Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červen 2011

 

30.6.2011

Přehled vydražených věcí ZDE

30.6.2011

Naše koťátka začala prolézat skříň. Musím vše upravit, aby mohli zkoumat a také se dostat zpět, když vypadnou. Žofinka byla dnes dvakrát venku ze skříně a usnula na zemi na dece.

Dnes prší a tak kočičky využívají dnešní den ke spánku a mazlení. Roztrhali pytlíček se šantou, takže ji máme všude po zemi. Do večera jim to nechám, ať mají zábavu a večer to uklidím.

Včera byl naočkován Olinek, dnes čeká očkování Stříbrňáčka a Míšu.

Dnes končí naše aukce pro Madlenku a její koťátko. Kdo by chtěl ještě něco vydražit, nebo zkontrolovat, zda jeho draženou věc někdo nepřehodil, má do 22 hodin poslední možnost.

Všem za účast, nákup v aukci a podporu Madlenky srdečně děkuji.

Koťátku Madlenky jsem nechala napíchat sérii Zylexisů, protože se mi nelíbí jeho očka po prodělané viróze.

Jolanka měla zatvrdlý cecík a tak jsme dávali obklad z tvarohu. Pomohlo to a už je v pořádku.

28.6.2011

Nové fotky Madlenky a jejího koťátka.

http://svetluska12.rajce.net/Madlenka

Madlenka stále nechodí, nečůrá. Tento týden se dělají testy na F-kové nemoci. Plánuji neurologické vyšetření v Čáslavi. To vše ale obnáší další potřebné finance. Děkuji všem, kdo Madlence pomáháte a to jakýmkoli způsobem. Moc děkujeme i za finanční dary. MOC DĚKUJEME. Každá koruna se opravdu bude hodi ta je potřeba.

27.6.2011 Naše sladká mimínka Žofinka a Snížeček

p1020908.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020923.jpg

 

 

 

 

p1020909.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1020927.jpg

 

 

 

 

 

 

27.6.2011

Dnes došel balík od paní - kočkomilky, jejíž jméno bohužel neznám. Kočičky dostaly vaničky Animonda a taky jiné dobrůtky. Pochutnali si výtečně a moc děkují.

Další balík došel od Marcelky Hadačové. Dostali jsme granulky a ručníky. Moc děkujeme. Vaše pomoc je pro nás nesmírně důležitá. Každá konzerva, granulky zaplní nějaké kočičí bříško a to je moc dobře.

Kočička, co byla v pátek na kastraci je v pořádku. Byla nemocná a její koťátka tak musela zemřít. Kdybych to věděla, vzala bych je. Bohužel se člověk všechno dozví pozdě.

Zítra jdou na kastraci další 3 kočičky. Jedné koťátka vzali a odnesli na uspání, další dvě dostávají hormonální antikoncepci, což je špatné.

Příští týden jdou na kastraci tři kočičky a jeden kocourek, které má doma paní, co měla Madlenku. Světluška uhradí kastrace a dopravu a pokastrační péči zajistí paní z Mosteckých koček. Moc děkujeme za ochotu a za pomoc.

 

26.6.2011

Snížek s Žofinkou spinkají a Jolanka si hraje s Montíčkem a Jollíčkem. Lítají jako diví. Jolanka je plná energie. To asi ta energetická a výživná strava. Cecíčky má plné mlíčka a už má malé "vemínko". To je moc dobře. Už týden bydlí koťátka ve skříni. Jolanka si je tam přestěhovala.Za chvíli dostane kočičí rodinka Colostrum a Aloe.

 

Zrzek dnes koukal, co je to ke snídani. Ti, co jedí syrové maso, jedli a ostatní, co maso nejedí dostali konzervu. Jenže obyčejnou. Na Zrzek, toto tedy jíst nebudu. Jsem zvyklý na jiné. A tak si musí dát granulky, nedá se nic dělat.

Ta velká hromada jídla, co jsme dostali na srazu je téměř pryč. Zatočili s tím docela rychle.

Doháčkovávám kočičky Kitty, ale je to tedy práce a navíc mi spíš připomíná ovečku, než kočičku. Nejsem tak šikovná jako Zdenička, ale to se zdokonalí.

Všichni ostatní jsou spokojeni a jsou v pořádku. Na zahradu dochází dva noví kocourci na stravu. Jeden mourovaný a jeden kouřový.

Stále hledám domov pro černé koťátko.

kopie---p1000120.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

24.6.2011

Snížek dnes dostal druhou injekci antibiotik. a dnes přibral 11 g. zato Žofinka přibrala jen 3 g. Pan doktor ji prohlédl taky, ale nic na ní neshledal. Uvidíme, co zítra, jak budou přibírat.

Madlenka je na tom o malinko zase lépe. Dokonce se někdy postaví i na nožky. Chůze ale není schopná a ani se nemůže sama vyčůrat. Snad se časem ještě vše zlepší. Dostává vitamíny na regeneraci nervstva.

Mikinek i Montíček jsou po kastraci v pořádku.

Snížek i Žofinka, taky Jolanka a všichni, co jsou po kastraci, dostávají kůru Colostrum a aloe na zvýšení imunity a posílení organizmu.

Dnes jsme dostali balík od paní Slávky Valáškové. KOčičky dostaly granulky a kapsičky a také nám darovala nádherné háčkované dečky do příští aukce. Moc děkujeme za pomoc.

23.6.2011

Mikinek je po kastraci a ještě spí.

Malý Snížek včera nepřibral a tak musel dnes ráno taky k panu doktorovi. Večer se mi zdál teplý a skutečně se zjistila zvýšená teplota. Dostal antibiotika a zítra musíme na kontrolu. Snížek je slabší koťátko, uvidíme jak dopadne dnešní vážení.

21.6.2011

Od paní Slávky Slavěny Valáškové jsme dostali neobvyklý krásný dárek a to vstupenky pro 2 osoby na jednu aktivitu dle vlsatního výběru v rámci areálu Barochov. Vstupenek bylo darováno 5. Více o tomto areálu se dozvíte zde: www.arealbarochov.cz Tyto poukázky můžete vydražit v naší Červnové aukci pro Madlenku.

Paní Slavěně Valáškové srdečně děkujeme za podporu našich kočiček a podporu kočičky Madlenky.

 

 

21.6.2011

Broučci malincí už mají otevřená očka. Žofinka úplně a Snížek trochu. Jsou nádherní, miloučcí. Mají před sebou celý život a budou mít všechno, co k životu potřebují. Jen mě nesmírně bolí, že taková koťátka v tomto období mnoho debilů dokáže zabít všemožnými nechutnými způsoby. Chci Vás všechny, kdo můžete, poprosit o rozšíření letáčků o kastraci. Třeba alespoň někoho osloví. ke stažení zde

V těchto dnech se mi podařilo domluvit kastrace 4 kočiček. Jedna o koťátka přišla, protože byla sama nemocná, druhé byla koťátka odebrána a odnesena k veterináři na uspání. Další dvě dostávají HA. Domluvila jsem se s majiteli na kastraci za finanční podpory Světlušky. Tímto bych chtěla poděkovat všem, kdo nám pomáháte a můžeme tak společně pomoct těm zvířatům, která to potřebují. Děkuji Vám, milí přátelé. Bez Vás by to nešlo. Velmi si Vaší pomoci a přízně vážím. 

Dnes byl na kastraci Montíček.. Chlapeček byl moc hodný a vše zvládl dobře.

Ve čtvrtek jde na kastraci Mikinek.

Jolanka dnes v noci už nestěhovala. Oddělala jsem z bedýnky poklop. Možná jí vadil. Celou noc byla hezky u mimínek. Jen několikráv mě šla v noci zkontrolovat.

Dnes dostal od své adoptivní maminky dárek Nefritek, protože má v červnu narozeniny. Moc děkuje a já taky. Samozřejmě mu chutnalo. Pytlíček se šantou je prý skvělý.

20.6.2011

Snížek a Žofinka nám prospívají. Jen Snížek přibývá pomaleji a méně. Ptala jsem se na to, ale prý to tak bývá. Občas ho trošku dokrmím, klučíka jednoho, aby nezůstával moc poozadu. Snížek váží 167 g. a Žofinka 201. To bude holka veliká.

p1020819.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1020824.jpg

 

 

 

 

 

 

Jolanka si dnes hrála s Jollíčkem a honila po zemi svoje oblíbené korálky. Na jídlo dostává krom ostatního denně domácí žloutek (ještě že mám ty slepice) a konzervy Hills rekonvalescenční. O koťátka se stará, jen v noci by je chtěla stále někam stěhovat. Stěhování ale nemá žádný cíl. Různě je dává do skříně, potom zase ven. Nevím, proč to dělá. Ve dne je s nimi a nikam je nenosí.

Ochrnutá Madlenka je na tom malininku líp, nožky jsou však stále chromé a vyčůrat se sama neumí. Má antibiotika, protože má zánět močového měchýře, čemuž se nedá divit. Koťátko prospívá.

19.6.2011

A zde jsou naše koťátka. Rostou a sílí a jsou nádherní.

http://svetluska12.rajce.idnes.cz/Snizek_a_Zofinka/

15.6.2011

Milí přátelé, dnes začíná nová Červnová aukce pro Madlenku a její koťátko Děkuji předem všem, kdo se do aukce zapojí a tak pomůže kočičce Madlence. AUKCE PRO OCHRNUTOU MADLENKU .

 Tato aukce je věnována ochrnuté kočičce, kterou někdo zmrzačil i přesto, že má koťátka. Zraněnou ji nechal ležet venku i s koťátky. Jedno bohužel zemřelo, druhé žije. Oba jsou hospitalizovaní ve veterinární nemocnici v Mostě.Výtěžek z této aukce bude použit na úhradu jejich pobytu a ošetření ve vetrinární nemocnici. Všem předem srdečně děkujeme za podporu této kočičky.

                    252121_1561540297248_1797555583_980582_44040_n-1-.jpg

 

V následujících dnech bude aukce průběžně doplňována dalšími pěknými věcičkami.

15.6.2011

Koťátka rostou a sílí. Snížek břibral 15 g. a Žofinka dokonce 22 g. To je obdivuhodné, jak ti prckové rostou.

Ochrnutá kočička dostala jméno Madlenka. Je stále s koťátkem ve veterinární klinice v Mostě, kde se o ni starají a kde veškerou potřebnou péči. Nožkami hýbe víc, ale močový měchýř stále ovládat nedokáže. Vše ukáže čas. Její koťátko se má k světu a už se nemusí dokrmovat. Oba bojují. Na úhradu péče a pobytu se dnes zahajuje Červnová aukce pro Madlenku. Výtěžek bude použit právě na úhtradu péče o Madlenku. Srdečně děkuji všem, kdo se do aukce zapojí a podpoří tak kočičku, ketrá doplatila na lidské zlo. Věřím, že se uzdraví.

Webové stránky této aukce budou během dnešního dne zprovozněny.

14.6.2011

Mikeška vypadá mnohem lépe. Dokonce se dnes honila s Ennynkou po zahradě. Pan doktor byl s jejím stavem taky spokojený a při převážení jsem zjistila, že nezhubla, i když se mi to tak zdálo. Tak snad nám to vydrží.

Ennynka dobrala dnes večer ATB.

Jolanka pěkně jedla. Snědla masíčko, játra, vitamínovou pastu i Calopetku a dokonce vylízala celý žloutek. Udělala mi tím radost. O koťátka se pěkně stará a ta rostou snad před očima. Už jsou úplně jiní.

Na příští týden chci objednat na kastraci Montíčka a Mikinka. Mikinka si ještě rozmyslím, je dost hubeňoučký.

Večer se soumrakem se do kočičí smečky vlije energie a začnou honičky po zahradě. Hlavně lov večerních můr je v současných dnech velmi oblíbený. Zrzek si hrál s ostatními a dokonce se mi dnes podařilo mu pohladit ocásek. Zlobí ale dál. Musel pokousat Sasanku, protože má na zádech absces.

14.6.2011

Ennynka je po kastraci v pořádku a dnes dobírá ATB.

Mikeška dnes pojede na kontrolu. Trochu opět pohubla, ale jí a chodí ven. Zvažuji biochemii a KO, poradím se s panem doktorem.

Kačenka je stále na lécích podporujících činnost ledvin. Zatím se drží.

Jolanka se vzorně stará o koťátka, která krásně přibírají. Snížek přibral 8g. a Žofinka dokonce 10 g. Včera proběhla výměna dek v boudičce a desinfekce pokoje. 

V poslední dnech jsem nucena hodně přemýšlet nad smyslem mého snažení a konání. Záchrana opuštěných zvířat je velmi vyčerpávající a často i nebezpečná pro stávající zvířata. Výskyt smrtící infekce v posledním období a následné narození koťátek je zřejmě signálem k tomu, že je čas se zamyslet a zvážit smysl pokračování této práce. Když k tomu přičtu svoje velmi chatrné zdraví fungující hlavně díky lékům, které jsem nucena trvale užívat, vychází mi jednoznačný závěr. Je čas se zastavit a předat štafetu mladším, zdravějším a schopnějším.

12.6.2011

Bílý chlapeček váží 80 g. a mourovaná holčička 89 g., přesto jsou velcí. Jolanka je nechává pít. Je ale pořád ve stresu z porodu.

12.6.2011

Jolance se včera odpoledne narodila koťátka. Porod byl dlouhý a velmi těžký. Trval skoro 7 hodin. Ukončil ho až pan doktor vytažením posledního koťátka. Koťátka jsou moc velká, dvě šla bohužel zadečkem a nepřežila.Dvě koťátka žijí. Bílý chlapeček a mourovaná holčička. Jolanka však o ně moc velký zájem  nejeví. Večer je nechtěla ani nechat pít. V noci už u nich ležela. Nedává je ale vyprazdňovat, to musím dělat za ni. Snad časem, až přejde šok, bude o koťátka lépe pečovat.

p1020743.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

11.6.2011

Ennynka je v pořádku. Hlaje si, běhá po zahradě a pěkně jí. Už odpoledne a večer skotačila po zahradě a snažila se si vynahradit zameškaný čas.

Mikeška je mnohem lepší. Ráno se najedla. Sice nepojedla moc, ale jedla a je venku na zahradě a má zájem o všechno dění. Mluvila jsem dnes znovu s panem doktorem a přiklání se k tomu, že její problém byl způsoben zapíchnutým úlomkem. Přeci jen jak chybí zoubky, je dáseň zranitelnější. Dostala ranní tabletku ATB.

Jolanka se odkolíbala do ložnice a trochu pojedla.

Všichni ostatní krom Elišky jsou venku na zahradě.

Držte nám palce, ať se Mikeška uzdraví a Jolanka aby byla taky v pořádku.

10.6.2011

Ennynka je po kastraci doma, ještě spí. Všechno proběhlo dobře.Byla strašně hodná, holčička malá a všechno moc trpělivě snášela. Váží 2,6 kg.

9.6.2011

Mikeška dnes od rána nejí. Má zvýšenou teplotu a tečou jí opět sliny z tlamičky. Zítra musí k doktorovi. Je zalezlá v koupelně.

Jolanja je stále u mě na klíně a přede a přede.. Koťátka v bříšku kopou.

Puntička se taky stále mazlí.

A mě se opět skřípl nerv v páteři. Chodím jen s obtížemi a po analgetikách. Pokaždé, když se mi stane, je to horší. Budu muset taky na vyšetření. V těchto dnech nemůžu, až budou koťátka na světě a Jolanka bude moct být sama doma. Kočičky u tety musel nakrmit syn, nedošla bych. Snad to do zítra trochu pořejde a nasoukám se do auta.

9.6.2011

Domeček pro Jolanku je sice nádherný, ale dřevo je něčím napuštěno, což odpuzuje jak Jolanku, tak všechny ostatní kočičky. Nevím, jestli někdy vyčichne. Už jsem ho stříkala pohlcovačem pachů, ale není to nic platné. Manžel tedy musel udělat jinou boudičku. Jakmile jsem ji postavila, Jolanka si do ní hned vlezla, prohlédla si ji a vypadá to, že to bude to správné.

p1020730.jpg

 

 

 

 

 

 

p1020732.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Jolíček se byl podívat venku na zahradě. Je s ním ale maličko problém. On by nejraději chodil ven oknem v kuchyni na předzahrádku. Tam ale není plot. Minule tam skočil, když jsem větrala a za chvíli byl zase zpátky. Dnes jsem ho tedy vynesla zadem na zadní zahradu. Chvilku tam pobyl, prohlédl si vše a potom se spořádaně vrátil.S Jolankou si dnes hráli, honili se a skotačili.

Puntička si hrála s hrací podložkou. Je výborná a moc se nám líbí.

Včera jsem desinfikovala a použila jsem desinfekci s květinou vůní, kterou jsme dostali na srazu. Všechno překrásně vonělo. Paráda, děkujeme moc.

Jsme rádi, že se ochladilo. Já určitě a Jolanka taky. Sále si chladila bříško na zemi. Dnes je nám moc fajn.

Na kastraci jde zítra Ennynka. Držte nám palce, ať všechno dobře dopadne.

Dnes jsme dostali balík s papáním od Renatky Černochové. Kočičky moc děkují. Děkuji také za balík s věcmi a krmením pro ochrnutou kočičku. Bohužel jsem vyhodila krabici a nepoznačila si jméno. Tímto se omlouvám dárkyni, ale přesto jsme moc vděčni a děkujeme. Vše odešlo včera poštou pro kočičku.

 

7.6.2011

Od včerejška je ochrnutá kočička v nemocnici - na veterině i s koťátkem. Srdečně děkujeme všem za dary - krmení a ostatní potřebné věci a za finanční podporu. Peníze budou potřeba na úhradu veteriny. Moc děkuji všem lidem, kterým na této kočičce záleží. Věřím, že společnými silami bude kočičce pomoženo.

Jolíček si stále hraje s hrací podložkou, kterou jsme dostali v sobotu na srazu. Náramně si s tím vyhraje. Miluje barevná peříčka.

Jolanka odpočívá, čekáme koťátka každým dnem.  

6.6.2011

Domeček pro Jolanku dnes konečně došel. Dala jsem jí tam velký pelíšek, který jsme dostali v sobotu na srazu. Je krásný velký a měkký. Snad se to bude Jolance líbit.

p1020725.jpg

 

 

 

 Jolanka odpočívá

 

 

 

 

p1020727.jpg

 

 

 

 

 

 

p1020728.jpg

 

 

 

 Jollíček stále nablízku

 

 

 

Na pátek je objednaná na kastraci Ennynka, tak nám držte palce, ať vše zvládne. Už je to velká holka, tak aby nás taky neobdařila koťátky. Potom půjdou kluci.

 

 

 

 

 

4.6.2011

Dnes se konal fantastický sraz Světlušek samozřejmě ve Světlušce. Přijeli skvělí vyjímeční lidé s velkým srdcem, láskou ke zvířatům a velkou ochotou pomáhat. Někteří jeli mnoho kilometrů za našimi kočičkami, čehož si neskutečně vážím. Jen těžko hledám slova díků a vděčnosti za všechny dary pro kočičky i pro mě. Sešla se snad tuna výborných konzerv, kapsiček, vaniček, granulek, pelíšků, hraček, prostě všeho, co kočičky potřebují.  Taky pro ochrnutou kočičku se sešlo mnoho potřebných věcí.Všem bych chtěla co nejsrdečněji poděkovat za dary pro kočičky, pro mě a za milou návštěvu a stálou pomoc a podporu. Světlušky, moc moc děkuji a těším se na další setkání.

p1020702.jpg

 

 

Sraz Světlušek 4.6.2011

 

 

 

 

p1020720.jpg

 

 

Jen část darovaných věcí

 

 

 

 

Zraněné kočičce nebyla zjištěna žádná zlomenina. Její problém je neurologický a je otázka, zda nervstvo zregeneruje a kočička se postaví. To nedokáže dopředu nikdo říct.

Snažím se zajistit pro kočičku hospitalizaci včetně všech testů a zvažuji převoz k nám do Světlušky.

2.6.2011

Prosím, pomozme zraněné kočičce. Krásná želvička se stala obětí lidské zrůdy. Naštěstí se jí ujala hodná paní, která se o ni stará. Kočička má koťátko a snaží se i přes její zranění koťátko vychovávat  a pečuje o něj přesto, že se sama nemůže postavit na zadní nožky. Kočička jen leží, ale má chuť k jídlu a dokáže se sama vyprazdňovat. Kočička má velkou vůli žít a bojuje, ale potřebuje naši pomoc.

Paní by potřebovala pomoc ve formě krmení a hlavně by potřebovala sací podložky, protože kočička nemůže chodit na záchod. Pomoc s dopravou na veterinu zajišťuje paní Zdeňka Najmanová, která také chce zaplatit veterinární ošetření. Za kočičku jí srdečně děkuji.

252121_1561540297248_1797555583_980582_44040_n-1-.jpg

 

 

 

 

 

 

Prosím všechny, kdo můžete jakkoli této kočičce pomoct, zašlete věci (krmivo, sací podložky, starší ručníky, deky a pod.) na adresu Světlušky a vše paní pošlu. Budu vděčná i za finanční výpomoct, jelikož se paní stará ještě o další kočičky, které potřebují vykastrovat. Chtěla bych jí postupně kastrace dospělých kočiček uhradit. Paní má velmi nízký invalidní důchod a není to bohužel v jejích silách. O kočičky se však stará s velkou láskou a oddaností. Prosím, pomozme ji.

252121_1561540377250_1797555583_980584_773509_n-1-.jpg

 

 

 

 

 

 

Děkuji srdečně všem, kteří kočičce pomůžou. Pokud s rozhodnete kočičce pomoct i finančně, uveďte var. symbol 955.

 

 

·   

·        .2.6.2011

 

 

 

 

                

 

 

 

 

21.6.2011

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

žofinka a snížek

(Martina, 1. 7. 2011 12:32)

Janičko, koťátka jsou úchvatná, takoví roztomilí miláčci.

Děkujeme

(Jana, 20. 6. 2011 18:05)

Moc děkujeme za Vaši pomoc kočičce Madlence.

želvička

(Hana.R, České Budějovice, 3. 6. 2011 11:38)

Zítra určitě přivezu nějaké potřebné věci i penízky.

Posílám penízky

( Jitka, 3. 6. 2011 10:45)

Pěkný den,posílám penízky na pomoc kočičce,třeba i ostatním kočičkám u té hodné paní...na co bude potřeba...

Pomoc už je na cestě

(Eva z Pv, 2. 6. 2011 22:13)

Právě jsem nachystala balík, zítra posílám! Konzervy Felix, granule Purina One, savé podložky, deku, osušku. Hlavně ať jsou v pořádku kočička i koťátko!