Jdi na obsah Jdi na menu
 


SRPEN

 

31.8.2010

p1080429.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1080397.jpg

 

 

 

 

 

 

 

30.8.2010

Kotěcí miminka Zrzečci byli na veterině. Oba dostali nová antibiotika a kapky do očí. Kapeme po dvou hodinách. Holčička má očko lepší, už ho je vidět, je však zakalené a zřejmě nebude funkční.Chlapečkovi se obě  oči horší, má jen malé stěrbinky a je celkově menší, má méně sil i energie. Holčička skotačí, běhá, chlapeček jen polehává. U tak maličkých koťat se člověk pořád musí bát, aby to zvládla. Už tak malí musí bojovat o život jen proto, že člověk, zlý, krutý a omezený tak bezcitně rozhodl.  

Irinka přibývá. Kuřátko jí svědčí. Moc ráda má také myšky, což nevidím zrovna ráda. Ráno sbírá noční úlovky, které ostatní přinesou a položí na chodbě. Skočí po nich jako pracý lovec a s vrčením si je odnáší.

Šumíček je sladký kocoureček, strašně umazlený a něžný. Už taky začal přibírat. Je vidět, že druhé odčervení mi opravdu prospělo.

Silvinka nadále zůstává nejaktivnějším kotětem a z Mikinka roste decentní mladík. Už mu nechybí moc do dvou kg.  

p1080443.jpg

 

 

 

 

 

 

Dnes navštívím firmu, která má stavět oplocení a doufám, že dohodneme konečný termín. Jen aby nás nebrzdilo počasí. Strašně se těším, až si konečně oddychnu a budu vědět, že jsou všichni v bezpečí.

 

29.8.2010

Kočičí pokojíček je hotov. Byla to práce téměř do půlnoci, ale zvládli jsme to. Dnes ještě vydrhnout velké škrabadlo a mají to jako nové. Muselo se to zvládnout za jeden den, aby večer měli všechno připraveno ke spaní. Někteří sice spávají v obýváku, ale většina pokojík používá jako místo, které je jen jejich a kde mají naprostý klid od všeho dění.

p1080438.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1080423.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Zrzečci jsou opravdu hodní. Ráno papali syrové masíčko. Snědí všechno, co dostanou. Jen ty jejich oči jsou stále špatné a vůbec se nelepší. Hned zítra ráno volám pana doktora Beránka.

Irinka je malá mlsná opice. Nejí nic, chce jen vařené kuře. Ostatní větší koťata jí konzervu, některá syrové maso, ale ona šplhá po nohách a mňouká a musí dostat kuře. Na jednu stranu jsem ráda, že začala pěkně jíst a taky hezky přibírat, ale na druhou musím mít stále zásobu vařených kuřat. Irinka už váží téměř 1,3 kg. Kýla se zatím nezvětšuje, tak snad vydrží až do kastrace.

Příští týden by se mělo začít se stavbou plotu, pokud firma splní svůj slib a začne včas.

Také nám přišlo psaníčko od Barušky z Prahy.

Přeji dobrý den,
....... Baruška se má moc dobře, dělá nám jen radost. Na konci července jsme se přestěhovali a v novém bytě se jí moc líbí, má tu hodně prostoru a navíc tu skoro stále někdo je koho přemluví ke hře. Dneska jsem jí koupila kuřecí srdíčka, tak bude mít zítra mňamku. Jak se daří Vám a Vašim kočičkám?
Mějte se krásně.

 28.8.2010

Zrzečci jsou moc hodní. Krásně jedí a chodí na záchodek. Jsou velmi čistotní. Kočička má špatné oko. Není ho vůbec vidět a těžko říct, zda tam vůbec je a v jakém je stavu. Po neděli zajedeme k panu doktorovi Beránkovi, očnímu specialistovi. Kocourek vypadá, že bude polodlouhosrstý. Jsou to hodní drobečkové. Dnes jsm je vážila a mají necelý půl kilogram. Kočička je trošku těžší.

Dnes jsme se dali do malování kočičího pokoje. Budou mít v pokoji zelenou barvu, tak se jim snad bude líbit. Zřejmě nám to zabere celý víkend, ale udělat se to už muselo. Brzy bude chladno a pak by se malovalo hůř.

Zrzečkům je potřeba ještě vymyslet jména. Tak nějak mě došla inspirace. Starší koťata si hrají a zlobí. Když jsou unavena, cpou se do ložnice, kde zalehnou a spí. To je potom klid. Šumíček byl dnes podruhé odčerven, tak snad to zvládne dobře. Také moc nepřibývá. Ostatní přibírají krásně. Jen Irinka a Šumíček jsou pořád takoví drobní.

27.8.2010

Jakmile člověk vyhlásí stop stav, začnou se hrnout koťata. Ode dneška mám  dva nové přírůstky. Původně prý byla koťátka tři, jedno už zlí lidé zabili. Jsou to malá kočičí miminka, která ještě měla být u své mámy. Mají špatné oči, kočička o jedno oko zřejmě příjde. Ale uvidíme. Koťátka byla odčervena, odsvrabena a dostala antibiotika. Když jsem je dovezla, dala jsem jim jídlo. Co se ale dělo, jsem ještě neviděla. Koťata se vrhla do misky i s nohama a mohla se zbláznit. Když dojedli, zůstali v misce a prali se o drobečky. Musela jsem jim přidat. Když se konečně dosyta najedli, zalezli do vyhřívací kapsy a okamžitě usnuli. Je strašné, čeho jsou lidi schopni, jak dokážou tak malým tvorečkům ublížit. Koťátka jsou kluk a holka. 

Chtěla jsem všechny finance směřovat na stavbu oplocení. Nová nemocná koťata znamenají další nemalé výdaje. Ale nevzít je by znamenalo jejich smrt. A tak věřím, že se najdou dobří lidé, kteří nás v tom nenechají a na léčbu  a vakcinaci koťátek nám přispějí. Všem děkuji i těm, kteří nám dosud pomohli.   

p1080389.jpg 

 

 

 

nová koťátka

 

 

 

 

 

p1080393.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Adámek byl dnes na kontrole a na 10. září je objednán na operaci. Kluka jsem v ordinaci zvážila a opět nám přibral. Už má 5,2 kg.

p1080381.jpg

 

 

 

 

Adámek

 

 

 

 

 

Šumíčka dnes čeká druhé odčervení a za týden první očkování. Irinka je pěkně mlsná holka. Chtěla by jen kuřátko a tak stále vaříme. Ale jsem ráda, že alespoň něco pěkně jí. Potřebuje hlavně přibrat a získat kondici, aby mohla na první očkování.

24.8.2010

Irinka se včera najedla kuřete, až měla bříško jako balón. Je to zvláštní kotě. Jednou moc nejí a podruhé, když jí to chutná, jí jako otesánek. Ráno ani konzervu nechtěla, musela jsem jí dát znovu kuře. Zase se krásně najedla. Potom si šla hrát a zkoumat. Zřejmě se pro ni bude muset vařit maso. Ani syrové jí nechutná.

Šumíček dnes ráno zvracel žaludeční šťávy a ani nejedl. Sedí na okně a je posmutnělý. Teplotu nemá a pozoruje koťata, jak si hrají. Nakonec se šel do hry zapojit, tak to snad nebude nic strašného. Koncem týdne ho čeká druhé odčervení. Byl při příjmu strašně začervený, tak ho zřejmě trápí červi.

A protože je dnes opět úterý, musím vyrazit pro maso. Odpoledne mě jaako každý týden čeká porcování 20 kg. masa - příděl na týden, na což se tradičně netěším.

23.8.2010

S Adámkem se chystám tento týden na kontrolní RTG. Podle něj se rozhodne, zda se šrouby vyndají. Adámka tedy čeká třetí a snad už poslední operace. Z Adámka vyrostl krásný a moc hodný kocourek. Úplný krasavec. Jsem moc ráda, že jsem měla tu možnost ho zachránit. Je to mladý kocour a čeká ho ještě mnoho krásných let.

Lukášek je také milý kocourek a jsem ráda, že už ho žádná operace nečeká. Oba kocourci si vždycky odpoledne chodí lehnout do ložnice. Oba se vyvalují v mojí posteli a jsou moc spokojeni.

Koťata pěkně rostou. Jen Irinka je pořád taková smutná. Nevím, jestli ještě teskní po se sestře, nebo je to změnou z venkovního prostředí, nebo prostě jen taková je. Her s ostatními koťaty se moc neúčastní a víc pospává a posedává než ostatní. Dnes měli vařené kuře, to jí moc chutnalo. Několikrát si přidala. Měla jsem radost, že tak pěkně jí. Potřebuje přibrat. Budu muset vařit kuře rozhodně častěji.

Mikinek je krásný kocourek, takový svalnatý. Silvinka má zase krásnou jiskru, je to pravá kotěcí holčička. Šumíček má velmi něžnou povahu a moc rád mě pusinkuje.

Ostatní pobývají hodně venku. Musím jim tam nosit i jídlo.

Někteří se ale zdržují  převážně doma. Eliška ven vůbec nechodí, užila si tam mnoho zlého a tak je ráda doma. Taky Puntička pobývá hlavně doma.

Dnes jsem mluvila s firmou, která má dělat oplocení. Začnou v září. Počítám každý den, mám stále velký strach., aby se ještě něco nestalo, než se postaví. Dostala jsem také nabídku od paní Zachové na použité pletivo a sloupky. Určitě nabídku využijeme a moc děkujeme.

Mikešky tlamička se zhoršila, stejně tak Jerryčkova. Oba museli dostat antibiotika. Jejich nemoc je bohužel neléčitelná. Mikeška chřadne. Je docela hubená, přesto, že jí docela pěkně.

 

21.8.2010

Irinka se mi dnes líbí. Je mnohem živější. Už se taky nnechá pohladit, aniž bych ji předtím musela ulovit. Pomali zjišťuje, že jí neublížím. Jinak koťata pomali devastují obývák. Nestihám uklízet. A do toho jsme dnes měli návštěvu. Přijely dvě paní, které projížděly kolem. Přivezly kočičkám ranulky a my moc děkujeme. Včera také proběhlo vážení koťat. Všechna koťata přibývají, tak mám radost.

Jsme hodní a když se unavíme, spíme.

p1080375.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1080362.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1080377.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1080373.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

20.8.2010

Dnes jsem odsouhlasila cenovou nabídku na výstavbu oplocení první firmě. Druhá firma, u které jsem oplocení poptávala mi stále nedodala cenovou nabídku. Nemůžu delší dobu čekat. Ztratily se další dvě kočičky. Naprosto beze stopy. Moje podezření se potvrdilo,někomu vadí. Neklid, nervozita a strach se ještě vystupňovaly. Snažím se je hlídat, jak jen to jde. Lukášek by nedokázal ani utéct, Adámek je strašně důvěřivý. Stavba musí začít co nejdříve. Snad se ještě podaří sehnat nějaké příspěvky, ze které znovu velmi prosím.

Koťátka mě pěkně zaměstnávají. Dělají neskutečný nepořádek. Stále něco shazují, běhají a lumpačí. Ale to je dobře, že jsou živá, alespoň je vidět, že jsou zdravá. Jen Irinka se pořád drží stranou. Občas si s ostatními hraje, ale tu jejich jiskru přeci jen nemá a přibývá na váze nejpomaleji. Možná je to pupeční kýlou, kterou má. Snad se nebude zvětšovt, aby se odstranila až při kastraci.

Běhěm manželovy dovolené se nám podařilo vydláždit dvůr, tedy přístup ze zahrady do domu. Kočičkám se to moc líbí. Vznikla velká čistá plocha, která je částečně zasřešena, takže si můžou pobývat venku i když prší. Na dlažbě dnes tři válely sudy. Já mám taky radost, protože konečně přestanou nosit bláto do domu, když venku zaprší a tak mi ušetří hodně práce.

V posledních dnech se očkoval Lukášek a přeočkovala se Vendulka a Pupíček. Znovu se odčervila Irinka a její umístěná sestřička. Koncem příštího týdne se musí znovu odčervit Šumíček a za další týden půjde na první očkování a také se přeočkuje Silvinka a Mikinek, potom Lukášek. Také Adámka čeká příští týden kontrolní RTG a pokud bude čelist edobbře srostlá, půjde na operaci, kdy budou vyndány spojovací materiály. Bude to už Adámkova poslední operace.

Adámek mi také začal chodit ven, i když se zdálo, že mu je doma nejlíp. Líbí se mu hlavně na půdě. Ráno má vždycky velký spěch a sotva se začne rozednívat, vzbudí mě a musím ho pustit. Na krmení ale opět příjde a je přesný jako hodinky. Je z něj krásný macatý kocourek. Mám z něj radost.

17.8.2010

Všechna koťata se už otrkala a spolčila se. Vytvořila skupinu systematicky vše ničící a demolující. Nejoblíbenější je šplh po fíkusu a houpání se na zácloně. Není také špatnéé ležení v květináči a lámání kytky. K tomu samozřejmě patří divoké honičky a skákání. Docela mě zaměstnávají. Alespoň nemám tolik času přemýšlet a zlu, které je v některých lidech, o jejich sobeckosti a bezohlednosti. Stále se vracím k Medulínkovi a přemýšlím proč a kde se to v lidech bere. Odpověď nenacházím. Moc bych už potřebovala mít oplocení pstavenéé a mít pocit, že jsou všichni v bezpečí a že jim lidká zloba a nenávist už nemůže ublížit. Je to ale velmi náročný úkol. Včera jsem dostala rozpočet od první firmy a je na 54 tisíc. Trochu mě mě to zarazilo, ale je to spousta metrů a tak se nemůžu divit. Dostala jsem ale také první příspěvek na tuto stavbu a dalkší příslib pomoci. Jsem za  to skutečně moc vděčná. Zde opět platí, že každá koruna pomůže ochránit kočičí životy. Moc děkuji za pomoc. Věřím, že se podaří dát korunu ke koruně a oplocení vybudovat. Kdo mnůžete pomoct, prosím, pomozte. Nadáe musím platit faktury za veterináře, kupovat krmivo a vakcinovat koťata i ty stávající kočičky. Stojí přede mnou nelelehký úkol, ale jsem rozhoda ho zvládnout. Bez Vaší pomoci to ale nedokážu. Moc děkuji všem předem za každou pomoc. O průběhu stavby i o hodných lidech, kteří nám s financováním  pomáhají se můžete dočíst v Rubrice "Výstavba ohrazení pro kočičky".

16.8.2010

Stále jsem smutná. Mudulínek byl miláček. Krásný, nežný. Byl to nejhezčí kocourek, kterého jsem kdy měla. Začátek jeho života nnebyl vůbec snadný, ale bojoval a vyhrál. Bohužel s lidskou krutostí a lhostejností prohrál. Dnes mám jednání s alší firmou, která staví oplocení. Nebudu klidná, dokud nebude stát pořádný plot a nebudu vědět, že nám už nikdo nemůže ublížit.

Udržet kočičky doma je moc těžké. Také Adámek, který ven vůbec nechodil a spíš se bál a byl rád, že je doma v bezpečí, začal utíkat. Zjistil, jak funguje kočičí průlez a chodí hlavně na půdu. Ale i na zahradu. Mám strach, aby nešel před bránu. Jenže udržet ho doma nejde. Ráno, kolem 4 hodiny začne řvát jako divý. Několikrát vstanu, jdu mu domluvit, zvýším hlas, ale to pomůže tak a 10 minut a začne znovu.. Už aby oplocení bylo a my mohli být klidní. Tolik práce to dá, než člověk ze zuboženého zvířete vykřeše pořádnou kočku a když se potom stane něco tak strašného jako teď, je člověk naprosto zlomený.

Šumíček je malý slaboučký kocourek.. Dávávm mu probiotickou pastu a užívá ATB. Snaží se a zapojuje se i do her s ostatními koťaty.

p1080370.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

p1080360.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1080335.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1080371.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p1080374.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

15.8.2010

Irinka už je v pořádku a hraje si s ostatními koťaty. Ve čtvrtek byla na prvním očkování Silvinka a myslím, že ho zvládá dobře. Očkován byl také Lukášek. Příští týden se musí přeočkovat Mikinek a na další týden se musí očkovat Irinka. K tomu se musí očkovat i ostatní, teď Vendulka a Pupíček a také kočička, o kterou se nadálku starám Stříbrňačka..

Všechny kočičky jsou naštěstí v pořádku. Žijeme v neustálem napětí a obavách. Snad to brzy zvládneme a vybudujeme oplocení kolem zahrady, aby byli všichni v bezpečí.

Máme také nové koťátko, Šumíčka. Je to malý nemocný kocourek. Byl velmi začervený. Užívá antibiotika a probiotickou pastu.

p1080382.jpg

 

 

Silvinka a Šumíček

 

 

 

 

13.8.2010

Dnes se mi ani nechce psát, protože mám strašně špatnou zprávu. Někomu začaly naše kočičky vadit a to natolik, že jsme ráno našli před brankou mrtvého Medulínka. Měl rozbitou hlavičku. Jsem znechucena lidmi, kteří dokážou ublížit nevinnému zvířeti. Musím zabezpečit zahradu tak, aby nemohli ven.. Jenže to bude velký finanční výdaj, který nám velmi zkomplikuje život a nezvládnu ho sama. Jenže jinou možnost nemám, pokud je chci ochránit. Velmi proto prosím, kdo může přispět na stavbu ohrazení zahrady, prosím, pomozte nám. Pokud se rozhodnete přispět na výstavbu tohoto ohrazení, uveĎte variabilní symbol 123. Rozpočet stavby bych měla mít koncem příštího týdne. O průběhu stavby budu pravidelně informovat a založím pro ni novou rubriku, kde budou veškeré informace. Předem děkuji všem, kteří mi pomohou ochránit životy kočiček ve Světlušce. 

p1080106.jpg

Medulínku, můj krásný a hodný, odpusť. Nikomu jsi neublížil a přesto jsi se stal obětí lidské zrůdy.

9.8.2010

Irinka už je mnohem lepší. Pěkně jí a od soboty přibrala 100 g. Je to hodné koťátko. Dnes byla na kontrole a střeva už jsou v pořádku, říkal pan doktor. Ještě má na další dva dny ATB a bude v pořádku.

Se Silvinkou a Lukáškem se chystám koncem týdne na první očkování. 

Na kontrole byl i Adámek. Za dva týdny půjdeme na RTG a budeme plánovat vytažení šroubků z čelisti. 

Ostatní stálepobývají většinu času na zahradě. Je jim tam dobře.

p8060786.jpg 

 

 

Stříbrňáček

 

 

 

p8060787.jpg

 

 

 

Pupíček

 

p8060788.jpg

 

 

 

Milánek

 

 

 

p8060790.jpg

 

 

 

Brigitka

 

p8070796.jpg

 

 

 

 

Adámek s Mikinkem

 

 

7.8.2010

Včera byl na kastraci kocourek, který byl původně venkovní a opuštěný a byl na jaře umístěn. Kocourek snášel narkózu špatně. Ještě pozdě večer byl znavený. Dnes už je v pořádku.

Koťátko Iri byla dnes u pana doktora. Připadala mi dnes unavená a nemá chuť k jídlu. Pan doktor zjistil komplikace po úterním odčervení. Iri byla hodně začervená, když přišla, tak zvracela škrkavky. Dostala injekci na zklidnění žaluku a ATB na zánět tenkého střeva. Iri podřimuje, není jí moc dobře. Snad bude zítra líp.  

 

p1080353.jpg

 

 

 

 

 

 Irinka

 

 

 

 

 

Svoji plachost a strach z lidí už téměř ztratila. Když ji chytím, hned přede, jen ucítí ruku. Na klíně je také moc ráda. Je to milá kočička s velmi citlivou povahou.

Z Adámka vyrostl pětikilový kocour. Jeho tělíčko je samý sval , kostičku nenahmatám nikde. Je z něj nádherný kocourek.. Opravdový krasavec.

p1080356.jpg

 

 

 

 

 

 Adámek

 

 

 

 

 

6.8.2010

Dnes byl na účet kočiček připsán opravdu velkorysý dar našim kočičkám od paní Simony Kotlárové. Chtěla bych jí  strašně moc poděkovat. Nemám ale na paní kontakt a tak to dělám alespoň touto cestou. Velmi děkuji za obrovskou pomoc. Srdečně děkuji za všechny kočičky i koťátka Světlušky. Jsme moc vděčni, moc nám to v současné době pomůže, opravdu strašně moc. 

p1080271.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Děkuji všem, kteří podporují kočičky Světlušky. Jsem moc ráda, že jsou mezi námi lidičkové s velkým srdcem, kteří milují opuštěné a bezbranné kočičky, které jsou na nás odkázány a pomáhají jim. Děkuji. 

5.8. 2010

Mikinek už je velký chlapec. Měl jít začátkem srpna do nového domova. Byl zamluvený , jenže paní už se neozvala a tak Mikinek pomali přerůstá požadovanou velikost. 

Kačence jsem znovu prohlédla nožičku, na kterou kulhá. Má utržený jeden drápek. Zaspáváme Framykoinovým zásypem. Rána je klidná a tak to jistě za pár dní bude dobré. 

Daneček je stále venku na zahradě. Nemůže se nabažit svobody. Pobíhá tam s naježeným ocáskem a je na něj opravdu veselý pohled. Prohání ostatní kočičky. Koťata doma si od něj konečně oddechla. 

Sasanka, polodivoká kočička žijící jen venku na zahradě se někam vydala. Není doma už druhý den. Zřejmě je na poli nad zahradou a loví tam myši. Letos je tam zaseta pšenice, takže myší tam bude hodně.

Téměř všichni si zvykli na servis krmení a zahradě. Musím jim jídlo nést až ven, aby jim neunikla ani chvilka, kdy je na zahradě hezky. Zima bude dlouhá. Jen několik málo kočiček se zdržuje doma. Eliška, Puntička, navečer Kájík taky Ájinka. Ostatní jsou pořád venku. Taky koťata jsou doma, ta ven nesmí. Malá divoška se jmenuje Irinka. Pořád je plachá, ale už si zvyká. Večer se dokonce nechala dobrovolně pohladit. Nejbezpečnějším místem je pro ni ale přád místo v ledničce pod motorem.

Silvinka taky pěkně roste. Už má 1,2 kg. Koncem příštího týdne půjde na očkování.  

p1080351.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Lukášek přesrstil a má krásný lesklý kožíšek. Je to nádherný kocourek. Také Adámek má kožíšek jak sametový a už to vůbec není ten kocourek, který ke mě přijel. Je z něj pětikilový macek a je nádherný.

Tento týden nás ještě čeká letní odčervování. U některých je to pohoda, ale s některými to bude boj.

Moureček spí na zahradě vedle Kamínka, Micinky a Jiříčka.

5.8.2010

p1080348.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1080349.jpg

 

 

 

 

 

 

 

4.8.2010

Dnes ve 14.30 odešel Moureček do kočičího nebe. Kocourek věrný a důvěřivý. Kocourek, který mi znovu dokázal, jak odaná zvířata jsou kočky, pokud jim to dovolíme a otevřeme jim svoje srdce. Kocourek nesmírně vděčný za lásku, kterou poznal až ke konci svého života a které si mnoho po svůj život neužil. Až do chvíle, než usnul mi předl v náručí. Mourečku, odpusť, že jsem Ti nedokázala pomoct jinak než Tě vyprovodit na Tvoji poslední cestu.

4.8.2010

Ráno jsem našla Mourečka jak leží vysílený na zemi. Tenoučce dýchál a neměl sil se postavit na nožky. Zvedla jsem ho do ruky. Podíval se na mě dlouhým pohledem z posledních sil přímo do očí a já mu rozuměla. Zabalila jsem ho do teplé deky, dala vyhřívací láhev, aby se zahřál. Tolik by chtěl žít, když cítil maso, chtěl jíst. Trošičku snědl. Potom jsem mu dala stříkačkou napít. 

Všechno se ve mě bouří, nevím, jak pomoct. Smrt prostě nechápu a nikdy nepochopím, jak nám krutě a bezohledně krade mladé životy bez ohledu na boj, který s ní svádějí. Snad mu bude za Duhovým mostem líp. Snad zapomene na zlého "člověka", který se o něj nestaral a vyhodil ho, snad zapomene jak hladový hledal trochu jídla, jak trpěl zimou  a snad i zapomene na to, že když po všem zlém, co musel prožét konečně našel domov, teplo, jídlo a lásku, tak mu to nebylo dopřáno. Věřím, že se Světluškou mu tam bude dobře. 

 

3.8.2010

Moureček chřadne a mám strach, že už není cesta zpátky. Strašně zhubnul a nechce nic jíst. Je mi ho strašně líto.Někdo ho vyhodil a když už si konečně našel nový domov, onemocní. Prognóza je špatná, selhávají ledviny. Potvrdilo to i sono. Nevím vůbec, co bude dál, ale obávám se nejhoršího. Je mi  smutno, strašně nerada prohrávám životy svých kočiček i životy kočiček, které ke mě prostě jen tak příjdou as zabydlí se tu. Není to spravedlivé a člověk je bezmocný. Moureček ležel v pokojíku a potom chtěl jít ven. Nechala jsem ho jít, ať svoje poslední dny prožije podle sebe. Je opravdu strašné, když věčně hladový kocourek má konečně dostatek jídla a nemůže jíst, je nemocný a slabý. 

