Jdi na obsah Jdi na menu
 


PORADNA pro kočkoproblémy

 

Tato poradna slouži k zodpovězení Vašich dotazů v oblasti kočkoproblémy. Napište nám, budeme se snažit hledat pro Váš problém řešeni.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Chlupy v břiše

(Jana, 5. 5. 2012 22:04)

První problém - zuby - pokud má kočička odstraněný zubníé kámen, jedná se s největší pravděpodobností o autoimunitní onemocnění - alergií na plak vlastních zubů. Veškeré léky působí jen krátkodobě, protože se odstraní jen druhotná infekce. Jediným účinným řešením je vytržení všech zubů. Jednu takovou kočičku mám i já. také podobný průběh. Vytrhaly se zubxy(krom špičáků) a kočička je v naprosté pohodě. Je to sice radikální řešení, ale účinné a kočička je potom v pořádku a bez léků. Nutno ale odlišit od běžného zánětu dásní, které způsobuje neočištěný zubní kámen, to je něco jiného.
Chlupy v žaludku - trichobezoáry se některým kočičám tvoří. Doporučila bych kočičku pravidelně vyčesíávat, aby nespolykala tolik chlupů a podávat pastu Bezopet. Ta je jediná kvalitní. Ostatní pasty jsou sice levnější, ale nemají ten účinek. V akutním stavu se dává 1x denně a po uklidnění 3x týdně. dávejte kočičce i trávu.
Máte kočičku chovnou? Pokud ne, doporučovala bych kastraci.

Odpovědi

(Jana, 24. 4. 2012 14:14)

Opověděla jsem na všechny dotazy, ale trochu se mi pomíchaly odpovědi. Prosím, prolistujte se až ke svému dotazu a odpověď najdete.

Re: Odpovědi

(viki, 24. 4. 2012 20:35)

viz kocourek a jak dopadla.....
ten nápad s dalším kočičákem jsem měla taky..... kocourek - ten je u mého syna a s tím teď máme ty problémy. já sama mám toho dálničního nalezence, jak já říkám nejkrásnějšího a nejhodnějšího kocoura na světě :-D po těch všech peripetiích jsme ho opravdu zavřeli doma, ale on byl tak strááááášně nešťastný. dali jsme mu čip a pořídili čipová dvířka, která jak se setmí, tak zavřeme směrem ven, ale domů se vrátit může. začal nám pak ale doma i tak plakat a kousal nás a vždycky čekal, že ho budeme honit. tak jsem zkonstatovala, že potřebuje nějakého bráchu a přinesli jsme mu tříměsíčního kocourka. to co se pak dělo, na to do smrti nezapomenu. on byl tak šťastný, o to koťátko se staral, jako by byl kočka a to kotě jeho. chodil ho venčit, hlídal ho ve dne v noci. bylo to úplně úžasné. dodnes spolu spí v jednom pelechu i když jeden má 6 a druhý 6,5 kg a na patře mají 4 pelechy.jenže my máme domeček a syn jen jeden pokoj a taky má strach, aby místo jednoho neřvali oba. myslíte si, že ten kocourek toho nechá a bude někdy spokojený? je nám ho strašně líto, má už úplně vyřvané hlasivky a když neřve, je strašně milý a přítulný, mazlí se. někde jsem se tady dočetla o té pastičce s tou valeriánou, nebylo by to třeba řešení? strašně bych jim chtěla pomoct.

Re: Re: Odpovědi

(Jana, 29. 4. 2012 11:40)

A Váš syn bydlí s Vámi v domku? Ptám se proto, že pokud ano, mohl by si kocourek hrát s Vašimi kocourky.
Pokud s Vámi nebydlí, určitě bych mu společníka pořídila. S největší pravděpodobností by se spolu zabavili a přestal by řvát. Byl zvyklýna společnost koček, jak píšete, tak bych se toho tak nebála.

prosíím o radu

(Ester, 25. 4. 2012 13:56)

Dobrý den, máme doma sibiřskou kočku už asi 3 roky, poprvé co se mrskala tak sme ji dali ku kocourovi, v še v poho ale asi se ji to neujalo potom čurala jen krev.. rok byl klid ted se zas mrská tak sme ji opět dali k kocourovi, a zase se ji to neujalo, od te doby uplynulo necelý rok a kočka nam začla všude po bytě čurat, teď nevíme co máme dělat začlisme vytírat všema různýma přípravkama i savem, začali jsme podlahu pepřit (dočetla sem se že prý kočky pepř nemaji rády). a pořád nic, pořád všude jen čůrá, lino v kuchyni sme museli vyhodit.. Prosím poraďte děkuji

Re: prosíím o radu

(Jana, 29. 4. 2012 11:35)

Nevykastrovaná kočička v tomto věku samozřejmě trpí. Říje ji vyčerpávají a znervózňují. Tady nepomůže vytírat, ani pepřit. KOčička Vám dává najevo svoji nespokojenost a nepřestane. Vše by mohla vyřešitpouze kastrace. Kočička se zklidní, říje ji nebudou vyčerpávat a hormonální hladina se urovná. doporučovala bych pro jistotu nybrat moč a nechat ji u veta vyšetřit. Někdy takoto dávají i najevo zánět močového měchýře. Pokud bude moč v pořádku, je to jistě z opakované říje.

i po kastaci značkuje

(Daniela, 21. 4. 2012 15:27)

Náš kocour stáří 1 rok ,před 3 měsíci byl vykastrovaný,před kastací nikdy nečůral mimo zachodek,po kastaci značkuje učůrává.Na parapet ,na lino,koberec,sporák...jen když jsme doma,pokud jsme v práci tak nic neprovede

Re: i po kastaci značkuje

(Jana, 21. 4. 2012 20:43)

Nejdříve vemte moč k veterináři na vyšetření. Může mít zánět močového měchýře. Pokud se vyloučí fyzická příčina, mohlo by se jednat o psychický problém. Nezměnilo se u Vás v poslední době něco, co by mu vadilo? Popřemýšlejte, co by mohlo kocourkovi vadit. Nepřipadá mi to jako klasické značkování, to by dělal stále, ať jste doma, nebo ne. Nechte vyšetřit moč a dejte potom vědět.

Re: Re: i po kastaci značkuje

(Daniela, 21. 4. 2012 21:42)

Jo,jo děkuji za odpověď...veterinář říkal ,že pokud se to do 14 dní neupraví a bude to dělat dál tak mám s kocourkem přijít....pak dám vědět hezký večer

Re: Re: Re: i po kastaci značkuje

(Jana, 21. 4. 2012 22:24)

Určitě bych nečekala 14 dní, ale odnesla bych moč k veterináři, aby se zjistil případný zánět moč. měchýře, nebo aby se vyloučil. pokud by zánět opravdu měl, bylo by 14 dní dlouho. Léčba je potom delší a dražší.

Re: Re: Re: Re: i po kastaci značkuje

(Daniela, 22. 4. 2012 14:21)

Zítra mu zavolám,problém je ten ,že já sama jdu zítra na vyšetření ,měsíc mě pobolívala ruka ,ted už bolí stále i v klidu ,pálí ,svědí ,vypadá to na zánět.Ale určitě to budu řešit s kocourem co nejdřív...dnes nic neprovedl ale je fakt ,že dnes se mu od rána věnuji pro mou bolest vaří babička a já jen sedím ...takže kocour je stále vedle mě a to se mu zdřejmě líbí....myslím si ,že je to jeho vzdor a umíněnost...ale samozdřejmě pro klid mu moč nechám vyšetřit....pak dám vědět

Re: Re: Re: Re: Re: i po kastaci značkuje

(Jana, 24. 4. 2012 14:02)

Přesně tak. Pokud se vyloučí onemocnění, budete muset pečovat o jeho psychiku a vypozorat, co mu chybí, proti čemu vzdoruje a na co Vás chce močením upozornit.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: i po kastaci značkuje

(Daniela, 29. 4. 2012 6:54)

Dobrý den, tak kocour má moč v pořádku,kastrace je taky v pořádku takže náš puberťáček Sam prostě jak není po jeho a teď hned se mi paničko nebudeš věnovat..tak já ti to tedy ukážu..šup a je loužička.Jsem teď doma se zánětem žíl na ruce...to se mu líbí mít mě doma..co jsem doma to neudělal..jen jednou a to jsem vážně byla ospalá po prášcích co beru a fakt se mi nechtělo...dívala jsem se na hokej ,syn venku...a kocour šup na psací stůl a obznačkoval dceři nádobku s pastelkama.....hezký den

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: i po kastaci značkuje

(Jana, 29. 4. 2012 11:30)

Zřejmě by chtělo kocourka víc zaměstnat, aby se nenudil. Má dost hraček a podnětů? Zřejmě ven nechodí. Hodilo by se asi i škrabadlo do stropu. Nejlepší, jak kocourka zaujmout je pořídit mu kočičího společníka. Zabaví se spolu, vyhrají si a nejsou potom tak nezdravě upoutání na páníčka a nevyžadují tak jeho pozornost. Pokud je kocourek po většinu dne doma sám, tak se určitš v tomto věku nudí a bylo by dobré ho zabavit. Popřemýšlejte o tom.

prujem

(veronika , 26. 4. 2012 7:06)

dobrý den mam problem a nevime si rady kocka cekala kotata a asi tyden pred porodem mela pujem zamnoukala a litalo to z ni prujem ma barvu tmavsi kocka porodila 5kotat a ji kapsocky wiskas 5kapsicek dene a ted se ji obejiv prujem znova nevim zada muzeme dat odcervovaci prasek nebo jestli jde koupit neco v lekarne dekuji moc za radu Verča

Re: prujem

(Jana, 26. 4. 2012 12:13)

Pokud má kočička průjem, určitě jí nedávejte Whiskas. Chtělo by to koupit u veterináře dietní granulky a dietní kapsičky. Může se dávat i vařená rýže s kuřecím. V lékárně kupte Smectu a posypte tím kočičce jídlo. Pokud je průjem úporný a nepomůže na něj ani dieta, musíte se s ní vydat k veterináři a nejpíš dostane antibiotika. Průjem by mohla dostat i koťata. KOčičku bych odčervila ve věku 3 týdnů koťat společně s koťaty. Koťata jen pastou Banminth, kterou by Vám taky dal veterinář do injekční stříkačky pro každé kotě zvlášt. Musíte mu říct jeho váhu. Po 14 dnech vše zopakovat. Po vyléčení a ve věku asi 6 týdnů koťat bych velmi doporučovala kastraci kočičky. Kojit bude i po kastraci, stejně tak chytat myši.
Průjem určitě nepodceňujte a kupte jí dietu. Když se to nespraví tak do dvou dnů, alespoň mírně, zajděte k veterináři. Nedávejte jí teď mléko nějakou dobu a potom jen Tatru ředěnou vodou. Pokud Vám můžu ještě pomoct jinak, jakkoli, ozvěte se, můžeme se domluvit, jak dál. Pomůžu Vám.

Kocourek

(Viki, 22. 4. 2012 19:30)

dobrý den,
prosím o radu, co skocourkem, který mňouká a mňouká od rána do večera, pak chvíli spí a v noci nanovo.koupili jsme ho jako 8 měsíčního před měsícem a od té doby stále "plače". žil s mnoha koťaty a kočkami a tak nevíme, jestli teskní po své partě. pokud ano, máte někdo nějaké zkušenosti, jestli to přejde a jak tomu kocourkovi pomoct? je to vysilující i pro nás, v podstatě jsme se už měsíc pořádně nevyspali a nechce se nám ho vracet.
děkuji předem za radu

Re: Kocourek

(Jana, 24. 4. 2012 14:13)

Jinak si kocourek na nové prostředí u Vás zvykl? Mňoukání a plakání bývá u koťat a odrostlých koťat hodně časté. Je to tím, že je mu smutno a nudí se. Potřebuje rovnocenného parťáka na hraní. O to víc, pokud byl na kočičí súpolečnost zvyklý, jak píšete. Řešením je pořídit mu kočičího společníka. Nemusíte kupovat nic navíc, stačí jim jeden záchodek, jeden pelíšek. Kocourek se zabaví, nebude mu smutno a Vy budete mít více klidu. Taky by nemuselo být špatné, promluvit s původními majiteli.

Jak dopadla naše kočička

(Irena, 18. 4. 2012 13:54)

Před nedávnem jsem se u Vás radila,jak pečovat o kočičku po kastraci.Krásně se z toho dostala a zmohutněla a držela se doma.
Ovšem lidi jsou tak krutí,že nám ji včera někdo otrávil.Okamžitě jsem jela k veterinářce,ale bylo pozdě.
Málem jsem si očo vyplakala,le to naší kočičce život nevrátí.A to neměla ještě ani rok.
Někdy mě velmi překvapuje,jek umí být člověk krutý,měl by se od zvířat učit a ne jim ubližovat a zabíjet je.

Re: Jak dopadla naše kočička

(viki, 23. 4. 2012 12:26)

lidi jsou neuvěřitelní haj..... my jsme před 2 roky přinesli domů koťátko, co kamarádka sebrala kličkující na dálnici, kde ho někdo vyhodil. vyrostl z něj nádherný mohutný a strašně hodný a důvěřivý kocour. nějaký zmetek, když byl po kastraci ho přetáhl latí, měl výron do mozku, nadvakrát propíchnuté oko hřebíkem. byla jsem až hysterická, nedovedla jsem pochopit, že tak hodnému zvířeti dokáže někdo tak strašně ublížit. podařilo se nám ho z toho z veterinářem dostat, očenko má, i když slepé. za pár dní po uzdravení přišel domů a byl postřelený. asi ta lidská bestie zjistila, že žije..... a žije stále, diabolku má pod kůží jako připomínku. rozhlásili jsme v okolí, že má speciální čip, podle kterého poznáme na počítači kde je a jestli se mu něco stane, podáme trestní oznámení. od té doby se mu nic nestalo :-D cítím s vámi, nedovedu si představit, že by mi ho někdo zabil.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58

následující »