Jdi na obsah Jdi na menu
 


Březen

 

 

30.3.2013

Pavlínce se muselo udělat nové vyšetření krve. Pavlínka je anemická, má nízkou hladinu glukózy, nízkou celkovou bílkovinu a málo minerálů. Do infuzí jí byly přidány všechny potřebné složky. Stále se o ni hodně bojím.

Do nového domova odjel dnes kocourek Evíček. Sice má nožky ještě vratké, ale chodí a pěkně papá. Paní byla seznámena s jeho stavem. Bude bydlet v bytě se dvěmi už většími a rozumnými holčičkami a jejich maminkou. Na fotce je Evíček už v novém domově. Když odjížděl, chystal se zrovna spát a tak se hned uložil ke spánku. Evíčku, chlapečku moc hodný, měj se v novém domově dobře.                       

s6300658.jpg

 

 

 

 

 

 

Evíčka mám dále pod dohledem, jsme s paní v kontaktu. Za dva týdny s ním pojedu na kontrolu a po té, bude-li vše OK, půjde na kastraci. 
 
28.3.2013

18.00

Nové zprávy o Pavlínce. Biochemie je v pořádku, takže ledviny i játra pracují. Vše nasvědčuje těžkému zánětu jater a střev. Dostala další ATB, stále se pokračuje v infuzích. Přidají se i analgetika, protože zadeček z průjmu ji bolí. Paní doktorka řekla, že má naději. Záleží, jak zabojuje.

 

 

28.3.2013

10.00

Pavlínka noc přežila. Je stále na infuzích. FeLV a FIV jsou negativní. Dnes vypadá o chloupek lépe než včera. Dopoledne se bude dělat sono a vyšetření volné tekutiny. Snad dá Bůh a nebude to FIP. Zatím nejí, průjem trvá, ale nezvrací. Panleukopenii KO prakticky vyloučil. Čeká se na výsledky biochemie. Myslete na broučínku, ať zvítězí. Čeká ji fantastický domov a nádherný život a paní Martinky Němcové, které jsem za to nesmírně vděčná.

27.3.2013

22.50

Pavlínka cestu na kliniku zvládla. Teď je na infuzích, má přidaná ATB a léky na uklidnění žaludku. Vše bude záležet na jejím tělíčku, jak zabojuje. Péči má tu nejlepší, ale poměrně drahou. Pokud vše dobře půjde a Pavlínka to ustojí, což je v tuto chvíli to úplně nejdůležitější, budeme potřebovat pomoc našich přátel. Předběžná kalkulace je 15 tisíc. Věřím, že penízky se seženou, jen aby holčička krásná zabojovala a uzdravila se. Pavlínečko, drž se, prosím a bojuj. Tato noc je opravdu kritická. Pořád vidím ty její krásné tmavě zelené oči, moc si přeju, aby se na mě zase usmály. Modlím se za tebe, děťátko utrápené.

27.3.2013

16.00

Pavlínka bojuje o život. Ještě včera se zdála být, v mezích její špatné kondice, v pořádku. Dnes začala zvracet, dostala velký průjem a zežloutla. Teď je na cestě na kliniku Jaggy. Náš pan doktor to moc nadějně nevidí, já mám bohužel také moc velké obavy o její život. Zhoršení je markantní. Jsem nešťastná, z lidí, co dokážou takového maličkého tvorečka takto trýznit, vyhodit ven a nechat ho pomali umírat a trpět. Je mi strašně smutno a moc se o holčičku bojím. Když jsem ji dávala do přepravky, zvracela, trpěla, ale snažila se příst. Věděla, že ji chci pomoct. Dívala se na mě svýma nádhernýma zelenýma očima s vděkem, ale s bolestí. Jenže nevím, zda to dokážeme. Klinika je moc dobrá, snad se stane alespoň jednou zázrak. Prosím, posílejte maličké energii, myslete na ni a držte jí palce. Modlete se za ni.

25.3.2013

S Barborkou jsem byla dnes na kontrole. Její stav je opravdu zhoršený. Má nález na plicích. Byla jí změněna ATB. Dostala také 1. injekci Zylexisu. Moc děkuji paní Romance Zelinkové za zaplacení celé série Zylexisů a ještě dostala Barborka nějakou korunku od paní Romanky navíc. Moc děkuji za Barborku, že může mít kompletní léčbu.

Další zubožená kočička Pavlínka snad spadla z nebe. Našla ji sousedka od domečku u nich na půdě. Znavená, nemocná, vyčerpaná. Zřejmě tam zalezla umřít. Na pacce má starý absces, srst samý chumel a je cítit každá kostička. Paní za mnou byla včera večer. Dnes jsem byla s Pavlínkou na vyšetření. Má vysokou teplotu, je strašně podvyživená, váží jen 1,6 kg. V ouškách svrab a bříško samý červ. Pavlínka dostala Convenii, rekonvalescenční kašičku, kapky do očí. Potřebuje klid, teplo a jídlo. Záleží jak zabojuje její zesláblé tělíčko. Pokud to Pavlínka zvládne, bude z ní nádherná dlouhosrstá kočička s bílou náprsenkou a bílými pacičkami. Je to milá a vděčná kočička. I přes její zoufalý stav bylo vidět, že je šťastná, že se o ni někdo zajímá, hladí a není na to všechno zlé už sama.

s6300629.jpg

 

 

 

 

 

 

Pavlínku lze do doby umístění a léčby virtuálně adoptovat nebo jí přispět na léčení. Pro Pavlínku budu hledat nový domov,. kde bude milována a zapomene na všechno zlé.

24.4.2013

Barborka začala znovu kýchat. Je na ATB. Je to divné. Možná je to tím, že v té koupelně měla opravdu zimu. I když jsem zvýšila teplotu na kotli, všude bylo teplo, ale v koupelna se nedala vytopit pořádně. Včera jsem tam převezla olejový elektrický radiátor. Už tam má pěkně teplo. Jenže provoz takových topidel je finančně hodně náročný. Počasí nám také nepřeje. Mám obavy, kde na to všechno vzít.
Dnes má i zvýšenou teplotu, mnoho nejí. Hned ráno musíme k panu doktorovi. Možná bude nutná změna ATB a určitě by jí prospěla série Zylexisů. Všechno je otázka financí.

Čikoušek se včera schválně přede mnou vyčůral na zem. Nebylo to značkování. Nechala jsem dnes vyšetřit moč a zjistilo se velké množství struvitů a leukocyty. Dostal ATB, injekci proti bolesti a bude na okyselovací dietě jako Kamilka. Je to docela tento náročné a to hlavně finančně. Samozřejmě i časově. Denně jezdíme na veterinu včetně víkendu.

22.3.2013

Evíček měl včera problém. Nemohl se vykakat. Vše ho bolí. Seděl dlouho na záchodku a snažil se a naříkal. Nakonec zůstal ležet v záchodku. Vyměnila jsem mu běžné stelivo za silikátové, protože na záchodku často zůstává, když už nemá sílu odejít, tak aby neležel v mokrém. Dostal projímadlo a v noci se konečně zadařilo. . Bolí ho asi krom naražené páteře i všechny okolní svaly. Je mi ho líto, je tak trpělivý a tak trpí kvůli jednomu blbcovi, který ani není ani ochotný přispět na jeho léčbu.
Srdečně děkuji všem lidičkám, kteří Evíkovi poslali penízky na jeho léčbu. Jsem za to moc vděčná a jsem moc ráda, že nejsou na tomto světě jen takoví lidé, jako je ten řidič.

544597_471784429561398_1750730573_n-1-.jpg

 

 

Dnes na ošetření na veterině

 

 

 

577603_471784506228057_672087729_n-1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Barborka se pomaličku zotavuje. Je ale hodně znavená po těžkém předešlém způsobu života. Je moc hodná a trpělivá. Už nechce být zavřená na domečku v koupelně. Je tam poměrně zima. Musela jsem zvýšit teplotu vytápění. Koupelna je ale nejstudenějším místem domku, takže i tak je tam stále chladno. Jinde ale místo nemám. Bohužel, všechno je o penězích. Zvažuji elektrický olejový radiátor, ale nevím, zda by se to dalo ufinancovat. Tento měsíc je opět finančně velmi náročný. Hodně kočiček potřebovalo ošetření. 

Na chvíli pouštím Barborku ven z koupelny. Je naprosto bezkonfliktní kočička. Na všechny reaguje naprosto klidně. Bohužel kluci Čendí a Čikí ji začali pronásledovat a tak se Barborka  bojí. Nejraději je schovaná na židli pod stolem. Snad se vše časem srovná. 

 s6300582.jpg

 

 

 

 

 

 

21.3.2013 .

Evíček byl dnes znovu na kontrole a injekcích. Trochu se na nožky postaví, ale jen na chvilku. U toho ale naříká. Je to statečný kocourek. Na záchodek si přesto chudák doleze. Dostává i sedativa, aby mohl spát. Je to krásný kocourek. Čisťounký a miloučký. Vše přijímá s vděkem. Krásně papá, chutná mu všechno.
Pokud by měl o Evíka někdo zájem, byla bych moc ráda, kdyby šel do nového domova.

20.3.2013 

 

Nějak se to na nás v poslední době sype. Nemocných kočiček přibývá.

 

Dnes mi volala paní, že se dozvěděla, že na jejich ulici přejelo auto kočičku. Řidič samozřejmě ujel, ale byl místními lidmi poznán. Nicméně j...sem vzala přepravku a rukavice a vyjela jsem. Paní ho chtěla odchytit, ale kočička syčela a prskala, tak měla strach. Když jsem přijela na místo, kočička se už odplazila za bránu jednoho domku. Naštěstí majitelé ochotně otevřeli a pustili mě dovnitř. Mluvila jsem ke kočičce klidným a tichým hlasem. Pochopila a zamňoukala Dala mi tím svolení, abych jí mohla pomoct. Naříkala bolestí, ale nechala se bez problémů dát do přepravky. Pan doktor ho vyšetřil a udělal situační RTG, protože se sw kočičkou nedalo manipulovat, abychom jí nezpůsobili ještě větší bolesti. Zlomenina žádná nebyla vidět. Jedná se o zhmoždění páíteře a proto si kočička nemůže stoupnout na zadní nožky. Zjistili jsme, že se jedná o mladého kocourka a dala jsem mu jméno podle paní, která mě na něj upozornila - Evík. Evíček dostal injekci antibiotik, proti otoku, sedativa na uklidnění a injekci proti bolesti. Celé odpoledne musel být jen zavodňován. Najíst se mohl až večer. Evík leží v kleci, ještě večer dostal tabletku proti bolesti. Na záchodek se chudinek doplazil a čůrání mu dělalo také problém. Dlouho to trvalo, než se mu to podařilo. vyčerpaný zůstal ležet v záchodku. Evík musí zítra znovu na ošetření a na injekce. Věřím, že se uzdraví a bude chodit. Jeho léčba zřejmě bude dlouhá. Evík je ale statečný a vše přijímá. Chápe, že mu chceme pomoct. Prosím dobré lidičky o pomoc pro Evíčka. Je to už hodně nad naše finanční možnosti. Případů je v poslední době opravdu mnoho. Nelze ale nechat kocourečka bez pomoci. Léčba bude vyfakturována až koncem měsíce. Prosím, pomozte. Číslo účtu pro pomoc kocourkovi je 234403726/0300. Do poznámky napište, prosím, Evík. Srdečně děkuji všem za pomoc Evíčkovi. Držte mu palce, ať se klučík uzdraví a může se  zase proběhnout po všech čtyřech.

 

 

s6300575.jpg

 

                                                                                          21.3.2013

 

Barborka je moc hodná kočička a je jí už lépe. Pěkně baští, chutná jí všechno. I vitamínovou pastu papá sama. Neprotestuje proti kapání do očí, uší, ani při podávání prášků. Už nemusí být v kleci, je naprosto hodná a klidná. Nemá ani sebemenší snahu někam utíkat. Musím ji mít v malé koupelně na domečku, jinde není místo. Je strašně vděčná za jídlo a teplo. Dala jsem jí na ležení polštářek, protože už pro ni nemám pelíšek a ona se z něj ani nehne. Zdá se mi už mnohem lepší, veselejší. Stále přede a chce se chovat. Jen mám obavu, že bude březí.

s6300569.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

s6300572.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 s6300558.jpg

                                                                                          18.3.2013

Nešťastná nemocná Barborka. Dozvěděla jsem se o místě, kde živoří skupina kočiček. Je to zahrádka v zahrádkářské oblasti. Bohužel majitel zahrádky, kde se kočičky scházejí, je člověk zastávající "přírodní" styl života těchto kočiček. Kastrace je proti přírodě, odčervení, odblešení a odsvrabení je rozmazlování, které by vedlo k onemocnění kočičky. Skupina je regulována také "přírodně", což znamená, že podvyživené kočičky svoje koťátka neuživí a ta umírají. Stejně tak ti slabší. Kočičky se přiživují u slepic bramborami a chlebem. Měla jsem pocit, že jsem se ocitla alespoň v předminulém století. Je třeba těmto kočičkám pomoct. Nakonec mi majitel zahrádky slíbil, že kočičky chytí a já je nechám vykastrovat. Včera, když jsem tam byla, odvezla jsem kočičku, které jsem dala jméno Barborka. Seděla v přepravce a ani nedutala. Dala jsem ji na domečku do klece. Brzy jsem zjistila, že kočička je nemocná. Kýchala, očička zarudlá, červená bolavá ouška. Bylo jasné, že kastrovat se nemůže. Dnes jsem s ní byla u pana doktora. Barborka dostala ATB, byla odčervená, odblešená a odsvrabená. V oušku má hnisavý zánět, střeva velmi zvětšená.
Barborka, ačkoli je v kleci, poznala, že jí nikdo neublíží, že má konečně jídlo a teplo, svůj pelíšek. Bylo mi až do breku, dojala mě svojí vděčností a oddaností. Než jsem s ní jela na veterinu, nechtěla za nic z klece ven. Nechtěla opustit pelíšek a jídlo. Po cestě plakala. Měla strach, že zase o vše příjde. I pan doktor ji chválil, jak je hodná. Když jsme se vrátili a dala ji zpět do klece, ihned se zatočila do klubíčka a předla a předla. Je to opravdu chudinka, která poznala jen to nejhorší. Barborka musí kvalitně jíst, musí se léčit, aby byla schopna kastrace. Možná je i březí.
Byla bych moc vděčná, kdyby jste mohli, přátelé, Barborce pomoct, abych ji mohla nechat léčit a poskytnout kvalitní rekonvalescenční výživu a krmení. Pro Barborku je účet 234403726/0300, poznámka Barborka. Srdečně děkuji za smutnou Barborku.

 

 

 

s6300547.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moc děkuji paní Janě Tychtlové, sestřičce z veteriny Most, která se starala o Madlenku, za léky pro Adámka a podložky pro Madlenku. Děkujeme i za pasty pro kočičky.

s6300508.jpg

 

 

 

 

 

s6300550.jpg

 

 

 

 

 

17.3.2013

Paní Zuzana Radiměřová poslala našim kočičkám spousty moc dobrého krmení. Kočičky si pochutnávaly a ještě pochutnají. Paní Zuzance srdečně děkuji. Je adoptivní "maminkou" plašánka Sazínka.

Krmení je pro nás ohromná pomoc. Toho není nikdy dost.

s6300501.jpg

 

 

 

 

 

 

 

16.3.2013

Velmi děkuji paní Zdeňce Vránkové za nádherný dar pro kočičky. Paní Zdeňka má virtuálně adoptované klučíky Čendíčka a Čikouška a také Kellynku.

s6300499.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

s6300500.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Děkujeme s kočičkami také paní Stanislavě Hamákové za balík plný mlsání pro kočičky. Pochutnávají si na tekutých i pevných tyčinkách.

13.3.2013

Kastrovanou kočičku jsem byla včera zkontrolovat. Je v pořádku. Dnes dostali syrové nakrájené maso. To dokonce vrčeli u jídla. Musím jim tam posílat maso častěji. Škoda, že jsou to naprostí plašani a tím pádem se nedají umístit.

Dnes byla na ošetření kočička Minka, které musely být vytrženy všechny zuby kvůli autoimunitnímu onemocnění dásní.

Na kontrole byl i Nefritek. dobral ATB a je bez teploty.

Také Adámek byl na odběru krve a kontrole operované čelisti. Čelist je v pořádku, ale krev odhalila důvod jeho hubnutí. Adámkovi odcházejí ledviny. Adámek má za sebou těžkou minulost, kdy byl ponechán se zlomeninou čelisti a prakticky nemožností se  najíst celý měsíc. Zhubnul na 2,5 kg. To muselo zanechat následky. Adámkovi musím koupit také Renavast. Snad se to ještě podaří nějak stabilizovat, protože hodnoty jsou opravdu špatné. Je mi Adámka moc líto. Je to moc hodný kocourek. Vychovával koťátka, Mikinek ho dodnes považuje za tatínka a chodí k němu spinkat.

kopie---kopie---p1080499.jpg

 

 

 

 

 

 p1080217.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p1020202.jpg

 

 

                                                                                                                                    Začínáme bojovat o ledviny. Hodnoty nejsou dobré, bude to nerovný boj. Adámek bude na renální dietě, bude užívat léky a budu ho muset zavodňovat.                                                                                                                            10.3.2013

 

Kastrovanou kočičku jsem dnes vypustila do původní lokality, kde je krmena. Je naprosto plachá a měla velký strach. Nechtěla jíst a krmit se nedala. Pán, co ji krmí ji zkontroluje. Já za ní zajedu také. 

                                                                                                                         
                                      
  9.3.2013
                                                                                                                                   První kastrovaná kočička je ve stresu. Bojí se. Stále se krčí v rohu klece.  Včera nejedla nic a dnes vypila Tatra mléko a snědla pár kousíčků masa. Chtěla jsem ji nakrmit stříkačkou, bohužel je příliš divoká a nejde to.  Bude muset co nejdříve zpět. Zítra prohlédnu ránu a rozhodnu se, co dál, pokud se nerozjí. 
                                                                                                                    9.3.2013
Dozvěděla jsem se před časem o kolonii kočiček, které se nekontrolovatelně množí. Nikdo to neřeší, koťátka většinou umřou. Poslední prý umrzla letos v zimě. Rozhodla jsem se kočičky nechat kastrovat. Jenže jsou plaché a divoké. Domluvila jsem se s pánem, který kočičky krmí a začali jsme kočičky odchytávat. Včera  ráno byla na kastraci první kočička. Práce s ní nebyla jednoduchá, neboť je divoká. S panem doktorem už máme postup, jak takovou kočičku v odchytovce zvládnout. Kočička už je vykastrovaná. Byla hodně začervená a měla v ouškách svrab. Vše bylo zaléčeno. Kastrace a ošetření divokých kočiček je finančně náročné, neboť divoké kočičce nelze dát tabletky ani na odčervení ani ATB. Musela dostat Profender a depotní ATB Convenii. Tím se kastrace dostává na částku kolem 1300 Kč.
Byla bych velmi vděčná za jakýkoli příspěvek na kastrace těchto kočiček. Var. symbol pro kastrace je 9363 Předem děkuji všem, kdo těmto kočičkám pomůže, aby mohly žít alespoň trochu lépe a aby zbytečně netrpěla další koťátka. Je to výdaj nad náš rámec, který i tak moc nezvládáme. Budu moci kastrovat jen z darů právě na tyto kočičky a jejich kastrace. Proto moc prosím o jakoukoli pomoc, každá částka pomůže, aby kolonie kočiček mohla v klidu žít, aby neumírala koťátka. Srdečně děkuji za pomoc.
 
s6300495.jpg
                                                                                                                   Micinka hledá domov na dožití

 

 
Micinka je 15ti letá kočička, které zemřela majitelka. Kočička to v životě neměla snadné. Po celý svůj život ji nechali rodit koťata. A to i v tomto pokročilém věku. Veterináře nikdy neviděla.
Je velice milá a ráda se mazlí. Na zádíčkách ...má černé srdíčko a černý má i ocásek. Jinak je celá bílá.

Micinka Hledá člověka, kterému by nevadil její věk a dokázal jí dát po zbytek jejího času domov a lásku, kterou mu bude oplácet.

(Veterinární ošetření a kastraci zajistím)
Kontakt: 608 044 929,
prokocky1@seznam.cz
 
 
 
fotografie-0053.jpg
 

belinka-----kopie.jpg

 

 

Slunění 6.3. foto ZDE

 

 

 

8.3.2013

Kocourek Jurášek je už v pořádku. Jenže nás na domečku pěkně zlobí. Prolézá dovnitř a kudy chodí, tudy značkuje. Zatím se mi ho nepodařilo chytit, abych ho dala vykastrovat. Když byl nemocný, ležel v pelíšku v kuchyni a byl naprosto odevzdaný. Ríšovi se nelíbí, když tam smraďoch Jurášek chodí a tak ho vyhání. V noci se museli poprat, protože Ríša má poškrábaný nos a škrábanec pod okem. Je to nejstarší chlap, vůdce smečky a tak pořádek dělat musí. Doufám, že se mi Juráška podaří nechat vykastrovat dříve, než zasmradí celý domek.

 

 

1.3.2013

Nefritek  má od včera nasazena antibiotika. Léky proti teplotě užívá dále. Denně jezdíme na injekce. Diagnóza zatím není. Zdá se mi nepatrně lepší. Bolestivost zadních noh se zdá být menší. Včera byla vyšetřena i krev. Našel se zvýšený kreatinin, takže jsem ubrala z Maxíčkových léků pro Nefritka. Jakmile to půjde, koupím Nefritkovi jeho léky. To ale není příčina jeho teploty.

Čendíčkovi  a Čikouškovi se moc zalíbilo na půdě. Čikouš už umí prolézt průlezem, ale Čendíka pouštím dveřmi. Když je chci nahnat zpátky dovnitř, musím je obelstít laserovou myškou, za kterou pádí a snaží se světýlko chytit. 

Kocourkovi Juráškovi byl ošetřen velký absces. Byl otevřen a obsah odstraněn. kocourek má ATB depotní, tak mohl být vypuštěn. Proti bleškám, červíkům i svrabu dostal Stronghold.

Laděnka i Kellynka jsou po kastraci v pořádku. Laděnka nesnáší žádné cizí kočky. Jakmile do jejich pokoje příjde někdo jiný, dostane výprask a je hnán.

 

 

PROSÍM, nenašel by se někdo v okolí Svitav, kdo by byl ochoten občas za námi přijít a pomazlit a pochovat našeho kočičího děděčka Maxíčka?

Maxíček je 17ti letý kocourek. Většinu svého života už má chlapeček za sebou. Na stáří hodně pospává... a moc by se chtěl chovat a hladit. Ví, že už mu mnoho času nezbývá a tak moc touží po kontaktu s člověkem. Já do druhého depozita docházím 2x denně, ale čeká mě tam práce a na chování a hlazení Maxíčka je málo času. Proto bych byla moc ráda, kdyby se občas někdo mohl trochu Maxíčkovi věnovat.
 

 

 

 .

 

 

 

                                                                                         

 

 

 

 

 

 

Moc prosím hodné lidičky o pomoc s kočičkám, které jsou v léčení.  V poslední době nás zasáhla přímo kalamita. Naprosto nečekané veterinární  výdaje, zejména za hospitalizaci na veterinární klinice, která je předběžně kalkulována na 15-16 tis. Obdobnou částku dlužíme na veterině ve Svitavách.

 

Budeme moc rádi za jakýkoliv finanční dar na pokrytí veterinárních výdajů. Bankovní spojení 234403726/0300. Srdečně děkuji za jakoukoli pomoc pro nemocné kočičky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář