Jdi na obsah Jdi na menu
 


LEDEN

1. 1. 2011

 

31.1.2011

Dnes byl u pana doktora Míša. Je to starší, už 12ti letý kocourek. Pan doktor objevil bolavé zoubky a zánět dásní. Míša je objednán na příští týden na vyčistění zubního kamene a vytržení špatných zoubků. Držte mu palce, je to už starší pán, tak aby vše dobře zvládl. Dnes dostal depotní ATB, protože Míšovi nelze dávat prášky.

p1080452.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

31.1.2011

Jantárek

Můj malý Jantárek. Zrzavý chlapeček poznal na počátku života moc špatného. Brzy ho odebrali od své maminky a dali zlým lidem. Možná sloužil nějakým dětem jako hračka, možná ho někdo týral úmyslně. Když mu potrhali vazy na nožkách a způsobili velké zažívací problémy, jednoduše ho vyhodili. Jako hračku, co na tom, že to byl živý tvoreček, který navíc nemohl pro své zranění chodit. Vyhodili ho ven, do mrazu a bylo jim jedno, co s ním bude. Hodní lidé ho ale našli a tak se malý něžný chlapeček dostal ke mně.

 9-cs-210930fb445bf511c2d4588e2aa4d602.jpg

 

 

 

 

 

 Bolavé nožičky se zahojily a Jantárek si mohl užívat kotěcích her.  Velmi rychle si oblíbil malou Špičinku, se kterou se stali nerozlučnými kamarády. Hráli si spolu, spinkali i vymýšleli lumpačinky. Moc rádi šplhali po fíkusu. 

9-cs-65844d5f508b3071e2d32beeec15420b.jpg

 

 

 

 

 

Jantárkova nejmilejší zábava bylo skákání ve smetí, když jsem zametala. Byl to chlapeček neuvěřitelně upředený. Říkala jsem mu, že je moje přadlena. Stačilo se na něj podív at a už předl a předl.

 5-cs-c8cf9596cb30dd0b1b7e4861c206c4a7.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5-cs-14bf0951723e99dfcb005f0cdd806f5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 Bohužel překrutý osud mu určil stejně tak jako Špičince velmi krátký život. Nebylo mu dopřáno vyrůst a běhat venku po zahradě, bezstarostně si dovádět a užívat života. Odešel za svojí Špičinkou o dva dny později.

 2-cs-d676e654b639c6c7910298512a9b5638.jpg

 

 

 

 

A tak je ani smrt nerozdělila a spinkají navždy společně v jednom hrobečku na své oblíbené kožešince.  Zůstala velká prázdnota a bolest. Jantárku, můj milý malý chlapečku, předl jsi tak, jako vždy až do doby, kdy se Tvoje očka zavřela a odešel jsi za Špičinkou za Duhový most. Hrajte si spolu, šplhejte a dovádějte a pozdravujte Světlušku. Jednou se zase budu těšit z Vašich nevinných her a lumpačinek a bude nám společně moc dobře. Do té doby budeš v mém srdci se Špičinkou navždy. Sbohem, děti moje.

 

31.1.2011

Zdá se mi, že Jolanka málo jí, Mikinek je pohublý. Daneček dost spí a Irinka má horší srst.. Nevím, jestli se mi to jen zdá, nebo to tak je. Nevím, jediné, co vím, že už bych chtěla, aby to všechno skončilo a bylo všechno jako dříve a byl klid.

Jolanka ještě není ostříhaná celá. Nechce držet a tak má takový zvláštní sestřih.

p1110224.jpg

 

 

Jolanka

 

 

 

 

p1110226.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1110229.jpg

 

 

 

 

 

Jolanka má nádherné oči a roste z ní moc milá kočička.

p1110228.jpg

 

 

 

 

Irinka - zelená očka

 

 

 

p1110267.jpg

 

 

 

Nefritek

 

 

 

p1110268.jpg

 

 

 

 

 

 

p1110252.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1110241.jpg

 

 

 

Daneček

 

 

p1110257.jpg

 

 

 

Mikinek

 

 

 

 

p1110234.jpg

 

 

 

 

 

nové lino v pokojíku

 

 

 

p1110242.jpg

 

 

 

Mařenka

 

 

 

p1110258.jpg

 

 

 

 

Mášenka

 

 

p1110265.jpg

 

 

Pacička

 

 

 

 

30.1.2011

Jolanku jsem dnes částečně ostříhala. Je jí určitě líp. Má ohromné chuchvalce, které ani vyčesat nejdou. Navíc je to kočička, která má něco ošklivého s česáním spojené a tak stačí vzít hřeben a hned vrčí. Je to malá malá skákací bleška. Skáče všude, kde to jen jde. Malá čiperka. Chová se teď úplně jinak. Dříve stačilo ji vzít do ruky a hned vrčela, kousala a bála se. Teď si na klín a pro pohlazení příjde sama. Naučila se hrát si se všemi hračkami a spinkat místo na zemi v košíčcích a pelíšcích. Začíná z ní být normální koťátko, které si rádo hraje a rádo se mazlí.

Všechna koťata dostávají Plerasan a doufám ve zvýšení imunity a zažehnání všeho zlého.

Šumíček nám dospívá a stále  volá kočičí nevěsty. Má ale jen 8 měsíců a na kastraci je malý. Musíme jeho zpěvy ještě nějaký čas vydržet.

Jen mám obavy, aby nezačala mrouskat Irinka. Kastrace domácích chci jistý čas odložit, aby se minimalizoval jakýkoli stres.

29.1.2011                                                                                               

Špičinka a Malíček

Jednoho dne zazvonil telefon tak, jak to občas bývá s prosbou o přijetí dvou malých koťat. Netušila jsem, jak jsou velká a tak jsem řekla, ať je tedy přivezou. Večer přijela paní s krabicí, ve které byla dvě malá koťata. Jedno bylo větší a druhé úplně malinké. Bylo to divné, když byla z jednoho vrhu a hlavou mi projela myšlenka, zda jsou zdravá, zda je všechno v pořádku.  Teprve časem se bohužel ukázalo, že moje pochybnosti měly pravdivý základ. Koťátka prý přišla o matku.

Koťátka dostala jména Špička a Malíček. Špička proto, že měla na ocásku bílou špičku a Malíček proto, že byl tak maličký. Byla to něžná malá koťátka, která se musela krmit lahvičkou po 3 hodinách. Ve dne i  v noci.  Svoje pochybnosti o jejich zdraví jsem se snažila zatlačit někam do pozadí a dělala jsem vše proto, abych je vychovala, aby z nich vyrostly pěkné velké kočky.

4-cs-9ce3bb9ca0ffd88e477c08a94ad250b7.jpg

                              

                                                             

 Špičinka hezky jedla, ale Malíček moc chuti k jídlu neměl a téměř nepřibýval na váze. Jeho chuť k jídlu byla stále menší a moje obavy se potvrdily. Malý něžný  Malíček svůj boj o život za 10 dní prohrál.

3-cs-de5a92bb0b8194f64c4899b8dee0b948.jpg

              

                                                                      

Byla jsem moc ráda, že alespoň Špičinka má chuť a sílu žít. Stala se na mě zcela závislá a já na ní. Byla velmi zvláštní koťátko s překrásnýma očima, ve kterých jsem viděla lidskou duši, lásku a něhu. Její oči byla dvě sluníčka, která mě denně ráno vítala a dokázala můj život změnit a naplnit ho radostí.  Byla milá něžná, byla božská, jak si hrála, skotačila, dožadovala se jídla, tulila se pod bradu, když vypila svoji lahvičku mlíčka a unavila se. Byla malé bezmocné dítě, které musel každý, kdo se do jejích očí podíval, milovat.  Vše se zdálo být v pořádku a já byla šťastná, když jsem cítila teplo jejího tělíčka, když mi usnula v náručí a viděla, jak roste a sílí. Jen její kožíšek se mi zdál být špatný. Byl matný, řídký a stále se zhoršoval. Nejdříve jsem to přičítala umělé výživě, ale po té, co ji opouštěla chuť jídlu, jsem začala tušit něco nedobrého. Moje drahá Špičinka vážně onemocněla. Poslední dny jejího krátkého života mi stále něco říkala, chtěla se chovat, chtěla mít kontakt. Možná se se mnou loučila, možná mi říkala, ať nejsem smutná, nevím.

Moje zlatíčko Špičinka nerovný boj s nemocí nemohla vyhrát. Odešla za svým bratříčkem Malíčkem a svojí maminkou. Zůstala bezbřehá bolest a prázdnota.  Zůstala rána, která se nemůže už nikdy zhojit. 5-cs-0d8024bff5696d0cc5f7bf5a0b6db7b.jpg                                                                 

Špičinko, kočičko moje drahá, budu Tě stále milovat. Budeš navždy moje malé sladké děťátko a budeš mi moc chybět. Chci věřit, že je Ti hezky za Duhovým mostem, že si hraješ s Malíčkem a Vaše maminka o Vás pečuje. Jednou si Tě zase pohladím, miláčku můj něžný. Děkuji Ti za ten krásný, ale krátký čas, kdy jsi tu byla se mnou a odpusť mi.

4-cs-0d8024bff5696d0cc5f7bf5a0b6db7b1.jpg

 

 

 

 

 

 

Můj malý, něžný Malíčku, i Tebe jsem velmi milovala a moc mi chybíš. Krutý život mi Vás vzal oba. Už nikdy nebude nic jako dříve. Odpusťte mi, zlatíčka moje. 

                                                                                                                                                                  29.1.2011

Doma je smutno a prázdno. Ostatní koťata jsou už velká a chovají se téměř jako dospělí. Jen Jolanka občas jančí a hraje si. Ruch těch dvou nejmenších Jantárka a Špičinky mi moc chybí.

Oba broučci spinkají spolu tak, jako vždycky. Na své kožešince, hlavinky u sebe.

Dnes jsem předělávala a desinfkovala kočičí pokojík. Kočičky dostaly nové lino a nový kobereček. Samozřejmě se divily, co se to děje. Změnu ale uvítaly. Až budu mít fotečky, dám je na stránky.

Jolance jsem ostříhala některé chuchvalce. Musím postuponě. Jakákoli manipulace s kožíškem se jí nelíbí.

Safírek začal znovu kýchat a je na ATB.

Většina kočiček byla stažena z nabídky. Všichni se setkali s koronavirem a je třeba minimalizovat stres, jakým umístěním jistě je.

Na odpoledním sluníčku se proháněla velká koťata. Hlavně Montíček s Ennynkou moc rádi běhají ve sněhu.

Sasanka je už druhou noc doma. Ráno ale vyletí jako raketa a spěchá ven.

Čičinkovi se daří celkem dobře. Jsem ráda, že se podařilo ho stbilizovat.

27.1.2011

Všem našim přátelům moc děkuji za projevenou účast a slova útěchy v našem zármutku a smutku. Vaše slova mě dodávají novou sílu a pomáhají toto přesmutné období překlenout. Ztráta dvou mladých životů sice nikdy nepřebolí, tak jako se nezacelila rána po předchozích kočičích kamarádech, kteří odešli za za Duhový most dříve, ale časem se hroty bolesti obrousí. Alespoň se tomu snažím věřit a jít dál. 

Situace se nyní musí stabilizovat. Určitý čas se nebude umisťovat, ani se nebudou přijímat nová zvířata. I kastrace dorostenců musí počkat, stejně tak očkování.

Kastrace venkovních kočiček však pokračují. Dnes byly kastrovány dvě venkovní kočičky. Kastraci zvládly dobře.

Včera přiběhl Daneček a přinesl v tlamičce mladého potkána. Byl moc pyšný na svůj výkon. Ostatní koťata ho se zájmem pozorovala. Daneček je vrčením udržoval v patřičné vzdálenosti, aby mu kořist nesebrali. Chvíli jsem mu ho nechala, aby si s ním pohrál a potom jsem ho vyhodila. 

p1080544.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Proběhla také důkladná desinfence všeho a zítra ji budu opakovat.

Začalo období plné obav a ostatní kočičky. Prosím Boha, aby vše zlé již skončilo a kočičky se mohly těšit na jaro, jak budou běhat po zahradě a lovit motýly a šplhat po stromech.

Jedna velmi dobrá zpráva přeci jen je! Čičinek se včera výrazně zlepšil. Začal jíst, chodit a zajímat se o okolní dění. I dnes byl jeho stav velmi dobrý. Pěkně se najedl i napil. Mám velkou radost. Týden však ležel, téměř nepřijímal žádnou potravu a byl apatický.  Jsem ráda, že jsem se nerozhodla pro jeho uspání, přesto, že mě téměř všichni, kteří ho viděli, utvrzovali o opaku. Je to velmi těžké rozhodnutí a člověk musí cítit jemné vibrace, které nemocné zvířátko vysílá. Jen tak neudělá chybu. Čičinkovi denně pícháme injekce na okysličení a dnes dostal i maličké tabletky na podporu srdce, které se mu dají zamaskovat do jídla. Běžně se mu prášky dávat nedají. I sebemenší bránění se prášku u něj vyvolá stav bezvědomí. Čicinek se dnes prošel i po dvoře a běžel mě vítat. Opravdu běžel. 

 

26.1.2010

24.1.2011

U Špičinky se potvrila se FIP. Bříško bylo plné žluté tekutiny.

Jantárek má v bříšku také tekutinu.

Špičinka s Jantárkem.

Omlouvám se všem za nezodpovězené maily. Nejsem schopná teď reagovat.

24.1.2011

Špičinka, kočička moje nejdražší, dnes ráno v 5 hodin zemřela. Už nic nebude jako dříve.

dscn0663.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Kdo můžete, zapalte jí svíčku, ať má hodně světla na cestu za Světluškou a ostatními za Duhový most, kde bude na mě čekat.

Špičinko moje, byla jsi a vždy budeš, moje nejdražší malá holčička, co ke mě natahovala pacičky, protože mámu jsi moc nepoznala. Odešla jsi za ní a za svým bratříčkem. Všemu tomu utrpení jsou navině "lidi". Kéž by se jim dostalo spravedlivé odplaty.  

23.1.2011

Špičinka chřadne. Je unavená a moc smutná.

Jantárek má zase teplotu a leží. Navíc mi připadá, že má také větší bříško.

Čičinek se zhoršil. Musím sebrat síly a odvézt ho zřejmě na pooslední návštěvu veteriny.

A já se ptám proč a jak to mám tolik bolesti unést.

23.1.2011

Špičinka stále nic nejí. Teplota včera klesla. Dostává injekce Gentamycinu. Zítra brzy ráno jdeme na krev. Snad budeme moudřejší a výsledky nás někam nasměrují.

Jantárka jsem pustila z karantény. Vypadá dobře. Nevím, proč mu ta teplota tak najednou vystřelila. Žádné jiné klinické projevy nemá. Dostává ATB.

Jsem vyčerpaná. Psychicky náročné období a neustálý strach mě značně oslabují. Kdyby alespoň Špičinka začala jíst alespoň trošku, protože jinak se odvodní a nevím co potom, jak dlouho tak malé tělíčko vydrží. Dala jsem jí stříkačkou rozpuštěnou konzervičku smíchanou s Calopet. K tomu dávám Probican, Plerasan,B-komplex a Pangamin.   

22.1.2011

Špičinka od včera odpoledne nejí. Jen občas se napije vody. Dala jsem jí trochu stříkačkou, ale zvracela. Stále přemýšlím, co je to za nemoc. Skoro celý den se chová a pospává. Jen několikrát se šla projít a byla se podívat za velkými kočkami. Už aby bylo pondělí. Necháme udělat rozbory krve. Snad se něco vyjasní. Špičinka má bříško trošičku menší. Pokoušela jsem se změřit jí teplotu, ale ona manipulaci nesnáší. Nechci ji trápit. Zlusím to později, až usne.

Jantárek měl dnes teplotu jen mírně zvýšenou. Je v izolaci a je tam sám. To se mu moc nelíbí, ale nedá se nic dělat. Připadá mi, že má zvětšené bříško, ale pan doktor říkal, že je bříško v pořádku. Já už vidím velká bříška všude.

Ostatní měli k večeři vařené kuře. To jim chutnalo. Ze Zrzka se dělá krásný kocour. Už mi zase důvěřuje a spává v pokojíku v košíku a ráno křičí, že má hlad.

Já se cítím bídně. Naplňují mě obavy, strach a beznaděj. Opouští mě chuť a sila cokoli dělat, všechno mi připadá zbytečné. Ale péči o kočičky nejde jen tak přerušit. Pracovat a pečovat se musí. Jinak to nejde.

21.1.2011

Jantárek dostal antibiotika a lék proti horečce. Musela jsem ho izolovat. Alespoň na pár dní. Dala jsem ho do pokoje, kde bývá Sasanka. Ta je teď venku. KDyby ale začalo mrznout, nevím, kam ji dám. Všechno se staršně komplikuje.

Špičinka přestala jíst. Ani nepije. Jen se chová. Nezabral ani lék proti teplotě. Změřit se nechtěla, tak jsem ji netrápila, ale vypadá na teplotu. Nevím, co se děje. Dostala přidaná další antibiotika. Moje naděje je stále menší a myšlenka, že bude brouček trpět a nakonec o ni příjdu je strašná a nedokážu ji příjmout. Mám pocit, že to je sen, ze kterého se musím probudit. Je to tak strašné a tak to bolí, že nejsou slova, kterými bych to vyjádřila. Jsem bezmocná. Její nádherné smutné oči se na mě dívají a já neumím pomoct. 

Čičinek se konečně večer najedl a vypadá trochu lépe. Má kardiomyopatii. Není mu pomoci. Jediné, čeho by se snad dalo dosáhnout je jeho stabilizace. Konec je nezvratný.  

21.1.2010

Špičinka mě večer nechtěla vůbec půstit spát. Stále natahovala pacičky a mňoukala, chtěla se chovat. Seděla jsem s ní do 3 hodin do rána. Celou tu dobu mi něco vyprávěla. Bylo to úplně jiné mňoukání než obvykle.

Dnes se mi nepozdával Jantárek. Jen leží. Naměřila jsem mu teplotu. Odpoledne ho vezmu na vyšetření. Stále víc nabývám přesvědčení, že je všechno marná snaha. Dnešní noc jsem probděla a probrečela.

Irinka po prodělaném stresu z nemoci a návštěv veteriny začala kýchat.

20.1.2011

Špičinka má horečku, to je špatné.

20.1.2011

Kocourek Čičinek byl na vyšetření. Má plíce zalité vodou na 70%, hodně zvětšené srdce i játra. Vypadá to velmi špatně a zhoršuje se. Sedí v přepravce a nejí, nepije. Dostal 2 injekce, tak snad trochu zaberou. Zítra dostane tabletky, snad je do něj nějak šetrně dostanu.

Špičinka mi taky připadá unavená. Nemá moc chuť k jídlu. Ani svoje mlíčko nepila dnes ráno. Jen včera večer. Moc se o ni  bojím. Tak moc, že mám chuť to všechno "zabalit".  

Jolanka má průjem. Pastu, kterou na průjem ostala, nezabrala. Budeme muset dávat ATB. Jinak je velmi hravá. Miluje kolotoč s kuličkou, se kterým si vydrží hrát opravdu dlouho.

19.1.2011

Špičinka se nezlepšila, ale ani nezhoršila. Večer si hrála, ale má v sobě tabletku proti bolesti a tak je těžké posoudit, jestli se zlepšuje. Bříško se naštěstí nezvětšuje. Chci věřit, že to bude dobré, musí. Je to zlatá holčička, pořád mi něco říká. Někdy jen jako ptáček a někdy na mě přímo křičí. Většinou jí porozumím a vím, co chce. Když chce mlíčko, její hlásek je hlasitější, Mňoukání delší a jasné. Když chce jen vysadit na kuchyňskou linku, tak jen žadoní. Někdy chce  vzít do ruky a pochovat a to mňouká táhle a tence.  Je na mě strašně závislá a já na ní. Je to moje malá a nejmilejší kočičí holčička. Stejně jako byla Světluška. Moc mi ji připomíná. Má její něžnou duši. Vkládám do ní naděje i za Malíčka. Kéž by se všechno obrátilo k lepšímu. Musíme počkat, až nastoupí účinek Convenie.

Jolanka je hravé kotě. Taky dobře jí. Dnes dostala nový kartáč. Radost z něj ale nemá. Česat se stále nechce. Bude z ní krásná kočička. Zítra ji odčervím a příští týden půjde na očkování. 

Safírek a Rubínek jsou už dva velcí kluci. Jsou ze všech koťat nejživější.

Lukášek stále kýchá a pospává. Bohužel i tloustne, což na jeh tři nožky není dobře. Už aby bylo jaro a mohl běhat po zahradě.

Jednala jsem před několika dny s obchodní zástupkyní, která mi nabídla čističku vzduchu  na splátky. Pokud ji splatím do půl roku, bude částka bez navýšení. Dlouho jsem se nerozmýšlela, přesto, že je drahá. Je ale velmi kvalitní, má 5 filtrů. Už je doma a už pracuje. Mám z ní radost, konečně mají koťata čistý vzduch bez virů a bez bakterií.  

Původně venkovní kocourek Čičinek, kterého se ujala moje teta se zhoršil. Je to kocourek se slabým srdíčkem. Těžce dýchá a moc nejí. Je slaboučký a hubený. Dostal tabletky na lepší dýchání, jenže mu je nemůžu dávat. Při podávání druhé tabletky se bránil a to ho tak vyčerpalo, že na chvíli omdlel. Zítra s ním zajedu na kontrolu. Sna to bude jen přechodné. Moje teta je v nemocnici a on je tam s kočičkou Minkou a kocourkem Maxíkem sám. Chodíme je krmit, ale je možné, že Čičinek teskní a proto se jeho stav zhoršil.

Ostatní kočičky jsou v pořádku. Dnes měly zase vařené kuřátko a to jim chutnalo.

18.1.2011

Nkdy nemůže zůstat při jednom. Onemocněla Špičinka. Má v moči hodně bílkovin a bolestivé bříško. Co je horší, že v něm má trochu tekutiny. Důvodů může být víc, ale bojím se i toho nejhoršího. Nechci si ani připustit, že by to mohla být FIP. Nedokážu si představit, že bych o ni měla přijít. Mám ji moc ráda, tak nějak jinak než ostatní koťátka a její ztrátu bych asi neunesla. Musí žít i za Malíčka, který odešel. Věřím, že to bude něco jiného a bude zase zdravá. Je pravda, že v poslední době je hodně spavá a její kožíšek nevypadá vůbec zdravě. Držte Špičince palce a vše, co se dá, aby se uzdravila.

p1110159.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Koncem měsíce půjdou na kastraci dvě venkovní kočičky, kterým se hledá domov. Kastrační program musí běžet tak,  jako každý rok touto dobou, aby na jaře zbytečně netrpěla další nechtěná koťátka. Teď je jistota, že kočičky nejsou březí. Prosím, podpořte nás, aby mohly být kastrovány všechny kočičky, které jsou plánovány. Moc děkuji.

18.1.2011

Iri už krásně jí. Na kontrole dnes dostala ještě jednu infuzi a depotní anibiotika. Výsledky KO jsou celkem dobré, jen je mírně anemická. Vše svědčí o tom, že Iri snědla něco špatného a má zánět slinivky. Musí být ještě alespoň 14 dní na dietě. Celková částka za léčbu je 3200 Kč. Jsem moc ráda, že léčba byla takto úspěšná. Sice drahá, ale Irinka je s největší pravděpodobností zachráněná. Kanylku ještě má, pro případ, že by přestala jíst, ale myslím si, že už to bude jen dobré a zítra ji vyndám. 

Podařilo se mi odchytit moč Špičinky. Odvezu ji na vyšetření. Dnes sice tak často nechodí, ale přesto ji nechám vyšetřit, abych měla jistotu.

18.11.2011

Odjíždíme s Iri na kontrolu. Irinka je šikovná holčička. Ráno se hlásila o jídlo hlasitým mňoukáním. Je to už zase naše Iri. Vypadá dobře- Léčby zabrala a jsme moc rádi. Snad nezůstanou nějaké zdravotní následky. Výsledky KO zveřejním, jakmile je budu znát.

Špičinka dnes ráno vypla svoji dávku mlíčka a to je moc dobře. Zdá se mi, že děťátko malé chodí často čůrat. Mám připravenou misku a pokusím se chytit moč.

Onemocněl i Lukášek. Začal kýchat. To je důkaz, že se viry stále u nás točí a je velmi potřeba čistit a desinfikovat vzduch.

Nefritek nám neskutečně vyrostl. Je to krásný černý dlouhosrstý chlapeček.

Mikinek už je taky kus chlapa. Stále si hraje s Adámkem. Jako dvě malé děti.

Enny a Montíček jsou milá a něžná koťata, spíš dorostenci. Jejich povahy jsou velmi klidné. Bohužel oči musíme každou chvíli přeléčovat.

Včera dostala všechna koťata a to malá i velká Plerasan. Snad jim pomůže zvýšit imunitu.

17.1.2011

Dobrá zpráva! Odpoledního krmení se zúčastnila i Irinka. Sice mnoho nepojedla, dala si jen málo, ale přišla sama a pomaličku se začíná zajímat o dění. Trochu ji znervózňuje kanylka na noze. Teď sedí a odpočívá. Krevní testy potvrdily dobrou funkci ledvin i jater. Hodně zvýšené jsou ale hodnoty slinivky. Zítra bude výsledek kopie---p1080703.jpgkrevního obrazu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Špičinka dnes ráno šplhala po fíkusu. Jenže se zamotala do provázku, kterým je přivázán ke klacíku. Naříkala, vrčela a kousala kolem sebe, než jsem ji vysvobodila. Sama by asi zůstala na fíkusu viset za zadní nožičku. Co ta koťata všechno vymyslí je nep1110153.jpguvěřitelné. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Malá Jolanka přibrala 100 g. Pěkně jí. Už i přestává vrčet a bránit se, když ji někdo vezme do ruky. Pomali zjišťuje, že ji nikdo netrápí a hlazení se jí začíná líbit.  Dnes jsem jí koupila pudr na srst a tak zkusím pomaličku česat. 

Malý Jantárek začal chodit ven na zahradu. Naučil se hodně rychle používat kočičí dvířka. Je to šikovný kluk, jen někdy je čuňátko. Také očičko musíme zase kapat, nějak zase zčervenalo.

dscn0653.jpg

 

 

 

 

 

 

16.1.2011

Byla jsem s Iri na kontrole. Udělaly se krevní rozbory a Irinka dostala infuzi. Ráno si trochu lízla konzervy. Pospává v košíku, ale celkově vypadá veseleji. Sama však nejí ani nepije. Dnešní ošetření bude stát 1200 Kč. Prosím tímto o jakoukoli finanční pomoc pro Irinku. Každý příspěvek nám pomůže pokrýt náklady na léčení Irinky. Zítra musíme s Irinkou znovu na kontrolu a příapdně i kapačku, pkud nezačne pít. 

16.1.2010

Irinka musela dnes na vyšetření. Museli jsme jet do Lanškrouna na kliniku. Paní doktorka potvrdila podezření na otravu. Iri dostala injekčně antibiotika, K vitamín, lék na uklidnění žaludku a Probican. Byla taky podkožně zavodněná. Pokud se její stav do zítra nezlepší, bude se muset udělat biochemie krve i krevní obraz a Irinka dostane kapačky. . Zatím je však Irinka stále špatná. Jen leží, je apatická a nejí ani nepije. Je podchlazená.

Z lidské zloby, která je okolo, je mi hodně smutno. Trápí mě, že jsou lidé, kteří bezdůvodně ubližují nevinným zvířatům, nehledě na to, že nás to stojí spoustu peněz. Jen dnešní návštěva kliniky stála přes 1000 Kč. Tím to rozhodně nekončí. Pracně sháním peníze na čističku na jedné straně a na druhé je musím vydávat jen kvůli zlým a hloupým lidem.

 16.1.2011

Irinka včera večer lehla a od té doby jen leží. Nejí ani nepije, musím ji zavodňovat. Může se jednat o otravu, protože jiné příznaky nemá. Přestávám to chápat, protože kočičky nikam nechodí, jsou jen na zahradě. Přes plot se nikam nedostanou. Uvidíme, co řekne pan doktor. Může se jednat i o něco jiného, teď v zimě např. trichobezoáry, těžko říct. Každopádně přestávám chápat lidi. Naplňuje mě pocit beznaděje a vzteku.

p1080353.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.1.2011

Silvinka je po kastraci v pořádku. Jen je trochu nejistá. Ale pěkně jí i pije. Jsem ráda, že je v pořádku.

Také Zrzek naznal, že je doma lépe než na půdě a už ráno se hlásil o jídlo. Je to hodný kocourek. Trucoval 3 dny.

Irinka objevila seno na půdě a pokud není zima, je tam. Vyležela si tam úplný důlek. Musím ji také objednat na kastraci a to dříve, než tam za ní začně chodit nějaký žechich.

Špičinka stále hodně pospává. Dnes dopoledne si ale hrále víc než obvykle. Nemá moc velkou chuť k jídlu, všeho jen zobne.

dscn0663.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

dscn0669.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Jolanka se cítí mezi ostatními koťaty dobře. Je spokojená a hezky si hraje. Dnes měla vařenou rybičku a moc jí chutnala.

dscn0652.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dscn0671.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.11.2011

Eliška má další adoptivní maminku. Děkujeme paní  Milučce Nejmanové za podporu kočičky Elišky.

 eliska-krasavice.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

14.1.2011

Dnes byla na kastraci Silvinka. Zatím ještě spí. Kastraci zvládla dobře, jen po cestě k veterináři naříkala, protože se samozřejmě bála, kam jede a co se bude dít. Pan doktor si jen postěžoval, že Silvinka má hodě tuku. Ona ráda papá a tak je to těžké. 

Jolanka už zjistila, na co jsou vlatně hračky. Nejvíc ji zaujal kolotoč s balónkem. Vydrží u něj dlouho. Už jsem ji pustila z karantény mezi ostatní koťata. Už se tolik nebojí a dokonce i skotačí. Jen s česáním je velký problém. Jakmile ucítí hřeben, panikaří a kouše. Obješdnala jsem jí u pana doktora rozčesávač a pudr na dlouhou srst. Snad nám to trochu pomůže. Nechci ji česat násilím. Musí poznat, že manipulace se srstí nebolí a nikdo ji nebude trápit a kudlat. Chystám se na vystříhání zacuchané srsti. Nechci to uspěchat, aby se mě nebála a nejdříve chci získat její důvěru. Jolanka je hodná kočička.

Špičinka stále hodně spí. Srst je také stále řídká a matná. Chystám se s ní příští týden na odběr krve. 

Ostatní chodí hodně ven, jenže stále nosí domů bláto. Udržet čistou podlahu je stále náročnější. Trávník na zahradě je mokrý a blátivý.

 

12.1.2010

Zrzek považuje chycení a odvežení k doktorovi jako moji zradu a odstěhoval se na půdu. Snad jen dočasně. Jídlo a pití jsem mu musela dát tam. Už mi nevěří a musím se snažit získat znovu jeho důvěru.

Jolanka dostala průjem. Asi je to tím, že začala víc jíst. Byla jsem dnes u doktora a koupila mu dietní kapsičky. Ty jí chutnají. Taky už začala spát v košíčku. Pomali se nechá hladit a přede a začíná výt kontaktní. Je to kotě a věřím, že vše napravíme. Zítra ji musím ostříhat zachumlané chlupy.

Špičinka dobrala včera antibiotika. Zatím se drží, jen má menší chuť k jídlu. Svoji ranní dávku kotěcího mlíčka z lahvičky ale vypila s chutí. Odpoledne si dala trochu konzervičky.

Jantárek byl dnes slušný a za ledničku se nevykakal. Je stále se Špičinkou.

V pátek se chystám na kastraci se Silvinkou. Čeká nás více kastrací, což bude nároční jak finančně, tak psychicky. Zvládnout to ale musíme.

Velká koťata běhají vesele po zahradě. Sníh pomali odtává a není zima, což se jim moc líbí. Také po půdě hodně běhají.

Sasanka je s teplejším počasím stále venku. Nechávám ji, ať má svobodu a žije podle svých představ. Všichni se těšíme na jaro.

S Martinkou chystáme aukci, jejíž výtěžek bude ve prospěch zakoupení čističky vzduchu, kterou potřebujeme, aby kočičky měly čisté prostředí bez virů a bakterií.

11.1.2011

Jolanka je stále v karanténě. Neví, k čemu je myška, neví k čemu je balónek a hraček se bojí. Hraje si jen pacičkami s kouskem masa  Nezná ani pelíšky, košík, leží stále na holé zemi. Když ji vezmu do ruky , má panický strach a snaží se i kousat. Nechá se ale už pohladit a dokonce už i předla. Česat se nenechá, to se moc bojí. Jinak je to milá holčička.

Špičinka hodně spí. Připadne mi unavená. Může to být i delší dobou, co vlastně užívá už druhá antibiotika. Dnes večer dostane poslední tabletku. Mlíčko z lahvičky vyžaduje stále. Přidávám jí brutnákový olejíček s omega mastnými nenasycenými kyselinami a vitamíny. Snad se jí srst trochu zlepší.

Jantárek už je také lepší. Průjem už není takový. Za ledničku zatím kakat nechodí, ale včera kakal opět u linky v kuchyni. Ale frekvence kakání mimo záchod je rozhodně nižší. Brzy také dobere Stomorgyl.

Také Jasánek dnes dobírá antibiotika. Kýchal a bolelo ho v krčku. Už je v pořádku.

Na kastraci byl dnes kocourek Zrzek, který se k nám na podzim nastěhoval. Chudák měl velký strach, když jsem ho se synem chytala. Ráno se ale vůbec nehrnul k jídlu tak, jak to u něj bývá zvykem. Myslela jsem si, že snad tuší, že pojede na veterinu. Při zákroku mu však rána dost krvácela a pan doktor má podezření, že snědl někde jed.

Postavila jsem drahý vysoký plot, aby byly kočičky v bezpečí a tak doufám, že nám někdo nehází jed přes plot. Nevím, co si o tom všem mám myslet.

V pátek je objednaná na kastraci Silvinka a další týden půjde Irinka.

Za nějaký čas půjdou ostatní kluci, protože už je začínám doma cítit. Dospívají.

9.1.2011

Caesarka se nakonec naočkovat nepodařilo. Bojoval jako lev a přepral mě i s manželem. Měla jsem pro něj asi málo Sedalinu. Musím si od pana doktora přinést další a větší dávku.

Nová kočička se bude jmenovat Jolanka. Po příjezdu se hned najedla. Snědla konzervičku a když se odpoledne krmilo syrovým masem, také si s chutí dala.  Chutnají i granulky a Tatra. Srst má ale zacuchanou a na bocích a bříšku má chuchvalce . Největší problém je ale v její psychice. Jakmile se vezme do ruky, vrčí. Není plachá, ale ruka a braní do ruk jí asi něco připomíná. Také není zvyklá na hřeben. Trochu jsem ji vyčesala, ale vrčela a chtěla i kousat. Nebudu ji zatím stresovat. Musí dostat čas, aby poznala, že jí nic nehrozí. Potom něco uděláme se srstí.

8335785-1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

8.1.2011

Kočičky jsou v pořádku a vše poklidně plyne. Jen někteří se už nemůžou dočkat jara a chození ven na zahradu. Musíme ještě vydržet.

Jantárkovi antibiotika zabírají a vypadá už lépe.Také Špičinka už nekýchá. Její kožíšek ale vypadá stále špatně a na některých místech je hodně prořídlý. Pan doktor dělal stěry z kůže, ale nic se nenašlo.

Na zítra je hlášeno tříměsíční dlouhosrsté  zanedbané kotě. Je to holčička. 

Dnes bych chtěla naočkovat Caesárka. Dostal sedativní pastu, tak snad zabere a podaří se. Očkovat Caesárka je nadlidský výkon a i jednou do roka to bohatě stačí. Je to hodný a milý kluk, jen se všeho moc bojí a to je schopný i pokousat, když má pocit, že se mu něco může stát.

6.1.2010

Odpoledne jsem byla s Jantárkem u pana doktora. Pohmatem zjistil zvětšená střeva. Jantárek dostal antibiotika a musíme znovu odčervit, ale tentokrát tabletkou. Dostal také dietní kapsičky. Ty mu však moc nechutnaly a nejraději by jedl syrové maso. Po cestě i u pana doktora byl moc hodný. Do přepravky jsem mu dala teplou kukaň a přikryla ho ještě kožešinkou, aby neprochladl. Snad se brzy uzdraví. Odtahovat denně velkou lednici a uklízet po něm kakání mě už moc nebaví.

Špičinka už je velká holka. Dnes odpoledne už sama pila mlíčko z misky a ne z lahvičky. Je to malá zlatá pusinka.

Zrzek zlobí. Stále pronásleduje Jasánka. Však v úterý jde na kastraci, tak se jistě zklidní.

Daneček dnes prolézal nějaká zákoutí na půdě. Namísto bílého kocourka přišel kocourek černý, takže má co čistit.

Mikeška má problémy s tlamičkou. Pulzní léčba antibiotily už zřejmě moc neúčinkuje. Musím jí dávat k jídlu rozmíchanou konzervu, protože kousky masa jí dělají problémy. Krásná a hodná kočička je chronicky nemocná a její nemoc se nedá léčit, jen mírně potlačovat symptomy.

Sasanka odpoledne vzorně přišla domů. V pokojíku je s ní i Mili, takj jim je veseleji.

6.1.2010

Včera jsme dostali balíček s kožešinkami pro kočičky. Jsou bezva měkké a kočičkám se moc líbí.

Moc děkujeme paní Stanislavě Hamákové.

p1110239.jpg

 

 

 

 

 

 

Špičinka bere antibiotika je mnohem lepší. Teploty už nejsou a ani nekýchá. Jen má menší chuť k jídlu. S ostatními koťaty si hraje a je veselá.

p1110237.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1110238.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zlobit začíná Adámek. Všichni se nudí a tak někteří vymýšlejí špatnou zábavu. Adámek se baví tím, že nažene Vendulku někam do kouta s traší ji. Vendulka se bojí a vrčí. Přidala se k němu i Mařenka. Aby byl zase klid, musí být Vendulka u koťat. Adámek pobýval hodně venku a teď mu to chybí.

Sasanka dobrovolně dodržuje režim, kdy je přes noc doma v teple a přes den je na zahradě. Je to velký pokrok, co udělala. Jde sama a dobrovolně do domu, to je od ní opravdové hrdinství.

Na veterinu se chytám s Jantárkem. Průjem je sice lpší, ale stále to není dobré, o čem svědčí i to, že přestal používat záchodek a chodí výhradně za ledničku. Pro mě to znamená několikrát denně odtáhnout ledničku a uklízet kakání. Uvidíme, jak dopadneme u pana doktora. Zřejmě dostane antibiotika a doufám, že zase začne záchod používat, protože je to hodně nepříjmené. Navíc mě zase zlobí páteř a noha, takže každý pohyb je doprovázen dost velkou bolestí.

 

5.1.2011

Špičince už je líp. Antibiotika zabrala a začala si hrát i jíst. Tak jsme u doktora včera nebyli. Byla jsem tam jen sama, abych se s ním poradila. Přeci jen každý stres je pro tak maličkou kočičkou nebezpečný.

Na úterý jsem objednala na kastraci kocourka Zrzka, který k nám chodí. Potom půjdou na kastraci další kočičky. Je nejvyšší čas, aby nebyla jarní koťata, která by nikdo nechtěl.

4.1.2011

Špičinka byla včera u pana doktora, ten jí změnil ATB. Ale odpoledne se jí přihoršilo. Večer měla teplotu a zimnici, v noci jsem musela dávat lék proti teplotě. Taky jsem musela ještě v noci zatopit v litinových kamnech, protože 22 stupňů, na které mám nastavené topení jí nestačilo a třásla se. Lék proti teplotě zabral a Špičinka klidně usnula. Nechtěla však celé odpoledne včera jíst a ani ráno moc nejedla, jen trošičku mléčka vypila a masíčka taky malinko. Je ale veselejší. U tohoto koťátka se mi něco nelíbí a nevím, přesně co. Sice roste, ale její kožíšek nevypadá zdravě. Snad to nebude nic vážného. Dnes půjdeme znovu k panu doktorovi.

Potřebovala bych nutně čističku vzduchu, aby se viry likvidovaly. Ale jak to udělat. Výdajů je prostě moc.

A zlobím se na Jantárka. Včera jsem mu domlouvala, aby nekakal na zem. Sice pochopil, ale vykakal se na gauč na deku. Snad je to jen pořechodné zlobeníčko. Možná ho bolí bříško. Budeme  ještě dostávat Smectu a uvidíme.

Sasanka chtěla včera večer ven. Přímo vystartovala, když jsem jí nesla večeři. Je jí venku dobře. Jsem ale ráda, že se umí vracet do tepla, když je to třeba.

Jdeme uklízet a podávat léky a chovat malou nemocnou Špičinku.

2.1.2011

Špičinka se moc ráda chová. Přede a je šťastná. Je to milá pusinka. Jen se mi nelíbí její kožíšek. Je matný a suchý. Pan doktor říkal, že musí přesrstit, tak počkáme.

Dnes jsem  odhalila prasátko. Už několikátý den nacházím v kuchyni u linky bobek. Nevěděla jsem, kdo to dělá a dnes jsem přistihla Jantárka. Je pravda, že má trochu průjem. Dostal Smectu a ta pomohla. Možná mi tak dává najevo, že něco není v pořádku, nebo z něj roste opravdu prasátko.

Všichni měli dnes k večeři vařené kuřátko. Když se vařilo, všichni čichali a čekali. Večer bylo namísto konzervy. Nejnedočkavější byl Zrzek, který se k nám na podzim přistěhoval. Všicni se ale dočkali a moc jim chutnalo. Špičinka zatím kuřátko nejí, ani granulky nejí. Je stále na své lahvičce mlíčka a k tomu papá jen syrové hovězí maso a občas dobrou paštičku. Je to moje holčička, respektuji její přání a chutě. Jsem moc ráda, že se drží, že přežila. Už má miláček 1 kg. Zítra s ní ale musím k panu doktorovi. Kýchání se vrátilo. Sice se po vrácených ATB zlepšila, ale musí ji vidět pan doktor. Nechám jí dát i Zylexis, aby se nám zvýšila imunita.

Je mi moc líto všech malých broučků, kteří trpí nedostatkem obranných látek , protože nemohli být kojeni. Špičinka  byla ze všech koťátek nejmenší. 

Jantárek se zdá být celkem v pořádku. Jen zánět v očičku se občas vrací.

Lukášek dnes lítal po třech nožkách a hrál si  jako kotě. 

Sasanka je moc hodná kočička. Včera ráno chtěla jít ven. Samozřejmě jsem ji pustila, aby se provětrala. Odpoledne přišla spořádaně domů. Chodí sama, ví, že ji zase pustím. Dnes se vše opakovalo. Přes den byla venku a odpoledne šla dovnitř. Pěkně se najedla a usnula. Je to velký pokrok, dělá mi radost. 

1.1.2011

Máme před sebou nový rok. Je jako čistý list papíru, na který se chystám psát společně s Vámi, co nám pomáháte, protože je ve Vašem srdci místo pro opuštěné a bezbranné kočičky. Protože jsou odkázáni jen na nás. Já Vám za to moc děkuji a přeji si, aby zprávy, které budu psát byly jen veselé. Aby bylo co nejméně zvířátek, kterým nebude pomoženo.

Včera jsme měli ve Světlušce velmi milou návštěvu. Přijela paní Zdeňka Uchytilová s přítelem. Paní Zdeňka je adoptivní maminkou Sasanky a velmi nám pomáhá. Kočičky si užily mazlení a radodovaly se z mnoha dárků, které dostaly.

Srdečně děkuji paní Zdeňce Uchytilové za dárky a za podporu našich kočiček.

p1110220.jpg

 

 

 

 

 

 

p1110222.jpg

 

 

 

 

 

 

p1110229.jpg

 

 

 

 

 

 

p1110223.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1110230.jpg

 

 

 

 

 

 

p1110199.jpg

 

 

 

 

 

 

p1110202.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1110209.jpg

 

 

 

 

 

 

p1110212.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1110206.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jantárek a Špičinka

(Hana R. Č.Budějovice, 31. 1. 2011 21:01)

Vyhrkly mi slzy, když jsem si četla krásnou vzpomínku na Jantárka a Špičinku, je to moc smutný..

DĚKUJI

(Jana, 29. 1. 2011 13:11)

Děkuji všem za vyjádření lítosti a soucitu s miláčky, kteří odešli za Duhový most. Snad jim tam je dobře a nic je nebolí.

Jantárek

(Zdena D., 28. 1. 2011 8:42)

Při čtení vaší včerejší zprávy jsem nezadržela slzy. Netušila jsem, že také Jantárek svůj boj prohrál. Je mi to moc líto.
Čas je milosrdný a zmírní bolest. Vzpomínky v našem srdíčku však zůstanou.
Paní Janičko přeji Vám hodně sil a Vašim kočičkám už jen vše nej....

Jantárku a Špičinko

(Romana F., 26. 1. 2011 18:39)

zapaluju Vám na cestu za Duhový most svíčku. Ať už jste jenom šťastní.

Špičinka - Zlatíčko

(Zdena D., 24. 1. 2011 17:07)

Je mi moc líto, že tento příběh o zachráněné kočičce nemá šťastný konec, ve který jsme si všichni doufali. Chápu vaši bolest i pocit nekonečného boje s ,,větrnými mlýny".
Přeji vám hodně sil vše zvládnout.
A moc vám děkuji za vše co děláte pro opuštěné a týrané kočičky, které by bez vaší pomoci nikdy nepoznali pocit domova a lásky (byť jen na krátkou chvíli)

..

(M.., 24. 1. 2011 16:05)

Modlila jsem se,ale nepomohlo to.Musíš tady být ale pro další kočičky,které tě potřebují i když to tak moc bolí.Podívej se,kolik jsi jich zachránila a a jak jsou štastné.Moc s tebou soucítím a budu se modlit.M.

Jani,

(miila, 24. 1. 2011 11:43)

čítávala jsem teď Tvoje stránky s obavou,měla jsem zé tušení,že slabá Špičinka svůj boj nevyhraje.Je mi to moc líto,i těch daších nemocných kočinek,vím,jaký to je ,když nemůžeš pomoci.Jani,drž se,nad některými nemocemi se nedá vyhrát,zachránila jsi a zachráníš ještě spoustu dalších kočiček,které tě moc potřebují...

Špičinko

(Romana F., 24. 1. 2011 11:01)

moc kvůli Tobě i Tvé zoufalé paničce smutním. Kéž je život za Duhovým mostem opravdu lepší a Tvoje smrt ať přinese lepší život opuštěným kočičkám už tady na zemi. Já osobně se budu snažit pomáhat ještě víc než doteď.

Špičinka

(Hana R. Č.Budějovice, 23. 1. 2011 21:54)

Jani, je mi to tak líto...

ani nedutám..

(Radka K. Brno , 21. 1. 2011 17:24)

...jak moc něhy, lásky a bolesti popisujete. Jste zlatý člověk, držím všechny palečky, aby vás všechny osud tolik netrápil. Hodně sil paní Jano.

Špičinka

(Hana R. Č.Budějovice, 19. 1. 2011 17:57)

Moc držím palce Špičince,aby to nebylo FIP moc na Vás myslim Jani, já zrovna dnes zjistila,že moje Mikeška 2,5 let má nejspíš FIV nepapá 5 den a je to hrozný jí takle vidět,podávám rekonvalescenčí pastu,aby vůbec něco měla,ale je to boj a asi tuším co prožíváte,když vám takle onemocnění kočičky. Hodně síly Jani!

prosba

(Hriciková, 7. 1. 2011 11:06)

prosim Vás mohla by som sa u Vás dozvedieť alebo aj nejaké fotky vidieť ohledne voliery?mam v plánu tiež nečo postaviť svojim kočičkám.A prajem im brzké uzdravení.Děkuji

Re: prosba

(Jana, 9. 1. 2011 23:10)

Nemáme volieru, ale kolem zahrady je postavem 2m vysoký drátěný plot a ten je po celé délce ještě zahnutý směrem dovnitř, aby nemohli přelézat.