Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

23.1.201

Tak jsem si myslela, jaká bude poklidná sobota, že budu trochu odpočívat. Jenže, máme dpma dva průlezy, aby se kočičky mohly volně pohybovat, aby mohly na zahradu, tak, jak chtějí a hlavně aby mohly zpět do domu, když začne pršet a je zima. Průlezu využil v noci cizí kocour. Najedl se, to je v pořádku. Jen ať se nají. Ale poznačkoval asi včechno, kam se dostal. Strašný smrad mě ráno málem omráčil. Takže dnešní zábava bude kyblík a savo a všechno umýt. Závěsy se už perou. Měla jsem úplně jiné plány, ale to už je minulost. Lidi jsou prostě strašní a to je zřejmě slabý výraz. Svoje zvířata nekastrují a co je horší, ani je nekrmí. Tak si říkám, na co je lidstvo vlastně pyšné. Krom technických vymožeností je stále všechno stejné jako kdysi.  K sobě  ani zvířatům se nechovají  zodpovědně.   

 

_________________________________________________________

22.1.2010

Dnes jsem byla zkontrolovat venkovní kočičku Lízinku. Byla minulý týden na kastraci. Je v pořádku a paní, která ji krmí mi hlásila, že stále krásně jí a svoji chuť k jídlu neztratila. Lízinku jsem měla po kastraci do neděle doma. Přesto, že je to trochu plašanka, po kastraci byla unavená a užívala si teplíčka a tak ani moc neprotestovala, když jsem ji zavřela do koupelny. Jinou karanténu bohužel nemám. Lízinka je krásná a statná kočička a má necelý rok. Paní mě taky velmi potěšila, když mi řekla, že pro Lízinku našla nový domov. Takže v sobotu vyndáme stehy a Lízinka se stěhuje.. 

Včera byl ale taky špatný den. Moji starou tetu odvezli do nemocnice se slháváním srdce. Je mi jí moc líto. V jejím domku zůstaly dvě kočičky a slepice. Musím tam každý den jezdit a krmit zvířata. Do toho mě čekají příští týden objednané kastrace a krmení kocourka v zahradkářské kolonii. A taky "domácí zvěřinec", který se nesmí ošidit a nemocní, kteří potřebují léky a navštěvy veteriny. Je toho moc, ale nějak to zvladnu. Škoda, že neznám alespoň  ještě jednoho kočkomilného člověka s autem, který by v tomto vypjatém období pomohl. Ale nějak se to zvládne, ono ani nic jiného nezbývá.

Teď jsem se musela zlobit. Kaťata trénují létání a při jednom mi vytrhla myš z ruky, která taky letěla, jenže při dopadu na zem se rozdělila na čtyři různé díly. Když jsem se snažila ji znovu poskládat, smazala jsem si celý dnešní příspěvek. Totéž se stalo včera večer, to jsem ještě ustála. Dnes jsem jim důrazně domluvila. Samozřejmě si ponaučení nevzala a létají dál. Možná mám nějaký nový druh létacích koček.

 

________________________________________________________

21.1.2010

Kočička po kastraci je úplně v pořádku.Přesto, že zákrok byl složitější, vše proběhlo úplně skvělě. Veterinář, ke kterému jedinému dávám kočičky kastrovat, dělá kastrace úplně perfektně. Kočičku operuje bokem, takže nemá oholené celé  bříško, není jí venku zima. Má jen malou ranku na boku. Kastraci provedená tímto způsobem zvládají dobře i venkovní kočičky.

Obrazek

 

 

 

 

Malá ranka téměř není vidět

 

 

 

 

 

 

 

Dnes jsem se dozvěděla o kocourkovi, kterého nechali jeho majitelé v zahrádkářské kolonii venku u chaty. Jestli ho krmí, nevím, ale mám pochybnosti, že by chodili v této zimě denně na zahradu na chatu. S kamarádkou jsem tam zajela a kocourka jsme nakrmily. Samozřejmě jsem tam zase zapadla, ale už jsem nad sněhem vyzrála. Stačí si naložit do auta lopatu a když zapadnu, tak se mám čím vyhrabat. Člověk se pořád učí.  Na zítra mám pro kocourka  uvařené kuřecí a dostane hodně vývaru, aby doplnil tekutiny. Lidi jsou opravdu strašně nezodpovědní a nechápu, jak si můžou pořídit kočičku jen na chatu a na zimu ji tam nechat samotnou. Zahrádky a chatky zapadly sněhem a lidem se tam v tom sněhu autem nechce, ale co tam dělají jejich zvířata, o to se asi nestarají.

Onemocněl Kamínek a musela jsem s ním k doktorovi. Je to drobný chronicky nemocný kocourek, kterého moc brzy oddělili od jeho kočičí mámy. Jenže teď se mi vůbec nelíbíl. Doktor mu nasadil antibiotika a příští týden půjde na krev. Doufám, že to nebude nic vážného a Kamínek bude brzy zase v pořádku.

 

Obrazek 

 

Kamínek

 

 

 

 

 

 

 

Také Žabička začala kýchat a tak dostala antibiotika. Byla před týdnem na čištění zubního kamene a dost se bála. Stresem se oslabil  imunitní systém a viry toho okamžitě využily. Nemělo by to být nic vážného. Jen je to ale kočička prášky nepapající a tak dvakrát denně bojujeme. Naštěstí zvítězím pokaždé ja, i když bez škrábanců se to neobejde.

 

Obrazek

 

 

 

Žabička

 

 

 

 

 

 

Medulínkovi zarudlo očičko a dostává kapky do očí. Ten naštěstí nebojuje a trpělivě léčbu snáší.

Obrazek

 

 

 

 

Medulínek

 

 

 

 

Obrazek

 

 

Mikeška a Medulínek

 

 

 

 

 

 

Tento týden je jinak poklidný. Na příští týden mám objednané tři kastrace. Dvě kočičky jsou plašanky, tak to bude náročné. Doufám, že to zvládneme dobře.

Finančně jsem vypomohla při kastraci studentce, která se stará o jednu venkovní kolonii kočiček. O kastraci se postarala sama a kočička už je po kastraci a je v pořádku.

 

 

Obrazek 

 

Venkovní kočička Tatanka   po kastraci má fantastický zimní kožich

 

 

 

 

 

 

 

_________________________________________________________________________

Předcházející novinky  1.1. - 19.1. 2010

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář