Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šárynka

Obrazek

 

 

 

 

 

 se ke mně dostala zvláštní náhodou. Jedna kamarádka viděla v jedné obci zubožené malé kotě. Nemohla si ho nechat a tak mě zavolala. Váhala jsem, protože jsem nechtěla ohrozit kočky, které žijí v mojí domácnosti a většina z nich je chronicky nemocná a někteří nemohou být vakcinováni.

Karanténu nemám. Karanténu s obětavým člověkem, která by dokázala zamezit šíření smrtelných kočičích nemocí včetně kočičího moru – panleukopenie, kterou jsem loni podcenila a následovalo peklo, které si vzalo krom vysokých finančních náladů a fyzického i psychického vyčerpání i život přenádherné kočičky Pusinky. Všechna zvířata, která ještě nemohla být očkována onemocněla. I Jiříček s těžkou srdeční vadou. Kolik probdělých nocí naplněných šíleným strachem mám v tomto období za sebou, vím jen já. Všechny, krom Pusinky, se podařilo po velkém vypětí zachránit. Slíbila jsem sobě i zvířatům, že takto už je nikdy neohrozím. I proto jsem se pro Šárynku rozjela až po nalezení bezpečného domova.

Kotě, které jsem přivezla však nepřipomínalo kotě. Hubené zablešené, na mnoha místech, holé tělíčko bylo  vyčerpané a jevilo jen minimální známky života. Několik dní jen spalo a spalo a nikdo netušil, co bude dál. Byla jen hračkou pro psa a nikoho nezajímalo, že je na pokraji smrti.

Obrazek

 

 

 

Díky léčbě pana doktora Fedrzela se po několika dnech probudila k životu. Nyní se ze všeho zotavuje. Zřejmě nikdy nevyroste a zůstane zakrslá, ale její milá a vděčná povaha to jistě vyváží.

Obrazek

 

 

 

 

 Šárynka je nabízena zatím jen do virtuální adopce. Pokud chcete Šárynku touto formou podpořit a přispět na její výživu, budeme Vám velmi vděčni  Po utrpení, které má za sebou si to určitě zaslouží.

Budeme vděčni i za hračky pro koťátka ,nebo malé odpočivadlo  a neodmítneme ani krmivo. kontakt: prokocky1@seznam.cz   (autor: Jana)           

 Obrazek

 

 

 

 

 

Obrazek