Jdi na obsah Jdi na menu
 


PORADNA pro kočkoproblémy

 

Tato poradna slouži k zodpovězení Vašich dotazů v oblasti kočkoproblémy. Napište nám, budeme se snažit hledat pro Váš problém řešeni.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Sirovátka

(Lucie, 12. 8. 2012 10:54)

Dobrý den,mám takový dotaz,našla sem malé černé koťátko a doma nemám neslazenou tatru,mohla bych jí zkusit dát sirovátka(prášek)?? smíchaná s vodou,obsahuje to hodně minerálů a nevím jestli to může.Děkuji moc za odpověď

Re: Sirovátka

(Jana, 12. 8. 2012 11:45)

Dobrý den, děkuji Vám, že jste se malého ujala. Nevím, jak je staré, takže těžko říct. Pro všechna koťátka je nejvhodnější kotěcí mléko od veterináře a pro větší Tatra. Sirovátka nemá dostatek tuku, kočičí mléko je hodně tučné. Nemůžete sjet někam do obchodu, kde by bylo otevřeno a Tatru koupit, pokud je větší? Není někde otevřená chovenka s kotěcím mlékem? Odkud jste? Můžete mi napsat Váš telefon, zavolala bych Vám, nebo mě prozvoňte na 608 044 929 nebo 734 535 602. Pokud je koťátko malé a neumí samo čůrat a kakat, musí se mu pomoct, jinak zemře. Ráda Vám poradím. Vhodné je i kozí mléko, opikud by se dalo někde u Vás sehnat. Nevím, odkud jste a jaké máte možnosti. Ozvěte se, prosím, poradím jak dál. Jste moc hodná, že jste malinké nechala jeho smutnému osudu. Vážím si Vaší pomoci a takovýchto obětavých lidiček.

Re: Re: Sirovátka

(Lucie , 12. 8. 2012 13:02)

Zítra skočím koupit tatru,koťátko už je vetší k 2. měsící se určitě blíží,je to šikulka zvládá všechno sama je přítulná lidí se nebojí,byla venku,asi jí někdo občas něco dal protože je v docela stavu,chce jen trochu vykrmit,je úžasná,vzala sem si ji dom a poptám se lidí jestli někdo nechce koťátko,nebo zajedu pak na trh,už je velké takže je to mnohem snazší:-)děkuju nějak to zvládnu,už jednou jste mi pomohla finančně s kastrací kočičky,je to asi rok,a za to vám moc děkuju,ale myslím si že koťátko,bych tím spíš někomu dala kdybych jim nabídla,že by nemuseli platit kastraci,pokud by vám to nevadilo moc bych vás o to chtěla poprosit,samozřejmě v případě že pro někoho něbude finanční zátěž zaplatit si kastraci bylo by to uplně ideální.

Re: Re: Re: Sirovátka

(Jana, 12. 8. 2012 13:47)

Děkuji za odpověď. Přesně si nepamatuji, těch kastrací je víc. Prosím, pošlete mi fotky k, muséoťátka, nejlépe dvě, tři, hezky vyfocené a dám je do inzerce \ do nabídky. Nedávejte koťátko jen tak někomu a obzlášť ne na trhu.Budoucího pána a domov je třeba prověřit. To všechno bych mohla s těmi zájemci probrat, kteří se ozvou. Jen potřebuji fotky, zda je to holka nebo kluk a kontakt na Vás . Můžete mi to napsat na prokocky1@seznam.cz
Abych věděla, z jakého okolí je třeba mít zájemce. Doporučila bych zajít s ním k veterináři a nechat ho odčervit. ALE, PROSÍM, POZOR JEN A VÝHRADNĚ PASTOU BANMINTH. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NESMÍ TABLETU, NEPŘEŽILO BY TO!!! NENECHTE SI HLAVNĚ VNUTIT TABLETKU NA ODČERVENÍ. Můžete mi dát kontak t na veta a domluvím to tam včetbě platby za ošetření. Nejdříve je třeba koťátko dát dohromady a najít hezký a dobrý domov. Prosím, ozvěte se mi.

Re: Re: Re: Sirovátka

(Jana, 12. 8. 2012 13:48)

Děkuji za odpověď. Přesně si nepamatuji, těch kastrací je víc. Prosím, pošlete mi fotky k, muséoťátka, nejlépe dvě, tři, hezky vyfocené a dám je do inzerce \ do nabídky. Nedávejte koťátko jen tak někomu a obzlášť ne na trhu.Budoucího pána a domov je třeba prověřit. To všechno bych mohla s těmi zájemci probrat, kteří se ozvou. Jen potřebuji fotky, zda je to holka nebo kluk a kontakt na Vás . Můžete mi to napsat na prokocky1@seznam.cz
Abych věděla, z jakého okolí je třeba mít zájemce. Doporučila bych zajít s ním k veterináři a nechat ho odčervit. ALE, PROSÍM, POZOR JEN A VÝHRADNĚ PASTOU BANMINTH. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NESMÍ TABLETU, NEPŘEŽILO BY TO!!! NENECHTE SI HLAVNĚ VNUTIT TABLETKU NA ODČERVENÍ. Můžete mi dát kontak t na veta a domluvím to tam včetbě platby za ošetření. Nejdříve je třeba koťátko dát dohromady a najít hezký a dobrý domov. Prosím, ozvěte se mi.

záchvat?

(Vlad´ka, 31. 7. 2012 12:50)

Dobrý den,dnes ráno perská kočka Eliška spadla ze stolku ,škubala sebou a nemohla se postavit na zadní nohy,otevřenou tlamičku,slinila a její výraz očí byl dezorientovaný,pro mě to byl šok.Odvezla jsem hned na Vet. dostala 3 injek.-prednisolon 1% 100ml,furosemid5x2ml 20mg ,B neuron 50ml .Eliška se doma vyzvracela a zalezla pod postel.Zítra mám přijít na kontrolu.Mám strach aby neměla epilep.záchvat.Je jí 9let. Děkuji za váš názor.

Re: záchvat?

(Jana, 12. 8. 2012 12:05)

Nemůže se jednat u Vaší kočičky o nějakou otravu? Nemohla např. okousat pokojové květin? Ty jsou většinou jedovaté. Takto na dálk,u je těžké odhadnout příčinu. Kočička je starší, může to být cokoli. epilepsie, otrava, nádor na mozku, chtělo by to podrobnější vyšetření. Píšu Vám sioce pozdě, zřejmě už jste k nějakému závěru došli.

boláčky v srsti

(jitka, 12. 8. 2012 6:49)

Dobrý den
Mám 3.letou kastrovanou kočičku.
Na jaře se nám ztratia,byla už oplakaná ale naštěstí se po měsíci vrátila.Vyhublá,ulámané drápky a osypaná klíštaty.Vyndali jsme klíštata( bylo jich téměř 30.)Na veterině nic závažného nenašli,pouze dostala pro jistotu antibiotika.Od té doby se jí dělají drobné, boláčky v srsti,nemokvají,jsou to spš strupy.Hlavně na krku.Máme ještě jednu kočičku a ta je v pořádku.Obě jsou pravidelně ošetřené přípravky proti parazitům(blechy,klíštata)Prosím o radu.Děkuji

Re: boláčky v srsti

(Jana, 12. 8. 2012 11:54)

Dobrý den, předpokládám, že když se ztratila kočička na jaře a po měsíci vrátila, je problém s boláčky již delší dobu. Proto si myslím, že to nebudou stroupky po nějakém zranění, ty by se už vyhojily, obzvlášť, když měla ATB. Mohlo by se jednat o ušní roztoče. Prohlížel jí doktor nebo Vy uši? Nemá v nich jakoby tmavou nečistotu? Toto se léčí podáním spot-on Stronghold, který působí na blechy, škrkavky, ale i roztoče - ušní svrab. Pokud by se i tento problém vyloučil, nechala bych udělat stěry a nechat je vyšetřit buď u veterináře, nebo poslat stěr do laboratoře Sevaron paní Ditě Kellnerové, která se kočkami hodně zabývá a provedla by kompletní vyšetření. Lze se s ní domluvit i telefonicky předem : tel. 777 714 157.
Běžný přípravek proti blechám a klíšťatům není účinný na ušní svrab. Kočičky to svědí a rozdrápo si i krk. Může se dát i preventivně, neuškodí, pokud není kočička v rekonvalescenci.

Jak krmit kocoura a kotě

(Kamila, 3. 8. 2012 17:23)

Dobrý den, máme asi 1,5 ročního kocoura k tomu ještě 2 měsíčního kocourka. Máme malý byt a tak je nemohu rozdělit při krmení. Nevím jak to mám udělat, protože jestli bude jíst ten starší granule pro koťata, tak bude jako koule.Nyní váží 5,10. Děkuji

Re: Jak krmit kocoura a kotě

(marcela, 5. 8. 2012 19:21)

Dobrý den, napadla mne taková věc, že byste vyrobili malému kocourkovi z krabice něco jako domeček, v něm by se mohl postavit a měl by do něj malý kulatý vchod např.7 cm nad spodním okrajem, jen o takovém průměru přesně pro malého. Misku umístíte až dozadu, aby si ji větší packou nepřitáhl. Pokud toto postavíte např. ke stěně, může mít krabice vzadu dvířka,přístup pro Vás na údržbu a dopˇnvání krmení. Dá se umístit kamkoli, i na poličku. Potapetovat.Dobrý?

Eliška

(Vlad´ka, 31. 7. 2012 13:15)

Zapomněla jsem napsat,že mám ještě jednu peršanku 10let,je to dominantní kočka a Elišku nikdy nepřijala,proto je Eliška neustále vystrašená a spí ve výškách....na stole,škrabadle.Ve spánku i hodně hlasitě mńouká.

Jak se snese kočička s kocourkem?

(Jana C., 24. 7. 2012 14:21)

Dobrý den, před týdnem mi umřel kocourek, nyní zvažuji zda si pořídit jedno kotě, nebo dvě.Mám vyhlídnutou kočičku a kocourka, ale nevim jak by se snášeli, když jsou každý odjinud.Určitě bych je oba vykastrovala až dorostou. Jezdím občas pryč, tak jsem si myslela, že by to spolu mohli lépe snášet. Mohli by jste mi poradit jak se většinou tolerujou cizí kotata opačného pohlaví?

Re: Jak se snese kočička s kocourkem?

(Jana, 24. 7. 2012 20:27)

Jednoznačně Vám mohu doporučit koťátka dvě. Zvyknou si na sebe velmi rychle, jsou hravá a toha si hrát se sbližuje. Vůbec se toho nebojte. Jen až povyrostou, dávejte pozor, protože kočičky dospívají kolem 7 měsíce, aby ji kocourek nenakryl. kočičku bych nechala vykastrovat jako první v tomto věku podle váhy samozřejmě, aby měla přes 2 kg a kocourka kolem 10-12 měsíců. Určitě se dvou koťat nebojte. I kdyby jich bylůo pět, budou si spolu jen hrát.

Re: Jak se snese kočička s kocourkem?

(Jana, 24. 7. 2012 20:28)

Ještě mě napadlo, na co kocourek zemřel? Nezůstala v bytě nějaká infekce? Některé viry přežívají měsíce.

Re: Re: Jak se snese kočička s kocourkem?

(Jana C., 25. 7. 2012 3:10)

Kocourek umřel nejspíš na nemocné srdíčko, před pár roky jsme řešili plicní edém, v poslední době nebyl nijak nemocný, umřel klidně ve spánku. Sice jsem to neprověřovala na veterině, ale žádné příznaky infekce neměl. Nebo myslíte, že by tomu tak mohlo být, aniž bych to zjistila?

Taky bych se ještě ráda zeptala ohledně kočičky a kocourka...Když jsou dva, není pak náklonnost k majiteli menší?
Děkuji za odpověd.

padání chlupů

(Petra, 13. 7. 2012 11:24)

Prosím o radu, mám ročního koucourka v bytě a velice mu padají chlupy, vyčesávám, krmím správně, nejde ho pohladit aniž by byl člověk úplně zachlupený, srst má hustou lesklou bez jakýhkoli vad, děkuji

Re: padání chlupů

(Jana, 24. 7. 2012 20:36)

Záleží, čím krmíte. doporučila bych opravdu kvalitní značky. Sanabelle, Royal Canin, Orijen. nekrmit Whiskas, Kitekat a podobné komerční granule. Doporučila bych Vám tento produkt pro kocourka.

http://www.granulky.cz/derma-sterol-pet-50ml-p-4462.html?cPath=1_120_123&zenid=b20cfd4b8f4026be5f864c21ab47e91c

prosím o poslední radu

(Katka, 9. 7. 2012 18:28)

Dobrý den,jste moje poslední naděje..Asi před dvěma měsíci mi někdo nejspíš zbil ročního kocourka.Ihned po zjištění jsme navštívili našeho veterináře, který mu podal lěky proti bolesti a antibiotika..Už asi po 2 týdnech jsem zjistila, že má mrtvý ocásek a neustále učůrává..Jeli jsme opět k veteřináři, který mu ocásek amputoval ale zjistil, že má narušené vylučovací ústrojí a necítí, že potřebuje na záchod.všude po něm zůstávají loužičky.Doktor mi poradil at mu dělám vývary z řepíku a dělám zásipy..Zatím to nepomohlo.Dneska jsem bohužel zjistila, že se kocourkovi udělal hnis pod kůží na hlavě.Má tam větší bouli a navíc jak naustále učůrává, tak mu ta moč vyžrala kůži na kuličkách..:( už nevím co mám dělat,nechci ho nechat utratit ale lepší to prý asi nebude..:(

Re: prosím o poslední radu

(Jana, 9. 7. 2012 22:25)

Dobrý den, Katko, postup Vašeho veta není až tak správný. Kocourek se v tomto případě nemůže sám vyčůrat a proto "přetéká". To je zásadní chyba, protože přetlak v mopčovém měchýři mu může způsobit velkjé až smrtelné potíéže. Veterinář Vám měl ukázat, jak budete kocourka vymačkávat. Močový měchýř mu podle nmožností alespoň 2x denně vymačkáte a potom bude vyčůraný a nebude z něj moč vytékat. Močový měchýř vymáčknete nejlépe na sací plínu a časem se naučíte do podlouhlé misky., chvíli počkáte, měchýř se ztáhne a opět vymačkáte. Takže klidně několikrát za sebou po chvilkách. Není to nic složitého, jen to chce cvik. Tento stav nemusí trvat stále, protože často se nervstvo regeneruje a kočička začne opět čůrat sama. Trvá to obvykle několik měsíců. Do té doby musíte kocourka vymačkávat. Chtělo by se to spojit s dobrým veterinářem. Ten, co jste u něj byli se naprosto neorientuje a kocourkovi nepomohl. antibiotika byla správně. Odkud jste? Zjistila bych Vám v okolí nejlepšího veterináře. Boule na hlavě by se měla otevřít, aby hnis mohl vytékat. Ránu udržovat otevřenou. Měl by to také vidět vet a popřípadě nasadit znovu ATB. Takže v tomto případě není nutné kocourka uspávat. Stačí mu vymačkávat močový měchýř a čekat, zda se nervstvo zregeneruje. Bouli na hlavě nechat otevřít. Důležité je, že kocourek chodí. Mám kočičku s přeraženou míchou, zcela ochrnutou na zadní nohy. Vymačkávám jí 2x denně moč a pohybuje se pomocí předních. Žije spokojeně i když zde už naděje na regeneraci není. Žádné loužičky ani jiné problémy nemá, jen se musí vyprázdnit. Ještě bych chtěla poznamenat, že kocourek by měl být kastrovaný, potom by se držel více doma a nebyl by tak ohrožený. Určitě napište, jak se to vyvíjí. Ráda Vám jakkoli pomůžu.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58

následující »