Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

            Jiříček

Obrazek

 

 

 

 

 

Hledaly jsme s kamarádkou zatoulanou kočičku jedné paní, když jsme se ocitly před domem, kde žijí cikáni. U domu byla čtyři  hubená koťátka. Jedno k nám přišlo, sedlo si a upřelo na mě velké oči. Té  řeči rozumím, je to prosba o záchranu a touha žít. Beze slov jsme se domluvili a tak se koťátko s velkýma  očima dostalo ke mně.  Jeho oči byly velké jako oči sovy. Sova, Jiří Sovák a tak drobný kocourek dostal jméno Jiříček.  Následující dny jsem přivezla i tři  zbývající koťátka – Mařenku, Pacičku a Ťapinku. Ťapinku se mi podařilo umístit a je spokojená ve svém novém novém domově.  

Obrazek          

 

 Ťapinka v novém domově

 

 

 

 Obrazek

Jiříček léto 2009Obrazek

Obrazek

 Koťata rostla

 

 

Koťata musela do izolace, protože byla strašně zablešená a  podvyživená. Byli to takoví čtyři hubení chudáčci a nebylo snadné je  vypiplat.

  Obrazek     

Mařenka,Pacička,Kamínek                     

Všichni ale velcí mazlíci. Jiříček ale  těžce a krátce dýchal, proto jsem se ani nesnažila ho umístit. Od malinkého kotěte musel brát denně léky.  Byl na mě zcela závislý, jako malé nemocné dítě, které si musí člověk zamilovat. Byl  velmi něžný a hodný kocourek zcela oddaný. Jeho stav se stabilizoval a Jiříček byl v rámci možností spokojený. V létě se vyhříval na sluníčku a dokonce se honil s ostatními kočičkami. Období dospívání, kterého jsem se bála nejvíc jsme  překonali a já věřila, že už nás nic zlého nemůže potkat, že máme vyhráno. Byla jsem na něj hrdá na klučíka, jak se  snaží, jakou má touhu žít., jak bojuje  Denně jsem se radovala z jeho úspěchů a věřila, že léky mu sedí a že Jiříček bude takto spokojeně žít ještě mnoho let.

ObrazekJiříček s Pacičkou

 

 

 

 

 Jenže letošní zima přinesla zvrat. Jiříček byl stále promodralý a stále víc unavený a začal hubnout. Náš doktor mu navýšil léky, avšak ke zlepšení nedošlo. Poslední dny Jiříček celé prospal. Přišel jen k jídlu. Proto jsme jeli na podrobnější vyšetření na kliniku, kde se zjistila brániční kýla, kterou se orgány, které mají být v bříšku, dostaly do hrudníčku, kde utiskovaly srdíčko a plíce. Navrhli nám operaci, která by tento stav vyřešila. Dlouho jsem přemýšlela, jestli nriskantní operaci podstoupit. Ale šanci být zdravý jsem mu nechtěla vzít. Bohužel Jiříčkovo srdíčko se při narkóze zastavilo.

Jiříček zemřel, kocourek tak blízký mému srdci pro jeho vzácnou povahu, něžnou dušičku a neskonalou oddanost člověku. Brouček můj hodný ze všech mých kočiček nejhodnější odešel za duhový most. Byl moc slaboučký a neměl tolik sil, aby takovou operaci zvládl. Bylo mi dopřáno s ním být necelé tři roky. Za tyto krásné roky Ti , Jiříčku, děkuji. (autor : Jana)

Obrazek

 

 

Jiříček

  

 

 

 

 

                            

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jiříček

(Fany, 24. 3. 2010 12:25)

Cítím s vámi,moc...Jiříček měl díky vám krásný život,to mějte na paměti,kdykoliv,kdy vám slzičky vstoupí do očí.A teď už ho nic nebolí a netrápí,jeho dušička,které jste dala tolik lásky,vám to nikdy nezapomene!