Jdi na obsah Jdi na menu
 


Srpen 2011

 PROSBA O POMOC - srpen 2011

V této rubrice bych ráda vždy upozornila, co bychom každý měsíc nejvíce pro kočičky potřebovali, o co bychom rádi porosili.  Tento měsíc to jsou savé podložky a papírové utěrky pro Madlenku a zdrhovací velké igelitové pytle na odpad. Po Madlence je odpadu skutečně hodně ( hlavně podložky).

Děkuji za případnou pomoc, které si moc vážím.

*********************************************************

 

30.8.2011

Denisek má teplotu. Pan doktor na něm celkem nic neshledal. Dělalo se i sono bříška. Nezbývá než doufat, že se nejdená o nic vážného. Dostal injekci na snížení horečky.

V nejbližších dnech zahájíme novou aukci, která je tentokrát věnována kocourkovi Macíkovi z Doks, který potřebuje naši pomoc. Má zlomenou zadní nožku a potřebuje operaci. Jeho panička bohužel na operaci nemá peníze a tak hledá pomoc hodných lidí. Kocourka se ujala jako malého nemocného kotěte, které někdo pohodil v lese a nechal svému osudu. Naštěstí ho lidé našli a paní Kamila nemocného Macíka nechala ošetřit. Dlouho se léčil a díky péči paní Kamily z něj vyrostl krásný kocourek.. Po čase ho nechala kastrovat. Bohužel minulý týden přišel domů s jednou zlomenou nohou. Kocourek byl vyšetřen na klinice,  nožka se dá oprativně spravit, avšak operace stojí 5 tisíc. Prosím, kdo chcete a můžete, zúčastněte se naší aukce pro Macíka, aby mohl znovu běhat. Předem srdečně děkuji za Macíka.

p2140354.jpg

 

 

 

Macík jen leží, chodit nemůže, čeká na operaci.

 

 

 

 

 

29.8.2011

Miluška a Ríša hledají domov - čtěte ZDE

27.8.2011

Kočička Miluška a koťátko Ríša z Moravské Třebové by nutně potřebovali najít domov. Milušku někdo před časem vyhodil. Žije pod stříškou na hrbitovních schodech, kde běhá za lidmi a loudí něco k jídlu. Koťátko Ríša je synem kočičky Teji, která je v útulku ve Vrbičanech. Ríša je Milušku velmi fixován a byl velmi vyděšený po dobu, kdy byla Miluška na kastraci. Oba jsou teď v karantenním domku a budou tam po dobu Miluščiny rekonvalescence. Je na nich vidět, jak jsou šťastní, že mají pravidelné jídlo a úplně nadšeni jsou z toho, že mají polštářek, nakterém můžou ležet. Venku spí jen na holé zemi. Moc by potřebovali domov. Oba jsou moc hodní a milí a velmi skromní. Ke štěstí jim stačí naplněná mistička a polštářek, kde se k sobě stulí. Najde se někdo, kdo by jim to poskytnul. Nerada bych je vracela ven, kde je brzy čeká zima. Lidé už nebudou tolik na hřbitov chodit a nebudou dostatečně krmeni.

dscn0991.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

dscn1016.jpg

 

 

 

 

 

 

26.8.2011

Moureček

 

 

 

26.8.2011

9-cs-038d71aead2126eb4e13579407e9da96.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Jasánek spinká a už ho nic netrápí. Zůstalo po něm strašně prázdné místo. Chybíš mi, broučku můj hodný. Přišel jsi sám a byl jsi u nás moc hodný, skromný a vděčný. Tvoje svíčka ale dohořela moc brzy. Jasánku, mám Tě moc ráda. Byl jsi můj malý chlapeček, hodný do poslední chvíle. Tvůj kožíšek byl stejný jako měla Světluška. .

 

25.8.2011

Jasánkovi byla testem  PCR prokázána nemoc FIP. Jeho stav tomu také napovídá. Nelze popsat pocity, obavy a strach o všechny ostatní, co prožívám. Zřejmě nebudu schopná často aktualizovat web, prostě to nejde, není sil. Nejsou ani zodpovězeny maily, prosím, vydržte, moc se omlouvám.

Dnes jsme dostali balík od paní Stanislavy Hamákové, za který moc děkujeme. Kočičky dostaly papání a hračky.

Odpaní Štěpánky Klubalové došly krásné věci do aukce. Moc děkujeme.

Za finanční dary pro Madlenku moc děkuji panu Radomíru Hnilicovi, paní Miloslavě Nejmanové, paní Hoškové a paní Malé. Vážím si velmi každé pomoci jakoukoli formou a moc Vám všem děkuji.  

Děkuji také všem, kdo se zúčastnili aukce pro Madlenku na její vyšetření. Vybralo se víc než na celé vyšetření. Srdečně děkuji.  Věci budu postupně rozesílat, prosím o trpělivost.

Zítra bude kastrována venkovní kočička z Moravské Třebové. Je to kočička ze skupiny venkovních kočiček žijících na hřbitovních schodech, odkud je i Tejinka, které se ujala paní Kristýnka ve Vrbičanech.  Moc ráda bych pro ně našla domov, zima se blíží.

dscn0993.jpg

  

 

 

 

 

 

 

Snížeček a Žofinka berou ATB. Trápila je viróza s teplotou. Snížeček zítra dobere, Šofinka o dva dny později.  

21.8.2011

Jasánkovi je hůř. Není to dobré a asi už ani být nemůže.

Snížeček měl včera teplotu. Dostal ATB. Zřejmě viróza.

Vzpomínám s velkou lítostí na časy, kdy jsme žili v klidu, kdy jsem se neděsila každé teploty a nemusela se bát o jejich životy. Kdy dny plynuly klidně, kdy jsem se nebudila s hrůzou, kdo to bude tentokrát a kolik jich ještě zemře. Vytratila se z mého života úplně radost. Děsí mě myšlenka, že každý den může být u kterékoli milované a opečovávané kočičky dnem posledním. Skutečně moc bolí vědomí, že o koťátka, zlatíčka nevinná a malinká, můžu přijít vlastně kdykoli a že tomu nebudu moct zabránit. 

Jasánek leží skoro celý den, z očička mu tekla slza. On ví a ani moje slzy to nedokážou zastavit.   

19.8.2011

Včera jsme s kočičkami dostali 5 balíků. Radost byla opravdu velká. Vaše pomoc pro mě znamená strašně moc a nesmírně si Vaší přízně a pomoci vážím. V současné době prožíváme moc náročné období, které zvládám jen s naprostým nasazením zřejmě posledních sil. Strach z nemoci a neustálé čekání na nějaké výsledky jsou pro mě moc náročné. Práce kolem kočiček, aukcí, věčné desinfikování všeho a péče o Madlenku je mnoho a dá se zvládat jen pokud je člověk v pořádku a v pohodě, což teď rozhodně nejsem. Mnohé nestihám a tak se celá situace ještě zhoršuje. Skutečnost, že je se mnou mnoho přátel, kteří na nás myslí a pomáhají nám pro mě proto velmi cenná a moc za ni děkuji.

Balík poslala paní Verunka Matuszná a bylo v něm mnoho cenných a potřebných věcí. Velké díky.

Balík s plenami pro Madlenku a finanční výpomoc jsme také dostali od paní Zdenička  Najmanové. Moc děkujeme.

Další balík s plenami pro Madlenku, utěrkami, mnoha krémy a přípravky pro péči o Madlenku poslala paní Alenka Ponížilová. Velké díky.

Krásné věci do aukce a knihy poslala také Marcelka Hadačová. Moc děkujeme, jsou to krásné věcičky.

Dar dostal i Mikinek od paní Danielky Kabaštové, která je jeho adoptivní maminkou. Srdečné díky.

Velké díky patří i lidičkám, kteří podporují naše kočičky finančně ajejichž příspěvky dorazily na účet. Děkuji paní Renatce Vojtové, Miladce Pokludové, Monice Ulrichové, panu Jaroslavu Ovádovi, paní Lucce Čtvrtečkové, Evě Žváčkvové, Iloně Danečkové, Zdence Uchytilové,  Haně Rotbauerové, Ivaně Leblové, paní Alici a Petru , Jarmile Červeňákové, Martině Bláhové, Petře Kalové, Nicole Horynové, Marušce Hýnarové. Děkuji moc za kočičky. Penízky budou použity na úhradu části faktury za veterinární péči za červenec a na MR pro Madlenku. Děkujeme moc.  

Moc také děkuji všem, kdo nakupují v aukcích pro naše kočičky. Moc nám tím pomáháte.

 

 17.8.2011

Moureček je moc hravý chlapeček. Skáče a běhá jako o závod. Taky se rád hladí. To přede jako motorek. Moc ráda bych mu pořídila velké šplhadlo, aby mohl lézt nahoru. Jedno malé škrabadlo dostal od paní Hanky. Moc se mu líbí a je na něm skoro pořád. Vyleze ale nahoru a kouká, kam by to ještě šlo. Nemá nikoho ke hrám, je sám a Madlenka si s ním hrát nemůže, i když se snaží. My teď musíme šetřit každou korunu, protože máme velký dluh na veterině za červenec a taky dáváme dohromady peníze pro Madlenku najejí vyšetření.

Madlenka se moc ráda chová. Když ji mám  na klíně, je spokojená, přede a líže mi ruku. Taky je moc ráda v okně, kde se dívá na zahradu. Dala jsem jí před okno stolek a dekami a vedle křeslo. Na stolku sedí a dívá se ven. Na stoleksama vylézt neumí, ale dolů ano. Sveze se po křeslenazem, kde má polštář. 

Jasánek dostává denně injekci ATB a injekci na snížení teploty a proti bolesti. Diagnostika je v jeho případě složitá. Tekutina v bříšku nemá charakteristické žluté zbarvení a i krevní  hodnoty, které bývají při peritonitidě změněné,   jsou v pořádku. Klinicky je jen mírně lepší. Zvažuji odeslání tekutiny do Sevaronu na PCR.

Jolanka nechce kojit koťátka. Mlíčka má stále hodně. Je to škoda, hlavně kvůli imunitě malých broučků.

Denisek řádí jako divoch. Podadne Snížečka nebo Žofinku a protože je větší, casnuje s nimi jako s plyšáky. Musím ho hlídat. Vyhraje si i sám. Začíná mít hodně energie a to je moc dobře.

16.8.2011

Jasánek byl dnes na vyšetření. Sono ukázalo trochu tekutiny v bříšku. Odebraný vzorek sice obsahoval zvýšené množství bílkovin, ale nebyl až tak charakteristicky žlutě zbarvený. Byla odebrána krev a výsledky budou odpoledne. Potom budeme vědět víc. Pokračujeme v započaté léčbě ATB.  Držte nám moc palce, moc to potřebujeme.

p1020575.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Jolanka už mnoho nekojí, koťátka snad ani moc nechtějí pít a došlo k zatvrdnutí mléčné lišty. Léčíme obklady, které trpělivě snáší. Jen občas z obkladu sní trochu tvarohu. Obklad je tvarohový.  Věříme, že to pomůže.

p1090333.jpg

 

 

 

 

 

 

p1090337.jpg

 

 

 

 

 

Denisek je veselý a hravý. ATB zabrala. Dnes si začal hrát se Žofinkou a Snížečkem.Je na ně ale velký a tak je docela trápí svými hrami. Jistě to časem vybrousí. Pokračujeme v ATB a v podpůrné léčbě Kolostrem, Aloe, Probican a Calopet.

p1090339.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1090340.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1090342.jpg

 

 

 

 

 

 

 

14.8.2011

Deniskovi je mnohem lépe. Pěkně jí, hraje si a teploty ustoupily. Pokračujeme v ATB.

Jasánek musí k doktorovi až zítra. Ordinace je dnes ještě zavřená. Chodí za mnou a hledá pomoc. je to moc smutné a moc to bolí. Bezmocnost je strašná. Dala jsem mu lék proti teplotě a bolesti. Po něm se mu udělalo lépe.   

13.8.2011

Jasánek byl trochu venku, stále skoro nic nejí. Bříško se mi nelíbí. Moc se bojím a moc těžko se žije se strachem. Moc těžko se pečuje o ostatní, když člověka sžírá velký strach z toho, co bude. Snažím se nemyslet na to nejhorší, ale je to moc těžké a moc to člověka vyčerpává.

Madlenka už třetí den čůrá sama. Samozřejmě pod sebe, ale vždy na plínku ve svém pelíšku. Má tam dvě vedle sebe a tak když je jedna mokrá, může si přelézt na druhou. Krev v moči po Convenii už naštěstí není. S Mourečkem se pěkně napapali a hráli si. Moureček je úžasné koťátečko. Pěkně vyrost a zesílil. Běhá a skáče jako divý. Jeto prostě miláček a mám ho moc ráda. Ráda bych munašla milující domov, kde by byl hýčkán a rozmazlován. Zaslouží si to chlapeček.

Denisek je v karanténě a zdá se, že ATB zabírají. Pěkně se najedl. Pospává a odpočívá. Zítra změříme teplotu.

13.8.2011

Jasánkovi stále není dobře. Polehává, moc nejí.

Deniskovi jsem ráno naměřila teplotu. Snad je to jen viróza. Je v karanténě. Polehává a přede. Je zalezlý v kukani. Dostává ATB.

Mikinkazase zlobí vyléčené oko. Znovu se vrátila infekce.

Velmi děkuji paní Věře Procházkové za velký balík s nádhernými věcmi do aukce.

12.8.2011

Madlenka má zánět močového měchýře. Toho jsem se obávala. Dostala depotní ATB.

Jasánek má teplotu. Moc nejí a leží. Snad tu neřádí nějaká nemoc. Moc se bojím o koťata.

Denisek pokračuje v rekonvalescenci a léčbě očí. Změna prostředí mu moc neprospěla a dost ho oslabila. Už si sice hezky zvykl, ale vytratila se jeho jiskra. Snad se toho něco nerozvine. Přišel hodně vyhublý.

12.8.2011

Denisek objevil zahradu a moc se mu tam líbí. Je tam často a dlouho. Už si u nás krásně zvykl.

Snížeček a Žofinka stále dovádějí a Jolanka s nimi..

S Madlenkou musím dnes na vyšetření. Objevila se nám v moči krev a také se začala počůrávat. Nevím, jestli počůrávání je dobrým znakem, že se dokáže sama vypráznit a nebo jestli je to špatně. Více info odpoledne.

Potřebovala by vyšetření. Jenže kvůli penězům se to stále odkládá, což určitě není dobře. Finanční situace je teď hodně špatná. Dlužíme ještě i fakturu za červenec. Nechodí ani platby za Letní aukci, krom několika. Je to špatné a začínám z toho být neklidná. Kočičky potřebují péči a jídlo stále, to se odkládat moc nedá. Je léto, je to moc znát.

 

 

11.8.2011

Moureček už má 800 g. Jsemmoc ráda, že je v pořádku a pěkně přibývá. Je to malý divočák. Skáče, běhá a hraje si. Zlatíčko je to.

Madlenka má stále velkou chuť k jídlu. Moc jí chutnají kapsičky Animonda a Friskies. Snad se podaří dnes udělat nějaké fotky. Času je velmi málo. Mám velký skluz. Dva dny, věnované kočičce z Moravské Třebové Tejince, mi chybí a ještě jsem vše nedohnala. Tejinkabyla dnes u doktora. Pokračuje se v léčbě ATB a dostala Stronghold na ušní svrabíky.

Paní Kristýnka natočila videiko: 

http://srdcemprokocky.rajce.idnes.cz/Video_-_rodinka_z_Moravske_Trebove#MVI_0001.jpg

Snížeček a Žofinak mají dnes 2 měsíce.

p1090311.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1090319.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Poděkovat chci paní Martě Unzeitigové, která nám poslala krásné věci do aukce a také velkmi děkuji paní Haně Stejskalové za balík s utěrkami a pytli na odpad pro Madlenku.

MOC děkuji za pomoc.

10.8.2011

Kočičku z Moravské Třebové jsem dnes převezla do Vrbičan k paní Kristýnce, která se oni i o její koťátka postará. Moc tímto paní Kristýnce děkuji, že kočičku přijala a že jí poskytne vzornou péči tak, jako všem kočičkám, které jsou v jejím útulku.  Byla jsem moc ráda, že jsem ji mohla poznat osobně, protože ji velmi obdivuji. Ona i její manžel jsou vyjímeční lidé a dělají pro kočičky naprosté maximum. Srdečné díky.

img_0057-1-.jpg

 

 

Loučení s Tejinkou

 

 

 

 

img_0058-1-.jpg

 

 

 

Tejinka se uložila do připraveného pelíšku

 

 

Včera se podařilo získat koťátka Tejinky od člověka, u kterého je měla  v kůlně. Byla převezena do Svitav a ráno odjela do Vrbičan. Tejinka je moc hodná kočička. Tak hodnou a vděčnou kočičku jsem snad ještě neviděla a  bude se mi po ní moc stýskat.

Cesta byla velmi dlouhá, ale Tejinka ji zvládla vzorně. Najeli jsme téměř 500 km.

7.8.2011

Moureček už má 750 g. Jsem ráda, že pěkně přibývá. Je to roztomilý něžný chlapeček.

Kočička z Moravské Třebové, která má vypíchnuté oko a zanedbanou virózu byla včera ráno odchycena a vezli jsme ji do depozita za Prahu, kde pro ni měli nachystané místo v depozitu. Po cestě se ale zjistilo, že má nalité cecíky a tudíž někdě koťátka. Rozhodla jsem se kočičku vrátit na místo zpět. Nejde mi pomoct jedné za cenu několika dalších teprve začínajících životů. Ne každý, kdo se na této akci podílel můj názor sdílel. Jsem ale přesvědčena, že není možné odebrat matku od koťat a nechat je zemřít hlady. Bylo by to moc kruté. Kočičku jsem nechala ošetřit v Hradci Králové na klinice. Dostala injekce ATB, podkožně i výživu, minerály a vitamíny. Denně ji jezdím dávat ATB. Od středy tuto péči zajistí slečna, která ji na místě krmí. Dnes jsme prohlíželi terén a našli jsme kůlničku, kde byla a kde má zřejmě i svoje koťátka.  Asi se bude muset počkat, až koťátka vyvede, protože kůlnička je zamčená. Potom bude převezena do depozita i s koťátky. Kočička dnes vypadala zdravotně mnohem lépe, ATB zabírají.

dscn1007.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Ve stejné lokalitě je další kočička a asi 4 měsíční kotě - chlapeček. Kočička bude za týden kastrována a budeme pro ni i pro koťě hledat domov.

dscn0991.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Denisek si pomaličku zvyká. Ale skutečně pomaličku. Několik dní vrčel a vrčel. Na všechny. Nejvíce ale na Jolanku, nakterou vrčíještě stále. Jolanka ho proto nemá vůbec ráda a vrčí na něj také. Myslím, žemezi těmidvěma přátelství jistě nebude. Jedna paní se ozvala, že by Deniska chtěla, ale 60 km je pro ni moc daleko. Mohla bychho odvézt, ale ze zásady to nedělám. Kdo není ochotný si pro koťátko dojet takový kousek, ten by nebyl ochotný ani vynaložit prostředky na jeho případné léčení.

p1090271.jpg

 

 

 

 

 

 

 

5.8.2011

Moureček dnes dostal škrabadlo od paní Hany Stejskalové. Tolik radosti jsemještě neviděla. Anij ídlo ho nezajímalo. Šplhal nahoru, dolů, brousil drápky až samou radostí při skotačení spadl dolů do misky s vodou. Moc děkuji paní Hance za Mourečka. Moureček je velmi vděčný chlapeček a je za škrabadlo moc rád.

Po jídle si hrál s Madlenkou. Madlenka se snaží, protože ví, že Moureček je malé koťátko a potřebuje hry. dokonce si lehla nazáda, aby měla přední packy lépe pro hru použitelné. Moc hezky si spolu hráli.

Snížeček a Žofinka už využívají svůj domeček. Lezeu po schodkách nahoru a spinkají na terásce. Také z něj skáčou a učí se rovnováze chůzí po zábradlíčku.

5.8.2011

Všem našim  přátelům  bych chtěla  sdělit, že začala nová aukce, která je zaměřena na získání prostředků na magnetickou rezonanci na klinice Jaggy v Brně pro Madlenku. Jsou připraveny krásné věci a děkuji srdečně všem, kdo se zapojí a Madlence tak pomůže. AUKCE ZDE

 

5.8.2011

Prosím, nemá někdo cestu z Hradce Králové do Svitav ?  Jedna velmi hodná paní nám sehnala konzervy a kapsičky za příznivou cenu, jenže zbývá dořešit doprava. Je toho tak do kufru auta.

4.8.2011

Omlouvám se, ale není mnoho času na aktualizaci webu. Veškerý čas mi zabere péče o zvířátka a i tak ho je stále málo. Snažím se i dělat aukce, abybyla nějaká korunka pro kočičky a hlavně pro Madlenku. Všechno je hodně časově náročné a i když nastavím noc, prostě to nestačí.

V sobotu 30.7. jsme měli ve Světlušce  velmi milou návštěvu.Přijela paní Renatka Vojtová, paní Irenka Vanišová se synem a paní Gabriela Brožová. Kočičky dostaly mnoho papání a další užitečné věci. Bylo to velmi milé setkání. Děkujeme moc.

Dnes dostala Sasanka balík od paní Zdeňky Uchytilové, která je její adoptivní maminkou. Sasanka si velmi pochutná a jistě se i rozdělí s ostatními.

Další výrazná pomoc ve formě papání, pelíšku dostala Madlenka s Mourečkem od paní Milena Trulleyové. Srdečně za Madlenku a Mourečka děkuji. Večer už si pochutnali.

Moc děkuji Vám, našim příznivcům za Vaši pomoc, která v posledních dnech pro Madlenku přišla a to už ve formě finanční pomoci nebo ve formě papáníčka. Velké díky, bez Vás, kteří pomáháte, by  nešlo pomáhat.

Madlenka s Mourečkem se večer napapali. Moureček si hrál a Madlenka se chovala. Byli spokojení a šťastní. Když za nimi jdu, slyší otevírat venkovní dveře a už na mě čekají u dveří. Jsou to miláčci.

Snížeček se Žofinkou už umí mnoho dalších věcí. Umí vyskočit na gauč, na křesla, také na okno a Žofinka dokonce zkoušela šphat po fíkusu. Jsou krásní, nádherní, milí, nejrásnější, nejmilejší,  prostě milovaní.

Všem našim  přátelům  bych chtěla  sdělit, že začala nová aukce, která je zaměřena na získání prostředků na magnetickou rezonanci na klinice Jaggy v Brně pro Madlenku. Jsou připraveny krásné věci a děkuji srdečně všem, kdo se zapojí a Madlence tak pomůže. Akce bude i na webu, ale zatím jen na FB zde.  

 

p1090204.jpg

 

 

 

 

 

 

1.8.2011

 Madlenka

  

Madlenka potřebuje odborné neurologické vyšetření, aby se dalo posoudit její ochrnutí a její šance na případné vyléčení. Toto vyšetření se dělá v Brně na klinice Jaggy. Bohužel jeho cena převyšuje naše možnosti. Magnetická rezonance a neurologické vyšetření stojí kolem 14 tisíc. Obracím se proto na všechny, kdo by mohli Madlence pomoct. Prosíme o jakoukoli částku i malou. Věřím, že Madlenka si získala mnoho obdivovatelů pro její velké odhodlání svoje ochrnutí překonat, moc se snaží, moc chce žít.  A tak když každý, kdo může a chce, pomůže Madlence i malou částkou, dáme dohromady potřebný obnos. Madlenka je obdivuhodná kočička. I přes to, že jí  zůstaly pohyblivé jen přední pacičky, dokázala vychovat a postarat se o své koťátko  - Mourečka, který jí jako jediný zbyl. Jeden maličký zemřel, byl slabý a dvě koťátka byla ubita člověkem, který jí její zranění a ochrnutí způsobil.

Prosím, pomozme společně Madlence. Chystám i další aukci, která by měla nějaké peníze na vyšetření přinést.

Dnes také volali z Veteriny z Mostu a zajímali se o Madlenku a Mourečka. Jsou tam úžasní a opravdu zvířátka milují. Děkuji velmi všem, kdo se tam o Madlenku starali a hlavně panu doktorovi Petru Vaculínovi, který za její pobyt neúčtoval nakonec nic. Platila se jen vyšetření a testy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Děkujeme

(Jana, 18. 8. 2011 15:49)

MOC.

pro statečnou Madlenku

(Eva z Pv, 2. 8. 2011 19:21)

poslána alespoň malá pomoc v podobě 200,- Kč