Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prosinec 2010

 

31.12.2010

Přesto, že je Silvestr, je ráno jako každé jiné. Nejdříve udělat mlíčko a nakrmit Špičku, která stále pije ze své lahvičky. Potom nakrájet kupu syrového masa, nakrmit všechny, co jí syrové maso, potom nakrmit kočičky, které syrové maso nejí a mají rádi jen konzervy. Potom úklid záchodků a všeho nepořádku, který v noci nadělali. Na snídani není čas, tak jako vždycky. Potom všem podat léky a mezitím si sníst i svoje, namazat a nakapat oči těm, kteří to potřebují.  Dále se vymývají misky a mění voda a dosypávají granulky, které přes noc zmizely. 

Špičce jsem včera vrátila ATB je to lepší. Už má dnes i chuť k jídlu. Ráno, když mě viděla vstávat, pištěla jako o závod, abych ji nepřehlédla, protože má přeci hlad. Když vypila svoji lahvičku mlíčka, snědla i svoji porci syrového hovězího. Tak snad už bude zase dobře.  

Letošní rok končí. Pokud se mám ohlédnout za tím, co nám přinesl, vidím i to, co nám vzal. Přišla jsem o několik kočiček. Brigitka, Žabička a Medulínek zemřeli kvůli zlým sobeckým lidem. Proto jsem nechala postavit vysoký plot kolem celé zahrady, aby byly kočičky v bezpečí a nedosáhla na ně lidská zloba. Stálo to mnoho úsilí i peněz, ale jsem ráda, že plot máme.

p1080106.jpg

 

 

 

 

p1070873.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1010843.jpg

 

 

 

 

 

 

Do kočičího nebe odešel něžný kocourek Kamínek. Byl ještě mladý a zemřel na selhání ledvin.

 

 

 

 

 

 

 

Rozloučit jsem se musela i s miloučkým Jiříčkem, který byl chronicky nemocný.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

Prožít svoje poslední dny a nakonec i zemřít přišel cizí kocourek Moureček, kterému také selhaly ledviny. Byl také ještě maladý.

Poslední ránou byl odchod malého Malíčka. Maličký něžný brouček, miloučké koťátko.

p1080814.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Vzpomínám na Vás, broučci moji milí,   máte u mě své stálé místečko. Nedá se na Vás zapomenout.

A co se v letošním roce podařilo? Podařilo se zachránit dost koťátek, která letos přišla a většina jich byla v žalostném stavu. žijí a jsou šťastní. Podařilo se najít vynikající domovy pro některé kočičky a podařilo se mi postavit vysoké oplocení, které chrání kočičky. 

A tak bych si přála, aby v roce příštím byly kočičky zdravé, aby domovy, které najdou, byly ty nejlepší a ty kočičky, které zůstávají aby byly šťastné, abych měla tolik síly a prostředků, abych se o ně mohla kvalitně starat.

Děkuji všem, kteří nám letos pomohli, když nám bylo těžko, děkuji všem, kteří nás jakkoli podpořili a přála bych si, aby nám zachovali svoji milou přízeň iv roce příštím.  Všem, kteří navštěvujete moje stránky a čtete tyto řádky přeji v nadcházejícím roce hodně zdraví, lásky a  životního optimizmu. To vše přejí i kočičky Světlušky.

30.12.2010

Špičinka má vysazená ATB a znovu se rozkýchala. Dnes ani moc nejedla a tak jsme na ATB zpátky.Kýchat začala i Kačenka a Mikinek. Dostali také antibiotika.

Hodně v poslední době uvažuji nad čističkou vzduchu, která ničí viry a bakterie. I když pravidelně desinfikuji, přeci jen se nedá vydesinfikovat všechno. Jistě  to má velký vliv, ale je třeba si uvědomit, že koťata, která tu jsou, mají minimální imunitu. Všechna byla podtržena a všem chybí obranné látky, kterou  jim měla předat jejich máma v mléku. Bohužel stačí malinko a virózy se mohou točit stále dokola. Mnohá koťata měla při příjmu 300 - 400 g., což je žalostně málo.

Čistička stojí kolem 10 tisíc. Snad se mi ji časem s pomocí hodných lidí podaří  koupit.

Špička si stále hraje s Jantárkem. Jsou nerozlučná dvojice. Možná jí připomíná a nahrazuje Malíčka. Taky mi moc chybí ten něžný maličký kocoureček. Špičinka je velmi zváštní koťátko. Její oči mají lidský pohled a každý, kdo ji vidí, ji okamžitě miluje. Je to přesladké stvoření.

  p1110195.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Na stránkách "Můj hrdina" jsou zveřejněny fotky z předávání výhry v soutěži.

ladynka4-1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

30.12.2010

Napsali:

Zdenek 'Lampicka' Kubenka To je super, že kočičákům se nové pelíšky tak líbí; ty naše ragdollový mršky je absolutně přehlížely, asi jim nebyly dost fajnové; takže o ně holt přišly a jsme rádi že mají konečně pořádné využití a někdo z nich má radost. Máte moc pěkný útulek a jsme rádi, že jsme Vás a Vaše svěřence mohli navštívit. Zdeněk + Mirka

29.12.2010

Špičenka dnes byla na kontrole u pana doktora. Poslechl ji a konstatoval, že je naprosto v pořádku. Takže antibiotika už brát nemusíme. V čekárně byla Špička na všechno moc zvědavá. Dívala se z okna a nasávala všechny pachy, které tam byly. Také v oprdinaci byla k neudržení. To množství pachů musela prozkoumat.

p1110154.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1110164.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Kocourek Míša má svoji novou adoptivní maminku a dnes o ní dostal dárek. Dobré papánía hračku. Moc děkuji slečně Adéle Alexandře Ailové. 

 kopie---p1080453.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1110187.jpg

 

 

 

 

 

 

Dnes také došly ještě dva balíky od Ježíška. Jednoho k nám poslala paní Radka Zadinová, která má od nás Barušku a od koho je druhý balík, poslaný přímo ze Zoohitu, nevím. Ozvěte se, prosím, ať víme, komu poděkovat.

p1110171.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

27.12.2010

Včera jsme měli milou návštěvu. Navštívila nás paní Mirka Steňková s přítelem. Kočičkám poslali velký pytel granulek Sanaelle a přivezli spoustu užitečných dárků a dva překrásné pelíšky, které byly okamžitě zabrány.

Moc děkujeme  pané Mirce Steňkové za mnoho krásných a užitečných dárků pro kočičky.

p1110152.jpg

 

 

 

 

p1110150.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1110151.jpg

Dnes mi udělala velkou radost Sasanka. Přes noc byla zavřená, protože v noci dost mrzlo. Ráno chtěla jít po jídle ven, tak jsem ji pustila. Odpoledne jsem se chystala, že ji chytím a na noc zase zavřu. Jenže ona přišla úplně sama a dobrovolně vešla do pokojíku. Skočila na postel a chtěla jídlo. Tak přeci se daří pomaličku její strach překonávat. Začíná chápat, že ji uvnitř nikdo nic neudělá a že je tam přeci podstatně líp než v zahradním domku.

Špičinka stále bere ATB, ale občas ještě kýchne. Pan doktor ordinuje  ve středu, tak půjdeme na kontrolu. Je to úplně fantastické koťátko a jen pohled na ni člověka potěší. Bílá špička jejího ocásku se stává výraznější a je moc hezká. Takovou měl i Jiříček, který nás letos bohužel opustil.

Ostatní kočičky jsou v pořádku. Jen se nudí, jaro stále v nedohlednu.

26.12.2010

Podívejte, co už Špička umí.

 

 p1110156.jpg

 

 

 

p1110159.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25.12.2010

Špičinka už je u mě přesně měsíc. Už se chová jako velká holka, i když je to ještě miminko, které  pije mlíčko z lahvičky. Dnes byla u velkých koček. Vysypala jim granule z několika misek a šplhala po velkém šplhadle.  Do toho někdo z koťat vylil vodu. Pohroma byla dokonána. Mít depozitum pro kočičky znamená být udatnou uklizečkou na dvojnásobný úvazek.

Na FB jsem se velmi potěšila fotkami Barušky ze Světlušky v novém domově. Je z ní krásná kočička a má se skvěle.

24.12.2010

Balík, který nám včera došel nám poslala paní Monika Ulrichová. Vánoční dárek dostal Daneček i ostatní kočičky. Samozřejmě ho řádně prohledaly a hned ochutnaly mlíčko i konzervičky.  Moc jim chutnalo a musela jsem jim přidat.  Děkujeme za krásný dárek.

p1110146.jpg

 

 

 

 

 

 

p1110147.jpg

 

 

 

 

 

 

p1110149.jpg

 

 

 

 

 

 

p1110151.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 Moc děkujeme paní  Monice Ulrichové za krásné dárky pro Danečka a ostatní kočičky.

24.12.2010

Chtěla bych ještě jednou poděkovat všem, kteří nás v letošním roce podpořili. Buď dárky pro kočičky, finančně, novým domovem pro kočičku, podporovali některou z kočiček Světlušky formou virtuální adopce, nebo mě i kočičkám pomohli jiným způsobem  Chtěla bych všem vyjádřit můj velký vděk za Vaši pomoc. Bez Vaší pomoci by moje práce nebyla možná.

Včera nám došel i jeden balík od firmy Zoohit. Moc se omlouvám, nějak jsem se v tom množství dárků  ztratila. Prosím, milého dárce, aby mi připoměl své jméno. Ještě jednou se tímto omlouvám moc děkuji. Fotečky dodám.

23.12.2010

Dnes i včera přišlo mnoho balíčků od hodných lidiček, kteří myslí na naše kočičky a udělali nám opět ohromnou velikou radost. Jen za tyto dva dny přišlo 6 balíků. Jsme moc vděčni a moc, moc děkujeme za tak výraznou podporu a pomoc. Ježíška do Světlušky poslala paní Veronika Matuszná, paní Lenka Muschová, paní Eva Žváčková, paní Martinka Hofbauerová, paní Mirka Steňková a paní Zdeňka Paulíková.

 Kočičky se moc radovaly a byly jako u vytržení, když prolézaly hromadu dárků, které byly krásně popsané a zabalené. Z každého dárku dýchala láska a touha udělat kočičkám co největší radost.  

A zde jsou fotečky obdarovaných a šťastných kočiček ve Světlušce.

p1110094.jpg

 

 

 

 

 

 

p1110095.jpg

 

 

 

 

 

 

p1110105.jpg

 

 

 

 

 

 

p1110112.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1110122.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1110134.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1110135.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1110136.jpg

 

 

 

 

 

 

p1110139.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1110143.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 Moc děkujeme paní Veronice Matuszné, paní Lence Muschové, paní Evě Žváčkové, paní Martince Hofbauerové a paní Mirce Steňkové za krásné  dárky.

 A Lukášek, hodný tatínek, jak jinak, pečuje o Špičku. Často si říkám, kdyby byly mezi lidmi takové vztahy, jako jsou mezi zvířaty, bylo by dobře.

p1110090.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Jantárek stále kýchá. Už nevím, kdy se toho konečně zbaví. Bude to opravdu křehké stvořeníčko.

21.12.2010

Dnes jsem byla s malinkou Špičinkou u pana doktora. Sice nijak výrazně nekýchá a ani očka nejsou špatná, jí také dobře. Stejně jsem měla pocit, že by ji měl pan doktor vidět. Dobře jsem udělala. Pan doktor ji poslechl a našel počínající zánět na průduškách. Brouček malinký dostala injekci a hned se chtěla ke mě schovat. Před tím si očichávala stůl i pana doktora. Po injekci už ho nechtěla vidět. Cestovala u mě pod halenkou, aby jí nebyla zima. Byla z toho trošku vykulená. V autě ještě nebyla. Je zvyklá jen doma.

Jantárkovi znovu mažu očičko. Sice nehnisá, ale zase slzí.

Stále se vše točí okolo zvířat, ať se blíží Vánoce, nebo ne a jsem ráda, že mě nepohlcuje ten předvánoční shon a nervozita, jak ji pozoruji u jiných.

Sasanka byla včera na noc doma, ale ráno chtěla moc ven. Tak jsem ji zase pustila. Domů odpoledne nechtěla. Venku naštěstí nemrzne, tak tam může být. Je venku tak šťastná. Celou zimu by zavřená určitě nevydržela. Pokud se ale ochladí, bude muset zase dovnitř. Snad tu zimu nějak střídavě překonáme.

Očkovaná byla včera Mařenka. Ještě to čeká Sasanku a Caesara.

Jinak jsou všechny kočičky v pořádku a stále čekají na jaro.

Montíčkovi ale sníh nevadí. Samozřejmě mě doprovází ke slepicím a brodil se vysokým sněhem, skákal na větvičky keře a bylo vidět, jak ho to baví. Taky Pacička je často venku a doprovází mě. Samozřejmě i Mili s dlouhým kožiškem. Té snad ani zima být bemůže. Je dlouhosrstá a narostla jí nádherná zimní srst. Jsem moc ráda, když tak přemýšlím, co se letos povedlo a co ne, že máme hotový plot okolo zahrady. Peněz stál sice hodně, ale za ten klid a bezpečí kočiček to stojí.

p__n_.jpg.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20.12.2010 

 

Ráno, když jsem šla krmit Sasanku, byla připravená u dveří a hrnula se ven. Pustila jsem ji a nakrmila na zahradě. Svoboda je pro ni důležitá. Nemůžu ji držet zavřenou násilím, mohlo by se to odrazit na jejím zdraví. Snad se nechá alespoň na noc zase chytit a zavřít. Není to s ní jednoduché.

Špička roste, je to prostě miláček. a už váží 780 g. Dovádí s ostatními koťaty a všechno se od nich učí. Ráno mě běží s ostatními vítat a dnes dokonce šla s velkými koťaty jíst maso. Popadla kus syrových jater a pustila se do nich. Ona dostává ráno jídlo jako první. Vypila svoji lahvičku mlíčka a než jsem jí dala nadrobno nakrájené hovězí, už se chtěla  živit s ostatními. Nakonec si přeci jen snědla  svoje hovězí a šla spát. Je to fantastická kočička, milá, něžná a chytrá.

Také se jí začíná měnit barva očiček. To by odpovídalo věku 6 týdnů. Vývojem je ale hodně dopředu. Je to tím, že žije s většími koťaty a všechno se od nich učí. Nemá vrstevníky.

Nejraději spí u mě pod bradou a než se uloží, vrká jako hrdlička.

V následujích dnech nás čeká očkování Mařenky, Sasanky a Caesara. S Caesarem to bude práce na několik hodin. Nejdříve ho pomazat pastou se sedativem tak, aby si to olízal a alespoň něco v něm bylo, a potom ho chytit a píchnout. Nebude to jednoduché, jako každý rok  to bude boj. Je to sice moc hodný a milý kocourek, ale nesnáší jakoukoli manipulaci. Nechám to na svátky, až bude doma manžel a snad to společně zvládneme.

Kluci Safírek s Rubínkem jsou největší divoši. Perou se, honí a  piští.

Montíček se mnou chodí pravidelně krmit po ránu slepice. Proběhl sněhem a měl celou bílou hlavičku. Je venku šťastný, tak jako všechna ostatní koťata. Ven nechodí jen Šumíček. Ten je nejraději v posteli. A až budou na jaře létat motýli, to bude bezva zábava. Budou i šplhat po stromech, honit se v trávě. Už se moc těšíme. Jsem moc ráda, že je hotové oplocení a nemusím mít strach, že se někomu něco stane.

Tento týden už budeme moct zaplatit listopadovou fakturu za veterinu. Moc děkuji všem, kdo nám pomohli.

 

 

 

 

19.12.2010

Dnes jsou tomu už 3 roky, co  Světluška odešla za Duhový most.  Žije tu s námi ale dál, v každé zachráněné kočičce v každém malém kotěti.

 4-cs-96d547ad312a53d9b025894ac5fc978f-1-.jpg

 

 

Nikdy Tě nepřestanu milovat, Světluško. Příběh Tvého života byl dopsán, ten příběh však nekončí a pokračuje v nás..... a jednou se naše cesty opět setkají.

Příběh statečné Světlušky ZDE

 

18.12.2010

Tak nevím, dnes zase velká koťata řádila. Shodila postupně dvě škrabadla, lítali jako diví a co jim přišlo do cesty, létalo taky. Jen Špička je stále hodná. Ráno vypila celou svoji lahvičku mlíčka a zajedla to syrovým hovězím. Pak se uložila do košíku a spala a spala. Je to moc hodné koťátko.

Jantárek má stále rýmu. Zvažuji druhou sérii Zylexisů, pokud se to nezlepší.

Šumíček je neviditelný kocourek, který celý den tráví v ložnici v posteli. Je to největší spáč.

Daneček pečuje o malou Špičku. Vlezl si k ní do košíku a celou ji omyl.

Ostatní jsou stále doma a jsou hodní. mají spoustu dárků a různých dobrot, tak si užívají.

Včera jsme dostali vánoční dárek od paní Alenky Ponížilové. Kočičky se radovaly, zkoumaly a pochutnávaly si. Jen aby potom nechtěly mít Vánoce celý rok.

p1110076.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1110078.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1110079.jpg

 

 

 

 

 

 

p1110082.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Jantárka zaujaly hračky a tak balík obsadil a byl jeho.

 Moc děkujeme paní Alence Ponížilové za krásné  dárky.

 

Moc děkujeme všem dárcům, kteří myslí na naše kočičky a posílají nám vánoční dárky a finanční příspěvky. Díky Vám mají kočičky ve Světlušce krásné štědré Vánoce a moc za to děkují.  7-cs-fe2cef6435431334592ead250e34a99a-1-.jpg                                                                                                   

 

 

 

 

 

 

17.12.2010

Dnes odpoledne se mi podařilo chytit Sasanku. Odnesla jsem ji zase do pokoje, kde je sama a kde není žádný průlez aby mohla utéct. Byla na půdě, ale tam je zima. Jídlo měla zmrzlé, stejně tak vodu. Taky trochu kýchala. Je to s ní složité. Nikdy nevím, co vymyslí a jak se zachová.

Včera jsme dostali tři balíčky od Ježíška. Tentokrát nám dárky poslala paní Iva Szmeková, paní Jiřina Vrábelová a paní Jana Zemanová.

Moc děkujeme za spoustu  granulek, mlíčka, hraček, konzerviček, kapsiček a dalších dobrůtek pro kočičky. Kočičky měly obrovskou radost a hned po otevření balíků ochutnávaly. Chutnalo jim náramně.

p1110066.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jednotlivé dárečky byly krásně pospány, každá kočička měla svůj dáreček označený jménem. Moc děkujeme.

p1110070.jpg

 

 

 

 

 

 

p1110071.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Všechny balík byly, jak jinak, podrobeny důkladné prohlíce a řádnému prozkoumání.

p1110073.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1110041.jpg

 

 

 

 

 

 

p1110045.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1110046.jpg

 

 

 

 

 

 

p1110055.jpg

 

 

 

 

 

p1110063.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Moc děkujeme paní Ivě Szmekové, paní Jiřině Vrábelové a paní Janě Zemanové  za krásné  dárky.

 

16.12.2010

Dnes jsme dostali výtěžek z akce Plná miska ve výši 3600 Kč. Srdečně děkujeme  všem, kdo se na akci podíleli,  a to jak organizačně, tak darovanými věcmi. Akce měla úspěch a peníze nám moc pomohly a pomali budeme moct zaplatit listopadovou fakturu za veterinu. Jsem velmi dojata, jak nám hodní lidé pomáhají. Bez Vaší pomoci by moje práce nebyla možná a nebylo by vůbec možné pečovat o tolik kočiček a hlavvně nemocných koťat.

Sasanka se opevnila na půdě. Chhtěla jsem ji chtit, ale nenechá se. Když bydlela venku, na jídlo vždycky přišla a nechala se i hladit. Teď, co je na půdě, se chytit pprostě nenechá. Ani na jídlo nevyleze. Jen jsem ji zahlédla a tak vím, že tam je a jídlo jí tam dávám. Snad jí to nesní někdo jiný. Sasanka zlobí. Mohla být v teploučku a namísto toho mrzne na půdě. Je pravda, že Čičkulka tam prožila celý svůj život a nemocná byla jen jednou. Ale pořád je lépe na půdě, než venku na zahradě.

Jantárek má očka moc  hezká. Rýma je ale pořád. Kapeme do nosánku antibiotika. Chytila to i malá Špička. Dnes začala kýchat a nechce moc jíst, takže zítra musíme k panu doktorovi. Snad to nebude mít vážný průběh.

 

Jinak jsou všichni v pořádku a většinou jsou doma.  

15.12.2010

Dnes jsem dostala od paní Martinky Hofbauerové krásný malovaný obraz. Je úplně čerstvý a ještě schne. Dám si ho zarámovat, je opravdu nádherný. Taky jsem dostala krásné psaníčko. Moc děkuji., jsem dojata.

Také Adámek dostal ještě vánoční dárek. - jeho oblíbené dobrůtky. Dodatečně vložím fotky.

Sasanka dnes chtěla jít ven a tak jsem ji na chvíli pustila. Jenže se opět projevila jako plašanka a nenechala se chytit, abych ji dala zase do tepla. Mrzí mě to. Snad se mi podaří ji chytit ráno, až ji budu krmit. Zřejmě tuší, že ji chci chytit a zavřít a to se jí asi nechce. Nenechala se nalákat ani na jídlo, takže od rána hladem.

Jinak se naštěstí neudálo nic a vše plyne poklidně. A jak vypadá ve Světlušce v předvánoční čas? Cukroví se nepeče, protože na to není čas a ani zvláštní předvánoční úklid se nekoná, protože se uklízí denně. Vše se točí okolo zvířat tak, jako každý jiný den. Jen jsem musela odhazovat sníh, aby se kočičky, které chtěly  jít ven, vůbec mohly venku pohybovat.

Venku se byli podívat Pupíček, Pacička, Montíček, Safírek a Mikeška.

14.12.2010

Včera u nás byl za našimi kočičkami opět Ježíšek. Tentokrát ho k nám nasměrovala naše Martinka Hofbauerová. Kočičky samozřejmě zkoumaly, byly zvědavé, co to zase dostaly. Nakonec se rozhodl Kájík, že balík je jeho a lehl si do něj tak, aby se tam už nikdo další nemohl dostat.  Potom si to rozmyslel a rozdělil se s ostatnímii. Je to hodný kluk.

 

p1110039.jpgp1110038.jpgp1110033.jpgp1110021.jpgp1110030.jpgp1110029.jpg

 

 

 

 

 

 

p1110013.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jantárkovi se léčí znovu obě očička. Taky rýma se mu zhoršila. Naštěstí ale přestal chrčet. Je to křehké stvořeníčko. Ale se Špičkou se honí a hraje stále.

Malá Špičinka je opravdu roztomilá. Má v sobě něco zvláštního, co nedokážu sice nijak identifikovat ani  popsat, ale vím, že to tam je a je to něco kouzelného, čím si  mě ten malý něžný chomáček omotal. Každý, kdo ji vidí, je z ní unešený. Je to stvořeníčko, které si prostě musí každý zamilovat. Jen samotný pohled na ni pohladí duši.

Na ostatních kočičkách je vidět, že mají menší energetický výdej. Dost snížily množství jídla, které sní. Na zahradu se jít nedá. Vždycky jim dělám cestičky, aby se mohly proběhnout, jenže jak stále chumelí, jsou okamžitě zaváté. Jestli bude celá zima takové, budou se nudit. 

Jsem ráda, že Sasanka je doma a ne venku v té zimě. Vypadá spokojeně. Polehává vlastně jako ostatní a občas se dívá oknem. Určitě ví, že je venku zima.

Dnes jsem byla u pana doktora pro další tablety na odčervení a pro nové mlíčko pro Špičku. Za nedlouho bude mít už celou jednu velkou konzervu RC mlíčka vypitou. Je to šikulka. 

13.12.2010

Dnes nám poslala milého Ježíška paní Martnka  Hofbauerová. Zítra udělám fotečky. Dnes nějak nestihám, asi za tím bude únava, která mě už druhý den provází. Taky jsme dostali krásné psaní od paní Ivy Szmekové, které jsem se rozhodla zde uvést. Je krásné, milé a velmi mě dojalo. Samozřejmě kočičky se budou moc radovat.

Pro kočičky ze Světlušky:( a také pro jejich paničku)
 Milé kočičky, protože jste byly po celý rok hodné, Ježíšek vám posílá balíček s dobrotami, které jste si přáli. O některé konzervičky a granulky se určitě spolu podělíte, jste přece kamarádi. Pro Špičku posílám růžovou dečku a taky jednu modrou, která měla být pro malíčka :-( Určitě se najde někdo, kdo si v ní rád poleží.
Dal jsem tam navíc i pár kapsiček, to pro případ, že byste chtěli obdarovat ještě někoho, kdo třeba taky nemá domov.
Doufám, že Nefritek se na mne nebude zlobit, ale pastu Probican jsem nesehnal a
 tak posílám kvalitní kapsičku. Snad to nebude vadit. Kájínek se určitě nebude zlobit, že dostane mističku Royalu místo Acany. Moc vás všechny kočičky i vaši paničku a celou její rodinu zdravím a přeju do nového roku hodně zdravíčka, štěstíčka a moc hodných lidí, kteří kočičkám dají domov.
To vám všem ze srdce přeje Ježíšek

Jen mě bolí, že Malíček si své dečky už neužije. Kéž je mu v kočičím nebíčku s jeho maminkou lépe, než jim bylo zde, kde k nim byl osud tak krutý.

Stále pozoruji Špičenku a když zrovna méně jí, bojím se o ni. Stále je to křehký drobeček. Za každý mňouknutím vidím nějaký problém. Už aby pusinka vyrostla z toho kojeneckého věku.

Jantárkovi začalo zlobit druhé očičko. Vidím zánět spojivek a je celé červené. Ten chlapeček se taky ne a ne uzdravit.  

12.12.2010

Dnes miláčci dopoledne zlobili. No zlobili, bavili se. Převrhli vázu s růží, kterou jsem dostala včera od Alenky a to jsem ji dala až za kuchyňskou linku na okno. Sotva jsem doplnila vodu, udělali to znovu. Taky mi utrhli jediný květ orchideje, na který jsou dlouho čekala. Lítali jako diví, vylévali a rozsypávali všechno, co jim stálo v cestě. Jantárek trápil malou Špičku. Chtěl si s ní hrát jako s hračkou. Chudinka volala o pomoc. Špička je nádherné koťátko, krásná holčička. Už váží 620 g. 

p1110001.jpg

 

 

 

Špička

 

 

Jantárek stále chrčí a pospává. Teplotu ale nemá a chuť k jídlu taky. Je jen unavený po těch všech lécích, co musel vybrat.

Nefritek je krásný chundelatý kluk a černí kluci Rubínek a Safírek jsou nádherní černí krasavci. Samozřejmě i všichni zrzečci a taky běloušci a Irinka. Všichni jsou to zlobivá zlatíčka.

p1110006.jpg

 

 

 

Nefritek

 

 

 

 

Safírek dnes projevil svůj talent k vaření. Mouku v talířku nejdříve očichal a potom tvořil pacičkou. Nakonec byl celý bílý od mouky. Je to náramný pomocník. 

Večer dostali kočičky bonbónky - kotěcí RC granulky. To bylo křoupání a radosti.

V prosinci také musíme opět po čtvrt roce odčervovat. Začali jsme dnes. To zase bude bitva, ale musí to být.  

11.12.2010

Prohlédněte si naši vánoční fotogalerii. ZDE

11.12.2010

Dnes jsme měli velmi milou návštěvu. Přijela paní Alenka Machovcová s přítelem. Přivezli ohromné množství dárků pro kočičky i pro mě. Jsme velmi vděčni a moc, moc děkujeme. Paní Alenka přivezla různé druhy granulek pro dospělé i pro koťátka, mnoho kapsiček, vaniček, konzerv,  vitamínové pasty, konzervičky, kotěcí mlíčko pro Špičku, mléko Tatra pro ostatní kočičky, spousty různých, balónků, myšiček, kočiček se šantou a mnoho jiných hraček.. Kočičky samozřejmě zkoumaly a některé si své dárky vybraly samy. Z hraček se šantou byly nadšené. Nejdříve se daly do zkoumání ty nebojácné a plašani přišli, až když jsme odešli do obýváku a byli tam sami. 

 Moc děkujeme paní Alence Machovcové a jejímu příteli za spoustu  krásných dárků.

 

Kočičky toho samozřejmě také využily k mazlení a nechaly se řádně hladit. Jen plašani utekli.

p1100003.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Moc děkujeme všem milým lidičkám, že na nás myslí a že nám tak velmi pomáhají.

p1100004.jpg

 

 

 

 

 

 

10.12.2010

Ježíškovi se u nás asi zalíbilo a tak nás dnes opět navštívil a zrovna dvakrát. Tentokráte ho k nám poslala paní Stanislava Hamáková a paní Dana Gurtlerová. Kočičky byly nadšené a  hned všechno podrobily důkladné vstupní kontrole. Moc děkujeme za krásné dárečky. Letošní Vánoce pro naše kočiky začaly brzy a jsou nádherné, plné milých s láskou darovaných mňamek a hraček. Kočičky si užívají a radují se, kolik už dostaly krásným věcí a dobrot.

Za překrásné  a dobré dárečky děkujeme paní Stanislavě Hamákové a paní Daně Gurtlerové.p1080896.jpg  

 

 

 Montíček zkoumá

 

 

 

p1080897.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1080898.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1080900.jpg

 

 

 

  

 

 

p1080907.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1080910.jpg

 

 

 

 

 Jerry

 

 

 

 

p1080911.jpg

 

 

 

 

 Míša

 

 

p1090002.jpg

 

 

 

 

 Linduška

 

 

 

 Jantárkovi se očičko lepší, ale zase začal chrčet. Je to přeci jen slabé koťátko. Byl moc maličký a zubožený, když se našel. Snad se z toho nevyklube nic horšího. Chtěla jsem ho znovu odčervit, ale odložím to o pár dní.

Špička už přes den pobývá mezi ostatními koťaty, jen v noci ji dávám zpět do karantény, aby měla klid. Už ráno ale stojí za dveřmi a piští. Koupila jsem jí dnes novou kukaň, podobnou v jaké spává v karanténě, ale zabral ji Jantárek. Tomu se to musí odpustit. A tak se spokojila se starým košíčkem.

p1090003.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Kluci Safírek a Rubínek jsou největší divočáci. Když se dají do honičky, opravdu to stojí za to. Ennynka s Montíčkem jsou klidnější.

9.12.2010

p1080877.jpg

 

 

 

 

Kačenka

 

 

 

 

 

p1080881.jpg

 

 

 

Špička

 

 

 

 

 

p1080883.jpg

 

 

 

 

Safírek a Špička

 

 

 

p1080884.jpg

 

Safírek,Rubínek, Jantárek

 

 

 

 

p1080891.jpg

 

 

 

Rubínek a Jantárek

 

 

 

 

p1080889.jpg

 

 

 

Rubínek a Jantárek

 

 

 

 

9.12.2010

Ranní úklid máme za sebou a zvládli jsme i včerejší desinfekci všeho, co se jen dalo. Valká koťata samozřejmě pomáhala, jak jen to šlo.

Špičku už musím pouštět z karantény. Když se nají a vyspí, piští za dveřmi. Zkamarádila se s Jantárkem a neskutečně spolu lumpačí. Honí se, hrají si, perou se. Vytvořili krásnou dvojku.

Z Nefritka roste krásný, klidný a něžný kocouřík.. Safírek s Rubínkem jsou dvě čísla. Když se začnou honit, padají i obrázky ze zdi. Dnes ráno jsem je také zvedala.

Ennynce se po očkování opět zhoršilo očičko. Stále mažeme, vlastně po celou dobu, co Ennynku mám.

Včera jsem chtěla odpoledne pustit Sasanku, aby se zase trochu vyvenčila na zahradě, ale otevřené dveře zůstaly bez povšimnutí. Na posteli a u radiátoru je přeci jen lépe. Vynahradí si to zřejmě na jaře a v létě.

Jasánek se snad přestal prát a uklidnil se a tak opět panuje klid a mír. Všichni pospávají a občas se vyjdou podívat ven. Jaro stále v nedohlednu a tak se zase vrací do pelíšků. Jen Lukášek mi ráno utekl před dveře a chtěl být před domem na cestě. To ale nemůže. Když jsem šla pro něj, snažil se uniknout a schovat se pod auto. Ale byl dopaden a je zase doma. Jestli chce ven, musí jen na zahradu. Tam je bezpečno.

 

8.12.2010

Na fotkách je : Adámek, Ennynka, Lukášek a Safírek.

 

 

p1080779.jpgp1080826.jpgp1080839.jpg

 

p1080844.jpg 

 

 

 Safírek a kousek Mikinka

 

 

 

8.10.2010

Dnes v noci přijel manžel a první, na co se ptal, bylo, kde je Malíček. Když dojede, všechny kočičky ho vítají a on potom zajde vždyck y do karantény podívat se na nejmenší nebo nemocné, kteří tam jsou. Malíčka tam nenašel a tak ho snáhěl. Bohužel, chlapeček už spinká u svojí maminky.

Včera jsem Sasanku odpoledne pustila trochu ven. Byla tam asi dvě hodiny. Trochu se prošla po zahradě a potom se schovala do zhradního domku. V době odpoledního krmení se nechala chytit a tak jsem ji znovu zavřela. Ani neprostestovala. Uvelebila se do poostele a byla spokojená. Asi to budeme takto praktkovat po celou zimu. Přes noc bude v teple a přes den ji vždycky pustím, aby se vyvětrala a proběhla. Snad to tak bude fungovat.

Malá Špička je čiperná a zvídavá holčička. Včera jsem ji vypustila z karantény. Prošmejdila chodbu a kočičí pokojík. Všechno očichala, prohlédla si a byla spokojená. Některé kočičky před ní utíkaly, asi proto, že je malá  Ona se nebála nikoho. Potom jsem ji zase dala zpět.

Jenže Jasánek měl včera nějakou bojovnou náladu a začal se prát s velkým Zrzkem, co k nám chodí. Nevím, proč, ale řvali docela hodně. Špička to slyšela, naježila se a hned se šla schovat do své kukaně. Jasánek Zrzka vyhnal ven. Jsou to dva cizí kocourci, ketří na podzim došli a ani nevím odkud a tak zlobí. Naši z toho byli také vyplašení. Musím je víc hlídat, aby byl klid a neprali se. Klid je nesmírně důležitý pro jejich imunitu. Zima je vždycky náročné období. Všichni jsou doma, namísto zahrady mají jen dům a velkou půdu. Zahrada chybí.

Velká koťata dnes pěkně spala. Je nízký tlak a tak ani nic nerozbili a pospávají.Jsou to prostě miláčci.

V dnešní Vlastě vyšel o nás a hlavně o Ladynce článek.

 

7.12.2010

Snažím se nemyslet, nevzpomínat, ale jde jen těžko. Nedá se zapomenout na krásná malá očka, malinké tlapičky. Ale život jde dál a musíme jít s ním.

Silvinka všera dostala u pana doktora antibiotika a Dexamethazon. Boláček je už lepší. S největší pravděpodobností se jedná o nějakou alergii, neco ji podráždilo a jak to svědilo, rozškrábala si to.

Špička je fantastické a šikovné koťátko. Běhá za mnou jako pejsek, šplhá po nohách, aby se dostala nahoru, protože na klíně se přeci krmí. Je ještě v karanténě. Není tam ale sama. Je tam s ní Ladynka, která o ni pečuje. Člověk by se často mohl učit od zvířat. Lukášek pečoval o ostatní koťata, když byla malá a  o Špičku se stará Ladynka. Napravují to, co pokazil člověk.

Ostatní kočičky jsou v pořádku a zřejmě vyčkávají jaro. Teď je dobrá i půda.

Odpoledne vezmu Sasanku na chvíli ven, aby se proběhla, pokud přestane pršet. Přeci jen je zavřená dlouho a byla zvyklá na volný pohyb venku.

Dnes mě také  čeká maso. Je úterý, musí se dovézt a naporcovat do mrazáku.

V noci mi koťata ukradla sáček se zbylými hračkami, který jsem měla volně položený na kuchyňské lince. Sáček roztrhali a hračky si vzali. Šikovní čumáčci.

 p1080843.jpg

 

 

 

 

 

 

p1080832.jpg

 

 

 

 

 

 

p1080827.jpg

 

 

 

 

 

 

 

6.12.2010

Všechno jde dál, jako kdyby se nic nestalo. Nerozumím tomu. Malý a něžný kočičí chlapeček už tu není. Jeho maminka a ostatní kočičky z areálu taky ne. Zemřeli vinou "člověka". Zůstala jen bolest a prázdné místo v jeho pelíšku. Malíčku, nikdy na Tebe nezapomenu. Budeš tu s námi, tak jako ostatní. Světluška, Jiříček a další. Nikdo z Vás nikdy nepříjde o své místo v mém srdci. Jen tolik bolesti a smutku, kdyby tam nebylo.....

Kočičky dnes dostaly první vánoční dárky, které nám prosvětlily tento smutný den. Měly opravdu  velkou radost a do Vánoc čekat rozhodně nechtěly. Kočičky se velmi radovaly a mně  dojetím tekly slzy. Dojalo mě, že jsou tak hodní lidé a myslí na naše kočičky. Všechny dárečky byly krásně zabaleny a každý byl s láskou ozdobený. A tak se pustily do rozbalování a zkoumání, cože to Ježíšek vlastně poslal. Koťata samozřejmě nejvíc zaujaly hračky a pustily se samy do rozbalování.

 

p1080852.jpg

 

 

 

 Máme Vánoce už dnes

 

 

p1080857.jpg

 

 

 Daneček prohlíží a zkouší krabici

 

 

 

 

p1080866.jpg

 

 

 

 

 Montíček si vybírá hračku

 

 

p1080869.jpg

 

 

 

 

 Kluci prohlíží

 

 

 

p1080872.jpg

 

 

Montíček si vybral balónek

 

 

 

 

Za překrásné dárky srdečně děkujeme paní Petrušce Boudové a paní Martince Hofbauerové., která nám darovala i pěkné věci do Vánočního bazárku. 

6.12.2010

Včera jsem slíbila fotečky Jantárka, tak plním slib.

p1080836.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1080838.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1080825.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.12.2010

Malíček můj maličký milý a něžný dnes v noci odešel za svoji maminkou. Byl maličký a slabý a doplatil na lidskou zrůdu, která mu kočičí maminku, kterou tak nutně potřeboval, bezcitně zabila. Malý sladký chlapeček, který měl život před sebou,  musel odejít, kvůli "člověkovi". Za jeho kraťoučký život bohužel poznal jen to zlé. Je mi po něm moc smutno. Byl to statečný a oddaný brouček a každý, kdo ho viděl, si ho zamiloval. POslední hodiny jeho života chtěl být na mé ruce, která pro něj znamenala všechno. Jídlo, teplo a bezpečí. Dlouho do noci jsem ho držela na dlani, bohužel, víc jsem nedokázala. Teď už ho nic nebolí a jistě se tulí v kočičím nebi ke svojí mamince. Je přesmutné, že na této Zemi nebylo místečko, kde by mohli žít. Na jeho krásná očka nikdy nezapomenu.

p1080773.jpg

 

 

 

Malý broučku, Malíčku něžný.......

 

 

 

Odjíždím na veterinu se Silvinkou. Má boláček s lysinkou na hlavičce, tak ať se na to pan doktor podívá.

 5.12.2010

Malíček nechce jíst a vypadá, že mu není dobře. Také mi připadá, že těžce dýchá. Nevím, co se děje, ale vůbec se mi to nelíbí. Špička přibrala za 10 dní 150 g . Malíček jen slabých 50 g. Je hubeňoučký a vůbec si nehraje. Jen leží v pelíšku a dnes z něj ani sám nevylezl. Hned ráno jedeme k doktorovi. Snad to nebude nic vážného. U tak maličkého tvorečka je ale nebezpečné všechno. Tak mu držte palce, ať se nezhoršuje a je mu líp. 

5.12.2010

Malíček se mi zdá stále malý a slabý. Oproti Špičce se to nedá vůbec srovnat. špička běhá, hraje si, Malíček většinu de jen leží v pelíšku. Snad se za tím neskrývá nějaká vývojová vada. 

Jantárek je krásné koťátko a hezky roste. Očičko se pomali spravuje. Dnes dobírá léky. Doufám, že konečně nastane období, kdy nebudeme moc potřebovat pana doktora a dostaneme se z dluhů. 

Dva cizí kocourci, kteří k nám chodí se u nás zabydleli. Rezatý Zrzek ráno čeká na jídlo a nejvíce křičí. Asi byl něde zvyklý si jídlo prostě vykřičet. Ještě ho potřebuji vykastrovat. On se ale nedá chytit. Budu se muset vyzbrojit rukavicemi a zavřít průlez a skusit ho lapit. Jasánek už je dávno vykastrovaný. Rád spává v kočičím pokojíčku. Je nádherný. Má krásnou srst a je tlusťoučký. Vypadá úplně stejně jako Světluška. 

Montíček s Enynkou začali chodit ven. I když je mráz, provází mě, když jdu krmit slepice. Ostatní velká koťata běhají i poo půdě. Je tam spousta harampádí a tak se jim tam líbí. Dopoledne dupali jako koně. Máme obrovskou půdu, kde se mohou opravdu vyskotačit.

Adoptivní amaminku našly v poslední době tyto kočičky: Ájinka, Linduška, Ladynka a Kačenka. Srdečně děkujeme za podporu těchto kočiček. Moc nám to pomůže.

 

4.12.2010

A několik sobotních odpoledních foteček.

p1080778.jpg

 

 

 

 

 

 Daneček se Safírkem  

 

 

p1080785.jpg

 

 

 Safírek

 

 

 

 

 

 

 

p1080788.jpg

 

 

 

  Ájinka

 

 

 

p1080796.jpg

 

 

 

 

 

 Montíček

 

 

 

 p1080809.jpg

 

 

 

 Míša

 

 

 

p1080810.jpg 

 

 

 

 

 Adámek

 

 

 

 

 

p1080814.jpg

 

 

 

 

 

 

Malíček

 

 

4.12.2010

Venku je mráz a Caesarek sedí pod krmítkem pro ptáčky a číhá. Mráz nemráz, ale ptáčci jsou opatrní a pokud tram Caesarek seděl, nepřilétli. Ostatní mají z okna také pěknou podívanou na krmítko plné ptáčků.

Jantárkovo očičko se stále lepší. Mastička byla sice drahá, ale skutečně zabírá a pomáhá. Očičko se otevírá stále víc a je opravdu pěkné.

Dnes jsem dopoledne slyšela mňoukání. Nevěděla jsem ale, odkud jen jde. Za žádnými dveřmi nikdo nebyl. Až po chvíli jsem viděla, jak Safírek s Rubínkem sedí u dvířek kuchyňské linky a snaží se je otevřít. Byl tam zavřený Jantárek. Seděl mezi moukami, cukrem a těstovinami a snažil se dostat ven. Chytří chlapečci, že mě nasměrovali a ukázali, kde je Jantárek zavřený. 

Malíčci jsou dvě úplně rozdílná koťátka. Špička je zvídavá a dravá. Když ji krmím z lahvičky bije kolem sebe pacičkami s vytasenými drápky a bojuje s rukou, kterou v tu chvíli považuje za někoho, kdo by jí mohl mlíčko vypít. Je to malinká lvice, která už teď ví, že život bývá těžký a nedává nic zadarmo. Malíček je pravý opak. Je to klidný, důvěřivý  a něžný klučík. Zcela oddaně  sedí a nastavuje pousinku na míčko s pacičkami na mé ruce. S naprostou důvěrou a oddaností. Sladký chlapeček.

3.12.2010

Špatně se mi píše, když na mně sedí čtyři velká koťata. Zasedla i část klávesnice. Nedá se s nimi nic pořádně dělat. Chtějí se chovat a mazlit, mít moji společnost.

Malá Špička je moc šikovné koťátko. Baští moc hezky. Dvakrát denně má i syrové maso a taky konzervičku z misky krásně jí. Malíček zatím syrové maso nejí i konzervičky sní méně. Je zatím hlavně na mlíčku.

p1080773.jpg

 

 

 

 

Malíček - něžný chlapeček

 

 

 

p1080761.jpg

 

 

 

 

Špička si drží lahvičku vytasenými drápky  

 

 

Dnes jsem byla pro fakturu za listopad a je to opravdu hrůza. Nevím, z čeho ji zaplatím. Jsme přeplněni a to je strašně znát. Moje možnosti jsou několikanásobně překročeny a výdaje na léčení tomu odpovídají. Sil na péči o všechny ty drobečky je naštěstí dost, ale vyčarovat víc financí bohužel neumím. Občas mě napadne, že jsem asi měla udělat to, co dělají ostatní depozita - prostě nepřibírat. Teď mám problém a nevím, jak ho vyřeším. Ale koho jsem měla odmítnout? Jantárka nebo  Malíčka a Špičku? Ani jeden by už nežil. Má to vůbec řešení?  

Velmi nerada, ale musím znovu prosit Vás všechny, milí přátelé, kteří máte v srdci lásku  k opuštěným a bezmocným zvířatům, pomozte nám se zaplacením účtu za léčení koťat. Věřím, že tento měsíc bude lepší. Téměř všichni už  dobrali léky a jsou v pořádku a tak nebudeme muset tak často k panu doktorovi. Jsem moc ráda, že všechna koťata přežila, přesto, že to byli chudáčci malí, nemocní a moc brzy osiřeli, bez ochranných látek, které jim mají předat jejich mámy. Moc jsme se všichni snažili. Dokázali jsme to, ale za cenu velkého překročení našich finančních možností.  Věřím, že nám pomůžete a předem moc děkuji.

2.12.2010

Malá špička už taky přišla na chuť syrovému masíčku. Je to úžasně šikovná kočička. Taky už oba chodí na záchodek. Několik málo ramů koťátka a co už všechno umí. Malíček ale syrové maso ještě nejí. Zkouší ale konzervičku. Jsou to milí drobečci a rychle pochopili situaci a zčali být samostatní. Neustále objevuji něco, čím mě tito úžasní tvorové překvapují.

Jantárkovo očičko se skutečně otevírá a objevuje se část hezkého očička. Začínám věřit, že se očičko zachrání. Je to také úžasný tvoreček bojovníček. Musím znou poděkovat těm, kdo mu přispěli na dávku Zylexisů, které mu skutečně pomohly. 

Dnes u nás byla česká televize s panem Václavem Vydrou a natáčeli Ladynku, která nás loni zachránila před požárem. Zachránila vlastně nejen dům, ale i nás. Jenže Ladynce to bylo jedno, že bude v televizi, právě naopak nebyla vůbec nadšená. Nakonec už se na nás zlobila a vrčela. Pan Vydra je velice milý člověk s vyprávěl nám o svém kocourkovi. Nakonec jsme to zvládli a jsem ráda, že to máme za sebou. 

Ostatní kočičky si hoví doma v teplíčku. Do sněhu se jim vůbec nechce.  

Máme ohlášeno několik milých návštěv na prosinec. Moc se už těšíme.

1.12.2010

S prvním prosincovým dnem začali Malíčci sami jíst. Mlíčko opět nechtěli a tak sme zkusili konzervičku. Špička papala jako velká kočička. S přehledem snědla celou dávku, co dostala. Malíček jedl jen málo, ale taky se snažil. On s jídlem docela zlobí. Je pořád maličký, prostě je to náš Malíček.. Začali také sami chodit na záchodek.. Spíš tedy na zem, ale už to umí sami. Jsou to malí šikulkové. 

Janrárkovi se očičko sice otevírá, ale není vůbec hezké. Je to na dlouho, jak říkal  pan doktor. Stále se neví, zda se očičko zachrání. Musíme jen dufat.

 

Dnes ráno byla na kastraci kočička z nedaleké obce. Ráno ji přivezli. Teď ještě spí, odpoledne pojede zpět. Kastraci snesla dobře.

Ostatní kočičky to ven vůbec neláká a ani se jim nedivím. Je tam zima. Včera jsme zatopili navíc v litinových kamnech. Kočičky se rozvalovaly na zemi  a libovaly si. Moc se jim to líbilo, přesto, že jinak topíme plynovým topením docela dost, hlavně kvůl koťatům, bylo vidět, jak si to užívají.

 

 

 

 

 

 

 

 

Moc děkujeme paní Aleně Ponížilové za krásné  dárky.

 

Moc děkujeme paní Veronice Matuszné, paní  Lence Muschové, paní Zdeče Paulíkové, paní Evě Žváčkové, paní Martince Hofbauerové a paní Mirce Steňkové za krásné  dárky.

 

 

 

Moc děkujeme  pané Radce Zadinové, paní Adéle Alexandře Ailové a neznámému dárci za mnoho krásných a užitečných dárků pro kočičky.

p1110193.jpg

 

 

 

 

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky Krásné Vánoce 2010 ve Světlušce

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

....

(m., 6. 12. 2010 22:37)

Musím brečet,takový mrnousek.Maminka si ho zavolala k sobě..

Re: ....

(Jana, 7. 12. 2010 21:27)

Mamince bylo určitě moc smutno po svých dětičkách a tak je jeden s ní, aby její bolest nebyla tak velká.

Malíček

(Hana R. Č.Budějovice, 6. 12. 2010 20:02)

Je mi to tak líto, brouček malinkej..

Malíček

(Hana R. Č.Budějovice, 5. 12. 2010 19:53)

Malíčku moc na tebe myslim, snad to nebude nic vážného,držim palečky.., teď když maáš milující paničku,teplý domov a plnou mističku to přeci nesmíš vzdát:o(
Hodně síly Vám všem..

veget

(Martina, 4. 12. 2010 18:54)

Tak tomu říkám veget, jak si tam všichni hoví, spokojení s lesklými kožíšky, Adámku Ty můj klučíku, moc Ti to sluší. pusu

Jantárek

(Míla O., 2. 12. 2010 12:41)

Jani,a ten oční specialista(myslím,že doktor Beránek),by mu nepomohl?

Malíčci

(Jana, 1. 12. 2010 23:31)

papali dnes poprcé konzervičku Pro Plan Kitten, kterou jsem koupila u doktora. Z obchodu jsem měla strach, přeci jsou jen hodně malí.

Jantárek a koťátka

(Martina, 1. 12. 2010 12:39)

Janičko doufáme, že Jantárek bude mít očičko v pořádku. Co papají Malíček a Špička za konzervičku?
přejem krásný den všem