Jdi na obsah Jdi na menu
 


PORADNA pro kočkoproblémy

 

Tato poradna slouži k zodpovězení Vašich dotazů v oblasti kočkoproblémy. Napište nám, budeme se snažit hledat pro Váš problém řešeni.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kapky pro kočky

(MIKI, 22. 11. 2010 22:38)

Dobrý den,

Ráda bych se zeptala zda existují nějaké speciální kapky, které se třeba kapají do sifonu od vany a kočka se naučí chodit močit do tohoto místa?
A jestliže je to opravdu učiné kde se dají koupit?
Předem děkuji za odpověd
Miki

průjem

(Jana, 18. 11. 2010 10:42)

Dobrý den,
potřebovala bych vědět, čím kočičku krmíte. Je krmivo, po kterém průjem bývá, např. levné konzervy. Taky obyčejné mléko vyvolává průjmy. Pokud mléko, tak ředěná neslazená Tatra. POtom je tu druhá věc a to je začervení. Byla už kočička odčervena a čím? Začervení také způsobuje průjem. V půl roce by měla mít za sebou alespoň 4x odčervení.
Půlroční kočička je ještě kotě a nemělo by se bezdůvodně měnit teritorium. Nevím, v jakém smyslu sa z jakého důvodu, na jak dlouho to bylo. Ale určitě bch to nepřičítala změně prostředí. Kotě byh vzala k veterináři, aby jí nasadil léky a vy jí nasaďte dietu. Vařené maso, nebarvené kvalitní granulky. Žádné konzervy z obchodu. Určitě průjem nepodceňujte. Kotě se snadno dehydratuje a může i uhynout, proto běžte určitě k veterináři.
Kočičku nechte také během 2 měsíců kastrovat, aby vás na jaře neobdařila koťaty. Pokud máte dotaz ke stravě nebo něčemu jinému, popište více konkrétněji.

Re: průjem

(Cibulka, 19. 11. 2010 9:20)

Děkuji za odpověď. Kotě krmím whiskas kapsičkami, občas friskies nebo kitekat a dávám jí granule pro koťata Iams, které mi v obchodě poradili jako jedny z těch kvalitních. Mléko nedávám a vodu pije docela dost, takže dehydratace snad nehrozí. Odčervuji ji pravidelně, veterinář mi poradil klidně každý měsíc, když běhá venku. Kotě jsem vzala z jejího teritoria jen na týden a vypadá, že jí to větší problém nedělá, ale kdo ví.
Na jiných stránkách jsem se dočetla o možnosti přimíchat kotěti 3x denně půl sáčku smecty do krmení při akutním průjmu. Včera jsem s tím začala a vypadá to, že to funguje. Kotě už má stolici 2x denně, tak snad se to nezhorší. Na kastraci ji určitě v brzké době vezmu. Mějte se

Re: Re: průjem

(Jana, 19. 11. 2010 12:12)

Smecta je na průjem dobrá, ale určitě bych nedávala tak velké množství. Mohla by se snadno ucpat. Spíš krmivo jen tak "pocukrovat". To, co dáváte je dávka na člověka, ne na kočku. Taky bych kočičce dávala patu Probican, která upravuje střevní mikrofloru. Dá se koupit u veterináře a musí se uchovávat v lednici. V době akutního průjmy bych kapsičky vysadila a nahradila vařeným masem nebo kapsičkami od veterináře,které jsou určeny přímo jako dieta při průjmech. Iams jsou kvalitní granulky. Pokud by tato opatření nepomohla, určitě bych zašla k veterináři, aby nasadil antibiotika. Na průjem se většinou dává Stomorgyl, který je účinný. Po půl roce už bych neodčervovala každý měsíc. ale spíš za čtvrt roku.

Re: Re: Re: průjem

(Cibulka, 19. 11. 2010 14:13)

Díky moc za rady. Raději k veterináři dojdu pro tu pastu a nějaké dietní krmení. Mějte se

průjem

(Cibulka, 16. 11. 2010 17:06)

Dobrý den, můj dotaz se týká naší půl roční polovenkovní kočky. Skoro po celou dobu co ji máme je její stolice řidčí, ale průjem jsem u ní zaznamenala jen párkrát, ale samozřejmě častěji než by bylo obvyklé u bytové kočky. Připisovala jsem to její snaze vše ochutnat. Před pár dny jsem ji vzala mimo její teritorium a kočka má akutní průjem. Bude to změnou prostředí nebo může jít spíše o nějaký chronický problém? Děkuji

Blechy a svrab

(Jana, 14. 11. 2010 12:32)

Pokud je to ušní svrab, to byste poznala podletoho, že má v uchu černou špínu, léčí se pipetkou, která se kápne za krk přímo na kůži, NE na chlupy. Současně s tím i zlikvidujete blechy. Pro dospělou kočku koupíte pipetu pro dospělé a pro kotě kotěcí. Ke koupi u veterináře. Po aplikaci se začne špína uvolňovat a je potřeba ouška občas vyčistit. Je také možné, že kočka už má v uších i zánět. V tom případě by jste jí kapala do uší kapky, které by Vám taky dal veterinář. Nejlepší by bylo kočku vzít k doktorovi, aby se jí do uší podíval.

Re: Blechy a svrab

(Jana, 14. 11. 2010 12:33)

Pipetka se jmenuje STRONGHOLD.

svrab?a blechy

(Lucie, 14. 11. 2010 11:11)

Dobrý den,prosím vás mohla byste mi poradit co mám dělat s dospělou kočkou která má asi svrabi v uchu nebo blechy nevím svědí jí to tak že si to drápe a má za uchem krvavý strup a když ji to svědí rozdrápe si ho do krve za každým uchem zkoušela sem jí uši čistit a to ji začne světit a ona si to začne zase drápat a ještě k tomu jí z ucha když se otřepe stříká průhléhná tekutina,nevím co s tím mám dělat má to i kotě a blechy mají obě dvě prosím poraďte co s tím?děkuju

čůrání mimo záchod

(Jana, 4. 11. 2010 13:52)

Kocourek nečůrá mimo záchod schválně, to v žádném případě. Vyjadřuje tím, že má problém a je třeba zjistit jaký. Nejdříve bych nechala vyšetřit moč. Tu zachytíte z mírně podloženého záchodku, kam nedáte stelivo, nebo jen trošku, aby moč stekla k okraji. Tu potom zaneste k veterináři na vyšetření. Mladý kocourek a ani kotě nemají bývat sama doma po většinu dne. Kotě otřebuje společnost, aby se zabavil tak, jak potřebuje. Pokud se začne nudit, nemá společnost, může dojít k problémovému chování, címž je i čůrání mimo záchod. Jedna kočka v bytě po většinu dne sama doma, určitě šťastná není. Doporučila bych nejdříve vyšetřit moč a pokud by byla OK, pořídit mu kamaráda. Práce je se dvěmi kočkasmi stejná jako s jedfnou. Stačí i jedno společné WC. Kocourek se zabaví a bude spokojený. Pak by neměl důvod čůrat mimo.

Britka Kiki

(Jana, 4. 11. 2010 13:43)

Dobrý den, Pavlíno, kočička se v 8 měsících může klidně kastrovat. Nemusí před kastrací mrouskat.
Co se týká jejího chování, myslím si, že je problém ve Vašem dítěti. Tak malé dítě kotě samozřejmě považuje za hračku a podle toho se k ní chová. Pokud je kočka kotětem, nemůže se moc bránit a musí to snášet. S tím souvisí i nedostatek spánku, které kotě potřebuje. Britky jsou pohodlné kočky a spí opravdu hodně. Teď ve věku 8 měsíců kočička dospěla a má již dost síly, aby se bránila a to taky dělá. Není nejšťastnější volba mít malé dítě a kotě. Kotě je permanentně nervózní, nemusíte si toho všimnout a její nervozita se potom projevuje různým poruchovým chováním, což je i útočení na nohy a kousání a škrábání. Doporučila bych kočičku nechat kastrovat a potom jí zajistit klid, který kočky potřebují. Denní režim by si měla kočička regulovat zcela podle svých potřeb. Po zklidnění by to mělo ustat.

Dotazy

(Jana, 4. 11. 2010 10:25)

omlouvám se, dnes zodpovím všechny dotazy.

čůrání mimo záchod

(Adinka, 23. 9. 2010 11:51)

Dobrý den, již delší dobu mám problém se svým kocourkem, je to rasa britský modrý je už více jak půl roku kastrovaný a asi už od páteho měsíce mi chodí čůrat mimo záchod(chodil na kobereček k botám),myslela jsem si že je to dospívání proto jsem ho dala asi v 9 měsících kastrovat, ale ani po kastraci nepřestal chodit mimo.V červnu jsem se stěhovala a v novém bytě je uzavřený botník takže byl pár dní klid, bydlela jsem s přítelem ale teď bydlíme každý zvlášť a kocour zůstal semnou.Ze začátku byl klid ale pak mi začal chodit do koupelny, když jsem měla ve vaně prádlo, na podložku před vanou, prostě co se našlo tam šel.Koupelnu jsem začala zavírat a nyní mi chodí na postel.Je dlouho sám doma protože chodím do práce, ale na to byl zvyknutý od koťátka.Asi se mi mstí že nejsem doma, ale stím nic neudělám, do práce chodit musím.Zkoušela jsem ho i fyzicky potrestat, ale měla jsme hrozný výčitky a navíc mi hned ráno šel znova počůrat postel.Záchod má pravidelně čištěný zkoušela jsem různé značky kočkolitů, ale nic nepomáhá.Dnes jsem ho zavřela do chodby, dala jsem mu tam pelíšek,jídlo i záchod, ale nevím příjde mi to jako kdybych mu brala jeho prostor, ale už opravdu nevím co mám dělat.Na veterině mi nic neporadili.Má kvalitní žrádlo, hned jak příjdu z práce dám mu pamlsek, mazlím se sním skoro pořád protože to vyžaduje ale prostě nevím jak mám zabránit tomu čůrání mimo, ale nečůrá mimo jen když nejsem doma někdy jako kdyby to udělal opravdu naschvál jde a přede mnou se mi vyčůrá na postel.Nechci ho zavírat každý den na chodbu ale pokud nenajdu nějaký řešení budu muset.Prosím poraďte mi.Děkuji

Re: čůrání mimo záchod

(k., 4. 11. 2010 9:13)

Doporučuji rozbor krve a moči. Může se jednat o zdravotní problémy, nejčastěji o struvity v moči. Trpí na to i koťata.

kdy?

(Pavlína, 2. 11. 2010 22:43)

Dobrý den,máme doma britku Kiki je jí 8měsíců.Chtěla bych jí dát vykastrovat,Chtěla jsem se zeptat zda je to možné když kočička ani jednou nemrouskala a kdy je to nejlepší?...myslím věk...dalším problémem je její chování...poslední dobou začala být agresivní.Máme 2,5letého syna..od začátku na něho byla hodná nikdy ho ani neškrábla vždycky si hrála jen s námi.Poslední dobou už si dovoluje i na něj a to mi docela vadí..nějaká obrovská změna v synově chování nenastala chová se k ní pořád stejně jen ji to asi přestalo bavit.Je fakt že ji malej sem tam nešetří.Ale usměrnit ho taky moc nejde..myslí že si s ní hraje :-( Hračky lítají vzduchem apod. nějak výrazně jí neubližuje ale ona spíš útočí v situacích kdy to nikdo nečeká.Máme nohy pod stolem a ona z ničeho nic ani se nepohnem sekne.Je možné že se nudí?Že upoutává naši pozornost?Docela to bolí :-)Je spíš plachá pohladit se nechá jenom ode mě a když je v klidu a má náladu tak se večer přijde tulit a spí mi na klíně.Ale na ostatní lidi reaguje špatně.Na mě teda občas taky ale to když už je podrážděná třeba.Děkuji moc za odpověď!

Kotě

(Jana, 20. 10. 2010 10:37)

Kotě vážící 700 g. by mohlo mít 6-7 týdnů. Chtělo by ho odčervit, ale jen pastou Banminth a krmit mlékem pro koťata od Beaphar od veterináře. Přidávat i vařené kuřecí a konzervičky s granulkami pro koťata.

Nalezené kotě

(Petra, 20. 10. 2010 0:26)

Dobrý den, jak staré může být kotě, které váží 700 g. Je to nalezenec, v době nálezu bylo v dobrém výživovém stavu.

zýnět střec

(rMarkéta Kubíčková, 15. 10. 2010 22:45)

Dobrý den , na Vašich stránkách jsem našla, že máte zkušenosti se zánětem střev. Dlouhodobě řeším vážný zdravotní problem s kocourkem. Prosím, jak se zánět projevoval a jak jste jej léčili?

Moc děkuji za Váš čas a informace, třeba kočíkovi zachrání život

Markéta Kubíčková
Uherský Brod

Outkovka pestrá

(Jana, 14. 10. 2010 17:11)

http://www.zbozi.cz/items?r=hint&itemType=new&q=outkovka+pestra
Na tomto odkaze najdete spoustu obchodů, kde ji nabízejí. článek o ní najdete zde: https://prokocky.estranky.cz/clanky/nemoci-kocek-odborne-clanky-info/

Kotě

(Jana, 14. 10. 2010 15:04)

Určitě bych změnila veterináře, kdyby mi odmítl léčit kotě. Takový přístup není možný. Kotěti bych nechala určitě dát alespoň tři Zylexisy na podporu imunity a také nechala vyšetřit stěry z očí a z nosánku, aby se učilo ATB, které by bylo účinné. Mohlo by se i vyšetřit na FIV a FeLV, je to v jednom testu. Bohužel nevím, kde se houba dá sehnat a jestli se může dávat kotěti. Zkusím večer něco zjistit a dám Vám vědět zde v poradně. Ještě by to chtělo účinou mastičku a kapky do očí. Nejdříva ale sežeňte schopného veterináře. Kotěcí rýmy jsou běžné a měl by si s ní veterinář poradit. Jako doplněk můžete přidávat rekonvalescenční a vitamínové pasty - jsou k dostání také u veterináře.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58

následující »