Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

31.10.2009

Znovu se potrdila velká spornost testu "FIP". Micinka FIP nemá. Pozitivita jen dokazuje, že se v životě setkala s koronaviry, což ve větším počtu koček není nic neobvyklého. Zpočátku jsem měla radost, že tato diagnóza je vyvracená, ale po MRI jsme zase v koncích. Ukázal se meningiom pod hypofýzou. To je místo, kde se nedá neurochirurgicky odstranit. Ten vysvětluje slepotu i částečnou obrnu. Prognóza je špatná a zřejmě jsme prohráli tento nespravedlivý boj. Je to smutné, je to kruté, je to nespravedlivé. Kamarádka, která se mnou žila téměř 10 let odejde a já se to budu muset naučit přijmout. Nevím jak....

 

__________________________________________________________________________

29.10.2009

FIP pozitivní, ale víme, že test FIV neexistuje, je to test na koronaviry, obecně, se kterými se vlastně skoro každá kočka v životě potká. Micinka je smutná a já taky. Ani se mi nechtělo psát. Nevím, jak jí pomoct. Ona chce žít. Zítra jedu na kliniku Jaggy s nadějí, že tam něco vymyslí. Nevzdáme to, zkusíme i interferon. Naděje je strašně malá, ale pořád ještě je.

_________________________________________________________________________ 

28.10.2009

S Micinkou jsem byla dnes ráno na odběru krve. Bude se dělat krevní obraz a hlavně testy FIP,FIV a FeLV. Výsledky budou odpoledne. Bojím se, aby testy nedopadly špatně. To by byl definitivní konec a každá snaha by byla marná. Držte Micince palce, ať testy dopadnou dobře. Je to krásná a hlavně milá kočička a určitě si zaslouží, aby se uzdravila. Její nemoc je skutečně záhadou. Pokud budou testy negativní, jedeme zítra na kliniku na další vyšetřerní. Micinka pěkně jí a taky přibírá na váze, v což hodně věřím.

 ________________________________________________________________________

28.10.2009

Nemocný kocourek dostal včera druhou injekci. Budeme chodit jestě celý týden a snad se jeho stav zlepší. Paréza zatím neustupuje, ale ttyto věci většinou trvají dlouho, takže naději stále máme.

Malá Brigitka roste a roste. Za 6 dní nabrala 300 g. Je to malinký boruček, ale nesmírně vděčný. Co by s ní bylo, kdyby ji onen pán na silnici nesebral ani nechci domýšlet. Starší kotě Šárynka se jí ujala se vším všudy. Hraje si s ní, umývá ji a Brigitka po ní opakuje všechno, na co její malé tělíčko stačí. Včera Šáry vylezla po gauči a vyskočila na zídku, která odděluje kuchyň od obýváku. Brigitka samozřejmě za ní. Šplh po gauči zvládla, ale vyskočit na zídku přeci jen malé nožky jesště nedokážou, tak až někdy příště, až vyrosteme. Zítra dobere antibiotika. Oči už jsou nádherné i kýchání odeznělo.

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Včera jsme taky s panem doktorem měli poradu ohledně Micinky. Její stav se zhoršuje a příčina toho všeho stále zůstává záhadou. Začala jsem přemýšlet o suché FIP. Zítra jdeme na testy FIP,FIV a FeLV. Pokud budou negativní, v pátek jedeme na kliniku. Je to pořád velká záhada. Krásná velká kočka, která byla vždycky zdravá najednou chřadne, oslepne. Musí mít i bolesti. Večer jsem jí dala Tolfedine a bylo vidět, že po něm pookřála. Naštěstí má stále cht k jídlu. Jinak  jen leží, ven už si netroufa, nemá mnoho sil. Je to ale tak moc hodná kočička a moc jí přeju, aby se uzdravila.

 

__________________________________________________________________________ 

27.10.2009

Včera se konečně zadařilo nemocného kocourka odchytit a tak jsem ho mohla vzít k doktorovi. Zjistilo se, že utrpěl trauma a má zřejmě pohmožděnou páteř, možná i posunutý obratel. Někdo ho asi přetáhl chudáčka po zádech. Musí to strašně bolet. Dostal injekci proti bolesti a viditelně se mu ulevilo. Dnes musíme jet na další, tak snad se zadaří. Ani see nedivím, že se bojí lidí, když s nimi má tak špatné zkušenosti. Je to krásný a milý krémový kocoure a nechápu, proč mu to někdo udělal. 

Byla jsem taky na kontrole s lánskými koťátky. Dvě se zlepšily, ale ATB musí ještě brát. U jednoho se po prodělané viróze udělal rohovkový vřed, na který dostalo jinou mast a kapky do očí. Jen  jedno koťátko se i přes užíbání ATB zhoršilo a má nález na plicích. Dostalo jiná ATB a tak mu snad zaberou. Léčba těchto koťátek je složitější, ale přesto doufám, žze se všichni uzdraví. Jedna z kočičích maminek jde příští čtvrtek na kastraci. Z toho mám největší radost. Každá vykastrovaná kočiččka představuje množství malých chundelatých drobečků, kteří se narodí jen proto, aby trpěli a nakonec zemřeli. Je to kruté a úplně zbytečné. Další týden půjsou na kastraci zbývající dvě kočičky. Jen nevim, ze čeho to polatím.

Skutečně to nevím, protože zdravotní stav Micinky se začal prudce zhoršovat a magnetickou rezonanci v Brně na klinice musíme naplánovat ještě na tento týden. Je to krásná velká kočka s nádhernou srstí a vždycky byla zdravá. Její síly slábnou. MOhla bych ji nechat uspat, bylo by to levné a jednoduche, ale nemam ve zvyku utíkat z boje, když ješzě nebyly vyčerpány všechny zbraně. Jediným problémem zůstávají finance. Vyšetření je hodně drahé a to ještě nevím, jestli s nebudou potřebná vyšetření další. Je to moc těžké, nedokážu tomu zvířeti říct, že musí umřít jen proto, že jsem nedokázla sehnat peníze na její vyšetření.To opravdu nedokážu. A tak znovu žebroním, pomozte mi s léčbou Micinky, sama to nezvladnu. Předem moc děkujeme.

 

 

__________________________________________________________________________

 24.10.2009

Nemocný kocourek nám bohužel zase utekl. Byl sice zavřený v koupelně, ale podařilo se mu utéct. Stále se motá. Musíme vyčkat, až se vrátí. S některými kočičkami a hlavně lidmi je to těžké, když jim chce člověk pomoct.

 

 

Taky jsem dnes byla za kotětem u známé. Dovezla jsem jí pro kotě krmení. Kotě je asi pětiměsíční holčička a je zdravé. K  doktorovi tedy nemusíme. Dostalo tabletku na odčervení a budu jí muset zajistit za nějaký čas kastraci. Paní je invalidní a špatně se pohybuje, tak to budu muset zvladnout já. Jsem ráda, že se kočičky ujala a že se uní bude mít dobře.

 

Brigitka už vypadá mnohem lépe. Léky zabírají a očička přestala hnisat. Je to malý brouček, který ještě patří k mamince. Za tu považuje svoji boudičku vystlanou měkkým termem. Stulí se do ní, začne šlapat a cucat. Je to smutný pohled a člověk prostě nechápe, jak může někdo takově kočičí miminko sebrat mámě a vyhodit ho ven do zimy, aby tam zemřelo. Ale malý broučínek má chuť žít a tak se snaží. Starší Šárynka mu dělá maminku i kamarádku na hraní současně. Snad jí tedy nic, krom matčiného mlíčka,  nechybí.

Obrazek

Brigitka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brigitka se Šárynkou

Obrazek

_________________________________________________________________________ 23.10.2009

 

23.10.2009

Ještě včera v po 22. hodině mi volala paní, že jejich kocourek se motá, ale utekl na půdu a že neví, co s ním je, že asi zemře. Takže jsem sedla do auta a téměř hodinu prolézala půdu. Bohužel marně. Kocourek na zavolání nevylezl a půda je hodně nepřehledná ve dne, natož po tmě. Když jsem se vratila, paní mi znovu volala, že kocourek se přeci objevil. Hned ho zavřela a dnes s ním musím jet k veterináři. Nevím, co se mu mohlo stát. Hodně pije, tak bych to snad viděla na nějakou otravu, ale uvidíme, co řekne doktor.

Dnes mi zase volala známá, že k nim někdo na zahradu vyhodil kotě a že neví, co s ním. Naštěstí jsem ji přemluvila, aby si kotě nechala. Musím za ní ale zajet a na kotě se podívat, popř. ho vzít k doktorovi. Domů ho vzít nemůžu, v koupelně - provizorní a nevyhovující karanténě už je kotě Brigitka a bude tam ještě nejméně týden, než dobere ATB. A tak se stále vše komplikuje a faktura u doktora jen narůstá a narůstá. Ještě nevím, kde seženu peníze, ale nechat kočičky bez pomoci prostě nedokážu.

Slepá Micinka je stále na ATB a svych kapkách do očí. Potřebuje do Brna na vyšetření, ale zatím na to nemám a tam mi nepočkají jako náš pan doktor. 

 

 

_________________________________________________________

22.10.2009

Finanční situace začíná být hodně kritická, příští týden chci nechat kastrovat 4 venkovní kočičky, v léčení jsou kromě těch, které mám doma 4 koťátka a do toho vyšetření Micinky v Brně, které bude stát 13 000 Kč. Je to skutečně velké sousto a sama to nezvladnu. Léčbu potřebují všichni, závisí na tom jejich životy. Prosím velmi, kdo můžete, pomozte kočičkám, které mám v péči v tomto období, kdy se všechno tak nějak finančně zamotalo. Skutečně nevím, kde seženu tak rychle částku kolem 20 000 Kč, aby se všichni mohli ošetřit.

A to je jen veterina. Kde jsou potom náklady a krmení, když jen 1kg. dietních granulek pro slepou Micinku stojí 300 Kč. Ach jo, kdo vymyslel penize......, dobrá snaha je potom sama o sobě strašně málo.

Ale aby nebylo všechno jen smutné, musím Vám napsat, jaký dárek mi dnes nad ránem připravily kočičky. Myslely na mě, i když jsem ještě spala a nachystaly mi ranní hostinu. Čtyři tučné myšky a jednoho ptáčka. Ptáčka mi pěkně oškubaly, abych s ním asi neměla tolik práce. Jenže peříčka byla úplně všude. Tak jsem jim pěkně poděkovala a když se nikdo nedíval, úlovky jsem vyhodila. Potom jsem musela sbírat peří, které snad bylo úplně všude. A pak, že nejsou vděčné.

_________________________________________________________

21.10.2009

Včera jsem byla u našeho pana doktora, protože mi přivezli z Poličky malé kotě - holčičku. Dostala jméno Brigitka, podle včerejšího jména v kalendáři.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nějaký "člověk" ji vyhodil na silnici jako odpad. Zřejmě čekal, že ji brzy nějaké auto přejede. Pro některé "lidi" je to poořád lepší a levnější řeření, než kastrace kočky. Ta stojí peníze a taky nějaké starosti. Zákonitě mě napadá otázka, co je to za tvory, kteří se pasovali na nejvyšší místa a říkají si člověk rozumný? Jsou to tvorové bez srdce, bez svědomí, jsou to sobci a je mi z nich zle. Ale nedivim se, protože úcta a soucit se zvířaty se v dnešní době nenosí a to záměrně. Masný průmysl je gigant vydělávající nepředstavitelné peníze, o které by je soucit se zvířaty a úcta ke zvířecímu životu mohl připravit. Před utrpením zvířat zavíráme oči. Nechceme vědět ani vidět, jak jsou zvířata ve velkochovech týrána., jak živoří,  zajímá nás jen "hotový produkt" tohoto neštěstí a jeho cena na pultě. Zvířecí život neznamená nic. Proto se nedivím, že i malá koťátka jsou vyhazována jako odpadky a nikoho netrápí, že trpí venku tak dlouho, než zemřou. Nedivim se, že někdo neobětuje peníze za kastraci kočky, aby se tomuto předešlo. Vždyť v naší společnosti zvířecí život skutečně pro mnohé neznamená nic.

Je mi z toho hodně smutno a to víc si vážím všech lidí, kteří si naopak zvířat váží a dokážou jim pomáhat. Velmi si vážim všech, kteří pomáhají i finančně zvířatům, která vlastně ani neznají.

U doktora byla včera ještě koťátka z Lánů, která také dostala antibiotika. Jsou ve špatném zdravotním stavu, tak snad ATB zaberou. Jejich mámy chci příští týden nechat kastrovat.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 _________________________________________________________ 

19.10.2009 Jana

Zrzek odjel, bude se mit konečně dobře. Tuto zimu už nebude venku mrznout, ale bude si užívat teplého pelíšku.

Mohla bych mít radost, ale není tomu tak.. Slepá Micinka se zase zhoršila. Přesto, že bere stále antibiotika, která zpočátku zabírala, její stav se zase zhoršil. Museli jsme znovu k doktorovi. Ten změnil antibiotika, avšak potřebovala by přesnou diagnostiku. V mozku se zřejmě něco děje. Zase má hlavičku na stranu. Zni to logicky, jenže přesná diagnostika znamená magnetickou rezonanci na klinice v Brně, která představuje několik tisíc a potom zřejmě operaci mozku ,která by znamenala další tisíce. Hodně těžko se zachraňují životy a dá to mnoho práce a starostí, než se zvíře zachrání. To samotné bohužel nestačí. Teď potřebuji sehnat peníze na magnetickou rezonanci pro Micinku a proto prosím všechny, kteří mohou pomoct o jakýkoli příspěvěk . Micinka je moc hodná kočička a svoji nemoc snáší trpělivě. Bohužel ale prohrává. Hlavičku má znovu nakloněnou ke straně, opět ztratila rovnováhu i orientaci. Moc bych jí chtěla pomoct, proto za ni prosím a předem moc děkuji.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

_______________________________________________________

 

 

18.10.2009

V pátek se Zrzek vratil z veteriny a v pondělí odjel do nového domova.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 _________________________________________________________

 

15.10.2009

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak zima na sebe nedala skutečně dlouho čekat, bohužel. Stále myslím na všechny kočičky, které jsou bez domova.

Toulavý kocourek Zrzek už je od včera na Veterinární klinice v Lánech. Už je i po kastraci. Po dolečení ho čeká dlouhá cesta do nového domova. Ale konečně bude mít domov a teplým pelíškem a plnou miskou. Je to krásný červený britský kocourek, který trpěl kvůli někomu, komu se znelíbil a tak ho jednoduše vyhodil jako odpad. Chudinka jedl, co našel a tak dostal průjem, který ho vyčerpával.

Dnes jsem za ním byla návštěvě. Seděl sporádaně ve své kleci. Je moc hodný a mám pocit, že ví, že jsem mu pomohla a tak i tu klec přijmul. Pan doktror ho nechá i proběhnout a pak prý jde dobrovolně do klece a přesvědčí se, jestli tam jeho miska s jídlem ještě je.  Nedoážu pochopit, jak tak milého kocourka někdo dokáže vyhodit.

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________________________________________

12.10.2009

Micinka je dál na antibiotikách, dietě a několika kapkách do očí i do uší. Jenže začíná zlobit. Injekce a kapky ji už obtěžují. Daří se jí utíkat mi, takže nejdříve je honička a někdy i na zahradě a potom teprve ošetření. Na jednu stranu mě zlobí, ale zase z druhé stránky je vidět, že léčba zabírá a to je nejdůležitějsí.  

Venku se ochlazuje a to mě docela děsí. Stále častěji musím myslet na všechny ty kočičky bez domova, bez misky s jídlem. Nemají se kam schovat, bude jim zima a budou mít hlad. Mnoho jich v krutých podmínkách zemře a jedinec to bohužel nedokáže změnit i kdyby tisíckrát chtěl.

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________________________________________

11.10.2009

Včera přišel starý kocourek. Jen tak, sám od sebe. Najednou byl na zahradě a spal na lavičce. Dostal jméno Eda.  Je starý a unavený. Musel něčí být, protože z lidí nemá žádný strach. Nechal se pohladit, najedl se a nechal si ošetřit oko. Vevnitř ale být nechce. Je slabý a společnost tolika dalších kočiček mu nedělá dobře. Nastěhoval se tedy na půdu. Je to moc hodný a milý kocourek, ale bohužel opět neumístitelný. Možná se někde doslechl o mém  domově kočičích důchodců a tak přišel. V současné době potřebuje kvalitní stravu, aby co nejdříve zase nabral sílu. Když seskakoval z nízké lavičky, spadl, nemá mnoho sil. Jen tak, aby se udržel na nohách.

Obrazek

 

 

  stařeček Eda

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________________________________________

10.10.2009

V pátek jsme byly s Micinkou na sonu jater, protože krevní testy nedopadly dobře.Ultrazvuk to jen potvrdil. To už je třetí rána, která Micinku zasáhla. Jako kdyby nestačily nemocné oči a postižení mozku.

Takže máme další léky a navíc jaterní dietu, která je hodně drahá. Kilogram granulek stoji 300 Kč. Ale Micinka všechno tak trpělivě  snáší . Denně injekce, několikeré kapání do očí a do uší, stálé cesty k veterináři. Vím, že je založením plašší povahy, ale chápe, že se snažíme jí pomoct. Je to krásná a milá kočička, moc si přeji, aby se uzdravila. Částečný úspěch už máme, dokáže se zase skvěle orientovat, takže může chodit ven.   

Bylo by moc fajn, kdyby se našel někdo, kdo by si Micinku virtuálně adoptoval a pomohl mi tak částečně pokrývat vysoké náklady na léčbu a hlavně dietu, která jí už zřejmě zůstane.

 

_________________________________________________________________________ 

 7.10.2009

Konečně zase dobré zprávy a naděje. Micinka se mi lepší. Náš pan doktor Ferdsel je opravdu vyjímečný doktor. Své práci rozumí dělá ji navíc s láskou a to je znát. Nasazená léčba se zdá být účinná. Micinka nejen že přestala chodit v kruhu, ale začíná znovu vidět. Je šťastná, může zase na zahradu, což je pro její psychiku velmi důležité.

Také Jiříček, moje nemocné srdíčko, se má dobře. Není takově horko, takže na jeho srdce už není tak velká zátěž a taky se mu lépe dýcha. Užívá si babího léta, skotačí na zahradě a nezasvěcený člověk by v jeho pomalé chůzi asi těžko nacházel jeho těžkou srdeční vadu. Taky Pupíček a Kamínek, kocourci s chronickou rýmou jsou v pohodě.  Jen Linduščiným starým kloubům vlhké počasí posledních dnů moc nesvědčí. Tak nám moc držte palce, ať jsme zdraví a hlavně Micinka ať se úspěšně léčí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________________________________________________________

6.10.2009

 

Paní, která krmí venkovní kočičky navíc hlásila další úplně plachá kotata. Byla to klidná lokalita, kde se kočičky už nerozmnožovaly a stačilo, když jsem tam posílala krmení. Zřejmě tam někdo odložil nekastrovanou kočičku. Problém je v tom, že jsou zcela divoké. Jak kočka, tak koťata a nebude snadné je pochytat. Kočička musí na kastraci a koťata se musí ochočit.

Zítra musím ještě s Micinkou na odběry krve. Začíná toho být na jednoho člověka nějak moc a navíc je dnes útery, kdy se každý týden porcuje kolem 20 kg. masa pro kočičky. Pokudm manžel pracoval v místě, bylo to fajn, maso dělal on. Jenže teď bývá doma jen o víkendech, tak to musím zvládat sama. Uvítala bych nějakého pomocníka, který by pomohl s masem a taky pomazlil kočičky.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

________________________________________________________________________

 5.10.2009

Zdravotní stav slepé Micinky se nelepší, právě naopak. Začala chodit v kruhu, což nasvědčovalo o poškození mozku. To potvrdil i doktor. Původně jsme si mysleli, že k oslepnutí došlo po požití jedu na slimáky, ale není tomu tak. Původ její slepoty je v poškození mozku. Zbývá jen doufat, že příčina je infekčního původu a antibiotiky se zlikviduje. Kromě ATB celkově dostala i dvoje kapky do očí a jedny do uší. Budeme kapat 8x denně, tedy i v noci a doufat, že to pomůže.

Je to smutné a nespravedlivé. Slepá Micinka se se svojí slepotou naučila žít, dokázala se bezpečně orientovat doma i venku.. Přesto, že slepota je strašná, Micinka žila plnohodnotný život.

Jenže, život je moc krutý. Když už si člověk myslí, že se s nepřízní osudu nějak vyrovnal, udeří další rána. Micinka má postižený mozek. Zatím se neví příčina, ale doufáme, že je jen infekčního původu. Micinka nemůže ven . To je pro ni víc než kruté, protože miluje svobodu, zahradu, přírodu. Pokud by se stav nezlepšil, bylo by vhodné udělat vyšetření mozku. Ale tu zase nastává další jenže. Magnetická rezonance stojí řádově několik tisíc a operace mozku ještě víc. Jsem z toho hodně zoufalá. Tak moc bych jí chtěla pomoct. Je to miloučká a něžná kočička, kterou když pohladíte, naoplátku vám něžně olízne olízne ruku. 

Moc si přeju, aby dosavadní léčba zabrala, aby  Micinka nepotřebovala žádná další drahá vyšetření ani operace ona zase našla smysl života.

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________________________________________________________ 

 3.10.2009

Tak jsme úspěšně zvládli očkování. Zabralo nám to celé odpoledne.

Máme také nového kocourka. Je s ním ale velký problém. Vždycky se jen ukáže a zmizí a chytit se nedá. Rychle se nahltá jídla a je pryč. Je nemocný. Má ukrutný průjem a kudy chodí, každý bezpečně pozná. Už mám pro něj domluvený nový domov, jenže musí se vyléčit a v tom je právě problém. Nemám karanténu a nemám ani nikoho, kdo by ho dočasně u sebe nechal, aby nemohl utéct a aby se mohl léčit. Mezi ostatní zvířata ho vzít nemůžu. Nemůžu je ohrozit. Někteří jsou hodně staří a slabí. Každá infekce je velmi ohrožuje. Pokusim se proto domluvit s choceňskými doktory, jestli by ho nehospitalizovali. Mohl by se tak vyléčit a zrovna i vykastrovat. Hodně se to prodraží, ale pokud mu chci pomoct, nemám jinou možnost a peníze na jeho léčbu musím někde sehnat.Obracím se tedy znovu na všechny milovníky zvířat, zda by nepřispěli alespoň malou částkou a pomohli mi tak vyléčit kocourka, který by mohl mít nový domov. Blíží se zima a chtěla bych to zvládnout tak, aby už, až bude venku mráz a sníh, nemusel trpět zimou a nemocí a mohl si konečně uživat tepíčka a nového domova. Všem případným dárcům srdečně děkuji.

 

číslo účtu:  222 180 158  (kód banky  0300)

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________________________________________

2.10.009

A protože se blíží zima, kdy už se nebudeme venčit hlavně na zahradě páníkovi v písku, zásobili jsme se dnes tunou dřevěných peletek. Zitra nás čeká vynešní na půdu. Tak to bude nezáviděníhodný tělocvik. Ale zítra se vrací páník. Ještě to netuší.

A také nás čeká očkování. Tak to bude zase akční den.

 

 

 

 

 

 

 

 __________________________________________________________

1.10.2009

Říjen

Se všemi kočičkami v mé péči se můžete seznámit v rubrice "Naše kočky". Teď bych chtěla přiblížit ještě prostředí, ve kterém žijí. Krom pohybu po téměř celém domě mají k dispozici i jednu samostnou místnost, kde se cítí naprosto bezpečně i když příjde návštěva. Pocit bezpečí je důležitý hlavně pro ty kočičky, které mají v minolosti špatnou zkušenost s člověkem. Místnost je propojena se zahradou kočičími dvířky, které i těm největším strašpytlům skýtají možnost uniknout.

Obrazek 

 

 

Puntička v koši

 

 

Obrazek

 

 

 

v kočičím pokoji

 

Obrazek      

 

v kočičím pokoji

 

 

 

 

 

 

 

 

Zahrada je velice oblíbená a pokud to počasí dovoluje, tráví zde kočičky hodně času a skutečně si to užívají.

Obrazek   

 

 

Vendulka odpočívá pod kytkami

 

 

 

Obrazek  

 

Jiříček na zahradě  pod přístřeškem

 

 

 

 

 

Obrazek  

 

 

Jerry a Pupíček zkoumají novou kládu

 

 

 

Obrazek  

u klády

 

Obrazek  

 

 

Jiříček brousí

 

 

 

Obrazek 

 

skotačení v trávě

 

 

Obrazek 

 

 

Jerry brousí

 

 

 

 

Obrazek 

 

 

Čičkulka má letos už 20 let, stále krásná a něžná

 

Obrazek  

 

Matýsek

 

 

 

Obrazek  

 

 

Pacička vidí ptáčka

 

 

 

Obrazek

 

 

 

Stříbrňáček zamyšlený

 

 

 

Obrazek  

 

 

Caesar

 

 

Obrazek

 

 

Čičkulka

 

 

Obrazek  

 

Jerry v ochranném zbarvení na kameni

 

 

 

 

Obrazek  

 

když dojídáme, ostatní už běželi ven

 

 

 

_________________________________________________________

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář