Jdi na obsah Jdi na menu
 


VÝSTAVBA OHRAZENÍ PRO KOČIČKY

Kočičky ve Světlušce jsou ve velkém nebezpečí a pro jejich bezpečnost musím postavit specielní vysoké oplocení  kolem zahrady,  které by kočičky nedokázaly překonat a nedostaly se ven. Začaly někomu vadit. Nevinný kocourek Medulínek byl  nalezen před brankou u domu s rozbitou hlavičkou. Kocourek měl necelý rok, jako kotě bojoval s Panleukopenií. V současné době byl zdravý, jeho smrt byla zbytečná a stal se obětí lidské zrůdy. Bohužel další dvě kočičky se staly obětí této zrůdy a zmizely beze stopy.

Tyto okolnosti mě nutí nechat urychleně postavit bezpečné ohrazení. V této rubrice budu informovat o průběhu stavby.

Moc prosím všechny, kteří mohou a chtějí pomoci o finanční výpomoc. Tato akce nás naprosto zaskočila a nejsou na ni prostředky. Je však nutná.  Prosím, pokud  nám pomůžete, uvádějte variabilní symbol 123.

SRDEČNÉ DÍKY VŠEM, KDO NÁM PŘISPĚLI NA  VÝSTAVBU OPLOCENÍ PRO KOČIČKY:

Na stavbu oplocení pro kočičky bylo k dnešnímu dne hodnými lidmi darováno 15 700 Kč. SRDEČNĚ DĚKUJEME.

- paní Monika Ulrichová

- paní Miluše Ostradická

- paní Milada Pokludová

- paní Milada Bungová

- paní Jana Novotná

- paní Simona Kotlárová

- paní Zdeňka Uchytilová

- paní Jana Rambousková

- paní Jana Melková

- paní Marta Unzeitigová

- paní Miroslava Hubalová-

- paní Ciglbauerová Barbora

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

17.11.2010

Oplocení je konečně hotové. Firma své práce dokončila. Je postaveno 2 m. vysoké oplocení. V součanosti manžel podkládá pletivo betonovými trámky, aby se kočičky nemohly podhrabávat. Tento víkend by mělo být vše hotovo. Potom se musí ještě přidělat nakloněná část. Jsem ráda, že podstatná část je hotová a konečně budeme mít klid od všech lidí, kterým vadíme a ubližují. Teď nás čekají pravdidelné splátky. Nějak to musíme zvládnout, ten klid za to jistě stojí. Děkuji všem, kteří nám pomohli tuto akci dosud fiancovat.

 

3.11.2010

Po více přerušeních a přestávkách ze strany dodavatelské firmy se konečně práce znovu rozjely. Počasí nám velmi přeje a tak se stavba oplocení pomali chýlí ke svému konci. Pletivo je natažené po celém obvodu zahrady. Pod polovinou jsou položeny betonové trámky bránící podhrabání. Po té bude dodělána vrchní zahnutá vrstva pletiva. Ale i tak již bude 2m. vysoké oplocení sloužit svému účelu. Konečně se blíží okamžik, kdy se nebudu muset bát "lidí", aby neublížili kočičkám.

16.10.2010

Stavba se stále protahuje a postupuje hodně pomali. Stojí mě nemalé nervy. Včera jsem znovu jednala s vedením firmy, která stavbu provádí a celkovém postupu a bylo mi slíbeno zrychlení prací.

5.10.2010

Zdržení nebylo naštěstí dlouhé a trvalo jen jeden den. Naštěstí soused od vytyčení hranice ustoupil. Odsouhlasila jsem mu hranicic tam, kde ji chtěl.

Práce opět pokračují. Sice skoro týden pršelo a nedalo se pracovat, ale opět pokračujeme. Jde to pomali, terén není ideální..

22.9.2010

Stavba oplocení se zastavuje. Soused si vymínil vytýčení hranice pozemků. Takže se musí udělat geometrický plán, což celou akci zdrží. O jak dlouho se dozvím zítra.

20.9.2010

Dnes se začalo konečně pracovat na stavbě oplocení. Odstraňuje se starý plot, vykopávají staré sloupky a odstraňují náletové dřeviny.

10.9.2010

Dnes mi bylo tel. potvrzeno, že příští týden se skutečně se stavbou začne. Konečně. Stálé napětí a strach, kterého se nemůžu zbavit konečně zmizí a hlavně budou v bezpečí nevinná zvířata. Budou chráněna proti lidské zrůdě, která se rozhodla jim ubližovat. Bohužel, jeden kocourek zabitý a 3 kočičky se ztratily beze stopy, mi už nikdo nevrátí. Mladá zdravá zvířata mohla ještě žít, nebýt lidské zloby.

Moc děkuji paní Zdeňce Uchytilové a Monice Kotlárové za shánění dalších dárců a sponzorů.

4.9.2010

Byla podepsána smlouva s firmou, která bude oplocení stavět. Do týdne b se mělo začít. Doufám, že počasí bude už lepší a nedostaneme se do zkluzu.

16.8.2010

Dnes jsem dostala rozpočet od  první firmy. Trochu mě tedy zamrazilo,  ale dalo se to čekat. 70 m ohrazení - 64 tisíc. Náklady se ještě zvedly, protože provedení plast je dražší, ale odpadnou náklady za barvu a natírání.

Rozpočet - zde

15.8.2010

Čekáme na rozpočty stavby oplocení od dvou firem. Dostali jsme také příslib od paní Simony Kotlárové na příspěvek na stavbu. Jsme velmi vděčni a srdečně děkujeme. Věříme, že s pomocí hodných lidí oplocení dokážeme zrealizovat a kočičky budou v bezpečí.

13.8.2010

Dnes jsem odsouhlasila cenovou nabídku na výstavbu oplocení první firmě. Druhá firma, u které jsem oplocení poptávala mi stále nedodala cenovou nabídku. Nemůžu delší dobu čekat. Ztratily se další dvě kočičky. Naprosto beze stopy. Moje podezření se potvrdilo,někomu vadí. Neklid, nervozita a strach se ještě vystupňovaly. Snažím se je hlídat, jak jen to jde. Lukášek by nedokázal ani utéct, Adámek je strašně důvěřivý. Stavba musí začít co nejdříve. Snad se ještě podaří sehnat nějaké příspěvky, ze které znovu velmi prosím.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dotaz

(Irena, 17. 11. 2013 9:47)

Dobrý den,
chci požádat o radu ohledně oplocení pozemku tak, aby kočky neutíkaly ven a někdo jim neublížil nebo je nepřejelo auto. Máme 10 nalezených kočiček a včera nám auto jednu zajelo - nechci aby se to opakovalo, tak musíme pozemek maximálně zajistit. Prosím o Vaši zkušenost, foto, radu, typ. Děkuji
jelinkova@outlook.cz

na papír

(Hricíková, 7. 10. 2010 8:32)

Chtela jsem se zeptat napsala jste nejakou dohodu se sousedem o hranicích oplotení aby vás pak nenapadl když bude vše hotové a on pak bude si nárokovat odškodné ustna dohoda je len těžko obhájitelná.Děkuji hezky den prěji.

...

(m., 22. 9. 2010 23:49)

Co je to za člověka?Nemá on v tom všem prsty???

Ohrazení

(Lenka K., 22. 9. 2010 15:06)

Paní Jano, poslala jsem Vám e-mail ohledně inzerce.

oplocení

(Jana, 5. 9. 2010 13:19)

Děkuji Vám za Váš zájem a nabídnutou pomoc. Oplocení bude 2 m vysoké, na něm ještě 0,5 m zahnuté další petivo, pod úhlem téměř 90 stupňů, aby ti šplhající nemohli plot překonat. Musí se koupit sloupky i pletivo a dvě branky pro vstup. Takže se jedná o kompletní zakázku. Pletivo plast. Bohužel svépomocí oplocení nemůžu udělat.

Plot

(Jan Kužílek, 3. 9. 2010 15:36)

Dobrý den můžete napsat konretněji co to má být za oplocení ? můžeme Vám zaslat cenovou nabídku ke zvážení. Aktuálně jsme dělali výstavbu plotu ( svépomoci ) cca 190m a materiál nás vyšel na 25000,- Netrvdím že je firma předražená ale určitě jsou levnější varianty. Rád poradím