Jdi na obsah Jdi na menu
 


                                      

                                    Sasanka

 

Příběh o černé plaché kočičce se začal odehrávat na jednom svitavském sídlišti. Žila tu jedna kočičí kolonie,  ve které jsem se narodila své kočičí mamince. Ta se o mě vzorně starala a abych neměla hlad, nosila mi stále hodně myšek. Také jsme měli ve křoví misku, kam nám jedna paní nosila jídlo. Náš život však  nebyl lehký. Často jsme museli utíkat před psy, které tu lidi venčili a taky je na nás štvali. Všechny jsme žily v neustálém strachu a vycházely jsme ze svých úkrytů až v noci. Přesto jsme některým lidem vadili. Jednou přijelo auto, jeden člověk mě chytil a odvezl. Hodili mě do klece a já měla strašný strach. V kleci byla zima, byl už podzim. K jídlu jsem dostala několik barevných granulí, které se mi deštěm rozmočily a tak jsem hladvěla. Nic jiného k jídlu nebylo. Moje maminka mě naučila lovit, jenže jsem byla zavřená v kleci a na lov jsem nedmohla. A tak ubíhaly dlouhé dny a noci. V kleci se mnou byla ještě jedna kočička. Obě jsme byly zhoufalé a vyhublé a síly nám ubývaly. Kočička, která byla se mnou v kleci začala jednoho večera zoufale naříkat. Já už jsem neměla sílu ani mnaukat a smířila jsem se  s osudem. Čekala jsem na svoji smrt. Schoulila jsem se do klubíčka a tiše jsem předla. Tak, jak jsem to dělávala, když jsem ještě byla s maminkou a hřál mě její kožišek a dodával mi pocit tepla a bezpečí. Druhá kočička stále  hlasitě naříkala. Pak  se otevřely dveře, vstoupil zlý člověk a kočičku odnesl. Už jsem ji nikdy neviděla. 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Bylo to v předvečer, nebo spíš v noci, kdy už se o nás dozvěděly dvě paní, které nás chtěly z klece zachránit. Hned ráno pro nás poslaly jejich kamarádku. Jenže v kleci už jsem byla sama. Moje kamarádka zmizela. A tak mě paní strčila do přepravky a odnesla. Ocitla jsem se v místnosti, kde bylo teplo, kde bylo i jídlo. Ale mě bylo špatně, byla jsem slabá a tiskla jsem se k lidské ruce, která mě hladila. Moje bříško bylo veliké a bolavé, protože se mi v něm z hladu udělala tekutina. Nedokázala jsem nic sníst, přesto, že jsem měla velký hlad. Ještě větší jsem měla strach. Nikdy jsem v blízkosti lidí nebyla, až v kleci a proto jsem se lidí bála. Člověk, kterého jsem tam viděla, odnesl někam moji kamarádku, která už se nevrátila. Moc jsem se bála, že mě také někam odnesou, odkud už není cesty. Bála jsem se o to víc, protože mě každý den ta paní strkala do přepravky a do auta a nějkam jsme jezdily, kde mi jeden divný  pán pořád promačkával bříško, vážil mě a píchal nějaké injekce.  A potom mě bříško bolet přestalo a já se zase mohla najíst. Byla jsem moc ráda, protože tak dobré jídlo jsem ještě nikdy nejedla. A zase ubíhaly dny a ze mě už byla pěkná zdravá kočička. Vzpomínala jsem na honičky s ostatními kočičkami a seděla jsem smutně na okně a pozorovala, jak venku svítí sluníčko, jak létají motýli a jak se za nimi kočičky prohánějí. Moje paní viděla, že jsem smutná a tak mi otevřela okno. Jedním skokem jsem byla venku a ucítila jsem  voňavou trávu. Byla jsem na velké zahradě a bylo tam tak krásně jako kdysi, když jsem ještě žila venku svobodně se svojí maminkou.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Dovnitř do domu už jsem se vrátit nechtěla. Mám stále velký strach z domů, aby tam najednou zase nebyla ta klec, aby mě někdo zase nechytil. Proto jsem se rozhodla, že už na zahradě zůstanu. Moje paní z toho byla zpočátku smutná a pořád mě přemlouvala, ať jdu domu. Ale já už jsem rozhodnutá být znovu venkovní svobodnou kočičkou. Tak mi paní nosí jídlo ven. Bydlím v krásné polystyrénové boudičce, kterou mám ještě vystlanou teplou látkou. Jsem krásná velká kočička, která už asi nikdy nenajde odvahu vejit do nějakého domu. Mám ale svoji paničku, která mě má ráda a já to vím. Za odměnu si mě může jako jediný člověk pohladit.(aurot:Jana)

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Sasance

(Petra Feiglová, 3. 11. 2012 15:11)

Ahoj Sasanko,jsem moc ráda ,že jsi našla někoho kdo tě má rád.A že vše zlé se v dobré obrátilo.