. Je mladý a temperamentní.

Před dvěma dny jsem byla ošetřit kočičky v místě, odkud pochází Barunka a Radeček. Bohužel kočičky byly naprosto divoké. Když však uviděly, že otevírám konzervy, ztratily plachost a doslova se na mě vrhly. Dostaly Stronghold kvůli ušnímu svrabu a odčervední. Kočiček je v daném místě celkem 5. Dva kocourci a tři kočičky. Kočičky musí být alespoň 2x odčerveny a potom půjdou na kastraci. Nechala jsem jim tak alespoň krmivo, protože v daném místě zřejmě krmeny moc nejsou. Hlad měly přímo obrovský. I pro tyto chuderky bych utítala jakékoli krmivo. Máme kočiček na strarosti hodně a jen těžko se pro všechny zajišťuje vše potřebné. Potřebujeme teď, v období velkého návalu koťátek, pomoc.

Byla jsem také informována o koťátkách v zahrádkářské kolonii. Malá koťátka odvezla paní a jarní tam zůstávají. Dnes je pojedu nafotit a budu jim shánět domovy. Naplánuji také kastraci jejich matek kočiček. Pro jednoho rezatého klučíka už mám přislíbený domov.

Do nového domova měla také odjet Laděnka, která už se velmi spravila. Z 1,4 kg v září už má 2,4 kg.  Čeká na mě u své misky už i večer, takže je krmena 2x denně. Spořádá najednou tak 3 běžné kočičí porce. Je krásně osvalená i srst se velmi zkvalitnila. Včera byla na vyšetření u pana doktora. Zdálo se mi, že má mlíčko a zřejmě někde kojí koťátka. Pan doktor to potvrdil, takže Laděnka odjet nemůže. Kde jsou koťátka, nevím. Laděnka celou loňskou zimu na jídlo nechodila a neviděla jsem ji. Objevila se až v dobnu. Chtěla jsem ji nechat kastrovat, ale pan doktor zjistil, že je ve vysokém stádiu březosti. Ko%tátka se mohlanarodit tedy někdy začátkem května. Opět jsem ji od května neviděla, až v září. Vyhublá a naprosto vyčerpaná. Ta svá květnová koťátka někde stále kojí. Nedaří se mi zjistit, kde je má. Musím vyčkat, třeba mi je přivede ke krmení.

Také Tuláček byl na vyšetření u pana doktora a zvažovali jsme jeho kastraci. Bohužel druhé varlátko je atrofované někde v bříšku. Musela by se udělat operace bříška a hledat ho, což se ne pokaždé podaří, neboť bývá menší, než špendlíková hlavička. Tato operace je poměrně velký zásah. Rozhodli jsme se tedy raději pro sice drahý způsob, ale bez operace. Tuláček dostal pod kůži implantát, který působí obdobně jako kastrace po dobu 6 měsíců, než se zcela vstřebá. To je doba, na kterou je ho třeba zklidnit, aby nenapadal Rišíka. Tuláček se definitivně rozhodl, že ztráví zimu na domečku. Vybral si pelíšek na skříňce, kudy musí Rišík projít, aby se dostal do kuchyně. Protože už ho Tuláček několikrát napadl. Ríša se bál. Musela jsem tedy zajistit nějakým způsobem, aby se Tuláček nepral a aby všechny kočičky klidně přečkaly zimu v domečku.

 

 

 

20.10.2012

Fotečky - Podzim 2012 ZDEs6300066.jpg

 

 

 

 

 

19.10.2012

Včera odjel Radeček. Milý kocoureček s postiženou přední nožičkou. Odjel za svojí sestřičkou Barunkou do Prahy. Radeček byl vyšetřen, odčerve a testován na FeLV a FIV. Chlapeček se neskutečně napadal, když dojel. Měl veliký hlad.

.....Barunka byla Radečkem trochu zaskočená, zejména tím, že viděla, jak jí všechno spapal. Večer jako kdyby soutěžili, kdo sní víc. Doufám, že si brzy  zvyknou, že jídla je dost pro oba. Trochu na něj "hučela" a pak i na nás, asi byla trochu naštvaná, že je tam vetřelec, co jí bere jídlo. Pozdě večer  už spolu vycházeli, očuchávali se a Radeček jí vyzýval ke hře a pak spolu leželi na posteli....


 ....
Jinak Radeček jen co přišel, tak se hned nacpal k prasknutí, ale to Vám už  asi řekli. Neustále by jedl, ale zvykne si, že jídla bude dost a nemusí  sníst všechno hned. Hned krásně použil záchůdek, jen měl trochu průjerm.  Myslím, že se mu u nás zalíbilo, hrozně ho baví všechny možné hračky,  nevěděl, s čím by si hrál dřív.  dokonce se už chce otírat o nohy.....

8 koťátek včera odjelo do dočasné péče k velmi obětavé a hodné paní do Olomouce, kde mají tu nejlepší péči. Jeli jsme pro ně do Cerekvice a jejich odchyt byl hodně náročný. Koťátka byla zdivočená a zalezlá v rouře udírny. Jedno po druhém jsme museli vyšťourat a potom odchytit. Nakonec jsme všechny ulovili. jeli jsme s nimi rovnou k panu doktorovi. Všichni byli prohlédnuti, odčerveni a dostali mastičku do očí, protože někteří měla zhnisaná očka.pa180016.jpg 

 

  

 

pa180025.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

pa180017.jpg

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                             

Koťátek je hodně a potřebují kvalitní krmení a léčbu. Prosím, kdo by jim mohl věnovat nějaké, třeba už nepotřebné věci, jako záchodek,

pelíšek, nějaké hračky, kotěcí mlíčko, krmivo pro koťátka, vitamínové pasty, misečky, cokoli, co by se koťátkům hodilo, moc by to pomohlo. Dvě z koťátek jsou ještě malá, asi měsíc stará a musí se dokrmovat. Pokud můžete koťátkům něčím pomoct, prosím, zašlete na adresu Světlušky. Moc děkuji.

Fotečky z nového domova poslal i Leošek

553981_533901593290017_1175918930_n-1-.jpg

 

 

 

 

 

 

.....Roste z něj velice dominantní kocourek, kočky před ním raději prchají, pokud nespí, miluje divoké pranice - v tomto si rozumí s jen o pár měsíců starším jezevčíkem Maxem, jsou to prostě bráchové.....

 

17.10.2012

8 ohrožených koťátek  by měla zítra odjet do dočasné péče. Prosím, kdo by jim mohl věnovat nějaké, třeba už nepotřebné, věci jako záchodek, pelíšek, nějaké hračky, kotěcí mlíčko, krmivo pro koťátka, vitamínové pasty, misečky, cokoli, co by se koťátkům hodilo, moc by to pomohlo. Pokud můžete koťátkům něčím pomoct, prosím, zašlete na adresu Světlušky. Moc děkuji. 

17.10.2012

Problémy bohužel stále narůstají. Před chvílí jsem měla telefonát, kde mě paní na druhé straně docela šokovala. Nějaká kočička jí snad na dovedla 8 koťátek a odešla. Koťátka jsou venku, samozřejmě se snaží dostat alespoň do chodby, je jim zima. S tím paní nesouhlasí. Největším šokem ale byla skutečnost, že koťátka nejsou nijak krmena. Prý dostávala obyčejné mléko, ale teď ani to ne, protože paní nemá peníze. Koťátka jsou vlastně hlady a v zimě. Divím se, že ještě žijí. Snažila jsem se s paní domluvit na nafocení koťátek a po dobu, než by se jim našel domov nebo alespoň dočasná péče, aby zůstali u ní a byla jim poskytnuta správná péče. To se mi však nepodařilo. Pokusím se zítra půjčit alespoň nějaké peníze a nakoupit jim krmení a záchodek. Paní jsem přesvědčila jen na několik dní. Zítra tam pojedu a koťátka nakrmím a odčervím.

Moc prosím, můžete někdo pomoci zatím alespoň dočasnou péčí třeba pro jedno, dvě koťátka. Budu jim hledat domovy, ale potřebují zatím někde přečkat. Prosím, pomozme jim.

17.10.2012

Milí přátelé kočiček Světlušky. Bohužel mě velmi špatná finanční situace donutila poprosit t vás o pomoc. Prosím, můžete-li, pomozte jakoukoli čáskou. Máme velký dluh na veterině, potřebuji nechat dělat testy Radečkovi, aby mohl odjet z místa, kde strádá, jedno koťátko z jarních sirotečků je velmi nemocné, je na klinice, potřebuje alespoň 3 dávky Zylexisu, dietní kapsičky a léčbu. Je nemocný už delší dobu, snažila jsem se vše finančně zvládat,  ale chlapeček se zhoršil a musel na kliniku. Jsem ve velmi smutné situaci, kdy se musím rozmýšlet, jak vůbec dál. Vše je akutní, nic se bohužel nedá odložit. Nerada takto prosím, ale bohužel jsou kočičky, které potřebují pomoc a bez vaší pomoci na to nestačím. Srdečně děkuji všem, kdo nám mohou pomoct.

 

16.10.2012

 

 

Barunka posílá fotečky. Má se skvěle, nejlépe, jak to vůbec lze. aby si neodírala zdeformované nožičky, dostalan ponožtičky i botičky, které jí velmi usnadňují chůzi a dokonce s nimi i skáče.

barunka_ii_37.jpg

 

 

 

 

 

 

barunka_ii_44.jpg

 

 

 

 

 

 

barunka_ii_45.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Batříček Barunky Radeček odjede v příštích dnech do Prahy za Barunkou. Páníčkové Barunky si ho vezmou do dočasné péče. Pokud by se nenašel žádný zájemce o Radečka, zůstal by s Barunkou. Moc děkuji těmto milým lidem za Radečka.

2012-10-05-13.30.23.jpg

 

 

 

 

 

 

 

14.10.2012

Dostala jsem zprávu o Lindičce. Je velmi nemocná a naděje na uzdravení není. Bohužel moje pocity byly oprávněné.

Dnes odjela Mollynka, kočička, která žila venku bez domova. Ujala  se jí jedna velmi hodná paní.s6300040.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

13.10.2012

O Lindičce nemám od srpna žádné zprávy. Na srpnových fotkách vypadala dost špatně. Upozornila jsem na to paní Učňovou. V posledních dnech mám zvláštní pocity, týkající se Lindičky. Vlastně je pociťuji už nějaký čas, ale stále intenzivněji. Napsala jsem proto paní, aby mi podala informaci o Lindičce. Myslím, že mám právo vědět o kočičce, kterou se mi jednou podařilo zachránit a pochází ze Světlušky. Čekám na zprávy.

12.10.2012

Kocourek Tuláček, který docházel občas na jídlo na domeček, se už zřejmě na zimu zabydlel. Našel si pelíšek u radiátoru a je tam spokojený. Sám se naučil chodit průlezem.

s6300018.jpg

 

 

 

 

 

s6300022.jpg

 

 

 

 

 

s6300023.jpg

 

 

 

 

 

Radeček stále nemá domov. A začíná zima, je mi ho moc líto. Nenapadá Vás, prosím, někdo, kdo by se ho ujal? Jeho pokřivená nožka mu nedělá problémy.

Dalších 5 koťátek by potřebovalo najít alespoň dočasnou péči. Mají čas do konce října. Potom zůstanou v chatové oblasti bez potravy a domova a nebo budou zastřeleni. Takto zněl telefonát dotyčného. 

Madlenka už má vozíček. Je s ním spokojená. Je lehoučký a není robusní. Také usazení do vozíčku nevyžaduje žádné složité manipulace, které ona nemá ráda. Už s n ím běhala několikrát po zahradě. Jediný problém je její nadváha, protože má moc těžké bříško a trochu se jí prověšuje a prohýbá se v páteři. Koupili jsme dietní granulky a porce masa budou muset být menší. Kdyby se podařilo shodit 1 kg, bylo by vyhráno.

V poslední době nám začíná zlobit Safírek. Nádherný velký lesklý černý kocoureček. Útočí na ostatní kocourky a hlavně v noci na Patrička. Vykoledoval si tak pobyt přes noc v koupelně. Ani mu to nijak nevadilo. Koupelna je velká, s oknem a má tam záchodek, jídlo i vodu a také pelíšek.

 8.10.2012

Barunka nám poslala krásné fotečky z nového domova. Moc děkujeme za zprávičku. Barunka je teď šťastná kočička.

barunka_ii_17.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Další fotečky ZDE

7.10.2012

Radeček je 4,5 měsíční kočičí chlapeček, bratříček Barunky (Romanky). Těžké podmínky, ve kterých vyrostl, způsobily jeho postižení. Trpěl podvýživou a byl hračkou pro děti.  Má deformitu přední nožky, která je vybočená a zkroucená. Pohybovat se ale dokáže celkem dobře. Hledám pro něj láskyplný domov, vzhledem k jeho postižení, nejlépe v bytě nebo v domečku se zabezpečeným výběhem, kde by mu vynahradili všechno to zlé, čím si musel projít. 

2012-10-05-13.30.23.jpg 

 

 

 

 

 

 

2012-10-05-13.30.57.jpg

 

 

 

 

6.10.2012

Romanka, nyní Barunka, odjela dnes do nového domova. Bude bydlet v Praze se čtyřmi dalšími kočičkami. Má skvělý nový domov a milující páníčky. Už večer si hrála, papala a vylezla do upraveného záchodku. Pán upravil záchodek prkýnky, aby se do něj pohodlně dostala. Jsem velmi šťastná, že Barunka má tak hodné páníčky a začíná pro ni nový báječný život. Bude mít vše, co ke svému životu s jejím handicapem potřebuje. Moc jim za vše děkuji. Barunko, měj se krásně, zasloužíš si to.

 s6300014.jpg

 

Barunka s novou paničkou.

 

 

5.10.2012

Romanka dnes byla na vyšetření. Dostala Stronghold a kapičky do uší pro počínající zánět.

Na Romanku je velmi smutný pohled. Ve věku 4,5 měsíce váží necelých 900 g. Je hodně malinká a hubeňoučká. Je to ale úžasný mazlíček. Vydrží dlouho sedět na klíně a příst. Je vděčná za pohlazení. Zadní nožky jsou bohužel nejen zdeformované, ale i částečně ochrnuté, takže Romanka celou váhu tělíčka drží na předních pacičkách. Dokáže se pohybovat, ale jen s obtížemi. Dnešní noc před odjezdem stráví na domečku v pokoji Minky. Romanka je hodná a zalíbilo se jí v přepravce. Nikam si nedokáže vylézt, zadní nožky to nezvládnou. Je mi neskutečně smutno. Kočenka malinká postižená a ještě trápená hladem.

Bohužel v daném místě není jedinou postiženou kočičkou. Je tam i její bratříček, který má zdeformovanou jednu nožku. Pohybuje se ale mnohem lépe než Romanka. Chlapeček je mourovaný kocouřík a dala jsem mu jméno Radeček. Budu se snažit mu také najít láskyplný domov.

5.10.2012

Dnes hned po ránu se ozval zájemce na Romanku. Velmi příjemní lidé, kteří mají už své 4 kočičky. Romanka u nich bude žít v bytě se zasíťovaným balkónem. Pán se chystá vyrobit Romance schůdky, aby se dostala na gauč. Jsem moc ráda, že jsou takoví lidé, kteří jsou ochotni poskytnou pstižené kočičce domov a vynahradit ji všechno zlé, co zatím prožila. Bude mít skvělý domov, mnoho péčed a lásky. Dnes ještě půjde Romanka k panu doktorovi a zítra odpoledne odjede do Prahy do nového domova.

Dnes bude odeslán vozíček pro Madlenku. V pondělí by mohl dojít. Moc se s Madlenkou těšíme a ještě jednou děkujeme všem, kdo Madlence přispěli na vozík, aby mohla také "běhat" s ostatními po zahradě.

Manžel dnes maluje a desinfikuje pkoj pro kočičky. Kočičky se pohybují sice všude po domě, ale jeden pokoj je jen jejich a tam mají vše, co potřebují ke klidnému spánku. Nic je tam neruší. Dostali také nové veliké škrabadlo, tak s budeme snažit to v pokojíku přeorganizovat tak, aby se tam vešlo. Je opravdu velké a jesuper. Děkuji paní, která nám ho darovala.

Maxíček v poslední době mnoho nejí. Má zájem hlavně o myšky. Ríšínek ho většinou zásobuje. Kluci chodí spolkečně na lov. Rišík loví a Maxíček čeká v povzdálí, co Ríšínek uloví. Včera večer mu jednuj donesl. Maxíček se do ní okamžitě pustil.

Dnes jsem Maxíčkovi dala k jídlu konzervičku Ontario. Jsou to 85 g. konzervičky a to Maxíčkovi velmi chutnalo. Tak jsem ráda, že jsem se trefila do jeho chuti.

 

5.10.2012

Kočička Zuzanka a její děti Tomíček a Kubíček nám poslali video z nového domova.

 

4.10.2012

Patriček už zase pěkně papá. Jen aby byl zdravý. Už nemusí být v izolaci, našel si místečko na spaní doma v pelíšku. Každý den se tam večer vrorně uloží.

Byla jsem upozorněna na smutný případ kočiček v nedaleké obci. Tak jako v jiných českých vesnicích, je i tam slovo kastrace slovem neznámým a hlavně něčím, za co se "hodně" platí. Koťátka, která přícházejí na svět slouží jako hračka dětem a potom jsou "někam" odvážena. Některá koťátka mají po těchto "hrách" různé deformity. Kočičky budou kastrovány a pro postižené koťátko hledám domov, kde by mu vynahradili všechno utrpení a bolest, kterou muselo projít.

Koťátko Romanka má asi 4 měsíce. Je velmi milá a přítulná. Po surové hře dětí jí zůstaly zdeformovaná chodidla zadních nožek. Jsou obrácena dozadu. Kočička se dokáže sama pohybovat, ale není rychlá, proto pro ni hledám láskyplný domov jen v bytě.kote02.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

kote04.jpg

Při chůzi takto pokládá zadní nožky

 

 

 

 

 

 

Kočičky dostaly před několika dny ručně vyráběné škrabadlo od jedné hodné paní. Náramně se jim líbilo a je stále obsazené. Karlík dokonce první den škrabadlo zabral a každého, kdo naněj chtěl vlézt, nafackoval. Moc děkujeme. KOčičky se radují jako malé děti. Mají radost ze všeho nového, jed to krásné vidět, jak si to užívají.

s6301263.jpg

 

 

 

 

 

s6301259.jpg

 

 

 

 

 

 

2.10.2012

Dnes byl objednán vozíček pro Madlenku.

Díky všem lidem, kteří se na vozíček pro Madlenku složili, bude Madlenka zase "běhat" po zahradě. Moc si toho vážím a vím, že jste všichni při nás, že Vaše srdce jsou naplněna citem a láskou ke zvířatům a toho si velmi cením. Je velmi posilující a pozitivní vědět, že takoví lidé jsou a že jsou při nás a pomáhají kočičkám, které se ocitly vnouzi, protože jim někdo ublížil.

 

 

 

Madlenka je moc ráda venku. Chodíme 2x denně na několik hodin. Jenže Madlenčin pobyt venku je vlastně jen ležení na dece a občas se plazí na jiné místo na zahradě. Díky vozíčku bude opět pohyblivá. Srdečně za ni děkuji.

Informace k objednanému vozíčku:

 

Dalším zásadním rozdílem opoti jiným invalidním vozíkům pro zvířata je ten, že K-9 Carts nemají ke kostrukci připevněn postroj na hrudník. To dovoluje zvířeti pohyblivost na vozíku bez pocitu, že by zadní nohy byly s hrudníkem spojeny.

Invalidní vozík je určen pro kočky s částečným nebo úplným ochrnutím (nepohyblivostí) zadních končetin. Před rozhodnutím, zda pořídit ochrnutému pejskovi invalidní vozík, doporučujeme konzultovat stav pacienta s ošetřujícím veterinářem. Pokud nejsou jiné možnosti řešení (operace, použití podpůrného postroje), doporučujeme pořídit určitě invalidní vozík K-9 Cart. Dlouho jsme hledali to nejlepší a K-9 Carts jsou nejlepší!

-----------------------------------------------------------------------------------
 

Patriček byl včera na kontrole. Přibral 300 g, je bez teploty a nekašle ani nekýchá. Nechala jsem mu dát Zylexis na zvýšení imunity a udělat test na FELv a FIV.  Při odběru krve Patriček opravdu vyváděl a nemít rukavice, pokousal by mě. Test je naštěstí negativní. Patriček ale opět přestal jíst. Nevím, co je tomu na vině. Zda ATB, která užívá a nebo stres, který včera prodělal při odběru krve. Musím se dnes opět poradit s panem doktorem. Snad za tím nestoí něco horšího. Dělá mi ten chlapec ale starosti.

Také Silvinka byla na vyšetření. Kýchá a má červená očka. Dostala ATB a mastičku do očí.

 

K-9 Carts - dlouho hledaná kvalita - vynikající vozíčky pro invalidní mazlíčky. Invalidní vozíky K-9 Carts jsou vyráběny a patentovány v USA. Mají skvěle řešenou konstrukci z hliníkových profilů s práškově lakovaným povrchem. Jejich velkou výhodou oproti podobným levným výrobkům je jejich profesionální konstrukční řešení, které umožňuje plnou nastavitelnost vozíku na rozměry Vaší kočičky a možnost snadného rozložení pro pohodlný transport. Také usazení Vašeho mazlíčka do vozíčku je velmi jednoduché.

 

Srdečně zvu všechny přátele kočičček Světlušky a  děkujeme všem, kdo zavítají na naši podzimní aukci.

 Vstupte ZDE

Výtěžek bude věnován na úhradu veterinární péče za září a za léčbu a krmení koťátek, která jsou v dočasné péči. Velmi prosíme o příhozy, neboť potřebujeme uhradit dluh na veterině a akutně nakoupit krmení pro koťátka.

Puntičce byla dnes nasazena ATB a enzymy, protože její stav se nelešil. Puntička nemá moc chuť k jídlu.

Od paní Staudke jsme dostali balík a finanční příspěvek. Moc děkujeme.

Došlo také 30 kg. granulek od paní Učňové pro koťátka. Srdečně děkujeme.

Prosba o pomoc - Madlenka, Maxíček a Laděnka spotřebují docela dost plíneček. Maxík i Laděnka chodí na záchod jen na plínečky. Maxíček je starý a necítí se dobře, Laděnka je nemocná, na záchodek bude zřejměchodit, až jí bude lépe

 Pokud můžete a chcete těmto kočičkám poslat plínečky, budeme velmi rádi. Je to pro nás velká pomoc a předem srdečně děkujeme.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koťátko Čiko. Hravý, milý a mazlivý chlapeček je novým přísrůstkem. Po přeléčení bude moci odehít do nového domova.

 

Laděnku jsem nechala na klinice. Zítra má prodělat vyšetření plic - bronchiální laváž. Provádí se v narkóze. Moc se o ni bojím, holčička se mě držela, hlavičku položenou na rameni. Bylo to tak moc smutné, že se nedalo ubránit slzám. Kéž by to všechno dobře dopadlo a Laděnka se uzdravila a zase jela domů. Strach mě naprosto vyčerpává a jen těžko hledám další síly, aby se udržel chod obou depozit.
 
Hospitalizace a vyšetření bude stál kolem 11 tisíc. Moc prosím o pomoc. V této situaci pomůže opravdu každá koruna, každá sebemenší částka. Srdečně děkuji a prosím, myslete na Laděnku, držte jí palce a modlete se za ni. Tak moc si zaslouží být zdravá a znovu šťastná. Vždyť zatím nepoznala nic hezkého a všechno na ni teprve čeká. Holčičko moje, bojuj, prosím, čekám tu na tebe. Dostaneš to nejlepší papání a budeme se dlouho dlouho chovat tak, jak to máš ráda, s hlavičkou na rameni. Jen se mi uzdrav, sluníčko moje malinké.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Naléhavá nabídka půjčky, Aplikovat nyní.

(Jerry Carl, 5. 3. 2018 1:48)

Ahoj, jsem pane Jerry Carl věřitelem soukromých půjček a já jsem tady, abych splnil vaše sny a získal půjčku. Potřebujete úvěr naléhavě? Potřebujete půjčku na splacení svých dluhů? Potřebujete úvěr na rozšíření svého podnikání nebo založení vlastního podnikání? Jsme tu pro Vás s nízkou úrokovou sazbou ve výši 2% a můžete získat úvěr ve výši 3 000 až 500 000 000 USD, maximální výše úvěru a půjčku až 50 let trvání, nabízíme půjčky v EUR, USD a české koruně pro jednotlivce a organizace. Kontaktujte nás prosím na naší e-mailové adrese jerrycarlloans@gmail.com

blesedmunroe@gmail.com

(blessed munroe, 6. 10. 2013 1:14)

Potřebovat naléhavou půjčku na zahájení podnikání nebo vyřešit vaše finanční problémy? Potřebujete úvěr platit své účty, zda chcete vymazat vaše dluhy nabízejí rychlý a snadný přenos schválení úvěru? Kontaktujte nás blessedmunroe@gmail.com

kierian půjčka Ofer platí nyní.

(pan kierian johns, 11. 5. 2013 14:54)

cenově dostupný úvěr nabídka, platí nyní.

Dobrý den,
Já jsem pan Jones kierian M D. KIERIAN úvěr společnosti PLC. soukromé půjčky věřitelem
a já jsem tady, aby se vaše sny o získání
půjčky splní. Potřebujete naléhavou půjčku? Potřebujete úvěr splatit své dluhy? Potřebujete úvěr pravděpodobně rozšířit své podnikání, nebo založit svůj vlastní podnik pak jsme tu pro Vás s půjčkou s nízkou
úrokové sazby tak nízké, jak 3%, a můžete dostat výše úvěru 1.000 dolarů na $ 500,000,000.00 a maximální dobu trvání úvěru až 50 let.
Takže, kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu na kierianloans@yahoo.com pro více informací
z úvěru.

Formulář žádosti o úvěr
================================
Jméno: .....
Příjmení: ......
Kontakt
Adresa: ......
Věk:
Pohlaví: .......
Telefonní číslo: .....
Stav: ....
Povolání: ..
Pozice: ....
měsíční příjem:.
Výše úvěru: .....
Účel, pro úvěr: ....
Doba trvání: ..
Země: ...
země měny: ...
Žádali jste o úvěr před:
chápeš
Anglicky:


Čekám na vaši laskavou odpověď,
Pan kierian Johns.

kierian půjčka Ofer platí nyní.

(pan kierian johns, 11. 5. 2013 14:53)

cenově dostupný úvěr nabídka, platí nyní.

Dobrý den,
Já jsem pan Jones kierian M D. KIERIAN úvěr společnosti PLC. soukromé půjčky věřitelem
a já jsem tady, aby se vaše sny o získání
půjčky splní. Potřebujete naléhavou půjčku? Potřebujete úvěr splatit své dluhy? Potřebujete úvěr pravděpodobně rozšířit své podnikání, nebo založit svůj vlastní podnik pak jsme tu pro Vás s půjčkou s nízkou
úrokové sazby tak nízké, jak 3%, a můžete dostat výše úvěru 1.000 dolarů na $ 500,000,000.00 a maximální dobu trvání úvěru až 50 let.
Takže, kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu na kierianloans@yahoo.com pro více informací
z úvěru.

Formulář žádosti o úvěr
================================
Jméno: .....
Příjmení: ......
Kontakt
Adresa: ......
Věk:
Pohlaví: .......
Telefonní číslo: .....
Stav: ....
Povolání: ..
Pozice: ....
měsíční příjem:.
Výše úvěru: .....
Účel, pro úvěr: ....
Doba trvání: ..
Země: ...
země měny: ...
Žádali jste o úvěr před:
chápeš
Anglicky:


Čekám na vaši laskavou odpověď,
Pan kierian Johns.

kierian půjčka Ofer platí nyní.

(pan kierian johns, 11. 5. 2013 14:52)

cenově dostupný úvěr nabídka, platí nyní.

Dobrý den,
Já jsem pan Jones kierian M D. KIERIAN úvěr společnosti PLC. soukromé půjčky věřitelem
a já jsem tady, aby se vaše sny o získání
půjčky splní. Potřebujete naléhavou půjčku? Potřebujete úvěr splatit své dluhy? Potřebujete úvěr pravděpodobně rozšířit své podnikání, nebo založit svůj vlastní podnik pak jsme tu pro Vás s půjčkou s nízkou
úrokové sazby tak nízké, jak 3%, a můžete dostat výše úvěru 1.000 dolarů na $ 500,000,000.00 a maximální dobu trvání úvěru až 50 let.
Takže, kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu na kierianloans@yahoo.com pro více informací
z úvěru.

Formulář žádosti o úvěr
================================
Jméno: .....
Příjmení: ......
Kontakt
Adresa: ......
Věk:
Pohlaví: .......
Telefonní číslo: .....
Stav: ....
Povolání: ..
Pozice: ....
měsíční příjem:.
Výše úvěru: .....
Účel, pro úvěr: ....
Doba trvání: ..
Země: ...
země měny: ...
Žádali jste o úvěr před:
chápeš
Anglicky:


Čekám na vaši laskavou odpověď,
Pan kierian Johns.

kocicky

(Radka Staudte, 17. 10. 2012 13:40)

Kdyby to neznelo tak strasne blbe, tak bych rekla "cest Vasi praci". Opravdu si to ale myslim. Posilam prispevek a preji, aby jste vydrzela a mohla delat pro kocicky vse co pro ne delate. Moc Vas zdravim.

Re: kocicky

(Jana, 31. 10. 2012 16:39)

Děkujeme za kočičky, paní Staudte

Úvěr nabídka k dispozici, použije-li zájem

(Pan Abdul-Hassan Kazim., 30. 10. 2012 2:40)

Pozor!

Mate špatnou Kreditní?
Potřebujete peníze na zaplacení účtů?
Potřebujete založit Novou firmu?
Mate nedokončený projekt po ruce kvůli špatnému Financování?
Potřebujete peníze investovat dělat nějaké Oblasti specializace, které budou profitovat vas? nevíte vy, co dělat.

Já jsem pan Abdul-Hassan Kazim, soukromé peníze věřitele. Dávám z úvěrů s úrokovou sazbou 3% ZA roční dělat Vyse 500,00 dolarů na $ 50,000,000.00 žako Půjčky NABÍDKY. 100% Financování PROJEKTU sobě zajištěné nezajištěné Půjčky jsou k dispozici. Jsme zaručena rozdávání finančních služeb pro naše mnoho klientů na celém světě. S Nasimi flexibilními úvěrových balíčků, muze byt úvěry zpracovány prostředky převedeny na dlužníkovi v nejkratším možném případě. Působíme v rámci jasne pochopitelné forme nabízíme Půjčky všech druhů zúčastněným klientům, firmy, spolecnosti, vsechny druhy obchodních organizací, soukromých osôb realitních investorů. Staci vyplnit připouštějí uvedený formulář dostat zpět k nám, Jak očekáváme váza Rychlé okamžité reakce.
EMAIL US AT: (kazimfinance@yahoo.com)

Nabízíme pálená Tyto úvěry připouštějí,
* Osobní úvěry [Secure Nezajištěné]
* Podnikatelské úvěry [Secure Nezajištěné]
* Kombinace Půjčky
* Studenti Půjčky
* Konsolidace půjček mnoho dalších.

Zájemci Mel žadatel Vyplňte formulář žádosti NÁŠ připouštějí.

PRVNÍ potřebné Informace

Cele Jméno ..........

Věka .......

Osobní Telefonní cislo .......

Země ......

Email ............

Name ........

Státní .....

Věka .........

Uz JSTE platily Pred? .....

Rodinný stav ............

Vyse úvěru potřebné žako půjčka ............

Půjčka doba trvání .......

Povolání ........

Měsíční příjem ........

Líbí se VAM rozumět česky? ..........

V potvrzení tohoto mailu, můžeme začít sobě zpracováním vašeho úvěru. Tam JE více získat TIM, ZE získat půjčku od Teto spolecnosti.

S pozdravem,

Pan Abdul-Hassan Kazim.

Madlenka

(Radka Staudte, 2. 10. 2012 23:26)

Tak ted at je jeste vozik dodany bleskove. Mam opravdu radost, ze se penizky sesly takhle brzo. A budu se tesit na fotku Madlenky s jejim bourakem.