Jdi na obsah Jdi na menu
 


'Červen

 
Milí přátelé, velice složitá finanční situace mě donutila poprosit všechny hodné lidičky o pomoc. Fakturace za veterinu v dubnu nás ochromila natolik, že se stále nemůžeme vzpamatovat. Bylo to hodně náročné. Faktura na Jaggy byla za 20 tis. a u nás kvůli panleukopenii a vážným onemocněním některých ostatních kočiček je faktura 26 tisíc. Podařilo se s Vaší pomocí, za kterou jsem nesmírně vděčná, zaplatit ...28 tisíc. Zbývá dluh 18 tisíc. Termín úhrady je prodloužený  do konce června. Protože všechny finance, které byly, byly použity na úhradu dluhu, jsme dnes bohužel v situaci, kdy už nezbývá ani na krmivo. Zásoby pomali došly a já opravdu nevím, jak dál. K tomu bude ještě faktura za veterinu za květen. Pan doktor nám nadále poskytuje veterinární péči na dluh, ale nemůžeme takto pokračovat. Bez Vaší pomoci to neustojíme. Jsem z této situace hodně nešťastná a moc prosím, pomozte jakoukoli částkou. Každá pomoc má pro nás velkou cenu a znamená doslova naši budoucí existenci.
 
Za Vaši pomoc předem co nejsrdečněji děkujeme.

************************************************************************************************************

 
 
29.6.2013
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
25.6.2013
 
Orionek je zcela maličký kočičí chlapeček, který už ve svém krátkém životě musel prodělat velkou bolest. Byl ponechán se slomenou nožkou plačící. Nikdo mu nepomohl. Až když se o něm dozvěděla moje známá, jely jsme s ním včera na ošetření. Potvrdila se zlomenina obou kostí nad patičkou. Orionek nemůže samozřejmě na nožičku došlápnout a bolí ho. Byl udělán RTG a v budoucnu ho čeká operace. Dostává denně injekčně analgetika.
Pokud někdo může a chce Orionkovi na operaci přispět, budeme velmi vděčni, neboť naše finanční situace je stále v mínusu a na další léčby není. Velmi děkuji předem za jakoukoli částku pro Orionka. Bankovní spojení pro pomoc Orionkovi je 234403726/0300, poznámka Orionek
 
s6301110.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
s6301111.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
21.6.2013
Pozdrav z nového domova posílá Radeček a Barunka, dvě postižená koťátka společně umístěná.
bara4.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
20.6.2013
 
 
16.6.2013
 
Níže uvádím přípravky, které  užívají naše kočičky s ledvinovým selháním. K tomu léky a dietu.
 
V současné době bohužel není už v našich možnostech kvůli velkému zadlužení na veterině  tyto prostředky podávat. Jsme jen na lécích a dietě. Pokud by někdo vypomohl, velmi by nám to pomohlo. Srdečně děkujeme.
Jen tyto léčebné doplňky stojí pro kočičky ledvináře měsíčně 2,5 tisíce. Každá pomoc je pro nás velmi cenná a důležitá.
 
1076035476-1-.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
_vyr_3951afbbe5c07f020b208c9f88e1a712e002-1-.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 article_images-1-.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V pátek za mnou přišla paní, že jim na půdě porodila cizí kočička koťátka a nezajímá se o ně. Kočičku jsem nechala vyšetřit u pana doktora. Je zdravá. Koťátka ale celý den nekrmila a tak jsem je krmila ze stříkačky. K večeru je syn odvezl ke kojící kočičce, která je přijala. Velmi tímto děkuji O.S. Dobré ruce Zlín, kde koťátka přijali ke kojící kočičce. Teď už je všech 5 koťátek u náhradní maminky. Srdečně děkujeme.
p6150002.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mrňousci u náhradní maminky - kočičky Lilinky v útulku Na vysočině. Jsou moc malincí, ale velcí bojovníčci, jejich život byl ohrožen hned po narození, v prvním dni jejich života.

Velmi děkuji O.S. Dobré ruce Zlín a útulku Na vysočině a hlavně oběma dámám za okamžitou pomoc v pozdních večerních hodinách, což znamenalo záchranu pěti životů. Mrňousci jsou velmi malí, držte jim palce.
 
 
 
11.6.2013
 
Na druhém depozitu se začíná stavět plot, na kterém bude elektrický ohradník, aby kočičky nemohly mimo zahradu. Musí to bohužel být kvůli zlým lidem.  Vše děláme sami. Moc se těším, až bude vše hotové a kočičky budou moct být venku a v bezpečí.
 
Čendíček teď kamarádí s Kamilkou a Kellynkou. Chodí za nimi do jejich pokojů. Od doby, kdy se vedoucí kočičkou  po Laděnce stala Kamilka, Laděnka už přestala ostatní kočičky vyhánět a bít, takže Čendíček může za holkami. I když Kamilka mu stále dává jasně najevo svoji nadřazenost a občas mu dá facku. Čendí ale neoplácí.
Také na zahradě dnes Kamilka prohnala kočičku Minku a také Milušku. Ne mnoho, jen aby si holky uvědomily, kdo je tu teď šéf.
 
 
6.6.2013
 
Miluška se léčí z těžké nemoci přes 2 měsíce. Naštěstí to nejhorší má za sebou. Čtyřdenní krizi překonala. V současné době léčíme očička, která jsou postižená rohovkovými vředy a rýmu. Jedno očičko se už podařilo zcela vyléčit. Druhé horší ...jí pan doktor v místním umrtvení ošetřil látkou, jejíž název jsem zapomněla. Dostala navíc další kapky do očí a toto druhé očko se nám také výrazně lepší. Jen Miluška toho kapání má naprosto dost a jak může, prchá a různě se schovává. Její léčba včetně interferonů stála kolem 7 tisíc, nejdražší byly interferony, ale určitě se podařilo. Miluška běhá po zahradě, je spokojená a veselá. Našemu skvělému panu doktorovi patří velký dík za záchranu Milušky.
Její léčba také ještě není uhrazena, byla také na dluh a je obsažena v dubnové faktuře. Za jakoukoli pomoc budeme moc vděčni.
 

s6300134.jpg

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Kočička zachráněná ze zahrádkářské kolonie dostala jméno Světluška. Koťátka jsou nádherná a Světluška moc mazlivá. Je možno si koťátka nebo kočičku zamluvit, pokud by se někomu moc líbila. Opravdu jsou všichni moc krásní a zajímavě zbarveni.
 
Jsou rádi, že jsou v teple. Kočička v tom dešti číhala stále venku na myši, aby koťátka měla co jíst, byla celá promočená. Smutné. Jsem ráda, že už jsou v bezpečí a nemají hlad. Spinkali v plastovém kyblíku u chaty. Nedali jim ani krabici. Ještě dnes je mi z těch lidí zle a z jejich tvrzení, že kočičky venku žijí přírodním stylem. Nemusí se se o ně nikdo starat, nemusí se ani kastrovat, protože koťátka zemřou, budou další a tak pořád dokola. Tím  zakrývali jen svoji lakomost, aby nemuseli utratit ani korunu za krmivo. Kočička i s koťátky byli venku, v zimě, dešti, jen u chatky pod stříškou.
J
 
ssvtlukaakotata5-2-.jpgou rádi, že jsou v teple. Kočička okola. Tím  zakrývali jen svoji lakomost, aby nemuseli utratit ani korunu za krmivo. Kočička i s koťátky byli venku, v zimě, dešti, jen u chatky pod stříškou.
 
 
 
 
 
 
 
 
 svtlukaakotata3-1-.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
V úterý 4.6. byl na kastraci nový kocourek Timmíček, kterého někdo před týdnem pohodil u nás před dveře. Kocourek dostal jméno Timmy. Je stále velmi papavý, musel trpět hladem a tak se nemůže stále dojíst.
Kastraci zvládl vše dobře, jen hladovka se mu nelíbila a tak snědl 4 kapsičky, když už bylo po hladovce.s6300109.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4.6.2013

 Srdečně děkuji všem neskonale hodným lidičkám, kteří vyslyšeli moje volání o pomoc. Díky jejich pomoci se podařilo snížit velký dluh o 4 tisíce.

Srdečné díky za kočičky patří: paní Stanislavě Hamákové, paní Kateřině Adámkové, paní Martině Kratochvílové, paní Martině Němcové, paní Ivaně Léblové, paní Drahomíře Valentové, paní Romaně Zelinkové, panu Josefu Horákovi, paní Lence Brhelové, paní Miroslavě Kopové, paní Taťáně Nogolové, paní Ivaně Szmekové, paní Zdeňce Vránkové a paní Pavle Knotkové.

Nadále budu velmi vděčná za jakoukoli pomoc, abychom tuto krizi překonali a situace se zklidnila a aby opět byly podmínky pro práci, která by bez Vaší pomoci nebyla vůbec možná.

Srdečně děkuji za Vaši pomoc.

 
4.6.2013
 
Mikulka naše hodná a milá odešla včera večer za Ájinkou.
Kočičko moje hodná, chybíš mi moc. Byla jsi neskutečně trpělivá a statečná. Nikdy nezapomenu, srdíčko.
 
 
1-cs-6454cec1e6530db972bd9e26aea32617-1-.jpg
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kontaktní adresa

(Liduška, 9. 6. 2013 20:25)

Napište mi prosím kontaktní adresu, kam bych Vám mohla poslat nějaké krmivo. Bohužel na Vašich stránkách jsem ji nenašla a myslím, že by i ostní rádi přispěli :)

Re: Kontaktní adresa

(Zdeňka, 11. 6. 2013 7:40)

Světluška - pro kočky, o.s.

Jana Zerzánová, Hlavní 303/38, 568 02 Svitavy