Jdi na obsah Jdi na menu
 


Únor

 

Kočičky ze Světlušky vyslovily jedno přání, zda by se našli hodní lidé a nadělili jim i na Velikonoce k pomlázce. Splní se jim přání?

VSTUPTE

29032_451826168223891_357926_n-1-.jpg

 

 

26.2.2013

Včera byla na ošetření zoubků Sasanka. Měla už poslední čtyři zoubky a ty byly zkažené. Sasanka hůře jedla a často vyplazovala jazýček. Zoubky musely být vytrženy, takže máme další bezzubou kočičku. Dostává granulky RC Babycat, které jí moc chutná. Také maso musí mít pokrájené na malinké kousky. Protože se Sasance nedají podávat léky, dostala injekci Convenie. Sasanka musela strávit noc v domě v pokoji. Ráno, když jsem jí nesla jídlo, vystřelila ze dveří jako raketa. Nesnáší uzavření, žije jen na zahradě. Má tam velkou kukaň s elektrickou vyhřívací dečkou pro zvířata. Vše přikryté několika dekami, aby měla teplíčko.

227581_145926792147165_100001895340897_304644_3528766_n-1-.jpg

 

 

 

 

 

 

Dnes jsem vzala na vyšetření také cizího kocourka Juráška, který dochází na domeček. Umí prolézt průlezem. Nají se a potom se uloží do pelíšku. Kocourek se mi nepozdával. Má virózu a také měl teplotu. Jinak byl zablešený, začervený a zasvrabený. Kdybych věděla, komu patří, něco by si ode mě vyslechl. Samozřejmě i hladový. Juráška jsem musela dát do koupelny na domečku do klece. Je ale hodný a je vidět, že mu není dobře a že chápe, že mu chci pomoct. Kocourek je jakoby divoký, ale je to spíš velký strach, který ho nutí vrčet a při vzití do ruky i kousat. Musela jsem na něj v rukavicích. Když ho ale pohladím po hlavičce, je rád a hlavičku nastavuje.Podávat mu tabletky však nejde a proto dostal také Convenii.

Maxíček po nových lécích přestal v noci ublinkávat, což svědčí o snížení koncentrace močoviny. Maxíček je stabilizovaný. Sice hlavně pospává, ale není apatický, má zájem o dění a papá dietní granulky RC.

s6300031.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Na vyšetření také musela kočička Minka. Také ji trápí zoubky. Dostala ATB a po zaléčení budou zoubky ošetřeny. Při zánětu je třeba nejdříve zaléčit a teprve potom lze přistoupit k odstranění zubního kamene. V opačném případě se uvolní velké množství bakterií, které často vedou k selhání ledvin.

 

dscn0967.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nefritek užívá léky proti teplotě a je bez teploty. Uvidíme, až se léky vysadí. Pevně doufám a věřím, že bude v pořádku, bez teploty.

 

24.2.2013

Onemocněl nám Nefritek. Odpočívá, nevyvíjí moc aktivitu a mnoho nepapá. Má i teplotu. Byly nasazeny léky na sražení teploty, enzymy, vitamíny. Je to mladý kocourek. Pokud se stav nezlepší, půjde zítra na odběr krve.

p1110433.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V poslední, poměrně delší,  době je práce okolo zvířat stále víc psychicky vyčerpávající. Neustále nad námi visí hrozba té příšerné smrtelné nemoci a strach z ní se v člověku usadí a neskutečným způsobem mu drásá nitro. Oslabuje ho, bere sílu, bere naději. Není nic horšího na této práci, než boj s nepřemožitelným soupeřem předem prohraný, kdy člověk je postaven jen do role diváka, který je i nucen se zúčastňovat té nejhorší tragédie, kdy zvířátko, plné mládí a života, prohrává svůj boj. Lze namítnout, že to k životu patří, stejně jako k této práci. Ano, ale prožívat to, je něco jiného.

Nechci tím rozhodně říct, že Nefritek je takto vážně nemocný, protože stále věřím, že se uzdraví, že se jedná jen o nějakou běžnou virózu např. Herpes. Jen jsem chtěla popsat pocity a stavy, kterými člověk prochází. Cítí se bezmocný a slabý.

Nechci nic zakřiknout, ale kočičky v domečku jsou sluníčka. Milá něžná a zlatá. Ríša mě vždy vítá venku, ať je počasí jakékoli. Všichni se chtějí mazlit, chovat, vyjadřovat svoji lásku. Kamilka s Kellynkou a Sazínkem jsou neskuteční divoši a energie, která z nich sálá je životadárná a povzbuzující. Vděčnost Laděnky je dojemná. Chlapečci dorostenci Čiko a Čendí jsou také skvělí. Takoví nohatí broučci, kteří by na svůj věk už měli být velkými kocoury, ale jsou to ani ne 3 kilogramoví noháčci. Jejich krutý začátek života se na nich opodepsal. To ale nezunamená, že nejsou fantastičtí. Milí, stále spolu, jeden bez druhého ani krok.

Tak nám a hlavně Nefritkovi držte palce, ať je brzy zase zdravý a ať se všechny chmury brzy zase rozplynou.  

20.2.2013

Kočičky dostaly Velikonoční nadílku a byly nadšené. Já za ně srdečně děkuji.

 

Srdečně děkuji paní Martince Svobodové za dobré papání pro kočičky. Moc jim chutnalo a velmi nám to pomůže.s6300390.jpg

 

 

 

 

 

Od paní Ivany Chytilové a paní Vlaďky Obrovské dostaly kočičky také spoustu dobrůtek, které kočičky potěšily a s chutí se do nich pustily. Srdečně děkujeme.

 s6300388.jpg

 

 

 

 

 

Od paní Radky Staudte dostaly kočičky míčky do kulodráhy a laserovou myšku, se kterou si velmi užívají. Moc se jim líbí a honí se za světýlkem jako diví. Moc děkujeme.

s6300398.jpg

 

 

 

 

 

Paní Markéta Šveřepová poslala kočičkám také velikonoční nadílku. Kočičkám moc chutnaly konzervičky a s chutí lízaly vitamínovou pastu. Srdečně děkujeme. 

s6300386.jpg

 

 

 

 

 

18.2.2013

V posledních dnech nemám moc elánu a tak píšu méně. Třetí týden mě trápí chřipka. Snažím se udělat to nejnutnější. Jde to ale velmi ztuha.

Dnes byla na očkování malá Kamilka. Po cestě byla moc hodná, ale u pana doktora se bála. Když jsme se vrátily domů, byla moc šťastná a předla a předla.

Kočičky Laděnka a Kellynka mají rány po kastrace pěkně zahojené.

Podařilo se mi nepozorovaně lehce pohladit Sazínka. Nechává mě přiblížit stále víc. Jestli se někdy ochočí, je stále ve hvězdách.

Kluci Čendíček a Čikoušek už dospěli a jsou pěkně cítit kocouřinou. Jsou však stále drobní. Každý má 2,8 kg.  Budou asi poznamenáni těžkým vstupem do života.

Kočičky stále čekají na jaro. Už se doma docela nudí. Ven skoro nechodí. Jen Sníži bývá venku častěji.

Maxíček hodně pospává. Někdy se celkem hezky nají, ale někdy nechce nic a jen  zobe granulky.  Užívá teď nově poměrně drahý lék RenAvast a objednala jsem mu nové dietní granulky. Co by Maxíček chtěl, je chování a hlazení. Toho se mu stále nedostává.

15.2.2013

Nefritek moc děkuje své adoptivní "mamince" paní Irence Vanišové za nadílku k Velikonocům.

s6300384.jpg

 

 

 

 

 

 

Dnes velký balík od paní Aničky Valáškové. Všechny kočičky našly pro sebe dobrůtky a moc děkují za velikonoční nadílku. Děkujeme také za krásné věci do aukce.

s6300383.jpg 

 

 

 

 

Kočičky děkují za šustící pytel a lehátko paní Radce Zadinové. Moc se jim líbí hlavně lehátko.

s6300356.jpg

 

 

 

 

 

Srdečně děkujeme paní Zuzance Radiměřové za 2 ohromné balíky pro kočičky. Radost byla veliká, papání chutná a škrabadlo je super. Moc děkujeme. 

s6300375.jpg

 

 

 

 

 

 

 

s6300379.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Velmi děkujeme paní Martince Němcové za balík s dobrotami. Kočičky si moc pochutnávají a děkují za splněná přání k pomlázce. 

s6300352.jpg

 

 

 

 

 

11.2.2013

Zítra vyjde v časopise Haf+mňau reportáž z návštěvy v našem depozitu.

hm_2-2013-1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zítra je objednaná na kastraci Laděnka a Kellynka. Držte jim palce, ať to holčičky dobře zvládnou.

V domečku v noci zřejmě proběhla soutěž, která skupina vytvoří větší nepořádek. Myslím, že vyhrála skupina v kuchyni. kde se podařilo i shodit květináč a hlínu vysypat na křeslo. Skupina u Laděnky krom jiného zase vylili vodu. Maxíček nezůstal pozadu a vyčůral se místo na plínu, tak na deky, co mají na zemi, aby jim bylo tepleji.

7.2.2013

Včera jsme  od neznámého dárce balík s velmi kvalitním krmením. Kočičkám moc chutná a moc děkují. Já děkuji také.  Ozvete se nám, kdo jste kočičkám daroval takovou dobrotu ?

s6300347.jpg

 

 

 

 

 

Holčičky Laděnka s Kellynkou půjdou příští týden v úterý na kastraci. Už aby to měly holky za sebou. Po zotavení bude moct chodit Laděnka ven na zahradu. Myslím, že jí to už moc chybí, ale je stále trpělivá a hodná. Průlez na zahradu budu muset nechat udělat nový a v okně. Bude to trochu komplikovanější, protože se jedná o staré třídílné okno a dva díly budu muset nějak oddělit a izolovat, aby jim do pokojů moc netáhlo. Průlez na čip máme, takže to nebude tak drahá záležitost. Zatím bude moct ven jen Laděnka. Kellynce venek nijak nechybí, Sazínkovi taky ne a Kamilka je malinká, ta ven stejně nemůže.

Tuláček opět přišel pokousaný. Je znovu na ATB a dobrovolně odpočívá na gauči v obýváku. Nají se, zaleze a spí.

Svoji virtuální "miminku" má nově naše sluníčko Kamilka. Stala se jí paní Petra Kotyková, která jí bude pomáhat. Srdečně děkujeme.

Já jsem stále nemocná a zastat alespoň to nejdůležitější je hodně namáhavé. Už týden se potýkám s chřipkou, která zatím nemíní ustoupit.

5.2.2013

V domečku jsou dvě bezva party kočiček, které si náramně rozumí a vyhrají si. V jedné skupině je Ríša, hlavní aktér, kluci Čendi a Čiki, Sárinka, přidává se i Miluška. Běhají z kuchyně přes chodbu do pokoje a nazpět. Krásně si na sebe zvykli. Druhou demoliční četu tvoří Sazínek, Kellynka a celou skupinu zde vede Kamilka. Když začnou, všechno jen lítá. Deka z gauče, koberečky, mísky, všechno, s čím příjdou do styku. Laděnka se přidá výjimečně. Chtěla by moc ven, ale trpělivě čeká. 

Stejně tak Madlenka se nudí. Pozoruje drobotinu, jak si hrají a běhají. I Ríša se jí tolik nevěnuje, když má kamarády na lumpačiny. Ale v rámci svých možností je spokojená. Pěkně se nají, zatočí se do kukaně a přede.

Doma kočičky ven téměř nechodí. Jsou uvnitř a jsou už také nedočkaví, kdy už budou moci zase pobývat na zahradě. Ven chodí hlavně Sníži. Jeho kožich ho určitě krásně hřeje.

Jolanku jsem musela ostříhat. Nenechá si vyčesat starou podsadu. Ona se česání bojí. Když ji nesu, pláče a když jsem ji česala, klepala se. Teď je ostříhaná a bude mít delší dobu klid. Budu jí udržovat srst spíš kratší, abych ji nemusela stresovat česáním.

Sníži se česání nebojí, ale za to vydrží jen chvilku a potom kouše a škrábe. Když se mu podaří utéct, nafackuje prvnímu kočkounovi, který je v cestě. Jen Jolanku a Žofinku vynechává.  

Jolanka i ostatní kočičky dostaly od adoptivní "maminky" Jolanky paní Pavly Kučerové dva balíky, které je velmi potěšily a moc za ně děkujeme. Krmení se nám moc hodí, bojujeme teď o každou korunu, o každou kapsičku. Moc děkuji za velkou pomoc.

s6300341.jpg

 

 

 

 

 

s6300340.jpg

 

 

 

 

 

 

s6300335.jpg

 

 

 

 

 

 

s6300343.jpg

 

 

 

 

 

 

 

3.2.2013

Svoji virtuální "maminku" našel Sazínek. Stala se jí paní Zuzana Radiměřová. Srdečně jí děkuji za pomoc Sazínkovi.

Sazínek už se přede mnou neschovává. Pohybuje se po místnostech a celkem se nebojí. Pohladit se ale nenechá.

Laděnce zřejmě chybí pobyt venku. Alespoň to tak vypadá. Snáší ale zavření celkem trpělivě. Svoji nespokojenost dává najevo jen tím, že nepřede. Jinak je v pořádku. 12.2. půjde na kastraci a po zotavení bude mít přístup i ven. Jelikož pobývá s Kellynkou, Kamilkou a Sazínkem v jiné části domu, musím jim nechat udělat samostatný průlez do okna. Na kastraci jde ve stejný den i Kellynka.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář