Jdi na obsah Jdi na menu
 


PORADNA pro kočkoproblémy

 

Tato poradna slouži k zodpovězení Vašich dotazů v oblasti kočkoproblémy. Napište nám, budeme se snažit hledat pro Váš problém řešeni.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

napadení

(Radka, 28. 5. 2014 16:14)

Dobrý den,
V lednu jsme si s přítelem vzali 6-7 měsíčního kocourka z útulku. Hned po příchodu k nám byl přítulný a bylo na něm vidět že se mu u nás líbí. Když jsme si spolu hráli nikdy mě nekousl ani nepoužil drápky. Až do minule neděle kdy přiběhl do koupelny a velmi brutálně mě napadl. Mám 6stehů na obličeji a 5x prokousnutou ruku. Nepředcházelo tomu žádné varování, syčení nebo naježení . Prostě jsem seděla v koupelně a najednou jsem měla kocoura na sobě . Zkoušela jsem ho ze sebe odhodit ale okamžitě se na mě vrhl znovu a tak asi 5x než přisel přítel a zakousnutého kocoura ze mě nestrhl.Podle slov veterináře je naprosto v pořádku jak zdravotně tak psychicky jen je dominantní a jediná možnost jak ho zachránit je umístění do smečky kde je již vytvořená hierarchie a on by při pokusu byt dominantní dostal přes tlamu.
Obvolali jsme spoustu útulků, ale nikde si ho nevezmou protože napadl člověka.
Ano můžu ho tam dát, že jsem ho našla, ale co když si ho vezme rodina s dětmi a on by to udělal znovu? To si na svědomí vzít nemůžu.
Takže je tu poslední varianta a to utraceni kocourka, jenomže to asi nedokážu. Ale zároveň si nedokážu představit společné soužití.
Moc prosím o radu já už vážně nevím..
Děkuji

Re: napadení

(JAna, 29. 5. 2014 15:46)

Myslím si, že agresivita kocourka musela mít nějaký důvod. Tím mohlo být cokoli. Mohl z Vás cítit nějaké neznámé pachy, které ho vylekaly, nebo i z Vašeho přítele. Nebyl někdo třeba někde, kde mají psa, nebo na veterině ? Nehladil někdo jinou kočku? Oni to cítí i přes vypránhí věcí a umytí rukou. Je také dost dobře možné, že to způsobuje jeho dospívání. Je kastrovaný? Po kastraci se kocourci velmi zklidní. Chodí ven? Bývá doma sám? Má dostatek podnětů? To vše bych potřebovala vědět. Určitě bych ho nedávala utratit. Je to mladé zdravé zvíře. Kdybych tuto situaci měla řešit, snažila bych se dopátrat příčiny. Pokud by se to nedařilo, vraťte ho do útulku, ze kterého pochází. Máte jistě smlouvu, kde se o tom píše. Tam už dokáží posoudit, komu ho umístit, když jim vše řeknete. Moc byh doporučovala se s daným útulkem poradit. Přeci jen ho znají nejlépe a mohli by dokázat lépe poradit. Odkud kocourka máte? Určitě by útulek neumístil kocourka k dětem, to se nebojte. Může mu také chybět smečka, kterou v útulku měl. Určitě prosím, dejte vědět, jak se vše vyvíjí. Byla by velká škoda tak mladé zvíře utratit. Můžou ho nechat i v útulku trvale žít. Je to s největší pravděpodobností záležitost psychická, která má ale soji příčinu.

Re: Re: napadení

(Radka, 29. 5. 2014 16:30)

Dobrý den,

velmi Vám děkuji za odpověď. Kocourek je kastrovaný, ven nechodí, a ani jsme nepřišli do kontaktu s jinými zvířaty. podle veterináře se v něm probudila dominance a koupelnu bere jako své teritorium další možnost je že jsem udělala něco co fungovalo jako spouštěč špatné zkušenosti z doby než jsme si ho vzali.Brali jsme ho z městského útulku do kterého jsme okamžitě volali ale tam nám řekli ať nás ani nenapadne ho vozit zpět a ať kontaktujme soukromé útulky a nebo dáme inzerát jestli ho někdo chce... z útulku jsme ho brali totálně podvyživeného a dokonce i s rýmou jak hned další dny zjistil náš veterinář. v útulku byl umístěn jen 14-dní a to většinu strávil v karanténě. Já ho prostě utratit nechci, mám ho moc ráda, ale nevím jak to psychicky snese on i já, jelikož na mě stále reaguje velmi špatně...napsala jsem do několika útulku i s nabídkou toho, že na něj budu po dobu roku přispívat 200,- měsíčné a přidám veškeré jeho vybavení a nějaké to jídlo. Ale zatím marně čekám ...

