Jdi na obsah Jdi na menu
 


PORADNA pro kočkoproblémy

 

Tato poradna slouži k zodpovězení Vašich dotazů v oblasti kočkoproblémy. Napište nám, budeme se snažit hledat pro Váš problém řešeni.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: jak se zbavyt pláče

(Jana, 13. 6. 2012 20:44)

Dobrý den,
kocourek nejpíš stýská. Přeci jen je už větší a zvykání může probíhat hůř. Jistě by se uklidnil, kdyby jste mu pořídili kočičího kamaráda. Není to víc práce, naopak. Společně se zabaví, hrají si a v noci potom spí. Jestli jste přes den v práci a je kocourek doma sám, tak se nudí a potom chce, abyste se mu věnovali Vy. Já bych doporučila kočičího kamaráda taky kocourkovi pořídit škrabadlo, kde se zabaví, nějaké hračky, dobrá je kulodráha, to je taky baví, potom myšky a balónky. Dá se koupit i u veterináře Feliway, který uvolňuje feromony, které kočky uklidňují, prtožer jsou to látky, které kočky vydávají, když jsou spokojené. Týden je na zvyknutí krátká doba, musíte ještě vytrvat a taky kocourka přes den zabavit, aby se nenudil.

rada spěchá

(Veronika, 13. 6. 2012 15:59)

naše kotátko je nachlazené a nechce jíst co máme dělat? prosím io radu

Re: rada spěchá

(Jana, 13. 6. 2012 20:30)

Dobrý den,
kotě vemte URYCHLENĚ k veterináři. Má nejspíš Herpes nebo Calici, což je pro koťata životně nebezpečné. Pokud nejí, má zřejmě teplotu. Rychle to slézá na průdušky a plíce a kotě uhyne. Potřebuje rychle antibiotika. Neváhejte a utíkejte.

KOCKYH

( JIRINA, 13. 6. 2012 17:50)

PROSIM O RADY PRO ME KOCKY

Agresivita

(Eliška, 10. 6. 2012 18:06)

Dobrý den,
potřebuji poradit s chováním roční kočičky-ruská modrá.
Včera jsme se účastnili poprvé výstavy koček.Přijímka proběhla docela dobře,kočička se nechala v rámci možností prohlédnout a pak jsme jí umístili do klece.Než jsme se dostali na řadu uběhlo 5 hodin kdy neustále chodili návštěvníci a prohlíželi si kočky,mluvili na ně,strkali prsty skrz mříže....Ta naše na ně prskala,vrčela... V momentě kdy jsme přišli na řadu,tak nás při vyndávání z klece hodně poškrábala a pokousala.Dostali jsme ji do přepravky a šli k posuzovateli.Vědomi si toho, že nemá cenu pokračovat neb nám bylo jasné, že je to nemožné.Posuzovatel to odsouhlasil a my jeli domů.Dostala jsem radu, že musím ukázat kdo je šéf.Problém je ten, že ona doma nedělá nic co by nám vadilo a na mě a na partnera je strašně hodná a mazlivá.Taková byla i na návštěvy, ale po prvním mrouskání se to změnilo a teď na návštěvy prská a vrčí a to stejné na jinou kočku nebo psa.Chceme mít koťátka,a tak musíme absolvovat výstavu.Vůbec nevím jak jí na to připravit.Pokud máte nějakou radu budu velice šťastná. S pozdravem Eliška.

Re: Agresivita

(Jana, 10. 6. 2012 20:31)

Neřekla bych, že se jedná o agresivitu. Je to přirozené chování. Kočky nemají rády změny, ruch a spousty lidí, kdy jsou zavřené v kleci. Mají rády svůj řád a klid. Pokud ho takto silně narušíte, samozřejmě se bojí, je ve stresu a škrábe. Kočička ani nechápe, že bez výstavy nemůže mít koťátka. Mrouskala, je připravená. Pokud bude mrouskat častěji, bude samozřejmě nervozní. Kočce nikdy neukážete, kdo je šéf, není to pes. Vše, co kočce vnucujete nějakým násilným způsobem, vyvolá naopak protichůdné jednání. Každá kočka je jiná povahově, ale lze obecně říct, že takto by reagovala většina koček. Co Vám pooradit, nevím. Já se snažím maximálně stres eliminovat, protože je u koček velmi nebezpečný a může spustit i smrtelnou FIP. Pokud mám ráda svoji kočku, nebudu ji vystavovat takovému dlouhodobému stresu. Z kočky můžete udělat neurotickou agresivní kočku velice snadno. Spíš se zeptejte chovatelů, jak to dělají, že kočky jim v kleci apaticky leží několik hodin. Přirozené to určitě není.

pomoc,při výběru koťátka

(Radka, 4. 6. 2012 12:07)

Dobrý den,mohu Vás poprosit o radu? Nevím si rady jestli brát nebo nebrat koťe,které je v 6.týd. odstaveno od matky.Důvodem odstavení je veliká agrese matky na majitele a ostatní kočky,matka se nenechá od majitelky ani pohladit,syčí a pokousala by ji,musí být zavřená na samotce.Plemeno koťete je Britská kočka s PP,moc děkuji za radu

Re: pomoc,při výběru koťátka

(VK, 6. 6. 2012 12:06)

Radko, můžete mi napsat na e-mil Vaše telefonní číslo, že bychom to spolu probraly, ráda Vám porádím.
marcelaul@e-mail.cz

Re: pomoc,při výběru koťátka

(Jana, 7. 6. 2012 13:27)

Dobrý den, taková reakce kočky může u kočky mající koťata nastat. ZÁSADNÍ chybou je ale odstav koťat. Je to šoatné pro ně, protože potřebují mateřské mléko, kterým se buduje jejich budoucí imunita. Kočka, která se odtržena od svýuch koťat, o které se logicky bojí, je ve velkém stresu, velmi trpí a navíc jí hrozí zánět mléčné žlázy. Odloučit takto matku na samotku od koťat je trápení kočičky a může i snadno zešílet natolik, že už jí agresivita nikdy nepřejde. Prosím, dejte koťata ke kočce, ať jsou spoolečně na samotce a kočka se časem uklidní. Určitě ji nenitit ke kontaktu. Nehladit, nevšímat si jí. Ať může dochovat koťata. Tak malé kotě ještě nemá imunitu a umělá strava ho může vážně poškodit. Velmi se přimlouvám, aby kočka nebyla trápena. V chovatelském řádu jasně stojí, že koťata odchází od matkyminimálně ve věku 13 týdnů. To by chovatel s PP měl vědět.

Re: Re: pomoc,při výběru koťátka

(Radka, 7. 6. 2012 23:09)

Děkuji moc za radu! Koťátka jsou stále u majitelky až do 13.týdne, jak je dáno v chov.řádu. Pohybují se v prostoru s otcem a ostatními kočkami. Ale zaskočilo nás právě jejich brzké odstavení, jestli by na koťe nemělo v budoucnu špatný vliv(zdraví,psychika atd.) A jak jste i Vy již napsala,tak jisťe ano.Ještě jednou děkuji

Re: Re: Re: pomoc,při výběru koťátka

(Jana, 8. 6. 2012 8:54)

Dobrý den, předčasný odstav nikdy kotěti neprospěje. Je ochuzeno o obranné látky, což se může, ale nemusí projevit. Také se od matky kočky učí návykům pro budoucí život.
Co se týká dospělé kočky, tak pokud jí byla odebrána koťata a ještě je o samotě, řekla bych, že to už hraničí s týráním. Kočka musí neskutečně psychicky trpět. Pokud se jí koťata nevrátí a nebude-li s nimi ponechána v klidu, nevratně ji to psychicky poškodí a je s největší pravděpodbností jen otákou času, kdy se budou chtít takoví nezodpovědní chovatelé zbavit.

blechy

(Alenka, 3. 6. 2012 15:06)

Dobrý den,
mám takový nepříjemný problém se sousedčiným kocourem, který má blechy a kdo ví co ještě. Zjistila jsem to bohužel tak,že moje asi roční kočička se začala drbat a já našla v celém ocásku výtrusy blech. Použila jsem frontline pipetu na blechy a vajíčka. Vyprala její pelíšky a dečky a uklidila. Problém je že moje kočička je čistě bytová, venku nikdy nebyla. Před pár měsíci jsem se ale přestěhovala do bytu s velkou terasou v posledním patře staršího domu. Sousedčin (86letá paní) kocour okamžitě přesídlil k nám - je neskutečně oprsklej, vleze do cizího bytu, na linku, všude. Nejhorší je to že má blechy. Nevím jak tomu zabránit. Terasu jsem oddělila vysokou dvojitou rohoží, takže po římse už nemůže ani ji nepřeskočí. Ale leze sem okapovou rýhou. I to jsem vyřešila popínavýma mřížema po délce terasy. Jenže se mu to zase podařilo, po krátké procházce jsem ho našla v bytě, všude jeho stopy, v koupelně, v kuchyni. A moje kočka se zase drbe. Je mi jasný, že se tady všude vyválel a na ni také skáče, takže se blechy přestěhovali na moji kočku. Jsem hrozně naštvaná. Stálo mě to peníze dost času vymyslet co s terasou, ale ten kocour se sem snaží za každou cenu nějak protáhnout. Co s tím? Je kastrovaný. Se sousedkou není žádná řeč, naopak mě slovně napadla že jsem ohradila terasu a její kocourek nemůže svobodně prolízat všechny baráky až na konec ulice. Leze i po střechách. Blechy podle ní nemá protože je velmi čistotný. Mluvit se s ní opravdu nedá, neposlouchá a mele si svou. Chápu že věk dělá svoje. Ale přece nebude mít moje domácí kočka obojek proti blechám? Když kocoura vidím, jak strká čumák mezi mřížema k nám, stříkám ho rozprašovačem. Ale i tak nevím jestli se sem nějak nevetře když nejsem doma. Stačí že se tu pak válí, otírá a padají z něj vajíčka blech. Jak se ho zbavit? A jak se opěz zbavit blech u svojí kočky? Myslíte že znova koupit frontline? Jak dlouho působí? Za jak dlouho zmizí výtrusy od blech v kožíšku, a já budu vědět že už blechy nemá?
Děkuji moc za radu.

Re: blechy

(Jana, 3. 6. 2012 16:08)

Dobrý den,
myslímn, že je to velmi jednoduché. Ohradit terasu nemá smysl. Kam se chce kocourek dostat, tam se většinou i dostane. Jsou velmi obratní.
Frontline působí asi měsíc. po té je třeba aplikaci opakovat. Levnější je Efi pro a má stejnou účinnou látku. Dala bych jednu pipetu své kočce a druhou kocourkovi. Tak se zbavíte blech. Mohla bych Vám pipetku pro kocoura poslat, když mi napíšete adresu na mail: prokocky1@seznam.cz Aby se nedostal do bytu zřejmě vyřešíte jen zavřením terasy. Blech se ale dá snadno zbavit. Taky to tak řeším, když k nám chodí zablešení návštěvníci.

Re: Re: blechy

(Alenka, 3. 6. 2012 21:44)

děkuji za odpověď. Také jsem přemýšlela, že ho odbleším. Akorát jsem všude četla že potřeba vyprat pelíšky a vyčistit místa doma, kde se zdržuje. To těžko u něj doma udělám, tak mám pocit, že on se blech jen tak nezbaví. Paní ho ani neodčervuje, a vůbec mám strach že má kdoví co. Je celý takový umolousaný, drbe se a kýchá. Otravuje tady víc lidí, i ve vedlejším domě. Stačí chvíli nechat dveře na terasu otevřené a najdete ho v kuchyni na lince. Schazuje a ožírá kytky. Děkuji za nabídku pipety, když tak mu koupím ten levnější jak píšete.

Re: Re: Re: blechy

(Alenka, 3. 6. 2012 22:16)

mohla byste mi prosím poradit ještě s jednou věcí. Po přistěhování jsem tady začala v bloku krmit venkovní asi roční kocourky. Jsou tři plus jejich maminka, která porodila někde další koťátka. Lidi jsou tady na ně hodní, jedna paní je také přikrmuje. Bohužel z obou stran bloku je velmi rušná silnice (Plzeňská v Praze) Minulá koťata zde prý nedožila roku, což se nedivím, přejeli je auta. Kocourci jsou plašánci. Jen jeden se nechá pohladit. Napadlo mě, že bych si ho mohla vzít domů ke své kočičce. Ale nevím, jak by to snášel. Jestli by si zvyknul, když od narození běhá venku a nedá se ani chytit. Také nevím jak to udělat, aby moje kočka od něj něco nechytila. Zavřít ho na karanténu třeba do malé komory bez oken, by bylo pro něj hrozný šok.Nevím jestli nemají svrab nebo tak. Zatím nad tím jen přemýšlím, ale je mi líto, aby skončil někde pod autem. Jak vůbec třeba chytit i jejich maminku na vykastrování? Když má někde koťátka a co pak s ní? Všichni vypadají dobře, jen jsou menší, zvlášť maminka je hodně malinká jako odrostlejší kotě.

Re: Re: Re: Re: blechy

(Marcela, 6. 6. 2012 12:13)

Alenko, ráda Vám poradím ohledně nového kocourka, ale je lepší to spolu probrat, prosím napište mi na e-mail marcelaul@e-mail.cz


Re: Re: Re: Re: blechy

(Jana, 7. 6. 2012 13:18)

Myslím, že by si mladý kocourek zvykl. Určitě bych ho nejdříve vzala k veterináři na prohlídku. POkud máte Vaši kočičku testovanou na FeLV a FIV, tak ho nechte otestovat taky. Myslím, že i karanténu by zvládl. Určitě je to lepší, než aby ho přejelo auto.

Re: Re: Re: blechy

(Jana, 4. 6. 2012 11:43)

Blech se zbaví, pokud bude ošetřen pipetou a po 4-5 týdnech znovu. Mám pocit, že kocourek není v dobré kondici a že majitelka péči o něj silně zanedbává. Měla by ho vzít k veterináři, ale to zřejmě neudělá. Napište mi, prosím, na mail prokocky1@seznam.cz Celý problém bych s Vámi probrala raději po e-mailu.

zvracení

(Nikola, 2. 6. 2012 14:32)

Dobrý den, máme skoro 13letého kocoura, kterého máme v bytě, bez závažných problémů, vždy zdravý. Poslední měsíc hodně zvrací, nejdřív jsme si mysleli, že to je po trávě co jí doma, aby se pročistil, ale pak zvracel celé kusy masa z konzervy a celé granule, zkoušeli jsme různé krmení, vše dostává čisté. Včera dokonce zvracel už jen po vodě, nevíme co s ním je..:( prosím poraďte..

Re: zvracení

(Marcela, 3. 6. 2012 1:22)

Dobrý den, prosím nechte co nejdříve vyšetřit kocourka u veterináře a ať mu udělají rozbor krve, kde se zjistí mimo jiné v jakém stavu má ledviny a játra. To je špatné, že stále zvrací, určitě již i zhubnul a je celkově velice oslabený. Zvracení samo nepřejde. Jeho zdravotní stav je vážný! Předpokládám, že bude i dehydratovaný, když v sobě neudrží ani vodu. Jděte s ním ještě dnes, zřejmě potřebuje infúze na zavodnění.
Vezměte s sebou na vyšetření k vetovi i kocourkův bobek, dá se tak zjistit, zda má v sobě červíky, viry nebo bakterie. Sami ho teď neodčervujte, to je pro něj nebezpečné. Odčervují se jen zdravá zvířata.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58

následující »