Jdi na obsah Jdi na menu
 


(221)A K T U Á L N Ě

 PROSBA O POMOC - září 2011

Tento měsíc bychom potřebovali pomoc se zajištěním papání pro Milušku a Ríšenku.  Oba mají opravdu velkou chuť k jídlu a moc jim chutná.  Každý den spapají 6 kapsiček.  Uvítali bychom kapsičky Friskies, Gourmet, Perfekt Fit, Felix. Každá kapsička nebo konzervička moc pomůže. Děkuji za Milušku a Ríšenku.

30.9.2011

Stav Caesárka po vysazení infuzí se výrazně zhoršil. Nemá chuť k jídlu a dnes už jen odpočívá. Je to víc než smutné, ale pomoci mu není. Infuze nepomohly, jen mu při nich bylo lépe.

Moureček každé dopoledne běhá venku. S Miluškou a Ríšenkou jsou kamarádi a společně se prohání.

Madlenka je na tom stále stejně. K žádnému pokroku po cvičení ještě nedošlo. Uvidíme, co přinese čas.

Žofinka včera večer usnula v krabici na lednici. Když ráno zjistila, že není v ložnici s Jolankou a Snížečkem, spustila velký nářek.

Nefritek už má dvě adoptivní maminky. Srdečně děkujeme paní Irence Vanišové a paní Hance Lipovské.

Do virtuální adopce byla zařazena Madlenka.

25.9.2011

Caesárkovi dnes skončily infuze. Mírně se zlepšil, ale je otázkou, jak se bude jeho stav vyvíjet po vysazené infuzí. Jíst moc nechce, dostává injekce proti zvracení. Dnes byl i na zahradě.

 

25.9.2011

Dnes na kočičím domku - jsme venku

 

 

 

 

 Dnes venku  http://svetluska12.rajce.idnes.cz/109_PANA

24.9.2011

Caesárek byl dnes na kontrole. Začal lépe jíst a je veselejší. Musím ho pochválit. Vždycky to byl kocourek naprosto neovladatelný a nespoutaný. Teď se chová jako naprosto vzorný pacient. Všechno si nechá. U doktora pěkně drží a i podávání infuzí doma je naprosto bez problému. Dokonce sám leží a tak můžu vedle něj mít PC a psát. Takédietu papá bez problémů. Moc hodný kocoureček. Moc si přeji, aby ledviny ještě zabraly a Caesárek tu s námi ještě byl.

Olinek dnes dobírá injekce ATB. Vypadá lépe a v pondělí jde na kontrolu k panu doktorovi.

Ájinka je po včerejším zákroku v pořádku a běhá a papá. Statečná holčička.

V kočičím domku jsou problémy. Ríša prohání Minku, původní kočičku, která seho velmi bojí. Utíká před ním a to je pro něj signál k pronásledování. Tím se celá situace ještě zhoršuje. Mourečka pouštím dopoledne  ven, pokud mám čas. To je malý hrdina. Prohání pro změnu Ríšu. Když ho viděl poprvé, celý se naježil a dal Ríšovi najevo, kdo je tady pánem. Ríša pochopil a má zmalého Mourečka respekt. Miluška má ke všem postoj přátelský. Dnes Moureček ven nemohl. Musela jsem odjet s Caesárkem k doktorovi a teď dáváme infuze. Moureček ještě sám být venku nemůže. Včera byl Moureček venku naprosto šťastný. Proháněl Ríšu a taky vylezl na jabloň, ze které potom spadl. Naštěstí není vysoká a spadl do záhonu, ale stejně se lekl. Madlenka se na ně dívala oknem. Ona se venku bojí, zřejmě pro své postižení.

 

24.9.2011

Na ošetření a vytrhání špatných zoubků byla včera Ájinka. Zákrok snesla dobře a večer už zase běhala. Jen u pana doktora se bála.

 Caesárkovi bylo potvrzeno renální selhání a hodnoty jsou velmi špatné. Caesárek je od včera na infuzích, dnes jdeme opět na kontrolu.

Zřejmě se na čas odmlčím, časově je podávání infuzí velmi náročné. Myslete na nás, držte nám palce, ať vše zvládneme.

22.9.2011

Onemocněl Caesárek. Už nějaký čas jsem si všimla, že hubne. Caesar se dříve projevoval jako zcela neovladatelný kocourek. Nesnášel jakoukoli manipulaci a dát ho do přepravky byl nadlidský úkol. Kousal víc než pes. Teď mu není dobře a nechá si všechno. Proto bylo možné s ním vůbec zajet k doktorovi. Ten má po prohmatání podezření na renální selhání. I já jsem si to myslela. Jeho dva sourozenci Světluška a Vilíček zemřeli na renální selhání ve věku 2 a 3 roky. Zřejmě se bude jednat o dědičnou zátěž. Byla odebrána krev a výsledky budou zítra. Caesárek leží. Je mi ho moc líto. Dlouze se mi díval do očí, rozuměla jsem tomu, co mi tím sděloval. Je mu zle, má strach a ví, že je zle. Potřebuje pomoc. 

p1050869.jpg

 

 

 

 

 

 

Pokud se potvrdí renální  selhání, bude potřeba mu dávat infuze. To je časově velmi náročné, protože to obnáší alespoň 5 hodin denně sedět a kapat. Nevím, jak to zkloubit s docházením na kočičí domek. Asi budu muset nastavit noci a několik dní to vydržet.

p1000056.jpg

 

 

 

 

 

 

20.9.2011

Děkuji srdečně paní Alence Ponížilové za balík pro Madlenku. Sací podložky a ručníky potřebujeme stále.

Madlenka musela ráno absolvovat koupel. Jak se pokakává v leže, často se v tom oválí.  Naštěstí je to moc hodná kočička a vůbec se nebrání. Koupe se vždy jen polovina tělíčka.

Moureček se stále prohání na škrabadle. Není den, aby na něm neskotačil. Dopoledne jsme takétrénovali aport myšky. Šlo mu to výborně. Večer jsem mazlila Madlenku a moc sito užívala.

Olinek má od včera změněné antibiotika. dojíždíme na injekce. Rány v čelisti se nehojily. Druhá ATB zabrala a pan doktor konstatoval zlepšení. Chdinek si s těmi zuby vytrpí.

Na kontrole byla také Ájinka. Také má problémy se zoubky abudeme muset na ošetření a popř. i vytržení.Zatím zaléčujeme ATB.  Také musí injekce. Tabletku jí nikdonedá. Přesto, žeje to miloučká a něžná kočička, na tlamičku si sáhnout nedá.

p1000115.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Miluška s Ríšou jsou spokojeni. Dnes přijel technik na plynový kotel a zprovoznil ho. Budou mít teplíčko. Oba už chodí krásně průlezem a chovají sev kočičím domku jako kdyby tam bydleli odjakživa. Chuťk jídlu mají dobrou, hlavně Ríšenka.

Snížeček a Žofinka nám rostou. Snížeček už má 1580 g. a Žofinka 1370 g. Jolanka je stále opečovává, ale kojení je jen jednou denně.

p1090621.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

V poslední době mám velmi málo času a takseomlouvám, že jsem neodpověděla na některé maily a zprávy naFB.

 

 

18.9.2011

Od majitelky kocourka Macíčka, kterému byla díky Vám, co jste se zúčastnili naší aukce pro tohoto kocourka, paní Kamily, došly nádherné věci do další aukce. Moc děkujeme.

18.9.2011

Miluška s Ríšou už krásně používají kočičí průlez. Stačilo jednou Ríšu prostrčit a hned to uměl. Miluška to odkoukala ihned od něj. Šikulkové a moc hodní. 

Moureček byl dnes také venku. Mocsemu tam líbilo a ani nechtěl zpět. Musel, potřebovala jsem už odjet.

Madlenka dostává masáže a cvičíme. Snad to trochu pomůže. Moc se jí ale nechce. Už sice neprotestuje jako při prvním cvičení, ale když nazná, že už toho bylo dost, lehne si a je to. 

Olinek ještě polehává. Stále to není on. Výraz v obličeji se ale hodně změnil k lepšímu.   

Denisek nám pěkně ztloustl. Je to úplná koulička.

16.9.2011

Děkujeme srdečně slečně Slávince Valáškové za zorganizování sbírky na škrabadlo pro Mourečka a všem, kdo finančně přispěli. Moureček se stále po šplhadle prohání a někdy mám pocit, že mi přistane na hlavě. Za zbylé peníze zaplatíme vytápění na nějaký čas pro Madlenku a Mourečka. Moureček by potřeboval najít svůj trvalý domov s výběhem ven, aby nemusel být stále zavřený.

Olinek se mírně zlepšil. O trochu víc se najedl a nemá už v obličeji tak moc utrápený výraz. Nicméně polehává celý den. Věřím, že to jde k lepšímu. Už se mnou dnes i komunikoval. Každá kočička snáší zákroky jinak. Mikešce byly před časem vytrhány všechny zoubky a snesla vše bez problémů. Olinek dostává vitamínovou a energetickou pastu a Colostrum s Aloe.

Byli jsme dnes s Madlenkou v Brrně na klinice Jaggy. Madlenka byla vyšetřena. Závěr vyšetření je, že šanci na chůzi, kterou by si uvědomovala mozkem již nemá. Lze ale s 50% nadějí říct, že cvičením a rehabilitací by se dala vycičit tzv. robotická chůze. To znamená, že centrum rovnováhy v zadní části páteře by "probralo" k činnosti. Pan doktor mi ukázal sérii cviků a masáží, které budeme dělat. Problém je ale v tom, že byto potřebovala hodně často. Protože ji nemám doma, je to složité. Zkusíme to však. Do měsíce by měly být znát první výsledky. Pokud se centrum neobnoví do měsíce, chodit už nebude. Pan doktor konstatoval, že Madlenka je v dobrém stavu, že je dobře opečovaná a zkontroloval i vyprazdňování močového měchýře, které jsem musela předvést. Vyzdvihl důležitost vyprazdňování, neboť jinak by hrozilo do půl roku renální selhání.  Znovu jsem velice zalitovala,že Madlenku nemůže mít nědo doma, kdo by s ní mohl častěji cvičit.

V Brně jsem koupila dvoje dveře a dvoje kočíčí průlezy do kočičího domku. Už je zima a nechávat celý den otevřené dveře, aby mohl Ríša s Miluškou ven, už nejde. Takže se budeme učit chodit průlezem a teplo nám už nebude utíkat ven.

Mášenka dnes dobrala ATB po trhání zoubků. Také Safírek dobral léky. 

 

15.9.2011

Olinek od včera leží. Včerejší trhání zubů ho hodně sebralo. Pokud se do zítra nezlepší, musí k doktorovi. Dělá mi to starost. S takovou reakcí po ošetření zubů jsem se ještě nesetkala.

Na kontrole byl dnes Zrzek. Několikrát v čekárně žalostně zanaříkal, ale jinak se choval vzorně. Plíce už má čisté, ATB mu zabrala. Protože ještě očka nejsou úplně v pořádku, dostal další depotní ATB. Chuť k jídlu naštěstí stále má.

Moureček by rád ven. Nechce být stále zavřený s Madlenkou. Nevím, co dělat, co s ním. Potřeboval by najít milující domov, kde by byl jedinou kočkou.

Chystáme se s Madlenkou na zítřejší cestu do Brna.

14.9.2011

Madlenka je objednaná na magnetickou rezonancia neurologické vyšetření na tento pátek - 16.9.

Moc děkuji všem lidičkám s dobrým srdíčkem, kteří Madlence pomohli finančně a umožnili nám toto vyšetření. Výsledky budou tentýž den a dozvíme se, zdamá Madlenka šanci na vyléčení. Srdečné díky, milí přátelé za pomoc Madlence.

14.9.2011

Děkujeme srdečně paní Zdeňce Uchytilové, která nám koupila velké škrabadlo pro koťátka. Škrabadlo ihned zabrala Jolínkova rodina. Byli nadšení. Moc děkujeme.

p1090525.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p1090522.jpg

 

 

 

 

 

 

Taktéž děkujeme slečně Slávince Valáškové za dárky pro kočičky. Dostali krom jiného krásné kočiččí deky. Jednu zabrala Linduška a druhou Snížeček se Žofinkou. I já jsem dostala dárek - krásného koníka. Moc děkuji.

Paní Stanislava Hamáková nám poslala krásné věci do příští aukce. Moc děkuji za pomoc a podporu našich kočiček.

Děkuji srdečně všem, kdo nám pomáháte. Bez Vaší pomoci by to opravdu nešlo. Je nás hodně. Náklady jsou opravdu vysoké a chod Kočičího domku musíme taky nějak zvládnout. Moc děkuji všem přátelům, kteří stojí při nás a kteří nám pomáhají. Mocděkuji a prosím, zůstaňte s námi.

Miluška s Ríšánkem si už na domku krásně zvykli. Chodí za mnou jako pejsci. Jsou moc hodní. Ríšánek byl včera podruhé odčerven, protože oba byli plní tasemnic. Miluška bude odčervená dnes. Už jsou v pořádku.

Dnes byl na ošetření zoubků Olinek. Tři zoubky musely ven pro hluboké kazy. Olinek to nesl těžce. Moc se bál a naříkal. Ještě spinká.

p1020589.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Snížeček, Žofinka a fólie.

   

 

12.9.2011

Děkujeme srdečně paní Ivaně Léblové a paní Janě Michlanové za balíky s potřebnými věcmi pro kočičky. Srdečné díky, moc to pomohlo.

11.11.2011

Kocourek Macíček, kterému jsme sháněli peníze na operaci, už má po operaci a je v pořádku. V pátek byl na kontrole a za 6 týdnů mu bude vytažen šroub z nožky. Moc děkuji všem, kdo se zúčastnili aukce pro Macíka a umožnili tak Macíčkovi jeho operaci a dali mu tak šanci na kvalitní život. Moc děkujeme.

p9070581.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p9100583.jpg

 

 

 

 

 

 

11.11.2011

Děťátka mají dnes 3 měsíce. Mají nové fotky ve fotogalerii -zde

p1090542.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

9.9.2011

Mášenka po ošetření zubů papá, ale zalézá. Zřejměji tlamička ještě bolí. Přeci jen byly vytrženy některé zkažené zoubky. ATB má proto na 10 dní.

Safírek je díky Bohu už bez teploty. Je ale unavený, i když už si vyjde i ven. Dostává Calopet na doplnění energie. Samozřejmě i Colostrum a Aloe s vitamínovou pastou a probiotika.

Denisek zítra dobírá ATB a zdá se být v pořádku. Hodně je venku na zahradě. K lékům dostává také čtveřici podpůrných léků jako Safírek.

Velké díky patří paní Slávince Valáškové a ostatním milým Světluškám, které se složily Mourečkovi na velké škrabadlo. Moureček byl u vytržení, jakou měl radost. Sledoval celou montáž společně s Madlenkou.

p1090513.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Moureček

 

 

 

 

Madlenka

 

 

Moureček

 

Miluška s Ríšou už dnes lezli po střeše. Dostanou se na snadno ze dvorka. Přes střechu chodí ostatní kočičky žijící a chodící se do Kočičího domku krmit ven na zahradu. Brzy to dokáže jistě i Miluška s Ríšenkou. Vrací se vzorně do kuchyně, kdemají gauč s pelíškem a hlavně dobré papání. Oba dva dobřea rádi jí. Hlavně Ríšenka si moc pochutnává. Dostávají kvalitní konzervičky, vaničky a kapsičky ze Zooohitu. K tomu kvalitní granulky a mléčko Tatra. Ríšánek je ještě malý a potřebuje vápník.

p1090497.jpg

 

 

 

 

 

 

p1090500.jpg

 

 

 

 

 

 

Snížeček se Žofinkou ještě berou ATB. Je jim už dobře a když nespí, tak si hrají, skotačí a dovádějí. Myšky malé to jsou, děťátka miloučká. K tomu mají Colostrum, Aloe,  vitamínovou pastu a probiotika. Jolanka je už nekojí. Stále jevšak sleduje a pozoruje. Také si s nimi hraje a čistí jim kožíšky.

 

8.9.2011

Dnes byla na odstranění zubního kamene a vytrhání několika špatných zoubků Mášenka. Byla moc hodná, i když se bála. Už se probrala a  najedla se.

Safírek má od včera teplotu. Večer dostal první ATB. Ráno byl bez teploty, ale odpoledne mu zase vyskočila. Bojím se  o něj a moc si přeju, aby to byla jen obyčejná viróza.  Ten věčný strach mě velmi vyčerpává.

5.9.2011

Miluška s Ríšenkou měli dnes poprvé otevřené dveře na dvůr a tím pádem i na půdu v Kočičím domku. Půda je tam fantastická. Je velká a je tam mnoho sena a slámy. První byl venku Ríša. Lezl po trámech a byl moc spokojený. Také Miluška šla za ním. Byli tam celý den a  šmejdili a všechno prozkoumávali. Večer, když byla večeře, spapali dvojnásobné množství jídla než obvykle. Jsou moc hodní a já měla velkou radost, jak jim pěkně vytvávilo a jak jim chutná. Je to snad jeden z nejkrásnějších pohledů., když kočičky s chutí baští. Člověk má radost, že nemají hlad a je to i známka, že jsou zdraví. Miluška krásně přibrala. Už si broučkové zvykli, že mají domov, i když si většinu dne musí vystačit sami. Jsem sama a nelze být na dvou místech současně.

Snížečkovi je díky Bohu lépe. Pro jistotu byl ale dnes u pana doktora, aby ho vyšetřil. Cestu mimo domov snášel špatně. Bál se a naříkal. Na kontrole byl i Denisek a bylo uděláno kontrolní sono. Naštěstí je bříško v pořádku.

Teplotu ale dostala i Žofinka a tak jsou na ATB všechna tři koťátka. Snad jim bude brzo zase dobře.

Madlence byla dnes vyšetřena moč. Výsledek bude zítra. Moureček je moc milý chlapeček. Aportuje vše, co mu hodíte. Přináší myšku a položí ji i se svojí hlavičkou vždy do dlaně. Je moc šťastný, když si s ním někdo hraje. Zlatý chlapeček, potřeboval by, aby si s ním někdo hrál. Já toho času přeci jen nemám tolik, kolik bych si přála. 

Trochu jsem se dnes snažila i pozakládat doklady a faktury a tak jsem trochu počítala. Za veterinární péči bylo od začátku roku vydáno 78 tisíc plus 20 tisíc za kastrace a operace kočiček, které ve své péči nemám. Krmivo jsem jsem ještě nepočítala. K tomu všemu přibudou náklady za energie a hlavně vytápění Kočičího domku 3 tisíce měsíčně. Dělá mi to starosti. Někdeje potřeba snížit náklady, ale kde? Něco se musí vymyslet.

    

3.9.2011

Včera dopoledne jsme měli nečekanou velmi milou návštěvu. Přijela paní Milada Pokludová s manželem Kočičky dostaly mnoho věcí včetně papání, já jsem dostala také dárky a navíc paní Milada přispěla velkoryse finančně na kočičky i na operaci Macíka. Moc děkujeme za návštěvu, za dárky i za podporu.  Jen škoda,že jsme nebyli domluveni a bylo to zrovna v době, kdy jsem musela odjet za Madlenkou.

Včera také přišla e-mailová zpráva od pána z Moravské Třebové, který krmí kočičky u hřbitovních schodů, že pán, který tam bydlel a pouštěl kočičkyv zimě do kotelny, se odstěhoval a kočičky zůstanou bez přístřeší. Takže hledání domova pro Milušku a Ríšu je ještě aktuálnější. Zatím jsou v domku po tetě a vypadá to, že jsou spokojené. Užívají si dobrou baštu, hoví si na gauči a hrají si. Dnes jsem jim ukázala i dvorek a časem jim ukážu i půdu a zahradu. Pokud pro ně nenajdu domov, budou muset zůstat tam. Domek po tetě přejmenuji na "kočičí domek". Jen to topení se bude muset pořešit, aby měli v zimě teplo. Kočička Minka po tetě se ale zlobí, že má nájemníky. Snad si zvykne. Maxík je na půdě aje mu to naprosto jedno.

Deniskovi je po nasazeném Tetracyklinu a enzymech lépe. Několik dní jsem jsem měla opravdu velký strach a obavy. Po té, co se mu udělalo lépe, přišlo s úlevou naprosté vyčerpání a únava. Pomali sbírám zase síly. Ale jde hlavně o kočičky, aby byly zdravé a žádná nemoc je netrápila. 

Žofinka a  Snížeček mají dnes 12 týdnů. Broučci přenádherní. Jsou jako malé děti, ale asi hodnější. Večer si hrají a skotačí v obýváku a když už je čas na spaní, odnesu je do ložnice. Lehnou si a obratem spinkají. Zlatíčka milá hodná. Jolanka s nimi.

Musím udělat nové fotky. Jsou nádherní, sametoví kožíšci.

1.9.2011

Zrzek má zápal plic. Včera byl ny vyšetření. Jen chytit ho byl velký problém. Strašně se bál a chtěl utéct zavřeným průlezem. Zranil si při tom tlamičku a tochu mu tekla krev. Je to plašánek. Zřejmě mu člověk v minulosti hodně ublížil. V přepravce se šíleně bál. Dostal depotní ATB. Jinak by to s ním nešlo.

Denisek dnes dostal Tetracyklin na 5 dní. Teploty neustávají.  Snad ATB zaberou. Snažím se už ani nemyslet na nejhorší, i když zlé myšlenky si poručit moc nedají a přicházejí stále častěji, vlastně se jichuž ani nedokážu zbavit. . Držte Deniskovi, prosím, palce, ať mu léky zaberou, ať se uzdraví.

U pana doktora byla včera i  Linduška. Trápilo ji zvracení. Už její líp.

Začala nová aukce pro kocourka Macíka na jeho operaci. Zřejmě ji tentokrát nechám jen na FB. Nemám mnoho času a ani sil to celé kopírovat na web. Práce je hodně, ale jsem velmi psychicky unavená. Ještě jsem se nevzpamatovala pořádně z odchodu Jasánka a už to nad námi visí znovu. Stále se ptám, kolik člověk vydží, kolik bolesti je schopen unést. Je to všechno víc než smutné. Zcela mě ovládl strach a beznaděj.

Madlenka dostává druhá injekční ATB, protože moč nebyla ještě v pořádku. Byla objednaná na dnes na MR, ale musela jsem to zrušit. Vyšetření se dělá v celkové narkóze a to musí být v pořádku.

Moureček je zlatý milý chlapeček. Vždy mě už vyhlíží oknem a jak vidí, že jdu, kroutí se za oknem. Miláček je to. Včera objevil šplh po zácloně. Šlo mu to moc hezky.

Miluška s Ríšou stále nemají domov, což mě také moc trápí. Jsou už zavření týden, nevím, co s nimi dál. Oby byli odčerveni. Moc si užívají dobrého papání.

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.184938414912669.47212.100001895340897

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář