Jdi na obsah Jdi na menu
 


Září

 

 
25.9.2013
 
Smutno je, velmi smutno. Čendí se mi stále nelíbil. Proto jsem ho dnes vzala k panu doktorovi. Bohužel se potvrdila moje obava, že se v bříšku dělá tekutina. V sedaci mu byla udělána biopsie. Tekutina sice nebyla pohledově úplchně charakteristická, ale obsah bílkovin je špatný.
Tak tam ležel Čendíček přispaný na stole a já zvažovala, jestli ho nechat už odejít, nebo ještě vsadit na 10% naději, že to není FIP. Bohužel na 90% je to špatné. Přesto ještě zkusíme počkat. Čendíček jí, bolesti nemá, ale vyskakuje mu teplota a skoro celý den je v pelíšku a spí.
 
Ádíčkek trochu jí, ale není to dobré. Budeme se muset rozhodnout. Je mi ze všeho opravdu smutno.
 
Čendíček, něžný hodný kocourek, dostal u pana doktora injekci, která mu ulevila od teploty. Bylo mu večer dobře a šel chudinek můj na svůj oblíbený lov. Donesl myšičku, byl tak šťastný a vůbec netuší, co nás čeká. Je to zoufalé. Dala bych cokoli, aby mohl lovit ještě mnoho let. Už nechci bojovat s těmito odpornými nemocemi. Nevinné dušičky musí odejít, ale proč.
 
Srdečně děkuji paní Zdeňce Vránkové za balík s dekami a ostatními věcmi pro kočičky u pána, o kterém jsem už psala.
Moc také děkuji paní Janě Tychtlové za balík s dekami a za další balík s plínkami pro Madlenku. Přišly včas, protože Madlenka už neměla ani jednu plínečku.
 
 
21.9.2013
 
Lunečka má další koťátko. Orionek má Lunečku moc rád a často za nimi chodí do pokojíčku. Přistihla jsem ho, jak se s ostatními koťátky živí mlíčkem od Lunečky. Všichni společně v jednom chumlu. Lunečce moc chutná kotěcí mléko Kitty od Beaphar. Pokud by měl doma třeba někdo nepotřebné takové mlíčko, budeme za něj rádi.
 
Timmíček už je na tom také lépe. Ode dneška je na tabletkách. Včera jsme byli na poslední injekci. Poslechově už byl včera dobrý a i bříško bylo klidné. Kamarádka se na něj už těší, chtěla si ho tento týden vzít. Musí ale počkat. Pokud bude vše dobré, dobere za 4 dny ATB. Potom by měl dostat Zylexis, aby lépe zvládl po nemoci změnu prostředí.
 
 
19.9.2013
 
Onemocněl Timmíček. Měl jít v pátek do nového domova. Nejí a má teplotu. Má ATB. Jsme denně na veterině. Stále na dluh. Ten narůstá. Jsem ze všeho bezradná a smutná. Nevím, co bude dál.
 
19.9.2013
 
 
17.9.2013
 
Dnes jsem odvezla kočičku od sociálně slabšího pána na kastraci. Kastraci zaplatila paní Evička z Kočky sobě. Zbývají ještě na kastraci kočičky dvě. Jedna má rýmu, tak se musí nejdříve přeléčit.
 
16.9.2013
 
Ádíček kape infuzi, aby se pomohlo ledvinám a pročistila se krev.
Na horním rtu se mu udělal ohromný bolák a protlačil se zespodu z tlamičky skrz ret do místa, kde rostou vousky. Celá tato velká část je nekrotická a odpadne. Je to celé oteklé a vypadá to opravdu hrozně. Vyplachujeme heřmánkem a potíráme Gingisanem. Bere ATB. Je to bolestivé.
 
 
 
Včera jsem byla navštívit onoho pána, od kterého se odváželo 9 koťátek a 2 dospělé kočičí mámy. Domluvila jsem se s paní na sociálním, že k ně mu budu jezdit pravidelně, dohlížet na jeho kočičky a zajišťovat veterinu v případě potřeby. Také nechám kastrovat dvě dospělé kočičky a časem i dvě koťátka. První kočička jde na kastraci v pondělí.
Pán nemá vůbec nic. Bere jen sociální dávku. Dovezla jsem mu alespoň kočičí záchodek a stelivo. Koťátkům krabici s dekou. Moc bych prosila a uvítala, kdyby někdo, kdo má nepotřebné hračky, škrabadýlka, tunel, pelíšky, cokoli, co se už nepotřebuje pro tyto čtyři kočičky. Lze zaslat na naši adresu a věci mu budou pro kočičky předány.
 
 
15.9.2013
 
 
Poměrně dost kočiček i koťátek by mělo užívat pastu Probican. Pasta je ale docela drahá a máme ještě stále zbytek dluhu na veterině, tak ji všem, co by ji potřebovali koupit nemůžu. Pastu by měli užívat Čendíček, Lunečka a tři její koťátka, Adámek a Puntička, Orionek a Osiriska.
Prosím, pokud by někdo mohl pastou vypomoct, moc bych to pro kočičky uvítala. V naší současné finanční situaci to pro všechny nedokážu zajistit. Děkujeme.
 
 
14.9.2013
 
Lunečka v noci hodně zvracela. Také měla průjem. Koťátka měla hlad a hledala ji. Byla vylezlá na křesle, aby za ní nemohli. Nebylo jí dobře. Jeli jsme k panu doktorovi. Lunečka dostala injekci proti zvracení a ATB. Bohužel se nedá vyloučit ani panleukopénie. Nechci ani domýšlet, co by následovalo. Musela jsem koupit kotěcí mléčko a dietní kapsičky, abych koťátka dokrmila. Koťátka začala už sama jíst. Papali kapsičku a ráno měli syrové maso.
 
Lunečka vypadá mnohem lépe než ráno. Už naštěstí nezvracela a snad do rána nebude. Zítra jedeme na další injekci. Jen dost pije, přesto, že jsem jí dávala stříkačkou iontový nápoj.
Koťátka měla k večeři vařené kuře. Moc jim chutnalo. Krásně začali papat.
Už se přestěhovali do peřiňáku. Je tam peřina a kožíšek, tak se jim tam líbí.
 
Čendíček dnes dobral ATB. pomali vysazujeme kortikoidy. K večeru si Čendí hrál a také trochu skotačil. Už tolik nespí.
 
 
13.9.2013
 
Čendíček je bez teploty a moc doufám, že to tak vydrží. Určitě to nechci zakřiknout. Stále užívá ATB a kortikoidy, které budeme ještě týden postupně snižovat. ATB dobere zítra. Zdá se mi ale více unavený a dost spí. Je to od středy, co se asi přejedl. Každý den ale vidím malinký pokrok, co se jeho aktivity týče. Snad už to nejhorší překonal a bude jen líp.
 
9.9.2013
 
Prosím, na domečku bychom potřebovali staré deky, které už se někomu třeba nehodí, na zateplení oken. Jsou to okna tzv. kastláky a prostor mezi okny je třeba na zimu vyplnit. Taky kousek lina by se moc hodilo. Tak kousek 3x3 m, nebo dva menší kusy do předsíně, kde je dlažba.

7.9.2013

 

6.9.2013

 

 

5.9.2013

Čendíček je stále nemocný. Denně jezdíme na injekce ATB a kortikoidů, Teplota klesla, ale dnes opět vyskočila. Vůbec se mi to nelíbí a mám velký strach, který mě připravuje o sílu a elán k práci. Jsem moc smutná. Myšlenky nelze nijak zahnat. Opravdu mám vážné obavy o koťátka. Moc ráda bych umístila koťátka Osirisku a Orionka. Někam, kde by je měli rádi a mohli by i na zahrádku. s6301694.jpg

 

 

 

 

 

 

 

s6301639.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Koťátka jsou odčervená a očkovaná. Jsou to moc hodné kočičky.

Dnes byl na očkování Timmíček. Výhledově má slíbený nový domov. Byl by jediným kocourkem v bytě. Ještě to zvažuji, je to přeci jen starší kocourek.

s6301607.jpg

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář