Jdi na obsah Jdi na menu
 


PORADNA pro kočkoproblémy

 

Tato poradna slouži k zodpovězení Vašich dotazů v oblasti kočkoproblémy. Napište nám, budeme se snažit hledat pro Váš problém řešeni.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Cizí kočka

(mifco, 7. 7. 2016 11:30)

Kocoura neustále vyhánět, házet po něm nějaký starý polštář něbo něco, co mu neublíží. A dávat kočkám pokud možno žrádlo do domu, kam kocoura nepustíte.
Tenhle problém je řešitelný kočičími dvířky na čip a očipováním domácích koček, dvířka "vetřelce" do předsíně nepustí, zato kočky mohou dovnitř a ven, kdy chtějí. Ale je to drahé řešení, to je fakt.

Re: Re: Cizí kočka

(Jana, 19. 7. 2016 10:30)

mifco : to hladovému zvířeti bez přístřeší moc nepomůže. Své kočky ochránit, to ano, je třeba problém řešit komplexně. Nejde hladové zvíře vyhnat a nechat ho jeh osudu. To ho odsoudíte na smrt a dalšímu hledání někoho, kde trochu jídla pro přežití najde.

Kousání,škrábání

(Zuzka, 26. 7. 2016 13:33)

Dobrý den, máme skoro 3 měsíční koťátko(KOČKA) které jsme našli v lese...mělo zastřižené fousky(jak kdyby je někdo ostříhal) nevím zda to s tím nějak bude souviset ,ale radši to píši. Celé dny i noci nás kočka kouše a škrábe a nenechá se ani pohladit. Zkoušeli jsme plácat přes zadeček, strkat ji prst do pusinky, křičet na ní ,ale vše ji je jedno nic nezabírá a už nevíme co s tím.

Re: Kousání,škrábání

(Jana, 29. 7. 2016 23:23)

Koťátka se potřebují v tomto věku neustále prát a soupeřit mezi sebou. Je to jejich přirozenost a patří to k věku. Toto dělají se svými sourozenci. Vaše koťátko tuto možnost nemá a tak to prostě dělá s Vámi. Nejlepší by bylo mu pořídit stejně starého kočičího kamaráda. Jinak to budete muset přetrpět ještě alespoň 3 měsíce. Můžete si s ním i hrát udičkou s peříčky, házet míčky apod. Určitě ho netrestejte. Je to jeho přirozené chování a patří to ke kočiččímu dětství.

Re: Cizí kočka

(Jana, 19. 7. 2016 10:28)

Kocourek je nejspíš vyhozený. Má hlad a našel si u Vás způsob obživy. Vyháněním se mnoho nedocílí. Nejspíš mu jde o přežití a tak se bude stále snažit se u Vs najíst a přespat. Doporučila bych kocourka postupně ochočit, aby se nebál, nafotit a hledat mu nový domov, pokud už dalšího nechcete. S inzercí a hledáním domova bych Vám mohla pomoct. Je to těžké, ale nejspíš ho někdo vyhodil a má hlad. Zde vyhánění nepomůže.

Slepá a hluchá kočička

(Strnadová Lucie, 29. 7. 2016 12:06)

Dobrý den
Mám 15ti letou kočičku , už delší dobu je hluchá teď oslepla,myslíte že jí z domova mohu odvézt na chatu kam jsem s ní vždy jezdila,nebo to pro ní bude stresující?Děkuju Strnadová

Re: Slepá a hluchá kočička

(Jana, 29. 7. 2016 23:19)

Dobrý den, pokud je kočička zvyklá tam jezdit a prostředí dobře zná, zkusila bych ji vzít. Jen určitě venku nesmí být sama. Byla by nejistá a hlavně zranitelná. Uvidíte sama, jestli bude v pohodě. Myslím si, že známé prostředí by ji stresovat nemělo.

Nové kotě

(Veronika, 12. 7. 2016 22:32)

Dobrý den, vím, že to tu už řešilo více lidí, komentáře jsem některé pročetla. Máme také problém s novým koťátkem, akorát my nemáme kočky doma. Máme dvě starší vykastrované kočičky. Obě velmi milé, jedna více bojácná, druhá taková svéhlavička. Pořídili jsme si nové koťátko, myslela jsem, že to ale bude jednodušší. Naše kočičky mají svůj pelíšek, pravidelně chodí na jídlo, jinak si běhají po venku (bydlíme na vesnici). Nyní, co máme kotě, naprosto vyklidili pole, prostě se odstěhovaly. Tam, kde spávaly, už vůbec nechodí, ani na jídlo, jen sem tam je zahlédnu u baráku, ale na zahrádku nejdou. Zkouším jim alespoň to jídlo dávat jinam, sem tam do rána zmizí, občas zůstane. Jsem z toho zoufalá. Dostala jsem radu, ať dám kotě pryč, což nechci. Už si u nás zvyklo (máme ho cca měsíc) a nemám to srdce ho dát jinam. Pravda je, že to je takový malý poděs, je ho všude plno a naše kočky jsou už asi zvyklé na svůj klid. Prosím, máte nějakou radu? Děkuji.

Re: Nové kotě

(Jana, 19. 7. 2016 10:23)

Dobrý den, prosím, musíte tomu dát čas. To, že se Vaše kočičky na čas straní, je běžná reakce. Opravdu chtějí mít svůj klid. Ale kotě vyroste a ony si zvyknou. Rozhodně bych nedávala kotě pryč. Chce to jen čas. Můžete na určitou dobu koťátko od dospělých izolovat. Doporučila bych se dospělým hodně věnovat, aby neměly pocit, že o Vaši přízeň příjdou. S koťátkem si hodně hrát, aby se vyřádilo. Vše se časem uklidní.

Zatoulané kotě

(Terr, 18. 7. 2016 23:45)

Dobrý den,mám menší problém.. Včera se k nám zatoulalo koťátko,jenže jej asi někdo hodil do potoka protože byla mokrá a smrděla rybinou.. Je to nějaká kříženka,podle mě pouliční kočky s něčím šlechtěným.. Jenže je zablešená a pořád dost zapáchá a nevím jaký přípravek by se na ni dal použít,jestli by jí něco nemohlo ublížit.. Navíc skoro nejí,granule nejspíš ještě nepozře a mléka se napila jen trochu.. Opravdu moc nevím co s tím.. Za radu bych byla vděčná

Re: Zatoulané kotě

(Jana, 19. 7. 2016 10:18)

Dobrý den, jste moc hodná, že jste se ujala koťátka, co potřebuje pomoc. Záleží, jak je koťátko staré a v jaké je kondici. Pokud je starší 6 týdnů (už by nemělo mít modrá očka) a je v dobré zdravotní fyzické i psychické kondici, použila bych Stronghold pro koťátka. Je na odčervení, odblešení a případně zničí i roztoče, pokud je má). Určitě bych ale počkala alespoň 2 dny. Koťátko by teď potřebovalo hodně jíst a spát. Granulky nejsou moc vhodné. Kupte mu kousek syrového hovězího a nadrobno nakrájejte, uvařte kousek kuřete, občas i kvalitní konzervičku (Cosma, Carny). Nejvíce mu bude prospívat maso. Z granulek, pokud časem, dejte jen Royal Canin baby. Jsou úplně droboučké a právě pro tak malinká koťátka. Na pití dejte, prosím, misku s vodou a misku s ředěným mlékem Tatra, nebo ještě lépe od veterináře zakoupit kotěcí mlíčko. Pokud mi dáte Vaše tel, číslo, zavolám Vám a můžeme vše ještě probrat. Stačí poslat mailem na: prokocky1@seznam.cz Pokud Vám budu moct ještě nějak pomot, ráda to udělám. Ale to bychom se domluvily telefonicky. Zde je odkaz, kde jsou další informace, jak se starat o koťátko.https://prokocky.estranky.cz/clanky/zaciname-s-kockou.html

Dotaz

(Miluše, 12. 7. 2016 16:34)

Dobrý den.Mám 6letého kocoura kastrata Britka modrá polod.srst.Je to velký kliďas,pohodář,chtěla jsem mu kolem zaří pořídit kocourka kamaráda.Jen nevím jakou rasu nebo jestli koťátko nebo starší .Děkuji.

nádor

(broninka, 23. 5. 2016 7:49)

Dobrý den, mám kočičku po operaci nádorů na mléčných žlázách. Jedná se o rakovinu. Kočička je již více něž rok po operaci, pod krkem se jí utvořil nový nádor, který si neustále líže, má jej celý krvavý. Snažím se jí krček ovazovat a čistit betadine, ale daří se jí ránu zase " rozlízat". Je nějaká desinfekce nebo mast, kterou mohu rozdrásaný nádorek ošetřit? Veterinář navrhuje utracení, kočička je sice pohublá, ale jí , pije, mazlí se, myslím, že je to předčasné rozhodnutí. Děkuji Kohlerová

Re: nádor

(Jana, 24. 5. 2016 11:32)

Kočičku, pokud má takovou chuť do života, jak píšete, bych uspávat ještě nenechávala. Nádor by zřejmě chtěl odstranit. Zajděte k jínému veterináři, který má s tímto zkušenosti. Ránu bych nemazala, ale zasypávala práškem Framykoin. Zkuste také obleček pro malé psy, aby se k tomu nedostala. Na jod (Betadine) mají kočky čato alergii.

Re: nádor

(mifco, 7. 7. 2016 11:27)

Tady je každá rada drahá. Pokud lze nádor vyoperovat a kůži na krku zašít, mohla by to být cesta. pokud nádor zasahuje něco důležitého (hltan, hrtan, cévu), nejde to. Možná je moc rozsáhlý a bylo by to zbytečné trápení, zkusila bych jiného veterináře, tohle je problém pro veterináře. Mati si kočka slíže všechny, to je jasné. A je i jasné, že vás krvavá rána znepokojuje, takže veterinář, který nebude radit utracení, ale taky nebude chtít hned vydělat na operaci, která by mohla být zbytečná. S utracením kočičky, která je relativně v pohodě, bych taky nespěchala a vetrinář by něco takového neměl ani doporučovat.

Nově příchozí kočička

(Soňa, 31. 5. 2016 8:45)

Dobrý den, máme 11ti letého britského kocoura, ke kterému jsme před měsícem pořídili asi 5ti letou kočičku z útulku. Oba dva jsou kastrovaní.
Náš kocour příchod nové kočičky zvládá perfektně, není na ni zlý, spíše zvědavý. Za kočičkou pěkně chodí, není agresivní. Máme však problém ten, že paradoxně nová kočička, jej vůbec nechce respektovat. Jakmile se k ní kocour přiblíží, začne syčet, když kolem ní jen prochází.
Sama někdy za kocourem jde, ale jakmile se na ní jen otočí, jde ihned do opozice.
Nová kočička si na prostředí zvykla, pěkně se stravuje, čistí se, hraje s míčkem.... Působí pohodově.
Nemyslím si, že by se kocoura přímo bála, neboť v jeho přítomnosti nemá problém pohodlně odpočívat.
Dokáží společně být na jedné sedačce, ale když vztáhne kocour na novou kočičku pozornost, doslova to od ní schytá.
Prosím o radu, jak v situaci postupovat? Můžu situaci nějak ovlivnit? Je možné, že budou jednou kamarádi?
Moc děkuji za odpověď! Soňa

Re: Nově příchozí kočička

(mifco, 7. 7. 2016 11:11)

Vůbec bych nezasahovala, když dokáží odpočívat na jedné sedačce, je to v pohodě. A to, jestli se blíž skamarádí, se uvidí. Možná je kočka ráda sama, možná má ráda navrch, možná se ještě trochu bojí, moýžná od každého trochu. Když ani jeden z nich neznačkuje, což je jasný znak stresu a teritoriálního chování, buďte v klidu, oni oba jsoue v pohodě, kočka si jen vymezuje svou "bublinu", do které nemíní kocoura pustit. Možná jen dočasně možná napořád, ale to neovlivníte.

Re: Nově příchozí kočička

(mifco, 7. 7. 2016 11:19)

Vyšetření trusu je OK, ale kurčitě bych přidala druhý dostatečně velký záchod. Kamkoli, kde je klid a kam mají stále přístup. Máte dvě kočky, tak dva záchody by problém měly odstranit.

Prosím o radu

(Irena, 15.6.2016, 15. 6. 2016 23:09)

Máme 7 letého vykastrovaného kocoura, kterému jsme pořídili 5 letou kočičku. Ze začátku na ni kocour syčel, ale teď už je celkem v klidu. Nová kočička se hodně bojí, zalézá za sedačku a v noci se chodí najíst a na záchod. Kocour za ní běhá a ona na něho syčí a mručí. Tak nevím, zda ji zamezit, aby nemohla za sedačku, nebo je zkusit na noc oddělit, ale to bude asi zase problém s kocourem, který je zvyklý chodit po celém bytě. Nenechá ji v klidu dojít ani na záchod. Začala chodit za televizi, kde se schovala. Záchod jsem jí dala hned vedle sedačky. Za sedačkou již bydlí 3 týdny. Kocour je velký zbabělec, vždy ji zažene, ale za ní nejde. Bojí se. Předem děkuji za radu. osten@centrum.cz

Re: Prosím o radu

(mifco, 7. 7. 2016 11:05)

Zkuste, když jste doma, je na nějakou dobu oddělit do jiných místností. S kocourem ať si v té době zkusí někdo hrát, ale není to nutné, může tam být tu půlhodinku sám. Zkuste se věnovat kočice, vylákat ji nějakou šňůrkou nebo peříčkem na šňůrce z jejího úkrytu a chvíli si s ní hrát. Pak je zase nechte být. I to oddělení na noc můžete zkusit, kocour by to měl strávit, ale možná vás jeho mňoukání a na dveře nenechá spát. Hra s kočičkou by ji měla postupně vylákat z úkrytu a uklidňovat, osmělovat. Taky může pozorovat, jak si v pokoji hrajete s kocourem, i to jí může dodávat odvahy. Jednak ji nebude pořád sedět u sedačky, jednak bude časem zvědavá. Dejte vědět.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58

následující »