Ostatní jsou v pořádku. Jen Kačenka začala pokulhávat na přední nožku. Nic jsem na ní nenašla, možná jen špatně skočila. Pokud se to do zítra nespraví, půjdeme k panu doktorovi.

p1000553.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Malá Divoška v noci mňoukala. Volala svoji sestru. Bylo mě jí chudinky líto. Už si ale zvyká na přítomnost člověka, tak snad se ochočí. 

 

2.8.2010

Moureček dostal v neděli druhá Zylexis. Jeho stav se ale pořád nelepší. Je hubeňoučký a znavený. Chodí za mnou pořád jako pejsek a moc rád se hladí. Někdy mám pocit, že ví, že jeho dny už nebuou dlouhé a chce si užít hlazení a přítomnosti člověka, což dříve neznal. Ale ráda bych se mýlila. Dnes půjdeme znovu k panu doktorovi.

V neděli přijela dvě koťátka - kočičky. Narodily se venkovní kočičce. Včera jedna z nich odjela do nového domova - trojbarevná kočička. Druhé kotě je bohužel hodně plaché a pokouším se ho ochočit. Paní si chtěla vzít původně obě. Takže až se druhé ochočí, pojede také. Snad to nebude trvat moc dlouho, aby se vazby mizi nimi nepřerušily.

 

p1080324.jpg

 

 

 

Malá Divoška

 

 

Zatím je úspěch, že už se neschovává a pohybuje se klidně i v mé přítomnosti. Hraje si s ostatními koťaty, šplhá po šplhadle. On Mikinek a Silvinka předvádí divalo, kterému nezle odolat. Také Adámek si s koťaty hraje jako malý kluk.

p1080329.jpg

 

Tato kočička už odjela včera do nového domova

 

 

 

 

p1080336.jpg

 

 

Adámek

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zrzečci

(Hana R. Č.Budějovice, 28. 8. 2010 21:17)

Dobrý večer,
tak mě napadlo, když Vám Jani dochází inspirace na jména nových koťátek třeba Hanýžka a Martínek nebo Péťa a Klárka:o) tak uvidíte. Jinak doufám a budu držet palce,aby s tim očičkem to nebylo tak vážný..

...

(Marcela, 19. 8. 2010 0:00)

Tohle nechápu! Podala bych trestní oznámení.
Je to prostě hrůza,ani se mi nechce na tomhle světě žít:-(

Medulínek

(Lenka K., 16. 8. 2010 13:45)

Je mi nesmírně líto ,co se přihodilo a nechápu, jak toto může někdo nevinnému bezbrannému tvorečkovi udělat. Doufám, že ten, kdo to udělal, skončí jednou stejně.
Zadala jsem pár inzerátů s odkazem na tyto stránky, tak snad se brzy sejdou peníze na potřebné ohrazení.

Medulínek

(Míla O., 16. 8. 2010 11:37)

Jani,nemám slov,vztek se mnou lomcuje,tomu,co to udělal,přeju jen to nejhorší...asi začnu věřit na boží mlýny...

Medulínek

(Hana R. Č.Budějovice, 14. 8. 2010 12:32)

Je mi to strašně moc líto co se stalo s Medulínkem,nepochopim lidi co tohle dokážou,nemám slov,nechci být sprostá,ale ten co to udělal neni člověk,ale BESTIE!!!!

Moureček

(Jana, 4. 8. 2010 22:02)

Děkuji všem za Mourečka.

Moureček

(Hana R. Č.Budějovice, 4. 8. 2010 19:02)

Je mi to moc líto,vehnaly se mi slzy do očí..Všichni kdo miluje kočičky víme ,že jste pro něj udělala maximum a Moureček to ví taky věř te mi,protože tolik lásky a péče,kterou Vy umíte dát,umí málokdo..myslim na Vás..

...

(Marcela, 4. 8. 2010 15:03)

To smutné,pobrečíme si spolu,mně také před půl hodinou odešla nalezená kočička při narkoze.Mám její dvě krásná a veselá kotátka,snad nejsou také nemocná.Držte se.

Moureček

(Míla O., 4. 8. 2010 11:48)

Jani,je mi moc líto,někdy se prostě nedá nic dělat,teď už ho nic bolet nebude a za Duhovým mostem bude mít spoustu kamarádů...

...

(Marcela, 3. 8. 2010 23:41)

Chudáček Moureček:-(