Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červenec 2011

31.7.2011

Madlenka i Moureček jsou dnes v pořádku. Dokonce Madlenku přešel i průjem. Moureček jedl a trochu si hrál.

Deniskovi je samotnému smutno. Musí vydržet do středy, kdy budou hotové výsledky testů. Bude-li v pořádku, půjde k nám a bude-li pozitivní, půjde k Madlence a Mourečkovi.

30.7.2011

V posledních dnech jsme dostali několik balíků od milých přátel Světlušky s významnou pomocí. Srdečně děkujeme.

Od paní Vendul Durak jsme dostali balík s konzervami, kapsičkami. Byl to dar hlavně pro Zrzka, ale rozdělil se. Moc děkujeme.  

Od paní Věry Vlčkové došly krásné věci do aukce. Také moc děkujeme.

Míša dostal od své adoptivní maminky balík s kapsičkami, hračkami, konzervičkami a také finanční podporu. Míša a já moc děkujeme.

Od paní Hany Stejskalové jsme dostali potřebné věci pro Madlenku. Hadry, utěrky, podložky a také krásné věci do aukce. Vše využijeme a moc děkujeme.

Paní Martina Neubauerová nám poslala knížky do knižního bazárku. Moc děkujeme.

Snížeček a Žofinka jseou stále víc mimo ložnici. V obýváku objevili velké škrabadlo, které se jim zalíbilo. Hrají si na něm a taky tam spinkají. Jsou to roztomilí miláčci. Žofinka už umí na velký záchodek. Šikovná holčička.

 p1090198.jpg

 

 

 

 

 

 

p1090199.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1090200.jpg

 

 

 

 

 

 

Nový kocourek - mramorovaný zrzeček je poslední přírůstkem v posledních dnech. Je to koťátko, které někdo pohodil do kravína. Je velmi milý,  mazlivý  a  kontaktní. Hledám pro něj nový domov. Zatím je sám v karanténě, což mu moc nesvědčí, protože má velmi rád kontakt s lidmi. Nechybí někomu právě takový milý chlapeček?

  p1090172.jpg

 

 

 

 

 

 

p1090182.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Moureček byl velmi nemocný. Zvracel, nejedl a měla  jsem o něj vážné obavy. Naštěstí už mu je lépe a začal si i hrát. Je milé koťátečko a zaslouží si žít. Madlenka má v posledních dnech průjem. Zřejmě ze změny stravy.

p1090167.jpg

 

 

 

 

p1090166.jpg

 

 

 

 

 

 

O Madlence

268696_1630116051599_1797555583_1036977_1617024_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Jmenuji se Madlenka.  Jsem kočička, která žila životem venkovní kočičky. Nikdy jsem nepoznala teplý pelíšek ani pravidelně naplněnou misku.  V zimě mi bylo zima, neměla jsem se kam schovat a ani mě nikdo nepohladil. žily jsme s ostatními kočičkami a snažily se přežít. Jedna hodná paní nám nosila jídlo. Jednou ale přišel zlý člověk a kočičky pobil. I mě chytil a ucítila jsem velkou bolest. Přestaly mě poslouchat moje zadní  nožičky.  Nechal mě ležet, myslel si zřejmě, že stejně zemřu. Ale já jsem zemřít nechtěla. Věděla jsem, že mám dvě malá koťátka, která se narodila jen před několika málo dny. Bolest byla veliká, ale snažila jsem seji přemoct a pomocí předních nožiček jsem se doplazila ke svým ma lým dětem. Věděla jsem ,že jsou  mě zcela závislé a starala jsem se o ně jak mi to jen moje ochrnutí dovolovalo. Umyla jsem je a nakrmila. Byla jsem zoufalá, protože jsem nemohla  lovit a ani utéct před psy.  Naštěstí mě našla paní, co nám nosila jídlo a odnesla mě i s koťátky k jiné paní, která mě uložila na deku a dávala mi jídlo. Byla jsem moc ráda. Ale začalo mě  bolet bříško. Nemohla jsem se sama vyčůrat. Nešlo to.  Také jeden můj malý chlapeček začal chřadnout a nechtěl pít. Starala jsem se o něj, jak jen mi to můj stav dovoloval. Přesto se jednoho dne přestal hýbat a byl mrtvý. Zbyl mi jen Moureček. Ten se naštěstí  má k životu,  snaží se a pěkně pije.  Byla jsem zoufalá a bezmocná kočička, která se nemohla ani sama vyčůrat. Proto mě paní naložila do auta a odvezla do nemocnice pro zvířátka. Jeden moc hodný pan doktor se mě ujal a také mi dvakrát denně pomáhal se vyčůrat. Moc se mi vždy ulevilo. Čekala jsem stále, že moje nožky přeci jen jeden den začnou poslouchat a postavím se na ně. Také pan doktor v to doufal, že se můj stav zlepší a budu moct zase chodit a sama čůrat. Jenže mi to stále nejde. Snažím se jen pomocí předních nožiček se posunovat a zadní téměř bezvládně táhnu za sebou. Přesto se nevzdávám, snažím se a také o Mourečka se starám.  Vyrostl z něj hravý chlapeček.

A tak plynuly dny a já jsem stále byla v nemocnici pro zvířátka. Tam ale žádná kočička nemůže být pořád. Bála  jsem se, co se mnou bude. Bála jsem se i mého malého Mourečka. Kdo si nás vezme a kam půjdeme ? Najdeme nějaké místečko, kde nás budou mít rádi a postarají se o nás?   A jednoho večera  mě s Mourečkem naložili do auta a jeli jsme dlouho. Moc jsem se celou cestu bála. Přeci jen nemůžu utíkat,nemůžu ani chodit, jsem bezmocná  a Moureček je ještě malý kočičí chlapeček. Dojeli jsme až pozdě večer a mě čekala moje budoucí  panička. Dala nás spokoje, kde jsme-li nachystané pelíšky a také misky s jídlem. A já moc ráda papám. Hned jsem do toho pustila. Strach jsem stále měla a tak jsem se raději i Mourečkem schovala. Nevěděla jsem, zda  nám zase ti neznámí lidé nechtějí ublížit. v lidech jsem se moc zklamala. Moc mi ublížili a způsobili zranění, které budu mít zřejmě po celý život. Ale ráno jsem zase dostala to dobré papání. Začínám pomali věřit, že mě mají rádi, že mi chtějí pomoct. Ta paní mi také říkala, že jsou ještě jiné a moc hodné paní, které mě mají rády a které mi posílají korunky, za které se kupuje to dobré papání.   Jsem moc ráda, že máme s Mourečkem domov, kde jsme v bezpečí a kde se o nás starají.  Vím, že péče o mě je náročná jak časově tak hlavně finančně. Proto prosím všechny hodné lidičky o pomoc. Spotřebuji  hodně plíneček, utěrek, občas se pokakám a tak se musí  hodně prát.  Taky se musí platit topení, aby nám nebylo zima. Bydlíme s  Mourečkem v jiném domku, protože k paničce nemůžeme. Máme koronaviry. Tím se vše moc zkomplikovalo. Prosím, kdo můžete, pomozte nám. Chtěla bych moc žít a mít se konečně dobře. Jsem moc vděčná za teplíčko i za dobré jídlo. I Moureček, přesto, že je ještě tak malinký. Prosím, pomozte nám zajistit dost plíneček,  papírových utěrek,  starých ručníků ,  čistících a dezinfekčních prostředků taky nějakou korunku,  aby mi panička mohla zaplatit topení a potřebná vyšetření u  pana doktora.  Moc Vám všem předem děkuji.  Jsem ráda, že Vás mám, že mi pomáháte,když jsem sama bezmocná a odkázána jen na Vaši pomoc.     

Děkuji Vám a moc Vás zdravím.

Vaše Madlenka a Moureček.

 Fotogalerie

  

 

24.7.2011

Pusinky Snížeček a Žofinka mají dnes 6 týdnů a tak se vydali z ložnice do velkého světa a prolézali kuchyň i obývák. Poskakovali a běhali. Snížeček je bílá koule. Pohled na ty dva prcky člověka opravdu pohladí po duši. Jen mám o ně stále strach, aby byli zdraví.   

 

23.7.2011

Ráno jsem byla za Madlenkou a Mourečkem. Myslela jsem si, že vymačkávání močového měchýře nebude až takový problém. Jenže omyl. Tím, jak Madlenka jen leží, bylo vše jiné a prostě to nešlo. Nezbylo než Madlenku naložit do auta a vyhledat veterinární pohotovost. Tam Madlenku vymačkali a paní doktorka mi  ukázala, jak na to. Potom mi to šlo. Dostala taky injekci B-vitamínů. Paní doktorka vyslovila podezření, že Madlenka má zlomené kolenní klouby. Pohyb v kloubech je skutečně abnormální. V pondělí půjdeme na RTG a další injekci vitamínů. Madlence se zkracují svaly, takže bude nutno rehabilitovat a cvičit. To vše nám ukáže v pondělí. Zvažujeme i kontrastní TRG míchy v narkóze. Madlenka je ještě ze všeho vyplašená a schovává se. Ještě je pro ni nové jak prostředí, tak i já se synem. chuť k jídlu má však ohromnou. Chutná jí všechno, co dostane. Jen granulek si moc nevšímá. Zítra jí uvařím kuřátko, ať si pochutná.

Moureček je spokojený a běhá jako tajtrdlík. Má radost z hraček, které dostal. Ještě mám pro něj objednané škrabadlo, které tak během týdne dojde. Je to krásný a milý klučík. Jen by potřeboval kamaráda pro své kotěcí hry. Odpoledne udělám fotečky obou.

Jolančina koťátka jsou opravdoví miláčci. Jeden z nich umí chodit i na záchodek, ale jednomu se to ještě nedaří a čůrá na podložku. To časem doladíme. Jen nevím, který je ten čistotnější a šikovnější. Myslím, že to bude Žofinka.

Příští týden budu objednávat na kastraci Nefritka a Safírka. Rubínek je po ATB, tak musí dostat ještě čas nazotavení.

 

 

21.7.2011

Koťátka Snížek a Žofinka rostou a jsou stále krásnější. Jolanka se o ně vzorně stará. Zatím bydlí v ložnici na posteli a nehodlají se stěhovat. Nad ránem strašně škrábou, koušou a skáčou. Dnes mi Snížek přistál na obličeji, což nebylo moc příjemné probuzení asi ve 4 ráno.

Zítra večer přijede Madlenka s koťátkem. Syn jede přes Německo a tak do Mostu zajede. Bude to velká úspora asi 400 km. Ještě dnes a zítra musím upravovat místo pro Madlenku. Bude mít s koťátkem k dispozici 2 místnosti v domku po tetě. Objednala jsem jí venkovní výběh, kde se bude moct slunit a koťátku škrabadlo. Také budu jednat s firmou, která vyrábí pro ochrnutá zvířátka vozíčky, aby se Madlenka mohla pohybovat.  Vše může být zakoupeno díky hodným lidičkám, kteří se zúčastnili aukce pro Madlenku. Moc Vám děkuji. Snad se podaří pro Madlenku vytvořit pěkné prostředí, aby byla šťastná. Byla bych také vděčná za návštěvy a hladící ruce ro Madlenku a koťátko.

18.7.2011

Milí přátelé, opět Vás zvu na novou aukci, která začala včera a končí 30.7. Výtěžek bude věnován kočičkám paní, u které žila ochrnutá Madlenka. Kočičky budou kastrovány, ošetřeny, bude zakoupeno krmivo a pipetky. Předem děkuji všem, kdo se zúčastní naší aukce.

AUKCE -ZDE

18.7.2010

Koťátka Žofinka a Snížek už začali sami papat. Dnes dokonce někdo udělal první bobeček. Spaní s nimi vložnici začíná být neúnosné. Vstávají brzy ráno a hned se na mě vrhnou. Skákají po mě, koušou do ruk  a škrábají. To dělají tak dlouho, dokud se zase neunaví a neusnou. Dnes dostali oba Probican.

Rubínek bere antibiotika, ale je mu mnohem lépe.

Jollíček dostává denně Bezo-pet a Kolostrum s Aloe a je v pořádku.

Jolanka dostává Aloe a Kolostrum, vitamínovou pastu a Calo-pet.

Příprava a úklid v domku po tětě mi jde dost pomali. Jsem na to sama a dělámk to jen po večerech. Chtěla bych vše do konce týdne zvládnout. Syn zřejmě koncem týdne pojede z Německa a tak se pokusí Madlenku s koťátkem vyzvednout a přivézt. Dnes j í chci objednat v Zoohitu venkovní výběh, kde by mohla být, když bude hezky. Jenže na zahradě, jak jsem se včera dívala, je v jedné části rozbitý plot a za ním sousedi s velkým psem. Pes by prolezl. Potřebovala bych plot opravit. Tyčky mám, jenže to sama nezvládnu a manžel nemá čas. Potřebuji šikovného pomocníka. Nevíte o někom? Zde by se také někdo našel, jenže bych to musela platit. Raději bych peníze dala za nějaké dobrůtky pro Madlenku. Jistě ještě nikdy nepapala nic dobrého. Také se bude muset nechat udělat vozíček. 

Objev dne: Žofinka má na nosánku srdíčko.  Nosánek má růžový a na něm tmavé srdíčko.

 

16.7.2011

 

 

15.7.2011

Život s koťátky v ložnici už uzačíná být zajímavý. Žofinka se ráno vzbudí, vyleze na postel a skáče po mě jako bleška. Budu muset hledat pro sebe nové klidnější místo na spaní. Žofinka se Snížečkem si už nádherně hrají. Papat sami ještě nechtějí, mlíčka mají dost.

Jollíček seděl naokraji postele a pozorovat tu drobotinu. Kde se to tu vzalo? Takové malé upištěné? Ložnice byla oázou klidu, kde se tak krásně v klidu spalo. Teď je všechno naruby.

Rubínek nám začal dost kýchat a taky trochu pokašlávat. Dostal antibiotika a kapky do nosánku.

Mikeška vypadá dobře a vše nasvědčuje tomu, že radikální zákrok - vytrhání zubů se osvědčilo. Mikeška má tlamičku klidnou a nárůstky se zatím netvoří. Nemusí brát žádné léky a taky trochu přibrala.

13.7.2011

Jolanka už je v pořádku. Už druhý den ráno jí bylo podstatně lépe. Koťátka však bylo nutno přikrmovat, aby odpočinula a nabrala síly.

Žofinka už umí zamámou vylézt na postel. Snížeček to neumí a tak seděl na zemi a smutně koukal nahoru. Teď už před nimi Jolanka nikam neunikne. Přikrmovat se zatím nechtějí ani masem,  ani konzervičkou. 

p1090012.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1090009.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Jollíček je stále venku. Moc se mu tam líbí. KDyž přihne domů, rychle jde na záchod. Asi si myslí, že venku se nemůže. Vrací se až po půlnoci.

Dnes byla na ošetření zubního kamene a trhání zkažených zoubků kočička po tetě - Minka. Celou cestu k panu doktorovi prebrečela. Statečná tedy nebyla. Odpoledne ale už bylo dobře a pěkně se najedla. Uložila se v ložnici a odpočívá.

