Jdi na obsah Jdi na menu
 


PORADNA pro kočkoproblémy

 

Tato poradna slouži k zodpovězení Vašich dotazů v oblasti kočkoproblémy. Napište nám, budeme se snažit hledat pro Váš problém řešeni.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hlidac

(aneta, 29. 5. 2012 17:20)

mohu si udelat jako lehke zamestnani hlidani kocek dekuji a napiste mi na email anetka.strkov@seznam.cz dekuji aneta

Re: hlidac

(Jana, 29. 5. 2012 20:35)

mail nefunguje.

malý agresor

(Zuzana, 27. 5. 2012 10:50)

Dobrý den, prosím o radu. Máme 5 letou kočku, nalezenou asi tak ve třech měsících. Je vykastrovaná. Žije s námi v domě, může si vybrat, jestli chce být venku a nebo doma. Doma má stále dveře otevřené, jídlo a pití. Zažila našeho prvního psa, se kterým se moc nespřátelila, ten umřel a máme další dva, se kterýma je situace trochu lepší, ale stále ne dobrá. Prskají po sobě a prakticky se k sobě nemohou přiblížit. Řešíme to tak, že kočka je v horním patře a psi v patře dolním, po zahradě se občas proženou, ale nikdy se nic závažného nestalo. Už od jejího mládí nás velice trápí její agresivita, je jakoby psychicky labilní. Když chce, tak se přijde potulit, ale když se jí to přesane líbit, tak zaútočí a škrábe do krve a plive. Občas nám už ulítnou nervy a lehce ji plácneme a nebo vyhodíme např. z postele, ale zdůrazňuji že nikdy tak, aby ji něco bolelo, nebo aby trpěla. Na břicho a dolní polovinu těla si nedá šáhnout, asi ji má citlivou. U nás to spíše funguje tak, že kočka si diktuje, kde bude sedět a ležet a co bude jíst a obecně dělat a když není po jejím, tak škrábě a kouše.Když se ale octne v nebezpečí, tak mi hned běží na rameno a drží se zuby nehty a nechce se pustit. Bereme to tak, že máme doma "malého psychopata", který se už asi nezmění. Každopádně se spíše bojím, že ona má nějaký problém a strach. Jenže když přijde domů, normálně si lehne do postele, na koberec, okno, prostě kamkoliv a usne a klidně tvrdě spí, což by asi nedělala, kdyby se bála nějakého nebezpečí. Tak jsem se jen chtěla zeptat, co si o tom myslíte. S pozdravem, Zuzana

Re: malý agresor

(Jana, 29. 5. 2012 20:33)

Dobrý den,
myslím si, že kočička mohla být mladší než 3 měsíce a v takových případech, kdy se předčasně kotě odebere matce, nestačí kotěti předat vše, co je třeba. Čassto to vede k nepřiměřeným reakcím v dospělosti až psychické labilitě. Další problém bych viděla v tom, kočička má přístup ven zřejmě přes spodní patro, kde jsou psi. Těm se musí vyhnout a podle toho, co píšete, z nich má strach a je potom ve stresu. Ten také vede k nepřiměřeným reakcím. Pokud Vám kočička udělá něco, s čím nesouhlaíte, co nesmí, nemá smysl ji plácnout, ale spíš na ni fouknout. Připadá jí to jako výstražné zasyčení, které kočičky běžně používají k vyjádření nespokojenosti. Tomu bude rozumět lépe. Že si nenechá sáhnout na spodní část břicha může být problém zdravotní, ale často se stává, že kočičky nesnesou sahání na určité partie na těle. Lépe tedy tam nesahat a zbytečně ji nedráždit. KOntakt se psy omezit na minimum, jak je to možné.
Samozřejmě kočka si sama určuje všechno, kdy se příjde pomazlit, kdy ne, kam si lehne, kdy půjde ven, kdy se vrátí, prostě kočka je naprosto jiná než pes. Nemůžete od ní čekat jiné chování, protože toto je jim vrozené. Pokud jí v tom bráníte, určitě se bude cítit dotčená, protože to je proti její přirozenosti a ona má svooje reakce nepřiměřené, proto škrábe.
Radila bych tedy kočičku nijak neomezovat, ať si sama určuje, co bude dělat, kdy spát, kde jíst, kdy půjde ven apod. Žádná převýchova stejně není možná. Omezit stres ze psů na minimum. A když škrábne, fouknout na ni. Ona pochopí. Je to asi podobné jako u lidí. někdo je flegmatik, nic mu nevadí a druhý je přecitlivělý. Zřejmě s tím mnoho nenaděláte, ale minimalizujte její stres. Na uklidnění se dají koupit u veterináře různé preparáty na přírodní bázi. Stejně tak přístroj Feliway, který uvolňuje do prostředí feromony, které kočky běžně vydávají, pokud se cítí šťastně. Tyto potom navozují u kočičky pocit klidu a bezpečí. Lze zkusit i terapii Bachovkami.

dvě kočky

(Michal Mašek, 28. 5. 2012 16:12)

My chystáme mít chovatelskou stanici a chtěli by jsme poradit jestli se snesou dvě kočky?

Re: dvě kočky

(Jana, 29. 5. 2012 20:16)

Dvě kočky se většinou snesou, ale chov koček s PP je dost náročný zejména finančně a množit bezpapírová koťata, kterých je všude nadbytek je nesmysl a nezodpovědnost. To už potom není chovatelství, ale množírna.

koupání kočky

(Jan, 19. 5. 2012 11:48)

Dobrý den.Potřebuji poradit a sice chtěl bych vykoupat svojí dospělou kočku (4 roky) ale nemám šampon pro kočky nevadí když použiju na umívání jiný šampon a to konkrétně šampon Mild shampoo?(Tento šampon mají v Euro shopperu a je jemný nedráždí)

Re: koupání kočky

(Jana, 19. 5. 2012 14:07)

Dobrý den, kočka by se mohla vykoupat maximálně v dětském jemném kvalitním šamponu. Nevím, jaký důvod ke koupání máte. KOčky se čistí samy a koupání není třeba. Je to pro ni velký stres. Dá se koupit i suchý šampon pro kočky, kterým se posype a vyčeše. Pokud se Vaše kočička ušpinila, doporučila byc počkat, až se očistí sama. Pokud se nečistí vůbec, je to známka nějakého nejpíš zdravotního problému.

kálí kde nemá

(jitka, 14. 5. 2012 13:29)

Dobrý den máme v bytě dvě kočky kocour 4l a kočka 1,5l oba vykastrovaní,milí, hodní, snášenliví.naučení na záchody. Před měsícem jsme vykastrovali kočku a 14 dní po kastraci se vykálela mimo záchod a poté zase, trvá to 14dní někdy jde pěkně na záchod jak na malou tak na velkou. ale stane se že jde i do bylu na velkou... máte někdo nějakou radu jak to vyřešit???

Kočičí srst

(Lenka, 14. 5. 2012 7:40)

Prosím o radujak odstranit chuchvalce zplstnatělé srsti u ročního dlouhosrstého kocourka,nerad se češe díky za odpověd

jak dlouho je kočka březí

(Nora, 13. 5. 2012 18:10)

zajímá mě jak dlouho od početí se narodí koťata bohužel to nikde není zveřejněno

Re: jak dlouho je kočka březí

(Jana, 13. 5. 2012 18:29)

60-64 dní
přečtěte si, prosím.
https://prokocky.estranky.cz/clanky/kastrace-a-pokastracni-pece/nemnozte-nas_-nechceme-umirat.html

mám problém

(Alena, 12. 5. 2012 15:11)

Dobrý den,potřebuji poradit.Mám kočičku už 8 let.První dva.tři roky jsme si na sebe těžce zvykaly,ještě jsem bydlela se synem a i k němu se stále chovala odcizeně.Jako by k nám nepatřila.Kdo k nám přišel,chtěl si jí pohladit,ihned na ně vystartovala.Nyní už bydlíme samy,přes zimu jsme ve městě a od jara do podzimu na chalupě.Ke mě už našla cestu,ale k cizím lidem ne,vnoučata k ní nesmí a synové se jí také bojí.Stále jako by se bránila,nikdo k ní nebyl nikdy zlý,tak nevím,co jí je.Strašně se všeho bojí,každého silnějšího zvuku,rychlejšího pohybu,na všechny ostatní kočičky prská,někdy dokonce vrčí,nevím co s tím,nevím,co je jí.Poraďte mi prosím,díky za odpověď.

Re: mám problém

(Jana, 12. 5. 2012 23:14)

Alenko, s tím mnoho nenaděláte. Kočičky mají různé povahy jako lidé. Některé jsou družné nebojácné, jiné plaché a bojácné. Některé se rády mazlí, některé ne. Je to prostě její povaha a musíte ji brát takovou, jaká je. Moje některé nají rády návštěvy, s každým se mazlí a některé se schovají kdykoli příjde někdo cizí. Může se to časem mírně zmírnit, ale moc ne.

nový kotě, jak bude reagovat?

(Anita, 7. 5. 2012 9:31)

Potřebovala bych poradit, máme doma 6letého britského kocourka kterému před 2 dny umřela 8letá kočička-byla jeho matka a byli jen spolu. CHceme pořídit kotě, kočičku a máme obavy jak ji přijme. Nemáte radu jak s tím naložit a jestli je to vůbec dobrý nápad. Je smutný, hledá ji a my se s tím velice těžce srovnáváme, tak i z tohoto důvodu chceme novou.
Děkuji moc za odpověď a jakoukoliv radu.

Re: nový kotě, jak bude reagovat?

(Marcela, 7. 5. 2012 14:46)

Dobrý den, to je moc smutné, chápu jak Vám je. Jestli to jde, pořiďte si kočičku co nejdříve, kotě nebo trošku odrostlejší kočičku. Zmírníte tím své trápení a kocourek bude mít také radost. My teď máme také novou kočičku, tak Vám můžu napsat své zkušenosti s sžíváním se s našimi původními. Výběr nové kočičky je důležitý. Jestli máte zájem, napište mi na e-mail: marcelaul@email.cz

Vyměšování

(Alena Zolichová, 3. 5. 2012 19:42)

Náš kocour chodí na malou stranu v poslední době místo do záchodku na pohovku nebo povlečení(deka a pod.),co stí dělat?Prozatím není kastrován

Re: Vyměšování

(Marcela, 5. 5. 2012 21:08)

Nevím, kolik je kocourkovi, to je dost důležité. Prosím, napište. Jí dobře kocourek, pije více vody, je více spavý? Zvrací?
Jestliže chodí kocourek jinam, než do záchodku, dá se předpokládat problém s močovým měchýřem. Co nejdříve mu nechte u veta vyšetřit moč, tím se pozná ev. zánět a písek v močovém měchýři, struvity. Nejlépe je donést čerstvou moč do 2 hod. Neléčený zánět se zanedlouho může projevit tzv. ucpáním kocourka nebo poškozením ledvin. Proto vyšetření neodkládejte! Předejdete tím možným komplikacím. V této době ho neodčervujte! Odčervují se jen zdravá zvířata.
Pak, jestli zjistíte, že je kocourek zdravý, nebo až se vyléčí antibiotiky močové cesty, domluvte se s vetem na kastraci.

Re: Vyměšování

(Jana, 5. 5. 2012 22:07)

K ospovědi Marcely bych dodala, že pokud se vyloučí nemoc močových cest, je třeba pátrat po psychickém problémů. Kočičky takto vyjadřují nespokojenost s nběším, co jim vadí. Prvotní je ale vyšetření u veterináře.

Chlupy v břiše

(Markéta, 5. 5. 2012 14:18)

Dobrý den,chtěla bych se zeptat.Mám rok a půl starou kočku jménem Lussi.Už od malička řešíme dva problémy.Tím prvním jsou zuby a dásně.Má zarudlé dásně,používáme dva druhy léky,nelepší se to.Pomůže to jen na chvíli.Tím druhým problémem jsou chlupy v břiše,máme je tam co měsíc,jsme každý měsíc na veterině,dostane injekci a za měsic zase.Jak tomu můžeme předejít bez pomoci veterináře.Máme speciální pastu,jak často se musí podávat.Podotýkám že je březí.Děkuji


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58

následující »