Jdi na obsah Jdi na menu
 


Madlenka prosí o pomoc

Jsem Madlenka  a chci Vám o sobě něco říct a poprosit o pomoc.

 

268696_1630116051599_1797555583_1036977_1617024_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Jmenuji se Madlenka.  Jsem kočička, která žila životem venkovní kočičky. Nikdy jsem nepoznala teplý pelíšek ani pravidelně naplněnou misku.  V zimě mi bylo zima, neměla jsem se kam schovat a ani mě nikdo nepohladil. žily jsme s ostatními kočičkami a snažily se přežít. Jedna hodná paní nám nosila jídlo. Jednou ale přišel zlý člověk a kočičky pobil. I mě chytil a ucítila jsem velkou bolest. Přestaly mě poslouchat moje zadní  nožičky.  Nechal mě ležet, myslel si zřejmě, že stejně zemřu. Ale já jsem zemřít nechtěla. Věděla jsem, že mám dvě malá koťátka, která se narodila jen před několika málo dny. Bolest byla veliká, ale snažila jsem seji přemoct a pomocí předních nožiček jsem se doplazila ke svým ma lým dětem. Věděla jsem ,že jsou  mě zcela závislé a starala jsem se o ně jak mi to jen moje ochrnutí dovolovalo. Umyla jsem je a nakrmila. Byla jsem zoufalá, protože jsem nemohla  lovit a ani utéct před psy.  Naštěstí mě našla paní, co nám nosila jídlo a odnesla mě i s koťátky k jiné paní, která mě uložila na deku a dávala mi jídlo. Byla jsem moc ráda. Ale začalo mě  bolet bříško. Nemohla jsem se sama vyčůrat. Nešlo to.  Také jeden můj malý chlapeček začal chřadnout a nechtěl pít. Starala jsem se o něj, jak jen mi to můj stav dovoloval. Přesto se jednoho dne přestal hýbat a byl mrtvý. Zbyl mi jen Moureček. Ten se naštěstí  má k životu,  snaží se a pěkně pije.  Byla jsem zoufalá a bezmocná kočička, která se nemohla ani sama vyčůrat. Proto mě paní naložila do auta a odvezla do nemocnice pro zvířátka. Jeden moc hodný pan doktor se mě ujal a také mi dvakrát denně pomáhal se vyčůrat. Moc se mi vždy ulevilo. Čekala jsem stále, že moje nožky přeci jen jeden den začnou poslouchat a postavím se na ně. Také pan doktor v to doufal, že se můj stav zlepší a budu moct zase chodit a sama čůrat. Jenže mi to stále nejde. Snažím se jen pomocí předních nožiček se posunovat a zadní téměř bezvládně táhnu za sebou. Přesto se nevzdávám, snažím se a také o Mourečka se starám.  Vyrostl z něj hravý chlapeček.

A tak plynuly dny a já jsem stále byla v nemocnici pro zvířátka. Tam ale žádná kočička nemůže být pořád. Bála  jsem se, co se mnou bude. Bála jsem se i mého malého Mourečka. Kdo si nás vezme a kam půjdeme ? Najdeme nějaké místečko, kde nás budou mít rádi a postarají se o nás?   A jednoho večera  mě s Mourečkem naložili do auta a jeli jsme dlouho. Moc jsem se celou cestu bála. Přeci jen nemůžu utíkat,nemůžu ani chodit, jsem bezmocná  a Moureček je ještě malý kočičí chlapeček. Dojeli jsme až pozdě večer a mě čekala moje budoucí  panička. Dala nás spokoje, kde jsme-li nachystané pelíšky a také misky s jídlem. A já moc ráda papám. Hned jsem do toho pustila. Strach jsem stále měla a tak jsem se raději i Mourečkem schovala. Nevěděla jsem, zda  nám zase ti neznámí lidé nechtějí ublížit. v lidech jsem se moc zklamala. Moc mi ublížili a způsobili zranění, které budu mít zřejmě po celý život. Ale ráno jsem zase dostala to dobré papání. Začínám pomali věřit, že mě mají rádi, že mi chtějí pomoct. Ta paní mi také říkala, že jsou ještě jiné a moc hodné paní, které mě mají rády a které mi posílají korunky, za které se kupuje to dobré papání.   Jsem moc ráda, že máme s Mourečkem domov, kde jsme v bezpečí a kde se o nás starají.  Vím, že péče o mě je náročná jak časově tak hlavně finančně. Proto prosím všechny hodné lidičky o pomoc. Spotřebuji  hodně plíneček, utěrek, občas se pokakám a tak se musí  hodně prát.  Taky se musí platit topení, aby nám nebylo zima. Bydlíme s  Mourečkem v jiném domku, protože k paničce nemůžeme. Máme koronaviry. Tím se vše moc zkomplikovalo. Prosím, kdo můžete, pomozte nám. Chtěla bych moc žít a mít se konečně dobře. Jsem moc vděčná za teplíčko i za dobré jídlo. I Moureček, přesto, že je ještě tak malinký. Prosím, pomozte nám zajistit dost plíneček,  papírových utěrek,  starých ručníků ,  čistících a dezinfekčních prostředků taky nějakou korunku,  aby mi panička mohla zaplatit topení a potřebná vyšetření u  pana doktora.  Moc Vám všem předem děkuji.  Jsem ráda, že Vás mám, že mi pomáháte,když jsem sama bezmocná a odkázána jen na Vaši pomoc.   

  p1090199.jpg

Madlenka potřebuje odborné neurologické vyšetření, aby se dalo posoudit její ochrnutí a její šance na případné vyléčení. Toto vyšetření se dělá v Brně na klinice Jaggy. Bohužel jeho cena převyšuje naše možnosti. Magnetická rezonance a neurologické vyšetření stojí kolem 14 tisíc. Obracím se proto na všechny, kdo by mohli Madlence pomoct. Prosíme o jakoukoli částku i malou. Věřím, že Madlenka si získala mnoho obdivovatelů pro její velké odhodlání svoje ochrnutí překonat, moc se snaží, moc chce žít.  A tak když každý, kdo může a chce, pomůže Madlence i malou částkou, dáme dohromady potřebný obnos. Madlenka je obdivuhodná kočička. I přes to, že jí  zůstaly pohyblivé jen přední pacičky, dokázala vychovat a postarat se o své koťátko  - Mourečka, který jí jako jediný zbyl. Jeden maličký zemřel, byl slabý a dvě koťátka byla ubita člověkem, který jí její zranění a ochrnutí způsobil.

Prosím, pomozme společně Madlence. Chystám i další aukci, která by měla nějaké peníze na vyšetření přinést.

Díky mnoha hodným lidičkám se podařilo  sehnat potřebné peníze na vyšetření Madlenky. Z vyšetření vyplynulo, že chodit chůzí řízenou mozkem už nebude. V současné době s Madlenkou cvičíme a děláme masáže, aby nožky zesílily. Pokoušíme se probudit tzv. robotickou chůzi. Naděje je 50%. Madlenka je velmi hodná a statečná kočička. 

p1090213.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotoalbum - Madlenka a Moureček

 

Náhledy fotografií ze složky Madlenka a Moureček

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pozdrav

(Lucie, 27. 7. 2014 21:06)

Madlenko je mi tě moc líto a sama brečím nad tím jak si to měla těžké ale rozhodla jsem se tě alespoň virtuálně adoptovat. Máš v mém srdci své místo. Zamilovala jsem si tě na první pohled. Zatím pa