Jdi na obsah Jdi na menu
 


PORADNA pro kočkoproblémy

 

Tato poradna slouži k zodpovězení Vašich dotazů v oblasti kočkoproblémy. Napište nám, budeme se snažit hledat pro Váš problém řešeni.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: prosím o poslední radu

(Katka, 10. 7. 2012 19:40)

tak dneska jsem navštívíla jiného veterináře a bohužel se po všech vyšetřeních zjistilo,že už kocourkovi není pomoci :( celé tělíčko měl prorostlé hnisem a zánětama z toho,jak dobu nevylučoval tu moč a stolici..vůbec netrávil jídlo a raději nebudu popisovat co následovala, když dostal uspávající stolici..určitě si to jako veterinářka domyslíte,co se stalo,když se mu uvolnilo svalstvo:(( já jsem u toho ani být nemohla,musela mamka.Měla jsem ho teprve rok a tak brzo mi musel odejít ale ted mu už je snad lépe:(( ale moc vám děkuji za radu,možná kdyby přišla dřív..ale co by kdyby neexistuje,takže už nad tím nebudu rozmýšlet:( probrečela jsem celý den ale na druhou stranu je ted štastný v nebíčku ...

Re: Re: Re: prosím o poslední radu

(Katka, 10. 7. 2012 20:38)

oprava:uspávajécé injekci

Re: Re: Re: prosím o poslední radu

(Jana, 10. 7. 2012 22:48)

Dobrý večer, Katko, to je mi strašně líto a vím přesně, co prožíváte. Vím, jak to bolí. Na vině je původní veterinář, protože zanedbal močení a stolici. To byla zásadní chyba. Neviděla jsem Vašeho kocourka, ale stejně bych ještě byla dnes zabojovala o jeho život. Zkusila bych infuze a kombinaci antibiotik do žíly. Není to záruka, ale za pokus to asi stálo. Byl mladý, mohl to ustát. Ale teď už je to tak, jak to je. Už ho nic nebolí a má klid. Ale těžko takto na dálku říct. Pokud budete mít někdy dalšího kocourka nebo kočičku, nechte je zavčas kastrovat, aby se předešlo podobným věcem. Najděte dobrého veterináře. (veterinářka nejsem, starám se jen o kočky a mám s nimi nějaké zkušenosti)Jak jsem psala, jednu ochrnutou mám, nepostaví se ani na nohy, ale už rok žije a je spokojená. Tak se držte, přeji hodně sil, ať to brzy přebolí.

Re: Re: Re: Re: prosím o poslední radu

(Katka, 12. 7. 2012 15:09)

ano ted už je to tak jak to je ale operace by mu prý stejně nepomohla, bylo už pozdě..bohužel,furt mě to strašně bolí a musím na něj každý den myslet:(( máme ještě jednoho kocourka (jeho brášku) a toho nám před třemi měsíci porazilo auto-taky přišel o ocásek a chodí jen po třech ale jeho se naštěstí povedlo zachránit ale trvalo to tak měsíc než jsem ho vypiplala aby mohl žít..ale dneska to je živý kocourek a lítá jako drak:) a ještě máme jejich sestřičku a maminku, tak snad už bude klid a nic se nepřihodí:) nejdojemnější asi bylo, když seděly u toho jeho hrobečku a hledaly ho :( škoda ho, lidé jsou opravdu zlomyslní že dokáží zmlátit bezbranné zvířátko..tohle nikdy nepochopím..

curani po byte

(linda, 8. 7. 2012 23:28)

DOBRY DEN,MOJE MAMA MA 12 STAREHO KASTROVANEHO KOCOURA A POSLEDNI DOBOU JI ZACAL CURAT PO BYTE.NEVITE CO BY MU MOHLO BYT?DEKUJI

Re: curani po byte

(Jana, 9. 7. 2012 11:24)

Dobrý den, s největší pravděpodobností má problém s močovým ústrojím. Natáhněte moč do stříkačky a odneste k vetovi na vyšetření. Pokud by se vyloučila příčina fyzická, může tak projevovat svoji nespokojenost s něčím. Ale vsázela bych v tomto věku na problémy močové. Může mít zánět moč. měchýře, může mít kamínky. Nechte vyšetřit moč.

kočičí pitný režim

(lenka, 3. 7. 2012 17:44)

Dobrý den,prosím o radu-máme doma ročního kocourka,chodí často ven ale doma vubec nepije ani přez ty tepla.Je to normální?Díky za odpověd,Lenka

Re: kočičí pitný režim

(Jana, 6. 7. 2012 22:38)

Dobrý den,
kočky bohužel pijí málo, což jim škodí. Je dobré je nějak zaujmout, aby pily. Mají rády větší mísy s vodou, více míst na pití nebo fontánku s tekoucí vodou. Voda nemá být umístěna vedle misky s jídlem. Do jídla je dobré přidávat trochu vody. Rády pijí vodu dešťovou.

Zánět v tlamičce.

(KATKA, 27. 6. 2012 22:59)

Dobrý den,náš dva roky starý kocourek má asi již tři čtvrtě roku problém se zánětem v tlamičce,hnis mu volně vytéká a také ho občas dáví..veterinář,ke kterému chodíme již spoustu let a věříme mu,si již neví rady,nejdříve mu podával entizol,pak stomorgyl,naposled ho bral 14dnů ve větších dávkách.Pomůže to jen tak asi na měsíc a pak se zánět pomalu vrací do stejné fáze.Kocourek má asi pět kilo,chut k jídlu má i přes tyto problémy,ale připravuji mu speciální potravu a krmím ho z ruky.Je moc trpělivý.PROSÍM O RADU,VÍC HLAV,VÍC VÍ..

Re: Zánět v tlamičce.

(Jana, 28. 6. 2012 11:48)

Nejspíš se u Vašeho kocourka jedná o felinní lymfocytárně - plazmocytární gingivitidu. Vzniká bez zjevné příčiny a léčba antibiotiky a kortikoidy má jen přechodný účinek. Ve velké většině případů pomůže až úplné vytrhání všech zubů a to i naprosto zdravých. Mám také jednu takovou kočičku, která tyto problémy měla, byla už vyhublá a nechtěla ani jíst a po vytrhánbí všech zubů (krom špičáků) je od loňského jara v naprostém pořádku, hraje si, pěkně jí a hezky přibrala. Prakticky se znovu narodila. Bez tohoto zákroku by tu už nebyla.

Kočky na chatě

(Veronika, 22. 6. 2012 19:12)

Dobrý den, nemám ani tak problém, ale chtěla bych poporsit o radu. Máme kočky typicky domácí. Na vzduch a sluníčko se dostanou jen když je pustím na balkon. Je mi jich líto, že trčí doma, když je tak hezky, a chtěla bych je zkusit naučit jezdit se mnou na chatu, třeba i jen na odpoledne. Ale hrozně se o ně bojím. Nemám s tím zkušenosti, tak se chci zeptat, je šance, že by kočky zůstávaly se mnou na (velké) zahradě? Neznají ty hrozby.. auta, vlaky, psy a jiná zvířata.. Nebo, je nějaký způsob, jak je od přelézání plotu a případných výprav odradit? Předem moc děkuji za radu. Veronika

Re: Kočky na chatě

(Jana, 27. 6. 2012 15:45)

Omlouvám se za opožděnou odpověď. Kočičky by si zřejmě zvykly, ale musely by být nejdříve jen uvnitř zavřené, aby se nezatoulaly. Každá kočka má snahu se vvracet do svého bydliště. Teprve po navyknutí jim nechte pootevřené dveře, aby mohly zkoumat. Nejdříve se dívat ze dveří a potom by se odvážily ven. Pokud je ale okolí nebezpečné, neriskovala bych to. Ochránit je před útěkem ze zahrady lze elektrickým ohradníkem pro kočky. Není to tak drahé a funguje to.

kočička s koťaty

(Dana (16.6.2012), 16. 6. 2012 23:16)

Bydlíme naproti domovu důchodců.Je tam paní,která přes zákaz stále chová na pokoji kočky.Jenže tentokrát má od loňska zrzku,která jí už vloni porodila 1 zrzku.Máma zrzka se nějakým způsobem opět dostala ven a je u nás už 3 měsíce na stravu s tím,že 28.4. porodila někde venku 2 koťata a dnes 2 zrzečky přivedla.Babka k nám nosí nějaké žrádlo,ale kočka k ní evidentně nechce.A teď ten problem,mám pro ní koupený Androcur-antikoncepci,chci jí to zítra dát.Nevím,zda je to dobře.Na kastraci ta paní nemá .Ale největší problém,co s koťaty .Já sama mám 3 kočičky doma a 1 také kastrovanou venku + kocourka 2 roky venku na krmení.Nemohu si je nechat,jsme totiž s manželem už také důchodci a 5 koček a se zrzkou 6 na krmení,je nad náš možný limit.Nevíte jak je ochočit a kam je zkusit udat???Pochybuji,že paní které původně patří,se o ně postará.Věčně je bez prostředků.Jsem z toho nešťastná.nechci,aby ta koťátka skončila bezprizorně.Děkuji za radu.

Re: kočička s koťaty

(Jana, 16. 6. 2012 23:30)

Androcur URČITĚ NEDÁVEJTE. Kočička může už být znovu v oičátku březosti. Po antikoncepci kočky nemohou porodit a umírají ve strašných bolestech. Jediné řešení je kastrace kočičky. Můžu Vám s tím finančně pomoct. rezatá koťátka nebude problém umístit, je o ně poměrně zájem. Ochočíte je, když je chytíte a vezmete domů. u koťat to netrvá dlouho. Ochočit je musíte, jinak se neudají. Udělejte jejich fotky s popiskem, kdo je kluk a kdo holka, zda jsou odčervení, což by bylo třeba, ale jen pastou Banminth. Fotky pokud možno na nějakém hezkém barevném podkladu, třeba modrém, aby zaujaly. Potom mi je pošlite a budu je inzerovat. Pomáhá mi s inzercí jedna slečna, inzeráty se musí každý druhý den obnovovat. Myslím, že takto by byl problém vyřešený. Rezatá koťátka se udají. Pokud chcete, napište ma na mail a dohodneme se na formě pomoci. prokocky1@seznam.cz

Kastrace kočky po porodu

(Ivana, 13. 6. 2012 17:02)

Krmím venkovní kočku. 17.května porodila, nevím kde ukrývá koťata.Ke mě nadále dochází v nepravidelných časech na jídlo. Chci ji dát kastrovat, ale nechci ohrozit její stávající koťata.Jak mám postupovat? Díky za odpověď. Ivana

Re: Kastrace kočky po porodu

(Jana, 13. 6. 2012 20:36)

Dobrý den,
chtělo by to vystopovat, kde má koťata. Kastrovat by se mohla asi 6 týdnů po porodu, ale za předpokladu, že bude mít koťata u sebe po dobu rekonvalescence(několik dní). Pokud by se nepodařilo zjistit, kde koťata jsou, musela byste počkat, než je vyvede a naučí je docházet na krmení na místo, kde krmíte, aby mohla být krmena po dobu nepřítomnosti kočky. To už ale může být znovu nakrytá. Nejlepší by bylo najít koťata.

Re: Re: Kastrace kočky po porodu

(Ivana, 14. 6. 2012 18:17)

Děkuji za radu. Bude to asi těžké, protože kočka nedochází pravidelně a často se nají v době mé nepřítomnosti. Bylo mi též řečeno, že kdybych ji odchytila a dala podvázat vaječníky, že bych ji za pár hodin mohla za koťaty vypustit. Ale to se mi zdá dost riskantní řešení !?

pročůrané věci

(Jarča, 11. 6. 2012 11:28)

Dobrý den, potřebovala bych velmi nutně radu :o( před lety jsem si pořídila kočičku, malé kotě, od malinka je v bytě, asi jako roční kočička začala být velice agresivní, na dobrou radu jsem si k ní pořídila z útulku dva stejně staré kocourky, kočička se uklidnila, jednou jsme měli koťata.. Kočičky spolu žijí již 3 roky více méně bez problémů, bohužel, jeden kocourek začal z mého pohledu bezdůvodně všade čůrat - neustále peru peřinu, polštář, prostěradla - postel je jeho nejčastějším cílem, dále si počůral škrabadlo/prolézačku, všechny pelíšky, křesla.. už jsem bezradná.. kocourka mám opravdu ráda, ale neustále vše čistit do konce života se mi zdá nereálné.. jaká by mohla být příčina jeho jednání a jak tomu zabránit?? pomozte.. kocourci i kočička jsou 2 roky vykastrovaní... děkuji za jakoukoliv radu. Jarča

Re: pročůrané věci

(Jana, 13. 6. 2012 20:54)

Dobrý den,
kocourek Vám tím, že všechno počůrá, chce něco sdělit. Vy musíte poznat, co. Často to bývá zdravotní problém s močovými cestami. Vezměte kocourkovu moč a zaneste k veterináři. Kocourka nechte také vyšetřit. Doktor pozná pohmatem, zda je močový měchýř bolestivý. Kocourek také může mít močový písek, který se pozná z uzltrazvuku, ale i levné vyšetření moči napoví podle Ph, zda je pro ně předpoklad. Moč chytnete do vymytého záchodku, který z jedné strany mírně podložíte a dáte jen trošku steliva, aby moč mohla stéct. Naberete do stříkačky. Pokud se vyloučí zdravotní komplikace, je nutno pátrat, co kocourka trápí psychicky. Může to být cokoli a jakákoliv změna doma. Na uklidnění se dá u veterináře koupit Felixay do zásuvky, který vydává kočičí feromony, které kočky běžně vylučují, když jsou spokojené. Prvně nechte ale vyšetřit moč. Tam bývá problém většinou.

jak se zbavyt pláče

(sluneckova11@seznam.cz, 13. 6. 2012 10:48)

dobry den,potrebuji poradit ohledne rocniho vykastrovaneho kocourka britského pred tydnem jsme se ho ujali majitelka ho chtela vyhodit bohuzel uz tyden nespime porad breci hlavne brzo rano a pres den v noci si hraje leze vsude jinak vypada spokojeny bude se u nas mit myslim dobre ale pokud to plakani bude jeste delsi dobu trvat manzel to nevydrzi a vyhodi me i s kockou prosim poradte diky moc za radu s pozdravem sluneckova.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58

následující »