Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZÁŘÍ

 

30.9.2010

Dnes vysvitlo sluníčko a zřejmě stoupl tlak, protože koťata řádila opravdu příšerně. Dopoledne je jejich čas. Černí kluci vynalezli  šplh p záclonách. Samozřejmě ji zpoloviny ztrhli. Když se dají do zlobení, opravdu to stojí za to. Lítají skáčou a všechno shazují. Kolem poledne se uklidní, zalezou do pelíšků a je naprostý klid. Nový klučík zatím stále hodně odpočívá a nabírá síly, takže je mnohem klidnější než ostatní. Vzorně chodí na záchodek a nejsou s ním žádné problémy. Zřejmě to bylo něčí kotě a dotyčný se ho potřeboval zbavit. Je zvyklý na konzervy. Maso mi moc jíst nechce.

Irinka zase moc nejí. Ani kuře už ji moc neláká. Je to velmi slabá a křehká kočička. Kapsičku si ale dala.

Adámek večer zlobil a nenechal se chytit, aby šel na noc domů, takže byl přes noc venku. Ještě kolem půl jedné jsem ho v noční košili honila p zahradě. Jenže si se mnou hrál na schovávanou. Nakonec jsem to musela vzdát, byl rychlejší. Dokud nebude hotový plot, nebudu mít klid. Dnes se se stavbou pokračuje od rána.

Jerryček  má novou adoptivní maminku, která ho bude podporovat. Jsme moc rádi a velmi děkujeme.

29.9.2010

Nové kotě už vzorně chodí na záchod. Stačilo jednou ho tam dát, když se mu zrovna chtělo a je po problému. Je to učenlivý chlapeček. Hraje si s statními a je spokojený.

Ladynce není asi moc dobře. Včera jsem ji viděla, jak ji to nutilo ke zvracení. Naštěstí ale nezvracela. Problém je v tom, že nechce jíst dietu. Koupila jsem dietní granule Hills, které všem ostatním cutnají, jen ona si jich nevšimne. Snad se to ještě zlomí a bude vyjíjet dobrým směrem.

Příští týden nás čeká přeočkování Šumíčka, Safírka, Rubínka a první očkování Adámka. Na pravidelné přeočkování musí i Eliška a Puntička. Jsou to holky bojácné a tak cesta k doktorovi pro ně nebude jic snadného. Minulý týden byla na očkování Kačenka a Pacička.

28.9.2010

Máme nový přírůstek - další kotě. Někdo ho vyhodil. Je to krásný polodlouhosrstý černý kocourek. Je trochu pohublý, ale jinak zdravý. Myslím, že se ho někdo zbavil, protože kocourek neumí ještě používat kočičí záchod. Tak ho to naučím. Zvykl si u nás hodně rychle. Najedl se, porozhlédl, kde to je a začal si hrát. Zapadl skvěle. Už jsem nechtěla nabírat další koťata. Je to finančně náročné a finance teď potřebuji jinde a taky už mám dost přeplněno, ale v tomto poočasí odmítnout, znamená odsoudit k smrti.  

p1080603.jpg

 

 

 

nový klučík

 

 

 

 

p1080604.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ladynka stále dost pije. Jediné, co mi dodává naději je fakt, že jsme nemoc odhali brzy. Snad léky ještě zaberou.

Včera byli na kontrole u pana doktora Ennynka a Montíček. Montíček už nemusí mazat očičko, ale Ennynce byla léčba změněna. Dostala místo masti kapky s jiným ATB. Ennynka je velmi temperamentní kotě, malé nepoosedné šídlo. Montíček je je mnohem klidnější. Oba jsou to miláčci.

p1080607.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1080615.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1080616.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Černí kluci Safírek a Rubínek jsou zdraví. Stále víc světlají. Nejvíce je to vidět na Safírkovi. Jsou to také zlatíčka.

p1080609.jpg

 

 

 

 

Safírek

 

 

 

25.9.2010

Dnes opět proběhne kompletní úklid a desinfekce všeho, co se dá desinfikovat. Je důležité, aby koťata byla pokud možno v co nejbezpečnějším prostředí. Některá jsou malá a některá se léčí.

Chytit Jerryho a dát mu prášek je čím dál složitější. On je moc chytrý a ví přesně ve kterou denní dobu se prášky podávají a uskakuje a utíká.

Taky jsem musela přestěhovat zbývající kytky. Velká koťata už mají sílu a shazují i velké květináče. Už je nemám pomali kam dávat.

Matýsek má novou adoptivní maminku a děkuje.

24.9.2010

Včera večer se nějakým způsobem dostal Mikinek ven do stodoly. Asi se mu už povedlo prolézt průlezem pro kočky. Zjistla jsem to, když jsem šla na zahradu pro Adámka. Adámek totiž většinou domů sám nepříjde a byl by venku přes noc, což nechci. Viděla jsem Mikinka, jak sedí na schodech vedoucí na půdu. Byl značně vystrašený, kde to je a jak se dostane zpět. Ale nebyl sám. Pupíček seděl vedle něj, aby se Mikinek nebál. Je úžasné, jaké jsou mezi nimi vztahy a jak jsou chytří. Pupíček věděl, že Mikinek ven nechodí a že to tam ani nezná, tak aby se nebál, zůstal sedět vedle něj. Mikinek byl moc rád, když byl zase doma s ostatníi koťaty.

Zrzečci Montíček a Ennnynka byli včera znovu odčerveni. Jsou to krásné baculaté kuličky. Oči musíme mazat a kapat stále.

Rubínek bere antibiotika a je mu už dobře. Hraje si, běhá a baští. Irinka si rozumí s malými koťaty. Honí se s nimi a hraje si.

Ladynka bere denně 4 tabletky, ale neprotestuje a krásně je jí. Horší je to s Jerryčkem, kterého musím nejdříve obelstít, aby se nechal chytit a potom mu dám tabletku. On prášky nechce a jak mě vidí, že na něj jdu, snaží se utéct. Musím ho vždycky přesvědčit, že tentokrát nemám prášky, ale jdu jen tak.

22.9.2010

Moje podezření se bohužel potvrdilo. Ladynka má ledvinovou nedostatečnost. Dostala dvoje léky, které už bude brát pořád a antibiotika. Teprve po dobrání ATB se domluví termín trhání zoubků a odstranění zubního kamene. Bede muset být zřejmě na infuzi, aby byla v anestezii dobře hydratovaná. Ladynka dostala nový lék, kteý by měl činnost ledvin podpořit. Snad se to nebude zhoršovat. Selhávání ledvin je velmi zrádná nemoc, která u kočiček končí většinou špatně. Dialýza ani transplantace ledvin se u koček nedělá. Zatím nehubne, nemoc je podchycena v počátku, snad máme šanci.

Rubínek a Safírek mě zalehli, špatně se mi píše. Jsou to neskuteční mazlíci. Rubínek dostal dnes druhou injekci a od zítra přechízíme na tabletky.

Jerry také dostal poslední injekci a také přechází na tabletky. Je to u něj problém, je na bolavou tlamičku velmi opatrný a nerad si na ni nechává sahat, natož ji otevírat a dávat tam prášek. Ale týden to musím nějak vládnout.

Zítra i Mikeška dostane první dávku ATB ve formě pulzního podávání. Kéž by jí to udrželo dásně relativně v klidu.

Dnes je vůbec den. Stavba oplocení se zastavuje. Soused si vymínil vytýčení hranice pozemků. Takže se musí udělat geometrický plán. Nevím, jak dlouhé zdržení to bude, ale každopádně jsem z toho opět nervózní. Bojím se o zvířata, lidi jsou zlí, strašně zlí a sobečtí. Kdybych byla o pár let mladší, odstěhovala bych se někam na samotu. Plot bohužel sousedí se dvěma sousedy. Doufám, že alespoň ten druhý nebude dělat  problémy.

 

22.9.2010

Rubínek už večer skotačil s ostatními koťaty a je mu podstatně lépe. Ani už nezvrací. Musíme opakovaně odčervovat. Vždy po 14 dnech dospějí noví červi a dělají neplechu.

Ladynka byla dnes na odběru krve. Byla statečná i po cestě, jen projevovala mňoukáním svůj nesouhlas. Dostala antibiotika na zaléčení a pokud to biochemie dovolí, bude jí několik zoubků vytrženo a odstraněn zubní kámen.

Koťatům jsem včera musela koupit nový pelíšek. Stávající, který je v obýváku na gauči, je malý a jak se tam všichni tlačí, vždycky někdo vypadl. Nový pelíšek se moc líbil a hned ho obydleli. Jsou to vděční tvorečkové. Sice mě dost zaměstnávají, ale jinak si koťat moc užívám. Jsou to prostě miláčci  a je krásné péozorovat to jejich skotačení, radost z pohybu a nejhezčí je vidět, jak rostou a prospívají. Jen kdyby těch financí bylo víc, aby člověka netížily starosti, jak jim dopřát vše, co potřebují.

Irinka je stále na kuřeti. Občas si dá konzervičku, ale jen vyjímečně. Bezpečně pozná, když ho ohřívám. To už zbystří a čeká. Je teď v dobré kondici. Její hry jsou mnohem aktivnější a taky přirala na 1,8 kg.

21.9.2010

Rubínka trápí stále červi, říkal pan doktor. I když už jsem ho odčervila, musel se odčervit znovu. Dostal injekci na uklidnění žaludku a antibiotika. Zítra musíme znovu na injekci.

Také Ladynka jde zítra ráno k panu doktorovi. Zdá se mi, že dost pije a tak se vyšetří kompletně krev. Snad nebudou hodnoty ledvin zvýšené, je to přeci jen už devítiletá kočička. Hodně kočiček je starých a starších, přecházíme na dietnější granulky, aby se šetřily ledviny.

21.9.2010

Rubínek zvrací a měl i průjem. Musíme odpoledne k doktorovi. Možná ho trochu rozhodilo očkování. Safírek je v pořádku.

20.9.2010

Jak ti prckové rostou sílí, dokážou čím dál, tím víc lumpačin a o to větší nepořádek. Lítají jako neřízené střely a to i po mých nohách. Nejhorší je to ráno, když vstanu. Ale je to známka, že jsou už zdraví a že jim je dobře.

Dnes se začalo se stavbou oplocení. Jsem moc ráda, budeme od zlých lidí chráněni vysokým plotem a snad už nikomu neublíží.

Jen budeme muset ještě víc šetřit, protože budeme splácet.  Věřím, že to s pomocí všech hodných lidiček zvládneme. Všem, kteří nám pomohli s touto stavbou srdečně děkujeme.

19.9.2010

Malá kotˇata se asi rozhodla, že si ze mě udělají splhací strom a vytrvale mi šplhají po nohách. Je to docela bolestivé a nepříjemné, ale nějak je to nemůžu odnaučit. Hlavně Ennynka je opravdu divoška. Oba pěkně rostou a očka se stále pomaličku lepší. Musíme ještě mazat i kapat, ale jde to pomali k lepšímu. Největší radost mám z toho, že  Ennynce mizí z oka i zakalení. Bude na oko vidět, což je moc dobře. Zítra je čwká ještě další odčervení.

Irinka se dnes vážila a má 1,8 kg. Konečně se začala pořádně spravovat. Antibiotika už má dobraná. Koncem týdne ji musím také znovu odčervit. Snad už to potom bude dobré. Chudinku ji ti červi opravdu potrápili.

Mikinek je hrozný netykavka. Na klíně prostě nepobyde a když ho k tomu donutím, tak vrčí a výstražně natahuje packu. Možná s ním začíná cloumat puberta.

Silvinka dnes v noci poprvé spala s velkými kočkami. Sice jsem ji uložila s koťaty, ale v noci utekla. Je to už velká holka. 

Lukášek neúnavně pečuje o všechna koťata. Adámek se jim věnuje jen v noci, protože je celý den venku. 

Jerrymu konečně ATB zabrala a pěkně jí. Po vybrání injekcí přejdeme na tabletky. Mikeška i Jerry přecházejí na tzv. pulzní léčbu ATB. Budeme 3 dny podávat, 4 dny dělat pauzu a takto to stáleopakovat. Mělo by to jejich onemocnění udržet pod kontrolou, tak snad jim bude líp.

Ostatní jsou naštěstí zdraví a jsou v pohodě. Stále se přes den vyhřívají na sluníčku a polehávají v zatřešené stání na zahradě.  

 p1080124.jpg

 

 

 

Matýsek a Mařenka

 

 

 

 

p1050706.jpg

 

 

 

Linduška

 

 

 

 

p1010870.jpg

 

 

 

 

Pupíček

 

 

 

 

18.9.2010

Dopoledne, koťata pořádají závody. Kulodráha je nemůže zadržet. Lítají jako zběsilí a všechno, co jim příjde do cesty lítá taky. Včera zničili keramickou kočku. Co se dá dělat. Nepořádek dělají opravdu velký. Všechny deky z křesel i z gauče jsou strženy, zbytky ranního krmení rozházené po kuchyni. Rádi loví kousky syrového masa. Velká koťata si už začala hrát s malými a tak je to ještě horší. Přemíra energie se musí vybít. A tak nezbývá nic jiného než uklízet a uklízet.

p1080581.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikeška má tlamičku určitě lepší, ale je na ní vidět, že léků má v sobě už dost. Jerry bere injekce, ale nějakému  výraznému  zlepšení zatím nedošlo. 

Kocourek, který k nám dochází na jídlo, zůstal přes noc. Spal ve stodole v krabici s termem. Včera se mi podařilo ho vzít do ruky. Strach z lidí ho pomali opouští a začíná mi důvěřovat. Je to nesktutečný jedlík.. Sní najednou i tři misky konzervy. Syrové maso nejí. Je krásný, takový světlý mourek s nádherným obličejem. Asi u nás už zůstane. 

Černí kluci Rubínek a Safírek začínají šedivět. Pod černými chlupy jim rostou úplně bílé. Oběma naprosto stejně. Nevím, jakou barvu nakonec budou kluci mít. Jsou velmi milí a vděční a moc rádi se chovají. Taky Ennynka a Montíček jsou roztomilá a rozmazlená koťátka, na která stačí promluvit a až předou. 

p1080569.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

17.9.2010

Jsou sladcí a milí, hodní broučci kotěcí. Zjišťuji,  jak málo stačí malému tvorečkovi ke štěstí. Nají se, zahrají si a potom se uloží do pelíšku, někteří na klín a sálá z nich radost, pohoda a štěstí. Jak málo stačí udělat, aby kotě bylo spokojené a šťastné. Čtyři malá koťátka se najedla, uložila a předou. Enny a Montíček nádherně rostou, mám z nich radost. Taky mají mnohem lepší srst. Montíček vypadá, že bude polodlouhosrstý a Ennynka je sametová..

Jerryčkovi už zabraly injekce. Večer se konečně pěkně najedl.

Plachá Sasanka se v poslední době nechá zvednout na chvilku na ruku a taky nastavuje hlavičku na pohlazení, když jí nesu jídlo. Blíží se zima a ona zase bude venku. V domě prožila peklo a domů se bojí. Chce být jen venku.

Pokud bylo tepleji, bývala Mili hodně venku. Teď už je druhý den na noc doma, stejně tak Vendulka. Někteří otužilci ještě zahradu neopustili. S nimi Adámek. Je tam celý den až do noci a docela mě v poslední době zlobí. Každé ráno kolem páté hodiny mě budí a musím ho pustit ven. Nemůže to vydržet.

Dnes bylo slíbeno, že se začne se stavbou plotu. Bohužel firma nedojela a ani se nikdo neomluvil. Mám pocit, že lidem se moc věřit nedá. Snad začnou zítra. Za ty peníze by se  mohli snažit víc.

 

16.9.2010

Ještě jednou bych chtěla poprosit o hlasy pro Ladynku v soutěži http://mujhrdina.cz/node/208  Hlasovat může každý a každý den znovu. Prosím, podpořte nás, ať vyhrajeme krmení na rok. První místo nám uniká o několik málo hlasů a tak každý hlas nám pomůže.  Moc děkujeme.

15.9.2010

Dnes byli na očkování Rubínek a Safírek. Kluci zvládli cestu dobře. Oba jsem je vážila. Rubínek váží 950 g. a Safírek už 1200 g. Pěkně přibývají a jsou moc hodní. Na kontrolu jela taky Ennynka a Montíček. Oči se lepší, ale musíme stále kapat a mazat. Ještě to zřejmě potrvá, než se oči spraví úplně. Zákal Ennynčina oka pozvolna mizí a už věřím, že snad očko bude i funkční. Ennynka váží 900 g. a Montíček ji rychle dohání. Má 850 g. Krásně se spravil a mám z něj radost. Byl to takový malý nešťastný drobeček  a dnes je z něj krásný kočičí chlapeček  a tvoří se mu velmi zvláštní kožíšek. Jsou to malé zlatíčka.

Ennynce se dělá krásný holčičí obličejíček as Montíčkovi pěkný klučičí. Jsou krásně rozeznat podle obličeje, i když jsou jinak úplně stejní.

p1080556.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnes dostali balíček a v něm dráha s kuličkou na hraní. To bylo zábavy. Irinka vydržela u dráhy celou hodinu. Taky se pěkně zpravuje. Bere antibiotika a příští měsíc ji musím znovu odčervit. Snad už jí konečně červi dají pokoj a bude jí dobře.

p1080561.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikinek a Silvinka jsou s malými koťaty jen přes noc. Jinak jsou po celý den s velkými kočkami a Silvinka by dokonce chtěla utéct ven na zahradu. To ale ještě nesmí. 

Mikeška přešla z Gentamycinu na Noroclav. Antibiotika musel dostat i Jerry, který má stejné onemocnění tlamičky a má problémy při jídle. Dnes dostal první injekci, tak snad bude brzy lépe.

p1080426.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adámek je celý den venku. Po operaci je v pořádku. Tak teď jen chvilku oddechne a bude moct být konečně očkován.

Dnes také proběhlo hromadné čištění oušek. Některým se to opravdu nelíbilo, ale musí to být.

Ostatní tráví většinu dne venku a využívají zřejmě poslední teplé počasí.

13.9.2010

Neděle proběhla v klidu a ve znamení úklidu po koťatech. Desinfikovaly se podlahy a vlastně všechny pevné plochy, takže jsem se skoro celý den nezastavila.

Manžel dodělal novou hlavní bránu, která bude součástí nového oplocení. Kočičky seděly na zahradě a samozřejmě vše sledovaly. U nás se hodně přestavuje a opravuje, pokud je tedy manžel doma a všichni to vždycky pozorují. Hlavně Míša, toho to velmi zajímá. Možná z nich jednou budou malí zedníci a montéři. Jen v poslední době mnoho času manžel nemá, protože je celý týden pracovně mimo. Ale penízky potřebujeme.

Večer jsem byla krmit venkovní kočičky, které se scházejí u tety na půdě. Automaticky jsem čekala vítání černého kocourka, ale nebylo. Stále ho tam vidím, jak strkal hlavičku do dvěří a mňoukal s otevřenou tlamičkou, ve které mu svítily bílé špičáky.  

Irinka bere antibiotika a je po posledním odčervení podstatně lepší. Moc ráda si hraje s malými koťaty. Velká jsou na ni moc divoká. Irinka je velmi jemná kočička a divoké hry pro ni nejsou. Rozumí si s malými.

Kluci Rubínek a Safírek jsou zlatíčka a úžasní mazlíčci.

Za to z Mikinka vyrostl pěkný nafoukaný kocourek. Když ho chci pohladit, nechce a dívá se na mě, co to blbnu. Je to netykavka. Rozumí si s Lukáškem. Už to není děťátko, ale mladý kluk, který se přeci nebude mazlit. ale v noci, když si myslí, že ho nikdo nevidí, přitulí se k Adámkovi a slyším, jak mu cumlá kožíšek. Šumíček má jinou povahu. Je stále něžný a přítulný.

Starší koťata mají vůbec ráda Lukáška. Považují ho zřejmě za svoji mámu. On se o ně stará, čistí jim kožíšky a spávají společně.

 

11.9.2010 18.30

Koťátka se skoro celý den hrála.. Využila jsem a udělala několik fotek. Foťák už nám také dosluhuje a potřebovala bych nový. Snad časem. 

Špatně se píše, jakmile si sednu, vždycky mám několik koťat na sobě a několik na klávesnici. Občas mi shodí brýle. Nevím, co mají proti psaní na PC. 

Ennynka i Montíček už jsou mnohem lepší a dost vyrostli. Ještě dobírají ATB. Rubínek a Safírek jsou v pořádku a příští týden je vezmu na očkování. 

Adámek ráno spěchal na zahradu a je tam celý den. Taky Lukášek si užívá podzimního sluníčka.

Mikeška se lepší a je taky veselejší. Otázka je, na jak dlouho. Jerry stále moc nejí. Jestli nezabere Pilkan, dostane zřejmě také ATB.

Irinka se také zlepšila a pěkně papá svoje kuřecí masíčko.

p1080515.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Mikinek je klučík v pubertě. Nenechá se pohladit a s malými koťaty si vůbec nehraje. Kamarádí jen se Silvinkou, která je už taky velká kočičí dáma.

p1080536.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1080549.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1080529.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 p1080512.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1080537.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p1080543.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p1080538.jpg

 

 

 

 

 

 

 

11.9.2010 13.30

Naléhavě hledám místo pro kočičku s 6 třídenními koťátky. Alespoň dočasně. Koťátkům hrozí nebezpečí od psů jakmile začnou běhat, protože toulavá kočička je porodila v psím kotci. Pokud by někdo našel místečko, kde by kočička byla v bezpečí, moc by to pomohlo.  Pokrytí finančních nákladů bych zajistila.

11.9.2010 10.00

Smutné ráno. Včera večer jsem jako každý jiný večer krmila opuštěné kocourky, kteří se scházejí u tety na půdě. Černý kocourek, který tam pobýval teprve 14 dní a byl velmi hubený mě vždycky vítal hlasitým křikem a měl radost, že mu nesu maso. Přes den mají granulky a večer syrové maso. Včera měli navíc vařené kuře. Jenže černý kocourek nevolal a ani nechtěl jíst. Nedal si ani kuře ani syrové maso. Vůbec se mi nelíbil. Ráno jsem s nám chtěla jít hned k doktorovi. Jenže ráno jsem ho našla už mrtvého. Nechápu, co se mohlo stát, že tak rychle zemřel. Jeden den byl zcela v pohodě, krásně jedl a druhý den konec.Je mi z toho smutno. Už mě nebude víttat svým křikem, nebude vystrkovat hlavičku z půdních dvířek, nebude mě vítat. Večer mu musím udělat hrobeček. Chudák, neměl v životě nic, krom holého života. Teď nalezl přístřeší a dobré jídlo, ale  mnoho si toho neužil. Moc těžce se žije opuštěných a nechtěným kočičkám. Za jídlo jsou člověku nesmírně vděčny. Možná černý kocourek doplatil na to, že byl podvyživený, možná měl nějakou zákeřnou nemoc, nevím. V pondělí se poptám pana doktora, jestli by netušil, co se mohlo stát. Je mi ho líto. Umíral sám. Už je někde v Kočičím nebi a má dostatek jídla a určitě je mu tam s Velkou kočkou dobře, protože není sám.

 

 

 

Adámek už má po operaci a je v pořádku. Jen se trochu motá. Měl hladovku, tak to teď dohnal. Snědl dvě misky masa. Ráno nejedl, tak odpoledne namísto jedné musel sníst dvě. I pan doktor, který ho operoval poprvé říkal, že Adámek pěkně přibral, že to pocítil, když ho nesl na RTG. A to je pravda. Adámek vážil tenkrát 2,5 kg. Dnes má 5,2 kg. a je to krásný kocourek s hedvábným kožíškem. 

p1080429.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Irinka byla dnes také u pana doktora. Dostala druhou injekci ATB. Hodně se bála. Byla jako malé kotě plachá a zvykla si jen na mě. Když vidí neznámého člověka, bojí se. Už je jí líp. Přestala zvracet a začala jíst. Její problémy jsou z masivního začervení, se kterým přišla. Už byla třikrát odčervená a stále má problémy. Za 2 týdny ji musíme odčervit znovu, říkal pan doktor. Zatím nemohla být ani očkovaná. Stejně tak Adámek.

Po neděli půjdou na očkování Safírek a Rubínek. Černí kluci jsou moc hodní. Pěkně baští, jsou naprosto čistotní. Měla jsem trochu obavy po přestěhování, ale záchodky si našli hned. Stejně tak Ennynka a Montíček. Musela jsem jim před záchodek dát malý dřevěný trámek, aby sloužil jako schodek, protože jsou tak malí, že se do velkého záchodu nevyškrábou.

Silvinka a Mikinek už se cítí být velkými kočkami a tak pobývají s velkými. Na malá koťata vrčí a dávají jim najevo, že oni velci ty prcky opravdu nemusí.

Ještě se chci vrátit k Adámkovi. Od rána musel být kvůli hladovce zavřený. Jindy se nají a hned jde na zahradu. Dnes nedostal ani najíst, ani na zahradu nemohl a navíc byl zavřený. Přesto vše snášel úplně trpělivě, za dveřmi nemňoukal a nedožadoval se vypuštění. Je to moc hodný, trpělivý a důvěřivý kocouří kluk. I v ordinaci předl.

Kluci Safírek a Rubínek jsou jako naklonovaní. Úplně identická koťata. Menší dorostl většího a nejde je od sebe rozeznat. Asi budu muset jednomu udělat v srsti malý zástřih, abych je rozeznala. Dnes jsem je zkoumala a snažila se najít něco, co je odlišuje. Rubínkovi jsem našla na hlavičce u oka několik bílých chlupů a tak jsem se zaradovala. Prohlédla jsem i Safírka, ale ten je tam má taky. Jsou naprosto stejní. Časem, až povyrostou,  je rozeznávat budu. Téď je to však nemožné.

9.9.2010

Malá zlobidla konečně usnula a tak je chvíli klid. Černým klukům jsem konečně vymyslela jména. Menší je Rubínek a větší Safírek. Větším koťatům se dnes podařilo shodit velkou mísu s kytkou v ložnici. Vůbec kytky spěšně ničí. Nejoblíbenější je šplh po fíkusu.

Rubínek je opravdu velký mazlík, taky Enny a Montíček jsou pořád na klíně.

Dnes byli u pana doktora Lukášek na přeočkování, Šumíček na prvním očkování a Irinka na vyšetření, protože nejedla a zvracela. Irinka má zánět žaludku. Dostala ATB a zítra musíme zase k panu doktorovi.

Zítra jde i Adámek na operaci. Budou mu vyndávat šroubky z čelisti. hlavně aby operace dobře dopadla a Adámek byl zase v pořádku. Čeká ho hladovka. To pro něj bude kruté. Adámek moc rád papá. Už má 5,2 kg. Je to krásný kocourek.

p1080500.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Ennynky očko je stále slepé. Mikešce také stále není nijak výrazně lépe. Dostává denně injekce ATB, už by to mělo být znát.

p1080502.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adámek pomáhá Lukáškovi i mě s péčí o koťátka. Jsou to oba fantastičtí kočičí kluci - tátové.

p1080499.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

8.9.2010

Dnes jsem se rozhodla pro velké stěhování národa. Malá koťata jsem spojila s velkými. Velká koťata se netvářila nadšeně, hlavně Silvinka už je dáma, která prcky nemusí a vrčí na ně. Mrňousci ale změnu uvítali. Mají víc prostoru k běhání a tak stále běhali, skákali a dováděli. Lukášek jako správný pečovatel všechna koťata přijal a olízalj se. Je to opravdu pomocník a pomáhá s výchovou a péčí o prcky. Mikinek a Silvinka pobývají hodně s dospělými kočkami.

Dnes nám taky přišly objednané zásoby konzerv. Irinka dnes kuře nechtěla. Nevím, proč má tak zvláštní chutě. Možná ji trápí kýla, kterou má. Budu ji muset vzít k doktorovi. Ale dala si malou konzervičku s vitamínovými vločkami a tak jsem byla ráda, že jedla.

Mikeška dostává injekce, ale zatím se moc nelepší. Jerry i Mikeška dnes dostanou Pilkan, který by měl také zpomalovat růst výrůstků.  Dostávají pravidelně každý týden 1/4.

Menší z Černoušků je úžasný mazlík. Oba byli nadšeni ze všech hraček, které tu našli. Konečně si bezstarostně užívají her, tepla a bezpečí.

Pupíček se v noci zřejmě někde pral, protože má poškrábaný nos. Není to naštěstí nic vážného. Někteří se už nastěhovali zpět do domu, někteří otužilci ještě stále pobývají na zahradě.

Sasance budu muset připtavit zateplenou polystyrénovou boudičku. Zatím spává v zahradním domečku.

Dnes přišla na návštěvu kamarádka. Když viděla to množství koťat v obýváku, docela se udivila, jak se to dá zvládnout. Zvládnout se to dá, celý den je co dělat. Horší je to ufinancovat.

p1010804.jpg

 

 

 

Mášenka

 

 

 

 

7.9.2010

Černoušci se přes noc zkamarádili se Zrzečky a začínají si společně hrát. Dnes dostanou Černoušci Stronhold a až zabere, budou přestěhováni ke starším koťaťům.

Irinka včera běhala  a honila se ostatními koťaty. Je vidět, že je jí dobře a kuřátko jí opravdu prospívá. Je to velmi hodná kočička. Dostává krmení poslední, ale způsobně čeká a jen občas zapiští, aby se připoměla. Nejdříve dostávají konzervu ti, kteří nejedí syrové maso, potom se krájí maso a nakonec se ohřívá kuře.

Šumíčka chci nechat už příští pondělí naočkovat a také Černoušky. Hned potom Irinku. Také se musí přeočkovat 5 starších kočiček. Je to teď finančně hodně špatné, koťata odčerpávají většinu financí. Také Lukášek musí na přeočkování a Adámek v pátek na operaci.

Koťat je letos opravdu hodně. Ale stejně musím říct, ža na tak velký počet jsou hodní. Hned od začátku byli čistotní a pěkně chodí na záchodky. Otázkou je, co to udělá, až spojím starší a mladší koťata.

Mikešce se po včerejší injekci ulevilo. Snad to bude zase na čass dobré.

Na Kačence začíná být vidět její věk. Letos měla 10 let. Je to naše největší myšilovka. Hodná a skromná kočička.

p1000553.jpg

 

 

 

 

Kačenka

 

 

 

Několik kočiček, které jsou přes léto převážně venku, jsou zcela nenároční a tak se o nich taky musím zmínit. Například Olinek, sladký moureček, něžný kocoureček, Milánek, taky mourovaný, Mařenka a Pacička, Vendulka  a Pupíček, Matýsek a další. To jsou kočičky, které mě zaměstnávají úplně minimálně a tak mám volnější ruce na koťata, která potřebují péče víc.

Chci poděkovat znovu paní Zděňce z Horoměřic za její neustálou vydatnou pomoc. Tiskne naše propagační letáky a pomáhá shánět tak potřebné peníze na oplocení. Taktéž chci velmi poděkovat paní Simoně Kotlárové za opakovanou výraznou pomoc - finanční dary pro kočičky a na stavbu oplocení. Moc děkujeme.

 

6.9.2010

Dnešní den přinesl krom jiného dvě koťátka. Jsou to dva černí kluci až z Lichkova. Našli je manželé, když šli do lesa. Paní si je nemohla nechat ani dočasně, protože za dva dny nastupuje do nemocnice. Všude jí prý odmítli koťátka příjmout. Ani já jsem nebyla samozřejmě nadšena, jsme přeplněni, další koťátka znamenají další výdaje, které jsem teď chtěla minimalizovat kvůli stavbě plotu. Ale co by s nimi bylo? Zřejmě by umřeli. A tak jsou u nás. Kluci jsou zdraví, naštěstí. Takže jen Strobghold na ušní svrabíky a potom naočkovat.

p1080484.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1080483.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Kluci jsou úplně stejní a mám problém je rozeznat. Jména mě taky nenapadají.

Montíček byl dnes na třetím injekci Zylexisu. Určitě mu to hodně pomohlo. Je čiperný a hraje si s Ennynkou. černí kluci na ně trochu vrčí. Ale zítra zřejmě černé kluky přestěhuji ke starším koťatům. A potom už asi zdemolují obývák.

p1080495.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p1080492.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1080490.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Na veterině byla dnes i Mikeška. Hoídně se zhoršila. Nárůstky v tlamičce jsou velké a bolestivé. Mikeška dostala injekce ATB na týden.

5.9.2010

Montíček se opravdu velmi lepší. Včerejší Zylexis mu asi hodně prospěl. Ráno, při krmení, mi dokonce utekl z koupelny. Běhá a skáče a je vidět, že má dostatek energie. Jsem ráda, však to už je přes týden, co malý brouček s nemocí bojuje. Jedno očičko vypadá téměř dobře. Jen druhé je ještě červené a zateklé. Taky Enny má očko lepší. Snad už za týden budou v pořádku, aby nemuseli být pořád v koupelně. I když místa je tam dost, ještě štěstí, že je koupelna opravdu velká. Na zemi mají plyše, takže jim tam je dobře. Dostali od starších koťat stan, tak si v něm hrají. Starší koťata mají objednanou novou hračku, dráhu s kuličkou, aby rozvíjeli myšlení. Starší koťata jsou vůbec pěkná skupinka zlobílků. Ale ení to zlobení, je to hra, běhání, shazování všeho možného, ale tak to je správně, je vidět, že jsou zdraví.

Irinka od svého kuřete nemíní upustit. Myslela jsem, že si časem vezme i něco jiného, ale nevezme. Dříve jsem kuře vařila občas, nyní ho vařím každý druhý den. Včera jsem jí vážila, už má 1,4 kg. Krásně přibírá po kuřátku. Malý Šumíček už má taky 1,3 kg. Pomali se spravují. Zato Silvinka, nejčipernější kotě, už má na bříšku špíček. Takový malý lalůček jí tam roste. To tedy brzo.

Adámek je stále venku. Ráno jde na zahradu a večer ho musím odchytit a donést domů. Na jídlo příjde, to si nenechá ujít. Je přesný jako hodinky. 10. září je objednán na operaci kdy se vynají šroubky z čelisti. Potom už bude dobře. Je to milý kocourek a velmi dbá o svůj kožíšek. Má ho skutečně jako samet.

 

4.9.2010

Udělala jsem ještě nějaké fotečky Montíčka a Ennynky.

Také chci velmi poděkovat paní Zdeňce z Horoměřic, která pro naše kočičky upravila propagační letáček, pomáhá nám shánět finance na oplocení, podporuje plachou Sasanku a zafinancovala léčbu malého Montíčka. Jsem moc ráda, že nejsem na všechno sama. Jsem ráda, že jsou lidé, kteří stojí při nás a pomáhají nám. Srdečně děkuji.

p1080466.jpg

 

 

 

Montíček už vypadá lépe

 

 

 

 

p1080470.jpg

 

 

Ennynka skotačí ve stanu

 

 

 

 

4.9.2010

Dnes jsme byli zase na njekci s Montíčkem. Vlastně na dvou injekcích. Dostal navíc druhý Zylexis. Monty je trochu lepší, dnes si i hrál. Stále je ale dost spavý a hodně odpočívá. Ennynka  je malý divoch. V čekárně si prohlížela všechny psy, Montíček to prospal.

V pátek jsem podepsala smlouvu na stavbu oplocení. Mělo by se za týden začít.

2.9.2010

Zrzečci dostali jména. Monty a Enny. Montíček dostal jméno po kocourkovi paní Zdeňky z Horoměřic, která mu poslala penízky na tři Zylexisy. Moc děkujeme, Montíček to opravdu moc potřebuje. Jsem ráda, že jsou lidé, kteří stojí při nás a kteří nám pomáhají. Psychická podpora je pro mě velmi důležitá, protože někdy mívám pocit, že jsem v boji proti lidem, kteří jsou zlí, snaží se kočičkám škodit a moji práci a snahu mařit, hodně osamocena. Díky Vám, kteří nás podporujete, vím, že tomu tak není.

Kočičky stále pobývají hodně venku. Nevadí jim ani déšť. Mají na zahradě zastřešnou velkou plochu, kde teď dost pobývají. 

Dnes byli také na přeočkování Mikinek a Silvinka. Silvinka tradičně celou cestu promňoukala. Mikinek snášel cestu lépe, ale v jeho očích byl také strach. 

Montíček dostal Zylexis a pan doktor ho znovu odčervil. Nelíbilo se mu jeho tuhé bříško. Snad bude zítra líp.

p1080447.jpg

 

 

 

Ennynka a Montíček

 

 

p1080443.jpg

 

 

 

 

Silvinka

 

 

p1080451.jpg

 

 

 

 

 Mikinek

 

 

p1080453.jpg

 

 

 

 

 Míša

 

 

 

p1080457.jpg

 

 

 

Pacička

 

 

p1080456.jpg

 

 

 

Puntička

 

 

 

2.9.2010

Kotěcí miminka dnes znovu pojedou na veterinu. Jezdíme každý den na injekce antibiotik. Bohužel se jejich stav výrazně nelepší. Byli v hodně žalostném stavu a zřejmě dlouho. Chlapeček   na očka sotva vidí a taky špatně dýchá.

p1080448.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Holčička má jedno očko v pořádku, ale druhé je zakalené a přivřené.

p1080444.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alespoň chlapeček by potřeboval dostat Zylexis. Je slabý, hůř jí a téměř nepřibývá. Je to ale finančně nákladné a v době, kdy potřebuji každou korunu na stavbu plotu. Situace se vyostřuje. Ztratily se další dvě kočičky. Zmizely beze stopy. Nechápu, proč jsou lidi tak zlí a bezcitní. Je to strašné a moc mě to vyčerpává. Stále doufám, že je někde najdu, ale jak plynou dny, naděje je stále menší.

 

 

10.9.2010

 

 

Montíček a Ennynka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář