Jdi na obsah Jdi na menu
 


PORADNA pro kočkoproblémy

 

Tato poradna slouži k zodpovězení Vašich dotazů v oblasti kočkoproblémy. Napište nám, budeme se snažit hledat pro Váš problém řešeni.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Oplocení.

(Jana, 11. 7. 2012 13:37)

Paní Jelínková, to je docela těžké předem odhadnout, jak budou kočičky utíkat a jak vysoký plot by jim v tom zabránil. Podle mě by mohl stačit i plot o běžné výšce (asi kolem 150 cm), ale s elektrickým ohradníkem. To jsou dva nebo tři provázky natažené na vrchní straně plotu. Celý proud pod elektrikou není. Jen ty provázky, když se jich dotkne. Kočičky nemusí mít obojky. dá se koupit celá sada na ohradník přímo pro kočky. Podívejte se na tento odkaz, je tam psáno o různých typech ohradníků pro kočky. My máme ohradník na plotě. http://www.elektricke-ohradniky.cz/pro-kocky.php Kočičkám to neublíží. Také jsem měla zpočátku strach, ale nikomu se nic nestalo.Pokud budete potřebovat nějakou další radu nebo zkušenost napište. Myslím, že 2m plot s el. ohradníkem už kočičky nepřekonají.

Re: Re: Re: Re: Oplocení.

(Jana, 11. 7. 2012 13:38)

OPRAVA: celý plot pod elektrikou není.

kocourek

(Ivana, 27. 10. 2013 16:54)

Dobrý den,
mám dotaz ohledně nalezeného kocourka. Asi před rokem se k nám zatoulal kocourek a byl venku v loňských velých mrazech. Myslelal jsem si,že něčí je.Sice jsem ho krmila ,ale domů do tepla ho nevzala. Ovšem měl děsně velký kašel. Míval úplné záchvaty kašle. Přes léto se to zlepšilo,ale kašel má pořád i když už jen občas a to někdy když vrní na klíně. Často kašle v noci,skoro každou noc tak dvakrát. Já ho přeléčila volně dostupnými ATB pro kočky,ale kašel se ještě občas oběví. Jinak se jeví zdravě,moc mu chutná a už byl dvakrát odčerven. Chci se zeptat hlavně jestli se nemůže jednat o nějakou na člověka přenosnou chorobu,jelikož kocourek už u nás bydlí a sdílí se mnou noci v peřinách.Mám se obávat nějaké přenosné nemoci se zvířete na lidi? Děkuji vám za odpověď.

Re: kocourek

(Jana, 2. 11. 2013 10:27)

Určitě bych s kocourkem zašla k veterináři na vyšetření. Kašel může mít mnoho příčin. Po přechozeném onemocnění může mít nefunkční část plic, důvod ke kašli může být i od srdíčka. Takto na dálku je těžko říct. Většina kočičích nemocí není na člověka přenosná. Ale určitě by to chtělo skočit k veterináři.

kožní problémy

(Miru, 3. 10. 2013 17:49)

Dobrý den, naše kočička měla cca před 2lety problém s kůží na krku. Ze začátku se jí začaly dělat stroupky(či pupínky?) na krku a hlavě(hodně i za ušima) asi to svědilo, tak si to rozškrábala a i přes denní dezinfikování se to zhoršovalo až to začalo hnisat a vypadali jí chloupky. Veterinář doporučil dietu v podobě sucharů, že je to asi alergická reakce-nic, tak jsme zkoušeli různé mastičky, steroidy, antibiotika, léky a dokonce jsme i dali kastrovat, jestli to nemá ze "splašených" hormonů...Léčba trvala 4 měsíce a stálo nás to přes 10 000kč...Nakonec se podařilo kočičku vyléčit, ale ani nevíme co z toho všeho nakonec zabralo. No a nyní začínají stroupky na krku zase, prosím poraďte, ať nemusíme celý tenhle koloběh absolvovat znovu. Děkuji

Re: kožní problémy

(Jana, 6. 10. 2013 17:16)

To je docela těžké takto na dálku. Dělalo se vyšetření na ušní svrab? Co uši, jak vypadají? Čím krmíte? Chodí kočička ven? Je ošetřená proti blechám? I pokud nechodí ven.
Určitě bych znovu nezkoušela všechno možné, to by mohlo spíš ublížit. Jestli to nemáte daleko do Svitav, doporučila bych našeho veterináře.

Re: Re: kožní problémy

(Miru, 8. 10. 2013 21:32)

Vyšetřní na ušní svrab se tuším nedělalo, ale těch testů bylo tolik, že si nejsem jistá. Ven nechodí, očkujeme pravidelně na doporučení lékaře. Ven nechodí nikdy a krmíme různě...2x kapsička denně a suchary po celý den, značky střídáme-frisk., whisk., kiteka., gourme.,..jen známé značk. Jsme z Ústí n/L, takže Svitavy jsou opravdu hodně z ruky...

Re: Re: Re: kožní problémy

(Jana, 10. 10. 2013 23:16)

Krmení, které dáváte Vaší kočičce je velmi nekvalitní a podřadné, plné chemických barviv a ochucovadel. Kožní problémy z těchto chemikálií mít může velice pravděpodobně. Určitě nedávejte barevné granule. Je to z největší části chemicky obarvené a ochucené obilí. Krmte zásadně nebarvenými granulemi a kvalitními kapsičkami. To ale v obchodě nekoupíte. Kvalitní krmivo by měl mít Váš veterinář nebo lze objednat na netu (zoohit. cz) Dobrá značka je Porta 21, Applaws, z konzerv) Animonda, Cosma, Almo Nature.

kočička nemnˇouká

(pavla, 26. 9. 2013 14:58)

dobrý den. Naše perská kocicka už asi 3 dny nemˇnouká .Ze začátku jen tak potichu jakoby kvičela ,tedˇ už ani to ne. A stále spí ,ale ne stočená do klubíčka jak to dělávala ale rozvalená na zádech packy natažené.Jidlo a stolice normální. bojím se že je nemocná...

Re: kočička nemnˇouká

(Jana, 26. 9. 2013 23:25)

Pokud je kočička unavená a více spí ve zvláštní poloze, může být skutečně nemocná. Určitě s ní běžte k veterináři, ať ji vyšetří. Chce to poslechnou plíce, změřit teplotu a prohlédnout tlamičku. Určitě celkové vyšetření. Neodkládejte to.

kotata

(PAVEL, 22. 9. 2013 22:18)

dnes jsem nasel 4kotata v seniku jelikož byla hladna a mnaučela,tak jsem je vzal domu a dal jsem jim mleko pote jsem je vratil zpět a pri tom když jsem je tam daval tak se oběvila mama ale vzapěti utekla a ani po dvou hodinach se nevratila myslite si že jsem udělal chybu a kočka už je nebude chtit?Kotata už viděla a jsou ještě malinka mam je raději vzit domu???

Re: kotata

(Jana, 22. 9. 2013 23:41)

Pavle, jste moc hodný, že pomáháte koťatům. Určitě jste chybu neudělal. Pokud byla koťata hladová a mňaučela, je něco špatně. Je možné, že kočka nemá sama co jíst a tak může mít málo, nebo žádné mléko. Nebo můžou být už koťata ve věku, kdy je třeba je přikrmovat (3-4 týdny) a mléko samotné jim nestačí. Myslím, že by bylo nejlepší koťata přikrmovat přímo na místě, kde jsou a zjistit, zda za nimi kočka chodí. Moc dobře by bylo tam dát i misku s jídlem pro kočku. Pro koťata to ale chce mléko kotěcí, rozhodně ne z obchodu. Doporučila bych mléko Kitty Beaphar. Taky může být ředěná neslazená Tatra (v plechovce v obchodě) Koťata už jedla sama? P0kud ano, dávejte i kotěcí konzervičku, nebo syrové nadrobno krájené maso. Může být i vařené. Nevím, jak jsou koťata stará a zda je ještě kočka vyprazdňuje. To je třeba dělat do 4 týdnů věku koťat. Pokud to neudělá kočka, musíte je i vyprázdnit. Vezmete smotek toaletního papíru, kotě na záda a krouživě masírovat tím papírem kolem zadečku i zadeček. Po té se kotě vyprázdní.
Uvidíte, zda kočka za koťaty chodí nebo nechodí. Pokud zjistíte, že jsou opuštěná, vemte je domů. Napište, jak to vypadá.

Re: Re: kotata

(PAVEL, 22. 9. 2013 23:56)

katata jsou hodně mala oči maji už otevřene ale myslim si,že maji asi tak 2-3tydny a s tím vyprázdnovanim,jak často to dělat a jak často je krmit?Domů bych si je vzal ale mame to 13tydenni kočku a ta jen na ně syči a domek mame malej a 2 male děti ty by je asi umučily.Kontrolujeme pořád jestli ta kočka za nimi přijde ale nějak se nema k činu možná v noci přijde.

Re: Re: Re: kotata

(PAVEL, 26. 9. 2013 21:51)

o kotata se starame maji se k světu ale chci se zeptat mohu je okoupat trochu zapachaji děkuji za odpověd

Re: Re: Re: kotata

(Jana, 26. 9. 2013 23:22)

Je super, jak to zvládáte. KOčka syčí, to je normální, protože se bojí, že se objeví kočka máma a napráská jí. Až by zjistila, že kočka nepříjde, byl by klid. Horší malé děti. Ty by k nim nesměly. To by opravdu dopadlo, jak píšete. Jedině je dát někam např. do koupelny. Ale pokud koťátla prospívají, můžete je nechat tam, kde jsou. Možná za nimi kočka chodí v noci. Určitě ji ale krmte a jestli mají koťátka už 3 týdny, budou pomali sami jíst. Krmit by se měli každé 3 hodiny a po té je vyprázdnit. Mělo by se i v noci, pokud to lze a to alespoň 1x za noc. Ale je opravdu možné, že to kočka v noci obstará. Koupat je v žádném případě NESMÍTE. To by byl jejich konec. Koťátka se koupat nesmí. Brzy se začnou čistit sami. Šlo by je posypat suchým kočičím šampónem a přetřít ručníkem. Pudr čistí a krásně voní. Držím palce a dejte zase vědět.

Kocky

(Gulas, 19. 9. 2013 17:02)

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, mám doma čtyři kočky a před pár dny sem našel kotě. mám ho zatím u rodičů a bojím se že ostatní kočky budou na něj zlí. A také by mě zajímalo jak to snesou ty ostatní. Měl sem nejprve jednu a pak postupem přibyli další. Neměl bych to nové kotě dát do útulku? děkuju

Re: Kocky

(Jana, 19. 9. 2013 18:57)

Dobrý den,
děkuji za záchranu kotěte. Doporučila bych kotě si nechat. V útulku je velký infekční tlak a kotě je tam velmi ohroženo nemocemi. Stávající kočky si zvyknou. Zpočátku počítejte s tím, že na něj budou syčet, budou prskat a možná ho i proplesknou, to všechno je normální. Kotě přijmou lépe než dospělou kočku. Zajistěte, aby měly i své soukromí. Bude to pár dní trvat, ale přijmou ho. Kotě by asi potřebovalo odčervit (pozor, jen pastou Banminth, NE tabletou) Pokud budete mít další dotazy, klidně napište.

Re: Re: Kocky

(Gulas, 20. 9. 2013 0:26)

Chtěl bych se ještě zeptat. Za jak dlouho se z kočky dostanou blechy do kobercu a ostatního zařízení?? můžou od kočky chytnout psi blechy?? po jaké době by se měl kocour nechat vykastrovat?? děkuji :)

Re: Re: Re: Kocky

(Jana, 23. 9. 2013 0:26)

Blechy psi chytit můžou. Určitě bych kočičkám i psům dala pipetu Front-line Spot on a psům taky. Kotě může dostat pipetu jen jestli už má 2 měsíce a musí mít váhu vyšší než 1 kg. Pokud je mladší a nebo váží méně než 1 kg, použijte Front-line spray.
Blechy kladou vajíčka už za 24 hod. po nasátí krve. Ta potom vypadávají do míst, kde se zvíře pohybuje. Je třeba zvířata ošetřit a prostory vysávat. Koberce i ostatní plochy bez koberců.
Co se týká kastrace kocourka, většinou se kastruje ve věku 10-12 měsíců.

zarostelé stehy

(Kateřina, 20. 9. 2013 8:35)

Dobrý den. Přistěhovala se k nánm na vesnici kočička a ikdyž jde o kočičku, která není tzv. ničí, nechali jsme ji vykastrovat. Toto proběhlo v pořádku. Po deseti dnech se měly nechat vytáhnou stehy, ale kočka po kastraci zmizela hned pátý den a prostě nebyla. Ted přišla zpět, asi po 21dnech od kastrace, dva stehy si vytáhla asi sama a dva jí tam zůstaly. Co teď? Stehy jsou už zarostlé. Je tovelký problém?


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58

následující »