Jdi na obsah Jdi na menu
 


Listopad

 

30.11.2010

Jantárkovo oko se pomali otevírá, ale co se v něm objevuje je strašné. Stále dáváme celkově antibiotika, do oka také a navíc mast proti virům. Průběh virózy byl u něj opravdu špatný, ale dalo se to u tak maličkého koťátka čekat. Přeci jen jsem měla obavy ještě větší, ale dobře to dopadlo. Už tolik nechrčí, jen občas kýchne. Z nosánku ještě občas teče krev. Celkově ale vypadá dobře. Hraje si s ostatními koťaty a je veselý.

 Malíčkové Špička a Malíček dnes nechtěli pořádně jíst. Už jsem měla opravdu strach. Oba jen kousali dudáček a ne a ne se přisát. Změřila jsem jim teplotu, všechno se s nimi zdálo být v pořádku. Taky jsem se radila s panem doktorem, ale nakonec se ukázalo, že měli přicpaný otvor v dudlíku. Dírka je malinká a i když se pokaždé vše umývá, zůstal tam drobeček viset. Dudlík byl zprůchodněn a mrňousci se najedli a šli spát. Už nejsou v karanténě sami, ale je tam s nimi kočička Ladynka. Sice je nečistí, ale je tam s nimi a oni se kolem ní batolí. Je to od ní milé. Je to opravdu nejen statečná, ale i hodná a starostlivá  kočička.

Dnes jsme měli návštěvu reprezentanta firmy Hills. Přivezl Ladynce cenu za výhru v soutěži Můj hrdina. Dostali jsme 20 k. granulek Hills a Ladynkam dostala pohár. Byla to milá návštěva. Fotky z předání ceny budou zveřejněny na webu www.mujhrdina.cz .

Ladynka také našla adoptivní maminku. Děkujeme paní Lence Muschové za podporu naší Ladynky.

Všechny kočičky mají také slíbené dárečky na Vánoce, které si přály. Už se všechny moc těší a já se těším s nimi, že budou mít opravdu krásné vánoce.

 

29.11.2010

Dnešní den nepřinesl nic vyjímečného a to je dobře. Vše plynulo poklidně.

Malí Malíčci celkem pěkně papají. Špička papá moc hezky, jen Malíček někdy zlobí a dlouho mu trvá, než se přisaje. Špička zatáhne z lahvičky a 10 ml. zmizí na jeden zátah. Špička za mnou běhá jako pejsek a někdy i uteče dvěřmi. Zvykli si, že krmení přichází z ruky a tak když mají hlad, rejdí čumáčky po ruce a hledají mlíčko. Už umí vylézt z pelíšků a zase se tam vrátit. Když mají hlad, piští za dveřmi.

Malý Jantárek byl dnes na kontrole u pana doktora. Dostal také poslední třetí Zylexis. Pan doktor prohlédl očičko a říkal, že se lepší, ale není stále vyloučeno, že o něj nakonec příjde. Musíme doufat. Dostali jsme také novou mastičku, tak mažeme a věříme, že pomůže.

Ostatní lumpíci zase lumpačili. Prohlížela jsem Safírka s Rubínkem, mají nádherné kožíšky. Měkké jako samet a nádherně lesklé. Je radost je pohladit. A rostou jako z vody.

Ostatní se stále zdražují převážně doma. Sněhu je hodně a stále přibývá, takže se na zahradě ani být nedá. Bude to pro kočičky zřejmě dlouhá zima. Naštěstí většinu času prospí.

Sasanka je stále zavřená. Nevypadá, že by jí to vadilo. Jsem ráda, že to snáší dobře a nemusí venku mrznout.

Zítra přijede zástupce firmy Hills a přiveze Ladynce její cenu, kterou vyhrála v soutěži Můj hrdina. Dostane 2 pytle ranulek Hills a pohár. Informace budou zveřejněny na stránkách Můj hrdina.  

 

28.11.2010

Udělala jsem několik fotek nejmenších miláčků. Jsou opravdu rozkošní a jak se perou o lahvičku, to je neskutečné. Mám je doma třetí den a už jsem se do nich zamilovala.

p1080769.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1080777.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1080763.jpg

 

 

 

 

 

 

p1080761.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28.11.2010

V noci už Malíček pěkně jedl. Taky byl čilý, vylezl z pelíšku a snažil se chodit. Občas se sice převrátil, ale snažil se. Měla jsem včera trochu strach, ale zdá se, že to bylo jen přechodné. Dnes ráno také pěkně jedl. Se Špičkou nejsou problémy, ta se o jídlo dere jako malá dračice. Mají oba nádherné zimní kožíšky.

Jantárek také vypadá celkem dobře, ale až na to očko. To je přímo strašné. Kapeme, mažeme a stále nic. Zíttra doste novou antivirotickou mast, tak ta už by zabrat měla.

Ostatní koťata si hrají a lumpačí a tak to mám být. Léky dobral Šumíček, Nefritek, Daneček  a Safírek..  

Puntička je opět zalezlá a nechce jíst. Musím ji vzít k doktorovi a zřejmě bude potřebovat podrobnější vyšetření.

Většina kočiček polehává doma a venek je moc neláká. Jdou se podívat a za chvíli se vrací. Oplocení slouží dobře, až na dřevěnou bránu, kterou se naučili přelézat Caesarek, Karlík, Pacička a Mášenka. Brána se bude muset opatřit nějakou nástavbou. Jinak jsem s oplocením spokojená. Největší strach opadl.

 

27.11.2010

Malíček se mi teď odpoledne zdá nějaký hodně spavý. Taky odpoledne moc nejedl. Snad to nebude nic znamenat. Divné však je, že je téměř poloviční než Špička. Je to moc milý drobeček. Jen ho vezmu na klín, už přede. Je strašně vděčný, takový malinký nešťastníček. Potřeboval by ještě maminku. Kdybych tak sehnala kojící kočičku, to by bylo pro něj to nejlepší.

27.11.2919

Dnes jsme měli velmi milou návštěvu. Přijela paní Alenka Kit Machovcová s přítelem. Kočičkám přivezli granulky a konzervy a všechny, které se nechaly, řádně pomazlili. Paní Alenka nám pomáhá finančně zejména s léčbou Ennynky, Montíčka a Jantárka. Moc děkujeme. Mazleníčko si krom jiných nejvíce užil Lukášek, samozřejmě Linduška a hlavně Jantárek. Ten se choval, až usnul. Je mu lépe, hraje si a jí, ale stále dost chrčí a hlavně ho zlobí očičko. V pondělí bude nová mastička do očička, tak snad mu konečně zabere a očičko se spraví.

Malí mourečci Špička a Malíček jsou také hodní. špička je takový malý dráček. Jakmile zjistí, že Malíček má lahvičku a pije, hned se mu ji snaží odrthnout od tlamičky a přisát se na ni sama. To bujuje malými pacinkami, co jí síly stačí. Malíček je klidnější a více spí. Špička už vylézá z pelíšku a jak slyší lidský hlas, chce se chovat a být v kontaktu s člověkem. Musí být ale zavření v karanténě, aby se nenakazili viry. To by pro ně bylo nebezpečné. Při včerejším vážení se zjistilo, že oba přibrali po 50 g. Kotěcí mlíčko je více zasytí než Tatra a vydrží 4 hodiny.

Jinak velká koťata se se stoupajícím tlakem opět pěkně rozdováděla a dopoledne létaly i obrázky ze zdi. Honili se, prali se a skotačili. Až se řádně unavili, lehli si usnuli. Podle jejich chování bych řekla, že se blíží vysoký tlak a mráz.

Jsem ráda, že Sasanka je uvnitř. Možná se trochu nudí, ale pořád lepší než zmrzat venku.  

26.11.2010

Vrátili jsme s od veterináře. Jantárek dostal druhý Zylexis a injekci antibiotik.. Očičko je pořád moc špatné a tak pan doktor objednal antivirotickou mastičku do očí. Bohužel stojí 400 kč, ale nedá se nic dělat.

26.11.2010

Noc jsme zvádli celkem v pohodě. Mrňouskové se krmili v noci dvakrát, ale ráno měli hlad, jako by vůbec nejedli. KOtěcí mlíčko jim moc chutná. Snad jim ta chuť k jídlu vydrží a rychle přiberou. Tato vha, kterou mají, je dost riziková pro přežití.

Jantárek si hraje a lumpačí, ale oko je velmi špatné. To není dobře.

Mařenka nám taky onemocněla. Kýchá, má teplotu a jen leží. Dostala Convenii, tak snad brzy zabbere, aby bylo zase líp. Viróza nás tedy trápí. Mařenka se měla očkovat, bohužel to musím odložit a doufám že to ještě stihneme v termínu.

Za chvíli odjíždíme s Jantárkem k panu doktorovi.

 

 25.11.2010

Jantárkovi už je taky trochu líp. Dokonce odpoledne trochu jedl. Očko je ale pořád hodně špatné a nelepší se. Zítra dostane druhý Zylexis.

Sasanka se zdá být úplně v pořádku. Stále je zavřená v samostatné místnosti. Pospává na posteli a taky dívá se z okna. Nepřipadá mi vůbec ve stresu. Zatím ji ani ven pouštět nebudu. Je tam už zima. Uvidím, co přinese čas. Je to moje trdlo.

Malí mourečci dostali jména Špička a Malíček. Kočička Špička má bílou špičku ocásku a kocoureček je tak maličký, že musí být Malíček. Pěkně se najedli a spinkají.

Všem Vám děkuji za pomoc a podporu. Sama bych to nezvládla.

Příští týden k nám přijedou z České televize a budou natáček hlavně naši hrdinku Ladynku. Má také slíbený honorář, který bude celý věnován kočičkám. I kočičky se snaží pomáhat..

p1080754.jpg

 

 

 

 

Irinka

 

 

 

 

 

 

25.11.2010

Avizovaná koťátka dojela. Jsou menší, než jsem čekala. Neumí sama jíst ani se vyprazdňovat. Čeká mě krmení a péče po 3 hodinách a to jak ve dne, tak v noci. Hlavně aby to drobečkové přežili. Jsou moc malí. Kočička má 300 g. a kocourek jen 200 g. 

p1080757.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1080758.jpg

 

 

 

200 gramový kocoureček 

 

 

Koťátka už nemají svoji maminku. "Lidi" ji zabili. Pokusím se je vypiplat a zachránit.

25.11.2010

Jantárek vypadá dnes mnohem lépe než včera, jen má problémy s jdlm. Krček ho bolí natolik, že nemůže polykat. Příjde k jídlu, ale nejde to. Odpoledne jdeme na injekci antibiotik.

Na dnešní odpoledne jsou avizovaná dvě maličká koťata. Stop stav, ale co s nimi ? Všude je odřekli a jistě vědí proč. Jsou v podobné situaci jako jsme my. Koťat hodně, místa málo a financí ještě méně. Ale ti tvorečkové na pomoc čekají. Kdyby alespoň byli zdraví, aby nešplhaly výdaje za veterinu. 

Nějak to snad s Vaší pomocí zvládnu. 

24.11.2010

Srdečně děkujeme všem, kteří nám pomohli i těm, kteří nám svoji pomoc avizovali. Moc nám tím pomáháte. Jen tak můžeme fungovat dál a pomáhat nemocným, kteří potřebují pomoc. Velké díky.

p1080748.jpg

 

 

 

Jantárek

 

 

 

 

p1080739.jpg

 

 

 

 

Jantárek

 

 

 

 

 

p1080749.jpg

 

 

 

 

Daneček

 

 

p1080750.jpg

 

 

 

Jantárek

 

 

 

p1080752.jpg

 

 

Nefritek

 

 

 

 

24.11.2010

Vrátili jsme se s Jantárkem od pana doktora. Změnil mu antibiotika, píchnul injekci proti bolesti a Zylexis. Jantárkovi se výrazně ulevilo. Prospal se a potom si i hrál. Strašně jsem si oddechla, měla jem o něj obavy, když dopoledne apaticky ležel a těžce dýchal. Na plicích naštěstí nález není, což mě dost uklidnilo. Budu s ním teď chodit denně na injekci antibitik. Ostatní koťata vypadají celkem dobře a někteří zítra doberou léky. Večer dostanou všichni domácí žloutky.

Všichni černí kluci rostou jako z vody. I Nefritek už je pěkný chlapeček. Jen Zrzečkové mi připadají nějací malí. Ti byli hodně zanedbaní a tak ještě potřebují čas.

Dostali jsme od Zoohitu dnes zdarma krásné škrabadlo a tak měli všichni radost.

Jasánek chytil virózu také a tak dostane Covenii. Je to ale velký kocour a tak věřím, že to zvládne dobře.

Až bude Jantárkovi lépe, aby zvládl cestu, vydám se s ním, Ennynkou a Montíčkem do Pardubic k očnímu specialistovi.

24.11.2010

Jantárek vypadá špatně, přes noc se zhoršil. Léky nezabírají a připadá mi na zápal plic, což u takového malého broučka je velmi nebezpečné a špatné. Hned odpoledne, jdeme k doktorovi. Bojím se o něj. Držte nám palce. Musím mu napíchat sérii  Zylexisů. Snad se někde peníze seženou, ale potřebuje je a potřebuje je hned. Není čas bádat nad penězi.

23.11.2010

Všechna koťata už vypadají mnohem lépe. Léčíme se a bojujeme, jak to jde. Jen malý Jantárek má stále očičko oteklé a červené. Mastičky nějak nepomáhají. Přemýšlím o Zylexisu. Ale kde na něj vzít ? Nemáme ještě pořád zaplacenou fakturu za říjen. Zaplatila jsem jen část. Na zbytek prostě není. Ke starostem o zdraví koťat bohužel stále trvá starost, jak pokrýt finanční stránku jejich léčby. I náklady na krmivo jsou nemalé. Kočiček dospělých i koťat je hodně. Koťata musí dostávat co nejkvalitnější stravu. Všechna jsou to broučci, ktří neměli vůbec lehké začátky, byli nemocní, podvyživení a ještě dávno měli být u jejich kočičí mámy. Ale tak to bohužel s nalezenými koťaty bývá. Ale musíme se stím nějak poprat.

Počasí stále nic moc a asi to ani lepší nebude. Některé kočičky stále chodí ven. Někteří chodí na půdu. Půda je ohromná, ale je tam sposta harampádí jako na všech půdách  a já  přemýšlím, že tam na jaře udělám velkou reorganizaci a vybavím ji šplhadly a postavíme odpočívadla, kde budou moct kočičky více šplhat a pobývat, když je venku škaredě. Je to opravdu ohromá půda s dvěma velkými okny, takže i světlá. Je jistě škoda takový prostor nevyužít lépe.   

22.11.2010

Jantárka jsem dnes odpoledne vzala k panu doktorovi. Nelíbilo se mi jeho stále zavřené a oteklé očičko. Pan doktor z něj vymačkal neuvěřitelné množství hnisu. Jantárek má také teplotu. Dostal injekci proti bolesti a na snížení teploty. Malinký brouček byl moc hodný, ale ošetřování očka se mu přeci jen nelíbilo, protože jistě bylo i bolestivé a tak rychle spěchal zpět do své přepravky. Je malinký, necelý 1 kg. tělíčko a už ví, kde je bezpečno a v čem zase pojede domů. I po cestě byl moc hodný. Je to malinké zlatíčko. Už aby mu bylo líp a mohl si zase hrát a skotačit s ostatními.

22.11.2010

Dopoledne ukízíme spoušť, kterou koťata každodenně vytvoří, podáváme léky, pereme. Je pravé podzimní počasí, venku je plno bláta a tak je to vidět i na dečkách v pelíšcích. Pračka má skutečně co dělat.

Jantárkovo oko se mi vůbec nelíbí. Potřeboval by tetracyklinovou mast, která se bohužel už nevyrábí. Odpoledne musím na veterinu, aby se pan doktor na oko podíval. Pokud nebude do zítra lepší, vydáme se na oční do Pardubic.

Nefritek už je celkem dobrý a brzy dobere antibiotika. Taky Šumíček mi připadá o trošku lepší. I Safírek se už pěkně uzdravuje. Všichni jsou krom antibiotik na enzymech, které jim prospívají. Dnes bude k dispozici i Lyzin, který zabraňuje růstu Herpes virových buněk. Dostanou koťátka, která jsou na tom zatím ještě nejhůř..

20.11.2010

Onemocněl i Šumíček.. Museli jsme dopoledne opět navštívit pana doktora. Šumíček leží a pospává. Dostal také antibiotika. Vypadá to, že viróza přeběhne po většině koťat. Nemám z toho žádnou radost. Ohrožuje to očkovací plán, trápí koťata a opět narůstá již tak vysoká listopadová faktura za veterinu. Ale není se co divit. Koťátka jsou nalezenci se špatnou imunitou. Ale věřím, že vše zvládneme. Jen to chce čas, trpělivost a hlavně kapat oči, nosy, mazat, podávat léky, vitamínové a enzymatické přípravky a  ono se to nakonec poddá.

Jantárek má očičko hodně špatné. Zarudlé a hodně oteklé. Od rána taky pospává. Chuť k jídlu má ale dobrou. Ráno snědl svoji porci a ještě jsem mu musela přidat. Přesto trošičku pohubnul. Tak malé tělíčko spotřebuje spoustu energie pro boj s nemocí.  

Sasanka se mi jeví velmi dobře. Už má i dost energie a začíná se bavit po svém. Ráno si se mnou zahrála na schovávanou, až jsem měla vážné podezření, že manželovi proklouzla a utekla., jak byla dobře schovaná. Odpoledne shodila docela velký květináč z okna. Možná se pokoušela si otevřít okno. Venku je ale docela zima a přeci jen ještě je v působení Convenie. S takovými plašankami je život docela složitý. Když ji pustím ven, nebude se chtít vrátit. Když ji nechám dlouho zavřenou, zchoulostiví. Jak to zkloubit, tak to musím teprve vymyslet.

Léky dnes dobírá Irinka. Od zítra bude jen na vitamínech.

19.11.2010

Maličký Jantárek byl u doktora a dostal antibiotika. Očičko mám oteklé a červené, na jazýčku afty a dost se rozkýchal. Je mi ho líto, broučka malého. Pořád drhne pacičkou očičko a s bolavým jazáčkem se mu špatně jí. Snad léky brzy zaberou a bude mu líp.

Nakoupila jsem vitamínové pasty a F-lyzin, který je podpůrným lékem při těchto virózách.

Podařilo se mi dnes zaplatit část říjnové faktury za veterinu. Děkuji všem, kdo přispěli na léčbu koťátek.. Snad se s Vaší pomocí podaří zaplatit i zbývající část.

Safírek dostal přidaná antibiotika na dalších 6 dní. Není ještě v pořádku. Irince už je dobře. Nekýchá, nekašle, vypadá dobře.

Ladynka v poslední době tolik neije a řekla bych, že stav jejich ledvin je dobrý.

Ani se dnes moc nezlobilo. Je nízký tlak a tak většina pospává.

18.11.2010

Malému Jantárkovi jsaem našla puchýřek na jazýčku. Rozjíždí se Herpes. Zítra musíme hned k doktorovi.

p1080726.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1080731.jpg

 

 

 

 

 

Jasánek

 

 

 

p1080732.jpg

 

 

Jasánek

 

 

 

 

18.11.2010

Miláčci dnes vařili granulkovou kaši. Nejdříve vysypali granule a potom do nich vylili vodu. Pak postačilo  směs rozšlapat a kaše byla hotová. Jen jejich původní představa byla asi trochu jiá, protože ji nikdo nejedl. Na řadu jsem přišla já s kyblíkem a hadrou.

Malinký Jantárek ráno drhnul očko a odpoledne mu oteklo a zčervenalo. Dala jsem mu mastičku a uvidím, co bude zítra. Pokud nebude očko lepší, musíme vyrazit a veterinu.

Safírek a Irinka stále berou antibiotika. Irinka je už úplně v pořádku, ale Safírek se ještě s nemocí potýká. Je to malé zlobidlo a nechce si nehat kapat do nosu. Po ranní honičce se opět rozkašlal. Jinak je ale veselý a pěkně jí.

Sasance je také lépe. Už sedí na okně a dívá se ven. asi by už chtěla vyrazit na zahradu. Musí ale ještě vydržet. Dnes dostane poslední injekci Gentaveta. Convenie bude působit ještě celý příští týden.

A aby toho nebylo málo, blokla se mi hrudní páteř. Takže práce kolem zvířat mi dělá problém. Doufám, že to brzy ustoupí, práce je pořád dost.

Počasí dnes nikoho moc ven nelákalo a tak se odpočívalo a pospávalo. Jasánek už vytrávil a také přišel. 

17.11.2010

Poslední dny plynuly v poklidu. Nemocní se léčí a pomaličku se uzdravují. Přikoupila jsem vitamínové pasty. Jenže taková pasta vydrží koťatům na dva dny. 

Včera jsme vařili kuřátko. Venkovní kocourek Jasánek se tak najedl, že dnes ani nepžišel. Asi někde ještě tráví. On je strašný nenasyta. Umí už chodit průlezem a tak celou dobu co se kuře vařilo, čekal, aby o něj nepřišel. Je to nádherný kocourek. Musím udělat fotky.  

Včera večer mi chyběla Ennynka. Několikrát jsem prohledala celý dům, ale Ennynka nikde. šla jsem tedy na zahradu a volala ji. Ennynka přišla. Seděla pod průlezem a neuměla nazpátek. Měla jsem o ni strach, protože kočičky, když se ocitnouu venku, se někdy tolik bojí, žen se nenechají chytit. Ennynka naštěstí přišla a tak jsem ji mohla odnést domů a jít v klidu spát.

Dnes ráno jsem také zjistila, že koťata přes noc trénovala novou disciplínu - běhání po zdi. Poznala jsem to podle poshazovaných a rozbitých obrázků. Nedá se nic dělat, zřejmě mají moc energie a to je dobře. 

 

 

15.11.2010

Malí zlobílkové dopolednen samozřejmě zase zlobili a dělali nepořádek. Taky upárali kus koberečku, který mají v obýváku.

Odpoledne jsme jeli na veterinu. Adámek jel na druhé očkování, Sasanka na kontrolu a Puntička měla problémy po očkování, tak musela jet taky. Sasanka dostala přidaná antibiotika a Puntička injekci proti bolesti.

Safírek se krásně zotavuje a hodně si i hraje. Taky pěkně jí, takže už má zase kulaté bříško. Taky si znovu upravil kožíšek. Je to šikovný kluk. Také Irinka se pěkně zotavuje.

14.11.2010

Malinký Jantárek krásné malé  zlatíčko.  Dnes se naučil vylézt na sedačku a taky z křesla se umí dostat na okno do košíčku. Je to šikovný klučík a opravdu se snaží.

p1080716.jpg

 

 

 

 Jantárek

 

 

 

 

 Safírkovi se dnes dařilo mnohem lépe než včera. Má už chuť k jídlu a tky se zajímá o okolní dění a hry ostatních koťat.

p1080610.jpg

 

 

 

 

Safírek

 

 

 

p1080625.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Všichni dostali vitamínovou pasu. Bohužel ji snědli za dva dny a musíme objednat další. Moc jim chutná.  

p1080703.jpg

 

 

 

Irinka s Danečkem

 

 

 

 

14.11.2010

Čičkulka odešla ve věku 22 let. Běhá teď s ostatními po nebeské louce. Se Světluškou, Micinkou, Jiříčkem, Kamínkem a ostatními. Měj se tam hezky, Čičkulko.

14.11.2010

Naši marodi:

Safírek překonal krizi a je mu podstatně líp. Ráno se najedl a potom si i hrál. Teď se zase musí chovat. Dostala jsem od něj milion pusinek. Za za chvíli snad usne. Dám ho  pomaličku do pelíšku a můžu jít něco dělat.

Sasanka se včera nevečer zase zhoršila a krvácela. Trochu jí, ale ne mnoho. Zétra s ní musím na veterinu. Pojede i Adámek, čeká ho druhé očkování. Čelist je zahojená, léky před týdnem dobrané.

Manžel pokračuje v pracech na dodělání oplocení. Včera pracoval celý den. Obvod je velký a je na to sám.Počasí nám ale velmi přeje a tak se pěkně pracuje. Jen já nemám na zahradu čas a podle toho zahrada vypadá. Na jaře budu muset zrušit podstatnou část květin a oset jen trávou. Není na to čas.

 

13.11.2010

Nemocný Safírek na tom stále není dobře a řekla bych, že i trochu hůř než včera. Dnes nejedl vůbec nic, jen se napil vody. Musela jsem dávat Calopet. Vypadá to na zateklý krček, protože velmi špatně dýchá a krčku mu chrčí. Dávala jsem i Vincentku, ale nic zatím nepomáhá. Má Tetracyklin teprve jeden den, to je málo, musíme ještě vyčkat. Je to malý nešťarný chlapeček, který u mě hledá stále oporu. On je nejmazlivější kotě a teď se chce jen stále chovat. A tak většinu dne sedíme a chováme malého nemocného broučka. Potřebuje cítit lidské teplo, uklidňuje ho to, když je mu zle.

Sasanka je na tom mnohem lépe než včera. Krvácení ustalo a taky začala trochu jíst. Zavření snáší klidně. Ona ví, že je to pro její dobro. Je to moc chytrá kočička.

Irince je také  lépe. Už tolik nekýchá ani nekašle. 

Malinký Jantárek běhá a skáče jako bleška. Jeho běh připomíná poskakování, jak vyřazuje levou postiženou nožku. Ale z radosti ze života  mu to vůbe  neubírá. Moc rád si hraje s ostatními koťaty a přesto, že je nejmenší, kouše je a snaží se je přeprat. Je to krásné miminko. Mám z něj radost.

Ostatní si užívají pěkného slunečného dne na zahradě.

12.11.2010

Sasanka si vzpoměla, že v místnosti, kde teď je, už bývala. Měla jsem obavy, že jí zavření bude hodně stresovat, ale Sasanka to zvládá celkem dobře a nepřipadá mi ve velké stresu. Leží na posteli a pospává.. Vypadá, že je ráda, že leží v teple, protože jí opravdu není dobře. Je to citlivá kočička a musí se s ní zacházet velmi šetrně a opatrně.

Safírek leží a chrčí. Snad do zítra bude líp a tetracyklin zabere. Všechna koťata dostala velkou dávku vitamínové pasty. Některým chutná, některá jsem musela přeprat, abych to do nich dostala. Nemocní dostali přidaný Wobenzym.

12.11.2010

Vrátili jsme se z veteriny. Jely 4 kočičky. Puntička je v pořádku a mohla být naočkovaná. Safírek s Irinkou mají Herpes a tak dostali antibiotika. Nejhůře je na tom Sasanka. Krvácela z močového měchýře, což nasvědčuje tomu, že snědla otrávenou myš. Lidi jsou strašně bezohlední. Přes víkend konečně bude manžel doma a tak bude pokračovat na podklání pletiva betonovými trámky. Plot je sice hotový, jenže kočičky se podhrabávají a tomu se musí zamezit.

12.11.2010

Safírek kýchá a špatně se mu dýchá. Irinka taky kýchá a tak musíme vyrazit odpoledne k panu doktorovi.

Sasanka dnes ráno nepřišla na jídlo. Našla jsem ji v zahradním domečku, jak apaticky leží. Nevím, co se stalo, ale připadla mi jakoby uválená. Donesla jsem jí jídlo, jenže nejedla. Na dece byly dvě malé kapičky krve. Žádné zranění jsem na ní nenašla, ale ona je dost plachá a v jednom člověku se těžko prohlíží. Musí ji vyšetřit pan doktor a já ji budu držet. Možná ji zase napadla ta kuna, co k nám chodí od sousedů.  Pan doktor ordinuje až odpoledne, tak snad to zvládneme. Stále se něco děje. Naštěstí jsou to problémy řešitelné, i když každý představuje finanční výdaje. Dnes budu muset jet na veterinu dvakrát. Potřebuji ještě vzít Puntičku na kontrolu a popř. na očkování, Sasanku a Safírka s Irinkou. Kýchající nemůžu dát do auta společně se zdravými.

Mám na dnes objednané vitamínové pasty pro koťátka. Je potřeba jim dodávat vitamíny. Jsou to všichni broučci předčasně odstavení a vypiplaní na umělé stravě. Někteří navíc byli hodně nemocní a zzanedbaní.  Tomu odpovídá jejich imunita, která  je slabá.

 

10.11.2010

Dostali jsme 17,5 kg. granulek Arden Grande od O.S. Na pomoc kočkám. Velmi nás to potěšilo a moc děkujeme. Kočičky si pochutnávají.

Jinak je všechno v pořádku. Koťátka rostou, hrají si a lumpačí. Jen Safírek začal trochu kýchat. Ale jistě to nebude nic vážného. Šumíček chodí na zahradu. Prohání se i po stromech. Ladynka vypadá stabilizovaně. Léky, které užívá na ledvinovou nedostatečnost zabírají. Příští měsíc nechám zkontrolovat krevní hodnoty. Mikešce je s léky také dobře.

Venkovní kocourci, které krmím, jsou taky v pořádku. Bíločerný už je jako koule a šel mě vyprovodit až k autu. Bílomourovaný, který se zabydlel u tety byl dnes velmi veselý a dokonce si i hrál. Je to kocourek s částí nefunkčních plic a hůř se mu dýchá.

Mourovaný venkovní kocourek, který se v létě přistěhoval k nám na půdu už umí prolézat průlezem a chodí dovnitř. Moc rád si hraje na škrabadle. Je to nádherný kocourek a má stejné zbarvení jako měla Světluška. Moc mi ji připomíná, kočičku moji drahou, která  mi pořád strašně chybí.

Před časem jsem začala podrobněji představovat kočičky ve Světlušce. Potom na to nějak nebyl čas. Ale slíbila jsem si, že v tom budu opět pokračovat. Tak snad příště. 

10.11.2010

Adámek moc děkuje paní Martince, která ho virtuálně adoptovala a tak mu pomáhá. Také velmi děkuji. Paní Martinka nám také založila stránky na Facebooku a opravdu jsou krásné. Podívete se na ně. Moc děkujeme. Je to pro nás velká pomoc, protože času se opravdu nedstává a tak je taková pomoc velmi vítaná.

9.11.2010

Práce s kočičkami a hlavně s koťaty je skutečně hodně a tak už mi ani nezbývá mnoho času na zapisování. Potřebovala bych, aby byl den alespoň o 5 hodin delší, abych stihla všechno, co potřebuji a chci.

Sourozenci Ennynka a Montíček jsou po očkování. Montíček byl moc hodný, ale Enynka celou cestu plakala. Je to malá dračice, ale jakmile ji dám do auta, je po hrdinství. Montíček je klidný a hodný kluk a tak ani nehlesl. Po očkování byli zváženi. Montíček už má přes 2 kg. a Ennynka 1,9 kg. Jsou moc hezcí. Jen to jedno očičko Ennyku stále trochu zlobí.

Jantárek je velmi šikovný chlapeček. Mezi ostatní koťátka se začlenil okamžitě a bez problémů. Zabydlel se v malé budce škrabadla, které mají koťata v kuchyni. Tam spinká. Když se vzbudí, trochu pojí a jde si hrát. Vyhraje si se vším. Potom si zase zaleze do škrabadla a pokračuje ve spánku. Je to sladký brouček. Naučil se běhat po třech nožkách. 

p1080706.jpg

 

 

 

  

Jantárek

 

 

 

p1080710.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p1080708.jpg

 

 

 

Nefritek

 

 

 

 

p1080719.jpg

 

 

 

 

Safírek

 

 

 

 

p1080720.jpg

 

 

 

Jantárek

 

 

 

 

 

7.11.2010

Maličkého Jantárka jsem vypustila z karantény. Přes den je s ostaními koťaty. To se mu moc líbí. Zabydlel se v budce škrabadla, kde pospává. Jakmile se vyspí, vyleze a hraje si. Už se staví na pravou nožku, takže se dokáže docela slušně pohybovat. Jen levá nožička stále neposlouchá a vypadá to, že na ni bude kulhat. Ale dokáže se už pěkně pohybovat. Velká krevní podlitina na bříšku také pomali mizí a i průjem už přešel. Je to šikovný a milý chlapeček. Na noc ale ještě musí do karantény, aby spinkal ve svém vyhřívacím vaku. V noci už nekrmíme. Dostane mlíčko a kapsičku a v noci se nají, pokud má hlad.

Mikeška je v pořádku. Pulzní léčba ATB opravdu zabírá a Mikešku výrůstky v tlamičce netrápí a může krásně jíst.

Ladynka je stále na lécích na ledvinovou nedostatečnost. Příští měsíc chci nechat udělat odběry a biochemii, aby se zjistil vývoj jejího onemocnění. Doufám, že se hodnoty nezhoršily.

V pondělí se chystám konečně na očkování s Ennynkou a Montíčkem. Konečně jsou v takové kondici, že můžou být očkováni. Jsou to krásná koťata, ale očka je trápí stále. Montíčkovy oči vapadají zcela zdravě, ale stále mu mírně slzí. Ennynku pořád zlobí jedno oko, které je trochu menší. Vypadá to, že už se těchto potíží zřejmě nezbaví.

Ostatní kočičky jsou v pořádku. Začaly hodně jíst. Jsou teď v tomto podzimním období krmeni 4x denně. K tomu ještě granulky a snědí všechno. Nestačím objednávat. I koťata baští jako o závod. Irinka také pěkně jí, ale musí to být maličká konzerva Gourmet nebo kapsička Whiskas. Je z ní pěkně ukecaná kočička. Cizích lidí se ale velmi bojí a jakmile někdo příjde, okamžitě se schová do domečku.

5.11.2010

Dnes byli u doktora Ladynka na očkování a malý Jantárek na své injekci. Je miloučký a pobyt v karanténě snáší docela dobře. I cestování autem se mu líbí a po cestě zpět vždycky usne. Když jedu jen sama s ním, můžu i nakoupit, protože celou dobu prospí. Ladynka celou cestu ječela jako divá. Jantárek si přes den si hraje a když se mu chce spikat, zaleze si do svého vyhřívacího vaku, který má stále zapnutý. Je moc hodný. Dostal speciální výživu s minerály a vitamíny. Moc mu chutnala. Jenže je to malinká konzervička a stojí 98 Kč. Chtěla jsem mu dnes vzít další, ale prý se podává jednorázově. Jantárek je stále na dietních kapsičkách.

Myslela jsem, že už tento měsíc bude lepší a nebudeme muset tak čato na veterinu, jenže s malým Jantárkem jsem tam denně a tak nám narůstá nová faktura. Nemám ještě zaplacenou říjnovou. Začínám mít pocit, že jsem si naložila víc, než unesu. Koťat je prostě moc a vypiplání a léčení kotěte a potom jeho vakcinace jsou drahé. Začínám si připadat jako "sám voják v poli". Jsem velice vděčná všem, kdo mi pomáhají toto náročné období překlenout a vše ufinancovat, aby jsme mohli pokračovat. 

Občas tedy zanaříkám nad stávající situací s koťaty, ale na druhé straně jsem jim vděčná, že to všechna koťata ustála, že bojovala a přežila dělají mi jen radost. Jen je škoda, že se nedaří umísťování a většina jich už přerostla věk, kdy jsou pro zájemce atraktivní. Ale to asi moc neovlivním. 

Pokousaný Stříbrňáček už je zase chlapík a běhá po zahradě. Byla jsem ráda, že jsem mu nemusela dávat ani tabletku proti bolesti, protože velmi zatěžují játra. Stříbrňáček má jen antibiotikovou clonu. 

Oplocení je ze strany firmy hotové. Manžel ale musí přes víkend dodělat betonové desky pod plot, aby se nemohli podhrabávat. Je doma jen o víkendu a tak na práci mnoho času nemá, ale snad se mu to tento víkend podaří dodělat a budeme konečně v bezpečí. 

 

4.11.2010

Na RTG nebylo nic obnormálního. Jantárek má kostičky v pořádku. Jedná se s zřejmě o potrhané vazy. Pan doktor navrhnul počkat a potom by se nožička musela operovat. Jinak se Jantárek stále snaží. Dokonce i průjem je už na ústupu a také mnohem lépe papá. Už se mu nelíbí být v karanténě a jakmile otevřu dveře, chtěl by za námi. Ale musí ještě vydržet.

Stříbrňáček dostal injekci proti bolesti a antibiotika, aby se z kousanců nevytvořily abscesy. Asi to není tak vážné, protože odpoledne už byl veselý a taky krásně jedl.

Jinak stále nestihám. Dost času mi zabere každodenní ježdění na vetreinu s Jantárkem, ale jsem ráda, že se maličký tak lepší.

Ostatní jsou v pohodě a vesele si zlobí. Irinka už krásně jí, vypadá, že se konečně vypiplala. Je z ní krásná a mazlivá kočička. Jen je trochu mlsná. ale co jí chutná, toho spapá opravdu hodě a už se i krásně zakulatila. Byla to taková nohatá holka. 

4.11.2010

Dnes v noci napadla kočičky kuna. Probudil mě hrozný řev a nářek a viděla jsem na zahradě kunu. Stříbrňáček se s ní pral. Má pohmožděná záda a bolí ho nožky. Zdá se, že nikoho jiného nenapadla.

Teď odjíždíme na veterinu. Jantárek má sice stále průjem, ale jinak vypadá dobře. Je veselý a hraje si. Přibral 100 g. Včera jsem při koupání zadečku objevila velkou modrou podlitinu na bříšku, která se objevila až po navlhčení srsti. Tak malinký drobeček a už ho někdo týral. Postižení nožky s tím určitě bude mít souvislost. Uvidím, co vypoví dnes RTG. Jen mi ho je líto, že je stále sám v karanténě.

Koťátka se dnes opět činila a sundala zase záclonu. Přemýšlím, jestli ji mám vůbec věšet. Ale jsou všichni zdraví, hraví a spokojení a to mě nejvíc těší.

3.11.2010

Dnes jen velmi krátce. Nějak nestihám. Maličký Jantárek dělá velké pokroky. Sice nechodí, jen se kutálí, ale jinak je mnohem veselejší a dokonce si začal krásně hrát. Pan doktor byl spokojený a já taky. Udělal se TRG nefunkční nožky. Výsledky budou zítra. I průjem se mi zdá o fousek lepší. Stále zavodňujeme a krmíme - ve dne, v noci.

p1080693.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p1080696.jpg

 

 

 

Jantárek

 

 

 

 

 

p1080700.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1080701.jpg

 

 

 

 Montíček

 

 

 

2.11.2010

Maličký Jantárek se stále velmi snaží. Je moc šikovný a snaží se chodit. Nejhorší je levá nožka. Je bez citu a vůbec ho neposlouchá. Ale pravá mírně funguje. Tak se pořád chudáček převrací a kutálí. 

Byli jsme také na kontrole u pana doktora. Jantárkův dnešní stav se mu líbil. Snad se tedy nic nezvrtne a Jantárek už se bude jen lepšit. 

Kačenka, jedenáctiletá kočička začíná hubnout. Je to kočička velmi milá a něžná, droboučká mourinka. Mám obavy, že se na ní začíná projevovat stáří. Nedávno to bylo malé kotě. Jak ten čas strašně letí a kočičky ho mají vyměřený jen tak strašně krátký. Vezmu ji příležitostně na krev a nechám udělat biochemii.. Proti stáří bohužel není léku. Jinak je stále čilá a tak doufám, že tu ještě dlouhý čas bude.

 p1000553.jpg

 

 

 

 

 Kačenka

 

 

 

 

 

p1000645.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.11.2010

Maličký přežil noc dobře. V noci se nechal bez protestů zavodňovat. Jen dnes nemá moc chuť k jídlu. Snad je to jen tím, že včera se najedl opravdu hodně. Odpooledne jedeme za panem doktorem.

Některé kočičky už přesrstily a mají nádherný zimní kožich. Hlavně dlouhosrstá Mili je nádherná. 

1.11.2010

p1080689.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Malinký chlapeček se velmi snaží a je moc hodný. Moc bych si přála, aby svůj boj vyhrál a i s postižením nožiček mohl žít. Stále podávám tekutiny a vyplachujeme z tělíčka toxiny. Pokračovat budu i v noci.

Ostatní koťata se mi najednou zdají strašně velká.

1.11.2010

První listopadový den přinesl nové kotě do Světlušky. Malý 400 gramový, asi 4 týdny starý a samozřejmě nemocný kočičí chlapeček. Byl nalezen před budovou Policie, která nás kontaktovala. Hned jsme se synem pro koťátko vyjeli. Policisté ho měli uloženého v krabici a dali mu i najíst. Koťátko je masivně začervené, má průjem a chrnuté zadní nožky. Pan doktor zjistil, že ochrnutí je neurologického původu. Malý již je přiotrávený škrkavkami a první tři dny budou pro jeho přežití rozhodující. Během dnešního dne do něj musím dostat 80 ml. tekutin. Dostal také antibiotika. Pokud se ukáže, že vada je vrozená, bude to velký problém, protože koťátko se pohybuje jen pomocí předních noh.  Teď je v karanténě v koupelně aodpočívá ve vyhřívacím vaku. Zpočátku nasříkal, asi teskní po mamince, ale v teplíčku se uklidnil. Držte mu, prosím, všichni palce, aby přežil a uzdravil se. I s ochrnutými nožičkami by mohl žít.

p1080682.jpg

 

 

ochrnuté koťátko

 

 

 

 

 

p1080687.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

A tak přicházejí další výdaje do již tak neúnosné finanční situace. Práce se zvířaty je práce nikdy nekončící. Jednoduše se vyhlásí stop stav - teoreticky, ale v praxi se člověk nemůže jen tak otočit od zuboženého zvířete, které je na pokraji smrti., a říct - nepřibíráme, jsme plni, nejsou finance a .odejít. Musí mu pomoct a musí věřit, že finance na léčení a výživu prostě někde sežene, někde vyprosí pomoc od lidiček, kteří mají lásku ke zvířatům a dokážou pomáhat. Bez této pomoci nejsem schopná tolika zvířatům pomáhat, prostě to není v mých silách. Tak prosím zase o pomoc pro maličkého. Je tu už koťátek víc jak hodně a jen s Vaší pomocí jsem schopna se snažit o jejich záchranu. 

 p1080677.jpg

 

 

nové škrabadlo

Silvinka aMikinek

 

 

 

 

p1080671.jpg

 

 

Silvinka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Safírek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kočinky

(Romana F., 28. 11. 2010 20:12)

jsou všechny nádherné a sladké a moc na ně myslím, aby jim bylo dobře a nic zlého se nestalo. Taky se snažím vydělat nějaké peníze, abych mohla něco k vánocům poslat. :-) A doufám, že ty za duhovým mostem už nic netrápí.

...

(m., 24. 11. 2010 22:44)

Myslím na Jantárka,maličkého broučka,at se uzdraví!

Čičkulka

(Hana R. Č.Budějovice, 14. 11. 2010 19:18)

Měj se hezky v nebíčku,Čičkulko..byla jsi krásná kočička..

Pro Čičkulku

(Martina, 14. 11. 2010 17:27)

To je mi líto, Čičkulko milá, měj se krásně v nebíčku, to je krásný věk.

u Světlušky

(Martina, 12. 11. 2010 14:06)

Janičko měla jsem čas na prohlížení fotogalerie, máte to u vás krásné, kočičky si tam žijí královsky :-)

uzdravte se

(Martina, 12. 11. 2010 14:00)

ahoj Janičko, doufám, že se kočičky zas brzy uzdraví, držte se prosím, myslíme na vás.

...

(m., 1. 11. 2010 21:17)

Moc držím palce mrňouskovi!!!