Jdi na obsah Jdi na menu
 


ÚNOR

 

28.2.2011

Dnes byli všichni celý den venku. Konečně bylo pěkně teplo a tak se proháněli, skotačili, chytali včely a bylo jim dobře.

Fotky jsem nestihla udělat, tak snad zítra. 

I Ladynka vyšla ven a dlouho se slunila. Měla i zájem o dění na zahradě.  Potom jsme musely jet k doktorovi, tak jsem ji musela odnést. Sama se najedla a dala jsem jí dnes poprvé zase léky. dávám jí i Renalzin, který mám poslaný z Německa. Večer se ještě jednou najedla. Nesnědla toho sice mnoho, ale jedla. Kéž by se i nadále její stav takto vyvíjel. Výraz v obličeji má také lepší. Není už zalezlá pod křeslem, chtěla i na klín, jenže neměla sílu vyskočit na gauč.

Také Puntička seděla na okenním parapetu, když se větralo. Ona ven přes zimu vůbec nechodí. Zítra musíme snést z půdy lavičky, aby se měli kde "opalovat" a odpočívat.

Kluci Jasánek, Zrzek a často i Stříbrňáček stále zlobí a vyvolávají šarvátky. Stojí proti sobě, jsou naježení a strašně řvou. Ostatní se potom boí a běží se schovat domů. Nedochází ke rvačkám, ale vnášejí neklid a nervozitu mezi ostatní. Nevím, jak jim to vymluvit.

28.2.2011

Venku létají včely, což je zvlášť pto koťata, která je vidí poprvé, fantastické. Běhají a vysoko po nich skákají. Ještě nevědí, že mají žihadlo. To Zrzek, když kolem něj letěla včela, raději utekl.

Vypadá to na jaro. Všichni jsou šťastní a vyhřívají se na sluníčku. Na léto chystám pro kočičky nějaké dřevěné průlezky a závěsná místa na ležení a na slunění. Musím to nejdříve vymyslet a pak sehnat někoho, kdo by to udělal. Nebude to náročné, ale určitě budou mít radost.

28.2.2011

Odpoledne jedu s Ladynkou k veterináři. Stále nejsem úplně rozhodnutá, co s ní. Musí poradit pan doktor. Zřejmě nechám udělat ještě kontrolní krve, aby se přesně vidělo, jak se vše vyvíjí. klinikcky se to ale nezlepšuje. Navíc má průjem, možná z infuzí. Stále jen leží a občas se jde napít.

Také Kačenka začala více pít. Nasadila jsem Fortekor, který už bude užívat stále. Dokoupím ještě rostlinný preparát Rubenal. Kačenka je také starší kočička, bude mít letos 12 let.

p1000553.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Teplejší počasi vylákalo všechny ven. Hlavně koťata byla venku už od rána a ani je nezajímalo krmení. Jen Šumíček s Jolankou se hned ráno nahrnou do ložnice a jsou tam skoro celý den.

Pokud bude chvíli čas, udělám nějaké fotky koťat na zahradě.

Chtěla bych Vám všem poděkovat za přízeň, za pomoc a prosím, zůstaňte s námi i nadále. Prožíváme teď opravdu náročné období a to jak finančně, tak i po stránce nemocnosti kočiček. Dnes bude vystavena faktura za únor.. Částka bude vysoká, pomozte nám, prosím, jakoukoli částkou toto náročné období překlenout. Splácíme plot, splácíme čističku a musela jsem zakoupit mnoho drahých léků na zvýšení imunity. Každá Vaše pomoc je pro nás významná a pomůže nám toto kritické období přežít. Kočičky Světlušky Vám moc děkují a posílají pohlazení pacičkou.

27.2.2011

1. jarní aukce pro kočičky Světlušky

Milí přátelé a milovníci kočiček,

zveme Vás na 1. jarní aukci ve prospěch našich kočiček. Najdete zde krásné věci. Výtěžek z této akce bude věnován na zakoupení léků pro koťátka Světlušky, které zvyšují imunitu a tak je chceme ochránit před infekcí smrtelné FIP, se kterou jsme se bohužel v minulých dnech setkali. Všem, kteří si u nás něco koupí srdečně děkujeme. 

Děkuji také paní Martince Hofbauerové za celou organizaci této akce i za výrobu mnoha krásných věcí.

27.2.2011

p1080642.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Ladynce je hůř. Není to vůbec dobré. Infuze nepomáhají. Zítra s ní pojedu k panu doktorovi, aby její trápení ukončil.  Je mi to moc líto, žila se mnou 10 let. Bohužel jí není pomoci a nechat ji trápit nemůžu. Nesnáším tyto bezvýchodné situace, tu bezmoc, kdy se na člověka zvíře upíná s nadějí a člověk nedokáže pomoct. Práce se zvířaty je velmi těžká a chvíle, kdy zvíře musí odejít, je ta nejtěžší. 

01-2008-033.jpg

 

 

 

 

 

 

 

26.2.2011

Byla jsem s Ladynkou na veterině. Dostala kanylu do druhé nohy a další láhve infuze na víkend. Nevidím ale žádné zlepšení. Stále je to špatné. V pondělí uděláme kontrolní rozbor krve, aby se vidělo, jestli mají infuze alespoň nějaký vliv. Myslím, že ne. Už by se to muselo nějak projevit.

25.2.2011

Ladynka dnes dostala dvakrát infuzi. Při večerní mi předla. Rozumím jí. Je to velmi chytrá kočička, ví, že se snažím jí pomoct a je mi za to vděčná. Jen těžko a s velkou bolestí se člověk loučí s přítelem, se kterým žil 10 let a který před časem nasadil svůj život, aby zachránil ty naše.

Zítra musí kanyla ven. Je tam už šestý den. Zkusíme druhou packu. Snad to žíla dovolí.

Většinu svého času teď věnuji péči o Ladynku a cestám k veterináři. Na ostatní mnoho času nezbývá.

Safírek s Rubínkem jsou neskuteční mazlíci. Oba se nacpou na klín a mazlí a mazlí. Rostou z nich opravdu velcí a hlavně krásní kluci. Jejich kožíšky se fantasticky lesknou, prostě nádhera.

Silvinka je pěkně vypasená kočička. Nebude moc velká, spíše bude kulatá.

Sasanka je stále venku, i když je v noci dost zima. Uvnitř být ale nechce. Je v dobré kondici, má zateplenou krabici, tak si mylím, že jí je dobře. Ještě ji čeká trhání a čistění zoubků, ale to až bude více času. Teď mi opravdu většinu času zabírá Ladynka.

Hlavně koťata mě doprovází venku na každém kroku. Chvíli jsem s nimi byla na zahradě a chvíli i na půdě. Mají tam svoji běžeckou dráhu. Po šikmém trámu nahoru na ty vodorovné. Jsou to šikulky.

Stále přemýšlím, co s Irinkou. Má 9 měsíců a bude jaro a dům je plný kocourků. Rozhoduji se mezi kastrací a hormóny. Musím to probrat s ddoktorem.

 

25.2.2011

Jsem unavená a vyčerpaná. V noci jsem dala další infuzi, ale Ladynka dnes nejí a zase vypadá špatně. Tak nějak jsem se rozhodla vyčkat do pondělí. Budu zkoušet kapat a čekat na zázrak. Ale už dávno vím, že zázraky se nedějí.

Dávat koťatům všechny léky je také děsná práce. Je to 5 přípravdů a některé se dávají dvakrát denně. To znamená je celkem pochytat asi 70x a vždycky to natlačit do tlamičky.  

Včera nám došly od paní Svobodové rekonvalescenční pasty. Některým chutnají a určitě jim prospějí. Také Puntička ji papala.

Dostala jsem včera dva dárky. Měla jsem velkou radost. Od Martinky Hofbauerové došlo krásné prostírání a obal na knihu a od bílého kocourka jsem měla večer nachystanou myšku. Položil ji na půdě vedle misky, kam mu dávám jídlo. Je chudáček hluchý a přesto mi ulovil myšku. Je to hodný chlapec. Mám tušení, že patří někomu ze sousedství tety a chodí jen večer na jídlo.

24.2.2011

Byla jsem s Ladynkou u doktora. Dostala injekci antibiotik a proti zvracení. Také dostala injekci sedativ s analgetiky, aby bylo možné jí dát infuzi. Povedlo se. Dostala 400 ml. a 100 ml. glukózy. Prospala se a potom se šla dokonce najíst. Nezvracela a dokonce si vylezla na chvíli i na radiátor, jak to vždycky dělala. Večer dostane další dávku infuze. Snad se chytí. Zbytečně to protahovat nechci. Už jsem to zažila se Světluškou. Tu jsem měla na infuzích dva měsíce, krmila jsem ji. Bylo to zbytečné. Jen jsem prodloužila její trápení.

23.2.2011

Tak ani nevím, jestli mám psát novinky. S Ladynkou je zle. Znovu začala zvracet. Je jí hodně zle. Sotva zalezla pod křeslo. Je vyčerpaná. Dostane injekci antibiotik a na uklidnění žaludku. Infuzi dnes opět odmítá. Zkusím to ještě odpoledne. ale nevidím už žádnou naději. Je to moc smutné. Žila se mnou skoro 10 let. je to jedna ještě z původních kočiček, co jsem měla, když jsme bydleli v bytě. Před 8 lety se s námi přestěhovala do domku. Je to vděčná kočička. Sice občas někdy něco počůrala, ale to už je dávno odpuštěno a mohlo to mít souvislost s jejími zdravotními problémy.

Ostatní koťata byla venku. Zase jsem musela chodit s kusem rákosu a všichni se snažili ho chytit. Nakonec ho oškubali. Myslím, že pobyt venku jim prospívá.

Včera jsem doplatila lednovou fakturu za veterinu a objednala krmivo.

Od paní Alenky Ponížilové přišel balík se savými podložkami. Ty se nám moc hodí pod kočičky po kastracích a ostatních zákrocích, kdy jsou v narkóze a počůrají se. Na čištění a trhání zoubků se v příštích dnech chystám s Olinkem a se Sasankou.

p1110254.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1110245.jpg

 

 

 

 

 

 

p1110250.jpg

 

 

 

 

 

 

p1110257.jpg

 

 

 

 

 

 

 

22.2.2011

Ladynka nechce infuze. Naříká, bojuje, vrčí, prostě to nejde. Dostala dnes jen 100 ml. a to je strašně málo. Už několikátý den nejí.Moc se o ni bojím. Takovéto odmítání léčby  a naříkání znám, bohužel.

Dnes nám došlo Kolostrum a prebiotická pasta. Všichni dostali první dávku. Kolostrum jim moc chutnalo a jak jsem jim ho dávala stříkačkou do tlamičky, tak lízali a polykali a chtěli by ještě přidat. Všichni dostávají Plerasan, Kolostrum, aloe, probitika a  prebiotika. Snad bude jen dobře.

Péče o kočičky je v současné době hodně časově náročná. Opět nestihám odpovídat na maily, nestihám posílat Osvědčení o adopci lidem, co si adoptovali kočičku. Tímto se všem omlouvám, vše vyřídím později. Prioritní teď je péče o nemocné a o koťata.

22.2.2011

Byla jsem s Ladynkou na veterině. Výsledky krve došly a je to opravdová katastrofa. Kreatinin 1800, urea 96. Dnes odmítá i infuze. Ráno si ještě nechala nakapat, ale odpoledne to prostě nejde. Strašně naříká a je vidět, že nechce. Chcce být v klidu schovaná pod křeslem. Stále nic nejí.Zkusím to ještě večer. Jestli si pět nenechá nakapat, bude naše čtvrteční cesta k veterináři cestou poslední. I mě opouštějí psychické síly. Nic se nedaří.

21.2.2011

Ladynka na tom není dobře. Stále jen leží, nejí a nepije. Odpooledne jdeme ka panovi doktorovi. Vypadá to na další infuze. Ty jsou časově velmi vyčerpávající a už mi nezbývá žádný čas. Infuze mi zabere 6-7 hodin, kdy musím jen sedět. Kéž by pomohly.

Šumíček má asi přebytek hormónů. Stále otravuje Ennynku. Kastrovat teď nemůžu a tak jen doufám, že se něco nepřihodí. I porod by byl velká a sresující zátěž, takže to musím nějak vymyslet. Hormonální antikoncepční injekce nejsou pro kočky vůbec dobré a jsem jejich odpůrce. Nefunguje to tak, jako u lidí. Kočky jsou daleko citlivější stvoření a může napáchat škody. Bohužel ale se k nim zřejmě budu muset uchýlit. Irinka a Ennynka nejsou kastrovány, kocourků dorostenců je hodně a jaro se blíží.

Srdečně bych chtěla poděkovat všem, kdo nám pomáhají. Přátelé, bez Vás bych už byla dávno v koncích. Děkuji za Vaši velkorysou finanční podporu formou daru i zakoupepením věc v aukci. Vaše pomoc je pro nás životně důležitá a velmi si jí vážím. Dnes můžu doplatit fakturu za veterinu a také můžu objednat krmení pro kočičky. Jsem nesmírně ráda za Vaši podporu a pomoc. MOC DĚKUJEME.

Dnes nám dojdou objednaná prebiotika a mělo by dojít i kolostrum. Musím také koupit u veterináře nová probiotika. Jedna pasta nám vydrží jen na dva dny a stojí 160 Kč. Musíme ale tyto léky dávat a tak posilovat imunitu a chránit střeva.

 

20.2.2011

Ladynka byla dnes u doktora. Všechno napovídá na selhání ledvin. Ladynka se s tímto problémem léčí už několik měsíců. Dostala antibiotika a dáváme infuze. Dnes už dostala dvakrát, večer budeme pokračovat. Zdá se malinko živější. Otázkou je, jaké budou hodnoty urei a kteatininu v krvi. Výsledky budou zítra. Pan doktor ji chce zítra vidět. Moc nadějně to nevidím, ale infuze by mohly ještě na nějaký čas zabrat, ale opravdu jen na čas. Chronické poškození ledvin je nevratné a nedělám si velké iluze. Vše ukáže čas.

19.2.2011

Vrátila jsem se z krmení venkovních. Bílý kocourek je nesmírně ukecaný. Jak mě vidí, protože neslyší, tak řve jako pavián. Zkoušela jsem ho vzít dovnitř k tetiným kočičkám, ale necítí swe tam zrovna nejlíp. Je to neové prostředí a tak jen chvilku, aby se okoukal. Nejlépe se cítí na půdě. Vždycky tam s ním musím sedět a mazlit ho. Potom mě jde vyprovodit ke dveřím.

Ladynce je hodně zle. Celý den proležela. Zítra ráno musíme k doktorovi. Nevím, zda to jsou ledviny, nebo něco ještě horšího. Ale připadne mi to spíš na ledviny.

Adámek zlobí. Je vysazený na Vendulku a ta se ho bojí. Vnáší nervozitu, což není dobře. Už aby bylo tepleji a byli víc venku.

19.2.2011

V pátek mi volala paní z Letovic, že jí došlo krmivo. Byla ráda říkala, že kočičky už má uvnitř. Na záchodek prý chodí, ale občas se jim nehoda stane. Myslím, že je to tím, že záchodek je malý a a si jen jeden.

Chtěla bych poprosit o pomoc s vládáním inzerátů kočiček k umístění na inzertní severy (Bazoš, Hyperinzerce, i.fauna a další). Každý vložený inzerát je velmi rychle "zasypán" dalšími a tak zapadne. Je třeba je co nejčastěji obnovovat, aby byla co největší šance a kočičky našly nové domovy. Kdo můžete a chcete pomoct, najdete kočičky v rubrice Kočičky k umístění.

Byla jsem venku na zahradě a koťaty. Šli všichni, krom těch, co nechodí ven - Jolanky a Šumíčka. Irika ale nešla, protože spala. Snad to nic neznamená. Jsou rádi, když jdu ven s nimi. Provází mě na každém kroku a nejraději jsou, když jim tahám kus rákosu, který roste na zahradě. To se za ním honí. Do honičky se zapojil i Matýsek a Kačenka a Adámek dokonce vyskakoval. 

Znovu jsem vydesinfikovala všechny podlahy a večer chci vysvítit ložnici a chodbu. 

19.2.2011

Snažím se být nad věcí, ale nějak to nejde.

Ladynka ráno zvracela, myslím, že se jí zhoršily ledviny. Je to kočička s chronickou ledvinovou nedostatečností. Její moč je v poslední době úplně řídká, ledviny nezahušťují. Také poslední dny moc nejí a dost pije.

Jolanka je stále častěji v ložnici. Nevím, co se jí tam tak líbí. Skáče po postelích, hraje si tam s míčkem a potom spinká se Šumíčkem.

Šumíček si dnes hrál s manželem s pírkem na tyčce, co přivezla paní Renatka. Moc se mu to líbilo a vysoko skákal.

Také granulky od Renatky kočičkám chutnají. Budu jim je muset občas taky koupit.

20.11.2011

Téměř celý den jsem dnes znovu věnovala dostupným informacím o FIP a také o Zylexisu a to i na zahraničních stránkách.  Bohužel jsem zjistila, že to není ta správná cesta a některé názory jsou takové, že se tím ještě víc poškodí. Jsem z toho dost zdrcená. Všechna koťata už dávku dostala. Mám pocit, že se vše spiklo proti těm nebohým kočičkám.

Každopádně pondělní očkování odvolám. Bylo mi doporučeno paní doktorkou, zabývající se výzkumem této nemoci, podávat Kolostru, probiotika, prebiotika, Plerasan a Aloe. Nakoupím tedy tyto preparáty. Nic umělého chemického se nemá dávat. Prebiotika a Kolostrum by mělo v pondělí odejít poštou, probiotika jsem už zahájila.

Dnes jsem také vysvítila UV lampou dvě místnosti. Bylo to docela náročné. Musela jsem přesunout všechny kytky a jsou docela těžké. Potom všechny kočičky vyndat na chodbu. Jenže jednoho vyndáte a tři zase vběhly. Tak jsme se honili, až se konečně podařilo. Zítra budu pokračovat. Znovu jsem vyprala, co se dalo vyprat a vydenfikovala všechny košíky. Je to pořád dokola, ale dělat se to musí. Zítra chci znovu kompletně vydesinfikovat všechny záchodky.

Prosím všechny, modlete se za kočičky Světlušky, ať to všechny přežijí. Mám pocit, že nic jiného dělat nelze.

 

19.2.2011

 Našim přátelům se občas stane, že si pletou naše mourky. Tak aby v nich bylo jasno, zde jsou fotečky: 

p1080810.jpg

 

 

 

 

Adámek

 

 

 

 

 

p1080731.jpg

 

Jasánek

 

 

 

 

 

 

 

p1000553.jpg

 

Kačenka

 

 

 

 

 

 

 

p1070034.jpg

 

 

Linduška

 

 

 

182085_194674907229126_100000598553355_630589_4781299_n-1-.jpg

 

 

Mařenka

 

 

 

 

 

kopie--3----p1010804.jpg

 

 

Mášenka

 

 

 

 

 

 

p1080096.jpg

 

Mikeška

 

 

 

 

p1010788.jpg

 

 

Olinek a Milánek

 

 

 

 

18.2.2011

p1110240.jpg

 

 

Stále spolu

 

p1110242.jpg

 

 

 

 

 

 

18.2.2011

Dnes dostala všechna koťata první Zylexis. Celkem 11 dávek. Byl to docela horor. Udržet je všechny zavřené, než přijel pan doktor, byl nadlidský výkon. Jako stádo blech. Všichni samozřejmě chtěli ven. Tušili, že se něco bude dít a tak byli k neudržení.Daneček umí otevírat dveře, takže to byl problém. Odnesly to dva rozbité květináče a moje ruka. V domácím prostředí se cítili silní a bojoval jako lvi. Nechtěli držet, dkyž je pan doktor vyšetřoval a vzpouzeli se, kousali, škrábali. Nakonec jsme je ale udolali a byli šťastní, že jsem je vypustila. Celé stádečko běželo ven na zahadu a tam se vyběhali. Jolanka se moc bála. Zalezla do křesla a už jsem měla strach, že ji snad ani nenajdu. Byla tam schoulená. Z Jolanky roste plašánek. Jakmile někdo příjde, bojí se. Nejraději je s Šumíčkem v ložnici. Hodně se na něj upnula a je stále s ním.

Jsem ráda, že jsme to zvládli, ale byl to pro ně strach a stres. Bylo mi jich líto, ale jinak se nedalo. Snad to pomůže.

Ještě nás čekají dvě dávky. Moc prosím všechny o pomoc s úhradou této léčby. Bude nás to stát přes 11 tisíc. Je to ale jediná možnost, jediná šance, jak se pokusit koťata ochránit před touto hnusnou nemocí. Moc si přeju, aby už nikdo neumřel, aby rostli a dočkali se jara, mohli si užívat honičky na zahradě, vyhřívat se na sluníčku, honit mouchy a motýly, prostě žít svůj kočičí život. Jsem ochotná pro to udělat vše, ale moje síly a možnosti jsou omezené a sama to nezvládnu. Prosím proto všechny přátele a lidičky, milující kočičky, pomozte nám. Budeme vděčni za jakoukoli částku i malou částečku, protože v součtu to znamená hodně. Pro tato koťátka to může znamenat záchranu života.

Děkuji také všem, kdo jste už pomohli a nadále nám pomáháte. Velmi si toho vážím, protože nás to drží nad vodou. Opravdu moc děkuji. Lednová faktura za veterinu už bude téměř zaplacená. Bez Vás, bez těch, co pomáháte, by to nebylo možné. 

Nebylo by možné ani poslat kočičkám do Letovic krmivo, které jim dnes došlo. Budou se mít dobře, dostali kvalitní kotěcí granulky a dobré konzervy. Jen díky Vám, milí přátelé, se dobře nají, pochutnají si a budou šťastné.  Srdečné díky.

 Adoptivní maminku našel v těchto dnech kocourek Olinek. Milý a skromný kocourek, ale plašánek. Moc rád se se mnou mazlí, to vždycky úplně slintá. Většina návštěv ho ale nikdy neuvidí, protože se lidí bojí.

Adoptivní maminkou kocourka Olinka se stala paní Alenka.  

17.2.2011

Včera přišel balíček od paní Ivanky Szmekové. Krom jiných dárků jsme dostali i dvě perfektní sací podložky, které se dají prát, dvě čarodejničky do aukce a finanční výpomoc, kterou použiji na zaplacení Zylexisů.. Prací savé podložky budou pro kočičky po kastraci skvělé. Moc se nám hodí a moc za vše děkujeme.

Dnes u nás byla milá návštěva. Přijela paní Renatka Vojtová. Kočičky dostaly spoustu papání, hraček a i já jsem dostala dárky. Moc děkujeme za všechny dárky a hlavně za milou a povzbuzující návštěvu. Fotečky dodáme dodatečně.

Zde jsou fotky z dnešní návštěvy: http://www.facebook.com/profile.php?id=100001895340897#!/photo.php?fbid=194675413895742&set=a.194674737229143.55120.100000598553355&theater

Rozhodla jsem se, že koťata dostanou všechna tři Zylexisy. Od očkování mě všichni zasvěcení zrazují. Zítra přijede pan doktor k nám a všichni dostanou první injekci. Kéž by to pomohlo a byl už konečně klid od té zlé nemoci.

Fredíček dnes ulehl vedle Špičinky, Jantárka a Malíčka pod keřík, který vždycky krásně růžově kvete.

 

17.2.2010

Byl jsi nádherný kocourek Fredíčku a měla jsem z Tebe jen radost. Nikdy jsi nezlobil, byl jsi úžasný a milý. Bohužel byl.  Nikdy na Tebe nezapomenu.

fredik.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Dnes čekáme milou návštěvu, paní Renatku Vojtovou, která je adoptivní maminkou Montíčka a Ennynky.

Odpoledne pojedu za doktorem a znovu s ním proberu možnost očkování proti FIP a možnost imunizace pomocí Zylexis. Zítra dopoledne by přijel a všechna koťata dostanou buď Zylexis nebo očkování, po té, co se s ním ještě poradím.

Dnešní noc byla dlouhá a většinou bezesná. Události posledních dnů mě značně ovlivnily. Začínám být přesvědčená, že na tomto světě vládne především zlo. Jak najivně jsem si myslela, že už se kočičkám u mě nic nestane, když nechám postavit vysoký plot, že se k nim lidská zloba nedostane a nikdo jim nebude škodit. To je sice pravda, ochránila jsem je před zlými lidmi, před nebezpečnou silnicí, před psy, ale bohužel ne před zákeřnými nemocemi. Člověk se může snažit sebevíc a stejně někdo někde najde skulinu, kudy ublížit a všechna snaha je marná. Zůstává jen bolest a pocit neskutečné marnosti.

16.2:2011

Fredíček už není mezi námi. Kocoureček krásný a hodný. Kocourek, který měl život teprve před sebou. Život je neskutečně krutý a zlý. Fredíčku, chlapečku můj nádherný, odpusť. 

183631_194463430583607_100000598553355_629126_2313248_n-1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

15.2.2011

Krevní hodnoty Fredíčka jsou špatné. Je anemický, celková bílkovina vysoká a poměr jaterních enzymů hodně nízký. Vše začíná nasvědčovat tomu, že je skutečně zle.

Nasazujeme ATB a modlíme se.

Strašně se bojím, dochází síly, energie, prostě všechno, co člověka drží při životě. Ale vzát se nechci a nemůžu. Nemůžu, protože ostatní kočičí životy jsou na mě zcela závislé.

Díky mým přátelům se pokusíme o zvrácení  celého vývoje a všichni dostanou dávku 3 Zylexisů. Udělat to musím, alespoň se pokusím.

V této vypjaté situaci se na Vás, milí přátelé, obracím s prosbou o pomoc s úhradou těchto léků. . Celá akce bude stát kolem 8 tisíc. Je naděje, že některé životy zachráníme. Moc Vám za Vaši pomoc děkuji předem.

14.2.2011

Dnes nám došel balík pro kočičky od paní Alenky Ponížilové. Všichni měli radost a hned se do balíčku podívali. Koťata nejvíce zaujaly hračky a Lukášek si ukořistil pytlíček se šantou. Dostali jsme konzervy, kapsičky, granulky a krásnou misku na granule. Hned ji vyzkoušeli a moc se jim líbí. Moc děkujeme paní Alence za všechny užitečné věci. 

Ladynka, Jolanka, Adámek, Fredíček, Jolanka, Nefritek a Safírek zkoušejí novou misku a darované granulky,  Safírek si nese novou myšku, 

                                                                                                                        

 

p1110236.jpgp1110234.jpgp1110233.jpgp1110232.jpgp1110229.jpgp1110209.jpgp1110212.jpgp1110211.jpg

 

 

  Rubínek zkoup1110184.jpgmá 

 

 rozbalovaní a zkoumání

 

 

 

 

14.12.2011

Protože mi už delší dobu připadá Fredíček hodně spavý, byla jsem s ním dnes u pana doktora. Na sonu se objevila tekutina v bříšku. Fredíčkovi jsem nechala vzít krev. Výsledky budou zítra. Zjistil se také sediment v močovém měchýři. Musím se pokusit odchytit moč. Kéž by to byla příčina jeho polehávání.

13.2.2011

Vrátila jsem se z krmení venkovních a tetiných kočiček. Maxík stále truchlí po Čičinkovi a moc nejí. Je zalezlý v koupelně. Minka už dnes jedla a hrála si.

Bílý kocourek na půdě se nemohl nabažit mazlení. Když jsem mu dala jídlo, díval se na mě, ne na jídlo, jestli ho pochovám. Vzala jsem ho na klín a on se mazlil a mazlil. Stále neměl chudinek dost. Zjistila jsem, že  je kastrovaný. Takže ho asi někdo vyhodil. Když jsem odcházela, skočil mi z půdy do náruče, když jsem scházela schody. Strašně rád by někoho měl, kdo by se mu věnoval. Kocourek musel mít úraz na páteř. Má nad ocáskem bouli a ocásek má zcela bezvládný.

Sasanka je teď stále venku. Není velká zima, tak jí tam je dobře. Krásně jí. Dnes snědla dokonce dvě misky masa. Je to šikulka.

13.2.2011

Fredy, Linduška, Jerryček a Lukášek, Vendulka

p1080611.jpgp1080734.jpgp1080787.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1080816.jpg

 

 

 

 

 

 

 

13.2.2011

Proběhlo ranní krmení, kdy nedočkavec Zrzek zazpíval jeho loudící písničku. Ještě si asi nezvykl, že krmení je denně a bude stále. Je to ale mlsoun a syrové maso nejí, chce jen konzervu.

Odpoledne musím jet nakoupit nové konzervy. Ty, co došly minulý týden ze Zoohitu už jsou snězené. Neuvěřitelně rychle zmizí.

Večer dostanou vařené kuřátko, to jim chutná.

Jolanka si hraje se Šumíčkem. Ten nechodí ven, jenže je stále zalezlý v ložnici. Dnes ale vydržel a tak si má Jolanka s kým hrát. Jolanka mi přestává jíst syrové maso. Je stále na kotěcích RC granulkách. Ty jí zřejmě chutnají nejvíce. Konzervu si nedá vůbec. Zřejmě to bude další čistě granulková kočička. Jen kdyby RC nebyly tak drahé. Samozřejmě se přiživí i ostatní. Nejvíc Linduška, která by kotěcí neměla vůbec, ale když jsou tak dobré.

Ostatní mladí jsou po jídle venku, starší a staří leží v pokojíku.

Ennynka a Montíček byli večer někde na delší procházce. Samozřejmě jen na zahradě, přes plot se nikam nedostanou. Ale zahrada je veliká a byli tam opravdu dlouho. Potom společně přišli. Stále se drží pospolu. Stejně tak Safírek s Rubínkem.

Kousek zahrady. Za plůtkem je druhá část se stromy. (starší fotka)

 

12.2.2011

Přišla krásná zpráva od kočičky Lidunky, která se teď jmenuje Naomi. Už si zvyká, nechá se hladit a ráda se mazlí. Je to moc fajn, mám radost. Ještě bych potřebovala najít domov pro černého a mourovaného kocourka z Letovic aby i oni se měli dobře.

Dorostenci jsou stále venku. Je tu docela prázdno a smutno.

Jolanka je ráda v ložnici. Nevím, co se jí tam líbí, ale chce tam hodně často. I Šumíček, ten se tam hrne hned ráno, jakmile vstanu.

Stále dáváme všem koťatům Plerasan. Už si zvykli, že večer dostanou sirup a ani neprotestují. Dostává i Jasánek, protože kýchal. Zdá se mi, že mu zabral.

Adámek si často hraje. Připadá mi jako kotě. Kouše Mikinka a zápasí s ním. Tahá po zemi provázky a je s ním legrace.

Puntička se zdá být v pořádku. ATB bude brát ještě 4 dny.

Příští týden nás navštíví paní Renatka Vojtová - adoptivní maminka ennynky a Montíčka. Všichni už se těšíme.

12.2.2011      

 Irinka, Irinka s Montíčkem, Eliška, Caesarek, Adámek                                                                                                                                                                                                                                   

p1080754.jpgp1080665.jpgeliska-krasavice.jpgp1010761.jpgp1080810.jpg                                                                                                                                                                                                            Fanynka

 

11.2.2011

Bílý kocourek na půdě se dnes nechal hladit a dokonce i pochovat. Byl jako u vytržení. Byl moc rád. Dokonce ho zajímalo víc mazlení než jídlo, které dostal.

Kočičí kamarádi Čičinka - Minka a Maxík dnes ani nejedli. Vycítili, že se Čičinkovi něco stalo. Maxík byl schovaný v koupelně a Minka v kuchyni pod gaučem. Dala jsem jim tedy jen jídlo, ale ani k němu nešli. Kočičky jsou velmi vnímavé. Čičinek jim chybí. Ne jen jim.

Myslím na Lidunku, jak si asi zvyká a jestli jí není samotné smutno. Zítra tam zavolám a zjistím, jak se vše vyvíjí.

Puntička pěkně jí, mám z ní radost. Dokonce večer si dala i vařené maso, takže dnes se pěkně nakrmila 3x. Bere ATB.

Safírek měl dnes už klíště. Je to neuvěřitelné. Měl ho na zadní nožce. Takže budeme muset koupit pipety Front-line a všechny ošetřit. Letos to začíná už nějak brzy. Většinou ošetřuji proti blechám a klíšťatům až v dubnu. 

Jolanku zkouším pomaličku česat, ale nejde to. Jakmile jen ucítí hřeben, uteče. Tak nevím, jak to budeme do budoucna řešit. Pokud se to ještě nezlomí, bude muset chodit "nakrátko".

11.2.2011

Čičinek dnes odpoledne odešel za Špičinkou, Jantárkem, Malíčkem a ostatními do kočičího nebe. Už je mu jistě dobře a žádná nemoc ho netrápí. Čičinku, byl jsi moc trpělivý a oddaný kocourek, kterého jsme měli rádi a chtěli jsme Ti pomoct. Bohužel Tvoje srdíčko nebylo schopné pracovat a vypovědělo Ti službu dříve, než jsme chtěli Tvoje trápení ukončit. Budeme na Tebe vždycky vzpomínat. Byl jsi moc milý a hodný kocourek.

11.2.2011

Dnes odjela do nového domova černá Lidunka. Bude bydlet v bytě v přízemí v Moravské Třebové. Lidunka byla vyplašená, ale po cestě ani nemňoukla. Bude si muset nejdříve zvyknout, protože byla polovenkovní. Ale věřím, že při troše trpělivosti z ní bude milá a oddaná kočička. Lidunko, měj se v novém domově jen hezky, držíme Ti všichni palce. 

kopie---p1080440.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

10.2.2011

Tak jsem Puntičku nakonec "utáhla" na kuřátko. Dala si dvakrát a dokonce se i sama dožadovala. Dostala také u pana doktora ATB, tak možná i zabrala. Puntička má chronicky zdeformovaníu nosní přepážku a slzné kanálky, jak u původní majitelky jako malinké kotě spadla z půdy. Také ocásek byl zlomený a srostl nakřivo. Možná se v kanálcích pomnožily nějaké bakterie, které ji zlobily. Každopádně už Puntička neleží a jedla. Takže na krev zítra nemusíme. Budeme pokračovat v tabletkách.

 

Čičinek je špatný. Moc těžce dýchá. Aby vůbec mohl dýchat stále stojí na předních nožkách, aby odlehčil plícím. Zítra s ním budu muset jet na poslední cestu k veterináři. Jeho utrpení je už veké. Oči jsou smutné a zornice široce roztažené. Prožívá strach, aby se neudusil. Nelze bohužel jinak. Moc milý a hodný kocourek. Nevím, odkud přišel, ale mohl se mít dobře, nebýt jeho vrozené vady. Je mi to strašně líto.

p1070221.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Z divokých kocourků, které krmím, se mi dnes poprvé nechal pohladit bílý hluchý kocourek. Konečně překonal strach a bylo vidět, jak si hlazení užívá.

10.2.2011

Byla jsem s Puntičkou u pana doktora. Puntička byla vyšetřena, změřena, uděláno sono a pak jsme chtěli brát krev. Ale to už toho měla Puntička akorát dost a řekla ne. Nenechala se. Pan doktor na ní nenašel nic a při sonu bylo vidět naplněné střívka. Takže Puntička asi něco jíst musí. Snad v noci, nevím.  Možná ji zlobí psychika. Je to kočička velmi zvláštní a přecitlivělá. Pokud nebude jíst pořádně ani zítra, zkusíme krev zítra znovu jako první zákrok. Puntičce nejvíc vadí, když na ni sáhne někdo cizí. To se elá stáhne do sobe a ztuhne. Nikdo na ni nesmí sahat, jen já. Je to kotě divoké Čičkulky a tak má svoje vrtochy. Zatím budeme dávat pastu Calopet.

10.2.2011

Puntička stále nejí a je zalezlá v kukani. Musíme na vyšetření.

Míša se zdá být v pořádku. Ještě včera dostal tabletku proti boleti. Dnes ránoi hezky jedl, potom šel na zahradu.

Jolanka si haje, papá a skotačí. Jsem moc ráda, snad nám to vydrží.

Velká koťata jsou stále víc venku na zahradě a Jolanka je doma sama. Nemá nikoho, kdo by si s ní hrál. Občas příjde Ennynka, ale to není na dlouho. Jolanka si hraje sama. Nejraději má chrastící balónky. 

 

9.2.2011

Puntička nejí. Jde k jídlu, ale nevezme si nic. Zítra s ní musím na vyšetření. Jen polehává. Je to už 8,5 letá kočička. Jako malé koťátko velmi bojovala o život, byla na klinice v Hradci Králové a zvítězila. Mám ji moc ráda, je to můlj závisláček. Někdy taková období a chvíle mívá, že moc nejí, ale vyšetřit se to musí. Už jednou ji pan doktor prohlížel a nic na ní neshledal. Budeme muset nechsat udělat i vyšetření krve.

Čičánek velmi špatně a těžce dýchá. Jeho dech je velká námaha. Trochu sice jedl, ale tuším, že budu muset udělat závažné rozhodnutí. Nesnáším tato rozhodování o cizím životě, ale nechci, aby trpěl. Dostal další injekci na odvodnění a tak uvidím, třeba bude zítra trochu lépe. Je mi ho moc líto. Tak rád je na klíně, moc se na mě upnul a  tak moc mi důvěřuje a já mu nedokážu pomoct.

Kocourka jsem vrátila paní do Letovic. Dovezla jsem i jídlo a dala do misek. Celá konzerva zmizela trychlostí blesku a tak jsem jim musela rozdělat ještě jednu. Příští týden jí dojde moje objednávka ze Zoohitu. Objednala jsem kvalitní konzervy a kvalitní kotěcí granulky. Kočičky se potřebují spravit a přibrat. Kastraci odkládám alespoň o tři týdny. Kočičky jsou moc drobné a potřebují se nejdříve spravit.

Jenže opět chybí finance, bez kterých bohužel pomáhat nejde. Nemám opět zaplacenou lednovou fakturu za veterinu, prostě na ni není. Měla jsem polovinu, ale musela jsem z toho vzít pro ´kočičky z Letovic. Nemůžu teď ani umisťovat, začínáme mít problémy a popravdě nevím, jak z nich ven.

Navíc se mi zdá, že Jolanka si moc nehraje a nepřibírá. Je to všechno moc těžké.

9.2.2011

Dnes se měly kastrovat dvě kočičky od paní, co se jich chce zbavit. Když jsem dojela na místo, kočičky nebyly připravené a byly volně na zahradě. Asi hodinu je honila, nakonec chytila kocourka, kterou mi dala jako kočičku. Já ji odvezla a na veterině se zjistilo, že je to kocourek. Tak se nekastrovalo. Kocourek je malý. Vůbec kočičky jsou slabé a drobné a vrhaly se hladové na levné barvené granule. Nic jiného zřejmě nedostávají. Objednala jsem jim kvalitní jídlo a prosím, kdo můžete přispět jakoukoli částkou na výživu těchto kočiček, pomozte. Kočičky jsou hladové a drobné a potřebují se alespoň najíst. Ještě jim dnes nakoupím a odvezu to i s kocourkem. Škoda čtyř set, které jsem projela zbytečně.

8.2.2011

Mišánek po zákroku. Pan doktor musel vytrhat téměř všechny zadní zoubky. Také mu ostříhal drápky na zadních nohách, protoe on si doma nenechá udělat nic. Jsem moc ráda, že už to máme za sebou. U Míši jsem měla velký strach. Zákrok trval déle, protože prý Míša těžko usínal. Měla jsem už strach, že není vše v pořádku. Naštěstí se moje obavy nepotvrdily a vše je v úplném pořádku. Míša dostal injekci na probuzení a domů už jel probuzený. Byl to velmi náročný den a jsem opravdu ráda, že už to máme za sebou.

p1000469.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

7.2.2011

Dnes svítí sluníčko. Velká koťata běhají po zahradě a jsou nadšení. Honí se, skotačí a užívají si to. Jsou to podzimní koťata a tak je sluníčko pro ně úplně nové. A až bude léto, to bude radosti. Jen mě moc bolí, že si sluníčka a zahrady neužije Špičinka, Malíček a Jantárek.

Zde se můžete podívat na předvánoční návštěvu paní Alenky Kit Machovcové. Přivezla kočičkám spoustu dárků a měla si časem odvézt i Jantárka. Bohužel krutý osud zařídil všechno jinak..

Fotečky z návštěvy ZDE:

Chystáme se na zítra na Mišáčkovu návštěvu veterináře, kde ho čeká trhání zoubků. docela se toho bojím. Míša těžko odbourává narkózu. Tak snad všechno dobře dopadne.

Ve středu jdou na kastraci dvě kočičky z Letovic. Stále pro ně hledám domovy, kde by je měli rádi.

Mám pro ně zajištěné hlídání do pátku. Snad nebudou žádné problémy a ty dva dny budou dostačující.

6.2.2011

Fanynka, Pupíček, Puntička, Milánek a Olinek

 

p1010060.jpgp1010870.jpgp1080456.jpgp1010790.jpgp1080805.jpg

 

 

 

 

Mili v zimním kožíšku

 

 

p1110031.jpg

 

 

 

Šumíček a Daneček - bílé spinkání

 

 

 

6.2.2011

Adoptivní maminku našel i kocourek Mikinek. Stala se jí paní Daniela Kabaštová, které tímto velmi za Mikinka děkujeme.

Také Ennynka a Montíček našli svoji adoptivní maminku. Oba je adoptovala bude jim pomáhat paní Renata Vojtová. Velmi jí za Ennynku a Montíčka děkuji.

Vypadá to, že místo pro kočičky po kastraci se přeci jen najde a to ve Svitavách. Ozvala se paní Lucie Klodnerová a nabídkou pomoci. Jsem za to velmi vděčná.

V úterý čeká Míšu tehání zoubků a čistění zubního kamene. Míša, když byl kdysi kastrován, měl problémy s odbouráváním narkózy. Proto mám ze zákroku obavy. Je to kocourek starší, má téměř 12 let. Držte mu, prosím, palce.

Daneček je šikovný kluk a naučil se otevírat dveře. Vyskočí na kliku a je to.

Velká koťata teď hodně pobývají na zahradě. Určitě budou moc šťastní, až se budou moct vyhřívat na sluníčku a šphat po stromech.

Zdravotní stav Čičinka není dobrý. Velmi těžce dýchá a myslím, že ho to unavuje. Chuť k jídlu zatím má.

 

4.2.2011

Dnes asi víc než jindy mě přímo sžírá strach a obavy, aby bylo všechno v pořádku a nic se nikomu nestalo, nikdo neonemocněl. Se stále většími obavami všechny pozoruji a sleduji. Možná je to tím, že se dnes očkovalo a tak se obavy vystupňovaly. Snad bude zítra líp. Těžko se to zvládá. Držte kočičkám palce, ať rostou a jsou zdravé. Hlavně koťata aby byla v pořádku.

Jolanka si stále hraje. Je to malá hravá kočička. Nahání míček, hraje si s provázkem. Občas hru na chvíli přeruší, přiběhne, skočí mi na klín, pomazlí se a zase si běží hrát. Dělá to tak celý večer.

p1110216.jpg

p1110210.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p1110211.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p1110209.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p1110202.jpg

 

 

 

 

p1110189.jpg

 

 

 

 

 

4.2.2011

Stále hledám někoho, kdo by u sebe nechal po kastraci dva až tři dny dvě kočičky. Vše pro ně bych dodala. Nemáte někdo kousek místa a dobrou vůli?

Hledám pro ně i nutně domovy. Původní majitel je opustil a nová majitelka domku je nechce. Dokonce je chtěla dát utratit. Jsou to dvě kočičky (černá a černobílá, obě kastrované) a dva kocourci (černý a mourovatý). Všichni jsou staří kolem půl roku.

Dnes byl přeočkován Nefritek a Linduška. Snad očkování nic zlého nespustí a oba budou v pořádku.

p1110239.jpg

 

 

Nefritek

 

 

 

 

p1070034.jpg

 

 

Linduška

 

 

 

Kočičí pokojíček se teď uklízí mnohem lépe, když je tam nové lino. Je to rychlejší a snadnější.

p1080423.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 Všechna velká koťata dostávají denně Plerasan. Snad to přinese slibovaný efekt. 

p1080478.jpg

 

 

 

Fredíček a Šumíček

 

 

 

 

3.2.2011

Hodně v poslední době přemýšlím a všem možném i nemožném. Zřejmě je to těžkým obdobím, které prožívám a událostmi posledních dnů. Uvědomuji si velkou podporu a pomoc přátel, Vás, kteří nám pomáháte, Vás, kteří mě podporuje a dodáváte síly.  Vás všech, kteří se mnou prožíváte smutek i obavy o kočičky. Znamená to pro mě velmi mnoho, držíte nás nad vodou a my Vám za to moc děkujeme. Já i kočičky Světlušky. 

3.2.2011

Jolanka byla dnes u pana doktora. Nemýlila jsem se, je to plíseň. Dostala mastičku a já jen doufám, že to nikdo nedostane. Plíseň je ale starší a už se hojí. Jak jsem Jolanku ostříhala, objevilo se to. Snad se brzy Jolanka uzdraví.

Myslela jsem si, že Jolanka je statečná kočička, ale není. Měla velký strach z pana doktora. Celá se třásla. Naštěstí jsme nečekali dlouho a byli jsme brzy doma. Ještě chvíli se schovávala za ledničkou, ale nechala se vylákat na zvonící míček. Teď spinká v kukani.

 

2.2.2011

Dnes jsem mluvila s paní, která prý chce nechat vykastrovat kočičky. Měla jsem z ní velmi špatný pocit. Nastěhovala se do domu, kde zůstala po původních majitelích 4 odrostlá koťata. Jejím hlavním cílem není kastrace kočiček, ale zbavit se jich. Dokonce kontaktovala veterináře za účelem jejich uspání. Zdravá mladá zvířata. Jsou to dva kocourci a dvě kočičky. Ve středu jdou na kastraci dvě kočičky. Jedna černá a druhá černobílá. Nutně pro ně hledám domov dříve, než jim něco provede. Kocourci jsou jeden černý a jeden mourovaný. Poptejte se známých, zda by někdo nechtěl vykastrovanou kočičku nebo kocourka. Moc se za ně přimlouvám. Nemají lehký život, jsou nechtěné, jsou na obtíž. Dříve nebo později se jich nějakým způsobem chce zbavit a ani se tím netají. Je mi z takových lidí opravdu na nic.

Jolance jsem dnes objevila na kůži lysinky. Jen doufám, že to není plíseň. To by byla docela pohroma.

Čičinkovi není moc dobře. Těžce dýchal a byl promodralý. Někdy mu je trochu líp, ale někdy je to špatné. Najedl se a čistil si pusinku. Zatím má stále zájem žít, i když je to život velmi těžký. Moc rád se chová a nechá se hladit.

Fredíček dnes dopoledne šmejdil ve stodole, aby mi udělal radost a abych si nemyslela, že jen stále spí. Také Jolanka se hezky najedla. Jsou to zlatíčka. Cítí moje obavy a strach a snaží se.

Je mi stále moc smutno, ale musí se jít dál.

2.2.2011

Čičinek dostal dnes injekci na lepší dýchání a na odvodnění. Trochu se zhoršil a tak musíme zase odvodňovat. Snad bude zítra zase líp.

Kluci netrpělivě čekají na jaro, aby mohli běhat po zahradě. Kocourek Stříbrňáček, Jasánek a Zrzek si občas vyhrožují vrčením. Potřebovali by být víc venku. Hlavně Jasánek a Zrzek jsou venkovní kocourci a venek jim chybí.

Safírek a Rubínek vyrostli a jsou z niich krásní černí kocouři. Opravdové lesknoucí se drahokamy.

Potřebovala bych očkovat, přeočkovávat a kastrovat. Jenže se bojím jakkoli zasáhnout do něčí imunity. Není to vůbec snadné období. Žijeme v neustálém napětí a strachu.

Kocourek Fredíček, kterého má u mě vnučka, hodně pospává. Řekla bych, že stále spí. Vůbec se mi to nelíbí. Je to osmiměsíční kocourek, měl by být rozhodně více aktivní. On to byl vždycky pecivál, možná jsem si toho dříve tak nevšímala. Rozhodně s ním zajdu k veterináři a zřejmě nechám poslat krev do Sevaronu.

p1080357.jpg

 

 

 

 

 

 

 

p1080652.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Požádala mě jedna stará paní o kastraci jejích dvou dorůstajících kočiček.  Zítra je objednám, jenže už je nemůžu mívat u sebe, tak jak jsem to dělala dříve, než se zhojily a zotavily po kastraci. Zřejmě je budu muset odvézt paní, aby si je ohlídala sama. Jenže na to se člověk nikdy nemůže zcela spolehnout. Kočičku je třeba hlídat, než se vzbudí, aby se nedusila, nezvracela, zahřívat a přebalovat. Taky hlídat reakci po probuzení a stehy.  Je to těžké, připadám si v bludném kruhu, ze kterého nevidím cestu ven. Potřebovala bych někoho, kdo by mi kočičky v čistém prostředí alespoň dva dny pohlídal. Nejlépe ve Svitavách a nebo v blízkém okolí. Tak by mohly být kastrace cizích kočiček zajištěny a mohly by úspěšně pokračovat. Nevíte o někom?

Dnes se "vyznamenal" Daneček. Nevím, co ho to napadlo a skočil na obývací stěnu. Shodil vázu, kterou mi manžel dovezl z Ruska. Samozřejmě se rozbila. Za chvíli tam vyskočil znovu a strhnul reproduktor. Ten spadl na kočičí krytý záchodek a rozbil ho. Jestli funguje reproduktor jsem nezkoušela. Šije s ním puberta a hormóny, kluk jeden. Zlobit se na něj nemůžu, je to dorostenec, takový trdlík, který neví, co se s ním děje, pusinka bílá nádherná.

 

2.1.2011

Enny a Montíček jsou hodně často venku na zahradě. Běhají a schovávají se pod stromky, kde není sníh. Taky jednu suchou vyšší kytku, která tvoří takový deštník, často vyhledávají a schovávají se tam. Škoda, že nemám v pořádku foťák a nemůžu fotit tam, kde není proud. Jsou to miláčci. Často myslím na jejich bratříčka, který musel zemřít, protože jsem se o nich dozvěděla pozdě. Jistě by byl stejně milý jako Ennynka a Montíček.

Dnes ráno zase lumpačili a to je moc dobře. Dokonce shodili počítač, ale naštěstí se nerozbil.

Montíček a Safírek zase kýchají. Snad to nebude mic vážného.Jejich očka jsou stále citlivá a často slzí. Musíme omývata promazávat.

Někteří kluci pomali dospívají. Zatím naštěstí nejsou cítit, ale likvidátor pachů už dorazil.

Naše čtenářka nás požádala o zveřejnení článku a své kočičce. Přečtěte si hoZDE

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Renalzin

(Jitka, 17. 5. 2011 9:59)

Dobrý den, nevíte kde by se dal sehnat Renalzin?
Náš kocour má chronické selhání ledvin a veterinář mu dává asi tak tři týdny života.
Velice bych uvítala radu.
moc děkuji. jsem z toho zoufalá, že mu nemůžu pomoci.

karanténa

(Jana, 25. 2. 2011 11:42)

Dobrý den, Zdeni, karanténu používám jako koupelnu. Nemocná koťátka tam byla 14 dní, ale to nestačí. V listopadu jsem je přijala a v lednu se nemoc projevila:(

karanténa

(Zdena D., 20. 2. 2011 15:30)

Dobrý den.
chtěla jsem se zeptat jestli by šíření nemocí nemohla zabránit nějaká karanténa-místnost kde by se dávali nově příchozí kočičky a nenakazili tak ty ostatní.Vím že je vše otázka peněz, ale věřím že by se našlo spousty lidiček, kteří by Vám rádi pomohli v této věci.Já osobně bych ráda přispěla.Je mi líto, když vidím jak někdy vedete nerovný boj proti různým nemocem.Musíte být už hrozně vyčerpaná....jsem moc ráda, že to nevzdáváte....děkuji za kočičky

ano,

(Jana, 17. 2. 2011 19:27)

moc to bolí a není slov, kterými by se to dalo vyjádřit.

Je mi to strašně líto

(Romana F., 17. 2. 2011 18:28)

srdce bolí a slova nestačí ...

Míšánku

(Romana F., 8. 2. 2011 15:22)

Tak ať už máš nadlouho klid od doktorů:-)

Kočičky

(Romana F., 6. 2. 2011 22:11)

jsou nádherné, mají nádherné pelíšky, určitě přinášejí radost a smysl života.