Jdi na obsah Jdi na menu
 


PORADNA pro kočkoproblémy

 

Tato poradna slouži k zodpovězení Vašich dotazů v oblasti kočkoproblémy. Napište nám, budeme se snažit hledat pro Váš problém řešeni.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nemocné kotě

(Helena Radoňová, 14. 10. 2010 12:39)

Dobrý den, nevím jestli mi tu pomůžete, ale chěla bych se zepat na - Outlovku pestrou - je-li možné ji někde sehnat a podávat ji cca. 2-měsíčnímu kotěti, které je na první pohled zdravé a živé, ale má problémy s výtokem z očí-úplně mu z oček cáká) voda když se oklepe a jinak má rýmu kašle a sípe. od 21. 8, co jsme ho našli, měl již dvoje různá antibiotika, herpesin a jeho stav je pořád stejný. Na veterině ho již nechtějí léčit že má zřejmě poruchu imunity...myslím že jsem něco na vašich stránkách již o outlovce přečetla, děkuji za radu.

nadměrné línání

(Jana, 3. 10. 2010 15:22)

Doporučila bych zakoupit Biotin a Grizzly Salmon Oil. čím krmíte? Kotě roste a potřebuje velké množství živin. Podávejtepestrou a kvalitní stravu. Určitě ne barvené granule, doporučila bych nějaké od veterináře. (Sanabelle, Hills, Brit, Royal Canine,Akana). Také nekrmit levnými konzervami ze supermarketů.

chlupy

(eva, 2. 10. 2010 10:36)

mame 10 mesicni kote a ta ted hrozne moc pousti chlupy tak se ptame,proc?

čůrání mimo záchod

(Jana, 23. 9. 2010 22:24)

Paní Adinko,
Váš kocourek je mladý a má spoustu energie, kterou nemá jak vybít. Jedno kotě v bytě je vždycky problém a vede k problémovému chování. Navíc, pokud je většinu dne sám. Musí se příšerně nudit a svoji nespokojenost Vám dává najevo tímto způsobem. Je jasné, že musíte do práce chodit, ale kdyby měl kočičího kamaráda, nejlépe kotě, bude si s ním hrát, budou spolu blbnout, budou se honit a prát se spolu, čistit si navzájem kožíšky, prostě se zabaví. Fyzický trest nic neřeší, právě naopak, kocourek bude trucovat ještě víc. Doporučovala bych skutečně mu pořídit kamaráda, aby byly uspokojeny jeho potřeby podnětů a vybití. Kdyby člověk byl většinu dne zavřený sám doma, asi by taky nebyl spokojený. Ložnici bych určitě zavírala a do postele bych ho nepouštěla. Močením do postele se Vám snaží sdělit, že je nespokojený.

agresivní chování u kočky

(Jana, 2. 9. 2010 17:25)

Dobrý den, Lenko,
problém u Vaší kočičky je zřejmě psychický. Někdy se stává, že kočička začne útočit na svůj ocásek. Začně ho vnímat jako něco cizího, co ji pronásleduje. Proto na něj vrčí a syčí. Zkusila bych opravdu nějaké přípravky na uklidnění. V nejkrajnějším případě, kdy si začne ocásek zzraňovat, přistupuje se k jeho amputaci. Vím i o takových případech a potom bývá klid. Zkuste kočičku nějak zabavit, zajistit jí dostatek podnětů, pokud je bytová mohl by jí pomoct kočičí kamarád. Určitě by to zaměstnalo její mysl natolik, že by mohla na svůj ocásek zapomenout. Zkuste se domluvit s nějakým útulkem, který potřebuje dočasně hlídat koťata a tak to odzkoušejte. Každopádně si myslím, že se nudí a má málo jiných podnětů. Nebývá doma přes den často sama?

agresivní chování u kočky

(Lenka, 2. 9. 2010 13:45)

Dobrý den. Prosím o radu, která se týká naší šestileté kočičky. Dva měsíce u ní sledujeme výraznou změnu v chování. Podotýkám, že v minulosti se jednalo o velmi přítulnou a mazlivou kočičku. Nyní se stává, že začne bez nějakého podnětu syčet, po celém těle jí probíhají záškuby a vše jakoby směřovala na špičku svého ocásku. Výhružně u toho "vrčí". Pak začne pobíhat po celém bytě a v tuto dobu ji není možné uklidnit slovem ani pohlazením. Už několikrát se pak stalo, že nás kousla nebo škrábla. Radili jsme se s veterinářem, který vyloučil kožní i ledvinové problémy. Začala užívat přípravek Calming, ale nezdá se, že by zabíral. Jsme už z toho všichni ztrápení, protože je to náš člen rodiny a neumíme ji pomoci. Děkuji

kocourek

(Jana, 2. 9. 2010 10:31)

Milá Anet,
to je těžké, ale chci Vám každopádně za kocourka poděkovat, že jste se mu snažili pomoct. Kocourek by zřejmě ještě nějakou chvíli žil, těžko říct, jak dlouho. Zřejmě měl pupeční i brániční kýlu, to se takto nedá na dálku posoudit, ale jistě by časem nastaly zdravotní komplikace a museli byste se rozhodovat stejně, protože by určitě měl potíže s jídlem, chřadnul by a nakonec by se trápil. Pokud bych měla odpovědět, jaká smrt je pro kočičku lepší, jestli ji nechat uspat nebo nechat zemřít přirozeně, tak určitě méně bolestná je ta, kdy\ se nechá uspat. Přirozená by trvala dlouho a kocourek by se trápil. Berte to tak, že byl postižený, nebylo mu mnoho pomoci a jeho postižení by se růstem zřejmě zhoršovalo.

operace kýly

(anet, 1. 9. 2010 23:30)

Dobrý den..snažím se usnout, ale po tom co se mi dnes stalo to asi jen tak nepůjde..před týdnem jsme našli v poli vychrtlého, špinavého kocourka, který nemohl chodit na jednu nohu...vzala jsem ho domů a týden jsme se o něho starali, přibral, na nožku začal chodit a my byli rádi, že už je zdravý. Bohužel jsme zjistili, že má pod bříškem vak a 2 veterináři nám potvrdili, že má kýlu..vezla jsem ho s mamkou na operaci, ale trvala nějak dlouho..a pak nám doktor řekl, že má špatnou zprávu a nedává Bertikovi větší šanci než pár dnů..zjistil při operaci, že má střeva přirostlé ke svalům a skoro u kolen..do toho něco dalšího, ale z toho šoku si to ani nepamatuju..hrozně si teď vyčítám, že jsme ho nechali utratit :( nechtěli jsme, ale doktor nám řekl, že to pro něho bude vysvobození..když si vzpomenu na to, jak jsme ho tam vezli, jak byl čiperný, nevím jestli nebylo lepší mu říct ať ho zašije a že jedeme domů :-(( myslíte, že by bylo lepší ho nechat zemřít přirozeně?

rýma

(Jana, 1. 9. 2010 18:39)

Dobrý den, paní Lído, s kocourkem jděte k veterináři, protože potřebuje antibiotika. Je také potřeba zjistit, zda už nemá poslechový nález na plicích. Měl by Vám dát i kapky do nosu - Pamykoin. Za 10-14 dní by to po léčbě mělo přejít. Bez antibiotik se to léčit nedá.

Kočičí rýma

(Lída, 1. 9. 2010 17:11)

Mám perského kocoura,14 let.Už dost dlouho kýchá a má hust zelenou rýmu.Poradte,jak ho vyléčit?Díky.

kastrování

(Vanda, 25. 8. 2010 13:23)

Kočička po kastraci

(Jana, 11. 8. 2010 12:35)

Dobrý den, Karolínko,
děkuji Vám za zpětnou odpověď. Jsem ráda, že to s Vaší kočičkou dobře dopadlo. Kastrace je pro kočičku vždy vysvobouzení. Dospívá kolem 7 měsíců a když se nevykastruje, trpí opakovanýmiá říjemi. Přeji hodně radosti s Vaší kočičkou.

Kočička po kastraci

(Karolina , 11. 8. 2010 10:59)

Dobrý den, minulý týden jse zde kladla dotazy kvůli kočičce, ta už je teď po kastraci, velice spokojená a je na ní vidět, že se jí opravdu ulevilo. Mazlí se, pořád se chce tulit, apetit má taky pořádný, tak jsme zase všichni šťastní a spokojení. Děkuji Vám moc za Vaše rady a přeji Vašim kočičkám hodně zdravíčka.

Kočičí močení

(Jana, 2. 8. 2010 18:17)

Karolínko, to máte nějakého divného veta, když nepozná že kočička má opakovanou říji. Pochopitelně z toho hubne a je smutná, to je jasné. Může se jednat i o počínající zánět dělohy. Každopéádně co nejrychleji kastraci, ale u dobrého veta. Asi bych toho Vašeho změnila.

Kočičí močení

(Jana, 2. 8. 2010 11:47)

JEště bych chtěla dodat, že dle mého názoru jsou všechny tyto problémy způsobeny právě tím, že kočička není kastrovaná a má opakující se říji. KAstraci by se to měla zcela vyřešit.

Re: Kočičí močení

(Karolina , 2. 8. 2010 13:01)

Kočička jí hodně není vybíravá, ale je hubená, to byl také důvod, proč jsem šla k veterinářovi, ale bylo mi řečeno, že má drobnější kostru a že nikdy nebudu baculatější i když je to britská modrá. I tak jí neustále přilepšuji, aby trošku přibrala. Připadá mi utrápená, když mňaučí, tak má pohled, jak kdyby chtěla něco říct, ale bohužel nedokážu odhadnout, o co se jedná. Teď se asi skutečně mrouskala, kolem domu byla spousta kocourů a kočička měla příznaky typu válení se, otírání, nastavování zadečku. Ale našeho kocourka nechtěla, možná je to tím, že je mu teprve 8 měsíců, ale i tak je větší než ona. Je pravda, že je těžké rozpoznat, kdy mrouskání začalo a kdy končí, protože se chová pořád skoro stejně. Chce hodně chodit ven, tam jí pouštím, ale jen nerada, protože máme blízko slnici, ale když už s ní není k vydržení, tak jí pustím. Ale i když chodí po venku, tak neustále mňaučí.

Kočičí močení

(Jana, 2. 8. 2010 11:44)

Dobrý den, Karolínko,
roční kočička už má zřejmě několikátozu říji. To se projevuje netypickým mňoukáním a samozřejmě i močením mimo záchod. Vše je vystupňováno tím, že má v blízkosti nekastrovanéko kocourka. Kastrací by tyto problémy měly zcely zmizet. Chce to dát ale vykastrovat i kocourka, pokud má alespo 9-10 měsíců. Potom by měl nastat klid. Pokud mňouká neustále, mohlo by se jednat už o permanentní říji. Nevšimla jste si, že by nastavovala zadeček a přešlapovala zadníma nohama? Pokud by měla už permanentní říji, chtělo by to před kastrací zklidnit hormonálně, aby se říje přerušila. Podává se k tomuto účelu tableta Pilkan. Domluvte se ještě s veterinářem, protože při říji se kastrace hůř dělá, kočička víc krvácí. Může se jednat i o počínající zánět dělohy. V tomto případě je vyjmutí dělohy nutné a to rychle. Jak jí, jak se jinak chová?

Kočičí močení

(Karolina , 2. 8. 2010 11:17)

Dobrý den, mám doma roční kočičku a mladšího kocourka. Kočička se z počátku chovala bezproblémově, ani nový kocourek jí nevadil. Jediný projev, který nás znepokojoval bylo neustálé mňaučení. Ale ani ne normální kočičí, ale spíše gepardí. Mňaučí hrozně hlasitě a pořád. Byla jsem s ní u veterináře a ten řekl, že je zdravá, že jí nic netrápí, že to bude spíš její nátura. Bohužel kvůli sousedům a dítěti není možné tento problém neřešit. Rozhodně kočičku nechci dát pryč, máme jí moc rádi, takže pokud by bylo možné použít např. nějaká homeopatika na uklidnění, bylo by to báječné. Navíc kočička v poslední době začala močit mimo záchod, i když je vyčištění, řekla bych, že to dělá na truc, když nedostane co chce. Tento týden jde na kastraci, snad jí to trochu pomůže, ale bojím se, že ne.Mohla bych poprosit o radu, jak tento problém nejlépe řešit?

Selhání ledvin

(Vlaďka, 19. 7. 2010 22:39)

No doufám že je mu tam hezky :-( Jinak díky za rady, určitě zkusím Ferdovi podpořit imunitu, ta rýma je občas strašná.Musíme na něj dávat pozor aby nezmokl nebo neprochladl, ale to je maličkost.Pořídit si kotě je krásné, ale máme ještě 2 a není to jenom na mně.Ještě jednou za všecko díky.

Selhání ledvin

(Jana, 19. 7. 2010 16:47)

Pocity viny jsou opravdu zbytečné. Už se nedá nic dělat, mělo to tak asi být. Teď je za duhovým mostem s ostatními kočičkami a je mu tam dobře.
Váš druhý kocourek mohl mít tenrát Herpes nebo Kalici virózu. To se také dělají vředy v pusince. I kdyby měl leukózu, není to hned důvod k utracení. Prokázat se dá jedině testem z krve. Pokud má chronickou rýmu můžete mu nechat zkusit napíchat Zylexis na zvýšení imunity. Je potřeba 3 injekce. ale jsou poměrně drahé. Jedna stojí kolem 500 Kč. Imunitu můžete také podpořit podáváním pasty Probican - stojí kolem 200 Kč, ta musí být ale v lenici nebo kapat na jídlo kapky Sangrim. k Vašemu doktorovi bych asi zašla jen v případě běžných ošetření jako se očkování a pokud by se jednalo o něco vážnějšího je lepší zajet dál a ještě postup léčby s někým zkonzultovat.
Na smutek ze ztráty kočičky je nejlepší pořídit kočičku novou popř. kotě, se kterým zažijete mnoho legrace a rychleji na smutek zapomenete.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58

následující »