Jdi na obsah Jdi na menu
 


Špičinka a Malíček

Špičinka a Malíček

Jednoho dne zazvonil telefon tak, jak to občas bývá s prosbou o přijetí dvou malých koťat. Netušila jsem, jak jsou velká a tak jsem řekla, ať je tedy přivezou. Večer přijela paní s krabicí, ve které byla dvě malá koťata. Jedno bylo větší a druhé úplně malinké. Bylo to divné, když byla z jednoho vrhu a hlavou mi projela myšlenka, zda jsou zdravá, zda je všechno v pořádku.  Teprve časem se bohužel ukázalo, že moje pochybnosti měly pravdivý základ. Koťátka prý přišla o matku.

Koťátka dostala jména Špička a Malíček. Špička proto, že měla na ocásku bílou špičku a Malíček proto, že byl tak maličký. Byla to něžná malá koťátka, která se musela krmit lahvičkou po 3 hodinách. Ve dne i  v noci.  Svoje pochybnosti o jejich zdraví jsem se snažila zatlačit někam do pozadí a dělala jsem vše proto, abych je vychovala, aby z nich vyrostly pěkné velké kočky.

4-cs-9ce3bb9ca0ffd88e477c08a94ad250b7.jpg

                              

                                                             

 Špičinka hezky jedla, ale Malíček moc chuti k jídlu neměl a téměř nepřibýval na váze. Jeho chuť k jídlu byla stále menší a moje obavy se potvrdily. Malý něžný  Malíček svůj boj o život za 10 dní prohrál.

3-cs-de5a92bb0b8194f64c4899b8dee0b948.jpg

              

                                                                      

Byla jsem moc ráda, že alespoň Špičinka má chuť a sílu žít. Stala se na mě zcela závislá a já na ní. Byla velmi zvláštní koťátko s překrásnýma očima, ve kterých jsem viděla lidskou duši, lásku a něhu. Její oči byla dvě sluníčka, která mě denně ráno vítala a dokázala můj život změnit a naplnit ho radostí.  Byla milá něžná, byla božská, jak si hrála, skotačila, dožadovala se jídla, tulila se pod bradu, když vypila svoji lahvičku mlíčka a unavila se. Byla malé bezmocné dítě, které musel každý, kdo se do jejích očí podíval, milovat.  Vše se zdálo být v pořádku a já byla šťastná, když jsem cítila teplo jejího tělíčka, když mi usnula v náručí a viděla, jak roste a sílí. Jen její kožíšek se mi zdál být špatný. Byl matný, řídký a stále se zhoršoval. Nejdříve jsem to přičítala umělé výživě, ale po té, co ji opouštěla chuť jídlu, jsem začala tušit něco nedobrého. Moje drahá Špičinka vážně onemocněla. Poslední dny jejího krátkého života mi stále něco říkala, chtěla se chovat, chtěla mít kontakt. Možná se se mnou loučila, možná mi říkala, ať nejsem smutná, nevím.

Moje zlatíčko Špičinka nerovný boj s nemocí nemohla vyhrát. Odešla za svým bratříčkem Malíčkem a svojí maminkou. Zůstala bezbřehá bolest a prázdnota.  Zůstala rána, která se nemůže už nikdy zhojit. 5-cs-0d8024bff5696d0cc5f7bf5a0b6db7b.jpg                                                                 

Špičinko, kočičko moje drahá, budu Tě stále milovat. Budeš navždy moje malé sladké děťátko a budeš mi moc chybět. Chci věřit, že je Ti hezky za Duhovým mostem, že si hraješ s Malíčkem a Vaše maminka o Vás pečuje. Jednou si Tě zase pohladím, miláčku můj něžný. Děkuji Ti za ten krásný, ale krátký čas, kdy jsi tu byla se mnou a odpusť mi.

4-cs-0d8024bff5696d0cc5f7bf5a0b6db7b1.jpg

 

 

 

 

 

 

Můj malý, něžný Malíčku, i Tebe jsem velmi milovala a moc mi chybíš. Krutý život mi Vás vzal oba. Už nikdy nebude nic jako dříve. Odpusťte mi, zlatíčka moje. 

Fotogalerie: Malíček

 

Náhledy fotografií ze složky Špička

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář