Jdi na obsah Jdi na menu
 


ŘÍJEN

1. 10. 2010

 

30.10.2010

Tak jsme se včera vydali k panu doktorovi. Jela Puntička, Adámek a Irinka. Všichni byli stateční a nikdo po ceště nebrečel. Naočkovvána byla ale jen Irinka. Ádíček má zase problémy s čelistí. Všimla jsem si malého flíčku na místě, kde se vyndával šroub. Pan doktor našel záněta vymačkal hnis. A tak dostal Adámek antibiotika a musí se vyléčit. Teprve potom bude moct být naočkován. Puntička byla na kontrolním sonu. Bříško už je klidné a tak dostala slabší antibiotika na doléčení.

Dostali jsme taky fakturu za říjen a její výše mě zase zaskočila. Vždycky si myslím, že tento měsíc už se vejdeme do nějaké rozumné částky, že jsme tak často na veterině nebyli, ale ono se to nezdá a za měsíc se to pěkně nasčítá. Koťátka se činila a taky několikerá očkování. Ale s tím se muselo počítat, protože některá koťata byla zubožená, nemocná  a moc malinká. Potom se taky léčilo nalezené kotě, které si naštěstí nálezci nechali a taky se kastrovali venkovní. Snad se mi podaří dát dohromady nějaké finance a fakturu ještě ve lhůtě splatit. Chtěla bych pokračovat v kastracích venkovních kočiček. Počasí je ještě ideální a tak nechci ztrácet čas, protože na jaře už by bylo pozdě.

Dnes jsem musela znovu na veterinu s venkovním kocourkem, který chodil na jídlo u mé staré tety na půdu. Teď se nastěhoval dovnitř a tak bude v zimě alespoň v teple. Jenže teta je už hodně stará a starat se o kočičky už moc nedokáže. Navíc mu dává k jídlu krom kočičího i to, co od ní vyloudí. A tak se kocourek  Čičik asi přecpal a přeplácal si žaludek a večer hodně zvracel. Ráno už vypadal dobře i pan doktor na něm celkem nic neshledal a tak dostal jen injekci na uklidnění žaludku. Kocourek ale hodně rychle dýchá a tak bude užívat Oxyphylin. Ten mu budud dávat vždy večer při krmení. Teta by to už nezvládla.  

Pokud mám hodnotit celkovou situaci, je všechno v pořádku, pokud tedy pominu situaci finanční. Ta je stále  hodně špatná a budu ráda, když dokážu zaplatit alespoň říjnovou fakturu za veterinu a splátku za plot.. Hodně nás teď stojí krmení. Všichni jsou při chuti a objednané krmivo vždycky velmi rychle zmizí. Koťata rostou a taky pěkně jí. K tomu Tatra a smetana, která taky rychle mizí, protože dostat musí i ostatní, alespoň občas. Dva venkovní kocourci, kteří přicestovali nevím odkud, dokáží sníst za den sami dva čtyři konzervy a k tomu ještě granulky. Už jsou jako válce. Letos jsem docela dost překročila hranici optimálního počtu kočiček, kdy se ještě všechno i finance zvládají mnohem lépe. Je to znát. Naštěstí se to stále ještě nedotýká pohody a klidu kočiček i koťátek. Všichni mají svůj dostatečný prostor. a když chce někdo mít úplnou samotu, jde šmejdit na půdu a taky může na zahradu. Jinak jsem ráda, že je vše relativně v klidu. Na zahradě už mnoho kočiček neuvidíte. Jsou tam jen ti otužilí, kteří chodí ven i v zimě, když je sníh. Někteří mají sníh rádi a skotačí v něm. Ale v době, kdy ještě svítí a hřeje sluníčko se jich tam vyhřívá stále dost.

28.10.2010

Tak jsme návštěvu zvládli. Ale vypětí to tedy bylo. Všude bylo vzorně naklizeno a fotilo se nakonec na zahradě, kde to teď při stavbě plotu moc lákavě nevypadá. Ladynka se ale nechtěla fotit a tak pan fotograf s ní měl docela dost práce.

Ennynka s Montíčkem pořád nemají očka taková, jaká by měla být a tak příští týden vyjedeme do Pardubic k panu doktoru Beránkovi, který se oční specialista. Vystřídali jsme už několik mastí i kapek, sice se to hodně zlepšilo, hlavně u Ennynky, kde to původně vypadalo, že o očko příjde.

Zítra se chystáme k panu doktorovi. Pojede Puntička, aby se udělalo kontrolní sono a Adámek s Irinkou na přeočkování.

Umisťování se nám vůbec nedaří. Zájemci o Rubínka nakonec odřekli. Možná je to dobře, protože jsou se Safírkem na sebe hodně fixovaní a bylo by jim lépe, kdyby šli někam společně. Enny a Montík se ještě umístit kvůli očím nemůžou a tak mi přerůstají. Irinka už přerostla, ale čeká ji ještě operace a je to velmi křehká kočička, která se ani k umístění nehodí. Musí se bedlivě sledovat. šumíček mi také přerostl a z Mikinka vyrostl plašan, který na neznámé lidi reaguje útěkem. Když se někomu podaří ho chytit, kouše. a tak mi tu asi většina koťat zbyde.

27.10.2010

Dnešní den bude ve zamení velkého úklidu, i když uklízet u nás je zcela marná činnost. Výsledky mého snažení bývají obvykle do chvilky zmařeny novým nepořádkem. Ale pokusit se o to musím. Zítra totiž přijedou zástupci časopisu Vlasta, protože chtějí napsat o Ladynce do předvánočního čísla a udělat nějaké fotky.

V poslední době zlobí nejvíce Rubínek. Denně několikrát ztrhne záclonu, takže denně několikrát chodím se schůdky a věším. Už bych velmi potřebovala, aby byl hotový plot a větší koťata se mohla začlenit mezi dospělé kočičky. Jsou očkovaní, takže by to zvládli. Jenže by mohli utéct průlezem, takže musí být stále zavřeni a potom se baví, jak umí. 

Stavba plotu se zřejmě zase na několik dní zastaví, protože došly sloupky. Špatná objednávka ze strany firmy u dodavatele. Prostě pořád je nějaký problém a mě to opravdu hodně vyčerpává. Trvá to dlouho a neustálé jednání a čekání je úmorné.  

 

26.10.2010

Na několik dní jsem se musela odmlčet, prtože nám nešel internet. Během této doby se naštěstí nic nestalo. Koťata stále lupmačí a ostatní dospělí většinu dne pobývají doma v teple. Safírek bere antibiotika, protože začal kýchat a pokašlávat. Nefritek je v pořádku. Puntička také dobírá antibiotika.

Děkuji paní Zdeňce za přspěvek pro Sasanku na boudičku. Myslím, že tento měsíc ji už budu moct objednat. Nějaké korunky ještě chybí, alesnad nám ještě někdo pomůže.

Práce na oplocení pokračují. Zbývá ještě asi 30 m. Potom se musí zabezpečit prostory mezi brankami, aby nemohly kočičky prolézat. 

p1080668.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nový domeček

p1080675.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nefritek

22.10.2010

Tak jsem přemýšlela, jak Sasanka stráví zimu, když se stále bojí jít  dovnitř. Napadlo mě, že by pro ni byla bezva bouda, jakou prodávají v Zoohitu. Je sice pro psy, ale je k ní i termovložka. Dovnitř bych jí dala ještě nějakou kukaň s dekou a dají se k ní koupit i plastová dvířka. Jistě  by to nebylo špatné, jenže teď na ni skutečně nejsou peníze. Bouda i s vložkou by stála kolem 2 tisíc. Naše finanční situace je teď opravdu kritická. Výdaje kolem koťat vyčerpaly všechny finanční rezervy. Proto se obracím na všechny, kdo by mohli a chtěli pomoct Sasance, s prosbou o pomoc. Pokud můžete a chcete Sasance pomoct, uvádějte, prosím, variabilní symbol 787. Moc děkuji předem.

21.10.2010

V posledních dnech se nnaštěstí nestalo nic vyjímečného a tak události plynuly tak, jak plynout mají. Koťátka vesele zlobí a hlavně dělají velký nepořádek, který prakticky nestihám likvidovat. Když se mi to podaří, tak opravdu je na chvíli.

Včera jsme dostali od slečny Lucky překrásný dvoupatrový domeček, po jakém jsem vždy toužila a velké škrabadlo. Obojí již používané, ale úplně funkční. Koťata se z domečku mohla zbláznit. Obývají obě patra a nemůžou se stále nabažit. Mám radost z jejich radosti. Velké škrabadlo hned obsadili dospělí. Už nebývají tak často venku a většinu dne tráví doma. Jen Sasanka je stále venku a pořád nenašla odvahu vejít dovnitř.

Dnes nás také navštívili manželé, kteří našli Safírka a Rubínka. Milá návštěva a oba kluky si pomazlili a také některé ostatní . Ráda se setkávám s takovými lidmi, kteří mají nejen rádi zvířata, ale dokážou jim i pomoct.

Dnes jsme byli také u pana doktora. Jela Puntička a Ennynka s Montíčkem. Puntička se lepší, zánět ustupuje, ale léčba se musí ještě protáhnout. Zrzečkům byla změněna mast do očí. Stále to není takové, jaké by to mělo být.

Neftitek dobírá antibiotika a je v pořádku. Milý chlapeček s něžnou povahou.

Irinka si včera zřejmě vzpoměla, že pochází z vodárny a packou míchala vodu na pití v misce a také ji vyhazovala ven na podlahu. 

Kočička po kastraci z vodárny je v pořádku. Jsem ráda, že na jaře nebudou koťátka s velmi nejistou budoucností. 

Po pátečním "vyjasňování" postupu prací u vedení firmy se tempo prací opravdu zrychlilo. Polovina oplocení už je hotová.

Včera mě kontaktovala paní z České televize. Měli by zájem natočit něco o Ladynce a jejím loňském příběhu. Také přišek mail od paní redaktorky z Časopisu Vlasta. Chtějí napsat o Ladynce do vánočního čísla Vlasty.

18.10.2010

Moje známá včera našla koťátko. Samozřejmě mně volala, jenže já už přijímat nemůžu. Nabídla jsem jí zaplacení krmiva a ošetření koťete u veterináře, protože kotě je nemocné. Naštěstí si ho tedy nechala. Jenže konec měsíce se blíží a s tím i faktura za veterinu a já opravdu nevím, kde na ni vezmu. Jsme tam teď často, koťata stále potřebují buď ošetření, nebo vakcinaci nebo alespoň pasty a odčervení.  Do toho Ladynka se svými léky a drahou dietou. Od tohoto měsíce splácíme i plot, takže je méně peněz. Začala jsem i kastrovat venkovní kočičky, dvě jsou už nahlášené a taky jeden kocourek. Budu to muset asi odložit na listopad, snad nebude velká zima.

Zítra musíme také nakoupit zásoby steliva na zimu. Kuoujeme sice dřevěné peletky, které jsou podstatně levnější než stelivo běžné, ale i tak je to téměř tuna a skoro 5 tisíc. Koťátka nám se stelivem pěkně zahýbala. Jistě, když je příjem, musí být i vydání a to skutečně je.

Pokud nás můžete někdo podpořit a přispět nám jakoukoli částkou, moc nám pomůžete. Děkujeme předem.

17.10.2010

Vrátili sjme se s Nefritek z veteriny. Naštěstí se vše obrátilo k lepšímu a už včera večer Nefritek sám jedl, nemusela jsem ho krmit a taky pěkně pil rekonvalescenční kašičku, takže jsme nemuseli ani zavodňovat. Ustoupily i neurologické potíže a Nefitek opět používá všechny čtyři nožičky. Dopoledne si dokonce i trochu hrál. Nefritek je malý bojovníček a jsem ráda, že to nevzdal, i když to jednu chvili vypadalo hodně špatně, když se dokázal jen bezmocně plazil po zemi. Antibiotika bude brát ještě celý příští týden. Děkuji všem, kteří mu drželi palečky a mysleli na něj. Je to krásné a milé koťátko a vyroste z něj určitě krásný kocour.

Velký sobotní úklid a desinfekce se přesunula na dnešek, protože včera jsem se musela maximálně věnovat Nefritkovi.

 16.10.2010

Malý Nefritek byl dnes u pana doktora. Dostal opět kombinaci ATB, injekci na chuť k jídlu, proti bolesti a na snížení teploty. Statečně bojuje. Lukášek celou noc Nefritka hlídal, spali spolu a zahříval ho. Nefritek se hezky najedl, když jsme dojeli domů. Jinak stále zavodňujeme. Ochrnutí a bolest nožiček stále trvá a Nefritek jen leží a odpočívá.

p1080663.jpg 

 

 

nemocný Nefritek

 

 

 

Pan doktor jeho stav přisuzuje zhoršení virózy, se kterou už Nefritek bojuje delší dobu. Věřím, že to maličký zvládne a bude zase dobře.

Ostatní kotěcí čertíti jsou v pořádku a jak rostou, mají stále hlad. Je to věčně hladové stádečko. Každé jídlo je zajímá a nejvíce teď rekonvalescenční kašička, kterou dostává Nefritek. Musela jsem všem udělat do mísy. Kašička je ale poměrně drahá, ale nedá se nic dělat.

Přesto, že je zítra neděle a pan doktor neordinuje, otevře zítra na chvíli kvůli Nefritkovi ordinaci a dá mu potřebné léky a zkontroluje jeho stav. Jsme mu moc vděčni.

Montíčkovi nová mastička do očí moc nepomáhá. Očička má stále červená a slzí. Budeme se muset poradit s panem doktorem.

Puntičce léky zabírají a je mnohem veselejší a také docela pěkně jí.

 

p1080669.jpg

 

 

 

Lukášek

 

 

 

p1080665.jpg

 

 

 

Irinka a Ennynka

 

 

 

 

p1080668.jpg

 

 

 

Lukášek

 

 

 

p1080666.jpg

 

 

 

 

Rubínek

 

 

 

 

 

15.10.2010

Kočička po kastraci odjela.

Nefritek musel být včera odčerven tabletkou, protože měl tasemnici. Odčervení však těžce snáší. Bolí ho nožičky a celý den jen leží. Odpoledne měl i teplotu, tak jsme jeli k panu doktorovi. Nefritek dostal přidaná další antibiotika a musí být zavodˇnován. Dost se o něj bojím, aby vše zvládl. Je přeci jen slabý a navíc oslabený nedávným zápalem plic. Sleduji teplotu. Podchlazený naštěstí není. Každopádně dnešní noc nebude jednoduchá.. Držte mu, prosím, všichni palečky. Je to moc milý a něžný chlapeček. Ráno jedeme znovu na veterinu.

Stavba plotu se stále protahuje. Dost mě to vyčerpává. Dnes jsem musela navštívit firmu a znovu jednat o dalším průběhu stavby. Bylo  mi slíbeno zrychlení prací. Snad se tedy konečně dočkáme.  

Odjížím krmit venkovní kočičky. Je večer, jsem unavená, nejraději bych odpočívala, ale čekají na mě.

 

14.10.2010

Venkovní kočička je po kastraci v pořádku. Je taky moc hodná a tak nemusí být ani v kleci. Chutná jí Tatra se smetanou. Pokud bude vše OK, pojede zítra domů. Dnes jsem jí přinesla Irinku, její kotě z jarního vrhu. Irinka ji nepoznala, ale maminka na ni mluvila a taky ji olízala, tak si myslím, že ji poznala.

Puntička užívá Marbocyl a dnes se zdá být lepší. Má určitě větší chuť k jídlu.

Kluci Safírek a Rubínek byli dnes na přeočkování a tak se pomali a jistě daří koťata očkovat. Ještě jsou tři, kteří očkováni být zatím nemohli a dva čeká přeočkování. Vždy se obávám zákeřných nemocí, které by nemuseli neočkovaní přežít. Budu klidná, až budou naočkováni všichni.

Ladynka se mi zdá veselejší. Léčba zřejmě zabírá. Asi za necelý měsíc ji čeká biochemie a tak uvidíme, jak si její ledviny vedou. Věřím, že hodnoty budou lepší.

Nefritek už bere antibiotika druhý týden. Je to potřeba, aby se Calici nevrátila a aby zcela se vyhojily afty, které má na celé tlamičce i jazýčku.

Dnes jsem zjistila, že příchod Lukáška ke mně byl jistě záměr Velké kočky a nebyl náhodný. Tak vzornou kočičí "mámu" bych nikde nenašla. S velkou něhou opečovává koťátka. Dnes se věnoval hlavně Nefritkovi, který je po nemoci ještě velmi slabý a moc si nepečuje o srst. Lukášek ho řádně umyl a potom se oba stulili do pelíšku a bylo vidět, jak je Nefritek šťastný a spokojený. Lukáškovu  péči o koťátka by žádná lidská ruka nedokázala nahradit.  Opravdu mi moc pomáhá a jsem ráda, že ho mám. 

13.10.2010

Dnes byla na kastraci venkovní kočička. Zákrok snesla dobře a zdá se být v pořádku. Také se dnes už najedla a napila smetany. Je hodná a trpělivá. Je to maminka Irinky. Několik dnů u mě zůstane a vrátí se na původní místo.

Odpoledne jely k panu doktorovi další kočičky. Oba zrzečci Enny a Montíček. Nelíbila se mi jejich očka. Oba dostali novou mastičku do očí a nové kapky. Takže budeme 5x denně mazat a kapat. Na vyšetření jel i Nefritek. Pan doktor ho poslechl a zjistil, že poslechový nález na plicích ustoupil. Afty v pusince ale stále jsou a tak bereme ATB další týden. Na sonu byla také Puntička. Dostala zánět dělohy, což u kastrovaných kočiček bývá velmi vyjímečné. Naštěstí je zánět formy otevřené a tak Puntička dostala silná ATB. Puntička je velmi plachá a citlivá kočička. Cestu i vyšetření však zvládla velmi dobře Jsem moc ráda, že jsem postřehla, že má Puntička problém, protože takový zánět je nebezpečný a nemuselo by to dobře dopadnout. Puntička je moje druhé sluníčko. Je to nejcitlivější kočička, jakou mám. Je na mě velmi závislá a vycítí každou moji náladu.  Antibiotika jí zabrala, odpoledne se hezky najedla a večer taky.

12.10.2010  

Ladynka zvláda zákrok dobře. Alespoň po fyzické stránce. Psychicky to moc neustála. Byla při zákroku  na infuzi a v té jsem pokračovala ještě po celé odpoledne. Toho se moc bála a celou dobu se chudinka klepala. Samozřejmě její strach a nervozitu jsem  vnímala a přenesla se i na mě. Takže jsme obě unavené a vyčerpané. Ještě musím zvládnout večerní úklid a večerní léky a musím odpočívat. Některé dny jsou hodně vyčerpávající.

Dnes přijela také kočička, která jde zítra na kastraci. Kočička přišla o koťátka a má nalité cecíky. Zítra musí dostat injekci na zastavení laktace. Je vystrašená změnou prostředí.

Dnes jsme dostali s Ladynkou pozvání do pátečního vysílání televize Nova, kam jsou pozváni vítězové soutěže Můj hrdina. Určitě by to byla dobrá příležitost, jak zviditelnit naše O.S., ale musela jsem pozvání odmítnout. Nemůžu Ladynku stresovat tak dlouhou cestou. Byla by to pro ni velká zátěž. Teď potřebuje hlavně klid.

S černými kluky Rubínkem, Safírkem a Nefritkem se nedá pořádně nic dělat. Jakmile si sednu , okamžitě příjdou a musí se mazlit, přičemž mě pusinkují čumáčky, lezou po hlavě, po klávesnici a nedají se odstrčit. Potřebuji dokončit jeden objednaný korálkový stromeček, ale s nimi to nejde. Jsou to moc milí kluci, ale vyžadují člověka celého. Klid je od nich jedině v noci, kdy spí. A dnes se na noc opravdu těším, snad bude zítra líp. 

 

11.10.2010 

Dnes se chystáme na zítřejší návštěvu veterináře. Ladynce bude vyčistěn zubní kámen a budou vytrženy některé zoubky. Nebylo by to nic zvláštního ani nebezpečného, kdyby se nejednalo o Ladynku, která má už 9 let a trpí ledvinovou nedostatečností. Takže anestézie bude  představovat určité nebezpečí a to hlavně pro její ledviny.  Docela se bojím, ale podstoupit to musíme. Bakterie ze zkažených zubů ledviny zatěžují, takže se nedá nic dělat.

Koťátka si stále hrají a skotačí a jak jsou těžší,  zvládají více a horší lumpačinky. Dnes se jim podařilo kompletně sundat záclonu. Škoda, že ji nehodili do pračky a neumyli okno. To by se hodilo. Ale jsem ráda, že si hrají a zlobí. Alespoň je vidět, že jsou zdraví. Dnes jsem udělala několik foteček. Už dlouho jsme nefotili, prože náš starý foťák je prostě hrozný.                                                                              

Ještě jedna informace - zítra by v deníku AHA měl vyjít článek o Ladynce.

p1080648.jpg

 

 

 

Ladynka

 

 

 

p1080602.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1080621.jpg

 

 

 

 Nefritek

 

 

 

 

p1080587.jpg

 

 

 

 

 Ennynka

 

 

 

p1080635.jpg

 

 

 

 

 Nefritek

 

 

 

p1080656.jpg

 

 

 

 

 Montíček

 

 

 

p1080639.jpg

 

 

 

 Irinka

 

 

 

 

p1080626.jpg

 

 

 

 Rubínek

 

 

 

 

10.10.2010

Včera jsme museli zase k panu doktorovi. Ennynka v sobotu ráno zvracela a nejedla a Rubínek zvracel v pátek večer. Vzala jsem s sebou i Nefritka, aby ho pan doktor poslechl, abych věděla, zda nález na plicích ustupuje. Ennynka a Rubínek měli poodrážděná bříška opět červy. A to byli před 14 dny odčerveni už podruhé. Nefritkovi nález na plicích ustupuje. Dostal injekci na podporu chuti k jídlu. 

Ennynka ukázala u pana doktorka svoji skokanskou schopnost. Když byla vyšetřena, skočila ze stolu na mě a držela se mě drápky kolem  krku. Pan doktor i sestřička se smáli. Jsou to prostě moje zlatíčka.

Dostali jsme odčervovací pastu a všechna koťata budou odčervena  opakovaně vždy po měsíci do věku půl roku.

Rubínek se Safírkem i Ennynka a Montíček pěkně rostou, ale Nefritek je ještě hubeňoučký.

Neděle je opět ve znamení kompletního úklidu a desinfekce.

p1080581.jpg

Šumíček se naučil chodit na zahradu a docela mě s tím zlobí. Nechci, aby chodil ven dříve, než bude hotový plot. Je ještě malý a není to mimo zahradu bezpečné.

Už se nemůžu dočkat, až bude plot hotový. Je to ale velká plocha, težký terén a tak je to pracné a postupuje se pomali. Zítra musí přijet bagr, který upraví pozemek tak, aby stavba byla snažší.

 

7.10.2010

Dnes jsem musela s Nefritkem v panu doktorovi. Nefritek je poslední černé slouhosrsté koťátko. Zdál se mi stále dost spavý a večer bylo vidět hnisavou rýmu. Pan doktor potvrdil zápal plic. Nefritek dostal hned antibiotika. 

Ostatní koťátka jsou všechna zdravá a vesele zlobí a to je moc dobře. 

 

 

Rubínek je opravdu malý pusinkovač. jakmile se mi dostane k obličeji, hned mě pusinkujje. Enny velmi ráda sedí u mě na rameni a sleduje všechno, co dělám.

Kastrovaný kocourek dostal dnes poslední antibiotika a je naprosto v pořádku. Ještě mám v plánu jednoho kocourka, který k nám dochází. Ztím je ale plachý a nenechá se chytit.

Ostatní kočičky jsou také v pořádku. Už nejsou tak často na zahradě a většina se jich přestěhovala opět domů, do pelíšků.

Část oplocení je hotová. Bohužel prostor, který je pod pletivem kočičky dokáží využít a podlézají, takže musím dokoupit nějaké dílce ještě pod plot. Tím se stavba opět prodraží.

5.10.2010

Šumíčkovi už je dobře. Ráno pěkně jedl a potom si hrál. Je to malý průzkumník a začíná mi chodit na zahradu. Už aby byl plot hotový. Adámek všera taky zlobil a opět nechtěl jít na noc domů.

Venkovní kocourek už je po kastraci a ještě spí. Příští týden jde na kastraci daqlší kočička a také Ladynka jde na vyčištění zubů. Zkažené zoubky budou vytrženy. Celý zákrok představuje určité riziko, prtože Ladynka trpí chronickou ledvonovou nedostatečností. Při zákroku bude napojena na infuzi, aby se odlehčilo ledvinám. Snad to zvládne dobře a neprojeví se to zhoršením funkce ledvin. Ladynka dostává pravidelěn dvoje léky a věřím, že se nám ještě bude daqřit udžet stav pod kontrolou.

Mikeška vypadá velmi dobře. Tlamička je klidná. Pulzní léčba jí opravdu prospívá.

 

4.10.2010

Na očkování jeli nakonec jen tři. Rubínek ještě musí týden počkat. Jel Adámek, Irinka a Šumíček. Cestu zvládli dobře. Byli v přepravce tři, tak se nebáli. Šumíček ale celé odpoledne leží. Očkování ho nějak vyčerpalo. ani nejedl. Jen leží a spí. Snad mu bude do rána líp.

Od zítra začínám opět zimní kastrování. Letos začínám dříve. Zítra jde první venkovní kocourek. Příští týden kočička a další dvě jsou už naplánované. Nechci tuto oblast zanedbat, naopak chci zvládnout přes období, kdy se kočičky nemnoží a nejsou tedy ani nakryty, což bývá tak nejpozději do konce února,  vykastrovat co nejvíce venkovních kočiček. Každá nevykastrovaná venkovní kočička znamená příští rok kolem 10 bezprizorních koťat, které nečeká plná miska, ani pěkný domov, nečeká je žádný domov, jen velmi nejistá budoucnost.

Ještě bych se ráda zmínila o Montíčkovi, který byl velmi slabý, když ke mně přišel. Byl i mnohem lehčí než Ennynka. Díky paní Zdeňce z Horoměřic, která významně přispěla na jeho léčbu, mu mohla být poskytnuta dražší a kompletnější léčba, která ho vyloženě postavila na nožky. Dnes je z něj pěkný macík a dokonce přerostl i Ennynku. Mám z něj radost, pěkně prospívá a je zcela zdravý. Ennynce ještě kapu do očka, ale je mnohem lepší. Myslím, že do 14 dnů by také mohli zvládnout vakcinaci. Jsou to velmi milá koťátka, sladcí broučci. Z Enny roste kuchařka, která ráda sedí na rameni a vše bedlivě pororuje. Z Montíčka roste něžný, trpělivý a hodný kocourek. Enny bude temperamentní kočička.

Koťátka rostou a u každého se formuje jiná povaha. Mikinek je takový namyšlený klučík, Silvinka samostatná a něžná kočička, Šumíček klidný kocourek, závislý na člověku. Safírek a Rubínek velcí mazlíci, Enny rarášek a Montíček hodný něžný chlapeček.

A poslední černý dlouhosrstý kocourek stále nemá jméno. Nenapadá někoho něco? 

4.10.2010

Dnes se chystám se čtyřmi kočičkami na očkování. Hlavně koťata bych potřebovala mít naočkovaná, aby byla chráněna proti případné infekci. A tak jsem přemýšlela, jak hodně jsem vděčná všem, kteří mi pomáhají, protože bez Vaší pomoci bych to nikdy nemohla zvládnout. Koťátka skutečně odčerpávají většinu financí. Všichni jsou často u veterináře, dostávají pasty a hlavně dobrou a výživnou stravu. To vše jim můžu dopřát jen díky Vám, hodným lidičkám, kteří mi pomáháte a mulujete zvířata. Jsem opravdu velmi, velmi vděčná. Za ně, za všechny, kteří jsou malí a bezmocní a může jim být pomoženo.

Stavba plotu jde velmi pomali. Jedna část je osazena sloupky a druhá je připravená. Byl upraven terén, zbourán starý plot a zlikvidovány náletové dřeviny, které původním plotem prorůstaly.

 

2.10.2010

Sobota naštěstí proběhla klidně. Doma se opět všude desinfikovalo a uklízelo. Neočkovaných koťátek je stále dost bojím se o ně. Někteří se doléčují a sbírají síly, aby mohli být také očkováni. Někteří budou příští týden už přeočkování, někteří načkováni poprvé. Dokud nebudou všichni chráněni, nebudeme v klidu.

Malá koťata jsou neuvěřitelně mazlivá. Hlavně Rubínek je velký mazel a jeho pusinkování je někdy strašné.

Pulzní léčba antibiotiky Mikešce prospívá. Je mnohem lepší a vitálnější.

Pro posledního kocourka stále nemám jméno. Nic mě nenapadá a ani nemám teď moc čas nad jmény přemýšlet. Začíná se z něj dělat krásné a milé koťátko.

Dnes krásně svítilo sluníčko a kočičky dostaly do zastřešené části zahrady koberec. Ležely a vyhřívaly se a byl na ně krásný pohled, jak byly spokojené. Sedla jsem si k nim a přemýšlela, zda by nebylo lepší bydlet někde na samotě, kde by nebyli žádní sousedi, kterým tak vadíme. Asi by to šlo, prodat domek a koupit jiný. Zatím si s tou myšlenkou pohrávám.

2.10.2010

Ladynka soutěž vyhrála. Máme radost.

 

1.10.2010

Dnešní události mě donutily se zamyslet, kde to vlastně žijeme a kdo žije vedle nás, zda se vůbec dají nazývat lidmi a jsem vším velmi, velmi zklamaná a smutná. Včera se zbourala druhá část plotu, která sousedí s druhým sousedem. Jeho pozemek se ani nedá nazvat zahradou, protože tam rostou jen náletové křoviny a ani tráva tam neroste. Jenže jak se odstranil starý plot, začaly tam kočičky víc chodit a také slepice. Jeho slepice pochopitelně zase chodí k nám, ale to mi nevadí. Myslela jsem, že když zahradu vlastně nevyužívá, nebude to pár dnů problém. Mýlila jsem se. Všechno je problém a tak dnes mi bylo oznámeno, že na pozemku je jed na myši. Svoje slepice si zavřel na dvůr, aby se neorávily. Klepu se strachy, že kočičky sní otrávenou myš, nehledě k tomu, že nevím, jak zabránit slepicím, aby tam také nešly. Mám několik slepiček, aby byly čerstvé domácí žloutky do smetánky pro kočičky a koťata. Proč jsou lidi tak zlí? Mám pocit, že celý svět je proti nám. Nevím, jak se bránit, nevím co budu dělat. Už aby byl plot hotový. Jenže je víkend a pokračovat se bude zase až v pondělí. Mám strach, že to ve zdraví do té doby, než bude hotový, nezvládneme.

Včerejší faktura za veterinu za září mě taky trochu překvapila svoji výší. Ale dalo se to čekat. Koťátek je hodně a byli jsme u pana doktora hodně často. Stále něco bylo a dost kočiček i koťat se očkovalo. 

Malá koťátka jsou stále nalepena na mě. Jsou to velcí mazlíci a závislouši. Malá Enny pomáhá vařit. Když stojím u linky, vyšplhá po mě a usadí se na rameni. Má tam pěkný přehled o tom jak a co vařím. Všechno sleduje. Rubínek a Safírek mě zase neustále pusinkují, když si sednu. Začíná se jim také krásně lesknout kožíšek.

Mikinek a Silvinka pobývají většinu dne mezi velkými kočkami. Šumíček a Irinka rádi spí přes den  v ložnici. 

Bojím se i o velká koťata, protože kočičky nosí myši domů, tak aby nějakou otrávenou nesnědly. Jsem v bodě, kdy bych se nejraději se vším sekla a odstěhovala se někam na samotu.    

 

01.10. 2010

Můj hrdina má své vítěze!

Po korekci neoprávněných hlasů tu máme vítěze, kteří získali kvalitní krmivo Hill's na celý rok!

Domácí kategorie - kočky:

Ladynka, Jana Zerzánová, Svitavy

Nalezená kočička vrátila svým majitelům záchranu života - probudila je uprostřed noci, kdy začala hořet elektroinstalace na starém mrazáku.

 

Moc děkujeme všem, kteří nás podpořili svými hlasy.

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Gratulace

(Matoulkovi, 7. 10. 2010 16:39)

Z celého srdce gratulujeme Ladynce a její paničce přejeme,aby stávající problémy zvládla.

Držím palce

(Hricíková, 2. 10. 2010 8:47)

Dobrý den a musím říst že vás obdivuji.Nemužete na istý čas nepouštet kočičky ven, ja ich mám též doma-věčší počet .Pokym spraví tu volieru.A starosta obce nepomuže?Je mi luto že zbytečne umírají -podala jste trestní oznámení na policii?děkuji a držím palce aby se našlo víc takých hodných lidi jako jste vy.

gratulujem

(Hricíková, 2. 10. 2010 11:03)

Som ráda že ste vyhrála ,zaslužite si to a prajem plné břiška kočičkám.:-)

chlupy

(zlata, 2. 10. 2010 10:29)

prosim poradte mi.mame 10 mesicni kote a hrozne pousti chlupy.jeni to nemoc?

práva

(Hricíková, 2. 10. 2010 8:58)

Nevím jak to je tam ale chtela jsem se zeptat vy nemáte práva?soused umyslne zneužíva vaši situaci,byla jste se poradit ze starostou .Dnes je tresné zabíjaní koček mali by vám pomoct ne ubližovat a diskriminovat.Vy deláte službu obci a druhý vám hazí klacky pod nohy to je ubohé na tí lidi co tam žijí (česť výnimkám).Dufam že sa vám vše v klidu podárí.

soused

(Hana R. Č.Budějovice, 1. 10. 2010 22:09)

To je fakt hrozný jak můžou být tak bezohlední hlavně ted,když to tam máte bez plotu a vůbec a nasadí tam jed,to nechápu,to snad dělá naschvál. Snad se kočičkám nic nestane..Hodně síly Jani Vám přeju...