Jdi na obsah Jdi na menu
 


Listopad

 

 

Kalendář s našemi kočičkami   vystrizek-uvod.jpg

 

 Kočičky Světlušky pro Vás připravily první kalendář našeho O.S. s citátem na každý měsíc. Cena kalendáře je 225 Kč včetně poštovného. Objednávky zasílejte, prosím, na prokocky1@seznam.cz

 

Náhled celého kalendáře

 ***************************************************************** Tip na vánoční dárek pro muže!!
Nevíte, čím obdarovat svého partnera/kamaráda/bratra?
Kupte mu kalendář Kočky SOS 2012!

 

 

banner.jpg

 

 

Prosba na měsíc prosinec

pro kočičky potřebujeme sehnat prebiotické nápoje na posílení imunity.

Nápoj Viyo Cat Adult 7 x 30 ml 210 ml
... cena od 82 Kč

Chutný, prebiotický nápoj, který pomáhá posilovat přirozenou odolnost koček. Doplňkové krmivo pro kočky. Stejně jako u lidí, tak i u koček se 70% přirozeného obranného systému nachází ve střevech. Zdravé fungování střev je důležíté pro silný imunitní systém. V nápoji obsažená FOSim je nová a jedinečná formule, která má v sobě aktivní prebiotické frukto-oligosacharidy (FOS) a inulin v jedinečné a chutné tekuté formě.

Prosím, pokud můžete a chcete nám pomoci zajistit pro kočičky tyto prebiotické nápoje, můžete je zaslat na naši adresu (rubrika kontakt), nebo přispět finančně s variabilním symbolem 111. Kočičky potřebují zvýšit imunitu, aby se dokázaly vypořádat s nemocemi, které nás v posledních dnech hodně trápí. Budeme vděčni i za částku na jedno balení v ceně 82 Kč. Všem srdečně děkuji za pomoc.

29.11.2011

Pomali sbírám síly a snažím se vylízat ze všech těch smutných událostí uplynulých dnů, které mě vyčerpaly. Jde to ztuha, ale snažím se a odpočívám. Děkuji všem milým přátelům za podporu.

Viktorkovi už je lépe. Hraje si a je veselý. Hůř je na tom teď Damiánek. Stále má teplotu a zřejmě ho bolí nožky. Snad už se mu brzy taky uleví. Oba jsou v izolaci a je jim tam smutno.

Jolly má zánět v očičku, zřejmě mírnější forma Caklici a Ennynka má zvýšenou teplotu. Snad se bude taky jednat jen o virózu. Snad.

Snížeček má také zánět v očičku. Mažeme a kapeme.

Adoptivní maminku má nově Denisek a stala se jí paní Romana Krejčová, Moc s Deniskem děkujeme.

26.11.2011

Damiánek onemocněl taky, je v izolaci s Viktorkem.

Já jsem nemocná taky, nevím, zda nebudu muset do nemocnice. Všem se omlouvám za nezodpovězené dotazy.

23.11.2011

Viktorek velmi onemocněl. Od včeršího dne má vysoké teploty pře 41 stupňů se zimnicí.  3x denně dostává léky proti teplotě a mí kombinaci antibiotik. Jedná se o generalizovanou formu Calici s postižením kloubů. Včera se jen plazil a naříkal. Nemohl se postavit na nožky, nedošel ani na záchodek ani se sám nenajedl. Dnes je to již lepší. Pokud by teplota překročila 42, musela bych ho zabalit do studeného zábalu.  Musí být v izolaci, což nese těžce a stejně tak Damiánek, který je smutný a hledá ho. Viktorek musí být po hodině zavodňován, aby se neponičily ledviny. Držte mu broučínkovi palce.

A já jsem onemocněla taky. S obrovským vypětím se snažím zastat potřebné práce, což se mi ale nedaří. Tělo si řeklo o odpočinek a prostě stávkuje.  Dalo se to čekat. Vypětí s stres vykonaly své. Potřebovala bych alepoň někoho, kdo by se věnoval Viktorkovi a choval ho. Není mu dobře a tak nechce být sám.

Všem se omlouvám, za nevyřízené maily a zprávy na FB. Prosím, napište mi znovu, pokud jsem na něco zapoměla.

20.11.2011

Moureček dostal včera kolotoč, který jsem našla doma odložený. Koťátka zde jeden mají. Byl moc nadšený a okamžitě proháněl kuličku. I Madlenka se trochu zapojila, ale každopádně Mourečka se zájmem pozorovala. Potřebovala bych ještě jeden pro Ríšu. Chodí si sice hrát za Mourečkem, ale aby měl jeden pro sebe. Nemáte doma někdo nějaký, který Vaše kočička nevyužívá? Moc by se nám hodil.

Snížeček je naučený na zvuk žaluzií, když je večer či spíše v noci zatahuji. Přiběhne do ložnice a velkým skokem ve velké rychlosti přistane na posteli. Je milý.

Lukášek dnes vylezl po žebříku na střechu garáže. ANhoru mu to šlo dobře, ale dolů byl problém. Přeci jen ta jedna nožka chybí. Musela jsem vylézt za ním.

Safírek kýchá méně. Kapičky zabírají, ale nakapat mu do nosánku není snadné. Začal ale zase kýchat Denisek.

Jollíček je stále venku. Dnes přišel na jídlo až odpoledne.

Kočičí miminka Dami a Viki jsou moc milí chlapečci. Už umí naprosto všechno. Vylezou i na velké škrabadlo. Jejich hlavní zábavou jsou vzájemné "rvačky". dami už má 1100 g a Viki 1030g. Mám z nich radost. Šikovná koťátka. Umí si hrát i s kulodráhou, která je velmi oblíbená všemi.

 

 

18.11.2011

Moureček má adoptivní maminku. Malého kočičího chlapečka adoptovala paní Vlasta Vavrušková. Moc děkuji za Mourečka.

Také Miluška s Ríšou mají adoptivní maminku. Stala se jí paní Lenka Vavrušková, která nám pomáhá s inzercí kočiček k umístění. Děliki za její velkou pomoc.

Oběma patří můj velký dík. Tyto kočičky žijí ve druhém depozitu, které je samo o sobě finančně náročné, neboť se tam musí krom krmení, steliva  a veterinárné péče kompletně platit energie. (plyn, proud,voda) a tudíž je každá koruna tímto směrem velmi cenná. Jsem moc ráda, že jsou milí lidičkové, kteří nás podporují a my to tak můžeme lépe zvládat. Děkuji za pomoc a velmi si jí vážím.

Adoptivní maminku našla i  Vendulka. Srdečně děkuji paní Nině Liškové. Vendulka si to zaslouží, je to velmi něžná kočička. 

Také malí chlapečce Viki a Dami mají své adoptivní rodiče a to hned tři najednou. Jsou jimi paní Kamila Kůsová, pan David Šostý a paní Lenka Kůsová. Původně chtěli adoptovat maličkého Kubíčka a také mu poslali penízky na úhradu jeho léčení. Srdečně děkuji. Věřím, že s Daminka a Vikinka budou mít velkou radost. Jsou to "správní kluci". Nají se, vyspí a potom se rvou a u toho řvou.

Dnes nám také došel vánoční dárek pro kočičky od slečny Marcelky Hadačové. Dostali jsme granulky, kapsičky a hračky. I já jsem dostala krásný dárek. Marcelce moc děkuji, je to "zlatá holka".

To jsou krásné zprávy v těchto smutných dnech, ze kterých se stále nemůžu vzpamatovat. Navíc velký stres zřejmě oslabil i moji imunitu a onemocněla jsem nějakou virózou. Snad to brzy přejde, abych mohla naplno pracovat pro zvířátka.

Safírek nám po kastraci začal kýchat. Kapeme Gentamycin do nosánku. Stres vykonal své.  

Objednala jsem další  a koupila probiotika. Kůru prodělají naše černá miminka, dorostenci a senioři.

Chystáme i plošné odčervení. Miminka dostanou pastu, ostatní tabletku.

 

17.11.2011

11-cs-96a4463ed7845d55eaf9e41aac111f75-1-.jpg

 

 

 

 

 

 

Matýsek - starý kamarád. Mnoho jsme spolu prožili. Nidky nezapomenu, jak jsme chodili na vycházky na vodítku, když jsme ještě bydleli v bytě, jak jsi každý večer seděl a strkal hlavičku do postrojku a jak jsi se nemohl dočkat. Jak jsi byl šťastný, když jsme se přestěhovali do domku se zahradou, jak jsi chytil zmiji, popral se s kunou, jak moc jsi byl šťastný, když jsi ležel na sluníčku a vyhříval si bříško. Nezapomenu, Matýsku.

6.11. Matýsek prohrál svůj boj se zákeřnou  nemocí, nad kterou se nevítězí.

11-cs-93e55958c91f4c834fd182360cd27932-1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Malinký broučku, tak moc jsem chtěla, abys poznal život, kde se neubližuje, netýrá bolestí, kde se dosyta napapáš a dosyta si vyhraješ. Kde se proběhneš po zahradě a budeš prostě žít. Bohužel Tvůj příběh byl moc krátký a přeplněný bolestí. Snad za Duhovým mostem skotačíš se Špičinkou, Jantárkem a ostatními. Odpusť nám "lidem", jestli to vůbec lze.

Kubíček dnes podlehl svým zraněním, které mu způsobila lidská zrůda. Velmi děkuji našemu panu doktorovi, který ho denně ošetřoval. O víkendu i ve svátek.

 

15.11.2011

Kubíček poprvé sám papal. Doktor mi na odpoledne dal výbornou konzervičku pro koťátka a opravdu to byl skvělý tah. Maličký krásně papal. Je vyčerpaný tou velkou bolestí, potřebuje energii a tak je dobře, že se tak hezky najedl. Olejový radiátor už pracuje. Má tam jako v láních.

15.11.2011

Už jsem zjistila, že kulodráhu nám darovala paní Věrka Vlčková. Moc Věrušce děkujeme.

Vendulka byla dnes na trhání bolavého zoubku. Spala docela dlouho, teď je zalezlá pod křeslem.

 

15.11.2011

Matýskovi stále není dobře. Trošku jí, jinak polehává.

Maličký dostal jméno Kubíček po kocourkovi Kubíčkovi - velůkém bojovníkovi, který úspěšně bojuje s nádorem. Snad bude mít taky tolik síly a štěstí. Každý den jezdíme na injekce ATb, proti bolesti, proti zvracení a na infuze. Dnes se jeho stav ale zhošil. Stále vyheldává chladná místa, což není dobře. Ve vyhřívané kukani nechce být a ani na vyhřívací dečce. Za chvíli vyjedu pro olejový radiátor a zvýším teplotu v místnosti. Máme tu sice 22 stupňů, ale Kubíček by potřeboval alespoň 25, když leží jen volně. Krmíme po hodině 2ml. mléčka s rekonvalescenční kaší. Držte mu prosím všichni palce, posílejte energiii.  Malinké tělíčko stále bojuje. Ať mu síly vydrží, boj bude asi ještě nějaký čas trvat.

p1140001.jpg

 

 

 

 

 

 

Nálada ve Světlušce je velmi smutná. Potýkáme se s mnoha problémy, ale nejhorší jsou ty, ve kterých je člověk bezmocný. Člověka to velmi oslabuje. Prosím, pokud jsem někde na něco zapoměla, upomeňte mě. V této nelehké době mi mnoho věcí vypadává z hlavy a na mnoho jich nestačím.   

Malí kluci Dami a Viki jsou rozkošná a velmi čilá koťátka. Krásně papají, krásně si hrají a lumpačí a hlavně krásně rostou. Už mají 1 kg.

p1130006.jpg

 

 

 

 

 

 

Dnes nám došla kulodráha. Moc moc děkujeme a hlavně děkují koťátka. Náramně si hráli a moc je to zajímalo. Jen nevím, kdo nám ji koupil. Připomete mi, ráda bych poděkovala.

p1110001.jpg

 

 

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------

14.11.2011

Výsledky krve nejsou dobré, nasvědčují FIP.

14.11.2011

Matýskovi stále není dobře. Polehává a jí jen malinko. Čekám na výsledky krve.

Včera někdo zřejmě z jedoucího auta vyhodil malého kocourečka před našim domem. Způsobil mu tak vážná zranění. Má zlomenou nožku a pohmožděné vnitřní orgány. V moči má krev a v žaludku neudží mlíčko. Všechno vyzvrací. Byl podchlazený a v šoku.  Ještě večer jsem kontaktovala našeho pana doktora, který nás ochotně vzal a malému dal potřebné léky. Maličký jen leží, zranění jsou bolestivá. Dnes dostal ATB, injekci proti zvracení, proti bolesti a infuzi. Bojuje o život, který visí na velmi tenkém vlásku. Nemá naprosto žádnou chuť k jídlu. Pan doktor doporučil podávat každou půlhodinu 0,5 ml. mlíčka. Zatím to v sobě udržel.

p1110003.jpg

 

 

 

 

 

 

Začínám nenávidět lidi a přestávám se za to stydět. Jsou zlí a necitelní, sobečtí. Jak můžou, ubližují nejen lidem, ale hlavně bezbranným zvířatům. Co udělal takový maličký asi 5ti týdenní kočičí miminek, aby musel takto trpět? Provinil se snad tím, že se narodil? Zraněného vyhodili ven na mráz, aby pomali umíral v bolestech. Věřím, že Boží mlýny stále melou a semelou i tuto bestii, která mu to udělala.

Držte mu, prosím, palce, ať přežije. Nemá ještě jméno, poraďte.

12.11.2011

Srdečně děkujeme paní Zdeňce Uchytilové za dva balíky pro kočičky. Kočičky dostaly nádherné kukaně, krásné deky, spoosty hraček a velké množství kapsiček. Jsme moc rádi za tak velkou pomoc a moc si toho vážíme.

p1100004.jpg

 

 

Snížeček na nové dece

 

 

 

Další balíky došly od paní Věrky Vlčkové. Přišly tak potřebné vitamínové pasty a také mnoho potřebných věcí pro úklid a desinfekci. Moc to pomůže a moc moc děkujeme.

Velké díky také paní Janě Malé za balík s papáním pro kočičky. Opravdu je to pro nás obrovská pomoc a mnoho pro nás znamená.

Jsme závislí na darech a podpoře Vás, milých lidiček, kteří máte soucit s kočičkami, které si svůj osud nevybraly dobrovolně a ke kterým osud nebyl zrovna nejvlídnější. Snažím se jim vše vynahradit a je to možné jen s Vaší pomocí. Je to velká podpora i psychická, neboť tato práce představuje velký tlak nejen na fyzickou stránku člověka, ale hlavně na psychiku. Je pro nás velmi důležité vědět, že máme přátele, kteří při nás stojí a kteří nás podporují. Srdečné díky. 

Také chci poděkovat všem, kteří obdarovávají kočičky vánočmími dárky a plní tak jejich přání.

Matýsek na tom zrovna nejlépe není. trochu jí, ale v obličeji má velmi zbědovaný výraz. Je mi ho moc líto. Zajedeme na kontrolu.

Madlenka je velmi statečná kočička. Svůj osud přijala a ze života má radost, i když je takový, jaký je. Vozíček nevyužívá. Bojí se ho. Dokáže se pohybovat i bez něj. Madlenka dostává Ipakitine prášek z mořských korýšů), který snižuje hladinu urei, abychom podpořili a ulehčili funkci ledvin. Má krásnou lesklou srst stejně jako Moureček, kterému rekonvalecenční kašičky velmi prospívají.

Všichni na domečku prodělávají kůru  Colostrem s Aloe a Probicanem. Probican zpomaluje množení coronaviru, při kterém právě může dojít k mutaci koronaviru a následnému smrtelnému onemocnění, proto je to pro ně velmi důležité. Zejména mladá zvířata Moureček a Ríša jsou ohroženi. Kůra je dost drahá, ale věřím, že je účinná.  

 

11.11.2011

Nové fotečky Viktorka a Damiánka - ZDE

11.11.2011

Matýsek měl večer teplotu. Mám dojem, že ho bolí i záda nebo nožičky. Matýskovi se často zablokuje páteř. Má to po úraze, který měl v minulosti. Matýsek je 10,5 letý kocourek.  Musíme k panu doktorovi.

p1070190.jpg

 

 

 

 

 

 

Mám pocit, že naše kočičky si udělaly rozpis, abych musela každý den na veterinu. Jediná volná chvíle po obědě, kdy si můžu trochu odpočinout a něco udělat taky jiného než kolem kočiček mi není dopřávána. Vyplňují ji cesty na veterinu.

Příští týden v úterý je objednaný na kastraci Nefritek.

Ríšovi kapu do nosu, protože trošku kýchal. Už je to dobré. V druhé polovině listopadu plánuji očkování Milušky Ríši, Mourečka a Madlenky.

Včera nám došel balík od paní Vendulky Durak. Madlenka dostala podložky a Zrzek spoustu Gourmetek. samozřejmě si hned dal. Moc mu chutnaly a moc děkuje. Je hodný, rozdělil se s ostatními. Srdečné díky paní Vendulce za její pomoc.

Adoptivní maminku má i Ríša s miluškou. Moc děkuji slečně Lence Vavruškové.

 

10.11.2011

Safírek a Rubínek jsou dnes po kastraci. snášeli vše dobře a jsou v pořádku.

Kájíkovi už je lépe. Pan doktor se domnívá, že ho muselo napadnout několik kun, protože má kousance po celém těle. Je to možné.

Adoptivní maminku našel Moreček a Ríša s Miluškou. Jsme moc rádi a moc děkujeme.

 

9.11.2011

Kájík musel včera opět k panu doktorovi, protože zranění po rvačce ho začalo bolet. Byla změněna ATB. Dnes pojede na další injekci.

Pojede i Vendulka, která má plný nosík a protahuje nosem.

Malí kluci Dami a Viki se začlenili mezo ostatní a jsou moc spokojeni. Hrají si s hračkami Snížečka a Žofinky. Snížečkovi to nevadí, ale Jolanka se Žofinkou trucují v ložnici.

p1090882.jpg

 

 

 

 

 

 

p1090872.jpg

 

 

 

 

 

 

p1090890.jpg

 

 

 

 

 

 

p1090907.jpg

 

 

 

 

 

 

7.11.2011

Ríša chodí za Mourečkem a nevím, jestli proto, aby si s ním hrál, nebo asi mu šplhal po šplhadle. Šplhadlo je prostě stále v kurzu. Madlenka to jejich hraní a honění jen pozoruje.

Ríša je náramně mazlivý chlapec. Skočí na klín, obejme mi ruku a drží jako přišitý. Přede jak o život. Stejně i Miluška se ráda chová. Občas ale zlobí. Vyhání domácí kočičku Minku, kterou o víkendu dokonce napadla. Minka se chodí jen najíst. Spí venku. Možná vyhnala i Myšku. Prý se v lásce neměly. Mám pocit, že Miluška se snese jen s Ríšou. Je to dominantní kočička a kdo se nepodřídí, je vyháněn.

Malinká zakrsklá černá kočička na mě čeká každý den ráno, aby se najedla. Odčervila jsem ji a  po nafocení ji dám do nabídky k umístění. Je velmi přítulná a mazlivá. Nechybí někomu malinký vděčný mazílek, který by potřeboval svůj malý teplý pelíšek před zimou ?

Včera odjel do nového domova 3měsíční nalezený červenobílý kocoureček velmi milé povahy. Netrpělivě čekám na zprávy z nového domova, když "jdou děti do světa". Věřím, že nalezl skvělý domov a bude mít i dva kočičí kamarády.

Chlapečci Dami a Viki hezky rostou. Už mají jeden 800 a druhá 830 g. Pěkně papají. Už rozkousali 4 dudlíky. Budu muset koupit novou soupravu, protože dudlíky došly. Rádi také běhají mezi ostatními. potom si vylezou do velkého škrabadla do košíku a spinkají. Dudou to hodní a mazliví kluci, které bych chtěla umístit společně. Můžete si je už zamluvit.

Na očkování byl dnes Lukášek a denisek byl na kontrole. Dostal ještě injekci a zůstává na probiotikách.

Jollíček je skoro pořád venku. Už není moc bílý.

 

3.11.2011

Kájík byl včera u pana doktora, protože má na tváři absces. Zřejmě ho někdo kousnul, nejspíš Zrzek. Byl ošetřen a dostal antibiotika. Ránu omýváme heřmánkem.

Na vyšetření jel i Denisek, protože se sice podařilo Herpes zahnat z dýchacích cest, usadil se ale ve střevech a Denisek má průjem. Dostal patřičnou léčbu s ATB.

Jollíček je bez teploty, která ho trápila několik dní. Prodělává mírnější formu Herpes.

Kluci Dami a Viki rostou jako z vody. Rozkousali oba dudlíky a musela jsem koupit novou lahvičku. Nejdříve nový tvar dudlíku nechtěli, ale nakonec byl hlad silnější a začali pít. Oba byli podruhé odčerveni. Hrají si, běhají a perou se. Dami dobírá antibiotika.

Jolanka má novou adoptivní maminku, která ji výrazně finančně pomáhá. Moc děkujeme paní doktorce Pavle Kučerové.

Miluška s Ríšou jsou na domečku spokojeni. Pěkně jí a užívají si teplíčka a hovění si na gauči. Příští týden půjdou oba na očkování. Jsem ráda, že Ríša nepozná zimu a mráz venku, bez přístřeší, tak jako Miluška. Asi jen málokdo si umí představit, jak je zvířátku venku, když mrzne, chumelí a nemá se kam schovat. Je nemocné a neléčené. Jen málokdo pomyslí na všechny, co jsou venku, trpí zimou, hladem, nemoci a nikdo jim nepomůže. Přežijí jen nejsilnější a ostatní umírají. 

Moureček si s Ríšou rozumění a stále si hrají. Madlenka se moc ráda chová. Ve vozíčku být nechce. Umí se pohybovat i bez něj.

 

 HLEDÁM DOBROVOLNÍKY NA VÝPOMOC V DEPOZITU
•Docházení do útulku (nejlépe pravidelně, například 2x týdně nebo dle dohody)
•Krmení koček, úklid útulku, čištění škrabadel,česání……. mazlení, mazlení, mazlení…

 

 

Nápoj Viyo Cat Adult 7 x 30 ml 210 ml

cena od 82

Chutný, prebiotický nápoj, který pomáhá posilovat přirozenou odolnost koček. Doplňkové krmivo pro kočky. Stejně jako u lidí, tak i u koček se 70% přirozeného obranného systému nachází ve střevech. Zdravé fungování střev je důležíté pro silný imunitní systém. V nápoji obsažená FOSim je nová a jedinečná formule, která má v sobě aktivní prebiotické frukto-oligosacharidy (FOS) a inulin v jedinečné a chutné tekuté formě.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Přátelé,

(Jana, 23. 11. 2011 22:10)

děkuji Vám za Vaše slova.

Smutný čtení,

(Míla O., 18. 11. 2011 16:02)

s nemocí a smrtí se nějak srovnám,patří k životu,ale ta lidská bezohlednost a krutost,to mi nejde na mozek,to je neodpustitelný...doufám,že boží mlýny melou...

Re: Smutný čtení,

(Lenka Vavrušková, 19. 11. 2011 18:02)

To jste napsal moc hezky a také doufám, že melou, protože tohle nikdy nepochopím.

Vzpomínám!!

(Lenka Vavrušková, 17. 11. 2011 23:08)

Je mi tolik smutno z té zprávy o Matýskovi a Kubíčkovi, tolik krásné bytosti a museli odejít....vždy se budu ptát proč??? Věřím jen, že za Duhovým mostem je čeká POUZE láska a žádné utrpení....Soucítím s Vámi paní Jano

Broučínek

(Zdena D., 14. 11. 2011 19:09)

Chudák malý Broučínek.Je tady teprve krátce a už zažil tolik bolesti.,,Lidé" dokáží být skutečně krutí a dokážou napáchat zbytečné utrpení. A proč to všechno? Snad z pohodlnosti a nebo lítosti nad ztrátou jejich peněz, které by museli obětovat na kastraci své kočičky.
Nechápu to!
Přeji kocourkovi aby se uzdravil a aby ho už v jeho kočičím životě potkávalo jen vše nej....
Vám přeji hodně sil ve vaší namáhavé práci. Moc si vás vážím :-))

dobrovolníci

(Adéla Ailová, Domažlice, 11. 11. 2011 9:07)

Taky bych ráda pomáhala, ale taky jsem z daleka :-(

dobrovolníci

(H. Rotbauerová Č.Budějovice, 3. 11. 2011 19:48)

Jak já bych ráda pomáhala Jani na domečku, škoda, že jsem tak daleko, ach jo:o(