Jdi na obsah Jdi na menu

A K T U Á L N Ě

 

31.5.2011

Včera jsem se byla radit s panem doktorem ohledně Jolannky. Dostali jsme vitamínovou pastu a tabletky Calcia, protože Jolanka nepije mlíčko ani nejí žádné mléčné výrobky, tak aby dost vápníku pro vyvíjející se plody. Pan doktor je ochoten pomoct Jolance s porodem v případě potřeby i mimo pracovní dobu. částečně se mi ulevilo. Mám z toho docela velké obavy, protože s porody nemám zkušenosti. Domeček k porodu je již objednán a měl by dojít začátkem příštího týdne. Jolanka už je jako koulička, ale včera večer s Jolíčkem zápasili a hráli si.

Byla vykastrována další venkovní kočička.

Příští měsíc plánuji kastraci Mikinka a Montíčka a koncem měsíce půjde na kastraci Safírek. Naposledy by šli Rubínek a Nefritek. Snad proběhne všechno v klidu a dobře.

Rubínek leží na gauči a věnuje se cucání deky:) Hlasitě u toho mlaská.

V sobotu skončila májová aukce na podporu kočiček Světlušky. Výtěžek z aukce je kolem 6 tisíc. Všem za nákup v aukci moc děkujeme.

29.5.2011

Část včerejšího odpoledne jsme strávili s velmi milou návštěvou. Kočičky přijela navštívit paní Renatka Vojtová. Přivezla nám spoustu krásných dárků, které nás velmi potěšily a ža které srdečně děkujeme. Kočičky se také pomazlily a většina si to opravdu užila. Někteří plašánci see samozřejmě schovali.

Dostali jsme i krásný nový pelíšek, který hned večer vyzkoušel Jollíček.

p1020692.jpg

 

 

 

 

 

 

O tom, že Jolanka bude mít koťátka už není žádných pochyb. Jolanka je kulatá a bříško skutečně roste. Musela to spáchat dříve, než jsem ji začala oddělovat a než jsem vůbec zjistila, že mrouská. Jolance chci koupit krásný růžový domeček, který využije jako porodnici a potom bude sloužit koťátkům na hraní. 

 175320_sunnypet_katzenhausprincess_05_2011_4-1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Včera skončila Májová aukce. Srdečně děkuji všem, kdo se zúčastnili a podpořili tak kočičky Světlušky. Prosím, až budete posílat penízky, nezapomeňte napsat do zprávy, že se jedná o aukci a také Vaše jméno. Velmi mi to pomůže. Moc děkuji.

 

27.5.2011

Dnes jsme měli milou návštěvu. Přijela paní Mirka Černá s manželem. Přivezli kočičkám papání a knihy do knižního bazárku. Některé očičky si užily mazlení a hlazení.

Zdálo se mi, když jsem měla Jolanku na klíně, že cítím pohyby. POkud to opravdu byly, tak koťátka by se narodila kolem 10.6. K osudnému okamžiku muselo dojít těsně před tím, než jsem zjistila, že Jolanka mrouská. Bříško ale njak výrazně neroste. Zřejmě bude koťátek málo. Budu muset objednat Jolance porodnici. Zdá se mi, že Jolanka prozkoumává různá zákoutí a zřejmě hledá nějaké místečko, kde by koťátka mohla mít.

Všichni dnes houfně vyspávají. Počasí je k tomu jako stvořené.

Míša dnes dostal od své adoptivní maminky balíček a finanční pomoc. Moc děkujeme. Stejně tak děkuji všem milým přátelům, kteří nám pomáhají a velmi děkuji všem lidičkám, co mají některé z našich kočiček ve virtuální adopci.

Snažila jsem se dnes vyčesat a vystříhat Nefritka. Tomu se to samozřejmě nelíbilo a neobešlo se to ani bez krve. Samozřejmě mé. Nefritek je samý chumel, ale česat se nedá a vystříhat taky ne. Až půjde na kastraci, bude ho muset pan doktor celého ostříhat.

Dnes byla ošetřena jedna divoká kočička. Byly ošetřeny zoubky a bolavé ouško.

 

 

22.5.2011

A tak jsme spinkali. Bylo horko a museli jsme odpočívat.

p1020685.jpg

 

 

 

 

 

22.5.2011

Jolanka je kulatá. Možná je tak tlusťoučká, možná za tím jsou koťátka. Všechno ukáže až čas. Každopádně se teď bojí neznámých lidí ještě víc než dříve, více papá a více spinká.

Většina kočiček je venku na zahradě a jsou moc spokojené. Teplo jim moc nevadí. Jen někteří se zdržují ve stodole v chládku. Hlavně Míša a Kačenka. To jsou staroušci. Kačenka užívá léky na podporu ledvin. Sehnala jsem jí i dopňkový lék z Německa, který však moc nechce a vždycky ji musím přeprat. Je to pasta, která by jí měla chutnat, ale asi nechutná. Hlavně, že Kačence pomáhá. 

Linduška dokáže celý den prospat v posteli. Ráno zaleze do postele a vydrží tam celý den.

Safírek nám v posledních dnech hodně vyrostl. Rozdíl mezi ním a Rubínkem je docela velký.

Letos nemáme myši. Kočičky se nedostanou ze zahrady a tak není co lovit. ale nedá se nic dělat. Za plot nemůžou. Lidi jsou zlí. Přes veškeré zábrany však se dokáže dostat Kájík, Milánek a Pacička. Musíme to ještě zdokonalit.

Současnou Májovou aukci bych chtěla ukončit dříve a to 28.5. ve 21 hodin. Prosím všechny, kteří se aukce zúčastnili, aby s touto změnou počítali. Ti, kteří si ještě nevybrali, srdečně zveme. Děkuji všem, kteří jste podpořili kočičky Světlušky.

 18.5.2011

Mikeška se jeví velmi dobře. Drastické vytrhání všech zubů krom špičáků se jeví jako účinné. Mikeška nemá bolesti tlamičky, dokonce běhá po zahradě a hraje si. Výrazně se jí ulevilo. Jsem ráda, že jsme do toho šli.

U Jolanky stále nevím.

Ostatní jsou naštěstí v pořádku. Docela nerada tuto větu píšu, abych vše nezakřikla.

Dobrá zpráva je, že jsme od Města dostali 7 tisíc na kastrace. Pokud tedy někdo bude vědět o kočičce, která potřebuje vykastrovat a jste z okolí Svitat, ozvěte se.

Do aukce jsem vložila nové krásné kočičky, tak se mrkněte.

16.5.2010

Jolanka mi nějak tloustne. Nevím, co to znamená. Nemocná mi naštěstí nepřipadá. Snad se něco nepřihodilo ještě v době, kdy začala mrouskat tak, že to bylo vidět. Problém bývá v tom, že kocourek zjistí dříve než my lidé, že kočička je v říji. Ale neviděla jsem nic podezřelého. Jakmile se u ní projevily první příznaky říje, byla oddělaná, tak opravdu nevím. Kocourci už mohli být dávno vykastrovaní, kdyby nebylo té zlé nemoci. Uvidíme. Na sono ji vozit nebudu, byl by to zbytečný stres. Nebo se vykrmila Calo-petkou, kterou si velmi oblíbila, nevím, ukáže to čas.

Prohlížela jsem dnes Caesárka a jeho chování. Všimla jsem si, že často bývá na zahradě u sousedů. Zrzek, Stříbrňáček i Kájík ho nahánění. On je šílený plašan a bojí se. To je zřejmě důvod, proč nechodí pořádně na jídlo a zhubnul. Dnes přišel ze sousední zahrady a vyskočil  na okno vedoucí do přední zahrady, kam se ostatní nedostanou. Dala jsem mu tam jídlo, tak se najedl. Je mi ho líto, plašánka. 

 

15.5.2011

Mikinek je náramně ukecaný kluk. Když na něj mluvím, vzorně odpovídá zvláštním mňouknutím, při skterém mu jsou vidět spičáky. Je to něco kouzelného. Chtěla jsem to pro Vás natočit, ale když na něj mluvím, musím se mu dívat do očí, ne do foťáku, to neodpovídá. Je úžasný a milý.

Rubínek stále ocucává deku na gauči a dívá se na mě jeho krásnýma očima. Je v nich důvěra a oddanost kočičí.

Jollíček má občas záchvat běhánní. Prohání se z obáváku do kuchyně a potom do ložnice. Při tom hrabe zadníma nožkama. Je to miláček.

Jolanka je milá mazlivá kočička. Krasavice, ale stále malá.

Caesarek pohubnul. Něco není v pořádku. Jenže je to kocourek, kterého snad ani nejde nacpat do přepravky. Strašně kouše při jakékoliv manipulaci. Z tohoto důvodu mu i propadlo očkování. Všichni jeho sourozenci včetně milované Světlušky již zde nejsou, měli problémové ledviny. Caesarek jako jediný žije a je mu 6 let. Musím vymyslet nějakou strategii. Ale i přesto si jeho léčbu nedokážu představit. Tabletku mu nikdo nedá.

Linduška většinu dne polehává. Je to nejstarší kočička se svým bráškou Míšou. Jenže Linduška je hodně tlusťoučká a tak se jí špatně pohybuje. Bohužel mi chodí na kotěcí granulky pro Jolanku.

Všichni se dnes věnovali hlavně spánku. Venku pršelo, tak co jiného dělat.

14.5.2011

Dnes si přiblížíme kočičku Puntičku. Je to miláček, stále se mnou.

 

Puntička je moje oblíbená kočička, takový můj mazáneček, protože je nesmírně citlivá. Vytvořila si vztah jenom ke mě a důvěřuje mi. Když byla malé koťátko, veterinář, ke kterému jsem s ní jela, když byl náš veterinář na dovolené, ji předávkoval antibiotiky a přestala jí pracovat střeva. Byla malinká, tak do ruky. Odvezla jsem ji na kliniku v Hradci Králové a strašně jsem se o ni bála. Přestala úplně jíst a byla na tom moc špatně. Jenže ona, i přes to, že byla takový malý drobeček, statečně bojovala a uzdravila se.
Narodila se plaché kočičce, které při přenášení koťat vypadla a při pádu si zlomila ocásek, který srostl v nepřirozené poloze. Také si poškodila a zdeformovala nosní kanálky a tak jí slzí oči. Ty musí být denně omývány a občas kapeme kapky s antibiotiky. I když s těma uplakanýma očima vypadá trochu divně, pro mě je to ta nejkrásnější kočička. Mnoho nevyrostla, je stále drobeček, i když letos už bude mít 9 let. Má i sestru Áju. Jinak je to kočička klidná, milá k cizím lidem plachá a na mě zcela závislá.

bez_jmena.jpg

 

 

 

 

 

 

 

14.5.2011

Vážení příznivci Světlušky a jejích kočiček, zítra začíná  "Májová aukce pro Světlušku" Všichni jste srdečně zváni. Děkujeme všem, kdo se do naší aukce zapojí a podpoří tak naše kočičky. Podívejte se - ZDE:

Průběžně budou přidávány další věci. Aukce začíná 15.5.2011 a končí 3.6.2011 ve 21.°°hod.

13.5.2011

Všechny kočičky byly dnes ošetřeny spot-on Frontlinem proti bleškám a klíšťatům, aby venku něco nechytily.

Příští týden budu muset zajet pro paletu steliva. Jak se stále desinfikují záchody, vyhazuje se celý obsah máme velkou spotřebu i pře to, že se většina kočiček venčí venku. Spotřeba je jednou taková a tak i náklady.

Tento týden jsem nechávala kastrovat dvě venkovní kočičky z Koclířova - z nedaleké obce.

Musíme také dokoupit probiotické pasty pro koťata a taky výživnou pastu Calo-pet, kterou dávám hubenějším kočičkám.

Jolance pasta taky moc chutná. Jolanka už je pěkná kulatá a trochu vyrostla. Stále je to minikočička.

Dnes nám došly dva objednané balíky s krmivem ze Zoohitu.

Od paní Mirušky Brandtlové jsem dostali balík s CD a DVD do našeho bazárku. Moc děkujeme.

12.5.2011

Dnes dostala Sasanka balík od své adoptivní maminky. Přišla spousta různých kapsiček a vaniček. Samozřejmě hned ochutnala a moc jí chutnalo. Děkujeme paní Zdeničce.

Jollíček se projevuje jako velký lovec much. Když nějakou vidí, mluví na ni, rozčiluje se a potom ji chytí. Také Jolanka jednu chytila a snědla.

Zde je několik foteček z dnešního venčení na zahradě.

p1020588.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020589.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020591.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020593.jpg

 

 

 

 

 

 

p1020595.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1020598.jpg

 

 

 

 

p1020599.jpg

 

 

 

 

 

 

p1020605.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020607.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020609.jpg

 

 

 

 

 

 

p1020611.jpg

 

 

 

 

 

p1020613.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.5.2011

Poslední uplynuly v klidu a doufám, že i další dny nepřinesou nic špatného. Kočičky jsou všechny zdravé a spokojené a užívají si krásného počasí a běhání po zahradě. Klid narušuje jen Zrzek, který občas někoho napadne.

Doma zůstává jen kočička Eliška. Několikrát jsem ji zkoušela vzít na zahradu. Nechá se odnést, ale jakmile ji pustím, jde okamžitě zpět domů. To, co venku prožila, nemůže zapomenout.  Je to hodná kočička, jen občas něco počůrá a občas někomu z kocourků  vrazí facku, když se k ní přiblíží víc, než by chtěla.

I  Jolanka a Jollíček jsou doma a nechodí ven. Nemají zatím zájem. Jsou ale moc rádi v otevřeném okně. chráněném sítí.

Dnes bych chtěla trochu víc přiblížit kocourka Mikinka.

p1080542.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikinek se narodil v nedaleké vesnici jedné z divokých  kočiček. Kočička svá koťata ukrývala před lidmi, protože zřejmě tušila, že ti se snaží koťátka vypátrat a zabít. I přžes její velké úsilí koťátka ukrýt, podařilo se jí zachránit  pouze jedno kotě - Mikinka. Hned byl i kočičkou odchycen a převezen k nám do Světlušky. Kočička byla ve velkém stresu, měla z lidí panický strach a tak  o Mikinka přestala mít zájem a přestala ho i kojit. Na původním místě ale zůstat nemohli, protože Mikinek by venku mezi zlými lidmi nemohl přežít. Musela jsem ho tedy krmit uměle koťecím mlíčkem. Kočička byla vykastrovaná a vrácena zpět. Má zajištěné krmení pelíšek na spaní a je v pořádku. Mikinek pro svoji plachost zůstal u nás. Vyrostl z něj nádherný červeně tečkovaný chlapeček., který si rád  hraje s ostatními koťaty. Je velmi hodný a milý. Rád papá konzervičky, kapsičky a granulky. Mikinka podporuje paní Danielka Kabaštová, která si ho virtuálně adoptovala.  Srdečně děkujeme. Mikinek bude mít letos v květnu 1 rok. Od své virtuální maminky dostal penízky na dárek, za které velmi děkujeme. Mikinek-fotoalbum

 

8.5.2011

A dnes si ještě představíme naše bílomourky a bílostříbrňáčky.

184030_194675610562389_100000598553355_630620_6523952_n-1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1070195.jpg

 

 

 

 

 

 

p1070652.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1070687.jpg

 

 

 

 

 

 

 

8.5.2011

Včera byla dokončena část nádstavby nad plotem, aby naši horolezci nemohli přelézat.

Puntička dobrala antibiotika, stejně tak MIkeška. Taky Jollínek dobral léky na žaludek.

Všechny kočičky si užívaly krásného dne a pobývaly na zahradě. Téměř všechny. Josu některé, které ven nejdou. Eliška vůbec ven nevychází. Na ulici kdysi umírala a tak ji venek neláká. Taky Linduška si raději hoví v posteli, i když občas jde zkontrolovat, co se venku děje.

p1020520.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020523.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020526.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020527.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020530.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020533.jpg

 

 

 

 

 

 

p1020536.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020539.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020542.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020544.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 p1020545.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020550.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1020555.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020557.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020559.jpg

 

 

 

 

 

 

p1020562.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1020563.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020566.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1020567.jpg

 

 

 

 

p1020569.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p1020574.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020575.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p1020580.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020577.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1020583.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 6.5.2011

Včera večer :

p1020508.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020506.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020510.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020505.jpg

 

 

 

 

 

 

 

5.5.2011

Máj je asi nejkrásnější měsíc roku. Všechno venku kvete, voní a kočičky si to moc užívají. Je krásné vidět, jak si spokojeně hoví v trávě a vyhřívají si kožíšky na sluníčku a já si představuji, jak by tam asi bylo těm, kteří sice na zahradě taky jsou, ale spinkají. Jak by se těšili ze slunce, chytali včelky a lezly po stromech. Určitě by se jim to moc líbilo. Nezapomenu na ně, jsou tu s námi, i když je nemůžeme vidět.

Došel nám dnes balík od paní Mirky Černé. Kočičky dostaly papání. Moc, moc  děkujeme. Odpoledne udělám fotečky, co na to kočičky říkaly.

Došly nám také objednané granulky RC. Koupila jsem i granulky pro citlivé zažívání. Ty chutnaly Jolance a Jollymu. Jsou to takové placaté kroužky. Došly i granulky RC aromatic, které by měly taky chutnat. Nejvíce papala Mařenka a chutnaly i Lindušce.

Na zahradě manžel přistavuje na plot ještě navýšenou zahnutou část, aby někteří horolezci nemohli přelézat. Věřím, že už to pro kočičky bude nepřekonatelné, i když oni jsou velmi vynalézaví.

Jolanka a Jollíček mají opět honičku. Běhají po zemi, po gauči, jen polštáře létají. Chvíli si v ložnici zdřímli, každý na jedné posteli, a teď musí vybít energii.

Zde pár foteček z večerního ukládání ke spaní:

p1020495.jpg

 

 

 

 

 

 

p1020499.jpg

 

 

 

 

 

 

p1020497.jpg

 

 

 

 

 

 

4.5.2011

Dnes byla na kastraci kočička, která byla loni umístěna a pochází z vodárny v Moravské Třebové. Peníze na její kastraci poslala paní Petra Kalová, které velmi děkuji. Kastrace proběhla dobře.

Jollíček dělá pokroky. Včera ráno i dnes ráno jsem ho viděla papat maso. Tak snad konečně začne víc jíst. Holky už nevolá, věnuje se hrám. Dnes skotačí od rána.

Koťata stále vyhledávají Lukáška a Adámka. Jsou to stále jejich mámy. Večer se k nim stulí, pomazlí se a pak společně spinkají.

Včera odpoledne jsme byli se synem za osiřelými kočičkami tety, která zemřela. Kocourek Maxík je na půdě a je tam spokojený. Kočička Minka však dává přednost lidské spoolečnosti. Byla moc ráda, že jsme tam s ní. Hověla si na klíně a večer se uložila ke spaní.

Ostatní kočičky Světlušky jsou dnes většinou venku a vychutnávají si sluníčka. Včera bylo škaredě a tak trávily hodně času doma. Občas se nakoukly, jestli ještě prší a potom zase odcházely zpět do pelíšků.

1.5.2011

 

Prvomájová bitva Jolanky a Jollíčka.

 

 p1020460.jpg                                                                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p1020461.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jarka - Eliška

8. 5. 2011 10:25

Jsem ráda, že jsem zahlédla zmínku o mé virtuální kočičce Elišce. Protože jinak o ní, Jano, píšete málo, znamená to určitě, že je v pořádku. Kéž by všechny kočičky měly takové štěstí v neštěstí jako ona.

Jana - Re: Eliška

11. 5. 2011 13:06

Ano, Eliška je zdravá a celkem bezproblémová.