Jdi na obsah Jdi na menu
 


PORADNA pro kočkoproblémy

 

Tato poradna slouži k zodpovězení Vašich dotazů v oblasti kočkoproblémy. Napište nám, budeme se snažit hledat pro Váš problém řešeni.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

britské kočky

(Kateřina, 24. 9. 2014 21:59)

Dobrý den, prosím poradte mi co mám dělat ? Máme doma kočičku s jejími koťatky, kterým jsou 2 měsíce. Koťátek máme 5 a kočička na ně syčí. Zájemci se na ně nehlásí..:(

Re: britské kočky

(Jana, 25. 9. 2014 10:45)

Dobrý den, objednejte kočičku na kas traci. Zájemců není, koťátek je všude moc. Nemá smysl je dále množit. Uleví se Vám i kočičce. Koťátka dokrmujte ředěnou neslazenou Tatrou mlékem. Koťátka nafoťte a napište, kdo je kocourek a kdo kočička. Fotky mi pošlete na mail: prokocky1@seznam.cz a budu hledat zájemce přes naši organizaci. Také mi napište, odkud jste, aby zájemci věděli. Jsou už odčervená? Pokud ne, odčervěte pastou Banminth.

Teplý čumák

(Jana, 13. 9. 2014 22:40)

Dobrý den,máme doma půlroční britskou kočičku,která má pořád teplý čumáček. Jsem z toho nervozní,protože každý mě řiká,že má mít nos studený. Nevím jetli neni nemocná,ale nic na ni nepozuruji. Jen občas zatřepe hlavou. Byla jsem u veterinářky,ta ji prohlédla,udělala výtěr a řekla že svrab a nic jiného nemá. Ouška jí pravidelně čistím. Děkuji za odpověď.

Re: Teplý čumák

(Jana, 14. 9. 2014 22:45)

Spíše než na teplotě čumáčku záleží na teplotě v konečníku. Pokud má do 39 stupňů, je to v pořádku. Čisštění uší nepřehánějte, může to mít opačný efekt. Pokud se jí ouška znečisťují více, je tam problém. Ucho je samočistící orgán.

Otrava

(Jama, 14. 9. 2014 18:55)

Dobrý den. Chci se zeptat zda je možné aby kočka měla otravu ledvin a jater z antibiotik (černé mapy viditelné při vyšetření). Například, že mohlo dojít k předávkování. Spíš mám podezření, že něco snědla, ale napadá mě i tato varianta. Děkuji za odpověď

Re: Otrava

(Jana, 14. 9. 2014 22:42)

Dobrý den, Váš popis je celkem nejasný. Je třeba vědět, jaké jsou jaterní testy a jaké hodnoty má urea a kreatinin v krvi. Nejsem veterinář, ale po ATB spíš dochází ke zničení střevní mikroflory, i když samozřejmě některá ATB ovliv%nují funkci ledvin a některá játra. Jaká ATB jak dlouho a v jakých dávkách Vaše kočička brala? Doufám, že je v tomto stavu na dietě a na infuzích.

ztráta kocourka

(Dáša, 31. 8. 2014 21:34)

Dobrý den, chci se zeptat jestli je normální, že se mi kocourek již tři dny nevrátil domů? Strašně se o něj bojím. Je kastrovaný, jsou mu 4 roky a je zvyklý často chodit ven, chytá myšky, někdy není doma i půl dne, ale takhle dlouho ještě pryč nebyl. Někdo mi říká, že i kastrovaný kocour může takhle zmizet, ale vrátí se a někdo, že je to špatný znamení. Bojím se, že je někde zraněný. V okolí není, to jsem prohledala, ale blízko je pole a les, takže může být kdekoli. Myslíte, že se ještě může vrátit? Zkusím ještě zavolat na městskou a do útulku, ale stejně se bojím, že se mu spíš něco stalo :( Děkuji za odpověď.

Značkuje, ale kastraci ne

(Ivana, 14. 7. 2014 23:59)

Zdravím. Máme doma 4 kocourky v různých věkových kategoriích, sesbírané tam, kde bylo potřeba se ujmout. Dva jsou už vykastrovaní, zbylí dva dorostli do dospělého věku až v posledních měsících a samozřejmě si začali vadit. Takže značkují, co se dá, a to i uvnitř domu. Venku nám to samozřejmě nevadí ale všudypřítomný louže jsou na obtíž. Problém je, že mamka, která nám všem poskytuje střechu nad hlavou, je zásadně proti kastracím a nepovoluje zásah ani do jednoho ze zbylých dvou. Radši bude neustále uklízet zapáchající věci. Mně to ovšem vadí dost, přece jen je to nehygienické a neetické, není to příjemné. Existuje jiné řešení? Mladší kocourek je napůl peršan, víc o něm nevíme, je mu přes rok a má tvrdou hlavu. Ten začal teď na jaře a v létě značkovat ostošest, najde něco novýho a už se točí prdelí... Jsem zoufalá, za rady bych byla vděčná.

Re: Značkuje, ale kastraci ne

(Jana, 13. 8. 2014 0:44)

U veterináře můžete nechat kocourkům dát implantát. Působí jako kastrace po dobu půl roku. (aplikuje se podobně jako injekce)

agresivní kotě?

(Kyra, 10. 8. 2014 12:05)

dobrý den
stala jsem se majitelkou nechtěného kocourka , je to malé asi 10 týdnů staré kotě , mám ho v bytě , chodím s ním ven na předzahrádku , neutíká , přijde na zavolání . je velmi čistotné , pohlaví kocourek , jde mi o to že se chce mazlit ale pak mě začne kousat a jako by mě loví , je to dost nepříjemné , nevím zda je to hra a časem ho to přejde nebo dělám něco špatně , nebo jsem ho už na tolik rozmazlila , dělá to jen mě , manžela si netroufne hryzat . Děkuju za odpověď , s kočkami nemám moc zkušeností , jsem pejskař
Kyra

Re: agresivní kotě?

(Jana, 13. 8. 2014 0:39)

Nejdříve Vám chci poděkovat za záchranu koťátka. Jeho chování je přirozené. Každé kotě v tomto věku se učí lovu a to hrou se sourozenci a matkou. Při tom i pozná, jak kousnutí a škrábání bolí. Pokud je koťě samo, nezbývá mu nic jiného než k tomuto použít Vaši ruku. A protože nepozná, jak to bolí, nedokáže to odhadnout. Nejlepší by bylo mu pořídit kočičího kamaráda, aby si hráli a trénovali se spolu. Nechte koťátko také naočkovat a až doroste, kastrovat.

Re: agresivní kotě?

(Jana, 13. 8. 2014 0:39)

Nejdříve Vám chci poděkovat za záchranu koťátka. Jeho chování je přirozené. Každé kotě v tomto věku se učí lovu a to hrou se sourozenci a matkou. Při tom i pozná, jak kousnutí a škrábání bolí. Pokud je koťě samo, nezbývá mu nic jiného než k tomuto použít Vaši ruku. A protože nepozná, jak to bolí, nedokáže to odhadnout. Nejlepší by bylo mu pořídit kočičího kamaráda, aby si hráli a trénovali se spolu. Nechte koťátko také naočkovat a až doroste, kastrovat.

Máma s dcerou

(Jarmila Pavlíčková, 22. 6. 2014 17:46)

Dobrý den,narodilo se nám koťátko,původně jsme plánovali,že ho někomu darujeme,ale tak si nás získalo,že uvažujeme o tom si ho nechat.Myslíte,že může být problém soužití dvou dospělých koček matky s dcerou?

Re: Máma s dcerou

(Jana, 28. 7. 2014 19:08)

Problém by být neměl. Většinou mají kočky se svými odrostlými koťaty dobré vztahy.

Zraví u staré kočky

(Jana, 21. 7. 2014 12:17)

Dobrý den,
máme dva kocouří seniory a s kočkami +/- desetiletými nemáme zkušenosti. Oba jsou kastrovaní, kočka bude letos v srpnu 11-ti letá, kocour je cca o rok mladší. Kočička má RAKOVINU a jsme smířeni s tím, že dožívá. Je po operaci nádoru, ze které se dobře zotavila, nicméně nádory se objevily znovu a i když nerostou tak dramaticky rychle, je jich bohužel několik. Dostává SANICELL. Kočička nijak viditelně netrpí, hůř a méně ochotně se pohybuje, ale dobře přijímá potravu, reaguje na zavolání, nechá se mazlit... Nechtěla bych, aby měla bolesti. Chtěla bych tomu předejít včas. Ale jak poznám, že už je čas?
Kocour má zřejmě problémy s dásněmi nebo alespoň se zuby. Býval velmi statný, 5,7 kg, Takže když jsem si konečně všimla, že zhubnul, mohl už nějakou dobu hladovět. Krmili jsme granulemi, pokud nemohl (či nemůže) kousat, mohl to být důvod proč přestal jíst. Kočka baští pořád, granule mizely a mě nenapadlo, že jen do jednoho žaludku :-) Jakmile jsem si uvědomila, že pořád pospává a polehává, uháněla jsem na veterinu. Výsledek - nález na játrech. Nic devastujícího, jen zvýšené hodnoty jaterních enzymů a lehký zánět. Veterinář měl podezření na nějakou lehkou otravu, zdálo se mi to pravděpodobné, používám k desinfekci savo (ne dlouho, kočka mívá občas "výpadek", kam že se chodí čůrat :-)). Až doma jsem vypozorovala, že má možná problém s kousáním (nicméně z tlamky mu nijak nelibě nevoní, ovšem dásně má zarudlé).
Kocourovi momentálně podávám ATB, Flavobion (oboje 2x denně). PROBLÉM JE, ŽE NECHCE ŽRÁT TY DIETNÍ KONZERVY (trovet).Abych do něj léky bez problémů dostala, míchám mu je do těch hodně voňavých konzerv. Dávka léků + pol. lžíce. Funguje to, léky zabraly, kocour viditelně pookřál. ALE NEMOHU MU TÍM UBLÍŽIT? Občas ho sice "ukecám" k dietě, ale mám dojem, že by měl jíst víc. Ale když má ta oslabená játra, nechci to přehánět. Co byste mi radili? Jak s kočkou, tak s kocourem. Děkuji.


Re: Zraví u staré kočky

(Jana, 28. 7. 2014 19:06)

Dobrý den, pokud je Vaše kočička takto nemocná, pozorujte, jakou má radost ze života. Určitě vycítíte, kdy už pro ni život bude jen přežívání. POkud s ní máte vztah, což jistě podle příspěvku máte, poznáte to. nikdo jiný Vám to bohužel neřekne. Jen Vy ji znáte nejlépe a vcítíte se do ní a každou změnu k horšímu zaznamenáte. Až uvidíte, že kočička už nemá radost ze života, nechce jíst, polehává bez zájmu, poznáte ten čas. Je to velmi bolestné, ale je to to jediné, co pro předejití trápení můžete udělat, aby odešla důstojně.
Co se týká kocourka, Flavobion je dobrý, ale také je deobrý Legafyton. Diety Trovet většinou kočičkám nechutnají. Zkuzte dietu od Royal Canin. Ty bývají přijímány mnohem ochotněji. Také je vhodné po 2 měsích léčby udělat znovu jaterní testy. Předpokládám, že kreatinin a urea byly v poířádku i krevní obraz. Zarudlé dásně jsou velký problém. Může se jednat o zánět dásní vyvolaný zubním kammenem, ten se potom musí nechat odstranit, ale až po zaléčení ATB. Ale může se také jednat o lymfo- plasmocytární gingivitidu. To by měl veterinář umět rozlišit. To je velmi bolestivá záležitost zejména při jídle. Projevujese zarudnutím dásní a anorexií. Tento problém by se určitě měl odborně řešit. Lymfo-plasmocytátní gingivitida se řeší radikálním odstraněním všech zubů. Léčba ATB je vždy jen na přechodnou dobu úspěšná. Musí se ale opravdu zjistit správná diagnoza. Toxiny ze zánětu mohou poškozovat játra. Dietu by měl dodržovat, ale přidání trošičksy na zavonění by nemělo mít velký vliv. Zkontrolujte krev. Možná už se vše srovnalo.

Čůrá naše kočka příliš?

(Kateřina Koutecká, 27. 7. 2014 14:29)

Dobrý den,
máme 14timěsíční kočku a zdá se nám, že nadměrně pije i čůrá. Vím, že je horko, v bytě je kolem 27st. Kočka má asi 3,5 kg, vypije denně 200 - 250 ml vody a načůrá 6 - 8 "koulí". Četla jsem, že kočka normálně čůrá asi 2 - 4x denně. Je naše kočka v pořádku?
Děkuji K. Koutecká

Re: Čůrá naše kočka příliš?

(Jana, 28. 7. 2014 18:49)

Pokud chcete vědt, zda je kočička v pořádku, je třeba nechat vyšetřit krev a zaměřit wse zejména na močovinu a kreatinin. Taqké odchy´tte moč a nechte změřit hustotu. Podle toho poznáte, zda jsou ledviny v pořádku. Nadměrné pití a močení signalizuje většinou nějaský problém s ledvinami.

kočka je těhotná

(nikola, 28. 7. 2014 9:58)

dobrý den,chtěla bych se zeptat,jak dlouho asi trvá ,než kočka porodí.. a jak to poznám,když nevím,jak dlouho je těhotná ?? děkuji :) za odpověd

Re: kočka je těhotná

(Jana, 28. 7. 2014 18:46)

Březost kočky trvá asi 63 dní, se 7 denní toolerancí. Před porodem jekočka neklidná, má už mléko. Také si hledá pelíšek. Není ale potřeba množit kočky. Pokud chcete koťátka, jsou jich plné útulky a ještě víc jich trpí venku. Nechtekočičku kastrovat.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58

následující »