Re: Re: Re: napadení

(Radka, 29. 5. 2014 17:24)

Tak pro něj máme nový, úžasný domov :D
Moc Vám děkuji za Váš čas.

poranění kocourka

(Alžběta L., 29. 5. 2014 8:53)

Dobrý den, využívám této možnosti se zeptat a PROSIM o odpověď na tuto otázku: mám dvouletého kocourka, který dneska ráno přišel domů a má drobné rány mezi předními tlapkami a začervenalou kůži a drobné odřeniny na kůži a bolesti v oblasti pod přední tlapkou. Prosím o radu, čeho to mohou být příznaky a na co si dát pozor v dalších hodinách.?. MOC děkuji za pokud možno rychlou odpověď. Pěkný den Alžběta L.

Re: poranění kocourka

(Jana, 29. 5. 2014 15:33)

Pokud není kocourek kastrovaný, mohl se poprat a být pokousán. Z toho se dělají abscesy. Ty se léčí ATB a drží se otevřené, aby hnis vytékal. Vyplachuje desinfekčním roztokem. Sledujte rány, chování kocourka, zda jí a je aktivní. Ranky můžete potřít Framykoinovou mastí. Doporučila bych ale zajít na ošetření k veterináři. Takto na dálku to je těžké. Pokud kocourek není kastrovaný, dejte ho po uzdravení kastrovat. Dejte vědět.

neklid

(Miluše, 28. 5. 2014 14:03)

Dobry den
mam kočku 3tydny po kotatech a dnes od rana stale chodi za mnou a mnouka i přesto že je nakrmenaá.Nevim proč je tak neklidna ke kotatum jde vždy jen nakratko a hned je zase u mne a mnouká
Děkuji za odpověd

Re: neklid

(Jana, 29. 5. 2014 0:49)

Důvodů může být mnoho. Kojící kočička se krmí 5x denně a granulky musí mít k dispozici neustále. Krmivo musí být vydatné, nešjlepší kotěcí. Pokud by toto nebyl důvod, zkontrolujte, jestli má dost mléka a zda koťátka přibývají na váze. Předpokládáim, že kočička normálně jí, nemá teplotu a ani žádné klinické příznaky. Pokud je jinak zdravá, zvýšila bych potravu na 5x denně a k tomu kvalitní granulky. Také bych jí přidávala kysanou smetanu.

Krmivo

(Janek, 14. 5. 2014 23:57)

Zdravim,mam dotaz. Jake je vhodne krmivo pro kocky kastrovane/nekastrovane. Jake granule,konzervy a kapsicky popripadne jine krmivo ktere by jste doporucila. Jsou vubec kvalitni nejznamejsi znacky napr. Whiskas,kitekat,friskies,gurmed gold,Sheba,atd. Dekuji za odpoved.

Re: Krmivo

(Jana, 21. 5. 2014 18:56)

očka je masožravec, proto ji také tak krmíme. Dospělé kočce podáváme potravu 2x denně, kotěti častěji podle věku asi 4x denně. Kotě nebo dospělou kočku krmíme i vařeným kuřecím, rybím nebo hovězím masem. Je vhodné krmit i syrovým masem, které je pro ni nejpřirozenější potravou.( srdce, játra,ledvinky, svalovina) Nepodáváme slezinku, vyvolává průjmy. Nekrmit syrovým drůbežím masem kvůli výskytu Salmonely na kůži drůbeže. Maso musí být 2-3 dny přemražené, aby se zabránilo nákaze parazity. Potravu podáváme vždy ohřátou na pokojovou teplotu. Některé kočky po požití potravy přímo z ledničky zvrací. K dispozici má mít také granule, které nemají být barvené. např. Sanabelle Bosch, Iams, Acana, Royal Canin. Tyto granule se daji koupit u veterináře nebo objednat v internetových obchodech s krmivy pro zvířata. (www.zoohit.cz)
Krmiva značky Kitekat, Whiskas, jsou velice nekvalitníí a pro kočky škodlivé. Je v nich velmi nízký podíl masa a obsahují chemické konzervanty a barviva. Obecně platí, že kvalitní krmivo nekoupíte v supermarketu a nesmí být barevné. Je to z největší části obarvené a ochucené obilí. Za stejnou cenu koupíte kvalitní granule Sanabelle. Z konzerv jsou kvalitní Cosma, Animonda, Porta 21, Almo nature. Určitě ne Friskies. Pro zpestření se dává žloutek, zakysanou smetanu, vitamínové pasty. Pokud Vás zajímá něco ještě knlrétně, klidně napište.

Strach x agrese

(Renča, 21. 5. 2014 9:38)

Dobrý den, máme doma kocoura a kočičku. Museli jsme s kocourem k veterináři a když jsme přijeli tak kočka napdla kocoura... opravdu surově... Proto jsem jí chytla a vyhodila s pokoje a zařvala na ní že nesmí.... Byl po injekci a ona se mu zaryla drápama do boku a krku. Problém je ten že je teď zalezná v pelechu a nechce ven... když někdo z rodiny projde kolem tak syčí a prská... dělá to i na kocoura a když se přiblíží k ní tak po něm vyjede... Co máme dělat??? Nechat ji na pokoji nebo se snažit o kontakt? Nežere ani nepije..... je to už 2 den. Děkuji

Re: Strach x agrese

(Jana, 21. 5. 2014 18:40)

Dobrý den, kočička cítila z kocourka neznámé pachy, to ji vyděsilo a proto zaútočila. To se stává docela často. Chybou bylo na ni ještě křičet. Na zvýšený hlas jsou kočky velmi citlivé. To jejuí strach ještě umocnilo. Teď se bojí jak kocourka, tak Vás. Určitě ji naprosto k ničemu nenuťte. Musí sama poznat, že jí nic nehrozí a také několik dní potrvá, než cizí pachy z kocourka vyprchají. MUSÍTE ale kočičku zavodnit. Ze stříkačky z boku tlamičky co nejčastěji podávat vodu. Jinak se jí nevratně poškodí ledviny. Bez vody být nemůže už teď a bez jídla 3. den začne trávit svoje tukové zásoby, což má velmi špatný dopad zase na játra. Doporučila bych Vám koupit kozlíkové kapky a tím kocorka i kočičku trošičku potřít. Zajděte k veterináři ať Vám dá léky pro kočičku na zklidnění. Jsou klasické i přírodní. Každopádně do ní ale musíte dostat vodu.

prosim o radu - odpoved

(Lenka, 30. 4. 2014 15:40)

Dobry den,tak nam na veterine rekli po rozboru moci,ze ma cica pisek v moci ktery drazdi mocovou trubici a to zpusobuje krev v moci... Dostala dalsi injekci,dalsi prasky a jeste máme podavat vitamin c na vyrovnani ph v moci. Taky dostala dietu,dostali jsme granule kterých se muze cica uzrat :-) byla bych moc rada kdyby jste mi dala nejakou radu ohledně krmeni. Ja kupuji kapsicky a konzervy whiskas,friskies,kitekat a vlastne vsechny tyto znacky z kramu. To samy granule,coz je urcite špatně :-/

prosim o radu

(Lenka, 28. 4. 2014 22:10)

Dobry den,mam dotaz.. Psala jsem sem jiz vcera ohledne clavaseptinu... Minulou stredu jsem nasla u nasi cici krev v moci ihned jsem ji vzala na veterinu.. Podival se ji jen na oci,do usi,prohmatal bricho a rekl ze je to nejspis zanet mocovych cest. Dal ji injekci a od druhého dne jsme meli uzivat clavaseptin rano a vecer jednu tabletu. Hned druhy den jsem mela prinyst odebranou moc. Doktor mi toho moc nerekl jen ze nema zadny mocovy kameny a ze je hlavni ze cura a ze v utery (zitra) az dobere prasky mame prijit na kontrolu a opet s moci. Dnes jsem to hlidala abych mohla moc odebrat do skumavky louzicka byla velka asi tak na lzicku a jeste vic krvava nez pred tim. Pritom dnes dobrala posledni prasek takze uz by mela byt vylecena. Uvidime co mi rekne zitra na kontrole ale i tak bych chtela znat i vas nazor. Predem dekuji

Re: prosim o radu

(Jana, 29. 4. 2014 0:49)

Jestli dobře počítám, kočička užívá ATB od 25. Dnes je 28. To je určitě krátká doba na zvládnutí zánětu. Pokud bysly v moči prokázány leukocyty a bakterie, určitě bych ATB podávala déle. Většinou by mělo stačit 10 dní. Někdy, pokud se zánět nezvládne podávají se ATB dlouhodobě v minimálním množstvím. Ta se vylučují do moči a poskytnout tak močovému měchýři "čas k zotavení" . Myslím si ale, že za cca 10 dní poídávání by měl zánět odeznít. Určitě bych ale kočičku nenechávala spát v chladném prostředí. To zánětu neprospívá. Bylo by dobré ji chovat teď v teple. Každopádně změňte i krmivo. Uvedené značky jsou opravdový šmejd s velkou reklamou. V podstatě se jedná o obarvené a chemicky ochucené obilí a soja. O mase se u takových značek nedá mluvit. Velmi zatěžují jak močový tak trávicí aparát. Rostlinné bílkoviny jsou pro masožravce obtížně stravitelné a nevyužitelné. Časem se odrovnají ledviny. Také trávicí trakt je namáhán větším množstvím, které kočka sní. Stolice má potom mnohem větší objem a zapáchá. Kvalitní potravy sní kočka méně a také trusu je méně a tolik nezapáchá. Pokud budete chtít, můžu Vám o toím, čím krmit napsat více.

Re: Re: prosim o radu

(Lenka, 29. 4. 2014 12:10)

Dobry den,tak nam na veterine rekli po rozboru moci,ze ma cica pisek v moci ktery drazdi mocovou trubici a to zpusobuje krev v moci... Dostala dalsi injekci,dalsi prasky a jeste máme podavat vitamin c na vyrovnani ph v moci. Taky dostala dietu,dostali jsme granule kterých se muze cica uzrat :-) byla bych moc rada kdyby jste mi dala nejakou radu ohledně krmeni. Ja kupuji kapsicky a konzervy whiskas,friskies,kitekat a vlastne vsechny tyto znacky z kramu. To samy granule,coz je urcite špatně :-/

Problém

(Helča, 27. 4. 2014 19:43)

Ahoj, máme už asi 12ti letou kočku, dnes začala kulhat na zadní tlapky a občas strašně mňouká. Nemůže nikam vyskočit. Poradíte mi, co mám dělat?

Prosím o radu

(Kristýna , 26. 4. 2014 19:34)

Dobrý den.Máme čtvrtým rokem krásnou kočičku s delší srstí,vypadá jak medvídek.Je vykastrovaná.Posledni 3-4 dny je,ale taková bez zájmu a podotýkám,že vždy byla plná elánu.Ale teď má i srst divnou a pohybuje se zpomaleně,což člověk pozná,že není něco v pořádku.Včera jsme byli na veterině,a paní dr. řekla,že by mohla mít chycený ledviny a močový měchýř,z krmiva pro kočky.Dostala injekci na povzbuzení a od zítřka ji máme dávat čvrt prášku Clavaseptin.Jen prosim o radu,jelikož mám o ní starost a bojím se.Díky moc.

Re: Prosím o radu

(Jana, 27. 4. 2014 15:04)

Dobrý den. Nevím, na jakém vyšetření kočička byla, ale "může být" nevyjadřuje v podstatě nic. Pokud je podezření na močový měchýř, je třeba vyšetřit moč. Pokud na ledviny, vyšetřit krev. Je kočička okovaná? Příčin může být mnoho.. Měřili jste teplotu? Je kočička odčervená? NECHALA BYCH VYŠETŘIT TRUS, MOČ A JISTĚ BY BYLO VHODNÉ VYŠETŘENÍ KREVNÍHO OBRAZU A BIOCHEMIE, Pokud se vyloučí viróza, nechala bych vyšetřit toto. Čím krmíte? To bych vše potřebovala vědět, abychom se posunuli blíž kproblému.

Re: Prosím o radu

(Jana, 27. 4. 2014 15:05)

Dobrý den. Nevím, na jakém vyšetření kočička byla, ale "může být" nevyjadřuje v podstatě nic. Pokud je podezření na močový měchýř, je třeba vyšetřit moč. Pokud na ledviny, vyšetřit krev. Je kočička okovaná? Příčin může být mnoho.. Měřili jste teplotu? Je kočička odčervená? NECHALA BYCH VYŠETŘIT TRUS, MOČ A JISTĚ BY BYLO VHODNÉ VYŠETŘENÍ KREVNÍHO OBRAZU A BIOCHEMIE, Pokud se vyloučí viróza, nechala bych vyšetřit toto. Čím krmíte? To bych vše potřebovala vědět, abychom se posunuli blíž kproblému.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58

následující »