 

11.7.2011

Jolanka včera zvracela a měla i průjem.Dostala včera i dnes injekci na uklidnění žaludku. Nic na pan doktor naštěstí nenašel. Večer a v noci jí nebylo dobře a jen ležela. Nad ránem se jí už udělalo líp. Snížek a Žofinka museli být dokrmováni. Jsou to moc hodná koťátka. Trpělivě čekali, až dostanou mlíčko, když Jolance nebylo dobře. Každý spapal 5 ml. mlíčka. Už si hrají a běhají po zemi a také lezou na malé škrabadlo. Spinkat ale zalezou do skříně.

Jollíček chodí ven jako starý mazák suverénně průlezem. Hlavně večer se mu líbí na zahradě.

Kočičky  od paní Jiřiny, co měla Madlenku jsou krom jedné, která je vysoce březí, vykastrované. Pro její kočičky sháním nějaké starší škrabadlo. Pokud by někomu přebývalo, byla bych moc vděčná. Je také potřeba kočičky i koťata u ní ošetřit Strongholdem. Příští aukce bude věnována těmto kočičkám, které potřebují pomoc.

Velký problém je s Madlenkou. Zlepšení prakticky žádné. Tento týden bude udělána biochemie a KO, aby se vyloučila FIP. Mezi naše kočičky však nemůže kvůli pozitivitě na koronaviry.Je pravda, že až 80% kočiček je pozitivních, ale pro moje kočičky by to bylo další riziko. Radila jsem se s naším panem doktorem a ten doporučil každopádně izolaci. Madlenka před sebou zřejmě dlouhý život nemá. Neustálé umělé vyprazdňování povede časem k neléčitelným zánětům močových cest.  Přesto bych pro ni chtěla vytvořit hezké podmínky, aby alespoń nějaký čas poznala plnou misku a lidskou lásku. Bude muset žít v místnosti v domku po tětě. Několikrát denně tam budu muset jezdit, což bude hodně náročné.

Pro její koťátko hledám domov. Je to zdravý a čilý moureček. Nejlépe do bytu jako jedináčka. Prosím, kdo by měl o koťátko zájem, ozvěte se. Potřebuje domov, péči a lásku.

Pro Madlenku musím připravit v domku po tetě místnost. Vyklidit věci po tětě a zařít vše tak, aby jí to vyhovovalo. Taky je potřeba na zahradě postavit malý výběh, aby mohla na sluníčko. Až bude připravená místnost, bude Madlenka s koťátkem převezena.

 9.7.2011

Snížek a Žofinka a stejně i tak Jolanka byli odčerveni. Zvládli to dobře. Mrňousci už pobíhají po zemi a perou se. Zofinka je děsně ukecaná holčička. Snížek je decentní a klidný chlapeček.

Jolly se naučil chodit ven a umí i průlezem. moc se mu líbí na zahradě, kde se ale nenechá chytit a musím vždycky čekat, až sám nazná, že půjde domů. Jsem moc ráda, že je zdravý.

Jolanka taky chodí ven, ale jen kousek za dveře. Průlezem chodit neumí.

Madlenka, ochrnutá kočička, je pozitivní na koronaviry. To nám strašně zkomplikovalo situaci. Příští týden se musí vyšetřit krev a zjistit, zda se nejdená o FIP a ochrnutí není zaviněno právě tím.  Pro její koťátko hledám domov, nejlépe tam, kde není druhá kočička. Že by si někdo vzal ochrnutou Madlenku ani nedoufám.

5.7.2011

http://svetluska12.rajce.idnes.cz/Snizek_a_Zofinka 

Do alba byly přidány nové fotky koťátek.

Jollíček se naučil hodit průlezem a pobyl dnes docela dlouho na zahradě. Jolanka byla také na zahradě a prolézala půdu.

Koťátka už se nám batolí a vylézají ze skříně.

5.7.2011

Videika - naši malí milááčci - Žodinka a Snížeček

 

 

 

4.7.2011

Žofinka vylezla ze skříně na obhlídku. Rubínek ji objevil a hle, nové hračky na obzoru. Zkoušel ji ponoukat pacičkou ke hrám. Ještě musí nějaký den počkat a pak to vypukne.

Puntička a Vendulka se mazlí.

Jolíček popapal a kouká, kde by co provedl.

Zrzek při krmení kouká a prá jestli by raději nebyly ty kapsičky než konzerva. No nebyly, Zrzku, papáme, co máme.

Probíhá ranní kolečko - záchodky, voda, granule, podlahy, misky, léky a podpůrné léky. Hlavně je všechny na  léky pochytat. Kastrovaní dostávají Colostrum a aloe. Stejně tak Jolanka a Jollíček. Ten má navíc ATB a pasty.

Odpoledne jede Míša na přeočkování. To bude bitva takového velkého a silného kocourka přeprat a nacpat do přepravky. Snad se mi zadaří. Musím u doktora objednat nové rekonvalescenční Hills konzervičky pro Jolanku a pro Puntičku kapky do nosánku. Taky bude faktura za červen a za kastace našich i venkovních.

3.3.2011

Velké díky paní Haně Markové krásná broušená vajíčka a krásné vyšívané dečky do naší příští aukce. Děkuji také velmi paní Ivaně Šoukalové za knihy do našeho bazárku a další pěkné věcičky do aukce.

3.7.2011

Jollíčkovi už je mnohem lépe. Snad to bylo jen něco, co proletělo kolem. Už pěkně papá a taky si hraje. Dnes prozkoumával stodolu. Je to milý chlapeček a jsem moc ráda, že mu je dobře.

 Jolanka  má v kožíšku zašité čertíky. Byla na průzkumu na půdě a poskakuje a běhá jako o závod. Proběhne kolečko, zakoulí  na mě očka a běží dál. Pak skočí na zídku, podívá se, jestli se dívám a běží dál.

Žofinka je komunikativní koťátko. Jakmile se na ni podívám, mňoukne. Snížeček je spíše klidnější. Roste mu zřejmě dlouhá srst. Překrásná miminka.

1.7.2011

Nový měsíc nezačíná dobře. Onemocněl Jolly. Má teplotu, zvracel a nechce jíst. Snad to nebude nic vážného, i když se samozřejmě obávám.

Koťátečka rostou a koukají na svět. Jsou nádherná a miloučká. Chtěla jsem dnes udělat nové fotky, ale obavy o Jollíčka mi v tom zabránily. Ten stres a strach o zdraví kočiček mě skutečně deptá. Musíme ale věřit, že bude vše zase v pořádku, že se Jolly zdraví.

Včera skončila aukce pro Madlenku a vybralo se neuvěřitelných 11 tisíc. Všem, kdo se zapojili a tak Madlence pomohli srdečně děkuji.

 

 

 

 

·         Madlenka byla ráno schovaná pod křeslem. Jak ale viděla, že nesu jídlo, hned vylezla. Moc jí chutná syrové maso. To jí ale moc nechci dávat, kvůli ledvinám. Podařilo se nám hezky vyčůrat i vykakat. Při kakání bylo vidět, že Madlenka tlačí. To je dobrá známka, že nějaký cit tam je. Zítra jdeme na RTG. Jsem hodně zvědavá, jak dopadne. Koťátko si každý den bere na chvilku vnučka, která bydlí vedle tetina domku. Alespoň má koťátko trochu zábavu. Je to úžasný rarášek.
Pokud by někomu přebývaly kuchyňské papírové utěrky a sací podložky, hodily by se nám pro Madlenku.

 

 

 

 

 

 

 

26.7.2011

Jsem Madlenka  a chci Vám o sobě něco říct a poprosit o pomoc.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář