Jdi na obsah Jdi na menu
 


PORADNA pro kočkoproblémy

 

Tato poradna slouži k zodpovězení Vašich dotazů v oblasti kočkoproblémy. Napište nám, budeme se snažit hledat pro Váš problém řešeni.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Koťátko britského kocourka vydává zvláštní zvuky

(Jana, 25. 9. 2012 23:36)

Dobrý den, 2,5 měsíční koťátko by mělo být ještě u kočky. Je možné, že tyto zvuky vydává proto. Ale to se takto nedá určit. Ještě jsem se s tím nesetkala. Bylo by dobré s ním zajít k veterináři, aby ho prohlédl. Taky by se měl odčervit pastou Banminth a nechat naočkovat, takže bych byla pro návštěvu veterináře.

Re: Re: Koťátko britského kocourka vydává zvláštní zvuky

(Nanie, 26. 9. 2012 10:48)

Děkuji za odpověď! S věkem jsem se sekla. Narodil se začátkem června,takže je mu víc. Radši tam s ním zajdeme,ať máme jistotu,že je v pořádku. Odčervený je už dvakrát a očkovaný taktéž.

Přivedení nové kočky

(Aneta, 24. 9. 2012 12:30)

Dobrý den, prosím o radu. Máme doma dvouletého vykastrovaného kocourka. Jeho povaha je krapet divočejší, majetnická :), ale jinak je hodný. V naší ulici se v létě objevila kočička (nebo kocourek), kterou nejspíš někdo vyhodil. Je ochočená, důvěřivá, lidé ji sem chodí krmit. Jak se blíží zima snaží se "udat", cpe se do vchodu a zřejmě byla opravdu zvyklá bydlet v bytě. Uvažujeme, že bychom si ji vzali domu, je nám ji opravdu líto. Co je potřeba připravit, aby seznámení dvou koček proběhlo v pořádku? Samozřejmě bychom ji nejdříve vzali k veterináři, ale bude potřeba nějaká karanténa, až ji pak přivedeme domu? Na první pohled nevypadá, že by byla nějak nemocná, ale samozřejmě tím případně nechceme ohrozit našeho kocourka. Budu ráda za radu. Děkuji.

Re: Přivedení nové kočky

(Jana, 25. 9. 2012 23:24)

dobrý den, seznámení dvou dospělých koček většinou neproběhne naprosto ideálně. Kočičky se musí seznámit a zvyknout si na sebe. To trvá různě dlouho. Někd ytýden, ale třeba i měsíc. po tu dobu si vyjasňují svoje postavení. Určitě budou zpočátku na sebe syčet. S tím musíte počítat. Určitě nebudou kamarádi hned. Nesmíte je ale do seznamování nijak tlačit, ale nechat to naprosto na nich. Kočičky si zvyknou, ale opravdu to není hned a musíte mít trpělivost. Někdy se z nich stanou kamarádi a někdy se jen tolerují. To se předem nedá říct.
Co se týká karantény, tu bych určitě doporučila alespoň 14 dní v jiné místnosti.
Co se vyšetření týká, potřebovala bych vědět, zda je Váš kocourek očkovaný a zda je testovaný. Ideální by bylo, kdyby Váš kocourek byl očkovaný a testovaný na FeLV, FIV u veterináře z krve (jeden společný test na obě nemoci) a metodou PCR v Brně v laboratoři vyšetřen trus na coronaviry. Pokud by tyto tři věci byly negativní, nechala bych totéž vyšetřit i u nové kočičky. FIV a FeLV by mělo být v každém případě negativní. Test PCR z trusu bývá u hodně kočiček pozitvní. To ale neznamená, že jsou nemocné. Jen ukazují, že kočička se setkala s coronaviry. Z tohoto důvodu je dobré mít obě buď negativní, nebo obě pozitivní.
Pokud se Váš kocourek jeví jako zdravý a testovaný není, nechala bych novou kočičku testovat jen na FelV a FIV(společný test). POkud budete potřebovat nějaké další informace, napište. Každopádně by novou kočičku chtělo odčervit.

Jak se postarat o kočku

(Jana, 17. 9. 2012 20:18)

Dobrý den,prosím o radu,každý den k nám chodí od sousedů jejich kočička má zřejmě 3 měsíce o kočku se nestarají je zablešená,špínu v uších a podle mě není ani odčervená od narození.Kočičku každý den přenášíme zpátky,jenomže naše chyba byla v tom,že jsme jí začali krmit ,tak je tu pořád.Dnes jsme kočku nastříkali proti blechám ,ještě jí vyčistím uši,ale potřebovala bych vědět jestli musí být kočka naočkovaná a hlavně proti čemu? Jelikož nevím do kdy u nás bude ,nechci do ní nějak investovat peníze(kdyby si jí sousedi třeba chtěli vzít zpátky),ale mám 10 letou dceru,nechci aby od kočky něco chytla.A hlavně bych se Vás chtěla ještě zeptat co takové malé kočce mám dávat denně jíst?Zatím pila jenom mléko nic jiného nechce a kolikrát denně ho může mít,aby jí nepřivodila nějaké zdravotní problémy .A ještě bych se na konec chtěla zeptat,pokud se nebude kočka pravidelně odčervovat co by to mohlo pro ní znamenat a pro nás když budeme v jejím blízkém kontaktu.Je mi kočičky líto ze sousedy zřejmě nehneme ,aby se o kočku starali,tak bychom chtěli a spon v nějaké míře kočce pomoci.Děkuji moc za odpověd Jana

Re: Jak se postarat o kočku

(Jana, 17. 9. 2012 21:10)

Dobrý den,
jste moc hodná, že se nsažíte kočičce pomoct. Asi opravdu nemá smysl kotě k sousedům nosit zpátky. Zřejmě se tam o něj nikdo nestará a je hladové. Je dobře, že jste mu dali najíst, protože jinak by zřejmě už nežilo. Čím jste kotě nasříkala? Pokud má v uších špínu, která je černá na podobná usazenině z kávy, chtělo by kotě ošetřit Strongholdem., který je i proti roztočům. Je to pipeta, která seš dává za krček mezi srst na kůži. Odstraní se blechy i červi a případná klíšťata. Je včak třeba vědět, čím jste ho ošetřila, aby se dodržel patřičný odstup. Pokud jsou ouška jen běžně špinavá, stačí je vyčistit. Pokud nebudete koTěti dávat Stronghold, odčervěte ho JEN PASTOU BANMINTH. V žádném případě NE TABLETKOU: Odčervení se po 14 dnech opakuje a potom po 3 týdnech. Pokud ho chcete nechat očkovat, tak až po té, co bude alespoň 2x odčervené a bude v kondici, aby bylo schopno vůbec po očkování vytvořit protilátky a aby mělo očkování smysl. Očkuje se zekména proti kočičí rýmě a kočičímu moru. Tyto nejsou na člověka přenosné. POkud budete dodržovat běžnou hygienu, od kotěte nic nechytíte. Kotě se krmí kotěcími nebarvenými granulkami, nejlépe koupit u veterináře. Ty mají být v misce pořád k dispozici. K tomu podávat kotěcí konzervičku, kapsičku. Může i vařené nesolené maso, syrové přemražené maso. Pribináček, zakysanou smetanu. Zde je odkaz, kde jsou všechny potřebné informace, jak se starat a čím krmit. https://prokocky.estranky.cz/clanky/zaciname-s-kockou.html
Také mu dejte misku s vodou a misku s neslazeným ředěným mlékem Tatra. Obyč. mléko způsobuje silné průjmy. Kotě by mělo jíst 4x denně. Až povyroste, stačí 2x denně. Granulky v misce stále.
Určitě bych takovým lidem kotě nevracela, protože tam bez péče a stravy časem zemře. Pokud si ho nebudete chtít nechat, můžeme se domluvit na umístění kotěte, se kterým bych Vám pomohla, aby se našel vhodný majitel. Můžu Vám pro kotě poslat nějaké krmivo nebo pipetu Stronghold, nebo cokoli, co pro něj budete potřebovat. Můžete mi napsat na mail: prokocky1@seznam.cz
a domluvíme se na dalším postupu.Tel. 608044929
Prosím, nenechte kotě bez pomoci. Najdu mu nový domov, pokud by to uVás nešlo. Určitě mi odepište. Děkuji.

Re: Re: Jak se postarat o kočku

(Jana, 18. 9. 2012 11:57)

Dobrý den ,jsem moc ráda ,že jste mi odepsala .Kočku jsem nastříkala Frontline spray .Uši má černé tak jak popisujete,mám tedy koupit nějakou vodičku do uší a kterou?Dnes se zajdeme zeptat k sousedům ,co s kočkou zamýšlejí a pak se tedy rozhodneme jestli si jí necháme .Určitě se Vám ještě ozvu,jsem ráda,že tu pomáháte lidem co si nevědí rady jak se postarat o svoje zvířata.Díky moc Jana

Re: Re: Re: Jak se postarat o kočku

(Jana, 18. 9. 2012 12:27)

Dobrý den, na roztoče v ouškách kupte pipetku Stronghold. spot-on. Nakape se kočičce na kůži do rozhrnutých chlupů za krček, aby si to nemohla olizovat. Pipetky jsou podle váhy. Kotěcí a kočičí.Myslím, že Vám bude ta nejmenší pipetka pro koťata a štěnata stačit, je do 2,5 kg váhy zvířete.Od nasříkání Front-linem bych počkala alespoň 4 dny. Jestli má vůbec mluvit s takovými sousedy o kočičce, pochybuji. Budou nejspíš tvrdit, jak se dobře starají. Já osobně být na Vašem místě bych to s nimi ani neřešila a kotě si nechala a ošetřila. Bude jim to zřejmě jedno. Ale když se ozvete, můžou mít pocit, že něco zanedbali a budou nejspíš dělat problémy. Alespoň to u takových lidí takto často bývá. Těžko říct. Pokud budete cokoli potřebovat, napište, rádfa Vám pomůžu. Poradnu jsem založila pro pomoc lidem i kočičkám.

Re: Re: Re: Re: Jak se postarat o kočku

(Jana, 21. 9. 2012 21:55)

Dobrý večer,tak jsem Vám slíbila,že se ještě ozvu,s kočičkou to dopadlo tak ,že jí mají sousedi doma na dvorku,včera k nám utekla ,tak jsem jí nakrmila a zase utekla,tak to nechám osudu.Mějte se hezky ,určitě Vám ještě někdy napíšu,protože nám tchýně za dva měsíce donese kotě,tak budu zase potřebovat Vaše rady:) S pozdravem Jana

Kotě se nám válí v použitém stelivu

(Lamprologus, 13. 9. 2012 17:18)

Dobrý den,

před pár dny jsme si pořídili bengálského kocourka. Vše je v pořádku, hraje si, žere, hned si zvyknul na záchod, ve které je stelivo magic pearls. Problém je v tom, že když koná potřebu, hrozně u toho řve (mňouká) a pak se v tom použitém stelivu vyválí.

Vyrůstal v bytě 1+kk s 9 kočkami, proto máme strach, jestli nemá nějaký zvláštní návyk. Chovatelka toto stelivo určitě nepoužívala. Nevíme co s tím. Lze ho to odnaučit? Udělali jsme někde chybu? Na webu jsme nic nenašli, jen podobný případ, kde radili vyměnit stelivo.

Prosím poraďte.

Předem děkuji

Re: Kotě se nám válí v použitém stelivu

(Jana, 14. 9. 2012 23:51)

Jak je starý kocourek? Máte na mysli mňoukání při čůrání nebo kakání? Určitě bych s ním zašla k veterináři. Může mít problémy s močovými cestami. Mám pocit, že kocourek byl i předčasně odstaven od matky.

Re: Kotě se nám válí v použitém stelivu

(Jana, 14. 9. 2012 23:51)

Jak je starý kocourek? Máte na mysli mňoukání při čůrání nebo kakání? Určitě bych s ním zašla k veterináři. Může mít problémy s močovými cestami. Mám pocit, že kocourek byl i předčasně odstaven od matky.

prosím o radu

(sluneckova11@seznam.cz, 10. 9. 2012 17:39)

máme doma britskoho rocnoho vykastrovane kocourka ,mam dotaz zda si k nemu muzu poridit jokšíra fenku stenatko 8 tydnu díky moc za odpoved sluneckova

Re: prosím o radu

(Jana, 11. 9. 2012 21:12)

Tak tady Vám bohužel neporadím. O pejscích mnoho nevím. Možná zkuste poptat radu na nějakém psím fóru. Nevím, jak se tito pejsci chovají ke kočká, anoi co se dá očekávát od štěněte. Omlouvám se.

Nemocný kocourek

(Jana, 8. 9. 2012 14:11)

Dobrý den,prosím o radu,náš kocourek už 5 dní kašle,vypadá to jako by něco potřeboval vykašlat.Moc nejedl a nepil ,připadne mi ,že je více i podrážděný,ale má takové zkraty jednou je přítulný a z toho lítá jak pomatený.Byla jsme s ním u veterináře ,kocourovi se podíval do krku,nic tam neměl,pak mu změřil teplotu a dýchání zkontroloval to bylo v pořádku.Dal mu antibiotika a pak mi dal ještě dva prášky ,které jsme mu měla dávat po 1/4 ráno i večer ,ještě jsme ho musela odčervit.Veterinář říkal,že by to mohlo být i z horka ,tak nevím .Po lécích jde vidět,že se mu trochu ulevilo,nechá se i pohladit ,ale bývá takový pořád mimo jako kdyby se něčeho pořád lekal,je ve střehu a utíká sem a tam.Prosím o radu,jestli tyto příznaky můžou být kvůli nějaké vážnější chorobě,anebo je to jenom v povaze kocoura,protože do ted kocour byl strašně mazlivý a nikdy neútočil.Děkuji za odpověd.Jana

Re: Nemocný kocourek

(Jana, 8. 9. 2012 20:48)

POkud se chování kocourka najednou změnilo, je třeba hledat příčinu. Chodí kocourek ven? Nemohl sníst otrávenou myš nebo neokousal doma nějaké květiny? Nepíšete, jestli mu doktor naměřil teplotu, což je důležité vědět. Při teplotě by se jednalo zřejmě o nějaký zánělivý proces a ten se léčí antibiotiky. POkud teplota nebyla a není, bude problém jinde. Kašlání může mít mnoho příčin. Může být silně začervený, může ho v krku dráždit cizí předmět, což bych asi vzhledem k vyšetření vyloučila a může za kašláním být i slabší srdce. Kolik je kocourkovi let? Jaké tablety jste mu dávali po 1/4 2x denně?
Prosahal mu doktor bříško - žaludek, zda tam nemá bezoáry(smotky chlupů), které ho dráždí a proto i méně jí? Dáváte kocourkovi pastu proti chlupům, nebo má přístup k trávě? Pokud se stav neupraví co nejdříve, nechala bych kocourkovi udělat sono bříška, Rentgen hrusníku a bylo by vypovídající i vyšetření krve a moči. Nemyslím si, že by to bylo povahou, když to dělá až teď. Je kastrovaný? Chtělo by to podrobnější vyšetření, z horka bych neřekla, že by to takto změnilo chování. Horko už ani celkem není.

blechy

(lenka.smolik@seznam.cz, 8. 9. 2012 19:03)

Prosím o radu jak zbavyt dvouleteho kocourka blech díky

Re: blechy

(Jana, 8. 9. 2012 20:35)

Kupte kocourkovi pipetku Front-line spot-on a dejte mi tu tekutinku, co je uvnitř ZA KRK na KŮŽI. Rozhrnete srst a kápnete na k§ži mezi chlupy. NE do tlamičky!
Zbaví se tak blech a bude chráněn asi na 6 týdnů proti blechám i klíšťatům. Koupíte u veterináře. Potom mu za týden kupte tabletu na odčervení a kocourka odčervěte. Tabletka Cestal.

Kočka močí mimo toaletu

(Martina, 23. 8. 2012 13:44)

Dobrý den, prosím o radu, naše 8mi letá kočka čůrá na dvě místa v bytě a kálí do vany, problém je v tom, že máme 5ti měsíčního syna a tohle prostě nejde, za chvíli začne lézt a budemke ho koupat ve vaně, máme byt 3+1 a bydlí s námi sestra s kocourem. Kočka prodělala velkou změnu a to, že zemřela moje mamka před rokem a půl a předtím se nastěhovala ségra s kocourem..Nevíme co s tím, přítel je nepříčetný a já už taky nevím co dál..Měli jsme dvě toaletky, ale kocour chodil i na její a ona tam nechtěla chodit, takže jde na toaletu jen málo a močí nám na vchodové dveře a ke spíži, což prostě není možné :-( Zkusíme vyšetření na veterině, ale mám obavu, že je to psychické, ale nevíme co s tím, nemůžeme ji zavřít se záchodem do obýváku nebo ložnice :-(...Prosím poraďte :-(

Re: Kočka močí mimo toaletu

(Jana, 26. 8. 2012 20:39)

Vyšeření kočičky je jistě na místě, aby se vyloučily problémy s močovými cedstami. Myslím si ale, že problém je opravdu psychický.Kočička prodělala mnoho změn a tou největší je jistě narození miminka a péče o něj. Kočičky se v takových situacích jen těžko vyrovnávají s tím, že už nejsou tak hýčkány a pvětšina času a péče je věnována miminku. Pokud se vyloučí zdravotní problém, lze doporučit jen jedno. Kočičku nedtrestat, ale naopak se jí více věnovat. Mluvit na ni často klidným hlasem a hladit, aby opět nabyla pocit, že ji máte rádi. Lze také koupit Feliway, který kočičku ukliňuje. Je kočička kastrovaná? POkud ne, může být problém i zde.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58

následující »