Jdi na obsah Jdi na menu
 


Září 2012

 

Události předchozích dnů ZDE 

 

 

 p1020225.jpg

 

 

 

 

 

 

Patričkovi se zdá, že je lépe. Už se druhou noc nedávil a také začal jíst. Snad je to nejhorší zažehnáno.

Všem kočičkám, které jsou přístupné k polknuté prášku jsem nasadila Imunaktiv (beta-glukan s C vitamínem) na zvýšení imunity.

 

27.9.2012

Děkuji paní Monice Ulrichové za balík s krmivem pro kočičky a za její stálou podporu.

Patriček je nemocný. Bere už druhá antibiotika. Je silně zahleněný a dáví se. Zítra jdeme na kontrolu.

Laděnka - kočička z pole, chodí pravidelně každé ráno na jídlo. Mám pro ni už skvělý domov. Za 14 dní pojede až do Plzně. Holčička si zaslouží domov a lásku.

 Srdečně děkuji za Madlenku, že jste ji podpořili, že jste pomohli jedné ochrnuté kočičce, aby žila šťastněji. Budu moci objednat vozíček.

Zvláštní díky patří panu Aleši Lhoteckému a paní Anně Hanové, kteří oba Madlence darovali částku každý 5000 Kč. Děkuji za Madlenku.

Děkuji i za sebe, za Vaši účast, za dary darované srdcem. Dodává mi to nové síly do práce pro kočičky.

Na vozíček přispěli tito milí dárci a bylo vybráno 11 500 Kč.

Iveta Výborná

Radmila Staudke

Aleš Lhotecký

Jana Pejchlová

Olga Joklová PHDr.

Daniela Kabaštová

Miloslava Nejmanová

Anna Hanová

 

26.9.2012

Koťátka byla dnes odvezena ke kojící kočičce, která je okamžitě přijala a koťátka se také hned přisála a začala pít. Po cestě byli moc hodní. Dostali nový měkký pelíšek, který se jim moc líbil. Před cestou se také napili mlíčka.

Koťátka unikla smrti jen díky tomu, že paní, které majitel koťátka nabídl s tím, že v případě že je neudá, budou ještě tentýž den utracena, mi napsala o tom zprávu. Hned jsem tam zavolala a podařilo se mi majitele přesvědčit, aby koťátka nechal jeden den, že jim najdu kojící kočičku, a nebo se o ně postarám sama uměle. 

A tak si po všem kladu otázku, kdo má v sobě víc citu a moudrosti. Zda člověk, který neváhá zabít, a nebo obyčejná kočička,. která si váží života natolik, že přijme nevlastní koťátka a začne je kojit přesto, že je už stará a sama svá koťátka nemá. s6301230.jpg 

 

 

 

 

 

 

s6301236.jpg

 

 

 

 

 

 

23.9.2012

Svého adoptivního "rodiče" získal kocourek Patriček. Srdečně děkujeme panu Zdeňkovi Loritzovi. Patriček se již začlenil a je z něj hodný kocourek. Vzorně chodí na záchod, přesto, že byl původně venkovním kocourkem, spinká uvnitř doma a moc rád se nechá hladit a taky koc rád papa. Je to ohromný jedlík a tak nám pěkně tloustne. Zřejmě následek dlouhodobého hladovění, tak se lučík přejídá. Časem by měl pochopit, že jídla bude stále dost a že není třeba se přejídat.

V domečku už jsem musela zapnout kotěl, aby bylo všude teplo pro kočičky. Je to starý dům a v takových bývá chladno. Dnes se instalují ještě kamna na uhlí do Madlenčiných pokojů. Budu jimi přitápět, aby měla opravdu teplíčko, které potřebuje. Bříško má stále na zemi, tak aby neprochladla a neohrozily se tak močové cesty, na kterých závisí délka jejího života.

Maxíček dobral ATB a je v pořádku. Zlobil ho průjem.

Vendulka s Jerryčkem berou analgetika. Tlamičky po vytrhání zubů bolí. Byly to u obou velké zákroky. Jídlo musí dostávat kašovité a maso nadrobno nakrájené. V úterý jdou oba na kontrolu.

 

22.9.2012

Do nového domova odjel dnes Bruneček. Tak ať se má už konečně dobře. Po té, čím si musel projít, si to zaslouží. Bude mít to, co nikdy nepoznal. Svůj vlastní pelíšek, svůj domov.

img_0720.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Z nového domova nás také zdraví Kamilek a Kevinek, dva bratři.

"Dobrý den, v příloze Vám posílám dvě fotečky.                               Kamilkovi se daří výborně, roste jako z vody, je hrozně moc hravý, pořád pobíhá a hraje si snad úplně se vším :) Taky toho hodně sní, což se není čemu divit. Se starším kocourkem už jsou kamarádi, občas se škádlí a nahání se po bytě. Starší kocourek někdy žárlí a "nebaví" se s námi, když se mazlíme s malým nebo když s námi malý spinká u TV, ale myslím, že si časem taky určitě zvykne."
 

               

 kocour.jpg                                 

 

kocouri.jpg

 Neběhá, ale přímo lítá po bytě a skáče a nejvíc ho rozčiluje ten kocour, kterého vidí ze sedačky ve vitríně za skleničkama (je tam zrcadlo) to se nahrbí, vrčí, prská, skočí dolu a hledá ho.Dole není, tak zase vyskočí na křeslo a je tam pořád ten kocour a úplně stejný kožich má a taky umí prskat."

 

dsc00642.jpg

 

 

Kevinek

 

 

 

dsc00646.jpg

 

 

 

 

 

 

21.9.2012

Vendulka byla v úterý na trhání zoubků. Zákrok snášela poměrně těžce. Vendulka je velmi křehká a bojácná kočička a psychika vykonala své. Také anestezii odbourávala poměrně dlouho a večer jsem s ní byla ještě u pana doktora, aby se na ni podíval. Vše bylo v pořádku.

Ríša večer odběhl ven a asi za 10 min. se vrátil s myškou v tlamičce. Položil ji přede mě.Hodný chlapec je to.

Madlenka se včera večer najedla, zalezla do domečku a předla a předla.

 

18.9.2012

V neděli odjel do nového domova Kevinek. Vezla jsem ho do Humpolce, kde si ho noví majitelé převzali. Kevinek má skvělý domov.Jsem moc ráda.dsc00046.jpg

 

 

 dsc00047.jpg

                                                                                                

Dnes podstoupil Jerryček vytrhání zubů. Zákrok snášel dobře, ale doma se hned schoval, když se probral, nevěděl, co se to s ním dělo.

 

 

 

 

 

 

 

Zítra jde na ten stejný úkon Vendulka. Oba mají plasmocytární lymfatickou gingivitidu a zákrok je nutný.

Velké díky paní Haně Lipovské za darování velkého množství steliva, ručníků, dek, krmiva a dalších potřebných věcí pro kočičky. Také děkuji paní "Kevinkové" za krmivo a deky.

Paní Tereze Felklové srdečně děkuji za krásné věci do aukce.

Bohužel jsem ztratila paměťovou kartu z foťáku a nemůžu fotit.

 15.9.2012

Adámek už je v pořádku a dobírá léky. Vendulka s Jerrym jsou zaléčeni a budou moci podstoupit příští týden ošetření tlamiček.

Zítra odjede do nového domova malý Kevinek. Povezu ho do Humpolce, kde si ho noví majitelé převezmou a budou pokračovat do Benešova u Prahy. Tím budou všechna koťátka umístěna a mamina kočka je už kastrovaná.

Patriček už chodí druhou noc dovnitř do domu. Venku je na spaní zima. Naučil se úplně sám používat kočičí dvířka.

Ríša je fantastický chlapeček. Dopoledne je vždy plný energie a běhá po zahradě, vyletí na strom a zase zpět, prožene Minku i Milušku. Je to milý moureček. Když se uloží ke mě do náručí, leží na zádech a jeho předení není předení, ale přímo zpěv.

Také Bruneček bude mít nový domov. Bude u hodných lidiček, kteří mají více kočiček a věnují se jim. Jsem ráda, že tuto zimu už bude v teple a bezpečí.

Milí přátelé Světlušky a čtenáři našeho webu. Vyhlásila jsem novou sbírku na vozíček pro Madlenku. Našla jsem výrobce lehkého a nastavitelného vozíčku, se kterým by se Madlenka lépe mohla pohybovat a nepřemáhala by si tak přední nožičky. Pokud se sbírky na vozíček zúčastníte a Madlence přispějete, uveďte, prosím, var. symbol 195 a do poznámky napište "vozík" Jména dárců budou pravidelně uváděna na našem webu. Srdečně děkuji předem všem, co Madlence přispějí jakoukoli částkou. 

13.9.2012

Adámkovi se pomali otok zmenšuje i očko není tak moc vypouklé. Jezdili jsme každý den na injekci. Ode dneška je Adámek jen na tabletkách. Jerry i Vendulka jsou také na ATB a v úterý a středu jdou oba na vytrhání zoubků.

Madlenka na domečku se musela přestěhovat ze svých místností k Milušce a Ríšovi do kuchyně. Tam topím v kamnech je tam teplo. Nemůžu ještě zapínat kotel, nebylo by to z čeho platit. Energie na domečku musím maximálně zredukovat, jinak skončíme. Do jednoho Madlenčina pokoje dám také kamna na uhlí. Jen musím dokoupit pod kamna plech. Potom bude moci Madlenka zpět. Má tam sice akumulačky, ale jejich provoz je taky velmi drahý.

Chtěla bych Madlence koupit vozíček, aby se mohla lépe pohybovat.. Jiný, než měla. Ten byl moc velký a těžký a nechtěla v něm být. Tento je mnohem menší a lehčí, viz foto.(doplním později). Vozíček stojí 11 tisíc a chtěla bych na něj přes zimu ušetřit. Pokud se rozhodnete přispět MAdlence na vozíček, uveďte, prosím, vyr. symbol 195 a do poznámky napište vozík. Srdečně děkuji za Madlenku za každou pomoc.

 

k9-xs-blue-cat2-1-.jpg

 

 

 

 

 

 

k9-xs-blue-cat1-1-.jpg

 

 

 

 

 

 

Maxíček se dnes učil chodit průlezem. Je poměrně zima, tak aby mohl být v domečku v teple. Maxíček ví, že průlezem se dá prolézt, stoupne si před něj, ale neumí do něj zatlačit hlavičkou. Je už dost vratký a má problémy s rovnováhou. Taky hlavičku nosí na stranu. Učím ho otevírat pacičkou. Snad se to naučí. V posledních dnech se mi zdá Maxíček horší. Je pomalejší, víc se motá a méně papá.

Dnes jsme měli ve Světlušce milou návštěvu. Paní Terezku Felklovou s přítelem. Přinesli kočičkám konzervy, granulky a kapsičky. Moc nám to pomůže, moc děkujeme. Paní Terezka také poslala věci do aukce. Bohužel jsem se ještě nedostala na poštu vyzvednou balík.

V neděli odjede do nového domova do Prahy Kevinek. Už na něj čeká kočička Micinka. Kevinek je nádherný mramorek.

dscf0813.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Micinka v novém Kevinkově domově se už na Kevinka těší a prý mu bude dělat adoptivní maminku.

11.9.2012

Na kontrole byl včera Mikinek. Dásně vypadají celkem dobře, pokračujeme v ATB.

p1020529.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Na vyšetření byl i Jerry, kterému se také opět probudila plasmocytární dingivitida. Dostal ATB a po zaléčení podstoupí vythání všech zubů.

img_1101.jpg

 

 

 

 

 

 

Stejně tak i Vendulka, která se mi včera schovala na zahradě, aby nemusela jet na veterinu. Doufám, že dnes ji přelstím. Je velmi chytrá a moje záměry pozná předem. 

img_0104.jpg

 

 

 

 

 

 

K panu doktorovi musel i Adámek. Otekla mu polovina hlavičky, zvětšilo oko a přetáhlo třetí víčko. Také mu vyskočila teploty. S největší pravděpodobností ho štípla do krku vosa. Dostal injekci proti bolesti, proti otoku a ATB. Dnes jde na kmontrolu. Vypadá to už trochu lépe.

p1110376.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Dnes nám byl konečně znovu zapojen proud na domečku - druhém depozitu. Sice ještě dlužíme technikovi za revizi, ale snad nám počká.

Madlenka už je ve Světlušce rok. Jsem moc ráda, že je naprosto bezproblémová. Podobně postižené kočičky se velmi často potýkají s problémy, že nejdou vyčůrat a nebo se jim opakují záněty močových cest. Madlenka tyto problémy naštěstí nemá. Za rok, co je u nás, měla zánět močového měchýře jednou a to loni v srpnu.

img_0483.jpg

 

 

 

 

 

 

Maxíček stárne a slábne. pomali chřadne. Nemá už takovou chuť k jídlu a hodně pospává, polehává. Také ho zlobí klouby. Je to dědeček. Má 15,5 roku. Maxíček bude převeden na ledvinovou dietu. Jakmile nám to finanční situace umožní, objednám mu balíček renální diety. Masíčko, co měl rád, mu moc neprospívá a ani ho už s takovou chutí nejí. Pokud by někdo mohl Maxíčkovi přispět jakoukoli korunkou, aby mě dietu dříve, byla bych za pomoc moc vděčná. Jedna kapsička stojí kolem 25 Kč. Takže i tato částka pro nás znamená hodně.

 img_1153.jpg

 

 

 

 

 

 

7.9.2012

Srdečně děkuji paní Markétce Passlerové za krásné věci do aukce a výborné papání pro kočičky.

Děkuji také s Mařenkou velmi slečně Adélce Alexandře Eilové za stálou finanční podporu Mařenky a za dárky pro ni.

Před časem u nás ve Světlušce byli na návštěvě manželé Kubešovi, kteří mají ve virtuální adopci Mášenku, Zrzka a Madlenku. Všechny adoptované kočičky si pohladili, krom Zrzka. Moc děkujeme za finanční podporu a krmivo pro kočičky.

Děkuji také srdečně paní Evě za už několikkátou dodávku krásné bižuterie do aukce.  

Za vše a za každou pomoc moc děkujeme. Stále bojujeme s financemi a dá se říct, že nevyhráváme. Už tak špatná finanční situace se ještě  zkomplikovala nákupem drahých léků v minulém měsíci. Dluhy se bohužel navýšily. Teď se z nich musíme pomali  dostat. Jsme moc vděčni za každou pomoc, za každou konzervičku. Děkujeme.

6.9.2012

Zprávy od Kamilka:

 "Kamilek si zvyka vyborne, se starsim kocourkem uz si na sebe privykaji, zacinaji byt kamaradi. Papa hodne a s chuti, je hodne aktivni a hravy. Vse je v nejlepsim poradku. 

imag0605.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak se Kamilek usmívá ve spánku, krásné.

5.9.2012

Dnešní fotečky kočiček Světlušky - ZDE

5.9.2012

Laděnka je drobná černá kočička. Čeká na mě každý den ráno, když jedu do domečku. Sní opravdu velké množství jídla a to je dobře. Má necelý rok, už měla koťátka a možná je někde i má. Když jsem ji objevila, byla už vysoce březí. Až se zotaví a vyřeší koťátka, chtěla bych ji nechat kastrovat a najít jí domov, který nutně potřebuje. Je drobná a slabá, nemůže do žádného depozita pro velký infekční tlak. Potřebuje najít domov, než začne zima. Je to kočička nadmíru mazlivá a stašně vděčná, miloučká. Je naprosto bezproblémová. Prosím, sdílejte, ať Laděnka najde do zimy teplý pelíšek a milující domov.

 img_1082.jpg

 

img_1085.jpg

 

 

 

 

 

 4.9.2012

 

Mikinek byl dnes na ošetření zoubků. Bohužel všechny byly postiženy parodontózou a vzhlem ke plasmocytýrní stomatitidě, musely být všechny zoubky vytaženy. Zůstaly jen špičáky a i ty nejsou v ideálním stavu. A tak dlouletého bezzubého kocourka. Musí se s tím vypořádat a jistě se mu bude bez zubů jíst lépe, než s bolavými zuby.

 

Výsledky krve Jollíčka dopadly dobře. Vše je v pořádku, jen erytrocyty přístroj nezměřil z důvodů technické chyby. Podle výše hemoglobinu a hematokritu se anémie dá vyloučit.

Jollíček mi dnes ráno připadl veselejší i očičko je mnohem lepší.

Bojím se o ty děti malé chlupaté a přeji si pro ně jen jedno jediné a tím je zdraví. Všechno ostatnímu musíme pořešit, problémům se postavit. Jen to zdraví nikde nekoupíme.

Včera bylo nalezeno malé koťátko, kocoureček. Nálezkyně mě kontaktovala a domluvily jsme se, že si koťátko nechá a ji pomůžu uhradit základní vyšetření a ošetření chlapečka. Pan doktor mi dnes říkal, že koťátko je naprosto v pořádku, jen měl ušní svrab, který se ošetřil a ouška vyčistila. Jsem moc ráda, že jsou i takoví lidé, kteří přesto, že nemají jednoduchou finanční situaci hledají řešení a pomoc a ta se společnými silami vždy dá realizovat. Tak byl kocourek během jednoho dne ošetřen i umístěn. 

 p1070418.jpg

 

 

 

 

 

 

3.9.2012

Madlenku dnes večer na zahradě napadl ježek. Snažila se utéct a ježek za ní. Rychle jsem ho plácla utěrkou, kterou mám na lavičce na zahradě. Byl neodbytný a ani se nemínil schoulit do klubíčka. Člověka by ani nenapadlo, co se všechno může stát. Madlenka nesmí být sama venku ani na chvilku a ani ji tam nenechávám. Chudinka se lekla a já taky.

Jollíček byl dnes na kontrole. Zatvrdlý útvar, zřejmě bezoár, se zmenšil. Na červené očičko dostal jiné kapky. Byla také odebrána krev. Snad vše dobře dopadne. Jollíček teplotu naštěstí nemá a krom očička a častého pospávání se chová a jeví normálně. Přesto mám velký strach.

Dnes seděli se Snížečkem u plotu a dívali se do sousedovy zahrady na jejich koťátko.

Kamilek si v novém domově zvyká. Je veselý a pěkně papá. Občas na sebe s původním kocourkem syčí, ale to se jistě brzy urovná. Musí to být velká a náročná změna. Z domova, od maminky, do nového prostředí a k novému kocourkovi. Přeji mu, aby se měl dobře a brzy si zvykl, klučík můj s ofinkou.

Za týden odjede do nového domova Kevinek.

2.9.2012

Mikinek byl ve čtvrtek na vyšetření tlamičky. Zjistila se lymfocytární plasmocytární gingivitida. V úterý podstoupí Mikinek očetření zubů v narkóze. Má nasazena ATB.

Vendulka má to stejné onemocnění. Dostala zatím convenii.

Jolly mi připadá v posledních dnech více spavý a méně chodí ven. Měl zarudlé očičko a zřejmě trichobezoáry. Dostává bezopet a zítra jdeme na kontrolu.

Dnes odjel do nového domova Kamilek. Bude bydlet v Brně, kde už jednoho kocourka mají.img_0957.jpg

 

 

 

 

 

 

Dnes na domečku:

img_1065.jpg

 

 

 

 

 

 

img_1069.jpg

 

 

 

 

 

 

img_1081.jpg

 

 

 

 

 

 

Lucinka půjde příští týden na kontrolní odběr krve a na vyšetření. Lucinka zůstává natrvalo u syna. Je to choulostivá kočička.

img_1077.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Děkuji za Lucinku paní Haně Rotbauerové, která si vzala Lucinku do virtuální adopce a Lucinku finančně podporuje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29.9.2012 

Včera našel svůj domov i maličký Šimonek. Bydlí v bytě ve Svitavách s hodnou mladou rodinou.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář