Jdi na obsah Jdi na menu
 


PORADNA pro kočkoproblémy

 

Tato poradna slouži k zodpovězení Vašich dotazů v oblasti kočkoproblémy. Napište nám, budeme se snažit hledat pro Váš problém řešeni.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pocuravani kočky

(Kateřina , 6. 6. 2016 23:52)

Dobrý den, potřebuju nutně poradit. Máme s přítelem cca roční divokou kocicku. Nikdy s ni nebyl žádný problém. Až do nedávna, kdy jsem musela byt cca měsíc mimo domov. Kočička začala curat do naší postele, kde s nama běžně spala (a nikdy to neudělala). Myslela jsem, ze to muze byt tím, ze jsem dlouho pryč, je na me celkem fixovana. Jenže to neprestalo ikdyž jsem uz 2 týdny doma. Vždycky pocura pritelovu stranu postele a příteli uz dosli nervy. Hrozí, ze kocivku vyhodi. Nevim jak ji přimět aby to nedělala, nebo cim by to mohlo byt. Předem děkuji za radu.

Re: Pocuravani kočky

(Kočičí svět, 24. 6. 2016 10:26)

Je to jasné, nemá ráda vašeho přítele a tím, že jste ji opustila, jste jí ublížila. Je třeba se kočce velmi věnovat a ať se jí věnuje i přítel a ať ji krmí.

Re: Pocuravani kočky

(mifco, 7. 7. 2016 10:53)

Předchozí odpověď je pravdivá, ale opatření je potřeba udělat mnohem víc. Mnohem důsledněji a pečlivěji čistit číče záchůdek, měnit stelivo atd. Také přidejte ještě jeden záchod, možná dočasně i do ložnice. Kočka vám to nedělá naschvál, značkuje vaši postel, chce tam cítit svůj pach, dává najevo, že do vaší potele patří. Zkusit kmůžete i Feliway, koupila bych jak dva difuzery do zásuvek v ložnici, tak bych vždy pečlivě vyprala deky, povlečení, prostěradla, vše a čisté hned postříkala sprayem Feliway. Vy to neucítíte, nemá to žádnou vůni ani pach, jsou to kočičí feromony. Něco to stojí a není nabeton, že to pomůže, ale šance to je. Problém to je obrovský, ale ve společném životě s přítelem vás čekají mnohem závažnější problémy než značkující stresovaná kočička. Pokud přítel po 14 dnech vyhrožuje vyhozením kočky, tak to asi perspektivní vztah a opora pro vás do budoucna bude těžko, asi bych to brala jako šanci poznat, jaký přítel skutečně je jako člověk. jak se asi bude chovat k plačícímu nemocnému dítěti? Kočka je ve stresu z vaší nepřítomnosti a chce si vás nějak pojistit, dělá to po svém, chce to trpělivost a lásku, v žádném případě netrestat, nenamáčet jí do toho čumák, rozhodně ji nesmíte uhodit, ona si trest už s tou mokrou postelí nespojí a jen to zvyšuje její zmatenost a stres. V klidu uklidit a kočičku pochovat, pohladit, uklidňovat. Ani kočka nebude chtít spát v počůrané posteli, prot ji do postele pouštějte jako dřív. A hlavně se jí věnujte, c nejvíc si s ní hrajte, vy i váš přítel. Stačí kousek zmuchlaného papírku na šňůrce, uvidíte, jak ožije a za pár dní se postupně uklidní. Hraní je pro kočku nejlepší terapie na stres, ten Feliway je proti tomu málo důležitý. přeji hodně úspěchů a když tak se zase ozvěte.

Cucaní ceciku

(kveta, 25. 6. 2016 21:58)

Dobrý den , mám 4 měsíční kote sphynx je to holka a věčně si saje ceciky už je má úplně rudé když ji odtrhnu tak jde a přisaje se mi k ruce nebo ke krku saje tak moc až mi udělala cucflek už nevím jak ji pomocí děkuji Kveta

Re: Cucaní ceciku

(mifco, 7. 7. 2016 10:17)

Dobrý den,
pro upřesnění, jak dlouho ji máte doma? Kdy byla oddělena od matky? Viděla jste chov, viděla jste matku? Bez znalosti okolností je odpověď těžká.
mifco

...

(kveta, 26. 6. 2016 7:03)

Dobrý den , mám 4 měsíční kote sphynx je to holka a věčně si saje ceciky už je má úplně rudé když ji odtrhnu tak jde a přisaje se mi k ruce nebo ke krku saje tak moc až mi udělala cucflek už nevím jak ji pomocí děkuji Kveta

Prosba o radu

(Kateřina , 23. 5. 2016 21:02)

Dobrý den,
prosím o radu,kočky mám poprvé, takže zkušenosti neustále sbírám. Mám doma dva vykastrovane kocourky. Jednomu staršímu je 2,5 a mladšímu 1,5. Oba dva spolu docela vycházejí, starší mladšího omývá, čistí mu uši, přijde mi, že se chová jako rodič, bohužel ten malý ho pořád provokuje a většinou to vzroste ke rvačce, kdy já nebo přítel musíme zasahovat. Až na stroupky a vytrhané chlupy, nikdy nedošlo ke zranění . Můj problém je takový, že starší kocourek začal tak před třemi týdny vykonávat svou velkou potřebu vedle toalety. Nedělá to pravidelně, udělá to dvakrát do týdne. Od začátku chodí na jeden záchod, nikdy neměli problém, podestýlka se nezměnila, toaletu teď mají novou větší, tvar stejný. Nemyslím si, že problém by byl v záchodě. Bohužel nevím jak si s tím poradit, on dobře ví, že to nemá dělat, hned jak vejde do bytu okamžitě se schová. Nechápu proč některé dny je všechno v pořádku a některé dny prostě jde vedle.
Moc ráda si nechám poradit,jen se bojím, že je to způsobené tím mladším kocourem :-(

Re: Prosba o radu

(Jana, 24. 5. 2016 11:39)

Nevím, kdy byli naposledy odčerveni, zda chodí ven. Doporučila bych nejdříve kocourky odčervit a potom nechat udělat vyšetření trusu. Sbírat vzorky trusu 3x vždy obden a zaslat do Sevaronu, nebo se domluvit s veterinářem. Zaměřila bych se Giardie. Může to být příčina. Bohužel se ale také může jednat o protestní jednání vůči mladšímu kocourkovi. Ale určitě byh nejdříve pátrala po fyzických příčinách. K tomto důvodu bych ser přikláněla více.

Nečekaná podivná změna chování

(Zdeňka, 23. 5. 2016 17:50)

Dobrý den. Mám dvě kastrované siamské kočičky - mámu (1,5 r.) a její dceru (8 měs). Obě jsou pořád nerozlučně spolu - jako siamská dvojčata. Milují se a jsou k sobě neobyčejně tolerantní a laskavé, jí společně ze stejné misky, spí na společném polštáři, nikdy mezi nimi nebyl žádný nesvár a "malá" se dosud občas kojí. Jenže...Dnes mi proklouzly mezi dveřmi ven z bytovky kdovíkam. Nikde jsem je nemohla najít a začala jsem si dělat starost. Za necelou hodinu se vrátily - opět obě najednou běžely domů po schodech nahoru. Jenže doma se pak stala divná věc. Chování dcery k mámě se radikálně změnilo. Straní se jí, vrčí a syčí na ni a dokonce na ni útočí. Máma to nechápe, chtěla by se k ní přiblížit jako dříve a chodí za ní a pak za mnou mňoukat, abych to jako vyřešila. Je ze své dcery v rozpacích. Trvá to už skoro celý den a nevím, zda se to zítra či později změní zpátky jako dříve. Vůbec tu změnu chování dcery ke své mámě nechápu. Ke mně se ale chovají obě úplně normálně jako dříve. Změna je pouze v chování dcery k mámě.

Re: Nečekaná podivná změna chování

(Jana, 24. 5. 2016 11:24)

Dobrý den, řekla bych, že z ní cítí neznámé pachy, kterým nerozumí a jsou pro ni cizí. Mělo by to postupně ustat. Zkuste je obě otřít šantou nebo kozlíkem.

?

(Nella, 20. 5. 2016 5:36)

Dobrý den.Mám kočku co leze tam kam nemá i když to zatarasím,pořád škrábe něco jiného než své škrabadlo a pořád mě kouše.Co mám dělat?

Kočičí nečistotnost

(Vlasta Lebedová, 6. 5. 2016 18:13)

Dobrý den,
před časem jste nám doporočili návštěvu veteriny se čtyřletým kastrovaným kocourkem, žijícím v bytě, který stále močí mimo záchůdek a také do svého vlastního pelíšku. Veterinářka na základě vyšetření a odběru moči vyloučila jakékoliv onemocnění, ale kocourek nás takto trápí pořád, už si nevíme rady, stále to u nás zapáchá, je to pořád dokola......prosím vás, proč by tohle mohl dělat ?

Re: Kočičí nečistotnost

(Jana, 16. 5. 2016 23:20)

Po vyloučení zdravotního problému je třeba pátrat v psychice kocourka. POkud je opravdu fyzicky zdravý (správné pH moči, vyloučení krytalů v moči, nezesílená stěna močovéh měchýře) zaměřte se na hledání problému, co by Vám tímto kocourek chtěl sdělit, s čím je nespokojený, co mu vadí, co ho zněrvózňuje. (zda má dostatek podnětů, jestli se nenudí, naopak jestli má dostatek klidu na odpočinek, jestli není přes den většinou sám v bytě) Zskuste pátrat v této oblasti.

Oteklé klouby/nohy

(Martina Žídková, 13. 5. 2016 22:09)

Dobrý den, Mam ročního kocourka, kterému otekly nohy. Kulhá a moc nechodí převážně leží. Pokud se jich dotknu tak nevydává náznaky bolesti. Je to měké takové vodnaté. Kocourek se již lečí ještě kvuli špatnému srdíčku a vody v plicích. Prosím o radu, nevím jak mu máme pomoci od těch oteklých noh. Děkuji za rady :)

Re: Oteklé klouby/nohy

(Jana, 16. 5. 2016 23:13)

Myslím, že je třeba vidět, jak klouby vypadají. Poraďte se s veterinářem, zda by nebylo vhodné přidat léky na odvodnění. Klouby mohou otékat a bolet ale i při kloubní formě Herpes virózy. Chtělo by to kompletnější klinické vyšetření.

sbližování kočiček

(Božena Semecká, 16. 5. 2016 9:50)

Dobrý den, mám dvě kočičky-nalezence, vychovala jsem je od kotěte. Jsou moc hodné a vcelku v pohodě. Loni se na sídlišti objevila bílo mourovatá kočička cca 1 rok stáří, krmila jsem ji a ona za mnou běhala a nechala se i pohladit. Nechala jsem ji odchytit a vykastrovat(čekala koťata) vzala jsem ji domů a nechala v jednom pokoji. Moje holky byly zvědavé a ona na ně prskala a útočila. Nyní se to otočilo, pustila jsem ji na chvíli po bytě a ty moje dvě syčely a prskaly na ni. Nevím jak dál, nechci nikomu ublížit. Začala jsem ty svoje dvě holky více mazlit abych je uklidnila, ale bojím se rvačky. Ta starší moje kočička má 4 roky a druhá má 3 roky. Děkuji za radu.

Re: sbližování kočiček

(Jana, 16. 5. 2016 23:05)

Dobrý den, nepíšete, jak dlouho se kočičky už sbližují. Většinou to u dospělých kočiček může trvat i několik měsíců. Určitě je nenuťte do kontaktu, ale nechte to zcela na nich. Syčení a prskání k tomu patří. Vyjasňují si pozice. Ke rvačce by nemělo dojít. KOčičky volí možnost útěku, když dojde ke konfliktu. Novou kočičku nechte v samostatné místnosti a pouštějte ji za ostatními vždy jen na chvilku. Chce to čas a trpělivost a měly by si na sebe zvyknout.

Nespokojený kocour

(Tomáš, 19. 12. 2015 22:19)

Ahoj, máme zhruba 9ti měsíčního nekastrovaného thajského kocourka. Je moc přítulný a nikdy s ním nebyly problémy, ani neznačkuje. Bydleli jsme v malém bytě 1+1 45 m2. Před dvěma týdny jsme se přestěhovali do nového, zhruba dvakrát většího bytu. Hned od začátku změnu přijal strašně dobře, ani při stěhování nemňoukal, a to nemá rád jízdu autem. Zhruba po 3 dnech v novém bytě však začal v noci mňoukat a dobývat se do ložnice. (předtím byl naučený spát sám v malé chodbě - nedovolil si mňouknout dokud jsme nevstali) Teď je ale bohužel vše jinak. Začne mňoukat, pak si sám otevře dveře ložnice a máme ho tam. Přes den začal mňoukat také. Hrát si ho s ničím nebaví, už ani s námi. Párkrát skočí po myšce a nebaví ho to. Přes den mňouká i u vchodových dveří a také se je snaží otevřít, jenomže otočit klíčem zatím neumí. Když uteče ven z bytu tak se začne válet po schodech. Nevíme co s ním. Přišel do puberty, nebo se prostě z ničeho nic začal nudit? Člověk by řekl, že zde má víc podnětů než v malém bytě. Jenomže nic ho nezajímá. Také začal mnohem méně jíst. Prosím o radu co s ním. Mnohokrát děkuji.

Re: Nespokojený kocour

(Hana Gajdošíková, 29. 3. 2016 12:28)

Dobrý den,máme sedmiměsíčního kocoura od zdivočelé kočky.Chodí ven mezi ostatní kočky a kocoury.Před velikonocemi přišel najednou se svěšeným ocasem a vřeští,kouše,pokud ho chceme vzít do náruče nebo se dotknout ocasu.Střídají se u něj nálady.
Je to naše první kočka,takže se v nich moc nevyznáme.Děkuji za odpověď i radu .Zdraví Gajdošíková

Re: Re: Nespokojený kocour

(Jana, 7. 4. 2016 23:11)

Dobrý den, kocourek bude nejspíš pohmožděný. Je to bolestivý stav. POkud se skutečně jedná jen o pohmoždění, začne časem ocas ovládat. POkud je však zlomený, zůstane svěšený. Velmi bych doporučovala kastraci kocourka, aby se netoula, nepral a nedostatl i nějakou nemoc.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58

následující »