Jdi na obsah Jdi na menu
 


Říjen

 Kočičky Světlušky pro Vás připravily první kalendář našeho O.S. s citátem na každý měsíc. Cena kalendáře je  225 Kč včetně poštovného.  Objednávky zasílejte, prosím, na prokocky1@seznam.cz  

Náhled celého kalendáře

 

vystrizek-uvod.jpg 

 

 

 

 

 

 

vystrizek-2.jpg

 

 

 

 

 

 

vystrizek-5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

31.10.2011

Vyhlašuji STOP stav v přijímání kočiček. Bohužel kapacity jsou překročeny. Není dostatek prostoru, nejsou finance a není více sil. Kočička Myška utekla, když ostatní kočičky vylomily průlez. Samostatnou místnost jsem pro ni neměla. Všude jsou kočičky. Navíc nelze být na dvou místech současně. Dvě depozita jsou víc než náročná.  Faktura jen za veterinární péči za měsíc říjen dosáhla 18 tisíc. Máme velké problémy udržet chod depozita. Navíc můj zdravotní stav není dobrý. Je to následek změny léků a dlouhodobého vyčerpání. Psychický tlak v poslední době je opravdu velký. Jsem nucena zvolnit tempo a snažit se nějak přežít. Omlouvám se, že někdy se mě nemůžete dovolat, ale jsou činnosti, při kterých to nejde. Krmení miminek, péče o Madlenku, podávání léků, prakticky denní cesty na veterinu, jsou činnosti,  při kterých to prostě nejde. Je mi líto, že ne každý to  dokáže pochopit. Zvu všechny, kteří kritizují, na návštěvu nejlépe celodenní, aby poznali, jak takový obyčejný den v depozitu vypadá. Možná potom změní názor.

Dopoledne jsme byli s Damiánkem a Viktorkem u pana doktora. Damiánek dostal injekci a Viki byl také vyšetřen. Na zítra dostali odčervovací pastu - budou podruhé odčerveni. Stále uličníky krmím po 3 hodinách. Ve dne i v noci. Přemýšlím, že už by pomali v noci mohli vydržet. Damiánek bude od zítra brát ATB v tabletkách.

Jel i Mikinek, který byl na přeočkování. Chlapeček se bál a celou cestu naříkal. Ještě dlouho se po mě doma vyčítavě díval.

Odpoledne jsem vyjela s Jollíčkem. Zdálo se, že bude v pořádku, ale teplota opět vyskočila. Dostal antibiotika a mastičku do očí.

Na příští týden jsou objednaní černí kluci na kastraci.

Mikinka je po vytrhání zoubků v dobré kondici a velmi jí to prospělo. Prakticky se své nemoci zbavila a nemusí ani žádné léky.

Lukášek dobral včera antibiotika a je v pořádku.

Dnes večer jsem dostala dárek a to živou myšku od Milušky. S díky jsem si vzala a vypustila ven, aby to neviděla.

Moureček dnes běhal jako o závod. Skákal po škrabadle, až jsem měla strach, že spadne. Madlenka vše pozorovala.

 

 

29.10.2011

Moureček dobral ATB a je mu dobře. Hraje si, skotačí a aportuje myšku i injekční stříkačky. Je to zlatíčko.

Madlenka nám tloustne, což by neměla.

Snížeček prodělal v posledních dnech 3. epizodu virózy. Nahnal mi hodně strachu. dnes už si ale hraje se Žofinkou.

p1090785.jpg

 

 

 

 

 

 

p1090778.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1090782.jpg

 

 

 

 

 

 

p1090786.jpg

 

 

 

 

 

 

Dami a Viki rostou. Už nechtějí být zavřeni a občas mi utečou. Musí ale ještě v karanténě být. Létají nám zde viry a mohli by se nakazit. Lukášek dobírá ATB, Mikinkovi se viróza vrazila do očka, stejně tak Montíček.

p1090788.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1090789.jpg

 

 

 

 

 

p1090792.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

p1090797.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Kluci už mají 650 g. Včera u nás byli 14 dní a váhu více než zdvojnásobili. Příští týden je čeká druhé odčervení.

Madlenka dostala z útulku Tibet vozíček. Zkoušela jsem jí ho nasadit, ale bojí se ho. Nechám ji nějaký čas, aby si ho "očichala". Zřejmě z něj cítí ještě kocourka, kterému vozíček patřil. Věřím, že si na něj zvykne a bude s ním moct "chodit". Děkujeme paní Bětce Humlíčkové za poskytnutí vozíčku pro Madlenku.

 

 

24.10.2011

Moureček má přidaná injekční ATB, protože Herpes se vrátila. Od soboty už mu je ale mnohem lépe. Teploty klesly a začal jíst. Zadní nožky ho ale ještě bolí. Dostává vitamínovou pastu, Probican, rekonvalescenční kaši a Plerasan. Dnes jsme si dlouho hráli, abych mu to nějak vynahradila, že je tak nemocný.

Špatná zpáva je, že Myška zmizela. V noci někdo vyrazil dvířka v průlezu a ona utekla. Snad se zdržuje někde v domě. Může být i na půdě. Jídlo najde všude. Snad se brzy najde.

U pana doktora byl dnes Lukášek. V posledních dnech byl unavený a více polehával. Probíhá u něj Herpes. Je očkovaný, proto má zatím mírný průběh. Dostal antibiotika.

Na vyšetření byl i Denisek, protože začal kýchat. Dostal injekci Zylexisu a kapky do nosu.

Na očkování byla i Jolanka se Žofinkou. ty však cestu i vyšetření prožívaly šokem. Domluvili jsme se s panem doktorem, že tak bojácné kočičky přijede očkovat k nám domů, aby netrpěly tak velkým stresem. Žofinka ještě nikdy nikde mimo domov nebyla a tak to pro ni šok byl. Jolanka má panickou hrůzu z neznámých lidí. Chudinky malé se na sebe tlačily v přepravce.

Na kontrole byl i Moureček. Ten snáší cestu i vyšetření dobře, stejně tak Denisek bývá v pohodě. Lukáškovi to také moc nevadí, i když nadšený nebyl.

Malý Damiánek a Viktorek už chodí sami na záchodek. Jsou to šikovní kluci. Damiánek už váží 550 g. a Viktorek 530 g. Už k nim nebudu muset za chvíli v noci vstávat, což jsem ráda, protože únava se stupňuje.  

21.10.2011

Včera jsem si myslela, že snad budu muset na kočičím domku i spát. Moureček nebyl k odtržení od Ríši. Je jim spolu dobře, moc si rozumí, i když Ríša je divočák. Moureček je vděčný za chvíle hry. Jenže když se vrátím později, skončím s prací doma hodně pozdě  a není potom čas na ostatní činnosti. Vázne mi odesílání věcí z aukce, vázne mi odepisování na Vaše maily a vázne mi v poslední době vše. Navíc jsem děsně unavená a vůbec se necítím dobře. Už přes týden jsem se s malými černými kluky nevyspala. Mám i  nové léky, které mi asi "nesedí".  Snad bude zase líp.

Damiánek je velmi dravé koťátko. Když dostane lahvičku s mlíčkem, tak o ni zápasí s pomyslným nepřítelem, že to často odnese moje ruka a neobejde se to bez krve. Přitom dudá do dudlíku a celý se polije.

Viktorek byl zpočátku náramně ukřičený. Nyní je to klidný chlapeček, který krásně papá. Za chvíli budou mít 0,5 kg. Ranní a odpolední mističku se syrovým hovězím pěkně sní.

Začátkem příštího měsíce půjsou na kastraci Rubínek, Safírek a Nefritek.

Denisek je malý velký žrout. To, co dokáže sníst on na jedno posezení, jiný nedokáže. Roste z něj malé vypasené prasátko a zřejmě bude konkurovat Lundušce.

Myška se jeví být v pořádku. Chodí na záchodek, jí i pije. Jen její psychika se mi nelíbí vůbec. Zavření nese stále stejně těžce a strach má také pořád. Je to kočička velmi bázlivá, i když pokud  nemá možnost útěku, nechá se hladit a přede. Vidím však na ní, že nejraději ze všeho by utekla z dosahu jak člověka, tak druhých koček. 

 

 

20.10.2011

Mourečkovi je trochu líp, ale puchýř na jazyku je stále. Potíráme mastí a bereme analgetika. Snad bude zítra zase o fousek líp. Dnes večer Moureček aportoval. Naprosto skvěle jako vycvičený. Tentokrát jsme házeli stříkačku. Krásně se mu nosí a běhal by jako divý, ale museli jsme jen chvilku, aby se neuhonil.

Myška je po kastraci. Byl to pro ni opět stresující zážitek. Už po cestě k doktorovi v přepravce naříkala. V autě se bála. Zákrok snesla dobře, ale ještě dnes nejedla. Snad si dá něci přes  noc, až se zase uklidní. Ani hlazením jsem ji nepřesvědčila.

Snížeček už umí prolézat průlezem. Budu ho muset hlídat. Venku je přeci jen zima a i když je to už velký kluk, je stále malý.

Madlenka má přislíbený vozíček z útulku Tibet. Srdečně děkujeme paní Humlíčkové.

Má také novou adoptivní maminku a to zrovna tři najednou. Je jí paní Miroslava Pokorná a dcery. Moc děkuji za Madlenku. Madlenka je bude mít na dobré papání a na plínečky. Bude také dostávat podpůrné léčebné prostředky na podporu ledvin, které jsou u ochrnutých kočiček velmi přemáhané.

Damiánek a Viktorek by se chtěli pořád chovat. Potřebovali by jednoho člověka jen sami pro sebe. Koukají na mě a povídají mi.

19.10.2011

Mourečkovi se vrátila nemoc. Má na jazýčku velký puchýř a proto nejí. Je mi chlapečka moc líto. Bolí ho to a dostává injekce proti bolesti. Po té se může najíst. Dostal také depotní antibiotika. Teplotu naštěstí nemá a je veselý. Nemůže ale za Ríšou, aby si pohráli. Sotva začla trochu přibírat, potká ho nemoc znovu, chudáček malý.

Po cestě do domečku vídám na poli "odrostlé kotě". Dávám mu jídlo, ale zatím se nepřiblížilo, bálo se a tak jsem ho viděla jen zdálky. Dnes ale sedělo u cesty a čekalo na mě. Viděla jsem ho zblízka a zděsila jsem se. Je to kočička a dospělá a má někde koťátka. Může vážit kolem 1,5 kg. To Moureček je malá nudlička a váží 2 kg. Je malá a zakrslá a vypadá na 5ti měsíční kotě. Dnes snědla najednou celou konzervu a ještě kapsičku. Zřejmě něčí z okolí je, nevím ale koho. Ten by si ode mě něco vyslechl, kdyby se mi to podařilo zjistit. Musela jsem se zamyslet, jací lidé vlastně jsou, proč jsou tak krutí a sobečtí. Copak jedna malá kočička toho tolik sní, že by oni měli málo? Nechápu a nikdy nepochopím. Bylo mi z toho moc smutno a je stále. POřád na ni musím myslet a stále ji vidím. Jak musí vypadat ta koťátka? Proč se narodili ? Jen aby trpěli? Proč ?

Zítra jde Myška na kastraci, tak nám držte palce.

Malí chlapečci rostou a přibývají. Nejraději mají syrové hovězí. Konzervičky zatím nechtějí. Spinkají v kukani, ale stačí na ně zavolat: "Klucí, budeme papat" a už se ozývají a lezou ven. Šphají rychle na klín a každý chce být nakrmen první. Malé černé ukričené pusinky.  

18.10.2011

Navštivte, prosím, novou aukci, která je věnována kočičkám Světlušky a na úhradu energií v Kočičím domečku. Děkuji všem, kdo nás podpoří. AUKCE - ZDE

 

17.10.2011

Damiánek a Viktorek pěkně papají. Přibrali od pátku každý 90 g. Víte jak se papá škrábané hovězí? Strčí se do něj  hlavička a chrochtá se a vysává dokud  z talířku nezmizí. Dnes jsem je musela přestěhovat do větší krabice, aby se mohli víc pohybovat. Jsou to malá zlatíčka. Krmíme stále po 3 hodinách i v noci. Dokud nebudou mít 600 g, asi se nevyspím. Ale to se nedá nic dělat, hlavně aby byli zdraví.

Myšku jsem objednala na čtvrtek na kastraci. Už docela hezky jí a na záchod taky chodí. Myslím, že ten nejhorší stres překonala. je ale stále smutná a bojácná.

Moureček zlobí s jídlem. Je strašně rozmlsaný. Když byl nemocný, dostával rekonvalescenční kaši od RC. Protože mu chutná, dostává ji stále. Jenže by nechtěl nic jiného, zlobílek. Dnes jsem mu dala dobrou Shebu s omáčkou a mohla jsem si ji sníst sama. Potom jsem zkusila kapsičku Whiskas s omáčkou a to už mu jelo. Kaši bude dostávají jen ráno, aby jedl i ostatní.

Denisek je opravdu velký jedlík. Ke druhé večeři dostali konzervičku, tak si dal. Potom šel zkontrolovat, co nechala koťata a taky to dojedl. Pak si dal kotěcí granulky, přemístil se do ložnice a vyjedl další granulky, co má Jolanka dietní. Kam to ten kluk dává? Asi do špíčků, co má na bříšku.

Tak jsem se dnes při krmení prcků zamyslela. Čím to je, že člověk si zamiluje každou kočičku, i kdyby jich měl snad tisíc. Čím si nás dokážou tak rychle získat? Jsou to opravdu miláčci ty malé šelmičky a mají v sobě něco kouzelného nedefinovatelného a člověk je musí milovat, i když někdy zlobí a možná právě proto.

16.10.2011

Černí chlapečci už mají jména. Zašívaný se jmenuje Damiánek a druhý Viktorek,  protože je strašně ukřičený. Damiánek přibral za dva dny 55 g. a Damiánek 42 g. Střídavě se krmí syrovým hovězím a mlíčkem. Jsou to velmi upištěná koťata. Jakmile mě uvidí, spustí. Nejvíce křičí samozřejmě Viktorek. Škrábou se ven z kukaně a nevím, co chtějí. Dělají to i když jsou najezeni. Asi hledají mámu.

Děkuji slečně Marcelce Hadačové za balík pro kočičky. Dostaly spoustu papání, hračky a různé dobrůtky. Moc děkujeme.

Kočička Myška už chodí pěkně na záchod. Projímadlo pomohlo. Příští týden bych ji chtěla nechat vykastrovat, pokud bude všechno v pořádku. Připadá mi ale smutná. Je to pro ni velká změna a ta potřebuje čas. 

Z Mourečka roste převeliký mazlíček. Jen škoda,  že času je na mazlení a hraní tak moc málo. Každý chce. Miluška si chce posedět na klíně, Madlenka samozžejmě taky moc ráda a Moureček chce asistovat při hrách. Jen Ríša si vystačí, i když pro pohlazení taky příjde. Dnes si s Mourečkem vyhráli. Donesla jsem jim malou skříňku, která má nahoře otvor. Pootevřenými dvířky běhali dovnitř a dírou lezli ven. Při tom na sebe číhali. Myška mě taky potřebuje, aby se ochočila.

 

16.10.2011

Malí prckové už lépe jí. Zachutnalo jim syrové hovězí. Tak střídáme maso a mlíčko. Zatím mají pracovní jména "Zašívaný" a "Zlobivý". Zlobivý totiž nejvíc křičí a u jídla nejvíc zlobí. Zašívaný je šikovnější a je také větší.

Myška se moc ráda hladí. Leží na gauči a nechá si hladit bříško. Přede u toho. S jídlem ale žádná sláva. Nevím, jak hodně jedla dříve, ale teď to nepřehání. Nejraději má granulky Sanabelle. Nejvíc jich zmizí přes noc.

Moureček se včera schoval do umyvadla a odtud na mě vykoukl. Ríša je hyperaktivní kocourek. Teď s ním navíc cloumá i puberta. Moureček ho musí často usměrňovat. Ríšovy výpady snáší jediná Miluška. Moureček je velký mazlílek s něžnou povahou.

Madlenka neudělala po cvičení žádný pokrok. Myslím, že její stav už je neměnný. Jednám s útulkem Tibet na zapůjčení vozíčku na zkoušku. Jejich kocourek, který ho používal, zemřel. Jinak má stále radost ze života. Ráda se dobře nají a moc ráda se chová na klíně.

15.10.2011

Koťátka v noci pěkně jedla, ráno ale nechtěla a v poledne taky ne. Byli jsme u pana doktora. Ten udělal sono a konstatoval, že koťátka mají problémy s přechodem na umělou stravu. Sháním kojící kočku. Jedno koťátko bylo navíc kousnuté psem a rána musela být zašita. Byla nasazena ATB. Rána byla infikovaná. Broučci to nemají vůbec snadné. Bolí je bříška. Dostali každý injekci a kapičky. Jsou hodně malí.

Myška už konečně byla na záchodě. Jinak celkem žádný posun k lepšímu. Nechá se sice pohladit, ale stále je vidět, že má velký strach.

 

14.10.2011

Myška byla vyšetřena. Dostala injekci na žaludek a střeva a projímadlo. Zatím to nezaúčinkovalo. Uvidíme do zítra. Byla také ošetřena přípravkem proti ušnímu svrabu. 

Dnes jsem musela na domku hodně spěchat. Byla hlášena dvě malinká koťátka, která v ostatních zařízeních odmítli přijmout. Malincí prckové v telefonu tak naříkali, že se nedalo odříct, přesto že jsem už za hranicemi svých možností a to jak fyzických, tak finančních. Moureček nesl nelibě, že se nemohl dostatečně vyřádit s Ríšou.

Nová koťátka jsou dva černí chlapečci. Jména ještě nemáme, poraďte. Naštěstí jsem měla doma kotěcí mlíčko, ale zítra budu muset zajet k doktorovi pro další. Chlapečci mají asi 3 týdny.

p1090712.jpg

 

 

 

 

 

 

p1090714.jpg

 

 

 

 

 

 

p1090715.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

14.10.2011

Myška začala jíst. Také pila vodu. Nebyla ale za celou dobu na záchodě. Odpoledne jedeme k panu doktorovi.

13.10.2011

Kočička Myška přes noc jedla. Dokonce se nechá i hladit. Objednaná kastrace musela být odložena. Myška se musí nejdříve uklidnit a zvyknout si na nové prostředí. Pro rekonvalescenci je důležitá psychická pohoda kočičky. Myška je velmi bázlivá. zřejmě nemá s lidmi dobré zkušenosti. Nebude to vůbec snadné.

Moureček moc rád chodí za Miluškou a Ríšou. S Ríšou si hrají. Když odcházím, musí ale zpět za Madlenkou. Bývám na domku stále déle. Teď se snažím věnovat Myšce a dát Mourečkovi čas, aby si mohl pohrát s Ríšou. Ven Mourečka už nepouštím. Je zima a dobírá ATB. Vracím se stále později a nestihám činnosti spojené s aukcemi, které jsou pro nás velmi důležité, neboť výrazně pomáhají zajišťovat nezbytné finance. Náklady ve Světlušce se hodně zvedly. Vytápění domku není nejlevnější, neboť je to domek starý a poměrně studený. Celkové náklady na měsíc přesahují 25 tisíc.

Velmi děkuji paní Mirce Steňkové, která darovala krásné věci do naší podzimní aukce a dokonce ji celou postavila na FB. Je stím spojeno mnoho práce a moc jí za to děkuji. V tomto časově náročném období to velmi pomohlo. Díky patří také paní Danielce Kabaštové, která zpracovává  po skončení aukce tabulku vydražených věcí. Moc děkuji za výraznou pomoc. Sama už nestihám. V podstatě obhospodařuji dvě depozita, uklízím dva domky a všechno je dvojmo.

Snažím se připravovat púodklady pro tisk kalendáře.

Včera jsem byla na vyšetření s Deniskem, protože v posledních dnech pokašlával. Pan doktor potvrdil nález na průduškách a Denisek dostal antibiotika. Je to stále zdravotně slabý kocoureček. Prohlédl mu i kýlu, ktzeráý se mírně zvětšuje. Na celém bříšku nalezl bouličky, které mu zůstaly po tom, co ho někdo jako malé kotě v kravíně zkoupal. Tehdy měl na bříšku velkou krvavou podlitinu a vytvořila se kýla. Myslela jsem, že už se to všechno vstřebalo, za tu docela dlouho dobu., ale ještě ne zcela. Nechápu, jak mu mohl někdo takto ublížit. Je tak moc milý chlapeček, co miluje lidi.

Sazínek neche být v domku. Nají se a někam odchází. Možná něčí z okolí je, ale rozhodně má stále velký hlad. Na posezení spapá dvě kapsičky.

 

11.10.2011

Naše krásná děťátka Snížeček a Žofinka dnes slaví 4 měsíce. Dostali dobré papáníčko a hračku, jak jinak, s peříčkem, to oni nejraději. Buďte zdraví a šťastní, chlupáčci moji nádherní.

Dnes přijela třetí kočička z Moravské Třebové. Je to kamarádka Milušky a Ríši. Zatím je ve stresu a odmítá jídlo i pití. Uvidíme přes noc, jestli si něco přeci jen nedá. Kočička se jmenuje Myška a je to krásná mourinka. Myšku přivezl pán, který se o venkovní kočičky staral. Dostali jsme tašku papání pro kočičky a velkorysý finanční dar. Pán bude tyto kočičky i nadále finančně podporovat, za což jsem velmi vděčná.

Na domeček dnes někdo vyhodil kotě. Když jsem krmila Maxíka, někdo na mě zoufalo mňoukal. Když jsem se rozhlédla, uviděla jsem na půdě černé kotě. Je to nádherný černý chlapeček, asi 5ti měsíční s překrásnou sametovou srstí. Je v dobrém výživovém stavu. Není to kotě toulavé, ale někým vyhozené. Je na něm vidět, že bylo dobře opečované. Na druhé kočky zvyklé není a bojí se jich. Dala jsem ho do pokoje, kde obvykle spává Minka. Dostal jméno Sazínek.

Kočičky na domečku dnes dostaly polštářky na hraní, které jsem pokapala kozlíkovými kapkami. Nejvíce se po nich rozdováděl Moureček. Skákal na Madlenku, kousal ji a hráli si spolu.

Jolance už je dnes lépe. Dostala dietní kapsičky a granulky RC. Také Probican, Calopet a Bezopet. Docela jsem si oddychla. Jsem ráda, že je holčičce lépe.

Venkovní bíločerný kocourek, docházející na domeček na jídlo se také zlepšil. Je vidět, že Convenie zabrala. Očička má mnohem lepší.

Opravdovým překvapením pro mě byl dnešní mail od paní, která se na veterině v Mostě starala o Madlenku. Pošle jí 5,5 tisíce. Tato informace mi opravdu vzala dech. Madlence hned objednám vozíček, aby se mohla lépe pohybovat. Velké srdečné díky.

Podpora a pomoc všech Vás, milých lidiček, nám moc pomáhá. Je to velká pomoc pro kočičky, ale i pro mě. Mě dodáváte síly, naději a důležitý pocit, že nejsem ve svém konání sama, že má práce má smysl. Jasně cítím Vaši podporu a vím, že jste se mnou. Nejsou slova, kterými bych náležitě Vám, co nám pomáháte, poděkovala. Moc to pro nás znamená, děkujeme. Děkuji, že jste s námi.

 

10.10.2011

Jolanka odpoledne zvracela a měla průjem. Nejí a je zalezlá ve skříni. Musíme přečkat do zítra, až bude doktor. Bojím se o ni.

8.10.2011

Mourečkovi už je lépe. Byl dnes bez teploty a papal. Také se napil rekonvalescenční kašičky, kde jsou veškeré potřebné živiny s vitamíny a minerály. Choval se a potom si šel na své škrabadlo . Madlenka se o něj vzorně stará. Při dnešním cvičení s Madlenkou jsem zaznamenala, že při cvičení jednou nohou, hýbe druhou. Na nožkách se ale vůbec neudrží.

Včera jsem nechala dovézt 450 kg. steliva. Rozdělila jsem ho do kočičího domku s zde. 

Večer se podařilo chytit kocourka, který dochází do domku na jídlo a je nemocný. Dostal depotní ATB a mastičku do očí. Sice se bál, ale chytit se nechal a ošetřit také.

 

7.10.2011

Dnes nám došel balík od paní Vendulky Durak. Madlenka dostala hromadu plíneček a Zrzek spoustu Gurmetek a taky kapsičky. To si nacpe bříško, křikloun jeden. On rád papá dobré konzervičky a hlasitě si o ně umí říct. Moc děkujeme.

Moureček dopoledne polehával. Mnoho nejedl, ale vypil rekonvalescenční kašičku od RC. Madlenka ho opečovává. Teplota znovu vyskočila, ale není tak vysoká jak byla včera dopoledne. Musíme čekat, až se účinek ATB rozvine úplně.

Koťátka Snížeček a Žofinka a zřejmě i maminka Jolanka asi někde vypila hopsinkovou šťávu, protože od rána poskakují a hrají si. Zlatíčka.

Ostatní většinou v tomto deštivém počasí pospávají.

6.10.2011

Mourečkovi už je mnohem lépe. ATB zřejmě zabírají. Pěkně se najedl a vylezl si na svoje škrabadlo. Tam se mu moc líbí. Od zítra bude brát tabletky a budeme kapat očička.

Miluška je velká mazlilka. Moc ráda sedí na klíně a mazlí se. Využívá doby, kdy zatápím a topím v kamnech, aby měli teplo. To si užívá pohody na klíně a vyhřívá se u kamen. Ríša se taky rád hladí.

Kocourek, který do domku dochází na jídlo, je také nemocný. Připravila jsem pro něj Convenii, ale dnes večer na jídlo nedošel. Byl na domku ráno a dost se najedl. Snad se zadaří zítra.

6.10.2011

Moureček byl vyšetřen a opravdu se jedná o Herpes-virózu. I na jazýčku má vřídky, které ho bolí a nemůže papat. Dostal antibiotika a rekonvalescenční kašičku, kterou může lízat. Brouček je celý nešťastný a drží se maminky Madlenky.

5.10.2011

Malinký Moureček onemocněl. Pokulhává na nožku a večer měl horečku. Dostal tabletku proti teplotě a hned zítra musí k panu doktorovi. Chudinek je zalezlý v krabici a odpočívá. Zřejmě Herpes-viróza.

4.10.2011

Děkuji paní Věře Procházkové za krásné věci do další aukce a také za šantové polštářky. Ríša se mohl zbláznit radostí. Vyhazoval je do vzduchu a skákal. On je vůbec velmi hravý chlapec. Dříve, když žil venku, asi žádnoiu hračku neměl. Dokáže si vyhrát se vším, co mu dám. Miluje myšky, balonky, tunel i krabice je bezva. Také Madlenka má konečně hračku, se kterou si dokáže hrát. Otírala se o polštářek a byla moc spokojená.

Děkuji také adoptivní mamince kocourka Míši - paní Adéle Alexandře Ailové za finanční podporu i za balík s pochoutkami pro Míšu. Také za krásnou kukaň an spaní.  

Děkuji paní Zdeňce Najmanové za balík s velmi potřebnými podložkami pro Madlenku.

Děkuji adoptivní mamince kocourka Nefritka paní Haně Lipovské za finanční podporu a za balík s dobrůtkami pro Nefritka. Moc mu chutnalo. 

Ríša s Mourečkem si spolu pěkně hrají. Dopoledne běhají po zahradě, pořádají dostihy a trénují šplh po stromě. Miluška se většinou sluní.

Masáže a cvičení s Madlenkou stále pokračuje. Zaznamenala jsem sílu v zadních nožkách. Určitě nejsou tak ochablé, jak byly. Postavit se na ně ale nedokáže.

Přistěhovalo se k nám sousedovo kotě - krásná želvička. Nají se a pozoruje naše koťátka. Užívá si teplíčka. Být venku samotné na zahradě, když už není moc teplo se mu jistě nechce. Přestávám některým lidem rozumět. 

Tento týden musím nakoupit opět stelivo. Zásoba, se kterou jsem počítala nejméně do konce roku, je spotřebovaná. Navíc faktura za veterinu za září se vyšplhala na téměř 16 tisíc. Ke všemu nám přibyla položka za energie na kočičím domku. Nevím, jak to zvládneme.

3.10.2011

Caesárek, milý a hodný kocoureček odešel za Duhový most. Za Světluškou a Vilíčkem, svými sourozenci.1-cs-b396a429cd19c0d811059fadc5bd9710--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Budeš mi moc chybět, Caesárku. Nebylo mého kroku na zahradě, který jsi neprovázel a neustále ses otíral o nohy. Až tyto poslední dny, kdy Ti bylo zle. Zůstalo velké prázdno. Se mnou však budeš dál, v mém srdci, v mých myšlenkách mě  budeš provázet dál, tak jako vždycky. když Ti bylo dobře. Caesárka podporovala pravidelně paní Jana Smistíková. Děkujeme.

Fotoalbum

2.9.2011

Včera jsme měli velmi milou návštěvu. Přijela paníé Renatka Vojtová a paní Hanička Rotbauerová. Prožili jsme krásný a příjemný den. Kočičky se pomazlily a dostaly spousty potřebných věcí. Také Madlenka dostala podložky, které stále nutně potřebujeme. Stejně tak i desinfekční prostředky a mnoho dobrého papání. Moc děkujeme za milou návštěvu.

 

 

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Myška

(Komárkovi, Moravská Třebová, 1. 11. 2011 18:32)

Jmenujeme se Komárkovi a jsme z Moravské Třebové. Chtěli bychom doplnit stručnou zprávu z 31.10. o Myšce.
Protože už na domku v Lačnově pobývala tříbarevná Adélka ( Miluška ) a kocourek Bertík ( Ríša ), dohodli jsme se, že tam i poslední Myška s kamarády po kastraci zůstane. Rodina od schodů se z bytu odstěhovala a kočeny se neměly kam vrátit. Ani nebyly jejich, jen jim vypomáhali žít. Současně jsme nabídli útulku finanční příspěvek na tyto tři kočky 1.000,-Kč měsíčně, což jsme dodrželi.
Byli jsme ujištěni, že Myška nemůže utéct, ale přesto jsme poprosili, aby průlezka ve dveřích byla zajištěna. Žádná kočka nemá sílu Bivoje, aby přetlačila cokoliv těžkého, ať zevnitř nebo zvenčí, pokud by tam zarážka byla.
Zbývá dodat, že Myška je po kastraci zesláblá, z neznámého prostředí vystresovaná, vyhládlá. Je drobná, světlešedě mourovatá s nádhernýma zelenýma očima.
Obracíme se na Vás, obyvatele Lačnova i Svitav, kteří budete tyto řádky číst s prosbou, abyste nechávali venku misku s granulemi a vodou. S nastávající zimou si sama těžko najde potravu, je zmatená.
Nechceme ji od Vás chytit, jen zavolat na uvedené číslo, kde se pohybuje. Zítra znovu pojedeme prohledat a provolat okolí Lačnova s přáním, že zázraky se občas dějí.
Doma máme čtyři kočičí nalezence, z toho tři nemocné. A za roky, kdy jsme každodenně chodili ke schodům kočky krmit, jsme si k nim vytvořili hezký vztah a není nám lhostejné, jak se Myška trápí. Co nás však zaráží je, že ve zprávě nebylo ani jedenkrát " je mi líto ". Zato my máme od té doby špatné spaní plné výčitek.
Prosím, pomůžete Myšce ? Moc děkujeme, dobří lidé stále ještě žijí.
Telefon : 461 316 368
Mobil : 725 823 808

Caesárek

(Míla Žamberk, 4. 10. 2011 8:01)

Už ho nic nebolí a je mu dobře.spi sladce.

Caesárek

(H. Rotbauerová, 3. 10. 2011 18:16)

Odpočívej v pokoji Caesárku...